Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: A védelem itala Reform...
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
21. hozzászólás - 2009.03.26. 15:37:26
Elkészült a visszafogott fejlődés szakértelem
Pontszám: 5
kedvencNagypityuFérfi
Végzetúr tehetség
102 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
22. hozzászólás - 2009.03.26. 15:45:44 (Válasz Varaszlo #21 hozzászólására.)
Idézet: Varaszlo - 2009.03.26. 15:37:26
Elkészült a visszafogott fejlődés szakértelem


Az azt hiszem sok olyannak nem elérhető, akinek szüksége lenne rá, mert ugye ahhoz már egy igen magas akadémia kell, és aki gyenge karakter, az általában olyan szövetségben van, ahol olyan nem áll rendelkezésre, ráadásul mire kifejleszti még sokkal táptalanabb lesz a költsége miatt.

Ergo az arra készült, hogy szegény "übertápos" karakterek visszafoghassák a tapasztalati pontjaik mennyiségét, ezáltal bevárhassák a rosszul fejlődő farmjaikat....
Pontszám: 7.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
23. hozzászólás - 2009.03.26. 15:46:10 (Válasz Nagypityu #20 hozzászólására.)
Idézet: Nagypityu - 2009.03.26. 15:35:39

Igen, ez egy öngerjesztő folyamat, és ezzel akadályozod Te magad is azt, hogy a szinteden elegendő karakter legyen. Egyszerűen levered őket, így biztosítva van az az "előnyöd" ami miatt most éppen problémázol.


Bemásolom még egyszer, mert látom hogy elsikkad a lényeg:

Idézet Miklóstól:
"A megoldás tehát nem az, hogy megszüntetjük a karakterek támadhatóságát, hanem megoldjuk, hogy a támadások mellett a karakternek maradjon annyi ép-je, hogy ő is támadni tudjon."

Ha ez teljesül, akkor senkit nem akadályoz az a fejlődésben, hogy egy erősebb karakter elveri.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.20
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
24. hozzászólás - 2009.03.26. 15:47:25
Ezt a gyerekes leszavazást pedig igazán abbahagyhatnátok már, mert nevetséges.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.20
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
25. hozzászólás - 2009.03.26. 15:48:12 (Válasz Nagypityu #22 hozzászólására.)
Ez Arieléknek írtam, Pityu. Akit zavar hogy előrerohant, és nincs kit üssön, fejlessze ki a visszafogott fejlődést.

Nem értem miért a lent lévőkenek "kell" kifejlesztenie több hpt, sok egyébb szakértelmet, fejlesszenek a toppon lévők is kicsit ilyen szakértelmeken, és ne rohanjanak el
A hozzászólást Varaszlo módosította 2009.03.26. 16:04:43-kor
Pontszám: 8.33
kedvencNagypityuFérfi
Végzetúr tehetség
102 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
26. hozzászólás - 2009.03.26. 15:56:34 (Válasz Varaszlo #25 hozzászólására.)
Idézet: Varaszlo - 2009.03.26. 15:48:12
Ez Arieléknek írtam, Birka.


Engem csak ne birkázz le!! Az előrerohant játékosok, inkább önkritikát fejlesszenek, az hasznos
Pontszám: 4.25
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
27. hozzászólás - 2009.03.26. 16:07:54 (Válasz Varaszlo #25 hozzászólására.)
Sima ügy, vagy mindjárt álljak is le a vadászattal egy hónapra…
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.33
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
28. hozzászólás - 2009.03.26. 16:08:36
Bocs a birkázásért, már kicsit kába vagyok, jöhetne a hétvége.

De a visszafogott fejlődést komolyan gondoltam hogy az éllovasoknak ki lehetne fejleszteni. AKkor nem lehetne panasz arra hogy nincs kit ütni , mert a többiek lassan felzárkóznának hozzájuk.
Pontszám: 5.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
29. hozzászólás - 2009.03.26. 16:56:00 (Válasz Varaszlo #28 hozzászólására.)
A játék egyik legnagyobb csapdája ez a szakértelem, és sokan bele fognak menni.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
30. hozzászólás - 2009.03.26. 17:38:24 (Válasz Mortimer #29 hozzászólására.)
Miért is?
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
kedvelt tagAshkenorFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
31. hozzászólás - 2009.03.27. 00:04:48 (Válasz Birka #7 hozzászólására.)
"Korrekt pvp-t ne is akarjak, csak én vagyok az a barom aki 30pp-n megy..."


Birka, én is korrekt PVP-t akarok! Méghozzá főleg a 3-as világon!

Úgyhogy lécci töröltesd a 20 fős szövetségedből (KoD) a 7 építő rabszolgátokat, akik 4 veled kb. egy szintű szövitársadnak is +12 támadást, és +9 védekezést biztosítanak a szinte 0 építésük ellenére már hetek óta. És veled együtt több más karakternek is biztosították ezt az ingyen bónuszt, amíg meg nem csináltátok pár napja az 50.000 LE építéses küldetést. És a nagyvárosnyi épületet is bontasd le kérlek a játékvezetőkkel, amik a számotokra szinte ingyen felépülő Térkapu előfeltételei.

Az lenne a korrekt PVP.

Különben meg nem ég le a kis arcodról a bőr, felépítik a kis néger rabszolgák neked a harci bónuszokat adó épületeket, az építkezésen megspórolt LE-t a karakteredbe fejleszted, az elsők között indultál a V3-on, és még így is sír a szád, ha kikapsz??? Sőt, még így is ki tudsz kapni???

(megjegyzés: A rabszolga kifejezés definíciója az, hogy olyan karakter, aki erőforrást ad át másik karakternek. Tehát NEM az rabszolga, akivel olyan játékos játszik esetleg, akinek van más karija. Önálló, független ember karija is rabszolga szerepet játszik, aki erőforrást ad át más karinak úgy, hogy ő cserébe nem kap más előnyt vissza.)
Pontszám: 5.17
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
32. hozzászólás - 2009.03.27. 08:09:59
Meggyőztél, benyomtam a 15 pp-t!

Baromira offtopic ebben a témában a dolog, pakold ki külön témába, ha szeretnél építési korlátot a karakterekre... Ráadasul egyszerűen nem is értem mért a KoD zavarja az emberek szemét, amikor 13 fős szövik többet építenek fajlagosan? Azt már meg se említeném, hogy egyetlen egy háborút nem indítottunk még... A te rabszolga definíciódnak megfelelően akkor a szürke átlag, és a verőlegény, esetlen egyébb nacionális megkülönböztetés?
A hozzászólást Birka módosította 2009.03.27. 08:23:31-kor
Pontszám: 5.57
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
33. hozzászólás - 2009.03.27. 13:13:12
Birka: az ötleted nem tetszik. Nemcsak azért, mert iszonyatosan megbonyolitja és belassitja a portyázható ellenfelek mysql lekérését végző selectet. A védelem italának - sőt, semmilyen fejlesztésnek - sem célja, hogy csökkentse a játékosok támadhatóságát, és igy az interakciót. A védelem italának célja, hogy a harcban az esélyeidet növelje a nálad egyébként erősebbekkel szemben. Ja és mielőtt még tigrist telepitünk Ausztráliába, hogy megegye a patkányokat, és közben mellesleg felfalják a kengurukat is:
Nézd meg a másik topicot a hordagyűlöletről. Néhány játékos állitása szerint a horda gyűlölet önmagában elegendő ahhoz, hogy A játékos mindig megverje B játékost. A védelem italának +10%-a előbb-utóbb magas is adni fog +15/+15-öt, és akkor még nem számoltam az elnyelést. A szint x 2% lehet esetleg 3%.
Pontszám: 8.33
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
34. hozzászólás - 2009.03.27. 20:53:29
Egy újabb adat a használatáról:

18-as tamadó 17-es védő ellen, azonso fegyver, tamadó mentális, védő energialövedé, blökik közel azonosak

tám: 50 (+13) (+12) vs 55 (+16)
Véd: 50 (+29) vs 46 (+26) (+9)
IQ: 47 (+5) vs 50 (+2)

Vedekezőnél pihenés+védelem itala benyomva.
A varázslat kört szépen lekapcsolta avédelem ital: Félrevetődsz. Csak 18 pontnyit sérültél.

Majd közelharcban 39:148-ra laposra vert a támadó...
Tuti ellenem van a random, mostmár elhiszem!
75-ös támadással 98-as védelembe lazán beleszántott a 3 támadást az ellenfél, míg 2 támadásra voltam képes 78-as támadással az ő 79-es védelmébe Jah és ugye elvileg a védelem ital adott szintnyi elnyelést is, azaz +17 elnyelést a 3 támadásra???

HA ez tényleg megér 2 őskövet, és tényleg 19:1-ről 1:19-re fordítja a csatákat magas szinten, akkor alacsony szintre kell bele egy konstans pl.: +10%+10 védelem...
Pontszám: 4.44
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
35. hozzászólás - 2009.03.28. 12:33:31
Meg mondom őszintén, nekem a védelem itala nem tetszik, és ahogy nézem, nem is váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Szerintem alapvető probléma, hogy nincs meghatározva a cél, vagy ha meg is van, nincs szem előtt tartva.

Most tulajdonképpen mire kell a védelem itala? Hogy az erősebb karakterek ne verjék laposra a gyengébbeket, vagy hogy megfordítsuk a győzelmi arányokat? Szerintem kifejezetten káros a játékra nézve, ha tovább lehetetlenedik el a portyázás. Ha a gyengébb karakterek védelemre szorulnak, akkor meg kell őket védeni, de nem olyan módon, hogy az erősebb karakter felkenődjön rájuk. (Ez szerintem a láthatatlanságnak is nagy hibája, abból is lehetne értelmes változtatásokkal hatékony védekezést csinálni.)

Ha VÉDEKEZNI kell, akkor értelemszerűen a VÉDŐ tulajdonságokat kell növelni, a többit csökkenteni. Példának okáért a védelem itala adjon +X védekezést, ugyanakkor -X támadást, +X IQ-t, -X taumaturgiát. A csata végén elvitt LE-t negyedelje (mindkét irányban), és az okozott sebzés felét (ha még szükséges) gyógyulják be a felek (igen, mind a kettő).
X pedig legyen kellően nagy, mondjuk legalább a karakter szintje.

Ez a változás a csata győzelmi arányát nem módosítja, viszont a sebzést nagymértékben redukálja. Bekerülhet a lélekkufárhoz 2 őskőért, vagy párszáz LE-ért megvásárolható tárgyként, ami 8 vagy 12 esetleg 24 óra hosszan tart (ha a tulaj támad, akkor is kifejti hatását).

Javasolnám a láthatatlanság módosítását is ez irányban: ne legyen kevesebb a hatása alatt szerzett TP, lehessen portyázni is, viszont hatása kerülhet szint*10 LE-be, és a védekezésre, egészségre, IQ-ra, mágiára pluszt adjon, az erőre, támadásra, taumaturgiára, kritikus ütésre mínuszt - mégpedig annyit, amennyi a karakter szintje. Sokkal többen használnák.
Pontszám: 4.25
fórumozóKrobFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
36. hozzászólás - 2009.03.29. 10:18:36
Elértem azt a szintet, amikor valósággá vált, amiről itt szó van. 37. szintre léptem. A 42-43. szintűek számára is elérhetővé váltam, akik úgy tűnik kiéhezve vetik magukat a számukra elérhető 5-6 szinttel kisebb karikra. Az eredmény: érdemben nem tudok epikus lényt ütni és portyázni, örülök, hogy ha a térkapupontjaimat el tudom lőni. Előny, hogy most már nem okoz gondot "védettségben" vadásznom, de azért játszani is szeretnék! Szerintem nem megoldás, vagy csak egy szűk célcsoportnak, a védelem itala játékba hozása. Egyszerűbb megoldásnak tűnik, ha egy-két hétre kihagyom a vadászatokat és szolidan lemaradok, minthogy minden nap szanaszét veressem magam. A baj csak ott van, hogy egy-két hét múlva is lesznek új 42-43. szintűek, akik végigszenvedték és folyamatosan szenvedik céltáblaszerepben a "játékot" és ugyanúgy verve lennék. Prémiumtagnak sem éri meg lenni, mivel az csak abban segít, hogy még többen verjenek szét és én meg többet vadászhassak "viszonylagos nyugalmamban"...
Ez gáz, nem kicsit, nagyon...
Pontszám: 5.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
37. hozzászólás - 2009.03.29. 12:37:56 (Válasz Krob #36 hozzászólására.)
Igen, ez az a szint, ahol drasztikusan fejlesztened kell(ene) az egészséget. Stratégiát kell váltani, rajtad múlik a dolog.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
fórumozóAndaxinFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
38. hozzászólás - 2009.03.30. 09:03:36 (Válasz Krob #36 hozzászólására.)
Igen, a védelem italával valami nincs rendben, ahogy ez látszik is a "panaszáradatból". Elvileg ugye az lenne a célja, hogy a gyengébb tulajdonságokkal rendelkező játékosoknak valahogy nyújtson egy kis többlet védelmet. És miért is? Azért, hogy magas szinten tudjanak ők is portyázni, térkapuzni, stb.

meglátásom szerint:


Én nem tartanám korrektnek, ha mondjuk a védelem itala olyan bónuszokat adna a védekezőnek, amivel egy jóval erősebb karakter a minimális randomnál jóval nagyobb százalékos eséllyel akadna fenn egy gyenge karakteren. Az erősebb időt/pénzt áldozott azért, hogy most ott tart, ahol tart, ezt elvenni tőlük bármilyen módosítással szerintem értelmetlen. Felmerült, hogy az ital a védekező tulajdonságokat növelje, a támadót csökkentse, a szerzett LE/Tp mennyiséget befolyásolja. Mondjuk a nem prémiumos karakter ekkor sem fog venni, magas szinten meg vagy mindenki használja, vagy senki sem. Mindazonáltal az ital nem lehet olyan tápos, hogy ezzel elvegyük az erősebb karakter nyerési esélyeit. Olyasmi megoldás kellene, ami a kiinduló problémára van hatással, azaz a levert gyengék ÉP hiány miatt nem tudnak náluk gyengébbek felé portyát kezdeményezni, epikusozni, stb.

Szóval az ital (ha már őskőbe kerül akkor legyen valami tényleges haszna is) adjon valamennyi védekezést is természetesen, de elsősorban vagy az elszenvedett ÉP-vesztést csökkentse, vagy növelje valahogy a visszanyert ÉPt. ÉS nem úgy, mint a sebzéskompenzáció, hogy csata után egyből visszagyógyulsz, mert akkor jön a következő Gyilkos Simon aki leápol. Inkább valami olyan opció kellene, hogy az ital "számolja" a téged ért támadásokat, vagy sebzéseket, és naponta egyszer ki lehetne "sütni", és gyógyulnál valamennyit. Csak ugye meg kellene nézni, hogy mennyi értelme van, mert akkor már lehet, hogy gyógyitalt vesz az ember...

Nehéz kérdés mindenesetre
Pontszám: 5.20
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
39. hozzászólás - 2009.03.30. 09:26:33 (Válasz Andaxin #38 hozzászólására.)
Igen, van már ilyen. Úgy hívják ősköves gyógyital. ÉS még pp-t sem kell rá áldoznod.

Amúgy a védelem italának pont az lenne a szerepe ami most, hogy aki áldoz érte PP ÉS őskövet, azt a 6 szinttel magasabb emberke ne verje teljesen agyon.
Pontszám: 5
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
40. hozzászólás - 2009.03.30. 09:32:31
Morti!
Nem vitaindítónak írom,és nem is sírásnak, de az egészség emelése nem megoldás, igaz nagyban könnyíti a játékot!
Megfogadtam a tanácsotok megemeltem 80-ra az egészségem tényleg jobb kicsit a dolog, de,ha rosszabb napja van az embernek lásd 3-4 erősebb látogató, akkor egy darabig vége a dalnak. Védelem italnak talán inkább elnyelést kellene adnia,mivel ez lenne a cél.
Sajnos a magas egészség megvéd, de még így is vannak gondok!
Írok egy példát: Epikus csata. Ha 1200 ép fölé dugom a koponyát azonnal ott terem valaki +4 szintről és agyonzúz, ez nem lenne probléma, de nem tud az ember állandóan gép előtt ülni és ilyen szinten kontrol alatt tartani az eseményeket. Ez az epikusnál zavaró főleg a többi esetben csak kellemetlen. Tehát az a fő probléma, hogy nagyon sok idő kellene egész nap játék mellett ülni konkrétan, hogy normális módon tudjon a többség játszani. Az a gond, hogy ez tényleg az átlagos játékosokat érinti, akik többségben vannak ebben a játékban.
Nem arról van szó, hogy bárki irigyelné az első 100-200 játékost, sőt elismerés nekik azért, hogy ott vannak, de nyitottnak kell lenni a többiek gondja felé is.
Dorn
Pontszám: 6.33
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője