Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Azúr Légió
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
361. hozzászólás - 2010.05.12. 09:10:10
Meglepodve tapasztaltam, hogy van aki nem tudja mi fan terem a rabszolgazas es a fokarakter. A fogalmak TF-en alakultak ki, ezert elso menetben ide nyulnek vissza, habar emlekeim kodosek.

Roviden a TF jellegzetessegeirol: a TF-en TVP (tevekenysegpont) volt az ami itt CSP vagy PP vagy TKP. Bizonyos keretek kozott te donthetted el, hogy mire is hasznalod a pontjaidat, amiert nem egy univerzalis fejlesztesi eroforrast kaptal, hanem a tevekenysegnek megfeleloen fejlodtel. A fejlesztesi eroforrasok erdekes modon a szintlepesert jartak, ami a legtobb tevekenyseg kozben beszerezheto TP-bol adodott.

Volt a jatekban egy csomo kellemetlen kotelezettsege a karakternek (peldaul, ha lo- vagy dobofegyvert akart hasznalni, akkor szerezni kellett lovedeket hozza). Ezenkivul a jateknak valos elo gazdasaga volt, volt penz, amit be lehetett szerezni, es annak volt erteke, volt valos felhasznalasi lehetosege.

Ugyanakkor a TF-en a karakterek kozotti interakciok elegge szabadjara voltak engedve, hiszen siman atadhattal targyakat egy masik karakternek. Talan elsosorban ennek volt koszonheto, hogy hamarosan kialakultak azok a segedkarakterek, TF-es zsargonban rabszolgak, akiknek feladata az volt, hogy a fokarakter mikor lep minden nala legyen amire szuksege lehet. Penz, lovedekek, varazslatkomponensek, kuldetestargyak stb. Nemcsak magat a kiadast lehetett fedezni a masik karakterrel, de meg a boltig sem kellett elmenni, hogy megvedd a targyat magadnak (ami egyebkent a TF-en eroforrasba kerult - marmint a boltig elmenni).

Innentol kezdve viszonylag egyertelmu, hogy ki a fokarakter es ki a rabszolga. A rabszolga feladata az eroforras termelese es atadasa a fokarakternek, a fokarakter feladata pedig a fejlodes. Ha raneztel egy jatekos rabszolgajara es fokarakterere akkor elesen elkulonitheto volt a ket karakter (kiveve Birkat, de ez most lenyegtelen).

(Ja elnezest a multidoert a TF termeszetesen most is mukodik, csak en nem jatszom rajta.)

Namost hogyan jelentkezhet ez VU kornyezetben?

Lenyegesen korlatozottabbak a lehetosegek tarhaza. TP tomes (szinthuszaroknal, tehat nem a szivato jellegu parjara gondolok), LE tomes, korbeepites, epikus kincsek kiverese (dukatfarm), kuldetesben segitseg. Meg gondolom van par dolog, ami nekem nem jutott eszembe. A fenti tevekenysegek mindegyikenel van egy termelo es egy haszonelvezo oldal, ez gondolom nyilvanvalo. A haszonelvezot nevezhetjuk fokarakternek.
Pontszám: 7.43
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
362. hozzászólás - 2010.05.12. 09:49:46
TF forever.... Ize.. Volt egy olyan legenda, hogy valaki kredencet (konyhaszekrenyt) vett a TF-es vagyona realgazdasagba torteno atforgatasabol.. No de szerintem ez csak egy csunya pletyka volt, viszont szorakoztato... Viszont teny, varjuk mar a TF-onlinet..!!!!!!!!!!!!
Pontszám: 6.23
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
363. hozzászólás - 2010.05.12. 09:59:24 (Válasz Kocos #361 hozzászólására.)
Ezek alapján nem mondtanám, hogy a Légió rabszolgázik, ott valami más folyik. Amit én még mindig multizásnak neveznék, még ha nem is a kalsszikus értelemben vett (itt tartós helyettesítés néven fut, ha jól rémlik). A szabályok finom korrigálás után már nem lehet ezt nyíltan kijelenteni. Egyébként szerintem sokan nem igazán értik, hogy miért kezdtem el itt ezt az egészet. Nem az a célom, hogy a légióban X karaktert zároljanak, nem vagyok naív, úgysem tudnám elérni, hiszen nem szegnek meg szabályt. (Itt azért megjegyezném, ha megszegnének sem vagyok benne biztos, hogy elérhetné bárki. A szabályt előbb korrigálják, tudjuk ezt a múltból.) Amiért én kardoskodom, hogy legyen már kimondva, hogy mi a helyzet. Saját állításotok szerint is teljesen szabályos tevékenység, amit pár tagotok űz, miszerint több karaktert visz szövetségen belül. Tudom, eddig ezt egyikőtök sem igazolta fórumon, de akárhányszor feljött a mutogatás, ezzel védekeztetek: "Mi nem szegtünk meg szabályt.". A dolog létezik, csak éppen valami miatt nem akarjátok bevallani. Ez az ami sokunk szemét szúrja, attól nem kell tartanotok, hogy az irigység hajt.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 7.72
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
364. hozzászólás - 2010.05.12. 10:57:27 (Válasz pityu #363 hozzászólására.)
Idézet: pityu - 2010.05.12. 09:59:24
Ez az ami sokunk szemét szúrja, attól nem kell tartanotok, hogy az irigység hajt.


Ugyan. Ti lennetek az utolsok akikrol ezt feltetelezzuk. Komolyan.
Pontszám: 6.66
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
365. hozzászólás - 2010.05.12. 13:39:37 (Válasz pityu #363 hozzászólására.)
Én csak azt nem értem, hogy miért pont az AL-től vártok bármi féle színvallást, miközben minden világon több tucatnyi szövetségben általános a helyettesítés, akár rövidebb, akár hosszabb időre. Nem egy olyan játékost ismerek, aki abbahagyta / felfüggesztette a játékot, és hónapok óta 2-3 szövetségi társa viszi helyette a karaktert. Ez mára teljesen általánossá vált a játékban. Ha az AL ezt teszi, akkor tegye, majd a JV számonkéri rajtuk, ha megsértették a felhasználási feltételeket. De felétek az égvilágon semmiről nem kell számot adniuk, még akkor sem, ha Solina az egyetlen valós játékos a szövetségben.
Ez a téma megint nem más, mint vihar a biliben az AL körül. Nulla információ értéke van, és csak szítja a kedélyeket fölöslegesen.
Pontszám: 6.83
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
366. hozzászólás - 2010.05.12. 13:52:57 (Válasz Timcsike #365 hozzászólására.)
Rájöttem, hogy ez azért van, mert tényleg irigykedem a légióra
Mert pl. ha náluk egy ember több karaktert visz, az hirtelen új fogalmat teremt, a multizás mutálódik tartós helyettesítéssé, és hirtelen kiderül mindenki így csinálja, csak mi, mamlaszok ódzkodunk ilyesmitől.
De leginkább, mert ha véletlenül valaki be merészel szólni nekik, hirtelen előteremnek a rajongók és leterítik a vörös szőnyeget , és jól megköpködik a beszólogatókat, s lészen vala gyönyörű szivárvány, mert kisüt az napocska is vala.
Pontszám: 6.10
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
367. hozzászólás - 2010.05.12. 14:06:17 (Válasz cirip #366 hozzászólására.)
Szólj be nekik nyugodtan. Azzal, hogy saját topikot nyitottak, gyakorlatilag maguk teremtettek erre megfelelő helyszínt. Lehet őket szeretni (van ilyen?), vagy utálni, de ettől függetlenül is csak a JV-nek van joga bármit is számonkérni rajtuk.
Pontszám: 7.63
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
368. hozzászólás - 2010.05.12. 14:13:00
Én kedvelek pár arcot belőlük, a VU-V1 indulásakor zafírként felnéztem rájuk. Sok segítséget is kaptam, így nincs semmi amit a szemükre vetnék. Amit a többiek itt felsoroltak arra bizonyítékom nincs, tehát nem tudok érdemben hozzászólni.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 8.70
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
369. hozzászólás - 2010.05.12. 14:15:20 (Válasz Timcsike #367 hozzászólására.)
éééén? beszólni? merek én olyat?
nem számon kérve lettek, hanem kérdezve, amit hmm, véletlenül figyelmen kívül hagytak (kivéve Kócost)
Pontszám: 5.90
kedvelt tagkitmatko
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
370. hozzászólás - 2010.05.12. 15:20:29 (Válasz cirip #369 hozzászólására.)
Nem mindegyikünk tud olyan diplomatikusan és szakszerűen fogalmazni, mint Kóc, úgyhogy ezt tisztet meghagytuk neki.
Új tulajdonos
Pontszám: 8.14
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
371. hozzászólás - 2010.05.12. 16:02:58
Idézet: Miklós - 2010.05.12. 15:46:01
Nem az számít multizásnak, ha azonos IP-ről léptek be, hanem az, ha a karakterek összejátszanak...


Ez totál egyértelmű, felesleges bármilyen helyettesítést számon kérni a Légión.
Pontszám: 9.20
kedvelt tagTony RamirezFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
372. hozzászólás - 2010.05.12. 17:43:30
megtaláltam a legjobb szöveget... (Úgy nyaklak csaplak, hogy kitakony a szotty!)
http://www.youtube.com/watch?v=o2H02OoYhak 00:20-nál

Nem hiszem el, hogy komolyan van még olyan a játékban, akit érdekel ez az egész... mondjuk eddig is csak max 1% foglalkozott vele de azt jó látni h a fajok elviszonyultak, vagy ööö... az elfajult viszonyok rendeződtek, és végre érveket lehet olvasni (mindkét részről)

am ha értékeltek, a mellébeszélő képességemre szavazzatok, ne a hsz tartalmára szivesen kiirnám a komolyat is, de akkor vagy 30 évig sitten rohadnák, a sikkasztásaim miatt, pedig nem is volt sok, csak 300M euro... nem értem miért kell ez körül ekkora felhajtást szervezni simán megvettem a fideszt és s mszp-t is a következő a Vú lesz, csak előbb tesztelem, mennyire birják a gyűrűdést a játékosok... (én nagyon birom, főleg ha a fejem a kispárnám alá gyűrődik)

ui.: azoknak akik az értékelésnél az 1-st választják csak ennyit: Úgy nyaklak csaplak, hogy kitakony a szotty!
Itt mindenki hülye, csak én vagyok helikopter!
Pontszám: 3.34
népszerűtlenMind1Nő
Végzetúr mester
414 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
373. hozzászólás - 2010.05.12. 18:31:57 (Válasz Jeriko #371 hozzászólására.)
A másik topikban kivülről fújják a szabályzatot multizásról,csak épp magukra nem érvényesitik.Tehát ők a szabályok felett állnak ez köztudott
Pontszám: 4.57
kedvelt tagTony RamirezFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
374. hozzászólás - 2010.05.12. 19:09:42 (Válasz Mind1 #373 hozzászólására.)

a lényeg h nem mindegy h a 2 kari egymás mellett fut, vagy együtt
egymás melett: a 2 karakternek a tulajdonosa azonos, de semmi haszon nincs egyik karinak sem a másikból
együtt: az egyik karakter előnyre tesz szert a másiknak köszönhetően... (pl egymást támadják és le-t adnak át)

amig az első esetben csak a felhasználó játszani akar, és élvezi azt h pörög a dolog, addig a 2. esetben megsérti a játékos a felhasználási feltételeket...

pl.:
kari1: 50. szintű smacis
kari2: 90. azintű smacis
itt elég nehéz megsérteni bármilyen szabályt, ugyanis a 2 karakter egymástól függetlenül fut... nyilván az egyik portyakari a másik pedig vadászós, vagy iq vs támadás...
még akár 1 szövetségben is lehetnek, akkor is csak annyi előny lehet h a kisebb szintű karakter részesülhet epikus tárgyakból a nagyobbnak köszönhetően (de erre van a szabály h szint+x-nél nagyobb tárgya nem lehet senkinek) az épitő karik mások... itt 2 azonos rangú karakterről van szó

másik helyzet:
kari1:70. szintű smacis
kari2: 75. szintű zafir
itt is lehet az amit az előbb leirtam, de itt nagyban fent áll a lehetősége a visszaélésnek

mindenkinek szive joga eldönteni h számára mi csalás és mi nem... de a felhasználási feltételek megsértése és a csalás nem ugyan az...
csalni lehet sok féle képpen: script, helyettesités, kvizolimpia kitöltése más helyett

ezek után döntsd el h számodra mi az amit elnézel és mit nem...
ez a saját véleményed, ami csak rád tartozik... nekem is megvan a sajátom elég sok mindenről, mégsem irogatok mindenhova "hülyeséget"... vagyis de, de én ilyen vagyok szval sorry

ha valakinek van egyéb meglátása ebben a témában akkor gyorsan zavarja le, és végre szóljon normális dolgokról is a fórum...
pl a Légió felhivást tett az Exodus epikus terén történő leelőzésére, melynek jutalma egy torta (nyam-nyam) máris megvan az új cél a játékban

köszönöm a figyelmet, és további kellemes estét kivánok...
tony ramirez riportját olvashatták, fekete egyenes betűkkel, itt a fórumon...
helyszini tudósitás helyszinének pontos helyzete: fotel, a monitor előtt

most következik, ami még eddig nem volt riportunk azzal aki még nincs-el, a téma: Van olyan hogy nincs valahogy a valami?
Itt mindenki hülye, csak én vagyok helikopter!
Pontszám: 2.08
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
375. hozzászólás - 2010.05.12. 19:15:04 (Válasz Tony Ramirez #374 hozzászólására.)
Az a baj, hogy Te/Ti is megpróbáljátok megkerülni/félre értelmezni a szabályokat. Egyik módszer sem jobb a másiknál. Mindkettő a felhasználási feltételek megsértése.

A Végzetúrban egy játékosnak egy világon egy karaktere lehet. A második, harmadik stb. világon is lehet egy-egy karaktered, de világonként csak egy.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.49
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
376. hozzászólás - 2010.05.12. 19:31:26 (Válasz Jeriko #371 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.05.12. 16:02:58
Idézet: Miklós - 2010.05.12. 15:46:01
Nem az számít multizásnak, ha azonos IP-ről léptek be, hanem az, ha a karakterek összejátszanak...


Ez totál egyértelmű, felesleges bármilyen helyettesítést számon kérni a Légión.


Azért nem teljesen egyértelmű.

ad 1, Ha engedélyezett több karaktert egyszerre vinni(itt tartós helyettesítésnek hívjuk), akkor milyen alapon zárolta a JM egy éve Dzsó nevű karakteremet?

ad 2, Mondjuk ha két év múlva az összes Légiós(vagy bármelyik másik szövetség) játékosai kivétel kettő megunja a játékot, elvileg vihet 2 ember 35 prémiumos karaktert amíg egyiknek sem kiugróan magas az építése vagy ütik egymást LE-ért?

ad 3, Ha csak eseti helyettesítésről beszélünk, nem jut egy szövetség jogtalan előnyhöz azáltal, hogy az összes tagja mindig 'aktív' és epikusnál vagy komolyabb háborúnál(leveretés) belépkednek egymáshoz a tagok?

A kérdések nem feltétlenül a Légióhoz szólnak(itt van most erről szó), sok szövetség alkalmazza a helyettesítést. Senki sem ismeri el nyíltan mert a szabályok homályosan fogalmaznak de mindenki tud róla. Mindenki szerint jól van ez így?

(itt lehet folytatni: http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,149.0)
Hype, v1
Pontszám: 7.60
kedvelt tagTony RamirezFérfi
Végzetúr tehetség
231 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
377. hozzászólás - 2010.05.12. 19:39:15 (Válasz Ricardo #375 hozzászólására.)
igen ÉN megpróbálom, de te is... ez az h mindenki a saját nézőpontját szajkózza...
van egy teljesen egyszerű megoldás: 1 IP-ről max 1 karakterhez lehet belépni, vagy max naponta 1 óra más karihoz
ezzel ki lehetne zárni a "tartós helyettesitést"-ami egy hülyeség... ki beszélt valaha is ilyenről?
ezzel az a baj, h akkor a karakterek 30%-a elérhetetlen lenne, és nem azért mert otthon éppen apuka, anyuka, meg a 3 lurkó egy gépről vú-znak, hanem mert akkora a multikaris játékos

igazából a te hsz-ed sem értelmezhető... 1-etlen mondat részt emeltél ki egy szövegkörnyezetből, ami alapján nem értelmezhető. (de erről nem fogok vitázni, mert értelmetlen) -ahogy ez az egész dolog is
A hozzászólást Tony Ramirez módosította 2010.05.12. 20:22:26-kor
Itt mindenki hülye, csak én vagyok helikopter!
Pontszám: 2.95
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
378. hozzászólás - 2010.05.12. 20:19:15 (Válasz Tony Ramirez #377 hozzászólására.)
Idézet: Tony Ramirez - 2010.05.12. 19:39:15
1 IP-ről max 1 karakterhez lehet belépni, vagy max naponta 1 óra más karihoz


Ez nagyon nem lenne jó ötlet, mert mikor többen összejövünk akármelyikünknél játszani, kártyázni, pókerezni, társasozni, tuti, hogy aki kiesett az adott partiból odamászik a géphez és olyankor 5 percenként váltjuk egymást
Pontszám: 8.88
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
379. hozzászólás - 2010.05.12. 22:18:59
Ha háborúban egy ember 15% alatt tart egy szövetséget, amikor azok nincsenek gépnél, az mi?
Pontszám: 7.96
népszerűtlenMind1Nő
Végzetúr mester
414 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
380. hozzászólás - 2010.05.12. 23:25:39 (Válasz Mortu #379 hozzászólására.)
Sima taktikai elem,és a szabályzat másképp értelmezése
Pontszám: 3.91
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!