Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123
Szerző
Topic neve: Egészségügy, orvosi ellátás
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészségügy, orvosi ellátás
41. hozzászólás - 2009.07.17. 10:49:51
Lenkeinek én is hittem régen, ott bukta el nálam nagyon, hogy ő az egyik legjelentősebb magyar szcientológus támogató. Ezt ráadásul halmozta azzal, hogy ugyan betiltják a cégeit, de folyamatosan újabbakat alapít, és ezt eladja úgy, mintha a gyógyszerlobbi támadná.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8
kedvelt tagKölökFérfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészségügy, orvosi ellátás
42. hozzászólás - 2009.07.30. 13:27:04
Lenkeiben az a legszebb, hogy nyomja a süket dumát a betegségiparról, a betegségben tartó cégekről stb., de ha megveszed mindazon termékeket, melyeket persze nála lehet havonta megvásárolni szorgalmasan, akkor simán mehetsz hitelt felvenni a bankba, pedig (még) beteg sem vagy. Lassan minden sarkon van egy "Lenkei egészség centrum". A fickó úgy meggazdagodott az ellenzéki dumájából és a hiszékeny emberekből, mint egy menő bankár. Eszem megáll ezen az országon. Gondolkozni itt sose volt sikk. A szcientológia már csak hab a tortán.

Mindekőzben pedig a vezérgondolatai nagyon igazak (nem is tőle származnak), csak alkalmazni kellene őket mindenki saját életében ahelyett, hogy durva pénzeket tömünk jómikulásnak álcázott üzletemberek zsebébe.
Az orvosokról annyi rosszat tudok saját kis 39 életévem alatt felsorolni, hogy bele se kezdek (akinek nem inge...)
Legjobb buli egészségesnek maradni és EZ mindenki saját felelőssége. Mentálisan. Amíg nem változik a nemzet önértékelése, saját magához hozzáállása, semmi más sem változik. De ez már nagyon messze vezet innen...
A nagy sikerre való tekintettel kiadták a Gyűrűk Ura c. film könyvvátozatát is! Sőt, állítólag a Passió lesz a következő!
Pontszám: 6
fórumozóMajki74Férfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészségügy, orvosi ellátás
43. hozzászólás - 2009.08.04. 23:59:10
Jó néhány írást láttam, akik jól láthatóan benne vannak, vagy legalább közel állnak hozzá.
Láttam olyanokat is, akik a saját sérelmeik álltal látják rosszalóan az egészségügyi dolgozókat.
Szerény személyem az egésségügy középkáderei (ápolók) soraiba tartozom.
Szeretnék némi rálátást a kiégés, paraszolvencia, orvos témában.
Kis hazánkban a nővérképzés harmadára csökkent, iskolákat zártak be, régiós szinten. A nővérek átlag életkora ehez mérten magas. A korház bezárásoknak köszönhetően, a munka mennyisége is megnőtt, emberhiány miatt is másrészt.
A betegek elégedetlenkedése, türelmetlensége rajtuk csapódik le.
A paraszolvencia itt is működik, de ellentétben az orvosokkal, mi nem kérjük, és az összeg is elenyésző. Néha a pincérnek is többet fizetnek, egy kiszolgálás után.
Amit a hálapénzről álltalában gondolok: Nem kell adni senkinek, és akkor meg fog szünni. Ezt a társadalomnak kell a fejében helyre rakni.
A pénz.
-13. havi fizetés elvéve
- Étkezési hozzájárulás elvéve.
- 50%-os utazási kedvezmény megszünt.
- Ruhapénz nincs.
- Utolsó fizetésemelés 2005-ban volt, ha jól emlékszem.
Ezek után a tisztelt Paksi Erőmű dolgozója papolhat nekem a morálról, és egyebekről.
Az orvosok, és a vitatott felvilágosításokról álltalában.
A fokozott munkatempó, a rengeteg beteggel való foglalkozás, igencsak lecsökkenti az 1 betegre szánt időt. Valóban igaz, sokaknak nem erőssége a kedvesség, öszinteség.
A másik, nem elhanyagolható téma, a hozzátartozók kérdése. Sajnos sokszor több a probléma velük, mint magukkal a betegekkel. Ráadásúl ha család még nagy is. Mindenki első kézből akar tudni a betege állapotáról.
Más.
Vizitdíj.
Az Orvosok többsége a jobb oldal mellet teszi le voksát (A Polgárok)
Ebből kifolyólag nem vitatható, miért volt részükről az a nagy ellenálás.
Természetesen miután bevezették, rájöttek, nem is olyan rosz ez. ÉS jött a népszavazás.....
Elnézését kérem mindenkitől, hogy ennyire kicsapongó voltam, de rengeteg dologból kellett kiemelnem néhányat, melyekről úgy gondoltam, feltétlen le kell itt írnom.
Pontszám: 7.67
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészségügy, orvosi ellátás
44. hozzászólás - 2009.08.14. 10:01:17
Eszem megáll ezen az országon. Gondolkozni itt sose volt sikk.



Az a baj ezzel, hogy a média ural mindent. Akinek van ideje és lehetősége több infót beszerezni nyilván jobban átlátja a dolgokat. Aki csak a tv hírekből informálódik azt úgy vezetik meg és rá dolgokra ahogy akarják.
Ha valaki pedig a média felelősségét firtatja hamar kikerül belőle negatív színben feltüntetve...
Persze ez az ország hibája is de attól még nem mondanám, hogy sosem volt sikk gondolkodni...
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 5
fórumozóPatreginaNő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészségügy, orvosi ellátás
45. hozzászólás - 2009.10.07. 19:14:52 (Válasz winnie #2 hozzászólására.)
MARGARIN

Tudod, hogy mi a különbség a margarin és a vaj között?
Olvasd végig...nagyon érdekes lesz!
A margarint eredetileg pulykák hizlalásához fejlesztették ki.
Mikor az a pulykák halálát okozta, az emberek, akik a kutatásra szánt, befektetett pénzüket vissza akarták kapni, összedugták a fejüket. Ez egy fehér anyag volt, és semmi nem utalt arra, hogy élelmiszer, ezért sárgára színezték és úgy adták el a vaj helyettesít~ojeként. Hogy tetszik? Kitaláltak néhány ötletes új ízt is.
Mindkett~o ugyanannyi kalóriát tartalmaz.
A vaj kicsit gazdagabb telített zsírban: a vajban 8 gramm, míg a margarinban 5 gramm.
A margarin fogyasztása n~ok esetében 53%-kal növeli a szív- és érrendszeri megbetegedéseket, összehasonlítva ugyanannyi elfogyasztott vajmennyiséggel, legalábbis a legújabb harvardi orvostudományi tanulmány szerint.
A vaj fogyasztása növeli az egyéb táplálékokból származó tápanyagok felszívódását.
A vaj, táplálkozás szempontjából sok el~onnyel rendelkezik, míg a margarin csak néhánnyal, mivel ezek hozzáadottak.
A vajnak sokkal jobb íze van, mely más ételek ízét is kiemeli.
A vaj több évszázados múltra tekint vissza, míg a margarin még 100 évesre sem.
És most a margarinról...
Nagyon gazdag hozzáadott zsírsavakban. Ez megháromszorozza a koszorúér elmeszesedésének kockázatát. Növeli a koleszterin szintet és f~oleg az LDL (rossz koleszterin) szintjét, míg a HDL (jó koleszterin) szintjét csökkenti. A rák kialakulásának kockázatát kb. 5-szörösére növeli. Rontja az anyatej min~oségét.
Csökkenti az immunrendszer reakcióját.
Csökkenti az inzulin reakcióját.
És íme a legmegdöbbent~obb tény...

EZ A RÉSZE NAGYON ÉRDEKES!

A margarint mindössze EGYETLEN MOLEKULA választja el attól, hogy M^UANYAG legyen. Ez a tény elegend~o volt számomra, hogy kivonjam az életemb~ol a margarint és minden mást, mely hidrogénezett (ez azt jelenti, hogy az anyag molekuláris szerkezetét megváltoztatják).

Ki lehet próbálni a következ~ot:

Vegyél egy doboz margarint és hagyd a garázsban, vagy árnyékos helyen.
Néhány nap múlva a következ~oket figyelheted meg:

Sem legyek, sem más egyéb, idegesít~o muslica nem fog a közelébe menni (ez azért sejtet valamit)
Nem lesz rothadt vagy büdös, mert nincs tápértéke.

Semmi sem fog kin~oni rajta. F~oleg azok az ici-pici mikroorganizmusok nem fognak rajta kifejl~odni.
Miért? Mert a margarin majdhogynem m^uanyag. Megolvasztanád a m^uanyag edényedet (Tupperware) és rákennéd a pirítósodra?
Oszd ezt meg a barátaiddal...(Amennyiben "kenyérre akarod ~oket kenni")!
javascript:void(0);javascript:void(0);
Pontszám: 5
kedvelt tagSir duvidFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egészségügy, orvosi ellátás
46. hozzászólás - 2010.06.22. 12:30:22
És az mindenkinek a saját dolga, hogy ezt a hasonlatot, hogy értelmezi.

Én nem nagyon szeretek a politikáról beszélgetni. Azt hittem hogy ez az orvosos szöveg valami jó gyógymódról fog szólni, de azért hozzáfűzök valamit:
Én még nem értem el a 18 éves kort, tehát nem szavazhattam, de azért figyelgettem a híradásokat. Ahogy néztem hogy mindenhol csak az volt hogy rossz ( kevés kivétellel), viszont ha a viszonyok úgy alakultak volna hogy helyeselni kellett volna akkor csak helyeselést hallottunk volna.
Ebből egyszerűen csak annyit tudok levonni, hogy csak a tények lehetnek igazak.
Ha azt mondja neked az egész világ, hogy csökkent a béred de te nem láthatsz a adtokat csak azt amit a világ mond, és neked nem mutatnak fel egy számlát se, semmi bizonyítást akárhogy könyörögsz, csak azt mondogatják hogy ők látták, hogy ez így van, akkor te mit hiszel?

Köszönöm hogy meghalgattál!
Pontszám: 5
Oldal: 123
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!