Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234567
Szerző
Topic neve: Felejtés szaki upgrade?
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
21. hozzászólás - 2009.03.10. 23:10:08 (Válasz Birka #20 hozzászólására.)
Birka - ha 1600 LE-ert fejlesztette 2-rol 3-ra, es 10 LE-vel novelte a fejlesztest minden tovabbi szakinak, es most 5190 LE-t kap vissza, akkor 1600-200=1400 -- 1400/10 = 140 -- 140-rol kozben 500-ra ment a SZO-je, es 360 mas szakertelem novelesnel leperkalta a 10 LE-t -- 3600 LE --- 3600 + 1600 = 5200.

Mit is nyerne ezen?
A hozzászólást Simon módosította 2009.03.10. 23:10:52-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
22. hozzászólás - 2009.03.10. 23:23:25
Birkának annyiban igaza van hogy a lopás/bármimás amit elfelejtenél, addig az X szintig amíg nincs elfelejtve "termelt". Másfelől viszont fizetni kell magáért a felejtés szakértelemért is. Ha emellé még hozzátesszük hogy a felejtés hatékonysága nem kell hogy feltétlenül 100% legyen...
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
23. hozzászólás - 2009.03.10. 23:31:22
Simon, teljesen elfelejtettem hogy ez a tényező is ketyegett eddig... Több szem, többet hall?

Akkor viszont maradt 2 dolog. Az elfelejtendő szaki valamit csinált eddig, ami közel kiszámíthatatlan a variációk sokasága miatt!
Másik oldalról meg a felejtés szakértelem kifejlesztése is lébe kerül, amit minden lebontott szakértelem 10 le-s adagokban visszatermel az idők során az újabb kifejlesztett szakértelmeken!
Innen már csak egy egyszerű lépés az, hogy adja vissza a felejtés 100%-ban a skill aktuális kifejlesztési értékét, de NE lehessen felhasználni, azaz az elfelejtett LÉ automatikusan építés szakértelemmel korrigált értékkel kússzon be a lélekkútba, és alap értékkel növelje a szerencsét.

Várom az ötleteket, hol van benne a kiskapu
Pontszám: 5
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
24. hozzászólás - 2009.03.10. 23:42:27
Én ma szereztem meg a felejtés szakértelmet. Annyi hasznom volt belőle, hogy elfelejtettem az 1-es szintű Szinguláris ismereteimet. Ami fölöslegesen növelte a portyákért kapott Tp-met. Egy küldetés miatt fejlesztettem rajta még a játék elején.
Több hasznát valóban nem fogom venni a kötelező küldetésen kívül.
Alapvetően nekem magával a felejtéssel vannak aggályaim. Szerintem nem illik a játékba.
A szakértelmek speciális képességeket, készségeket képviselnek.
Hogyan felejtek? Ha sokáig nem használok valamit. Nem pedig erősen koncentrálva valamire, mert ilyen formában szerintem ez ennek felel meg.
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
25. hozzászólás - 2009.03.10. 23:47:56 (Válasz Birka #23 hozzászólására.)
En nem tervezem hasznalni jelen allapotaban. Meg azon is gondolkodom, egyaltalan a kuldetest megcsinaljam-e. Jelenleg ez 100K befektetest jelente. Hacsak nem akadok el 2 masik hasonloan csodalatos kuldetessel, valoszinuleg ez ott marad orokzoldnek.

Amugy sok ertelmet nem latom, se igy, se ugy. A LE "megtakaritas" amit lehet belole kihozni kevesebb, mint amibe a felejtes kifejlesztese kerul. Foleg, mivel nem valoszinu, hogy sokat kerul hasznalatra.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5.33
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
26. hozzászólás - 2009.03.11. 07:43:31 (Válasz Simon #25 hozzászólására.)
Hát, bízzunk benne, hogy nem követi majd később, a legtöbb küldetés analógiájára egy ugyanilyen küldetés magasabb értékekkel.

Felejtsd el 2 15. szintű szakértelmedet.
Felejtsd el 2 20. szintű szakértelmedet.
Stb...
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 5
kedvelt tagGortFérfi
Végzetúr mester
369 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
27. hozzászólás - 2009.03.11. 09:04:37 (Válasz bonca #26 hozzászólására.)
Felejtsd el az összes szakértelmed.
Az, ki szeret másokat kritizálni, olykor dicsérjen is.
Pontszám: 6.50
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
28. hozzászólás - 2009.03.11. 09:08:17
De ha az összest el kell,a tanulást meg magát a felejtést hogy felejted el?
Pontszám: 8.33
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
29. hozzászólás - 2009.03.11. 09:44:31 (Válasz Birka #20 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.03.10. 23:00:11
Jerikó, pont Miklós agájait nem érted...

Annó a hőskorban kifejlesztettél mondjuk egy 3-as lopást 2-esről 1600 lé-ért, a te javaslatod alapján a 3-as szaki visszabontása meg adjon: (szakiszint-1)*100+(szakiösszeg-1)*10 (mondjuk csak 500-as szakiösszeget nézve) laza 5190-at.
Azaz míg anno befektettél 1600-at addig most 5190-et nyernél ami 224%-os le növekmény azért, mert elfelejtettél egy szakértelmet ami amúgy 10 lével növeli az értelmes szakértelmek kifejlesztését?

Ha már mindenképpen reformot akartok, akkor minden egyes elfelejtett szakértelem szint adjon -konstans értéket az új szakértelem fejlesztésére, de ez természetesen sose eshet be (szakértelem+1)*100 Lé alá!

Innentől lehet vitatkozni a konstanson, meg hogy megéri-e... (Természetesen az exploit elkerülése végett NEM érheti el ez a konstans a 100-at!)


Birka, kimásolnék ide egy mondatomat, amit éppen te tettél be vitaindítónak ebbe a topicba: Ne LE-t adjon vissza, hanem szakértelemszinteket...
Pontszám: 6.50
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
30. hozzászólás - 2009.03.11. 09:55:28
Az az igazság, hogy bárhogy csűrjük-csavarjuk, még mindig nem látom mi a lényege ennek a szakinak. Ha nem össze vissza fejlesztesz, ahogy épp dobja a gép, akkor 10-15 pontnál nem lehet több ami "fölösbe" ment. Bár lehet, hogy később lesz szerepe.
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3621 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
31. hozzászólás - 2009.03.11. 12:19:54
Hogy mire jó a felejtés? Azért került be, mert nagyon sok játékos kérte, hogy megszabadulhasson olyan szakértelemtől, amiről később rájött, hogy nincs rá szüksége, és csak a többi szk fejlesztésének költségét növeli. Lehet, hogy pont te épp optimálisan, hiba nélkül fejlesztetted a karakteredet, de ezzel nincs mindenki így.

Arról, hogy esetleg visszaadjon LE-t is: természetesen az lenne az alap, hogy jóval kevesebbet adjon vissza, mint amennyibe a szakértelem fejlesztése került.
Pontszám: 5
irritálóMazleeFérfi
Végzetúr mester
400 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
32. hozzászólás - 2009.03.11. 12:29:05 (Válasz Miklós #31 hozzászólására.)
ez azért kicsit sántít... egyesek megszabadulnak felesleges szakiktől más, aki meg nem akar megszabadulni mert esetleg nincs mitől az pedig fejlesszen 3*10 feleslegeset?
Mazlee - Azúr Légió
Pontszám: 7.50
népszerűEnchanterFérfi
Végzetúr tehetség
125 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
33. hozzászólás - 2009.03.11. 13:57:25
Nem beszélve arról hogy ahhoz "kicsit" drágára jön ki. És még akadémia is kell hozzá, tehát el is kell jutni addig hogy valaki korrigálhasson... Most nemazért de ez a fejlesztés megint olyan mintha nem lett volna rendesen átszámolva...
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
34. hozzászólás - 2009.03.11. 21:03:04 (Válasz Miklós #31 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.03.11. 12:19:54
Hogy mire jó a felejtés? Azért került be, mert nagyon sok játékos kérte, hogy megszabadulhasson olyan szakértelemtől, amiről később rájött, hogy nincs rá szüksége, és csak a többi szk fejlesztésének költségét növeli. Lehet, hogy pont te épp optimálisan, hiba nélkül fejlesztetted a karakteredet, de ezzel nincs mindenki így.

Arról, hogy esetleg visszaadjon LE-t is: természetesen az lenne az alap, hogy jóval kevesebbet adjon vissza, mint amennyibe a szakértelem fejlesztése került.


Ezzel a dologgal két probléma van:
1) A felejtés több LE-be kerül, mint amivel a "felesleges" szakértelem növeli a többi fejlesztésének költségeit.
2) Az eddigiek között van jópár olyan "elborult" küldetés, hogy semmiképp nem tervezem egyetlen szakértelmem elfelejtését sem, mert 10 küldetéssel később kiderül, hogy úgyis használni kell, akkor meg duplán megszivatom magam.

Jelen formájában tökéletesen értelmetlen - de persze ettől maradhat így, akik nem jönnek rá, hogy használhatatlan, legfeljebb beleölnek némi LE-t.
Pontszám: 9
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
35. hozzászólás - 2009.03.11. 21:14:12 (Válasz Miklós #31 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.03.11. 12:19:54
Hogy mire jó a felejtés? Azért került be, mert nagyon sok játékos kérte, hogy megszabadulhasson olyan szakértelemtől, amiről később rájött, hogy nincs rá szüksége, és csak a többi szk fejlesztésének költségét növeli.


Abban azt hiszem egyetértünk, hogy ezek nem a "top" karakterekre jellemzők. A többiektől pedig nem sajnálom, ha van lehetőségük korrigálni. De jelen formájában a felejtés inkább szivatja őket, mert még kevesebb LE jut a többi szakértelmük fejlesztésére, és így még jobban lemaradnak a többiektől.

Szerintem azokkal a feltételekkel, amiket írtam, lehetőséget adna a korrekcióra, visszaélések nélkül:

- Heti (vagy több naponta) egy használat
- Nem LE-t ad vissza, hanem szakértelem szinteket, amit később csak szakértelemre lehet költeni.
(Esetleg megadok egy másik, alacsonyabb szakértelmet, amivel az elfelejtendő szakértelem helyet cserél [csökkenhet is egyet]).

Szerintem valami ilyesmiben érdemes gondolkodni.
Pontszám: 6
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
36. hozzászólás - 2009.03.12. 05:38:41
Mint többen is elmondták, a felejtés ahogy van értelmetlen. A matematikus statisztikus kollegákkal nem akarok vitába szállni, hogy hogyan nem lehet belőle tápot csinálni.

Nekem egy fájdalmam van. Van olyan szakim, amit tudatturbózni akartam, de szimpla fáradságból benéztem, és arra nyomtam, hogy növelek egyet a szintjén. Mivel ez már a 26. szintje volt a szakinak ami 50 szintig turbózható (turbóm 60 már hónapok óta), most van egy tök fölös szintem belőle, amit ha el akarok felejteni, akkor 26 szintnyi felejtés kellene hozzá. Majd biztos van értelme.

Ha naponta annyi szintet lehetne felejteni, amennyi a felejtés, akkor egy egyest esetleg vennék, de így...
V1
Pontszám: 8.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
37. hozzászólás - 2009.03.12. 05:50:15
Amugy csak teljes felejtes van, nincs olyan, hogy eggyel csokkentem. De a turbo hat a felejtesre.
Pontszám: 7.50
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
38. hozzászólás - 2009.03.12. 08:36:20 (Válasz Miklós #31 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.03.11. 12:19:54
Hogy mire jó a felejtés? Azért került be, mert nagyon sok játékos kérte, hogy megszabadulhasson olyan szakértelemtől, amiről később rájött, hogy nincs rá szüksége, és csak a többi szk fejlesztésének költségét növeli. Lehet, hogy pont te épp optimálisan, hiba nélkül fejlesztetted a karakteredet, de ezzel nincs mindenki így.


Számomra nem is ez a nagy baj, hanem az az ominózus 88. küldetés. Bár lehet hogy ezt a küldetések topicba kellene írnom. Velem az a "baj" hogy nincsen szakértelmem amit el akarok felejtni, pláne nem 10-es. Nekem kb van most 500-as szaki összegem, és ez jóval magasabb lesz mire odaérek. Két szakit csak azért felnyomni 10-re hogy utánna töröljem, ennek csak az overhead-je több mint 100K LE, ami ha nem ad vissza semmit a felejtés akkor megy a levesbe.
Pontszám: 8.75
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
39. hozzászólás - 2009.03.12. 09:03:28 (Válasz Ajgatsz #38 hozzászólására.)
Idézet: Ajgatsz - 2009.03.12. 08:36:20
Számomra nem is ez a nagy baj, hanem az az ominózus 88. küldetés. Bár lehet hogy ezt a küldetések topicba kellene írnom. Velem az a "baj" hogy nincsen szakértelmem amit el akarok felejtni, pláne nem 10-es. Nekem kb van most 500-as szaki összegem, és ez jóval magasabb lesz mire odaérek. Két szakit csak azért felnyomni 10-re hogy utánna töröljem, ennek csak az overhead-je több mint 100K LE, ami ha nem ad vissza semmit a felejtés akkor megy a levesbe.


Ezzel is tökéltesen egyetértek. Ilyen alapon lehetne csinálni tulajdonságcsökkentő szakértelmet, amivel le elhet vinni egy tulajdonságot 20-ig, vagy tárgydibáló szakértelmet, ami eldobálja a tárgyaidat, nem kell eladni a lélekkufárnál. Utána meg lehetne küldetés, hogy legyen 1, (később 2, 3 stb) tulajdonságod 20-as.

Úgy gondolom, hogy ebben a játékban ami izgalmas, az a karakter fejlesztése. Amikor egy küldetés direkt arra szólít fel, hogy rongáld meg a karakteredet, azt nem érzem a játék szellemiségéhez méltónak.

Betehetnénk azt a küldetést is: töröld a karakteredet...
Pontszám: 7.70
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Felejtés szaki upgrade?
40. hozzászólás - 2009.03.12. 09:47:59 (Válasz Jeriko #39 hozzászólására.)
2-3 hete jeleztem Miklosnak, hogy ez igy nem OK kuldi. Sajnos nem reagalt.
Altalaban veve, amikor egy kuldetes jutalma valahol fel napi LE korul mozog, es atlag 2 naponta lehet egyet megcsinalni, akkor nem szerencsesek a netto buko kuldik, ahol a raforditas nagyobb, mint a jutalom. Nem ad akkora jutalmat, hogy abbol meg le kelljen venni.
Pontszám: 8.75
Oldal: 1234567
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!