Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: A védelem itala Reform...
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
A védelem itala Reform...
1. hozzászólás - 2009.03.26. 13:47:58
Sziasztok,

Másik topicban A következők hangzottak el Miklóstól:

"
A védelem italról írtam korábban, hogy kipróbáljuk így, és ha szükséges, erősítjük. Féltem szintkülönbségtől függő plusz bonuszt adni neki, mert ez a pókokat tápolná, de ahogy látom, a védelem italt elsősorban magasabb szinten használják, és ott már ez a taktika nem domináns. Épp ezért elképzelhetőnek tartok egy erősítést, a jelenlegi 10% bonusz helyett 10%+2%*szintkülönbség (a láthatatlansághoz hasonlóan). Azért azt ne feledjük el hogy a védelem ital hatása semmilyen hátránnyal nem jár, ezért nem kell olyan erőssé tenni, mint a láthatatlanságot. Egy szövetségi háborúban pl. láttam, hogy A játékos 19:1 eséllyel verte B játékost, de amikor B védelem italt ivott, az esély 1:19-re változott. Egyébként pontosan a védelem ital a "planetáris blökid", majdnem annyi elnyelést ad, mint a szintednek megfelelő állat (bár nyilván az állat+védelem ital együtt a legjobb).
"

Szerintem alapvetően egy olyan tárgyra bízni az esélyegyenlőséget, mely CSAK őskőért elérhető, ráadásul kis szinten használhatatlannak tűnik, szerintem meredek dolog.
A Védelem itala állítólag magas szinten működőképesebb, de alacsony szinten pp és őskő költsége ellenére használhatatlannak tűnik. Ezen szerintem nem segít holmi +2%*szint tulbónusz ráadásul.

Szerintem egyszerűen aki hufot áldoz a "védelmében" az kapjon jelentősebb nyugalmat a fentről jövő támadásokkal szemben, azaz aki védelem italát használ, azt nagyobb HP ollóval védjük a jelenlegi hatások mellett!
Szerintem bőven belefér ezért a költségért egy a mostani hp olló %-ra egy 3x-os szorzó, ha valaki fentről ütne!
Azonos szinten 15% felet lehetne támadni
+1 szint 30%
+2 szint 45%
+3 szint 60%
+4 szint 75%
+5 szint 90%
+6++ szintről nem kaphat támadást aki benyel egy védelem italt!

mod.: Helyesírás
A hozzászólást Birka módosította 2009.03.26. 14:02:20-kor
Pontszám: 5.55
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
2. hozzászólás - 2009.03.26. 13:50:14
az mindenképp lehetne fícsör, hogy mínusz egy fentről támadási szintet kap a védelem italt használó, s ezt 1-2-vel akár valahogy akár növelni is lehessen (vagy ez már valameilyen szakértelem lenne? - s ezt lehet kompenzálni valami apró hátránnyal is. (de való igaz, drága. nem elég, hogy HUF, de 10 PP is. ezért adjon is valami erőset.)
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
3. hozzászólás - 2009.03.26. 14:03:28
Most nagyon destruktív leszek, ennek fussunk neki mégegyszer, mert ebben a formában rossz az ötlet. Némi őskőért tamagocsi lenne a játékból, ezt határozottan ellenzem. A védelem itala eredetileg sem arról szól, hogy ne tudjanak téged támadni, hanem arról, hogy ne verjenek péppé, de ugyanúgy nyerjenek, ez az ötlet nem ezt az irányt folytatja. Lehet, hogy most gyengécske és mellette is péppé vernek, de nem az a megoldás rá, hogy meg se tudjanak támadni. Magasabb szinten ebben a formában ellehetetleníti a játékát sokmindenkinek, alacsony szinten meg a pókokat támogatná a jelenlegi rendszernél is jobban.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2009.03.26. 14:04:00-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
4. hozzászólás - 2009.03.26. 14:07:10
agree.
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
5. hozzászólás - 2009.03.26. 14:14:01 (Válasz Birka #1 hozzászólására.)
Komolyan nem értem ezt az állandó HP olló emlegetését… Lassan minden topikban előjön… Valóban ez a legkényelmesebb megoldás a nagyobbak elkerülésére és alig drágább egy gyógyitalnál, de felejtsük már el végre! Hogy valakit ne támadhassanak 3 szinttel feljebbről ez 1000 max ép-nél 600 ép. Ezt most is el tudja érni, mindössze a max ép-jét kell 2000-re felnyomnia, és ugyan úgy nem lesz támadható 3 szinttel feljebbről ha 600 ép alatt van. A védelem italának alapgondolata az volt, hogy akinek már semmilyen más lehetősége nincs a védelemre, az kapjon egy plusz lehetőséget. Ez a változtatás nem plusz lehetőséget ad, hanem simán kiváltja az egészség fejlesztését.
A HP olló növelése már a játék eleje óta létezik, mindenki számára elérhető, az él vele aki akar, egészség fejlesztésének hívják.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.03.26. 14:15:13-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3.88
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
6. hozzászólás - 2009.03.26. 14:21:01 (Válasz Varaszlo #4 hozzászólására.)
Idézet: Varaszlo - 2009.03.26. 14:07:10
agree.


na, de kivel? birka vagy caveman.

mondjuk olyan véleménye kéne, aki védelemitalozik, nem? nekem speciel eszembe nem jutna.
Pontszám: 5
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
7. hozzászólás - 2009.03.26. 14:24:27
En azt tudom, hogy 17. szinten péppé vertem a bandát, felment egy stabíl farmom 18-ra, vett egyetlen egy páncélt, és növelt 10 tö-t magán, és az eddígi 250:80-as csatákból lett 20:350 oda, amin a védelem ital 80:170-et finomított. Miközben adott elvileg kismillió elnyelést, meg tulajdonságot, amivel lazán túl kellett volna szárnyalnom azt a minimális különbséget?

A hp olló egy ötlet volt, de már ennyi hozzászólásból is látszik, hogy a gyáván lefelé ütés kötelező, és alapvetően elhagyhatatlan ebben a játékban. Korrekt pvp-t ne is akarjak, csak én vagyok az a barom aki 30pp-n megy...
A hozzászólást Birka módosította 2009.03.26. 14:25:44-kor
Pontszám: 5.44
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
8. hozzászólás - 2009.03.26. 14:30:59
én költöttem italra jópárszor, de utána kifutottam a pp-ből, illetve nem költök 2 őskövet naponta olyan italra ami tapasztalatom szerint semmit nem segít a jelenlegi helyzetemben.
Pontszám: 5
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
9. hozzászólás - 2009.03.26. 14:32:52
Birka, én is támogatom a hp olló nyitásának ötletét, csak ez sok "hangosan kiabáló" embernek szúrja a szemét Félek tőle elnyomják a vékony suttogásunk.
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
10. hozzászólás - 2009.03.26. 14:35:19 (Válasz Birka #7 hozzászólására.)
Birka: és az szerinted hol fair, hogy a nálad ugyan magasabb szintű, de valójában gyengébb karaktereket elvered, miközben ők vissza sem támadhatnak majd rád, mert védelem itala nem engedi majd nekik ?
Itt már rég nem a karakter szintje határozza meg az erősségét. Sokkal közelebb jár az igaszsághoz ha a tulajdonságösszeget és a kereskedelmet veszed alapul.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.40
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
11. hozzászólás - 2009.03.26. 14:38:13 (Válasz Varaszlo #9 hozzászólására.)
Varaszlo: mekkora az egészséged ?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
12. hozzászólás - 2009.03.26. 14:38:19
Ariel, ez nem igaz. A klánban van olyan tag akinek van olyan TÖje és felszerelése is olyan kb mint 4-5 szinttel magasabb támadójáé, mégis átgázolnak rajta.

Arról nem beszélve ha mindkettőnek ua. a kereskedelme, a 5-6 szinttel magasabb emberke akkor is 5-6 szinttel jobb fegyvert vehet meg Itt bukik az érvelésed.
Pontszám: 5
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
13. hozzászólás - 2009.03.26. 14:38:43 (Válasz Ariel #11 hozzászólására.)
105
Pontszám: 5
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
14. hozzászólás - 2009.03.26. 14:41:35
Én is kipróbáltam, eredmény: halottnak a csók.
Mellesleg ez a hp olló nyitás ötletnek jó, de erősen necces.
Ugyan nem én vagyok a kakasülőn , de ott ugye 15PP/nap (valóságformázást nem vesszük figyelembe) egyszerűen még ennyire se tudnának onnan portyázni. (Most jön, hogy "de ők siettek, most igyák meg a levét" hozzáállás, de ez sajnos nem ilyen egyszerű)
Ellenben, amit Cave és Almási (azt hiszem winnie is) kollega hangoztat: tessék rendesen fejleszteni az egészséget, nem olyan nagy hülyeség, mint azt sokan hiszik.
Igen, én is elhanyagoltam (nemrégiben tettem rendbe), következmény: durván elkezdtek csökkenni a PP-im és nem azért mert lötyit veszek belőle. (Ugyanannyi idő alatt jóval több ÉP-d lesz, lehet térkapuzni, portyázni)

Pontszám: 5
kedvencNagypityuFérfi
Végzetúr tehetség
102 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
15. hozzászólás - 2009.03.26. 14:55:50 (Válasz Birka #7 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.03.26. 14:24:27
de már ennyi hozzászólásból is látszik, hogy a gyáván lefelé ütés kötelező, és alapvetően elhagyhatatlan ebben a játékban. Korrekt pvp-t ne is akarjak, csak én vagyok az a barom aki 30pp-n megy...


Amikor szót emelek annak érdekében, hogy a lefelé ütés költsége emelkedjen meg, akkor meg én vagyok a hunyó, igaz?

Szerintem a lefelé ütés pp költsége a szinttel legyen arányos, a 15/30 pp választás nem igazán hozta meg az eredményét. Szerintem a lefelé ütés 1+szintkülönbség pp jobban ösztönözné azt, hogy egyelő rangú ellenfelet válasszanak a karakterek, és akkor az elenyésző brutális lefelé ütés nem is igényelne semmiféle HP-olló, védelemital és hasonló kezeléseket.
Pontszám: 7.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
16. hozzászólás - 2009.03.26. 14:56:58 (Válasz Varaszlo #12 hozzászólására.)
A szint a TÖ és a kereskedelem figyelembe vételét Bikra felfelé támadására reagáltam, feltételezve, hogy 2-3 szinttel feljebb nem támad. Nyilván 6 szint különbséget véve a szintnek nagyobb a jelentősége. De 2-3 szintnél már sokkal több múlik azon, hogy az adott karakter hogyan lett fejlesztve, milyenek a tulajdonságai, mekkora a kereskedelme és pár egyéb szakija, és a csatát nem az dönti el, hogy 17-ik szintű vagy 19.
Nyilván talál Birka is olyan 20-ik szintű ellenfelet akit simán elver, hiába van 3 szint különbség. Viszont ugyan ez a 20-ik szintű játékos, lehet, hogy csak a 3 szinttel gyengébbeket tudja elverni, mert gyengébb játékos / elrontotta a karakterét / nincs elég ideje a játékra stb. Miért fosszuk meg a győztes portyák lehetőségétől azzal hogy tovább csökkentjük a támadható célpontjainak számát ?


Miklós ezt már nagyon jól megfogalmazta a sebzéskonpenzáció topikban : "A megoldás tehát nem az, hogy megszüntetjük a karakterek támadhatóságát, hanem megoldjuk, hogy a támadások mellett a karakternek maradjon annyi ép-je, hogy ő is támadni tudjon."

Ilyen irányban kellene javaslatokat tenni, ha valóban változtatni akartok az italon.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.40
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
17. hozzászólás - 2009.03.26. 15:04:14
Ariel, azzal a résszel egyetértek hogy 3-4 szintél számít a tudás, a tervezés. Pont ezért kellene limitálni a lefele/felfele támadhatóságot 4 szintben. A fölött a "tuti nyerek, jól széjjelcsapom a fejét" kategória következik. Azt meg nem érzem játéknak ha valaki tutira megy.
"Úriember biztosra nem fogad"
Pontszám: 9.17
kedvencNagypityuFérfi
Végzetúr tehetség
102 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
18. hozzászólás - 2009.03.26. 15:09:40 (Válasz Ariel #16 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.03.26. 14:56:58
lehet, hogy csak a 3 szinttel gyengébbeket tudja elverni, mert gyengébb játékos / elrontotta a karakterét / nincs elég ideje a játékra stb. Miért fosszuk meg a győztes portyák lehetőségétől azzal hogy tovább csökkentjük a támadható célpontjainak számát ?


Tehát, elmondhatjuk azt, hogy aki többször kikap, az gyengébb játékos, illetve rossz karakter stb.
Meg az is elmondhatjuk, hogy minek sietett annyira....

Miért is ne balanszolhasson a rendszer ilyesmit? Elképzelhetőnek tartanék egy olyan korrekciós tényezőt, ami a kapott tapasztalati pontok számát a győztes/vesztes csaták arány alapján módosít.

Ezzel a rosszul fejlesztett karakterek egy adott szinten több időt töltenének el, lehetőséget kapnának arra, hogy a megszerzett LE-t úgy költsék el, hogy az javítsa a harci értéküket, ezzel pedig a csaták aránya is kiegyensúlyozódhatna
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
19. hozzászólás - 2009.03.26. 15:26:10 (Válasz Varaszlo #17 hozzászólására.)
Hidd el, hogy aki 5-6 szintet üt lefelé, az sem jókedvében teszi, és nem azért hogy tönkretegye a játékodat, hanem azért mert mást már nem tud ütni. Én örülnék neki legjobban, ha lenne még 200 játékos a szintemen, és válogathatnék az ellenfelek között. 6 szinttel lefelé ütve a tp minimális, sokszor annak is csak 40%-át kapja az ember. De nem teheti meg, hogy nem támad, mert az állat morálja a béka segge alá esik, és nem tudja harcba vinni. Egyszerűen a támadhatóságot már nem szabad tovább korlátozni. Igaz, hogy még csak pár tucatnyi karaktert érint a dolog, de mivel a mezőny nem összerázódik hanem szétnyúlik, egyre többen fognak ebben a cipőben járni.
Ráadásul a folyamat öngerjesztő. Ha nincs kit támadni, sok a pp. Könnyedén veszek védelem italát, ezzel már én sem leszek célpont, így mást is ital vásárlásra sarkallom. Aki esetleg nem vesz, arra mint a piócák tapadnak majd a támadók, így legközelebb ő is vesz. A végeredmény az lesz, hogy mindenki italt használ, 2-3 portyánál több nem fog lemenni egy nap, az állatok vagy morál nélkül maradnak, vagy egész nap a kennelben lesznek.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 2.86
kedvencNagypityuFérfi
Végzetúr tehetség
102 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
20. hozzászólás - 2009.03.26. 15:35:39 (Válasz Ariel #19 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.03.26. 15:26:10
Hidd el, hogy aki 5-6 szintet üt lefelé, az sem jókedvében teszi, és nem azért hogy tönkretegye a játékodat, hanem azért mert mást már nem tud ütni. Én örülnék neki legjobban, ha lenne még 200 játékos a szintemen, és válogathatnék az ellenfelek között.


Igen, ez egy öngerjesztő folyamat, és ezzel akadályozod Te magad is azt, hogy a szinteden elegendő karakter legyen. Egyszerűen levered őket, így biztosítva van az az "előnyöd" ami miatt most éppen problémázol.
Pontszám: 9.14
Oldal: 123456
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője