Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: 3-as világ szerezhető LE
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 3-as világ szerezhető LE
141. hozzászólás - 2016.06.06. 12:26:42 (Válasz Kwisatz #140 hozzászólására.)
remélem az ütőtávomba jössz
V3-Alíz
Pontszám: 6.20
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 3-as világ szerezhető LE
142. hozzászólás - 2016.06.06. 12:35:29 (Válasz Dozer #141 hozzászólására.)
Ahhoz még lépned kellene jópár szintet
De végül is, akár mindegy is lehetne, hiszen csak a 10%-át buknám az LE-nek
Pontszám: 8.09
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 3-as világ szerezhető LE
143. hozzászólás - 2016.06.06. 13:13:14
Közben eszembe jutott egy triviális megoldás. Mi lenne, ha a V3-as LE szívás-vesztés szabályokat kiterjesztenénk az összes világra? Ezt teljesen komolyan kérdezem.
Szerintem ez egy csapára több dolgot is megoldana.
- Emiatt nem lenne oda-vissza vándorlás a V3-on
- Nem kellene az SZB-hez nyúlni
- Nem sérülne senki érdeke
- Nem kellene világokat összevonni (legalábbis emiatt nem)
- A többi világon is intenzívebb lenne a PVP, amire nagy szükség lenne
Én ez utóbbit tartanám a legfontosabbnak.
A hozzászólást Kwisatz módosította 2016.06.06. 13:14:17-kor
Pontszám: 9.46
kedvencBüyükFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 3-as világ szerezhető LE
144. hozzászólás - 2016.06.06. 13:13:46 (Válasz Ariel #101 hozzászólására.)
Bocs a késői válaszért nem nem akartam válaszolni rá de én dolgoztam tegnap este.Igazából most olvasva a dolgokat nincs sok értelme válaszolni mert már eldöntötték a döntéshozók mi lesz de csak illik válaszolni egy kérdésre.

Nem tudom pontosan,hogy mennyi jön belőle ha hiszed ha nem nem számolgatom.
Napi 75-80 pp-t támadok el kb mert használom a valóságformázás esszenciát(még mielőtt valami okos beleköt én is tudom,hogy nem optimális így a 235 mega nélkül nem maxon használni de mivel kevés esélyét látom,hogy én még játszanék mire meglesz a 235 megám az még kevésbé lenne optimális,hogy csak gyűjtögettem az esszenciákat és nem használtam el a vége előtt)
Ugyan 1 órán keresztül pötyöghetnék és kiszámolhatnám neked mennyi lét sikerült aznap elszívni de megmondom őszintén kedvem sincs hozzá,és értelme sincs mert úgysem hinnéd el.Úgyis azt hinnéd hazudok mert te Offsboy számaiból ítélve sokkal többet várnál el.
Mert egyrészt még ha úgy is tolnám mint Offsboy és addig ütnék egy tagot míg mozog akkor is kb az ő által összehozott lészívásnak kb a 80% át érném el max.
Méghozzá azért mert jóval kedvezőbb környezetben van mint én 6 szinttel kisebb jóval több embert lát nálam pl azt a tagot sem látom akitől a 187.000-et szívta meg a kirakott csatáit megnézve ő ott talált még jópár jól tejelő tagot.Valamint az én klántársaimtól is elég sokat vitt én azokat sem tudom ugye technikailag ütni.

Másrészt én nem úgy tolom mint ő ha megnézed az aznapi kirakott csatáimat a topik elején látszik,hogy senkit sem ütöttem meg 3-nál többször.Nem érdekel mennyi jön tőle akkor sem bántom,max ha külön okot ad rá rabolt létől függetlenül.És ha nincs megütető játékos karakter akkor pontosan látható,hogy a kh is ütöm akiktől meg gőzöm sincs miért de a 40 kh-s klónból 3 tól lehet elszívni 1-20k lét,a többi alapból nulla.
Valamint ha van rá időm és épp eszembe jut nagyon sok ember ellen akit biztosan megverek felteszem a vakító fényt(0 lészívás),hogy ne verjem annyira agyon és ne szedáljam az állatait.Ezzel is egy rakás elszívható léről mondok le.Tudom mi itt a 3-as világon bénák vagyunk és nem optimálisan játszunk minden lehetőséget kihasználva de én úgy nem szeretnék játszani mint Offsboy.nekem jobban bejön az élni és élni hagyni elv.
Tehát véleményem szerint jó ha az 50%-a összejön annak nekem amit Offsboy összerabolt,lehet annyi sem nem tudom.
És a többi játékosnak biztos vagyok benne,hogy még ennél is kevesebb vagy jóval erősebbek lennének.
ha úgy gondolod nem igaz amit leírtam akkor elég ha azon elgondolkodsz,hogy hova a retekbe tettük azt a horribilis lét amit offsboy most össze tud itt szedni.Ha ezzel eddig visszaéltünk volna akkor annyira táp karakterek lettek volna itt mikor Offsboy átjön,hogy úgy érezte volna magát mint raptor a T-rexek között,de fura módon ez épp fordítva történt.

DE!
Azt senki sem állítja,hogy az Offsboy által most felfedezett probléma nem áll illetve nem állhat fenn.

A probléma azzal van ahogy Offsboy és Miklós ezt tálalta a népnek.Ha ezt más köntösben korrektebbül teszik akkor a fogadtatása is más lett volna.

Először is idejött agyonvert minden jól tejelő játékost napi 10× és teljesen inkorrekt tájékoztatást adott.

Úgy kezdték MIklós nyitóposztjában,hogy ezzel bizony egyesek visszaéltek és oda vissza ütögették egymás.Ezt nem feltevésként hanem kész tényként kezelték.Mi a bizonyíték rá,ha nincs bizonyíték nélkül miért is vádolunk bárkit.Kíváncsi vagyok ez vajon Offsboy vagy Miklós fejéből pattant ki.

Másodszor egyértelmű félretájékoztatást adott a csataarányból adódó RABOLHATÓ léről.
Miért is?
Offsboy legyőzött az ő szemszögéből:
Te nyerted a csatát, jutalmad 150883 (+15138) lélekenergia és 94 TP!
Az én szemszögemből:
Offsboy Büyük A csatát ellenfeled nyerte.
Elszívott tőled 7117 lélekenergiát.

Fura mi,jah kérem ha a kreatívat is beleszámolják a rablásba akkor jóval szarabbul néz ki a dolog és lehet vele példálózni.A kreatív nem a v3 privilégiuma mindenhol jár mindenkinek míg a keret ki nem ürül semmi köze a v3-as rabolható léhez és csataarányhoz.
Nézzünk korrekt számokat:
csataarányok:
Büyük 32× 77.000 rabolható lé
IV:Ulrich 25× 57.966 rabolható lé
Thalia 19× 43.003 rabolható lé
Popeye 9,5× 23.594 rabolható lé
Thief001 6.2× 14.525 rabolható lé
Laz070 4.2× 9289 rabolható lé
Asfaloth 5.6× 12818 rabolható lé
Rachman 9× 20.675 rabolható lé
Blade1977 4.1× 9981 rabolható lé

Érdekes így egyből nem néz ki olyan durvának a rabolható lé.Világosan látszik,hogy kb 5× ös csataarány felett jobb az eh minimumnál és kb 7.5-8× os csataaránytól jobb a szb-nél.
És iylen csataarányokkal nem igazán sokan rendelkeznek az világosan látszik és kijelenthető,hogy rabolt lé szempontjából semmi baj a csataarányokkal nincsenek elszállva de a szb-s csatákat természetesen ki kell venni belőle,hogy ne szálljanak el ,ez jogos.Én azt hittem benne sincs mert alapból nem nézegettem a csataarányokat,és emlékeim szerint az a Hordák harca event ami mintájára épült szövibajnoki csatái sem számítottak bele.

A másik probléma ugye a lészívás.Na ez ilyen szinten ahogy Offsboy csinálja valóban problémát jelent és kezdeni kell vele valamit.Az egy dolog,hogy eddig nem nagyon történt vele visszaélés de az nem jelenti azt,hogy mivel napvilágra került ezentúl sem fog és eleve a v3-asoknak sem lenne túl jó ha idejönne pár ember és egész nap őket ütni és a v1-2 vel szemben sem lenne túl korrekt,hogy pár emberük átruccanva a v3-ra feltápolja magát és úgy menjen vissza szétverni az ottmaradtakat akik fölé erősödött közben.

Na most ha Offsboy nem Miklóshoz rohan aki minden ilyen dolgot egy brutál nerf-el old meg hanem mondjuk magától nyitja meg ezt a topikot,hogy emberek találtam egy iylen problémát vesézzük ki és találjunk rá egy korrekt megoldást akkor lehet most nem itt tartanánk.A nem teljesen valósághű kreatívval felduzzasztott és csak 4-5 embert ütve szerzett számokat Mikós elé tárva ő egyből két megoldást látott a nerfet és a világlezárást.Azért itt még lehetett volna jobban megvizsgálni ki mennyi lét tud szerezni és melyik szinten,de minek is azt ugye?

Ötletek merültek fel ahogy néztem de Miklós nem szeret engedni a saját ötletéből így maradt a nerf és a világlezárás.

Nézzük köszi de nerf nem kell.Miklós mindig minden nerfet erősen túlkap,ha valamit elszámolt és túl erős lett túlságosan csökkenti.Lásd V3 kh Birka javaslatára nerfelte a csatarányukat,hogy ne lehessen tápolni vele de Birka javaslatának a harmadát vezette be,hogy majd felülvizsgálja ha nem jó és totál ki is nyírta a Kh-t egy rakás sz..r lett 2 nap alatt mínuszos majdnem az összes csataránya,persze sosem nyúlt hozzá még egyszer mondván jó az úgy.

Ha belenyúl a v3-on szerezhető lébe az biztos,hogy rosszabb lesz mint a v1-v2n szerezheő lé ez meg igazságtalan hátrányba hozná a v3-as karaktereket ami felejtős.Túl nagy munka lenne korrektül belőni,hogy hasonló lét lehessen szerezni(sőt szerintem lehetetlen)így mindig az egyszerűbb megoldás marad..baltával elválasztani középen.
Tehát a nerf szerintem nem hoz megoldást csak hátrányba hozza a v3-aokat majd egy esetleges világösszevonás esetén amibe úgy sem lesz beleszólásuk ha annyira lefogy a játékosszám,hogy csak úgy tartható fenn a játék.

Marad a karantén,ami szerintem nem biztos,hogy jó megoldás de legyen akkor.Ha 2 rossz közül kell választani úgy sem lesz jó megoldás.Legalább ha kiesünk a világösszevonás és a világok közötti bajnoki lehetőségéből nem kell görcsöljünk nem kell annyit költeni rá nyugodtan eltamagocsizunk a fókaöbölben.
Pontszám: 9.42
kedvencBüyükFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 3-as világ szerezhető LE
145. hozzászólás - 2016.06.06. 13:27:48 (Válasz Ariel #104 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2016.06.05. 22:04:59

Hát ezt még te is ki tudtad volna számolni, ha veszed a fáradtságot. 38.000-rel kevesebb győzelmem van játékos karakterek ellen, mint Büyüknek. Ha élek azzal a nagyvonalú feltételezéssel, hogy V1-en is lehet annyi LE-t szívni, mint V3-on, akkor már csak az átlag LE szívást kell felszorozni 38.000-rel, és ennyivel kevesebbet szívtam el, mint Büyük. Ha pedig az átlag 50.000 LE, akkor 1,9 milliárddal kevesebbet szereztem LE szívással, mint Büyük. Remélem ez a válasz kielégített.


Ariel ez komoly?Én eddig egy komoly embernek hittelek aki nem dobálózik a számokkal butítva a népet.A te számaidból sajnos csak az 1.9 milliárd marad meg az emberekben attól független,hogy igaz-e vagy sem.
Örülök,hogy annyira profi játékosnak nézel,hogy én már az első csatámmal 1-es szinten is 38.000-et kerestem de mielőtt iylen kijelentésekre ragadtatod magad regelj egy v3-as 1-es szintű karit és nézd meg hányadik szinttől lehet értelmes lét szerezni a rablás szétbutítása és korlátozása miatt.Erősen el fogsz csodálkozni szerintem,és nem fogsz utána felelőtlenül számokkal dobálózni.
Pontszám: 9.42
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 3-as világ szerezhető LE
146. hozzászólás - 2016.06.06. 13:51:54
Büyük, ha írsz, kérlek próbáld kicsit tömörebben összefoglalni a lényeget, nagyon nehéz átlátni az ilyen wall of texteket. Nem mondtam, hogy jelenleg a karakterek körbeütögetik egymást, csak azt, hogy erre megvan a lehetőség, és minél több magas győzelmi arányú karakter lesz, annál inkább érdemes lesz ezt csinálni.

Érdekes így egyből nem néz ki olyan durvának a rabolható lé.Világosan látszik,hogy kb 5× ös csataarány felett jobb az eh minimumnál és kb 7.5-8× os csataaránytól jobb a szb-nél.

Nagyon jól rávilágítottál a problémára. Te mondjuk már 30x szorzónál tartasz, tehát a portyákért 4x több LE-t kapsz, mint mások a legtáposabb PP költésért, a SZB-ért. Ez a V3-on jelenleg még kevés embert érint, tehát ha bevezetünk egy limitet, az csak néhány embert fog érinteni, de egy egész világot megmenthetünk vele.

Igen, a V3-on nem lehet gigantikus portyazsákmányokat szerezni nagy szerencsével. De magasabb szinten ez már más világokon is elenyésző, és a V3-nak pont az a lényege, hogy nem vehetik el tőled a LE-det, ezért fizetitek azt az árat, hogy van egy korlát - ehhez képest nem lenne jó, ha ez a korlát valójában egy végtelenségig növekvő érték lenne.
Pontszám: 8.48
kedvencBüyükFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 3-as világ szerezhető LE
147. hozzászólás - 2016.06.06. 13:58:46 (Válasz Miklós #146 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2016.06.06. 13:51:54

Nagyon jól rávilágítottál a problémára. Te mondjuk már 30x szorzónál tartasz, tehát a portyákért 4x több LE-t kapsz, mint mások a legtáposabb PP költésért, a SZB-ért.

Már ne haragudj Miklós de nem a jó portyaarányos kapja a jó lét ha megver másokat, hanem az aki őt meg tudja verni.Az kap 4×es lét aki engem megver,nem én kapom mások legyőzéséért akiknek rossz az arányuk.
Pontszám: 9.43
kedvencBüyükFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 3-as világ szerezhető LE
148. hozzászólás - 2016.06.06. 14:29:32 (Válasz Miklós #131 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2016.06.06. 10:41:15

Végezetül:
Idézet: Büyük - 2016.06.04. 21:39:17
A lészívás meg egyáltalán nem a szorzótól függ hanem ezer más dologtól de ha te ezt nem láttad az elsző posztokban,vagy nem akartad látni akkor felesleges leírnom még egyszer.

Oké, tehát ha a LE szívás maximumára szerinted nincs győzelem/vereség szorzó akkor akár ki is vehetjük, ugye?


Nos megmondom őszintén annyira már nem érdekel a dolog,mert a 2 rossz közül amire lehetett szavazni én már megszavaztam a Világzárat.Több választási lehetőség meg nincs.

De azért az zavar ha valamit nem értek.Igyekszem odafigyelni a játékra és jól csinálni de itt brutális ellentmondások vannak tehát vagy téves ez az egész vagy teljesen rosszul ismerem a játékot.


Offsboy vs Ibolyex
Te nyerted a csatát, jutalmad 6978 (+186461) lélekenergia és 36 TP!

Ibolyex össz vissz 1.6!!!× os csataaránnyal rendelkezik.Én nem értem mi köze a csataaránynak a rabolt léhez egyszerűen az történik a játékos üt:
Megcélzod ellenfeled felsőtestét . 14654 pontnyit sebeztél. Kritikus sebzés! Lélekenergiát szívsz el ellenfeledtől! (+22860 lélekenergia)
Ez kb 156% lészívásnak felel meg.
Offsboy sajna nem kémlelhető, számolgatni meg nincs kedvem de Ibolyex lélekszívás védelme 64% tehát elvileg Offsboy 220% os lélekszívással ütötte meg amiből lejött Ibolyex 64% os védelme így a fennmaradó 156% ával szívott el lét.

Ha esetleg ennél nagyobb vagy kisebb lélekszívással ütötte meg és ezt egy képlet módosította amit ti a v3-ba tettetek akkor jelentem az nem sokat ér mert sok mindet nem befolyásol még 1 ennyire rossz csataarányú emberkénél sem.

Épp ezért hangoztattam eddig is,hogy a csataaránynak semmi köze a lészíváshoz mert én egyszerűen nem látom,hogy befolyásolná.

Tehát kérdésedre a válasz,felőlem kivehetitek azt a győzelem/vereség szórzót a lészívásból mert az világosan látszik,hogy felfelé biztosan nem módosította a képletet.
Pontszám: 9.43
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 3-as világ szerezhető LE
149. hozzászólás - 2016.06.06. 14:34:54
Néhányan tényleg fordítva ülnek a lovon, de hogy Miklós is?!

A jó portya-aránnyal rendelkező karakterektől lehet nagyobbakat rabolni, ha sikerül megverni őket.
Mivel általában ők a szintjükön/környezetükben a legerősebb karakterek, ez annyira nem jellemző.
A LE-szívásra vonatkozó esetleges szorzót/osztót/akármit meg eleve kétlem.
A szívott LE - elvileg - 3 dologtól függ.
0. van-e LE a megtámadott karinál? (ha nincs, sz@rt sem érsz csilliónyi LE-szívással sem).
1. LE-szívás és a LE-védelem különbsége (+transzcendális)
3. mekkorát varázsol/üt a karakter; minél nagyobb a sebzés, annál többet tud elszívni az ember gyereke.
A hozzászólást Alendaar módosította 2016.06.06. 14:40:27-kor
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 8.32
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 3-as világ szerezhető LE
150. hozzászólás - 2016.06.06. 14:43:53 (Válasz Kwisatz #140 hozzászólására.)
Nem csak V1,2,3 között van átjárás?
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 8.51
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 3-as világ szerezhető LE
151. hozzászólás - 2016.06.06. 14:46:42 (Válasz Tigrisnyul #150 hozzászólására.)
A V5-ről már többen átmentek másik szerverre.
Pontszám: 8.25
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 3-as világ szerezhető LE
152. hozzászólás - 2016.06.06. 15:04:21 (Válasz Bpetya75 #151 hozzászólására.)
Köszi. Azt hittem csak az első három világot érintette.
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 8.51
közkedveltbarbarabeeFérfi
Végzetúr mester
302 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 3-as világ szerezhető LE
153. hozzászólás - 2016.06.06. 15:04:23 (Válasz Tigrisnyul #150 hozzászólására.)
V1-2-3 oda-vissza járható, V5-6-ról csak lefelé lehet menni.
V6 - Brutális Vadállat (Árral Szemben)
Pontszám: 8.94
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 3-as világ szerezhető LE
154. hozzászólás - 2016.06.06. 15:31:32
Minél mélyebbre ásunk, annál komplexebb lesz a probléma Ibolyex példája érdekes volt, köszönöm! Úgyhogy nekiálltunk, és megnéztük, van-e eltérés a programban - és ha igen, milyen - az eredeti dokumentációhoz képest.

V3-as portya LE:
zskmányolt LE:= 10 + 10 * szint * maximum(áldozat győzelmeinek száma / vereségeinek száma, 0.2).
Ezt az értéket növelheti a gyémántok hordabónusza és a kreatív affinitás nevű szakértelem.
Ezenkívül, ha valaki egy prémiumos játékost támad, akkor az a LE-t ugyanúgy megkapja, viszont a prémiumos a szokásos LE-nek csak a 10%-kát veszti el. Ha egy prémiumos támadás során veszít, akkor a szokásos LE-nek csak a 20%-kát veszíti el.

Ami itt lényeges, a szorzó: áldozat győzelem/veresége, erre a szorzóra jelenleg nincs limit. Ez jelenleg bármeddig nőhet, idővel lehet akár 10, 100, 1000. Attól kezdve, hogy a játékosok elsősorban nem egymást ütik, hanem a KH-t és az SZB-t, egyszerre akár sok játékosnak is felnőhet ez az arány. Aki akarja, kihasználhatja ezt kölcsönös ütögetéssel, aki nem akarja, az nem, de a lehetőség adott.

Lélekszívás:
A lélekszívással zsákmányolt alapértéke az okozott sebzés, ezt szorozzuk a lélekszívás és a lélekszívás védelem különbségével, valamint fenti hányadossal: áldozat győzelmeinek száma / vereségeinek száma, de legkevesebb 0,2, és legfeljebb 1. Tehát számít a győzelem/vereség arány, de szerencsére a portyával ellentétben, itt van egy maximális szorzó. Viszont, a dokumentációval ellentétben, ahol nincs szó arról, hogy a vesztes az elszívott LE-nek csak egy részét vesztené el, a valóságban a lélekszívásra is igaz, ami a portyára, a vesztes csak az elszívott LE 10%-kát veszti el.

Tehát a lélekszívással szerezhető LE nem azért ilyen magas, mert a szorzóval gond van - ebben igazatok volt - hanem talán mert a minimális veszteség miatt a karakterek nem foglalkoznak a lélekszívás védelem növelésével, meg így mindenki többet tud szívni a nála gyengébbektől, és a KH klónokat sem jó ötlet ugye sok le szívás védelemmel ellátni.

De akkor a lélekszívásról 2 dolog:
1.) itt mi max úgy tudunk beavatkozni, hogy hirtelen elkezd mindenkinek nőni a természetes lélekszívás védelme, vagy a játékos által vesztett 10%-kot 20%-ra emeljük, nem vagyok benne biztos, hogy ezek jó megoldások lennének.
2.) ez a rész teljes mértékben a ti részetekről kontollált. Ha valaki nem akarja, hogy Offsboy vagy bármelyik nagyhal folyton megverje, egyetlen teendője van (amit más világon is tesznek). Magas transz. projekció, ami fölötte van, azt elköltöd, és ha nem tudnak tőled LE-t szívni, nem is fonak támadni.
Pontszám: 7.72
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 3-as világ szerezhető LE
155. hozzászólás - 2016.06.06. 15:34:24 (Válasz Büyük #148 hozzászólására.)
Idézet: Büyük - 2016.06.06. 14:29:32

Épp ezért hangoztattam eddig is,hogy a csataaránynak semmi köze a lészíváshoz mert én egyszerűen nem látom,hogy befolyásolná.

Tehát kérdésedre a válasz,felőlem kivehetitek azt a győzelem/vereség szórzót a lészívásból mert az világosan látszik,hogy felfelé biztosan nem módosította a képletet.
Bár írásaid 90%a megmosolyogtató tényfüggetlen para, hogy bukod a szemétdombodat, az idézett rész igaz. 220% szívással megyek, csak a LE szivás védelem befolyásolja a mennyiséget. Először nézegettem a csataarányt, mert wikiről úgy értelmeztem az is számít, de hamar kiderült hogy elég a LE szivas védelmet figyelni.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.08
fórumozóDzsoharFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 3-as világ szerezhető LE
156. hozzászólás - 2016.06.06. 16:56:08
A kérdőív ugyan megvan, de válaszolni nem enged.
Állandóan ezt írja:
"Hiba történt, kérjük próbáld meg kicsit később, vagy látogasd meg az ügyfélszolgálatot a support.beholder.hu -n. "
Pontszám: 5.63
közkedveltReorxFérfi
Végzetúr tanonc
41 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 3-as világ szerezhető LE
157. hozzászólás - 2016.06.06. 18:33:31 (Válasz Offsboy #155 hozzászólására.)
A karaktereknek maguknak kell eldönteni, mennyire akarják elkölteni/levédeni a LE-jüket. DE mivel ők úgy tudták, hogy egy "Békés világ"ra regeltek - ez ne legyen kikényszerítve. (Mondjuk én elköltöm a transzcendális fölötti LE-met - de nekem van egy keselyűm (Kondor ), és neki bőven legyen elég a kamra-le ).
Aki azt mondja, hogy a LE-szívás veri a rablást, nem mond igazat. Nem véletlen Ariel hsz-ében az ellentmondás, hogy szerinte a v3-asok "kussoltak", milyen erős a LE-szívás, ő mégsem tőlük fél, hanem a "turistáktól", akik v3-ra beugorva megszedik magukat, és irreálisan erősek lesznek (nem is a V1-v2-es milliós rablásokkal, hanem a pár tízezres szívásokkal , mindegy) Nem akarom bántani (jobban) a VU "csúcsragadozóját".
Nem zavar a max szorzó szívásra (ha tényleg korrekt), nem zavar a világzár v3-ra, nekem tényleg teljesen mindegy.
A végső döntés úgyis a Tiéd, Miklós, és még mindig lehetsz korrekt a pénz beszél, kutya ugat koncepciót félretéve. Én még mindig bízom benned, talán nem cáfolsz rám.
Pontszám: 9.77
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 3-as világ szerezhető LE
158. hozzászólás - 2016.06.06. 19:48:36
Azért érdekes, hogy miután néhány keményfiú/lány elment kirándulni a v3-ra, hogy jól megszedje magát, kiégettel, potya lével, és így lenyomhassa az otthon maradókat, hirtelen rádöbben, hogy ez így nem lesz jó, ez szörnyű bug, amit azonnal meg kell szüntetni...mert a végén még a nyakukban lihegő, trónjukra pályázóknak is eszébe jut a lehetőség.....Én már jól megszedtem magam odaát, más meg nehogy már....

Nekem ebből az egészből ez jött le.

Egyébként nem lennék meglepve, ha kiderülne, hogy a "probléma" gyökerét jelentő világok közti átjárás, annó sírás miatt került bevezetésre, amely sírás valódi célja az volt, ami most hirtelen borzasztó aggályos hiba lett.
A hozzászólást Azazel módosította 2016.06.06. 20:00:28-kor
Báró Samedi
Pontszám: 8.15
kedvencTigrisnyulNő
Végzetúr mester
1019 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 3-as világ szerezhető LE
159. hozzászólás - 2016.06.06. 20:07:52 (Válasz Azazel #158 hozzászólására.)
Sajnos a legnagyobb probléma, hogy bizonyos emberek gondja (sírása) ilyen szintű kavaráshoz vezet.
PittyPötty - V1
ResCat - V3
Cheri Lady - V6
Pontszám: 9.01
kedvencKondor76Férfi
Végzetúr tehetség
205 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: 3-as világ szerezhető LE
160. hozzászólás - 2016.06.06. 20:28:31
Remélem nem késő még hozzászólni a témához. Amiért ilyen sokáig kivártam, az az, hogy még mindig nem értem a problémát. Valaki le tudná nekem írni tömören, érthetően?
Addig is próbálom az eddigi infók alapján összefoglalni, és saját helyzetemre vetíteni elmondani a saját álláspontomat. Érintett vagyok, v3-on játszok. A nagy nevekhez képest sehol sem vagyok játéktudásban, sem szintben, de talán érdekes lehet még egy nézőpont.
Szóval: V3, Kondor, 116. szint, magas GY/V szorzó (~68-szoros), ráadásul VF-fel játszok.
Környezetemben (ütőtávon belül) erős karakternek számítok. Portyáim során több féle védekezéssel találkozok. Van nagyon profi, akitől tényleg csak véletlenül lehet rabolni, van aki gyűjtöget, és nem törődik a rablással, van aki hol odafigyel, hol nem. Van aki nagy projekciót fejleszt, van aki a vonatkozó AF képességet sem tolja ki; és ezek bármely kombinációja előfordul.
A gondom az, hogy tudomásom szerint a topikindító felvetés nem állja meg a helyét.
Miklós kezdő hozzászólásában az 1-es pont: ez egyértelmű hiba. Eddig még nem került szóba, de megemlíteném, hogy ez teljesen kinyírhatta a sztázisbuborékot használókat.
2-es pont: ez valószínűleg így van. Mégsincs tudomásom ilyenről, feltételezem ezt úgyis ki tudnátok szűrni.
Ezek alapján mi a probléma?

Néhány megjegyzés: a magas GY/V arány a karaktertől rabolható maximális LE-re van hatással. A LE szívásra nem. Ilyen arányt elérni nem kis munka, és adott esetben pont a karaktert szívatja. Egyre jobb aránya lesz, egyre többet lehet tőle rabolni.

A LE szívás növelése: sebzésnövelés (erő, tau, kritek, magasabb szintű tárgyak), +LE szívást adó cuccok, valamint templomozás (transzdestrukció!, ez valahogy kimaradt eddig)
Csökkentése: LE szívás védelem növelése (tárgyak, projekció, Le költés, AF fejlesztés)

Úgy látom, az egész topik kiindulási alapja Offsboy V3-ra költözése volt. Kimagaslóan jó karakterével nyilván felzavarta az állóvizet, meglepetésszerűen. Nyilván az áldozatai ennyi idő elteltével már tudnak védekezni, vagy hamarosan meg fogják tanulni. Persze a komfortzónájuk borulása miatti háborgást megértem, és sajnálom, de ez a játék erről is szól: alkalmazkodni kell. Nagyon remélem, hogy ez nem fog törléshez vezetni

Ezek tükrében hibásnak tartom az egész topik alap felvetését, az 1-es pontot kivéve (pedig az nekem jó, hiszen ezek szerint a gyengébb karaktereknek is nő a GY/V mutatója, így többet rabolhatok tőlük!)
Szerintem nincs szükség a kérdőívre sem így.
Ez a V3, speciális, ide vonatkozó szabályokkal, akik itt játszanak, ebben 'nőttek fel'. Alapvető szabályokba nem kellene belenyúlni.
Egy aprócska megjegyzés a kiégett őskövekkel kapcsolatban: a templomban rendszeresen előforduló feladat a lopás növelése. Talán hiba volt beletenni.
Mindettől függetlenül a szabad/korlátlan világváltást lehet, hogy újra kellene gondolni, pl. az AH turizmus fényében.
Pontszám: 9.59
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!