Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123
Szerző
Topic neve: Egészségügy, orvosi ellátás
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészségügy, orvosi ellátás
21. hozzászólás - 2009.03.17. 13:53:58 (Válasz winnie #2 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.03.03. 14:54:35
Idézet: Miklós - 2009.03.03. 14:45:22

A Fidesz népszavazása a vizitdíj eltörléséről nem az emberek érdekeit szolgálta, hanem a saját politikai érdekeit. Ezzel az erővel lehetett volna szavazás az adók csökkentéséről vagy a négynapos munkahét bevezetéséről is.


OFF, de:

jó meglátás, bizony.

és az adócsökkentést is megszavaznák. naná.


Nem jo pelda, mert a gazdasagi szakertok egy jelentos resze ezt helyes lepesnek tartana.
Inkabb ugy kene szavaztatni:
Egyetert-e On azzal, hogy adojat csokkentsuk, es az igy kieso beveteleket a tovabbiakban Bela fedezze (Belaknak Jozsi)?
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészségügy, orvosi ellátás
22. hozzászólás - 2009.03.19. 07:37:09 (Válasz Kocos #21 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.03.17. 13:53:58

Inkabb ugy kene szavaztatni:
Egyetert-e On azzal, hogy adojat csokkentsuk, es az igy kieso beveteleket a tovabbiakban Bela fedezze (Belaknak Jozsi)?


Ha már a népszavazás szóba került: lehetőséget adnék rá - ha már megszületett a döntés arról, hogy X témában népszavazás lesz -, hogy a kérdést több formában is feltegyék a szavazólapon - persze korlátozott terjedelemben (1 mondat, maximum 100 karakter), és egyik esetben igen jelentené ugyanazt, mint a másik esetben a nem (összesítéskor persze együtt számolnák őket).
Az persze további bonyodalom, hogy kik is tehessék fel a kérdéseket, viszont az ilyen jellegű dolgok, mint hogy "Csökkentsék-e az adókat?" ezzel elég komolyan kompenzálhatóak lennének.
Pontszám: 5
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészségügy, orvosi ellátás
23. hozzászólás - 2009.04.05. 10:46:27 (Válasz Mortimer #16 hozzászólására.)
Üdv!

Pár meglátás a magyar egészségügyről:

A vizitdíj elsősorban a háziorvosoknak teremtett kézzel fogható bevételt, a kórházi orvosok ebből semmit nem éreztek mert ugye ott a kórházi vezetés közös kasszájába vándorolt a Lé (ej végzetes szleng, azt hiszem ez már megmarad). De a háziorvosok mennyire is? Ugyanis volt egy elég erőteljes negatív visszacsatoló hatása a vizitdíjnak a hálapénzre nézve. Mondjuk eddig adott Józsi bácsi 500 hufot, most lerendezi a vizitdíjjal, amiről 2 bizonylatot állított ki a doki. Szóval a képlet nem annyira egyértelmű mint mondtátok, de egyértelműen többletbevétel volt a háziorvosoknak (50-100K körül tenném). De ez a múlt. Szerintem: bár a háziorvosoknak sem egyszerű, de azért ők bőven az átlag felett keresnek. Viszont egy köz alkalmazott kórházi orvosnak szerintem sokkal nehezebb és az ő helyzetén mit sem javított a vizitdíj (talán a munkakörülményein de ez hónapok-évek hatása alatt érződött volna). Az hozzátartozik a történethez, hogy mielőtt bevezetésre került a vizitdíj hirtelen eltörölték a havi kb 50 ezer forintnyi un. eszköztámogatási díjat (ezt orvosi műszerekre, berendezésekre lehetett fordítani). Pontosan azért mert tudták hogy jön a vizitdíj. Aztán el lett törölve és ezt az 50k-t senki nem adta vissza. Többek között ezért "pattogtak" a háziorvosok, teljesen jogosan.
Ettől függetlenül egy jó nyitás volt a vizitdíj és napidíj (de a tandíj is), sajnálatos hogy pont ezekből a reformokból lett politikai kérdés. Igen, így olyan orvosok, egészségügyi dolgozók is NEM-mel szavaztak, akik a kérdés jogosságával nem teljesen értettek egyet, méghozzá igen szép számban.


Általánosítani nagyon nem kellene, pontosan azért mert ez is egy szakma. Igen hivatásnak kellene lennie, nem szakmának, de jelen körülmények között még annak is elveszi a kedvét a magyar egészségügy, akik úgy adták be az orvosira a jelentkezésüket, hogy már 5 éves koruktól kezdve doktorbácsisat játszottak és mindig is gyógyítani akartak. Nem szeret senki nem kórházban lenni ugye? Katasztrófálisak egyetértünk. Nos ezzel az orvoso,m ápolók sincsennek másként. Nem csoda hogy hamar kiégnek ilyne körülmlnyek között. Tényleg a legritkább esetben lát az ember jól szervezett, olajzottan működő, megfelleőn felszerelt, jó han gulató kollektívaál megáldott kórházi osztályokat. Pedig ez min imum kijárna a betegeknek és a dolgozoknak is. Nem csoda hogy 30 éves korukra kiégnek és kiábrándulnak a rendszerből (hál istennek azért itt sem lehet általánosítani, de sok példa van rá sajnos).

Óriási szakadék van orvos és orvos életszínvonala között is. A manuális szakmákban (sebészet, szülészet) pontosan a kiírthatatlan hálapénz rendszer miatt is azt hiszem nem túlzok ha azt mondom olyan összegek mozognak, hogy a legtöbb nyugati országokban lévő sebészek fizetését is túlszárnyalják egyes intenzíven operáló orvosok (más kérdés hogy erre gyakorlatilag magánéletük mehet rá, ezen szakmákban a kudarccal nagyon élesen szembesülnek, a kiégés veszélye még inkább fenyeget). A másik véglet a diagnoszta orvosok (pl radiológus, patológus) akik a hálapénz fogalmával csak hallomásból találkoznak és ugyanazt a nevetséges közalkalmazotti bért keresik mint bárki más. És ugyanúgy dolgoznak, sugárveszélynek vannak kitéve nap mint nap,vagy lélekölő boncolásokat végeznek, ügyelnek, óránként felelős döntéseket hoznak. A legtöbben még azt sem tudják róluk hogy léteznek, holott nélkülük megállna az élet az összes kórházban.

Kommunikáció, orvos-beteg kapcsolat: sajátos okai vannak hogy ez miért alakult ki így. Egyrészt a betegnek joga van tudni mi a problémája, másrészt sokszor az a legszerencsésebb ha nem tud semmit. Ami a leggyakoribb persze: az orvos még maga sem biztos a dolgában és egyszerűen NEM ENGEDHETI MEG, hogy olyasmit közöljön ami bizonytalan. Így mond valami olyan sablondumát, amivel biztosan nem hibázik. Netán igyekszik latinul megfogalmazni a lényeget, hogy véletlenül se legyen belőle probléma. Ezek szakmai védekezési formulák, tudatosak, és egyetértek, azzal hogy elfogadhatatlanok. Kígyóznak be a kórházi perek és a keselyű-jogászok kicsiny hazánkba is, minden egyes kihágásra kíméletlenül lecsapva, még jobban megnehezítve a hálátlan körülmények között tengődő kórházak sorsát. Márpedig hibák vannak itt is. Szép és ildomos lenne, ha nem lenne, de vannak, mert az orvosok is ugyanolyan emberek mint bárki más. A tudomány fejlődése: folyamatosan fejlődik, alakul át, és íródnak felül bizonyos terápiás trendek. Sokszor az az érzése az embernek, hogy minél többet hall, annál kevesebbet tud. A tudás mennyiségével arányosan növekszik a bizonytalansági faktor. Nagy magabiztosság és évtizedek rutinja kell ahhoz hogy valaki 2-3 panasz után ki merjen jelenteni egy biztos diagnózist (nem véletlen hogy felértékelődött a diagnoszták szerepe). Azt azért látni kell, hogy egy orvos rengeteget tanult élete folyamán és tanul folyamatosan. Ha valamit nem akar közölni a beteggel annak OKA van.
Orvosképzés: Alapvetően sokan nem is mérik fel mit vállalnak azzal, amikor beadják a jelentkezési lapjukat az orvosi egyetemre. Bár az orvosi szakma presztizse évről évre csökken (jelenleg a hajdan 10-15X-ös túljelenkezés olyan 1,5-2x-es lehet), ezért nyilván egyre kevésbé jó szellemi adottságokkal megáldott fiatalemberek is bebocsájtást nyerhetnek az egyetemekre, azért azt hozzá kell tenni hogy az orvosi egyetemek nívója ettől függetlenül sokat nem változott. A nagy felsőoktatási reform (miszerint növeljük meg a felsőoktatási intézmények kapacitását, engedjünk be masszív 3-as átlaggal minden s**hülyét, vegyük fel értük a pénzt és rugdossuk ki őket pár év múlva amikor még mindig elsősek és már felélték az összes diákhitelt..) az orvosi egyetemet hála jó égnek nem érintette. Pontosan annyi orvost képeznek amennyire szükség van. A probléma csak az, hogy jelen felmérés szerint a végzősök 60%-a már eleve külföldre készül 10x fizetésért és megbecsült munkakörülményekért. Amikor egy orvos kiképzése közel 20 millió forintjába kerül az államnak ez a legnagyobb luxus a világon. A képzés színvonala nem csökkent, aki képtelen nagy mennyiségű információ megtanulására az könyörtelen el fog vérezni legkésőbb az anatómiai szigorlatnál, átlobbizni egy 6éves orvosi egyetemet, ahol minden év végén vár 4-5 szigorlat többezer oldal teljesen új ismeretanyaggal, az elég romantikus elképzelés. Summa cum laudére végezni (amit fentebb valaki hangoztatott) kb egy szűk 5%-nak sikerül, kudarcélményekben a többség számára bőven bővelkedik az orvosi egyetem (kezdve azzal hogy gyakorlatilag a diákéveidet áldozod fel a tanulás oltárán) és kiábrándulás, kiégés folyamat sokszor már itt megkezdődik (pofonok a szigorlatokon, első szembesülések a magyar egészségügy könyörtelen valóságával, ahol nem a szakmai, hanem a költséghatékonysági elvek érvényesülnek elsősorban a gyógyításban). Igazából elméleti tudást elég jelentőset felhalmoz ezen évek alatt mindenki, aki végül kézhez kapja diplomát és neve elé kerül a bűvös dr. szócska. A probléma idehaza inkább a gyakorlati képzéssel akad. Simán el lehet úgy végezni az egyetemet, hogy egyetlen injekciót nem adsz be soha, és amikor kikerülsz jön a mélyvíz a magyar gyakorlatban, felejtsd el a szakmai irányelveket, gazdálkodj abból ami van.
A külföldi diákok helyzete érdekes kérdés: jelenleg már több külföldi (elsősorban arab, ázsiai, skandináv, izraeli) orvostanhallgató tanul egyetemeinken mint magyar. Ők félévente súlyos összegeket (másfél millió körüli) pengetnek ki az egyetemeknek, akiknek ez igen komoly bevételi forrás. Hogy a felvételi szisztéma hogyan történik az egy érdekes kérdés, mint ahogy az, hogyan lesz egy olyan emberből orvos, aki soha egyetlen szót nem beszél a klinikákon a betegekkel, egész egyszerűen azért, mert nem tud magyarul. Szerintem ez szégyen.

TB-rendszer: ez egyértelmű változtatásra szorul, kádári kövület, szinte sehol nem működik már ez így. Az amerikai rendszerrel talán nem kellene példálózni, nem véletlenül szidják, hónapok-évek kérdése és be fog dőlni. Ott a ha "szegény vagy dögölj meg" elv érvéynesül, kissé kisarkítva, ráadásul jogosan nem tetszik sokaknak, hogy megint a biztosítótársaságok diktálnak, azok akiknek az egészségügyhöz halvány lila ***juk nincs. A kórház nem egy gyár, az egészség nem termék, és ezt nem akarja egyetlen politikus vagy közgazdász sem felfogni. A Sico c. erősen populista tényfeltáró doksifilmet ajánlom mindenkinek. Durva sarkításokkal ugyan, de szépen vázolja az amcsi healthcare systemet. A magyar rendszerről tömören csak annyit, hogy egyértelműen groteszk és rossz az a rendszer, ahol az egészségügyi kiadások egy -igen jelentős!- hányada egy olyan rétegre megy, aki szinte egész életében önpusztító létformát folytatott, és igen csekélyke, vagy soha egyetlen petákot nem tett be a közös TB-kasszába. Lásd Mortimer teljesen helytálló fejtegetése- csak tessék szétnézni a súlyos állapotú betegek között... Mondjuk ez is magyar sajátság. Az egészségkultúránk kriminális.

Hm igazából még elég sok mindent írhatnék, hiszen egészségügyben dolgozom jó magam is, de azt hiszem így is kicsit terjengősre sikerült az irományom. Igyekeztem objektív maradni.

Köszönet a türelemért, annak aki elolvasta.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészségügy, orvosi ellátás
24. hozzászólás - 2009.04.05. 11:41:19
Nekem vesekövem volt a vizitdíj idején 9000 forintomba került a kb. 15 vizitdíj és a "sürgősségi" ellátás (igen a doki kiperkáltatott velem 2k-t mert nem volt biztos a diagnózisba és az ügyeleti díj nem 300 forint volt). Én is tisztába vagyok vele, hogy nehéz helyzetben vannak az orvosok, de a tisztességes munka nem a fizetésen múlik. Pakson dolgozom az AE-ben nap mint nap a sugárfertőzés kockázatát vállalom úgy, hogy megvonták a veszélyességi pótlékunkat mégsem robbantom fel az erőművet vagy engedek meg magamnak lazaságot ugyan úgy végzem a munkám akár kevesebb pénzért is mert emberek ezrei szenvedik meg ha valahol hibázok, ill. keletkezhet több száz milliós kár egy apró figyelmetlenség miatt is. Szóval nem minden a pénzen múlik aki elvállalta a munkát azért a pénzért amit kap az utána végezze is el legjobb tudása szerint és ne másokon bosszulja meg, hogy kevés a fizetése. A vizit díj meg pofátlanság volt abban a helyzetben. A TB-t fél százalékkal emelték ugye elvileg ebből tartják fent a kórházakat rengeteg kórházi ágyat szüntettek meg és több kórházat bezártak, valamint ehhez még hozzácsapták a vizitdíjat és a "jól végzett munka" után hátradöltek és kivontak 300milliárdot az egészségügyből mert, hogy minden milyen tök jó és végre pozitív a mérlege az EP-nek. Ugyan akkor az ellátás minősége romlott és még most is folyamatosan romlik, az orvosok helyzte semmivel se lett jobb sőt, és ez szerintem nem a vizitdíj megvonása hanem az újabb pénzkivonásoknak köszönhető. A TB körűl kéne rendet tenni és a pénzek elosztására odafigyelni , hogy oda menjen a pénz ahova kell és ne az 50-60%-os korrupció szívja fel a pénzeket de ez gazdasági és nem orvosi probléma. Új törvények kellenek és új szabályzás és nem az emberek szivatása, majd minden területen ez van nem csak az egészségügyet szivatják.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
kedvencAnababaNő
Végzetúr mester
484 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészségügy, orvosi ellátás
25. hozzászólás - 2009.04.05. 13:40:13 (Válasz Aurri #23 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2009.04.05. 10:46:27
Kommunikáció, orvos-beteg kapcsolat: sajátos okai vannak hogy ez miért alakult ki így. Egyrészt a betegnek joga van tudni mi a problémája, másrészt sokszor az a legszerencsésebb ha nem tud semmit. Ami a leggyakoribb persze: az orvos még maga sem biztos a dolgában és egyszerűen NEM ENGEDHETI MEG, hogy olyasmit közöljön ami bizonytalan. Így mond valami olyan sablondumát, amivel biztosan nem hibázik. Netán igyekszik latinul megfogalmazni a lényeget, hogy véletlenül se legyen belőle probléma. Ezek szakmai védekezési formulák, tudatosak, és egyetértek, azzal hogy elfogadhatatlanok.


Szerintem az, hogy mikor mondja meg az orvos a betegnek, hogy fogalmuk sincs mi a baja, leginkább páciens és helyzetfüggő.
Csak az a baj, hogy ezt nem mérik fel és nem cselekednek. Szerintem kissé nonszensz, hogy azt, amire mi szülőként 1 hónap után rájöttünk (tudniillik fogalmuk sincs mi a baja a fiunknak) nekik 3,5 hónapba telt beismerni. Mondjuk rendeződött is a viszonyunk tőle... Lehet, hogy nem minden szülő képes ezt elviselni, de van amelyik pont azt nem bírja mikor csak a "vetítést" látja. Tény ami tény: a végkifejleten nem változtatott, az addig az orvosokkal (együtt) eltöltött idő minőségén rengeteget javított. Talán ezt (is) hívják "őszinteség"-nek.
Pontszám: 7.50
népszerűBjorniFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészségügy, orvosi ellátás
26. hozzászólás - 2009.05.12. 10:26:01
Vizitdíj:
Miért jó ötlet kifizetni valamit az adózott jövedelmedből még egyszer, amikor már kifizetted a TB hozzájárulást?

Amerika:
A Sicko c. dokumentumfilm (ill. részben docutainment) azzal a felvetéssel kezdődik, hogy a film nem arról az 50 millió emberről szól, akiknek nincs egészségbiztosítása, hanem arról a 250 millióról, akiknek van. A film folyamán kiderül, hogy sokuknak hiába, mert az sem menti menti meg őket attól, hogy mondjuk a gyerekük a kezük között haljon meg, mert a kórház, ahová bevitték, nem áll szerződésben azzal a magán biztosítótársasággal, ahová fizeti a pénzt.

Kedves Miklós, mit szólnál ahhoz, ha a feleséged egészségbiztosítót váltana/választana, ahol tételesen nyilatkoznia kéne az összes eddigi betegségéről, amit aztán a biztosító magánnyomozója le is ellenőriz, és kiderülne, hogy elfelejtett "bevallani" egy banális hüvelygombásodást, amit úgy aposztrofálnának, hogy biiztos meg akarta téveszteni a biztosítót, ergo csaló és rossz ügyfél, nem kötünk vele szerződést.
Ez az eset nem a képzelet szüleménye, egy amerikai nő arccal, névvel nyilatkozik róla.

Nem akarom az összes esettanulmányt felsorolni, nézzétek meg a filmet.


Orvosok és a kevés pénz:
Miként lehetséges, hogy az eddig a kórház égisze alatt dolgozó szakrendelő hirtelen új számítógépekkel, új eszközökkel, új székekkel, normális viszonyok között, az orvosoknak új autókat adva dolgozik azóta, amióta kiszervezték?
Álnaivan értetlenül állok az eset előtt, hiszen UGYANAZT A TB TÁMOGATÁST kapják, mint eddig!!! Továbbra is TB-s ellátóhely.
Álnaiv vagyok, ismétlem.

Azon is gondolkodjon el mindenki, hogy jelen esetben egy, azaz egy biztosító, a TB szerződik és alkuszik a gyógyszergyártókkal, jelentős érdekérvényesítő képességgel rendelkezve.
A félképzetteknek üzenem, hogy ez nem monopólium, hanem monapszónia, és kurv@ jó a betegek számára.
Ha sok kis törpe biztosító lenne, a gyógyszergyárak még jobban letarolnák az országot.


Egyébiránt ezt a TB-t erősen meg kellene reformálni.
Lsd a fenti szakrendelős példát a jelenlegi rendszer pazarlására.

De reform nem azt jelenti, hogy kiárusítok mindent.
Miért kéne eladni a kórházakat? (Lsd. milyen jól sikerült a HospInvest ügy is)
Miért nem építenek zöldmezősen új magánkórházakat, ha ez olyan jó üzlet!
Ha eladják az állami kórházat, akkor nem lesz más választás, mint a magánba menni. Ez lenne a verseny szótári fogalma? Vagy inkább a készbe jobb beülni fogalma?


A reformot pedig ott kell kezdeni, hogy aki nem fizet járulékot, az csak életmentő beavatkozásra jogosult és a gyógyszert sem támogatja nekik senki.
Aki leszázalékoltatta magát, aztán feketén dolgozik, az köztörvényes bűnöző.
Magyaroszágon 10 millió emberre jut 800.000 rokkantnyugdíjas, Szlovákiában az 5 millióra 27.000 és azt ott sokallják.

Az egészségbiztosítás közös kockázatcsökkentés. Nem működhet profitorientáltan.
Ki az, aki az olvasók közül zsebből ki tudna fizetni egy szívműtétet miden költséggel?
5 évvel a szívműtét után pedig egy motoros baleset rehabilitációját?
A köztes időben pedig egy komplikált, altatásos, műtétes ikerszülést?

Jó lenne, ha az emberek a közös teherviselés fogalmát tényleg értelmezni tudnák.
Pontszám: 5
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészségügy, orvosi ellátás
27. hozzászólás - 2009.05.12. 12:29:17
"Orvosok és a kevés pénz:
Miként lehetséges, hogy az eddig a kórház égisze alatt dolgozó szakrendelő hirtelen új számítógépekkel, új eszközökkel, új székekkel, normális viszonyok között, az orvosoknak új autókat adva dolgozik azóta, amióta kiszervezték?
Álnaivan értetlenül állok az eset előtt, hiszen UGYANAZT A TB TÁMOGATÁST kapják, mint eddig!!! Továbbra is TB-s ellátóhely."

Ez sajnos pedig teljesen életszerű, még ha nem is látszik annak. Ez az oep pontrendszeres támogatása miatt lehet így. Egészségügyben dolgozom, szóval nem hasból beszélek, ha gondolod kifejtem neked ezt a hülye rendszert. Meg fogsz lepődni, hogy a fenti példa valóban előállhat.
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészségügy, orvosi ellátás
28. hozzászólás - 2009.05.12. 12:32:29 (Válasz Bjorni #26 hozzászólására.)
Durván fogalmazva a jelenlegi rendszer szar. És jelentem tudnám fizetni a szívműtétemet, legfőképp akkor, ha az a sok-sok pénz, amit munkábaállásom óta a TB kapott utánam nálam lenne. Az "elrontott" műtét, aminek eredményeképpen trombózissal és tüdőembóliával ismertetett meg: cakk-pakk 2 év kivizsgálással együtt, gyógyszerezés, ami ilyenkor kötelező, került a 2000. évi keresetem után befizetett TB-be nagyságrendileg (munkáltatóm akkor a Magyar Királyi Posta volt). Kérdem én, ezt az összeget, és az összes azóta TB-nek kifizetett pénzt mi a francnak adjam én oda, ha gyakorlatilag hanyagság miatt kinyírnak a műtőasztalon, mint (elvileg) jól fizető pácienst? És én szerencsés voltam, mert még élek, de ez nem a TB-nek köszönhető és megkevésbé annak a kórháznak, akivel szerződésben van és ahol műtőttek.

Vagy, a TB által finanszírozott gyerekkórházba a szülőknek kell vinnie a leszívókatétert, mert egy betegre napi 1 darab jut, viszont egyébként egyszerhasználatos? És az orvos által felírt bizonyítottan szükséges gyógyszert nem kaphatja a gyermek, mert drágább, mint egy másik, ami egy bizonyos betegség tekintetében ugyanolyan hatással van, de sajnálatos módon ő épp nem abban szenved?

Adódik a kérdés a TB mégis kit lát el? Mert a példából nem nagyon látszik...

Mi a lényeg? Az, hogy a reform magától nem jön el, a kórházaknak és/vagy ellátó cégeiknek nem érdekük megújulni, mert minek? Arról nem beszélve, hogy TB nem is hagyja! Ez a hozzáállás jellemző nagyrészt az egész szektoron belül, a gazdasági szinteken (kivételt képeznek a dolgozók, mint mindig). Következtetés, ha nem lesznek magánkórházak és nem lesz akármilyen verseny (magánnyomozós akár), állami kórházzal vagy anélkül, akkor egész egyszerűen nem fog megváltozni semmi.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.05.12. 12:34:40-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűBjorniFérfi
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészségügy, orvosi ellátás
29. hozzászólás - 2009.05.16. 10:23:02 (Válasz CaveMaN #28 hozzászólására.)
Igen CaveMaN.

A jelenlegi rendszer "szarságát" senki nem vitatja.
De a privatizált egészségügy is ugyanakkora nagy halom, és távolról sem megoldás, mint azt a tények mutatják.

És nem CaveMaN.
Jó eséllyel nem tudnád kifizetni a komoly kezeléseket egy profitközpontú egészségügyi rendszerben.
Egy ilyen rendszer úgy működne, mint annak idején a királyi magánorvosok "rendszere".
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészségügy, orvosi ellátás
30. hozzászólás - 2009.05.16. 14:24:51 (Válasz Bjorni #29 hozzászólására.)
A problémát ott látom, hoyg a legutóbbi terv, amit olvastam azt tartalmazta, hogy lesz egy alapellátás, amire mindenki jogosult (olcsóbb megoldásai az életmentő/elkerülhetetlen műtéteknek, ellátásoknak) és aki ezen túl szeretne valamit (+ ellátást/modernebb módszert) az fizet érte.
Ebben az esetben mindenki megkapja a magáét, persze megint a gazdagnak jobb, de igazából nem látom, hogy ez mikor nem volt így? :think:
Viszont én minden jó ötletet szívesen látok, ami rendberakja az egészségügyet és a nyugdíjrendszert, de igazából csak 1-1 ötlet fikázását látom, mert egyik sem lesz midnenkinek jó. A problémám a mostanival az, hogy ez sem jó senkinek sem, illetve fű alatt ugyanaz megy, mint ha megreformálnánk: aki fizet, az jót és gyorsan kap, a szegény meg dögöljön meg. :S
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészségügy, orvosi ellátás
31. hozzászólás - 2009.05.16. 18:56:27 (Válasz Bjorni #29 hozzászólására.)
Értem, tehát, ha a mostani szar és a másik megoldásról is azt állítjuk, hogy szar, akkor az a legjobb, ha ígymarad?

És nem CaveMaN.
Jó eséllyel nem tudnád kifizetni a komoly kezeléseket egy profitközpontú egészségügyi rendszerben.

Ha te mondod, akkor biztos nem...
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
közellenségNaruto2Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészségügy, orvosi ellátás
32. hozzászólás - 2009.06.09. 15:49:26 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
ez mind nagyon szép de hazugság
Pontszám: 1.80
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészségügy, orvosi ellátás
33. hozzászólás - 2009.06.09. 18:47:25 (Válasz Naruto2 #32 hozzászólására.)
Azért mert...
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
irritálóDmatyasFérfi
Végzetúr
63 hozzászólás
Profil megtekintése
Egészség, Üzlet, KÁOSZ elmélet, Összeesküvés elmélet
34. hozzászólás - 2009.06.11. 19:31:08
Sziasztok!

Mielőtt hozzászólnék, pár dolgot magamról:
Közgaszdász vagyok egy gyógynövény üzletet vezetgetek, a nagyapám doki, nagynéném doki,
szüleim gyógyszerészek 1-1patikával amikben dolgozom, van három gyerekem és pár 80 feletti dédim.
Ja és az apósom egy nagynevű, volt magyar gyógyszergyár gyártási vezetője több folyamatban.
Minden nagyképűség nélkül van némi rálátásom a dologra.

Alternatív gyógyászat: Ahhoz, hogy valaki ilyen boltot nyisson, asszisztensi képesítés kellett.
Tavaly jan 1-től jött a rendelet, a dolgozómat egy keri tanfolyamra kellett küldjem.
Ez leginkább a kihelyezett gyógyszereket gyógyteákat táplálékkiegészítőket tartó
multiknak volt tuti. Nekem százezerbe került. Ha visszaállítanák a régi rendszert, nálunk
a városban ez 6 munkahelyet jelentene, amit ugye a multik nem akarnak... Szakértelemről
hozzáértésről, tapasztalatról nem is beszélek.
A friss cukorbeteget elengedik egy kicsiny kalóriatáblával, és egy címmel ahol a gyógynövényboltot
találja, mert ott tudják és van tapasztalat. Ez nálam gyakori.
Rettenetesen sok a cukros, lisztérzékeny, ekcémás gyerek. Az ő speciális ételeiket stb a TB nem
támogatja. Kapaszkodj meg, egy 0.5kg-os gluten free kenyér 1300FT a boltban...

Gyógyszergyár: Az öreg több mint 30 éve nyomja. Azt mondja folyamatos leépítések mellett.
Tavaly szeptemberben 3 hullámban vettek fel dolgozókat...
Orvoslátogatás van, nincs? Kapcsolt termékáttérés van, nincs? Döntse el mindenki maga.

Patika: Az egyetlen még megmaradt szakma volt, volt amiben az oktatás, továbbképzés, megélhetés
teljesen ellenőrzött, megfelelő minőségű, mondhatnám világszínvonalú volt, amellett, hogy nyugodt
adófizető békés "polgári" életet biztosított abszolút a fehér gazdaságban.
Konkrét példa: daganatos néni jön de drága a gyógyszer 3500FT
A gyógyszer 1.5milla amit a patikus megfelelő esetben megrendel. Miért is? Azért mert az éves bevételét
adóalapját egy szem 1.5millás bogyó jelentősen növeli. A szabott és ezért járó bevétel !!! 800FT.
Nem kell mondanom ugye, hogy a nem patikus vállalkozó máshova fogja a nénit küldeni.
+ a patikus kifizeti pl jun1-én a 1.5 millát a néni 3-án a 3500FT-ot és ezekután a tb jó esetben a különbözetet
utalja /támogatást/ 2hét múlva. Ebben a hónapban ha jól emlékszem 3, de lehet 4 napot késett.
A patikus kemény pénzeket lő a nagykerek felé az MNB alapkamata alapján késés esetén...
Mondjatok még egy piacgazdaságba kényszerített üzleti egységet, ahol átlagot véve 14% árréssel kell
megélned, megélhetést biztosítani...

Orvos: Azt mondják, a mai háziorvos azért van, hogy beutalót írjon a szakorvoshoz....
Mikor kapott valaki a nőgyógyásztól, a kórházban az ultrahangról számlát? Mert ugye ha ezeket nem veszed
igénybe nem vagy jogosult gyesre gyedre stb. Komolyan. Az ultrahang vizsgálat hazánkban 5000-15000 között
mozog általában, és ha jól emlékszem 5-6 alkalommal legalább el kell menni. Vagy mikor közli a választott doki
80 a szülés, mert ha nem választassz, konkrétan megvárhatjá, hogy kiessen a gyerek magától. Számla?
Miért rendelhet kórházban, az a doki akinek van magán pacientúrája is. Mert nem kell UH gépet vennie,
kismama bemegy a kórházba, számla nélkül csenget egy 5000-et.
Miért nem adnak fix összeget sikerszakmától függetlenül minden dokinak, megfelelőt, ami mellett nem kell
+ 2 rendelést bevállalnia és utána műteni?

Kórház: Miért kap támogatást az a csöves, alkoholista, dohányos a kórházi ellátására, gyógyszereire,
amikor a kezelés alatt ugyanúgy nem fizet TB-t, iszik, dohányzik?
Miért kap egy nővér olyan keveset a folyamatos 12 órás műszakra, amikor rajta is, sőt!, életek múlnak
szart kapar mások alól, fekélyeket, daganatot vizsgál szagol stb.
Miért építjük le a mentőszolgálatot, betegszállítást, ami elvileg alanyi jogon ingyen járna?

Azért nem írtam mindenhova magyarázatot, hogy mindenki a saját, józan eszével vonja le a konzekvenciát,
pláne politikai felhangok nélül!
Rakja össze amit leírtam és ugy készen is van egy szép összeesküvés elmélet, ami, ma már gyakorlat csak
bele kell látni.
Pontszám: 7.20
közellenségSandamide51Férfi
Végzetúr poronty
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészségügy, orvosi ellátás
35. hozzászólás - 2009.06.23. 21:23:17
Aki egészséges akkar lenni akkor irjon msn a msn címem kalmarzoltan@windowslive.com a jelsz 14 betüs.
Pontszám: 1.80
közellenségSandamide51Férfi
Végzetúr poronty
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészségügy, orvosi ellátás
36. hozzászólás - 2009.06.23. 21:32:34
vam 2 gyerekem
Pontszám: 1.80
kedvencPopeye72Férfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség, Üzlet, KÁOSZ elmélet, Összeesküvés elmélet
37. hozzászólás - 2009.07.05. 18:20:57 (Válasz Dmatyas #34 hozzászólására.)
Hello!

Mondjatok még egy piacgazdaságba kényszerített üzleti egységet, ahol átlagot véve 14% árréssel kell
megélned, megélhetést biztosítani...

Pl.: kényszer-vállalkozó (általában 5-10 fő alatti) takarító "cégek" 6-8%-os árrés. Az ennél nagyobbat a (rendszerint külföldi tulajdonú, vagy csak mocskosul korrupt) multik elviszik. Ugynez van a kényszer-vállalkozások 90%-nál, a szolgáltató ipar nagyrészében.
Pontszám: 5
kedvencPopeye72Férfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség, Üzlet, KÁOSZ elmélet, Összeesküvés elmélet
38. hozzászólás - 2009.07.05. 18:23:38 (Válasz Dmatyas #34 hozzászólására.)
Hello!

Gyakorló természetgyógyászként belelátok... nem szép látvány!!!
Pontszám: 5
népszerűAsylNő
Végzetúr tanonc
25 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészségügy, orvosi ellátás
39. hozzászólás - 2009.07.16. 17:44:20
Az a legrosszabb a jelen helyzetben, hogy valahol megrekedtünk sok fronton a kommunizmus és a kapitalizmus között. Mert az emberek elvárják az erős szociális hálót, ingyenes egészségügyet és a segélyeket, de lassan nem lesz olyan balek, aki adót fizetne. Így sajnos nem lehet. És az a legérdekesebb ebben, hogy pont azok tiltakoztak a legjobban a vizitdíj ellen, akik anno a rendszerváltás mellett voksoltak. Lassan el kell már dönteni, hogy mit is akarunk, mert ez így egyenesen visz az államcsőd felé, ahol is majd lehet pislogni, ha a nehezen megszerzett javakat államosítják.
Pontszám: 8.33
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészség, Üzlet, KÁOSZ elmélet, Összeesküvés elmélet
40. hozzászólás - 2009.07.17. 10:46:49 (Válasz Dmatyas #34 hozzászólására.)
Van ez a Dr. Lenkei nevű szcientológus kuruzsló, aki havi ötezerért árulja a vitamintablettáit. Azért egy jó mondása volt: az orvostudománynak nem érdeke, hogy a beteg meggyógyuljon. Az ő érdekük, hogy a beteg életben maradjon, de folyamatosan csengessen a kasszába. Szent-Györgyi Albert pedig azt mondta: "Orvosi tanulmányaim során több ezer oldalt olvastam a betegségről, de egyetlen szót sem az egészségről."
Nem hiszek az összeesküvés-elméletekben, de ezekben a meglátásokban van valami igazság.
Pontszám: 5
Oldal: 123
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője