Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: A védelem itala Reform...
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
61. hozzászólás - 2009.03.31. 08:42:12 (Válasz Crimson #60 hozzászólására.)
Én azt állítottam, hogy az nem igaz, amit Jerikó írt. Azt írja, hogy 2 szinttel lefelé támad, és ha azoknál 2 szinttel lejjebb van, akkor simán veri őket. Ez konkrétan azt jelenti, hogy ő 48. szintű, 46-ra támad, és 44-ről ugyanígy elverné őket. Namost eléggé röhejesen hangzik, hogy egy 44. szintű minden nap megverjen 20 darab 46. szintűt
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
62. hozzászólás - 2009.03.31. 08:43:55 (Válasz Otoaak #57 hozzászólására.)
Az kétségtelen hogy rendesen le tudják kapni az embert magas szintről, de azért lehet ellene tenni.
Ha pihenek vagy epikust kell ütni vagyis kell az ÉP ráteszem a turbót a sebgyógyításra (20+20) ez 60%-ot regenerál, pihentetem az állatokat, felrakok egészséget és elnyelést adó gyűrűt-nyakit, + még egy normális egészség és mindig tudok játszani ha gép elé kerülök.
Pedig most már rendszeresen a lehetséges maximum támadást kapom be (3 óra latt 5), 20%-on is leütnek úgyhogy nem mondhatom hogy kevesen támadnak
Mondjuk az kell a sebgyógyításnak hogy nem teljes felszerelésben vagyok, de így 90%-ban bekapcsol ami több mint elég.
És még mágikus regenerációm nincs is.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
63. hozzászólás - 2009.03.31. 08:46:56 (Válasz Jeriko #55 hozzászólására.)
Jerikó, mire 35-öt tudsz majd támadni egy nap felfelé, addigra az emlegetett top10 elhúz még 4-5 szinttel előled. Hosszútávon nem tudsz több tp-t szerezni mint most, mert akkor megint elhúznál a többiektől, ezzel visszaesik a portyacélpontjaid száma, és megint visszaesel. Míg alap esetben a vadászat adja a tp gerincét, a VF-el nagyon megnő a portya szerepe, és nagyon rá leszel utalva a környezetedre, nem tudod már megelőzni őket. Erősebb leszel mindenkinél a saját szinteden, kicsit olyan leszel mint a pók karakterek, azzal a különbséggel, hogy a VF-et el kell majd felejtened, hogy ismét megpróbálj felzárkózni. Az már más kérdés, hogy mennyit kell rabolnod portyából, hogy kompenzálni tudd az alacsonyabb szintetből eredő LE kiesést és a VF+felejtés növelését.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
64. hozzászólás - 2009.03.31. 08:47:37 (Válasz Mortimer #61 hozzászólására.)
Morti minden attól függ hogy lehet-e rabolni nemsokára avagy sem.
Szerintem lassan megint lehet, hacsak nem építenek minden reszli LE-t be az épületekbe, aminek semmi haszna egy idő után...
És ha lehet, simán több LE-t lehet kiszedni 5 szintnyi lemaradással portyával együtt, mint 5 szinttel feljebb csak vadászatból.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 2.86
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
65. hozzászólás - 2009.03.31. 09:03:01 (Válasz Mortimer #61 hozzászólására.)
"Azt írja, hogy 2 szinttel lefelé támad, és ha azoknál 2 szinttel lejjebb van, akkor simán veri őket."

Mivel fokozatosan fog lemaradni, és közben saját szintjéhez képest rengeteg lóerőt szerez, abból simán tud kompenzálni két szintnyi hátrányt.
Úgy fog működni, mint egy szintvisszamaradott (de sz*r kifejezés már ez a "pók"), csak kicsiben. Persze csak ha elfelejti ezt a felfelé ütögetős dolgot, amivel romba dönti az egészet:D
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
66. hozzászólás - 2009.03.31. 09:10:17 (Válasz Ariel #63 hozzászólására.)
Én sosem értettem, minek felzárkózni, az ember saját szintjén legyen jó, nem? Ezzel az erővel most már ne kezdje el senki a játékot, mert a büdös életben nem fog felzárkózni az élmezőnyhöz.
Én bármit megtennék, hogy az említett "top" közelébe se kerüljek, főként mert a másik világon ott vagyok (na jó, főként nem ezért), és valami hihetetlenül unalmas ugyanazt a 20 arcot ütni minden nap, hónapokon keresztül:D
A hozzászólást Crimson módosította 2009.03.31. 09:11:13-kor
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
67. hozzászólás - 2009.03.31. 09:36:17 (Válasz Mortimer #61 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.03.31. 08:42:12
Én azt állítottam, hogy az nem igaz, amit Jerikó írt. Azt írja, hogy 2 szinttel lefelé támad, és ha azoknál 2 szinttel lejjebb van, akkor simán veri őket. Ez konkrétan azt jelenti, hogy ő 48. szintű, 46-ra támad, és 44-ről ugyanígy elverné őket. Namost eléggé röhejesen hangzik, hogy egy 44. szintű minden nap megverjen 20 darab 46. szintűt


Akokr csak egy kérdés: szerinted Nephila, Crimson, Éjvirág, Meszy, Csaby, Mordred, Hollaa - és még sorolhatnám a végtelenségig - mit csinál?
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
68. hozzászólás - 2009.03.31. 09:42:19 (Válasz Jeriko #67 hozzászólására.)
1. Mivel nem TP-re mennek, nem felfelé ütnek. Két szinttel feljebb támadva ők sem bírnának ennyit portyázni.
2. Az ő szintjükön a portyázás jóval több LE-t ad, mint a vadászat, ezért sem vadásznak. Azaz több LE-ből gazdálkodnak, mint a 2-vel felettük lévő karakterek. Te kevesebből tennéd ugyanezt.

De ha te ennyire meg vagy győződve, hogy _Neked, a Te karakterednek_ ilyen jó a visszafogott fejlődés, hát csináld. Az én kiinduló hozzászólásomat - ami végülis ekkora vitát generált - az indokolta, hogy ÉN egy hatalmas csapdának tartom ezt a szakértelmet, és visszásnak tartottam, hogy mindenhol csak azt olvastam róla, hogy mekkora nagy táp. Én óva intenék tőle, hogy más, a játékkal csak hobbi szinten foglalkozó karakterek végiggondolás nélkül beleugorjanak. A profik meg csináljanak amit akarnak
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.03.31. 09:47:04-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
69. hozzászólás - 2009.03.31. 09:45:18 (Válasz Crimson #66 hozzászólására.)
Az lehet cél, hogy a saját szinteden legyél jó. De egy szintvisszamaradt karakterrel aki már milliókat rabolt 20-ik szinten nem hiszem, hogy kihívás lenne jónak lenni. Kellenek újabb célok különben a fene megette az egészet.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
70. hozzászólás - 2009.03.31. 09:47:53 (Válasz Ariel #63 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.03.31. 08:46:56
Jerikó, mire 35-öt tudsz majd támadni egy nap felfelé, addigra az emlegetett top10 elhúz még 4-5 szinttel előled. Hosszútávon nem tudsz több tp-t szerezni mint most, mert akkor megint elhúznál a többiektől, ezzel visszaesik a portyacélpontjaid száma, és megint visszaesel. Míg alap esetben a vadászat adja a tp gerincét, a VF-el nagyon megnő a portya szerepe, és nagyon rá leszel utalva a környezetedre, nem tudod már megelőzni őket. Erősebb leszel mindenkinél a saját szinteden, kicsit olyan leszel mint a pók karakterek, azzal a különbséggel, hogy a VF-et el kell majd felejtened, hogy ismét megpróbálj felzárkózni. Az már más kérdés, hogy mennyit kell rabolnod portyából, hogy kompenzálni tudd az alacsonyabb szintetből eredő LE kiesést és a VF+felejtés növelését.


Két példát említenék neked:
TrueBlood 19. szintű volt, amikor Sharpa kb. 40. Most egyforma a szintjük. Tudom, TrueBlood nem átlag karakter, de Sharpa sem az. És TrueBlood ezt a sokszintnyi TP hátrányt csak portyából tudta ledolgozni, ráadásul úgy, hogy amíg Sharpa egy vadászatból 28 TP-t kapott, addig ő csak 14-et.

Másik: Amikor 14. szintű voltam, Sharpa 20. szintű volt. Én 10-11 TP-t kaptam egy vadászatért, ő 16-17-et, 50%-al (!) többet. Ő már akkor portyázott a végtelenségig, nekem akkor a valóságformázásom nulla volt a szinguláris ismeretekkel együtt.
Ma Sharpa 52. szintű, én 48. Most sincs maximumon a valóságformázásom, és Sharpa szingulárisa legalább a duplája az enyémnek. Semennyivel nem tudott elhúzni hozzám képest, pedig szerintem megtett minden erőfeszítést.

Amiért nem sikerült neki, az az, hogy ő semmi mással nem tud menni, csak 15 pp-vel, és akkor is átlag 4 szinttel kell lefelé támadnia. A jelen helyzet az, hogy amennyi TP-t ő szerez, annyit én is tudok már most is, csak abból, hogy nem 4, hanem csak 1-2 szinttel támadok lejjebb. Ha két szinttel lennék alacsonyabb, és a szintemet támadnám (volt ilyen is, amikor a toplista 3-4 oldalán szerepeltem), akkor vígan ütném a saját szintemet, és dupla TP-t kapnék.
Pontszám: 7.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
71. hozzászólás - 2009.03.31. 09:50:48 (Válasz Mortimer #68 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.03.31. 09:42:19
1. Mivel nem TP-re mennek, nem felfelé ütnek. Két szinttel feljebb támadva ők sem bírnának ennyit portyázni.


Erről szívesen olvasnám az érintettek nyilatkozatát, hogy hány pp-vel mennek
Azt tudom, TruBlood 30-al ment, és nemrég még Nephila is. Tehát ők felfelé ütnek/ütöttek.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.03.31. 09:51:51-kor
Pontszám: 7.50
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
72. hozzászólás - 2009.03.31. 09:54:01 (Válasz Jeriko #71 hozzászólására.)
100% hogy 30pp + valóságformázás max = 40 vagy nagyon közel. 15 + 10 pp portyás életmódra édeskevés (legfeljebb megcáfolnak, bár valószínűtlen).

És nem ütnek felfelé, csak saját szintet szerintem.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.03.31. 09:54:30-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
73. hozzászólás - 2009.03.31. 09:54:13 (Válasz Ariel #69 hozzászólására.)
Hát, az építésünk ütemét figyelembe véve nálunk az új célokkal kábé 10 évig nem lesz probléma:D
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
74. hozzászólás - 2009.03.31. 09:59:33 (Válasz Jeriko #71 hozzászólására.)
Igenis:)
40 PP, és maximum egy szinttel ütök felfelé.

Update: Hozzáteszem, csak az LE/TP arány miatt nem ütök feljebb, nem azért mert ott túl erősek a karakterek.
A hozzászólást Crimson módosította 2009.03.31. 10:03:29-kor
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
75. hozzászólás - 2009.03.31. 10:20:08
Jerikó: Ha azt meg tudnád csinálni a VF-el amit az általad említett játékosok 20-30-ik szint környékén, akkor én leszek az első aki gratulál. Sajnos a VF nem dob vissza 4-5 szinttel, hogy rögtön érezd a hatását, hónapoknak kell eltelnie mire utolérnek a többiek. Amíg 5 szintet hoznak rajtad, addig 5 szinttel meglép az aki melletted volt. És akkor is csak azok a játékosok lesznek körülötted akik még vigyáznak a LE-re rabolni ott sem tudsz majd. Elgyepálod majd őket folyamatosan, de LE ugyanúgy nem lesz náluk.
10-15 szintet kellene lépjen a mezőny hozzád képest, hogy komolyan rabolható ellenfelekkel találkozz, ami legalább 4-5 hónap.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
76. hozzászólás - 2009.03.31. 10:46:02
Szerintem szintjén erős karakter nem tud lassabban szintet lépni a körülötte levőknél VF-el sem. Lehet, hogy 1-2 szintet le lehet vele maradni de többet szerintem nem és ezt is csak hosszú idő alatt. Ami a vadászatokon elmegy TP azt visszahozza a több sikeres portya. De ha meg most sem gond ellőni a portyát akkor minek egyáltalán lemaradni ? A portyából LE nem jön a VF fejlesztését valahogy vissza kéne termelni de akkor meg , hogyan ? És minek lemaradni ha a portyák nagy részét most is hozod, LE nuku és szerintem épp elég a 15-20PP-vel pepecselni egész nap tök fölösleges még többet portyázni azért, hogy kb. ugyan ott legyél ahol most. Leszámítva talán az állatok szintjét de ott a lassulás miatt szerintem nem lesz jelentős előnyöd.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.50
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
77. hozzászólás - 2009.03.31. 13:45:27 (Válasz Otoaak #76 hozzászólására.)
Szerintem se eri meg a VF. Ha mar lassulni akar az ember, akkor inkabb erdemes elfelejteni az Szingularis ismereteket. Hasonlo eredmeny, kevesebb LE.

Azonban az ketsegtelen, hogy akik kicsit lelassulnak, valamivel megjavul a jatekelmenyuk, hiszen leginkabb sikeres portyak adjak azt az erzest, hogy fasza gyerek valaki.

Jeriko TP elemzese azonban helyes, lathato, hogy csak ideiglenesen lassul le barki is, utana ismet felgyorsul legalabb ugyanarra a sebessegre mint ahol korabban volt. Jelentem, ezt ugy is el lehet erni, hogy egy ideig csak 5-6 szinttel lefele tamad az ember. Avagy, hagyja a portyapontokat elveszni. 0 varhato LE mellett ez sem olyan nagy veszteseg... bar az allatok valamennyire megsinylik. Ezzel a modszerrel is osszegyulik egy megfelelo merteku relativ TP hatrany, azaz lemarad.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
kedvelt tagBalorFérfi
Végzetúr mester
440 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
78. hozzászólás - 2009.03.31. 14:12:18
Azert az sem mindegy abban az esetben ha valaki felfele tamad, hogy bizony 15% ep-tol utheti a celpontjait. Biztos vannak joparan, akik meg 15-20% ep kornyeken nyugodtan vadasznak, ulnek a LE-n, mert "ugysem tud senki leverni alulrol". Ebben az esetben sok-sok LE-t is lehetne szakitani.
Nem biztos, hogy teljesen mukodeskepltelen a VF erre a celra, de azert en nem mernem letesztelni.
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
79. hozzászólás - 2009.03.31. 14:49:50 (Válasz Simon #77 hozzászólására.)
A TP elemzés csak addig jó, amíg vannak üthető és legyőzhető ellenfelek magasabb szinten. Viszont amint ismét lecsökken az ellenfelek száma, nagyon visszaesik a TP. Középmezőnyben meg lehet csinálni, mert bőven vannak ellenfelek felfelé. De Jerikónál ez csak akkor működne, ha maga elé engedne legalább 30-40 játékost, hogy legyen elég célpontja. Így VF-el is tudná tartani a TP mennyiséget, esetleg növelni is, de csak addig amíg meg nem előzi őket, mert máris visszaesne a szerezhető TP. Ráadásul egy esetleges háború még jobban keresztbetesz egy ilyen technikának az élen, mint VF nélkül.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
80. hozzászólás - 2009.03.31. 15:01:01
Azt felejtitek ki, hogy a VF-et a portya kiegyensúlyozza és viszont. Amikor megerősödsz, többet ütsz, több TP, megindulsz felfelé. Amikor beéred a többieket, már nem fogsz tudni annyi tpt szerezni, kezdődik újra. Ez egy kicsi kis libikóka. Azok, akik átszaladtak a szinteken eddig és pofozógépei voltak a többieknek, mert későn fejlesztették ki az LE szerző szakikat vagy szimplán nem elég kockák meló előtt/alatt/után is egyfolytában a játékot figyelni, így leszakadtak TÖben és SzÖben, most kaptak egy alternatívát, hogy korrigáljanak. És nekik nagyrészt édesmindegy, hogy a toplista 20-adik vagy 40-edik oldalán vannak. :idea:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője