Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: bajnoki viadal
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
581. hozzászólás - 2009.04.04. 23:00:15 (Válasz Kocos #580 hozzászólására.)
Kocos elso kezbol beszel, viadalon maga tapasztalta, igenis lehetseges ugy is vesziteni, hogy tamado varazslat fullosra sikerult, a viszont varazs pedig befulladt.

Hehe...
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
582. hozzászólás - 2009.04.05. 08:01:05
Mindenesetre szerintem a toplista első, és második-harmadik oldala közötti távolság határozottan szűkűl, de ez egy hónap múlva fog megmutatkozni igazán. Ennek több oka van, egyik az azonos felszerelés: egy jól fejlesztett karakternél van 8-10-es kereskedelem, de a csúcson sincs 12-esnél több. Azaz egy 50. szintű karakter ugyanúgy 60. szintű fegyverrel/61-es varázslattal nyomul, mint egy 54. szintű, hiszen neki az 66-os viszont még messze van. Másik fő ok a tulajdonságok exponenciális növekedése: az alacsony szintűnek 150-160-as tulajdonságai vannak, az élen lévőknek meg 170, max. 180. Ez alig 10% különbség. (Ezeket persze módosítják a szövetségi bónuszok, de ott is ugyanúgy érvényes ez a tendencia, ha kicsit később is történik meg a kiegyenlítődés.)

Ennélfogva egy hónap múlva a random szerepének ismételt, jelentős növekedését várom, szerintem hasonló lesz a helyzet a kezdő, 2-5. szint közötti állapothoz. Persze mindezek csak a jól fejlesztett karakterekre igazak, azaz most fog igazán kiütközni, hogy ki a jó játékos, ki osztotta el optimálisabban az elmúlt fél év során a karakter élete alatt megtermelt több milliónyi LE-t.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
583. hozzászólás - 2009.04.05. 12:43:58 (Válasz Mortimer #582 hozzászólására.)
Azt hiszem ezt mar a kitoresi lehetosegek hianya forum topicban is irtad. Maximalisan egyetertek az elemzeseddel.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
584. hozzászólás - 2009.04.07. 07:48:36
Baraty, ha már a több állatos harc, illetve a korábban ígért technikai jellegű változtatások miatt úgyis belenyúlsz a bajnoki viadal rendszerébe, lenne egy játékegyensúlyt kiegyenlítő javaslatom: radikálisan növeljétek meg a "nevezési ablakot".

Hogy miért? Jelenleg a péntek délutáni viadalra csütörtök éjfélkor zárul le a nevezés, és legkorábban általában két nappal korábban, kedden lehet jelentkezni. A kategóriákon belül az van nyilvánvaló előnyben, akinek szerencsésen jön ki a lépés, azaz ez alatt a két nap alatt a lehető legmagasabb szintű, és ott is lehetőleg a szint végén van, így tudja a lehető legtöbb LE-t fordítani karaktere fejlesztésére.

A bajnoki viadal kategóriái borzasztó tágak, és a nevezők jórésze eleve esélytelen: egy 35. szintűt 95%-ban megver egy 38. szintű, de még inkább esélytelen egy 47. szintű egy 51. szintű ellen. Utóbbi legalább egy-másfél millió LE-vel többől gazdálkodik, szóval ez így is van rendjén, viszont ez így nem túl izgalmas... Némileg lehet játszani, úgy költeni a CSP-t, hogy épp a szint tetején nevezz, de csak 400 CSP-t lehet raktározni, ami 20. szinten akár 2 szintre is elég volt, de 50. szint táján már 330 CSP egy szintlépés, szóval erre nincs már lehetőség.

Ha a jelenlegi 2 napos nevezési periódus egy-másfél hétre lenne kitolva, akkor jóval többen harcolnának eséllyel az arénában, nem kellene aközött választaniuk, hogy túlcsorduljanak, és CSP-t veszítsenek, vagy pedig szintet lépve átlépjenek a következő kategóriába, ahol az esélytelenek nyugalmával nyomhatják meg a nevezési gombot.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.08
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
585. hozzászólás - 2009.04.07. 17:08:15
biztosan jó az, ha túlzottan megkönnyítjük az optimalizációt? lehet, hogy a 2 nap kevés, de túlzásba sem érdemes esni, mert oda jutunk, hogy már ma benevezünk a következő 3-4 bajnoki tornára:)
Pontszám: 4.14
irritálóEbegab92Férfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
586. hozzászólás - 2009.04.08. 19:03:50
Sajnos én még eddig egyszer sem nyertem.Mindig kiesek az első körben.
Mit csináljak?Olyan lehetetlennek tűnik így az egész....
Ebegab92-VILAG1-en (gyémánt horda)Kovales kötés tagokat keres!
Pontszám: 5
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
587. hozzászólás - 2009.04.08. 19:48:42
Imádkozz a randomistenhez.
Pontszám: 5
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
588. hozzászólás - 2009.04.08. 20:23:16 (Válasz Baraty #505 hozzászólására.)
Idézet: Baraty - 2009.03.27. 15:10:16
Nem felejtettük el őket, továbbra is tervben vannak, de a mostani viadalra még biztos nem lesznek meg.
Jövőhéten a viadal után nyitok majd egy topicot (ha elfelejteném, juttassátok eszembe. ), amiben mindenki leírhatja majd az ötleteit, megbeszéljük, melyik mennyire megvalósítható.


Khm..

Várjuk azt a topicot, Baraty!
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 5
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
589. hozzászólás - 2009.04.09. 11:13:13 (Válasz Aurri #588 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2009.04.08. 20:23:16
Khm..

Várjuk azt a topicot, Baraty!

Jogos!

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,145.0
Pontszám: 5
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
590. hozzászólás - 2009.04.23. 11:30:20
Baraty: mikor lesz a következő viadal? illetve mikortól lehet rá nevezni?
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 3
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
591. hozzászólás - 2009.04.27. 09:58:37 (Válasz Bumburnyak #590 hozzászólására.)
Idézet: Bumburnyak - 2009.04.23. 11:30:20
Baraty: mikor lesz a következő viadal? illetve mikortól lehet rá nevezni?

A következő viadal május 4.-én, hétfőn lesz, és kb holnap déltől lehet majd rá nevezni.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
592. hozzászólás - 2009.04.27. 10:10:14 (Válasz Baraty #591 hozzászólására.)
Idézet: Baraty - 2009.04.27. 09:58:37
Idézet: Bumburnyak - 2009.04.23. 11:30:20
Baraty: mikor lesz a következő viadal? illetve mikortól lehet rá nevezni?

A következő viadal május 4.-én, hétfőn lesz, és kb holnap déltől lehet majd rá nevezni.


???
Most miert hetfon?
Eddig mindig penteken volt, lehetett vele szamolni. Miert jo az, hogy ezt felrugjatok?
Pontszám: 3
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
593. hozzászólás - 2009.04.27. 10:14:56
Valakik mondták, hogy hétvégén nem érnek rá, ezért lett a változás...mert ugye a hétvége az a lazítás és nem a munka napjai...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
594. hozzászólás - 2009.04.27. 10:22:03 (Válasz Kocos #592 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.04.27. 10:10:14
Most miert hetfon?
Eddig mindig penteken volt, lehetett vele szamolni. Miert jo az, hogy ezt felrugjatok?

Általában az 5.-e körüli pénteken szokott lenni, ha péntekre raknánk, akkor vagy 8.-ára esne, ami sztem későn van, vagy 1.-ére, amikor meg inkább nem rendezünk viadalt, mert nem dolgozunk, és ha valami van, nem tudnánk azonnal reagálni.
Így most maradt a hétfő.
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
595. hozzászólás - 2009.04.27. 10:24:47
Szerintem a hónap első péntekje időpont tökéletes volt eddig, mindenki tudott hozzá alkalmazkodni. Mivel magasabb szinteken már nincsenek pók karakterek, ezért akik a verseny kalkulált időpontjára akarták kihegyezni magukat, azok most buktak 150-200 csp-t.

Ha most már nem is lehet változtatni, javaslom, hogy júniustól térjünk vissza az eredeti időpontra, és fixáljuk le akár decemberig az összes időpontot.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
596. hozzászólás - 2009.04.27. 10:40:59 (Válasz Ricardo #595 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.04.27. 10:24:47
Szerintem a hónap első péntekje időpont tökéletes volt eddig, mindenki tudott hozzá alkalmazkodni. Mivel magasabb szinteken már nincsenek pók karakterek, ezért akik a verseny kalkulált időpontjára akarták kihegyezni magukat, azok most buktak 150-200 csp-t.

Ha most már nem is lehet változtatni, javaslom, hogy júniustól térjünk vissza az eredeti időpontra, és fixáljuk le akár decemberig az összes időpontot.


Teljesen egyetertek.
Semmilyen benefitet nem tudok tarsitani a hetfoi idoponthoz.
Pontszám: 3
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
597. hozzászólás - 2009.04.27. 10:47:46 (Válasz Ricardo #595 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.04.27. 10:24:47
Szerintem a hónap első péntekje időpont tökéletes volt eddig, mindenki tudott hozzá alkalmazkodni. Mivel magasabb szinteken már nincsenek pók karakterek, ezért akik a verseny kalkulált időpontjára akarták kihegyezni magukat, azok most buktak 150-200 csp-t.


tökéletes volt, mint ahogy tökéletes lett volna minden egyéb időpont is, de senki nem mondta, hogy mindig pénteken lesz, a topiknyitóban miklós is keddi időponttal példálózik.

nehogy már azon akadjon fent valaki, hogy tévesen feltételezett valamit és azt a játékvezetés hibájának rója fel.

aki annyira optimalizál, hogy bukja a 150-200 csp-t, az alkalmazkodjon a szabályokhoz és tegye fel a kérdést, hogy mi éri meg neki jobban. a 150-200 csp vagy az, hogy ez bizonytalan kimenetelű versengésben bajnoki címet szerezhet, s az azzal járó pár tulajdonságpluszt (esetleg aranydukátot). ha megvolt a kérdésfeltétel, lehet is válaszolni rá és cselekedni az alapján. nem omlik össze a világ, ha elvész kevés/sok csp.

ezek csak számok.
Pontszám: 3
kedvencBaratyFérfi
Adminisztrátor
1030 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
598. hozzászólás - 2009.04.27. 10:55:23
Nincs még kőbe vésve az időpont, de azért van néhány alapelv:
- 1-e előtt nyilván nem lesz viadal,
- 1-én sem.
- tehát marad a jövőhéten valamikor, várom a javaslatokat.

A hétfő melletti fő érvek: az 5.-éhez és péntekhez is legközelebb eső első munkanap.
Pontszám: 5
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
599. hozzászólás - 2009.04.27. 11:00:05 (Válasz Baraty #598 hozzászólására.)
Én a pénteket preferálnám, mint hónap első munkapéntekje. Akár a jövőre nézve is lehetne ezt kitűzni.

Hogy miért? Mert hétvégén szerintem a zöm kevesebb energiát tud a játékba ölni és jelentkezés előtt sokaknak 24/24-es vadászatai vannak.
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 5
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: bajnoki viadal
600. hozzászólás - 2009.04.27. 11:00:31
jöttem okoskodni véleményt formálni és élni a szóláás szabdsága nyujtotta lehetőségekkel...

nekm speciel tökmind1 mikor lesz a viadal...megértem hogy a jelenlegi helyzetet ismerve(éljen májusselseje) most kicsit változik a megszokott felállás...

ám én az időpontok macerálása helyett inkább a kategoriák bizonyos fokú módosítását támogatnám...

tudom tudom ha túlságosan szétdarabolják kategoriákat akkor az a bajnoki medál tucatdarabbá válásához vezetne viszont lehet ennek ellenére meglehtne macerálni...

szal ennyi...kicsit több kategoriát szertnék kissebb szint intervalklumokra bontva...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 4.25
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője