Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Simon

Dátum: 2009.04.12. 04:54:47
Akkor viszont tenyleg remeljuk, hogy meg is gyogyulnak szegenyek!
Dátum: 2009.04.12. 04:31:26
Ez akkor tortent, amikor holgy tamadott engem... Szoval valoszinuleg nem holgyek tamadasat osztonzo.
Dátum: 2009.04.12. 01:33:32
Igen, az nagyon otletes volt, gratulacio a Beholder csapatnak!
Dátum: 2009.04.11. 19:38:58
Azzal egyet tudok erteni, hogy ne adjon permanens harci bonuszt a bajnoki jelveny. Valamit azert adhatna... de ne harci jellegu legyen. Peldaul:

koltsegcsokkento: szubteri erzekeles
idocsokkento: kontinuumszukites, kronokompenzacio, idomitas, sebgyogyitas
esetleg LE vedo: transzcendalis projekcio

Lehet meg mas szaki is, ami ide illene. Szerintem igy is orulnenek a bajnokok, viszont nem ongerjeszto folyamatot keltene a bajnoki cim. A LE termelo szakertelmeket szandekosan kihagytam az otletek kozul.
Dátum: 2009.04.11. 17:17:00
A leirtaknak egy erdekes ertelmezese az lehet, hogy "korosztalyok" is szamitananak a kategoriaban. Tehat nem csak a szint, hanem az indulasi datum is szamitana. Ha valaki a jatek elejen indult, de pokkent beragadt, akkoris egy magasabb kategoriaban kell hogy induljon. Ez ellensulyoznak a TO dolgot.

Az, hogy mi szamit "poknak" egyszeruen szamolhato lenne egy kis statisztikaval.
Dátum: 2009.04.09. 19:43:04
Azt en sem ertem, miert szamit negativkent a bajnoki erem. Azt abszolut megertenem, ha nem szamitana bajnokin... se pozitivba, se negativba.
Dátum: 2009.04.09. 13:42:02
Legsurgetobb ujitas egyszeruen az legyen, hogy ne lehessen belepeskor latni a vegeredmenyeket. Itt azt is figyelembe kell venni, hogy nem mindenki fogja 14:00 orakor ezt megtenni, tehat az 5 perces javaslat nem fog mukodni. Eddigi csataknal lehet latni osszesitve az osszes csatat, tehat leginkabb arra a screenre kell koncentralni, ami a bajnoki viadal [Egyeb] menubol nyilik.

Ott az tunik megfelelonek, hogy ne lehessen latni egybol, hogy gyozott/veszitett-e az illete, es hogy minden csata vegen legyen egy kovetkezo csata gomb (mar ha nyert az illeto). Vagy pedig, a csata megtekintese utan jelenne meg a kovetkezo csata valamint az elozo csata eredmenye.

Magia/egeszseg beszamitasa erdekes, de valami ertelmes dolgot kell kitalalni. Van amelyik szinten 10 csatabol all a viadal, van ahol csak 2-4. Valoszinuleg ez egyebkent is eleg nagy valtozas lenne, hiszen jelenleg a lementett ertekkekel futtatja az osszes csatat (max EP/max VP). Ez a valtozas pedig azt jelentene, hogy nyilvan kellene tartaniuk a valtozasokat. Erzesem szerint erre keves esely van. Egyebkent is, akkor mi ertelme van annak, hogy max EP/ max VP-rol indulunk.
Dátum: 2009.04.08. 20:37:09
Alma, Draglov... Szeressetek egymast maganuzenetekben... szerintem ezt nem lehet kovetni (nem is igazan akarom).
Dátum: 2009.04.08. 16:30:27
Ez nem zarja ki annak a lehetoseget, hogy egymast kamrazzatok. A TGY is reszesedhet belole, de egymast kozt is termelhetitek a LE-t kamran keresztul.
Dátum: 2009.04.07. 22:13:56
A gond az, hogy a probalkozast nem jutalmazza a jatek, csak a sikert. Igy pedig az ember keresi azt a hatart, ahol meg sikeres tud lenni, kulonben (jajj, kimondom) lemarad.

Szerintem erdemes lenne megfontolni, hogy jarjon TP vesztes csataert is, ha szinten vagy felfele tamad az ember, hiszen csatazott, edzodott. Ugyanez allatokra is ervenyes lehetne. En peldaul tutira tobbszor probalkoznek Sharpaval, ha nem lenne akkora lutri, hogy elvesztem a TP-t miatta. Nekem is izgalmasabb lenne, meg neki is, szerintem.

A LE mar ugyis elhanyagolhato, azt talan nem kell eroltetni.
Dátum: 2009.04.07. 02:20:30
Igen, szepen megcsinaltak. Nemhiaba, 68 (vagy 70) az tobb, mint 35.

Tobben megjosoltak mar megjelenesekor az epuletnek, hogy ez bizony nem lesz nehany szovetsegen kivul lehetoseg sokaknak. Sajnos nem volt eleg erv az epulet akkori torlesehez, valoszinuleg a jovobeni torlesehez sem.
Dátum: 2009.04.05. 22:05:22
Nehez helyzetben van Miklos, hiszen engedett a nyomasnak, es bevezette a kert valtozast. Erre meg emiatt is szidalom eri.

Ertem a dilemmajat, a kompenzacios kerdes nem egyszeru. En egeszen egyszeruen errol ugy gondolkodnek, hogy vannak a dolgoknak szavatossagi idejuk. Ha azon belul kerul modositasra/javitasra, akkor igenis kompenzalni kell azokat (vagy legalabbis megprobalni), akiket negativan erint a valtozas -- vagy pedig a tulzott elonyoket visszavenni azoktol, akik ilyet szereztek esetlegesen egy hiba miatt. Egy ido utan ez az elv mar nem ervenyesul, ugymond lejar a szavatossagi ido.

Az, hogy a szavatossagnak hol van a hatara, szinten nem egyszeru kerdes. Ebben a jatekban, szerintem ha valami bevezetes utan 30 napon belul javitasra kerul, ott keresni kell a kompenzacio lehetoseget azoknal, akikeket esetleg karosan erintett.

Vegul, azt is hozzateszem, hogy minden termeknel elvarhato, hogy ido mulasaval javitanak rajta, esetleg magasabb minoseggel keszitik. Ezert a korabbi vasarlok/hasznalok nem kapnak kompenzaciot. Ez egy teljesen normalis jelenseg. Tehat itt is, ha honapok multaval valtozik valami, nem varhato el, hogy szamolgassa a vezetoseg, hogy azok akik most hasznaljak ki a lehetoseget, mennyivel jobban jarnak azokkal szemben, akik regen. Ezt nekunk jatekosoknak is el kell fogadnunk.
Dátum: 2009.04.05. 12:43:58
Azt hiszem ezt mar a kitoresi lehetosegek hianya forum topicban is irtad. Maximalisan egyetertek az elemzeseddel.
Dátum: 2009.04.04. 23:00:15
Kocos elso kezbol beszel, viadalon maga tapasztalta, igenis lehetseges ugy is vesziteni, hogy tamado varazslat fullosra sikerult, a viszont varazs pedig befulladt.

Hehe...
Dátum: 2009.04.04. 21:20:01
Haha... emlekszunk meg azokra az idokre, amikor mindenki a varazslatokat szidta, hogy mennyire gyengek?

Egyebkent sajnos tenyleg valami nem stimmel, egy kockadobasnak nem szabadnia ekkora jelentoseggel birnia. Bar szerintem az 40-50 szint utan ismet kezd kiegyenlitodni ez is, talan 60. szint kornyeken mar kevesbe lesz meghatarozo jellegu. Meglatjuk. Ketsegtelen hogy +/- 1200 sebzest nehez ellensulyozni jelenleg barhogy is (varazslatkor utani varhato allas egy csataban).
Dátum: 2009.04.04. 20:43:25
UWEL - vesziteni meltosaggal tudni kell.

Tulajdonsag es szakertelemosszeged is 100-zal alacsonyabb mint Csigae, raadasul Csiganak szovetsegi epuletbol valo hatalmas tamadas es vedelem bonusza is volt. Allattal is minimalis eselyed lett volna csak, ezt azert lasd be.

Inkabb gratulalj neki, es keszulj a kovetkezo viadalra. Termeszetesen nem kellemes erzes, amikor onhibadon kivuli okok is beszamitottak, ertheto hogy emiatt kicsit hoborogsz. De ertelme ugy sincs, foleg a fenti szamok figyelmbevetelevel. Gyozelmet semmikeppen nem erdemeltel volna.

Gratulalok Neked a dontobe jutashoz, es Csiganak is a teljesen megerdemelt gyozelemhez.
5 honap tul sok. 3 honap megfelelobb lenne. A kuldetes viszont jo. Miert ne legyen olyan kuldetes, mely jutalmazza a szovetseghuseget?

Foleg amikor leginkabb olyan dolgok miatt leptek ki/be a szovetsegbol az emberek, melyek kicsit objektiven nezve is santitanak (kuldetes megoldas, szakertelmek tanulasa(!), haboru). Ezzel ugymond ketes modon elonyoket szereztek ilyen emberek.

A fuzionalis szituaciot ertem, veluk szemben az 5 honap kicsit sulyos, enyhiteni kell tenyleg.
Szerintem jol mondja winnie. Az eddig felszolalok kozul kevesen leptek at nagyobb/mas szovetsegbe. Legtobben ki-belepegettek ugyanabba a szovetsegbe kulonbozo okokbol (mas kuldetesek, esetleg haboruk, stb).

Az 5 honap talan tenyleg tulzas, talan 2-3 honap korrektebb lenne. Esetleg ismetelni is lehet majd a kuldetest bizonyos idokozonkent. Bar igazabol egyszeruen a ki-belepegetest kellene megszuntetni, amirol ez a topic is szol, ugye. Enyhen csokkentett idotartammal a fuzionalas miatt szovetsegeket valtokat sem fogja ez sujtani. Az ugye altalaban mar alacsonyabb szinten megtortenik, mire odaernek a 100. kuldihez, mar regen meglesz a 2-3 honap.
Dátum: 2009.03.31. 21:24:22
Mondanivalom lenyege az, hogy VF nelkul is le lehet maradni.

Legalabbis minimalis merteku VF mellett a portyak ideiglenes szuneteltetese vagy kizarolag 5-6 szinttel alacsonyabbak utese mellett ugyanazt az eredmenyt el lehet ern, szingularis ismeretek elfelejteserol nem is beszelve.

A VF annak latszatat kelti, hogy teljes gozzel (minden portyat kihasznalva) is le lehet maradni (ideiglenesen). Ez OK. Valami elonye is van, mivel kozben allatot is lehet fejleszteni. Nem tudom mindez meger-e 40-50 szakertelempontot. Szerintem nem. Lathatolag sokaknak pedig igen.
Dátum: 2009.03.31. 13:45:27
Szerintem se eri meg a VF. Ha mar lassulni akar az ember, akkor inkabb erdemes elfelejteni az Szingularis ismereteket. Hasonlo eredmeny, kevesebb LE.

Azonban az ketsegtelen, hogy akik kicsit lelassulnak, valamivel megjavul a jatekelmenyuk, hiszen leginkabb sikeres portyak adjak azt az erzest, hogy fasza gyerek valaki.

Jeriko TP elemzese azonban helyes, lathato, hogy csak ideiglenesen lassul le barki is, utana ismet felgyorsul legalabb ugyanarra a sebessegre mint ahol korabban volt. Jelentem, ezt ugy is el lehet erni, hogy egy ideig csak 5-6 szinttel lefele tamad az ember. Avagy, hagyja a portyapontokat elveszni. 0 varhato LE mellett ez sem olyan nagy veszteseg... bar az allatok valamennyire megsinylik. Ezzel a modszerrel is osszegyulik egy megfelelo merteku relativ TP hatrany, azaz lemarad.