Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456789
Szerző
Topic neve: szövetségekből való ki- be lépkedés
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
121. hozzászólás - 2009.04.01. 14:20:10 (Válasz Endyr #120 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2009.04.01. 13:57:06
Idézet: Mortimer - 2009.04.01. 13:44:01
Tipikus példa olyan küldetésre, ami romboló, és nem szabadna játékba kerülnie.


Teljes mertekben igazat adok.
Nagyon igazsagtalan kuldi, 5 honap borzaszto sok ido, aki azelott valtott mielott ez kiderult az most oszig ul elotte, aki meg jatek eleje ota bent van vhol (plul en), annak 1 kattintas lesz a 30k LE.

Ha a kincseskamras kuldi szivatos volt, akkor ez a jatekosokkal valo extra kib@aszas...


a kincskamrában sincs sok szivatás (én, mint igen csak elöl lévő végre elértem oda, 2 napra rá már vehetem is meg a tárgyat. és, ha egy elöl lévő röhögve megcsinálja, akkor a többi ezer gurgulázni fog a kacajtól), ebben meg pláne nincs semmi extra, hiszen ez csak nagyon kevés játékossal extra kib@szás. (engedtessék meg, hogy ne sajnáljam a küldetéssel elszaladókat. nekik lehet, hogy szivatós 1-2 küldetés, de ez az ára az élenjárásnak. félreértés ne essék, velük, námelyikükkel kiszúrás lehet, de a játékosok 99%-val nem.)

meg aztán, tudod, a klasszikus. kiesik egy küldetés, még mindig ott van kettő, amik közül akadhat 1 hónapos is és máris közelebb vagy.

szerintem érdemes lenne azért a küldetéseket súlyuk szerint kezelni nehézségi fokok és kiszúrás alapján. jönni fog majd a "legyen mind a 4 horda tagjai ellen győzelmed" küldetés is, ami, ha mázlink van így fog hangozni és nem "mostantól arass portyában győzelmet mind a 4 horda tagjai ellen". ez kiszúrás. az viszont, hogy légy 5 hónapig szöv. tag gyógyküldetés. pár speciális esettől eltekintve.

(akartam írni, hogy ilyenkor csak az ágál a küldetés ellen, akit érint is, de nem igaz, hisz már régóta tag vagy. ennyiben teljesen korrekt, hogy nem saját érdektől vezérelt volt a reakció.)
Pontszám: 4.33
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
122. hozzászólás - 2009.04.01. 14:23:06
a lényeg, hogy ez is, meg a kincseskamrás is újfajta, ötletesEBB küldetés.

mert valljuk meg, ötletes küldetést akart a nép korábban is, s lám mik vannak még mellettük: 20 kiégett őskő, 40 kvízválasz, 1500 sebzés, idomíts állatot, lépj 5 szintet, legyél 53-54. szintű.

ha éppen az ötletes küldetések ellen megy a flame, akkor kár volt követelni az ötleteseket, jühetneének a szerezz 50 tp, szerezz 20 térkapus tárgyat, legyen 500ezres építésed, lépj 6 szintet questek is.
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
123. hozzászólás - 2009.04.01. 21:56:08 (Válasz winnie #122 hozzászólására.)
Az 5 hónapos küldetés rossz. Pont. Nincs rajta mit ragozni.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.67
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
124. hozzászólás - 2009.04.01. 22:57:24
Ez az 5 hónapos dolog majdnem azzal ér fel, hogy többet egyáltalán nem lehet szövit váltani. Tuti nem én vagyok az egyetlen akinek ez a küldi azért nincs annyira messze (8 küldi) de csak április 3.-án lesz 5 hónapja, hogy egyáltalán elkezdtem a játékot. Szerintem szemétség, hogy csak azért mert nem léptem azonnal szövetségbe kezdés után aztán meg kétszer is szövetséget váltottam ahogy erősödtem hónapokat kelljen majd várjak ezzel a küldivel, akinek meg mostanába laposra vernek és 1,5-2 hónappal előttem indultak azok meg röhögve kattintanak egyet és végeztek is.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
125. hozzászólás - 2009.04.01. 23:01:10 (Válasz Otoaak #124 hozzászólására.)
Én a döntetlenezés miatt léptem ki 3 napra nemrég.
Ennyi...
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.75
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
126. hozzászólás - 2009.04.01. 23:19:11 (Válasz Almási Viktor #125 hozzászólására.)
Viszont a legnagyobb ökörség ebben a küldetésben az hogy tele van a VU kis szövikkel akiknek az egyetlen alternativa a fuzionálás.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
127. hozzászólás - 2009.04.01. 23:20:19 (Válasz Almási Viktor #126 hozzászólására.)
Az ökörség az, hogy hasraütés az 5 hónap. Ha 1 hónap lenne, azaz 4-5 szintlépés, senkinek nem lenne semmi baja.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.20
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
128. hozzászólás - 2009.04.02. 01:54:46 (Válasz CaveMaN #123 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.04.01. 21:56:08
Az 5 hónapos küldetés rossz. Pont. Nincs rajta mit ragozni.


nem ragozom, de korrekt küldetés. vagy legalábbis csak annyiban nem korrekt, hogy a játékosok zömének túl könnyen meglesz, ha pár hónap múlva elérnek odaáig. 100. küldetésre azért illene nehezebbet adni, valljuk meg.

megint oda lyukadunk ki, hogy fél év játék után a 100. küldetés néhány embernek nehéz. hát, mi más lenne? (az a röhej az egészben, hogy nem mindenkinek nehéz, a többség kirázza kisujjból. de mert néhány powerplayernek gondot okoz, máris baj van, azért, mert pár hónapig csak két küldetéssel gazdálkodhat. rettenetet. - nekem is hónapokig volt beragadva az 1500 és a 2000 LE, de lehetett haladni azzal a maradék eggyel... most a 4 és 5 szintlépés fog beragadni.)

azon most nem is polemizálok, hogy a sírás csak azért robbant ki, mert egy valaki elért oda és megosztotta a tudását. bár mindenki akkor sírna, amikor ő maga is elér oda. hisz még így is iszonyatosan le van egyszerűsítve játék a többségnek, mert XY kitapossa előttük az utat, ők pedig fel tudnak készülni jóval hamarabb a küldetés teljesítésére, ergó a legtöbbet sokkal gyorsabban csinálják meg, mint az utat taposó kollega. szóval a farvizezőket nem értem: így is elég könnyű nekik a játék küldetéses része, minimális a kihívás, de ha valami hgát adódik, akkor eltörik a mécses
Pontszám: 4.80
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
129. hozzászólás - 2009.04.02. 01:57:58 (Válasz Mortimer #127 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.04.01. 23:20:19
Az ökörség az, hogy hasraütés az 5 hónap. Ha 1 hónap lenne, azaz 4-5 szintlépés, senkinek nem lenne semmi baja.


ha pedig egy hét lenne senki nem tenné szóvá, hogy túl könnyű.

esküszöm, hogy nekem csak ezzel van bajom, illetve ezen meresztem a szemem. van egy csomó klikkes, túl könnyű küldetés, ingyen LE. senki nem reklamál. akkor sem, ha a 95. küldetés nagyon könnyű. bezzeg, ha a 100. nehéz... (ami pedig nem nehéz, hiszen mint írtam, pár embernek eltömít egy küldetésslotot egy időre. ennyi.)

előre várom, hogy mi lesz a fórumreakció a 316. küldetésnél. szerintem felesleges ellőni az apokaliptikus jelzőket, oda is kell tartogatni. majd jön a "legyen pont 45% a fertőzésed".
Pontszám: 5.57
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
130. hozzászólás - 2009.04.02. 03:35:51 (Válasz winnie #129 hozzászólására.)
Katasztrofális, hogy már megint nem érted a lényeget és szajkózod ugyanazt az egy mondatod. Inkább írd ki aláírásba
Viktor leírta a lényeget kb. 3 hsz-el előtted.
Ez a küldetés elsősorban azokat a másodvonalbeli jó játékosokat szívatja meg, akik egy kisebb szövetségben értek el figyelemreméltó eredményt, és most/néhány héten, hónapon belül szeretnének feljebb lépni egy nagyobb szövetségbe, a kiesett veteránok helyére.
Másrészt a közepes szövetségek egyesülése innentől kezdve kilőve, már azok számára persze, akik nem szeretnének egy küldetéssel majd fél évet várni.
Ha ma váltok szövetséget, akkor ez a küldetés szeptemberig pihen. Teljesen függetlenül attól, hogy jó játékos vagyok e. Ez a probléma.
És szerinted - de csak szerinted... - ez normális, sőt jó móka. Hát...
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 7.33
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
131. hozzászólás - 2009.04.02. 05:18:18
Szerintem jol mondja winnie. Az eddig felszolalok kozul kevesen leptek at nagyobb/mas szovetsegbe. Legtobben ki-belepegettek ugyanabba a szovetsegbe kulonbozo okokbol (mas kuldetesek, esetleg haboruk, stb).

Az 5 honap talan tenyleg tulzas, talan 2-3 honap korrektebb lenne. Esetleg ismetelni is lehet majd a kuldetest bizonyos idokozonkent. Bar igazabol egyszeruen a ki-belepegetest kellene megszuntetni, amirol ez a topic is szol, ugye. Enyhen csokkentett idotartammal a fuzionalas miatt szovetsegeket valtokat sem fogja ez sujtani. Az ugye altalaban mar alacsonyabb szinten megtortenik, mire odaernek a 100. kuldihez, mar regen meglesz a 2-3 honap.
A hozzászólást Simon módosította 2009.04.02. 05:20:15-kor
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5.20
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
132. hozzászólás - 2009.04.02. 05:29:27 (Válasz Simon #131 hozzászólására.)
Nekem nem lesz meg (pedig én aztán nem vagyok egy ugrálgatós tipus...). Olyan, mintha azt kapnám, hogy "Lépj 15 szintet!".
Nálatok majd' a fél szövetségnek szintén nem lesz meg. A Tyrantosoknak nem lesz meg.

De Shienkai írta le a legfőbb gondot: van két helyünk a szövetségben, ezek után 40. szint vagy afeletti tagot hogy vegyünk oda fel? A toborzás meg van lőve.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
kedvencchehsFérfi
Végzetúr tehetség
225 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
133. hozzászólás - 2009.04.02. 07:44:32
Egy dolog a ki-belépegetés, amit bizony szankcionálni kellene, mert a játék egyik legnagyobb hibája. Hogy ezt a kiskaput eddig nem használták ki még ennél is jobban a játékosok, az csupán a közösség józanságát dicséri.

Más kérdés ez az agyament küldetés.
A toplistán második oldalas szövetségek mindennapjaiban elég tájékozott vagyok, hajdan alapítottam egy ilyet, és a mai napig tartom velük a kapcsolatot. Az itt helyett foglaló, felfelé törő szövetségek éppen most érkeztek el arra a pontra, hogy kiszórják a gyengébb karaktereket, az inaktívabbakat, és keresgélnek egymás közt. 30. szint körüli környezetről beszélünk, körülbelül 60-75 teljesített küldetéssel. Egy hónap múlva elérik az 5 hónapos küldetést.
Ezen a szinten még/már egy nagy Térkapu vagy egy magas Akadémia, Kínzókamra is vonzerő.
Volt eddig.
Most már senki sem fogja felvállalni, hogy 5 hónapig jegelje az egyik küldetését, aki eddig ügyesen haladt felfelé.

A másik gond a Top karaktereknél (lásd Mortimer) jelentkezik. Ezek a karakterek nem trükköznek, nem kiskapukat használnak ki, hanem egyszerűen normálisan játszanak, és adott esetben szövetséget váltanak.

Ez a küldetés eltúlzott, átgondolatlan.

Én például sosem tiltakoztam a döntetlenek ellen, az 1500/2000-es rablások ellen (egy pont winnienek), mert úgy gondoltam, hogy ügyes játékkal, gondolkozással, szervezéssel simán megoldható.

Ez a küldetés nem ilyen. Ez fej vagy írás.
Kegyesnek ismerték.
Rothadó, zöldes hús, selyemszalaggal átkötve.
- Tündeköves Glórin -
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
134. hozzászólás - 2009.04.02. 07:58:52 (Válasz Simon #131 hozzászólására.)
Simon, butaság amit az első két mondatban írsz. Én január elején léptem a Tyrantba, ha nem oda mentem volna, hanem hozzátok, akkor már jogosan sírnék? Elég sokan váltanak szövetséget, ilyen vagy olyan okokból, őket ez mind nagyon (és túl keményen) sújtja. Nem zavar a +1 hónap abból a szempontból, hogy ki-be lépkedtem egyébként januárban a szövetségből. Viszont október elején kezdtem a játékot, NORMÁLISAN szövetséget váltottam januárban, ahogy te is írtad nagyobb szövetségbe.

Ezen felül. Sokan jöttek át hozzánk és erősítenek most már minket, nekik is bukta, pedig sehol nem voltak még a ki-be ugrálások idején.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.04.02. 08:00:59-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
135. hozzászólás - 2009.04.02. 09:03:07
Én december 15-én léptem be a SoD-ba (15-ös szintűként) aztán február 25-én "rövid" megbeszélés után a Tyrantba (38-as szinten), ennyi az össz ugrálásom, cserébe most Július végéig jegelve lesz ez a küldim. (kb. 2-3 hét múlva kapom meg) Mindez azért mert alacsonyabb szinten és különösen V3-on össze vissza ugrálnak a kisebb karik ?

Szerintem ez semmin nem változtat csak leállítja a karakterek mozgását magasabb szinten. Főleg ha lesz 10 hónapos meg 1 éves is ebből a küldiből. Semmi nem fog alacsonyabb szinten változni az építő rabszolgák és gyengébb karik igy is szabadon mozoghatnak egy csomó magasabb szintű kari meg szívja a fogát mert kénytelen majd fél évig megmaradni ott ahol van, akkor is ha szétesik alatta a szövi. Azért nem egy leépülésnek indult szövetség van a top szövik között is még az EH és AL is bomlik valamilyen és nehezen találnak tagokat. Aki kicsit is jól játszik az most szinte bármelyik top szövetségbe beléphet mert mindenhol van szabad hely, és azért ezek a szövik azért nem olyan tagokra vadásznak akiknek majd 5 hónap múlva lesz aktív a küldi...

Én biztos vagyok benne, hogy nem is azért került be a küldi, hogy a ki be ugrálásokat megszűntesse egyszerűen csak bebüntettek pár feltörekvő szövit akik a házi kedvenc top szöviket ugrálással verték le. Flame on.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
136. hozzászólás - 2009.04.02. 10:18:39 (Válasz winnie #128 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.04.02. 01:54:46

megint oda lyukadunk ki, hogy fél év játék után a 100. küldetés néhány embernek nehéz. hát, mi más lenne? (az a röhej az egészben, hogy nem mindenkinek nehéz, a többség kirázza kisujjból. de mert néhány powerplayernek gondot okoz, máris baj van, azért, mert pár hónapig csak két küldetéssel gazdálkodhat. rettenetet. - nekem is hónapokig volt beragadva az 1500 és a 2000 LE, de lehetett haladni azzal a maradék eggyel... most a 4 és 5 szintlépés fog beragadni.)


Latom fogalmi dugoba keveredtel. Erre a kuldetesre a nehez szo SEMMIKEPP nem mondhato, vagy szerencses voltal es nem valtottal vagy nem voltal es szivas van. A legnagyobb problema vele, hogy tul sok a buntetes egy olyan dologert, amit addig szabadon lehetett csinalni (es meg csak figyelmeztetes sem volt rola, hogy jon). Nem lehet kijatszani, trukkozni, raforditassal megoldani. Ez egy rossz kuldi!

Persze te konnyen vagdalkozol, mert teged nem erint (soka is ersz oda es mar most megvan az 5 honapod). Ugy latom szimplan oromet okoz ha mas nalad jobban jatszo embert veszteseg er. Nemtom mit szolnal hozza, ha lenne olyan kuldi, h akinek a neve kezdobetuje a abc-ben v es z kozott van az varjon meg 3 honapot, a tobbiek leadhatjak rogton. Keves embert erint, tehat a te szempontodbol elfogadhato de nehez kuldetes.

Nehez az a kuldi, amiert tenned kell vmit, szervezkedni, befektetni idot es energiat es megcsinalhato. Ez nem az.


Ui: En anno nagyon utaltam a Tyrantos sracokat, hogy ki-be ugraltak a haboruk soran ezzel kihasznalva a jatek kiskapuit. Ennek ellenere ezt tul nagy szivatasnak erzem a reszukre is.
Pontszám: 8.75
kedvencMeridiathNő
Végzetúr tehetség
247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
137. hozzászólás - 2009.04.02. 10:18:58
Csak némileg offtopik a kérdésem, de belekapaszkodnék a szövetségváltás Akadémia-szintű hatásaiba, úgy mint a témában -jelenleg még- nem értintett. Mi jelenleg az akadémiás szakértelmek megtartásának az előfeltétele? Megmaradnak ha az ember elhagyja a szövetséget, vagy agyő?
Pontszám: 5
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
138. hozzászólás - 2009.04.02. 10:21:25 (Válasz Meridiath #137 hozzászólására.)
Megmaradnak, ha ez a kérdés célja, mehetsz nyugodtan tanulni.
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
139. hozzászólás - 2009.04.02. 10:22:36 (Válasz Meridiath #137 hozzászólására.)
Megmaradnak. A nagy smaragdszövetségekbe tucatnyi ember ment át 1 napra tanulni, nyilván azok, akiknek a helyzete a magasszintű szakértelmek nélkül teljesen ellehetetlenült volna, azaz a magas szintűek. Most persze ők mind brutál nagy büntetést kaptak.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: szövetségekből való ki- be lépkedés
140. hozzászólás - 2009.04.02. 10:23:52
Én egyet nem értek:
Miért kellett visszamenőleg büntetni a szövetségből ki/be lépő embereket? Miklós, ha azt akartad, hogy megszünjön a jelenség, akkor miért nem a jövőben szövetséget váltó embereket büntetted? Nem vagyunk hülyék, és megértettük volna, hogy ezt nem szeretnéd! Akárki, akármit is mond ez egy BÜNTETÉS! Határozottan kérem, hogy az egyenlő esélyeket továbbra is kapja meg mindenki, és legalább mérsékeld az öt hónapot!
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5
Oldal: 123456789
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője