Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Aurri

Most hogy egy ideje fertőzött vagyok és azon kívül, hogy néha legyalázom a hordatársaim, csak azt látom, mekkora hátrányban vagyok a megtisztultakkal szemben (tudom én választottam...), elkezdtem agyalni, miféle dolgokkal lehetne löketet adni az alapvetően ötletes, de hosszútávon lehetetlenül gyengusz fertőzötteknek.
Pár kósza ötlet (még ha hazbeszélés is):

- EH-ba számítson be a fertőzés portyabónusza. Azaz hordatársak ellen +50% LE. (szerintem ez alapnak kellene lennie, de úgy látom ezzel nem kalkulált senki)

- Háborgó örület II: Azonos nevű AF skill kreatív affinitásra. Hangulatilag is jobban illik a az eredeti névhez és a fertőzéshez és ez legalább kombó a teljesen portyakonepciós fertőzéssel. Lehetne akár kizáró a két szaki (VAGY/VAGY), de ha mindkettőt kifejlesztik, az is csak két +5 pontos szakit jelent a 0%-osokkal szemben.


- Átokszórás II: 2. szintet csak fertőzöttek fejleszthetik ki. Ha te támadsz és kivégzel (esetleg más poén feltétel), akkor is életbe lép az azonos nevű AF szaki ( ). Továbbá: lehet átkozni (piramissal) hordatársat is.

- Azonos hordatársat CSAK fertőzött üthet - mindig minden körülmények között, így event alatt is (Kufárok csatája..). Máris nőne kicsit a jelentősége a fertőzésnek.

- Végül, de nem utolsó sorban: Relikviák feltételeit fertőzötteknek nem kell teljesíteni! (ez lehetne AF skill vagy a kalandtárgy is, de akár alapból is tudhatnák a fertőzöttek, szerepjátékos szempontból megérvelhető) - ez jelenelg két cumót érint: stázisbubi és alkalmazkodás tekercse: azaz 100. szinten kaphatna minden fertőzött +5 skillt, kicsit csökkentené az egyre mélyülő szakadékot. Másrészt lenne egy új VF-LV taktika az eddigi nonszensz "leveretem magam 500x, hogy láthatlanvadászhassak" módszer helyett.

Edit: Örülök, hogy ennyire tetszenek az ölteteim Ha a 0%-osoknak javasoltam volna hasonlókat gyanítom már 9,99-en állna a rating.
Gy.k.: Ez egy ötletbörze volt, amiből ha 1-2 megvalósul az már jó. Ahhoz képest ami most van (háborgó örület, mérgező karom, saját hordatársak ütése kontra +5 to all).
Dátum: 2011.03.10. 12:26:13
Elkezdtem utána keresni de lehetetlen küdletésnek bizonyult.
Szóval azt tudjuk hogy EH lefelé ütve leosztja a kapott LE-t. Azt is hogy -3 szint alá ütve kezdi ezt csak.
Elvileg TP-t nem bántja, az úgy van mint sima portyánál.
Logikusnak tűnne, hogy lefelé ütve a sima portya rablási%-os képleteit használja a rendszer (amit egyszer megosztott velünk Miklós), de rémlik hogy Birka írt erről vmi táblázatot. Sajnos Wikin nem leltem fel. Valaki eloszlatná a homályt (legegyszerűbb lenne wikire felrakni az EH mellé).

Más: gyémánt bónusz hogyan működik az EH-nál? Ha sehogy, miért nem?
Nem a portya a gyémántok hordaelőnye és nem a portya az EH lényege?

A témára reagálva: Sajnos az EH is a lefelé ütlegelést támogatja, mint oly sok minden más. Nem tudom Miklós mikor fogja végre támogatni a a bátor, bevállalósabb játékot, de úgy látszik ez valamiért nem érdeke (miért?).
Dátum: 2011.03.05. 09:34:39
Mondjuk ha az EH nem módosít a LE/TP-n, akkor ezen az eventen is az EH-sok szívnak.

Egészen biztos hogy lesz sima portya is a event alatt ha benevezel? Számomra nem egyértelmű. És az eventes KH-tól miért is ne lehetne LE-t szívni?


Plusz egy kérdés: lesz e itt is bizonyos számú cselekvésenként "ajándékcsokor" (PP ital, kristályital, stb) mint az eddigi eventeken?

Birka, amúgy együtt írjátok az eventet Miklóssal hogy ennyire meggyőző válaszokat adsz? Én azért itt-ott ráncoltam a szemöldököm, pár helyen Miklós válasza megnyugtatna.
Dátum: 2011.02.25. 21:43:20
Bár elsősorban a nagy szint a visszatartó erő a sok -esetléeges potya- TP miatt, viszont én a bátor játék alatt nem feltétlenül szint alapú leosztást értettem, ahnem valódi JÁTÉKERŐ alapút. Azaz pl nézi a játék a kari összstat+összszakiját és ehhez képest nézi az ellenfél erejét. Ha közel azonos erejűt (mondjuk szinttől függő erőkategóriák is lehetnének, pl. szinttoplsita első 10 helyezettje, stb, stb), netán erősebbet ütök, kapjak valami ösztönzést.

NoFear anno írtam javaslatot én is szakira ami a bekapott TP csökkentését célozta, de én kizárólag a 0-ás (vagy közel zéró) portyákra javasoltam(egyébként nagyon táp lenne), akkor nagyon le lettem hurrogva, hogy pont ez különbözteti a jó játékost a kevésébé jótól jogy tudja mikor kit kell támadni. Ebben van is igazság némi, valljuk be.
Dátum: 2011.02.25. 18:11:33
Megintr egy elfeledett téma, amit lhet le kellen porolni.
Aramyr: nem csak a portyahatósugár de a bajnoki ollója is csúnyán nyílik felfelé haladva.
Itt akad is egy elég igazságtalan anomália: Jelenleg 55-75. szint között a bajnokik 8-9 fordulóval mennek, míg fentebb és lentebb ennél jóval kisebb számokkal. Ugye itt nagyságrendekről beszélünk, míg 5 forduló 17 és 32 fő közötti résztvevőt jelent (simán ki lehet osztani a lapokat előre ilyen kevés indulónál), addig 8 forduló 129 és 256 fő közötti résztvevőt. Mégis egy bajnokit osztanak ki itt is ott is. Elgondolkodtató.

De visszatérve az alapproblémára: a gond az hogy jelenelg kifizetődő a gyáva taktika, azaz megéri lefelé ütni. Az elmúlt időszak számos olyan intézkedést hozott ami erre csak rásegített (ismételhető PP-s küldik bővítése, EH hogy csak a legnyilvánvalóbbakat említsem). Mintha csak nem érezné a vezetés a játékkörnyeztre gyakorolt demoralizáló hatását a lefelé ütlegnek. Egyetlen jobb taktika van ennél, a klasszikus pók-taktika, ami elsősorban a 15%-ról felbukkanókra épít. Ez sem fogja megdönteni a "porig zúzom a kicsiket a kábítós küldi miatt" taktika népszerűségi indexét lássuk be. Eddig volt egy békés alternatíva ami hozott közel olyan egyenletes és erős karifejlődést, mint a mások kárán és szenvedésén fejlődő fenti két portyás megoldás, ez volt a VF-es láthatatlan vadászat. Ezt mint tudjuk Miklósék módszeresen kiírtották (illetve nevetséges kiskaput kaptak a homokozó-világ játékosai), megfosztva a játéksookat az egyetlen békés alternatívától, ami fenti - ne4m túl népszerű- tektikák alternatívája lehetne. Vannak persze egyéb taktikák(pl kihívós-szakizós-kalandozós), sok igen eredményes is, de ezek talán a legkifizetődőbbek az általam ismertek közül.

Visszakaynarodva a topic témájához:
Nem látok rá esélyt hogy ez a tendencia változzon, Miklós több ízben jelezte hogy nem nyitott a portyahatósugár szűkítése érdekében. Akkor legalább lássa be, hogy jelen rendszerben NEM ÉRI MEG bátor játékot játszani. Nem éri meg nekimenni a velünk azonos erejű/még erősebb játékosoknak, mivel a rendszer nem hogy jutalmazza, SŐT az esetleg sok TP-0 LE-s rémálommal egyenesen BÜNTETI ezt. Pedig erre lenne szüksége ennek a játéknak: midnenki a saját ligájában játszon, jutalmazza a rendszer a bátor játékot. Valamiylen módon érje meg az erős, nagyobb szintű karaktereket is támadni (pl nem bukhatsz annyit, többet rabolhatsz, kevesebb tp-t kapsz, akármi...). Ha ez nem fog megvalósulni marad a patkány módszer, a lesben lapulás és a lefelé ütlegelés és a spirál, hogy az erős még erősebb a gyenge még gyengébb lesz. És ezt az elkövetők és az áldozatok is megunják előbb utóbb...

A.
Dátum: 2011.02.25. 17:41:26
Csak emlékeztetőül...

"Bajnoki viadal upgrade
1. hozzászólás - 2009.04.09. 11:12:22
Régebben felmerült pár ötlet, mivel lehetne a bajnoki viadalt feldobni. Akkor ígértem, hogy foglalkozni fogok vele, egyelőre megnyitottam ezt a topicot, brainstorming céllal.

Ezekre a javaslatokra emlékszem:
- A csaták ne egyszerre jelenjenek meg, hanem mondjuk 5 perces késéssel (tehát ha 14-kor kezdődik a viadal, akkor 14:00, 14:05, 14:10-kor, stb). Persze ezt csak annak aki ezt választja.
- Fastruktúrába rendezve meg lehessen nézni a saját (és esetleg mások) eredményeit. (esetleg a viadal összes csatáját meg is lehessen nézni így)

Főleg olyan ötleteket várunk, ami a viadal eddigi rendszerét nem borítja fel (tehát marad a kieséses rendszer, stb)"



Azóta szolíd 22 hónap telt el és semmi nem történt annak ellenére hogy rengetegszer leírtuk, hogy a TF olimpia féle fa-struktúra nem csak hogy látványos, egyszerű, és nem borít semmit, (csak egy plusz táblázatról van szó kategóriánként amit legenerál a viadal sorsolása és kimenetel alapján), ráadásul kb 2 nagyságrenddel emeli a jelenleg halál prosztó bajnoki színvonalát. Tényleg ennyire nehéz szakítani rá egy kis időt hogy megvalósuljon?
Dátum: 2011.02.01. 23:11:23
Megerősítem elszálltak az állatsebzések. előbb dőltek ki alólam a dögök mert hirtelen elkezdet 6-800-akat belelőni a xeno. Lvl71 50es vastag bőr mellett ez sztem kicsit erős.
Dátum: 2011.01.25. 22:59:54
Azt gondolom elég csúnya lenne, ha egy elsősorban portyából élő kari portyaátlaga rosszabb lenne a KH-ból hízókénál. Ha már mindig a kínzókamrát hozzátok fel, én is megosztanám ezen bevételeimet:

2011.01.22. A kínzókamrából 5068 LE áramlott beléd.
2011.01.21. A kínzókamrából 2238 LE áramlott beléd.
2011.01.20. A kínzókamrából 4901 LE áramlott beléd.
2011.01.19. A kínzókamrából 0 LE áramlott beléd.
2011.01.18. A kínzókamrából 13018 LE áramlott beléd.
2011.01.17. A kínzókamrából 6866 LE áramlott beléd.
2011.01.16. A kínzókamrából 4237 LE áramlott beléd.
2011.01.15. A kínzókamrából 2281 LE áramlott beléd.

71. szint, egy stat növelése 100K körül van. Azaz marginális a valódi portya LE bevételhez képest. Lehetne többszöröse is ha arra mennék rá, akkor viszont a portya LE - ami a fentiek sokszorosa- lenne sokkal kisebb. És nem panaszkodom, köszönöm jól vagyok. :-) Csak nem kedvelem ha más faxával verjük a csalánt, gondoltam megmutatom milyen érzés. Azon túl hogy továbbra is állítom: a robotsereg önmagáért beszél, elég rákattintani a KH-s karik adatlapjára, nem kell számisztikusnak lenni ahhoz, hogy bármelyikükre rá lehessen biggyeszteni a "farm vagyok, üssetek" feliratot. EH meg portyaarány ide vagy oda.

Amúgy Craslorg adataiból egy másik szomorú tendenciát vélek leolvasni, amifelé taszigál minket a rendszer: a lefelé ütlegelés egyre inkább kifizetődő ahogy haladunk előre a játékban. És ez baromi rossz irány. Ha nekem lenne 8-10 emberem akiknél mindig van LE és tudnám őket 10 szintről ütni, hát nem sokat filóznék a taktikámon - jelen rendszer szerint.
Én végre olyan portyarendszert látnék szívesen ahol az azonos erősségű karaktereknek egymást érné meg leginkább támadni és bevállalós harcot díjazná a rendszer.
Dátum: 2011.01.25. 22:09:45
Ariel: Szóval ez a titok?
-8 millio LE diff/robot szerintem azért elég beszédes szinttől függetlenül, főleg ha figyelembe veszem az egy robotra jutó valódi játékosok számát és a KH játékban töltött idejét.
Végülis jöhet a szlovák farmvédelem, bánja fene, kérünk viszont mi is robot-farmokat! Köszönjük.
Dátum: 2011.01.25. 21:29:21
Idézet: Ariel - 2011.01.24. 21:21:13
Ezek a farm karakterek, akik semmit sem csinálnak, csak vadásznak, nem is akarják megvédeni a LE-t. Nem véletlenül rabszolga modul a neve a dolognak. Akik normálisan játszanak, és fejleszteni is akarják a karakterüket a megszerzett LE-ből, azoktól ezután is lehet rabolni.


Szép definícó. A KH-s farmokat akiktól naponta párszáz K-t akasztasz hogyan definiálnád? Vagy ők speciális eset?
Dátum: 2010.12.24. 11:10:03
Csatlakozva Darah-hoz:
a minden harcoló állat gyakorol gomb az utóbbi idők leghasznosabb kényelmi funkciója. Mellékattintás eddig is volt (minden állat gyakorolra félrekatt szerintem nagyobb rémálom volt).
Viszont egy valami nem valósult meg, ami a talin elhangoztt, pedig Baraty azt mondta megoldható: gyakorlás gomb az állatok pihentetése nélkül. Ezzel is rengeteg feles kattintástól szabadítanátok meg minket.

A +LE%-ot adó cuccokról meg jó lene végre egy egyértelmű hivatalos álláspont, mindenre kiterjedő összefoglaló mi hol mikor, mivel (kivégzés, gyémánt bónusz!!) és maximum milyen határig működnek (!! legfontosabb, baraty többször említette hogy van egy max. limit ezen cuccoknál de képlet az nincs és lehet feleslegesen aggatunk magunkra már egy határ után ilyen cuccokat). Túl sok az urban legend ezen a téren.

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

edit: LE-szívás helyett LE%...
Dátum: 2010.12.21. 17:01:43
Nem vagy peches. Én tegnap 1-et találtam 24-ből bőven szintx3 szerencse felett (el is dobtam a küldit). Amíg nem olvastam ezt simán a randomra fogtam, de most már kezdek gyanakodni hogy valami élményjavító "eztnemígyterveztük" nerf van a dologban.
Dátum: 2010.12.12. 12:44:23
Az egyik legdurvább belenyúlásról beszélünk a harcrendszerbe, ami emlékszem mindenféle előzetes egyeztetés nélkül ad hoc történt meg egy VU tali után, eléggé elítélhető módon (másfél év után kib*ott gyenge érv a "nem így gondoltuk" - lásd láthatatlan vadászat).
Dátum: 2010.12.10. 16:10:48
Egy küldetésszámlálónak lenne létjogosultsága a fenti állapotsorba mondjuk a kamra mellé A számláló csak ismételhető küldetések felvétele esetén lenne aktív (pl kábításnál: X/40. állatszinlépősnél: X/12), és ha maxolna a számláló esetleg kisárgulhatna, vagy kivastagodhatna.

A még több színt én személy szerint nem erőltetném.
Dátum: 2010.12.10. 14:38:46
Most Gárdonyi Géza forog a sírjában. Meg Jókai is.
A film szerintem kis túlzással arra jó hogy elvegye az ember kedvét a könyv elolvasásától (már ha létezik ilyen ember Magyarországon aki még ne olvasta volna az Egri csillagokat) :-) Különösen az fáj, hogy kinyomott két olyan filmet (épphogycsak), mint a Mátrix és a Harcosok Klubja. Azóta mást sem látok csak eznemavalóságvirtuálisvilágban/álombanélünk Matrix és hatalmascsavarleszmertskizofrénafőhős FightClub klónokat. Egyik sem jobb ezeknél.
Mátrix 13 szavazat (27%)
Harcosok klubja13 szavazat (27%)
Egri csillagok 14 szavazat (29%)
Míg az Ötödik elem nagy lemaradással lett második (mondjuk Keresztapa után naná) és mégis továbbjutott. Nem rossz film, de top8-nak semmiképpen nem mondanám (a szereplők nagy része és a sztori is elég gagyi szerintem, a kancsoid ficsúr erőltetése pl. kifejezetten gyomorforgató).

Interjú a vámpírralnak én speciel örülök (az összes mai vámpírfilmnek csúfolt xar elszégyelheti magát mellette), igaz az vicces volt hogy a Drakula halott és élvezi nevű borzalom meddig tartotta magát míg Sir Francis Ford Copolla Drakulája ('92) még jelölést sem kapott. A Forrest Gump is jogos, igaz ebből a mezőnyből zugott ki az Aliens, ami szerintem a mai napig megtöltene egy mozitermet úgy, hogy nem kellene utána szégyenkeznie (86-os filmről beszélünk).

Ponyvaregény meg alapmű plusz még trendi is szeretni, szerintem meg is nyeri, hacsak nem szól bele a Keresztapa vagy a nemzeti érzések és a Bakterház :-)

Ja és az elején leszögeztem volna, hogy mondjuk 1970-nél korábbi filmeket ne lehessen jelölni. Így fordulhatott elő, hogy egy Kurosawa film csúfosan elvérzett egy nevenincs nulla ellenében, ami meglehetősen méltatlan, de várható.
Jajj melyik karomat vágjam le
Keresztapa 2 első rostán kiesett.
Én is láttam, zseniális alkotás. +1 Oldboy.
Dátum: 2010.11.17. 17:34:48
Melyik NEM magyar város?

Budapest
Kolozsvár
Miskolc
Debrecen

Ez azért fájt.
Dátum: 2010.11.15. 21:31:19
Ööö... lehet valamit nagyon benéztem... Az eszencia konverter végleges relikvia, nem pedig egyszer hatás?