Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: A védelem itala Reform...
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
41. hozzászólás - 2009.03.30. 09:41:46 (Válasz Hagya #40 hozzászólására.)
"Védelem italnak talán inkább elnyelést kellene adnia,mivel ez lenne a cél."

Elnyelést ad, a szinteddel megegyezőt. Ez azért nem kevés.

Epikusnál tényleg gáz, dehát ez van.

Ki kell azért emelni, hogy nem az első 200 játékos tehet arról, hogy így szétszakadt a mezőny. Ez szerintem hosszútávon törvényszerű.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
fórumozóAndaxinFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
42. hozzászólás - 2009.03.30. 12:23:43
pontosan ezért a visszafogott fejlődés is értelmetlen (nem tudom ki találta ki és miért )

ha az én CÉLOM az, hogy minél több TPt szerezzek, a mezőny előtt járjak 2-3 szinttel, és gyorsan lépjek szintet, és magas szinten meg azzal szembesülök, hogy alig tudok valakit ütni, az már régen rossz, ennek nem így kellene működni őszintén megvallva. gyenge teória mind szerepjátékosan, ind játék-technikalag

szerepjátékosan? mi az hogy nem üthetek meg bárkit? beszól valaki 15 szinttel lentebbről, és nem tudok elégtételt venni? vicc az egész

én eltörölném a támadhatósági határokat, viszont (a láthatatlansághoz hasonlóan) bónuszt adnék védekezésre a szintkülönbség miatt (és csak a szintkülönbség számítson, mert azonos szinten azonos feltételek mellett mindenkinek van opciója, hogy szakértelmet fejleszt vagy TÖt). ezt talán lehetne ötvözni a védelem italával (sőt, már azt nem értem hogy ez bétában hogy nem jött ki), így megmarad a lehetőség (pénz/őskő ellenében), hogy valaki túlélje az 1000+ sebzéseket. de az egész teóriám képlékeny, viszont ne azokat szívassuk már, akik feláldoztak (akár IRL is) dolgokat, aki most le van maradva (mert pl nem prémiumos) akármit csinál a tisztelt fejlesztő csapat, a jövőben is le lesz maradva
Pontszám: 5.29
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
43. hozzászólás - 2009.03.30. 12:31:06 (Válasz Andaxin #42 hozzászólására.)
A visszafogott fejlődés az egyik legjobb szakértelem, nem tudom ,mért mondod ezt...
Az tény ha magasabb szintű vagy nagyobb lények jönnek, de biztos nem jönnek 2* akkorák, mert ha kimaxolt VF-sed van akkor fele tp-t kapsz az eredetiből...tehát 2* annyit gyűjtessz azon a szinten! Nem hiszem hogy megtudsz mindenkit előzni, főleg az 52-53 as szintűeket, és ha nem fejleszted magad akkor meg számít6sz arra, hogy alacsonyabb szintűek is betámadnak, attól függetlenül, hogy Te nagyobb szintű vagy.
A védelem itala sztem is egy érdekes dolog, nem egy alkalommal volt olyan, amikor megtámadtam egy használót, ráadásul még láthatatlan is volt, de simán nyertem, még kiis végeztem...érdekes maradjunk annyiban!
A hozzászólást Viszok009 módosította 2009.03.30. 12:31:32-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
44. hozzászólás - 2009.03.30. 13:06:13 (Válasz Viszok009 #43 hozzászólására.)
"A visszafogott fejlődés az egyik legjobb szakértelem"

Na, kb. most elégeltem meg ezt a fórumon több helyen is hangoztatott baromságot Gondolkozzatok már, csak arra jó ez a szakértelem, hogy meg tudjátok verni azokat az alacsony szintűeket, akiket egyébként azért nem vernétek meg, mert nem is tudnátok ütni, mert nincsenek benne az üthetőségi határban!

Példa 1.
Vegyünk két tökéletesen azonos 35. szintű karaktert, az első fejleszti, a másik nem. Az első lemarad, a második a szintlépéssel együtt több LE-t kap a vadászatokért, magasabb szintű fegyvert vesz, aminek eredménye hogy gond nélkül bármikor elveri az elsőt.

Példa 2.
Vegyünk egy 35. szintű és egy 30. szintű karaktert. Az első fejleszti, a 30-as nem. A 35-ös simán megveri a 30-ast, ami így korrekt. Ezután az első kifejleszti a szakértelmet, aminek eredményeként lemarad, és mire 39. szintű lesz, a másik szintén 39. szintű, majd amikor az első 42, a második 45. Mi történik? Míg a második karakter két hónapja még vesztett, most már nyerni fog.

Míg most V1-en egy 40. szintű játékost max. 200-an üthetnek felülről, addig ha visszamarad, akkor már 6-800-an is ütni fogják. Kihagyjátok a számításból, hogy a szint nagyon nagy erőt jelent. Hiába rabolt Sameed 2 millió plusz LE-t, hiába volt Grahornak, egy másik Lélekszipolyozónak még nagyobb pozitív LE-je, 4-5 szinttel magasabbról könnyedén el lehetett verni, még -10 százalékkal is. Továbbá a lassú fejlődés miatt unalmas lesz a játék, hónapokig ugyanaz a fegyver/páncél, semmi újdonság, az epikusból teljesen kimarad a karakter (mert az attól még nő) stb.

Én inkább a "lassú öngyilkosság" nevet adtam volna neki.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.60
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
45. hozzászólás - 2009.03.30. 13:28:39 (Válasz Mortimer #44 hozzászólására.)
A lassu fejlődés a legrosszabb az egészben, legendát havonta 2-t olvasol meg ilyenek pff...
Ha tulzásba viszi az ember igazi játékélményromboló szakértelem.

Viszont én megcsavarnám:
Lassan olyan drága lesz bármit fejleszteni, hogy a karaktereknél reszliként súlyos 5-10 ezrek fognak maradni.
Egy ideig persze be lehet építeni de nem jó túlzásba vinni, vagy lehet húzni projekciót de azt sem érdemes egy pont után.
Meg amugy sem nagy para mert 3+ szint magasabbról nem sokat visznek.
Viszont ha valaki most ráál a visszafogott fejlődésre csak egy pár hónapra, utána jó eséllyel elver bárkit a szintjén, és tele tudja rabolni magát ezekből a reszlikből.
Persze lassab fejlődésért cserébe, ami nem biztos hogy megéri.
Vagyis akkor éri meg ha annyit össze tudsz rabolni ami fedezi a szintkülönbségből adódó napi vadászat LE diffet vagyis több, és aztán szingulárissal felrohansz de eddig nem sokaknak sikerült kiszámolni hol a pont amikor váltani kell
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.75
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
46. hozzászólás - 2009.03.30. 13:40:46 (Válasz Mortimer #44 hozzászólására.)
Ez így azért egy kicsit torzít. A júzert nem a VF miatt fogják leverni felülről, hanem annak ellenére... miközben saját szintjéhez képest megerősödik.
Ne a 40. szintű játékost nézd, hanem Átlag Jóskát a középmezőnyből. Ha ő VF-et fejleszt, nem fogják sem többen, sem kevesebben ütni. Aki 4-5 szinttel magasabban van, az továbbra is lecsapkodja, aki viszont csak 1-2 szinttel, az már nem annyira, saját szintjén pedig már kifejezetten erősnek fog számítani. Ezért sántít a 2. példád. Ez meccs nem két játékos között zajlik. A másik karakter leelőzi ugyan Jóskánkat, és jól befenyíti felülről, de újabb játékos lép a helyére, akit viszont Jóska nevelget saját szintjén:) És ez utóbbiak köre egyre bővülni fog.
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
47. hozzászólás - 2009.03.30. 13:55:11 (Válasz Almási Viktor #45 hozzászólására.)
Több megoldás is van a karakterek erősítésére. Ha Jóska a VF-et választja gyakorlatilag állóvízbe kerül. Szépen megerősödik majd a saját szintjén, miközben húz el mellette mindenki. Vagy elfogadja, hogy az összes toplistán csúszik egyre lejjebb, miközben elveri a szintjére folyamatosan érkező karikat, vagy úgy dönt, hogy ő már elég erős, kifejleszti a felejtést, törli a VF-et, és elkezdhet a nyomába lendülni azoknak, akiket még 1-2 hónapja simán elvert, de mára palacsintává lapítják
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
48. hozzászólás - 2009.03.30. 13:58:10
Akkor is azt mondom, attól hogy így Te 2* olyan gyorsabban fejlődsz mint Én attól nem Sokkal leszel erősebb...Valaki tényleg kiszámol6ná, hogy összesen mennyit lehet így szerezni...Valószínűleg aki nem fejleszti a VF-t az nem kap "akkora hatalmas" lényeket, de Ő 2x annyit vadászhat azon a szinten...
A kereskedelmet meg úgy fejleszti ahogy akarja, a VF nem csak arra lett kifejlesztve, h lemaradjon a karakter, hanem arra is, hogy aki még portyázni akar az tudjon "normálisan "is! Ha Ti meg rohanni akartok, a cuccokért, a fertőzés miatt, akkor tegyétek, de nehogy azt mondjátok, hogy ezt élvezitek...pfff! Ha ennyire rohantok adjak kölcsön 2-300 csp-t van bőven...!!
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 8
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
49. hozzászólás - 2009.03.30. 14:12:55 (Válasz Crimson #46 hozzászólására.)
Átlag Jóskának még jóideig nem lesz VF-e
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
50. hozzászólás - 2009.03.30. 14:17:42 (Válasz Mortimer #49 hozzászólására.)
De ha 40. szinten felveszi valaki, hamarosan átlagjóska válik belőle:D
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 5
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
51. hozzászólás - 2009.03.30. 14:19:01
És nem utolsó sorban 33 fekvőtámasznál nincs kedvem többet csinálni naponta!

-OFF end.
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 7.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
52. hozzászólás - 2009.03.30. 17:36:21
A visszafogott fejlődést én elsősorban a top játékosok számára raktam be - hogy ne mondhassa senki, annyira elhúzott, hogy nincs kit támadnia portyában. De másodlagosan, egy alternativ stratégiát jelenthet bárkinek.

A védelem italával kapcsolatban - természetesen nem az a cél, hogy mindössze ez megfordítsa a csata kimenetelét, egyszerűen csak az esélyeket javitja, mint egy tárgy vagy el tulajdonságfejlesztés. De egyébként lehet, hogy tényleg nem a tulajdonság bónuszát kéne növelni, hanem az elnyelésre adott bónuszt.
Pontszám: 5
fórumozóKrobFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
53. hozzászólás - 2009.03.30. 21:16:56
Szóval, ha jól értem, nincs megoldás. Az egészség drasztikus növelése szvsz nem hoz túl sok eredményt. A gyógyital használata rövid távon működhet, de hosszú távon nem kifizetődő... Őskő nélküli lehetőség meg végképp nincs. Ez elég szomorú! A játék élvezhetősége így kezd lejtmenetbe váltani...
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
54. hozzászólás - 2009.03.30. 22:14:35 (Válasz Krob #53 hozzászólására.)
"Az egészség drasztikus növelése szvsz nem hoz túl sok eredményt."

Értem, szóval szerinted nem... Próbáltad is, vagy csak úgy mondogatod?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
55. hozzászólás - 2009.03.31. 07:43:46 (Válasz Mortimer #44 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.03.30. 13:06:13
"A visszafogott fejlődés az egyik legjobb szakértelem"

Na, kb. most elégeltem meg ezt a fórumon több helyen is hangoztatott baromságot Gondolkozzatok már, csak arra jó ez a szakértelem, hogy meg tudjátok verni azokat az alacsony szintűeket, akiket egyébként azért nem vernétek meg, mert nem is tudnátok ütni, mert nincsenek benne az üthetőségi határban!

Példa 1.
Vegyünk két tökéletesen azonos 35. szintű karaktert, az első fejleszti, a másik nem. Az első lemarad, a második a szintlépéssel együtt több LE-t kap a vadászatokért, magasabb szintű fegyvert vesz, aminek eredménye hogy gond nélkül bármikor elveri az elsőt.

Én inkább a "lassú öngyilkosság" nevet adtam volna neki.


Leírnám erről a gondolataimat, mert én is gondolkodom a visszafogott fejlődésen.

Jelenleg napi 50-et tudok vadászni, mindegyikért kapok 33 TP-t, naponta tehát 33*50=1650-et. Emellett portyázok, jelenleg napi kb. 20-at (15pp plusz 5 valóságformáásból), itt elég nagy a szórás TP ügyben, de pl. ma reggeli portyáimból 20-as átlag jön ki (1-2 szinttel lefelé szoktam portyázni). Ez naponta 20*20=400 TP. Emellett napi rendszerességgel átgázolnak rajtam kb. 10-en. Portyákból néha jön LE (valamikor többszáz), de inkább 0.

Mi történne, ha kifejleszteném a visszafogott fejlődést, mondjuk maximumra?
A vadászatokért kevesebb TP-t kapnék, 1650 helyett 825-öt, a felét (naponta tehát elvileg 825 TP-t bukok). Viszont, ha alacsonyabb lennék 4 szinttel a mostanihoz képest, akkor azokat, akiket most lefelé, 15 pp-vel ütök, alulról, 30 pp-vel tudnám ütni. Egyrészt, lenne napi +15 támadási lehetőségem (ezt mondjuk bírni kelle ÉP-vel is), másrészt az eddigi 20 portyára is dupla TP-t kapnék, hiszen felfelé ütök. Ez az eddigi 20*20 TP helyett (20+15)*(20*2)=1400 TP, azaz 1000-el több. Összességében tehát 150 TP-vel többet szerzek, mint eddig. Cserébe Sharpa, Leinád, Almira, Draglov (top10) nem tudnak ütni, így azért van rá remény, hogy nem veszik el annyi ÉP-m.
Ezenkívül, mivel felfelé ütök, nem 20-25% felett tudom ütni az embereket, hanem 15% felett. Valamint - szintén mivel felfelé ütök - ugyanattól az embertől több LE-t tudok elhozni, mert nincs rá büntetésem. Az állataim a több portya miatt gyorsabban fejlődnek, azzal pedig, hogy milyen szintre támadok, tudom szabályozni a fejlődésem sebességét.
Az egyetlen hátrány, vagy inkább kérdőjel a dologban, hogyan fogom bírni a plusz 15 portyát ÉP-vel.

Ez azért messze van a lassú öngyilkosságtól. Szerintem.
Pontszám: 7.43
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
56. hozzászólás - 2009.03.31. 07:56:56 (Válasz Jeriko #55 hozzászólására.)
Ha már feletted lesznek 2 szinttel, akkor már több LE-t kapnak vadászatból, 2 szinttel korábban meg tudják venni a jobb fegyvert/varázslatot -> nem fogod megverni őket.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
57. hozzászólás - 2009.03.31. 08:04:22
Nekem 90-es alap egészségem van, kihasználom a napi 3 pihenést és még a mágikus gyógyítást is (és előfordul, hogy ez se elég). A szintemen top TÖ miatt nem igen támadnak, de 1-2 szintel feljebbről akinek már jobb fegyvere van az sikerrel próbálkozik és olykor jónéhány órákra ki is vonnak a forgalomból ha egymás után jönnek. Az egészség nagyban megkönnyíti a helyzetét annak aki portyázni szeretne de azok számára akik szintükön vagy 1-2 szinttel erősebb karakterektől ill. alacsonyabb szintű pók támadásoknak van kitéve, (ez tippem szerint minden szint alja ill a középmezőny nagyobbik részét érinti) önmagában szerintem nem megoldás, lényegesen csak zafír karakternek nő a regenerációja az egészség növelésével, 3-4 támadó (megfelelő szintről) még háború nélkül is egész napra ki tud ütni egy karaktert (zafírt is) magas egészség mellett is. Még annyit tennék hozzá, hogy napközben ha 40% fölé megyek véletlenül az felér az öngyilkossággal aki csak afölött tud támadni az perceken belül be is támad, és sok esetben 40%-ról is ájultra ill. 15% alá üt könnyedén, a sebzéskompenzáció, szinte soha nem kattan be, csak akkor ha nem jön be varázslat vagy egyáltalán nem találom el a támadót de ilyen talán ha 3-4 alkalom volt eddig.

Ettől függetlenül az egészség fontos tulajdonság akinek alacsony annak a helyzete bárhol is álljon a toplistán biztosan nehezebb mint annak akinek magas egészsége van, mindenképpen megéri fejleszteni. (szeritnem szintx2 kb. a határ aminél nem nagyon kéne alacsonyabb leygen). A sebzéskompenzáció ha 50%-nál is működni fog sokat segíthet majd a talpraállásban.

Ezt nem panaszként írtam korántsem elviselhetetlen a helyzetem csak példának szántam, aki úgy érzi, hogy szintjén a középmezőnyben ill a végén helyezkedik el magas egészséggel az is megoszthatná a tapasztalatait mert lehet, hogy nem is annyira rossz a helyzet mint ahogyan azt gondoljuk.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 5
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
58. hozzászólás - 2009.03.31. 08:04:38 (Válasz Mortimer #56 hozzászólására.)
Valószínűleg az lesz minden vágyuk, h 2 szint múlva lealázzanak ...addigra egy csomóan "beérnek" és lesz kit ütni rajtam kívül...és nem mellesleg elég magas TÖ-vel ellehet riasztani párakat!

UI: annyira elhúzni sohasem lehet, 100%osan Ne támadjanak, attól meg hogy jobb fegyvered van nem biztos hogy erősebb leszel, ez nem kritérium...
A hozzászólást Viszok009 módosította 2009.03.31. 08:07:25-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 7.50
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
59. hozzászólás - 2009.03.31. 08:24:42
Otoaak azert is kiprobaltam egy egeszseg mentes kombinaciot...

20. szint:
Erő: 35 (+14)
Támadás: 65 (+19)
Védekezés: 90 (+33)
Egészség: 20 (+24)
IQ: 50 (+3)
Mágia: 20 (+4)
Taumaturgia: 20
Szerencse: 29

Akkora bukta, hogy elképzelni se mertem amikor nekikezdtem... Hiába magas a védelem, 50+15-ös támadásokkal lazán eltalálnak (Ugye van egy minimum esély ami alá nem csökken a tlaálati esély (20-szerencsearány ami max 10%-ig leviszi), ezért szar a vakító fény is!) Nem beszélve arról, hogy a smaragdok lazán belekarcolnak az arcomba 100-150hp-t távolásgiból.

Adott 1060 maxhp, 1 terkapu + 4-6 csata és garantáltan pihenyben vagyok!
Nem jött be ez a taktika, IJ
Pontszám: 6.17
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: A védelem itala Reform...
60. hozzászólás - 2009.03.31. 08:26:14 (Válasz Mortimer #56 hozzászólására.)
Csakhogy ez nem így van.
Amíg egyforma szinten vannak, a VF-es kétszer annyi lóerőt keres, amit felhasználhat kereskedelem vagy bármi más fejlesztésére, amivel kompenzálja a későbbi hátrányát. Te most azt állítod, hogy ha valakit eddig 1-2 szinttel magasabbról bucira vertek mondjuk az esetek 80%-ában, és elkezd VF-et fejleszteni, akkor továbbra is ugyanilyen vagy nagyobb arányban fogják elverni. Ez messze nem igaz, a százalék folyamatosan csökkenni fog.
Ha szerény matematikai képességeim nem csalnak:)
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.50
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője