Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Azúr Légió
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
141. hozzászólás - 2010.05.05. 18:15:48 (Válasz Blazek #140 hozzászólására.)
Na most nagyon őszinte leszek: használok scriptet, egy darabot. Nem nagyon régen, de használok. Oka annyiban merül ki, hogy speciel a kezdetektől jelen vagyok és herótom-undorom van a kvízektől. Nem gondolkodtam játékbeli előnyén, ha volna olyan opció, ami kikapcsolja a kvízeket, akkor nem használnám a dolgot. Sajnos nincs.
Rövid ideig multiztam is. Kipróbálás szintű volt a dolog egy másik játékstílusra. A két karakter között megközelítőleg 50 szint volt, más horda, más szövetség, semmilyen szinten sem tudták egymást segíteni.

A jelenlegi v4-en épp ott vagyok. Úgy indultam el, hogy nem akarok nyerni, barátnak teszek szívességet, tökéletes építő vagyok. 3 nap alatt kb 3 milliót építettem. Sem script, sem multi ennyi előnyt nem termelt más karakteremnél. Viszont ez beleköthetetlen és szabályos. Akkor?
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 4.85
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
142. hozzászólás - 2010.05.05. 18:17:13 (Válasz Byzon #137 hozzászólására.)
Köszi, hogy megértesz!
A baj az, hogy nem kicsit van kettős mérce!Most vagy mindenkire egyformán vonatkozik minden, vagy hagyjuk az egészet a fenébe!
És igen, bánt a dolog!


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 7.83
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
143. hozzászólás - 2010.05.05. 18:20:57 (Válasz Byzon #141 hozzászólására.)
Mire gondolsz mikor engem emlegeszt örök AL védelmező barátom?
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 5.52
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
144. hozzászólás - 2010.05.05. 18:28:23 (Válasz pityu #143 hozzászólására.)
Ez elsődlegesen Blazek véleményére ment, miszerint az is sáros, aki egy a felhasználási feltételek megsértésére irányuló cselekményről tud, és tűri, nem jelenti. És ha most azt mered mondani, fogalmad nem volt, ki volt a rubin Malfunction gazdája én fejbe váglak!

Diablo: ez teljesen jogos. Bizonyos keretek között a JV-től adott dolgok el vannak tűrve a Jóisten tudja mióta, bizonyos típusú szabálysértésekre születtek már ítéletek, ezek szellemiségében kéne megítélniük minden esetet, a tiédben súlyosan borult a mérleg. Remélem meg fogja változtatni az a csökönyös szamár a nézőpontját.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9.45
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
145. hozzászólás - 2010.05.05. 18:37:33 (Válasz Byzon #144 hozzászólására.)
Nem tagadom. Utólag tudtam meg amúgy, miután már törölt. Viszont azóta hallottam, hogy Miklós által állítólag - hangsúlyozom állítólag - elfogadott dolog, ha egy ember két karakterrel játszik (vagy akár többel) úgy, ahogy Te is írtad, hogy nincs semmilyen kapcsolat a két karakter között, és e mellé előny ha mindegyik prémes. Az általad említett példa ilyen, amit én felhoztam, szöges ellentéte, remélem ezt azért érzed Te is. Na mindegy, nem akarom ezt tovább folytatni, főleg Veled nem.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 3.84
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
146. hozzászólás - 2010.05.05. 18:42:13 (Válasz pityu #145 hozzászólására.)
Engedj meg nekem egy nagy ronda megjegyzést pityu, mert kikívánkozik: ha nem csak a Légio sáros valamiben, akkor inkább hagyjuk a témát (nem nem csak a multi szabálysértés, a script is az, azt se használ máshol senki csak a légiosok, meg én, hogy a fenébe ne, nálatok sem fordul elő).

Egy javaslat (és nem csak pityunak!): akkor kezdjen valaki valamiről nyílt vitába, ha a saját háza táján kisepert. Köszi, én se szeretném ezt az értelmetlen vitát folytatni
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.01
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
147. hozzászólás - 2010.05.05. 18:43:59
Valójában nem az AL a zavaró, még a tagjai, és az "észosztásuk" sem. Van néhány dolog amivel még egyet is értek. A kettős mérce a zavaró, az hogy egyeseknek bármit szabad, másoknak meg nem feltétlenül. Az AL nélkül valahol szegényebb lenne a V1. És azt sem mondanám, hogy egy világ omlott össze bennem, hogy kiderülni látszik: bizony-bizony egy kicsit kevéssé szabályosan küzdötték fel magukat a csúcsra. Igazából már mindegy ott vannak és az én köreimben nem sok vizet zavarnak. Csak... Ha nekem megy szabályosan a búbánat tudja már honnan indultam, de most stabilan az első 50ben vagyok már - nem az elején kezdtem, kb. 1 hónap csúszással - nem tudom mióta, akkor vélhetően másnak is menne. Igazából szerintem pont azt a jóleső érzést veszi el bármilyen meg nem engedett, vagy félig meddig legális "eszköz", amit az jelent, hogy elértem valamit. Legalábbis számomra. De ez egy játék, és ahány játékos annyi hozzáállás. Viszont nem lenne baj most már egy egységes, mindenkire egyformán érvényes követhető szabályozást bevezetni. Ha legális a script akkor használja mindenki, ne hallgatólagosan, hanem a JV nyilatkoztassa ki: használjátok, mert úgy tűnik a játék egy központi elem nem érte el a kívánt hatást, sőt inkább teher lett (kvíz), a portyát segítőt meg ne, mert akit rajtakapunk 500 évre bannoljuk. Ehelyett viszont sunnyogás van és mindenki nyomul ahogy tud - nem használok scriptet (egyelőre) - .
V1
Pontszám: 8.89
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
148. hozzászólás - 2010.05.05. 18:48:26 (Válasz Byzon #146 hozzászólására.)
Ne hasonlítsuk már a multizást (egy ember több karaktert visz UGYANAZON szövetségben) a script témához, totál nem ugyanaz a két dolog! Márpedig a Tyrantban nincsenek multisok, szóval az én házam táján ki van seperve - szép magyarosan mondva.

mód: dobáljtok csak az egyeseket minden hsz-emre, minél kisebb a pontszám, annál jobban betalált
A hozzászólást pityu módosította 2010.05.05. 18:49:07-kor
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 6.36
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
149. hozzászólás - 2010.05.05. 18:55:29 (Válasz Archibald Cunningham #147 hozzászólására.)
Archie: valahol itt a fórumon már le van fektetve a dolog, mik a hallgatólagosan megtűrt dolgok.
1. Helyettesíteni van lehetőség, amíg nem portyázol más karakterével.
2. A közkézen forgó ha nagy a szintkülönbség, mindkét kari prémes és nem támadjátok ugyanazt dolog, az a tévedések elkerülése véget szabály szerint hivatalosan csalás, de gyakszi ellenőrizhetetlen, különben nem tudnának az egy háztartásban élők játszani, ezt pl nyugodtan fel lehetne oldani.
3. A kvízes scriptek fura kérdés. (A portyás nem lehet vita hogy undorító és megengedhetetlen). Ugyanis technikailag előnyt termel. Jobb lenne egy beállítható opció: +5% minden vadászat, de nem akarok kvízt látni (viszont a kvízes script is csalás innentől és 500 év ban )

A másik részéhez: hogy az AL hogy érte el az eredményeit, nekik kell tudni. Ha csaltak, hát csaltak. Spec kevéssé érdekel. Már csak azért is, mert kb nulla a kontaktom velük. Ha nagyon szigorúan vesszük a játékszabályokat (és pontos amit magadról írsz, alapban azt feltételezem az) akkor lehet hogy ha mindenkit zárolnának benne lennél a top3-ban. Nagy eredmény, légy rá büszke. De szentem a játék szegényebb lenne egy olyan tipikus fórumbohóc nélkül, mint Ariel.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.16
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
150. hozzászólás - 2010.05.05. 18:59:42 (Válasz pityu #148 hozzászólására.)
Idézet: pityu - 2010.05.05. 18:48:26
Ne hasonlítsuk már a multizást (egy ember több karaktert visz UGYANAZON szövetségben) a script témához, totál nem ugyanaz a két dolog! Márpedig a Tyrantban nincsenek multisok, szóval az én házam táján ki van seperve - szép magyarosan mondva.

mód: dobáljtok csak az egyeseket minden hsz-emre, minél kisebb a pontszám, annál jobban betalált


Köszönöm! Nehéz szülés volt, de elhangzott a kulcsmondat!
Lehet egy világ omlik össze benned pityu: de mindkettő a felhasználási feltételek megsértése.
Neked a script belefér az erkölcsi értékrendedbe így eltűröd. Másnak más az értékrend. De nem vagy morális etalon, hogy hozzád igazodjon mindenki.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.57
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
151. hozzászólás - 2010.05.05. 19:15:07 (Válasz Byzon #149 hozzászólására.)
Ha mindenki szigorúan zárolnának, akkor viszont oda lenne a dicsőség! Meg a kéjes mosoly, mikor egy-egy top kari fennakad. Nem a zárolás a lényeg, hanem a JV egyértelmű pontos és következetes szabályozása, illetve a meglévő szabályok felülvizsgálata, kiegészítése. Hivatalosan. Nem a fórumon, hanem a felhasználási feltételek között. Addig csak sunnyogás és "hallgatólagos félrenézés".
V1
Pontszám: 8.37
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
152. hozzászólás - 2010.05.05. 19:50:18 (Válasz Byzon #149 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2010.05.05. 18:55:29

3. A kvízes scriptek fura kérdés. (A portyás nem lehet vita hogy undorító és megengedhetetlen). Ugyanis technikailag előnyt termel. Jobb lenne egy beállítható opció: +5% minden vadászat, de nem akarok kvízt látni (viszont a kvízes script is csalás innentől és 500 év ban )


Ez nekem tok fura, h egy versenyszeru PvP jatekban valaki 5% elonyt elhanyagolhatonak vesz. Ez olyan, mintha Pistikevel egyutt indulnal, de rajta alapbol Bufa gyuru van. Szted igazsagos lenne?

A kviz scriptek is ezert szulettek. Hatalmas elony az a 10% (de meg az 5 is az lenne), hogy csak ugy lemondj rola. Ha valami opcio lenne, amivel kivalthato a kviz annak PONTOSAN UGYANOLYAN tapot kell adnia, mintha scriptelnel, kulonben tovabbra is megeri scriptelni. Gonodlok ilyenre, hogy ha van szintx200 helyes valaszod (hasrautes) akkor onnantol megvehetsz egy Okoska kistunder allatot par LGY-ert (relikvia) aki valaszol helyetted a kvizekre. Es akkor mar sokan meggondolnak, h csaljanak-e, ha ugyanezt legalis uton el lehet erni. Sot, ha adna egy kis extra (de elhanyagolhato) tapot, plul szubteri maxat 5%-rol 6%-ra tolna ki akkor szinte garantalt lenne, h megvennek a jatekosok es nem scriptelnenek.
Olimpia persze mas teszta, azt kulon kell kezelni.
Pontszám: 9.37
fórumozóImperoFérfi
Végzetúr
88 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
153. hozzászólás - 2010.05.05. 19:54:27
Akkor most mindenki írja le szépen a három legfontosabb karaktere nevét, és játszunk békésen tovább


Azért a hősidőkben, amíg még élt a remény sokunkban, hogy lesznek nagy változások nem ilyen gumicsontokról folyt itt a vita. Pedig a mai technikák már akkor is éltek, sőt, voltak használói is ám.
De akkor még gyúrtunk az epikusra, háborúztunk, építkeztünk, toboroztunk, küldetéseztünk.

És most mit is csinálunk ezekből? Ugye, ugye

A fórumon tökéletesen látszik minden, mint egy lakmuszpapír. 10 nick forog egymás körül nap, mint nap, a hajdani megmondóemberekből talán még 2-3 tag áll a gáton.

Én már megértem a játékvezetést is, valahol volt egy pont, ahol elszaladt ez a szekér. Innen visszajönni, csak egy második résszel lehetne, mert egész egyszerűen túl finomra hangolt már ez a szerkentyű ahhoz, hogy apró beavatkozásokkal helyrepofozhatnák. Így marad a mindenkori eseti kármentés.

De én is ismerem néhány karakter belépőjét. Egyel például fórumot olvasgatok, egyet nézegetek nosztalgiázva a katakombában, egyel meg portyázok olykor, ha úgy tartja kedvem.
Ilyen egymásnak keresztbe seggrepacsizunk némi LE-t, virágot szórva kihívásosdizunk, placebo épületeket építünk, néha felbuzdulunk.
Öt belső fórumon dumálgatunk magunkról, levelezünk, szövetséget lapítunk, kavicsot lopunk, állatot hentelünk, ilyeneket csinálunk - mert nincs más.

Alternatív célokat gyártunk magunknak, amiket alternatív mód teljesítünk, aztán megint eltelt egy nap. Mert nincs igazán más.
De így is elvagyunk.
Szinuhe
Kosarasszájú CetCápa
La Viva Tiburón
Elfcápaemberkobudera
Pontszám: 7.05
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
154. hozzászólás - 2010.05.05. 19:59:55 (Válasz Impero #153 hozzászólására.)
Azért nekem az epik még kihívás, tekintettel arra, hogy csak 2-3an tudjuk már ütni...A többivel egyetértek.
V1
Pontszám: 7.26
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
155. hozzászólás - 2010.05.05. 20:05:19 (Válasz Endyr #152 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2010.05.05. 19:50:18
Idézet: Byzon - 2010.05.05. 18:55:29

3. A kvízes scriptek fura kérdés. (A portyás nem lehet vita hogy undorító és megengedhetetlen). Ugyanis technikailag előnyt termel. Jobb lenne egy beállítható opció: +5% minden vadászat, de nem akarok kvízt látni (viszont a kvízes script is csalás innentől és 500 év ban )


Ez nekem tok fura, h egy versenyszeru PvP jatekban valaki 5% elonyt elhanyagolhatonak vesz. Ez olyan, mintha Pistikevel egyutt indulnal, de rajta alapbol Bufa gyuru van. Szted igazsagos lenne?

A kviz scriptek is ezert szulettek. Hatalmas elony az a 10% (de meg az 5 is az lenne), hogy csak ugy lemondj rola. Ha valami opcio lenne, amivel kivalthato a kviz annak PONTOSAN UGYANOLYAN tapot kell adnia, mintha scriptelnel, kulonben tovabbra is megeri scriptelni. Gonodlok ilyenre, hogy ha van szintx200 helyes valaszod (hasrautes) akkor onnantol megvehetsz egy Okoska kistunder allatot par LGY-ert (relikvia) aki valaszol helyetted a kvizekre. Es akkor mar sokan meggondolnak, h csaljanak-e, ha ugyanezt legalis uton el lehet erni. Sot, ha adna egy kis extra (de elhanyagolhato) tapot, plul szubteri maxat 5%-rol 6%-ra tolna ki akkor szinte garantalt lenne, h megvennek a jatekosok es nem scriptelnenek.
Olimpia persze mas teszta, azt kulon kell kezelni.


Kérlek Endyr ne érts félre, én nem egy játékfejlesztési javaslatot írtam. Nekem mondjuk bőven elég lenne akár úgy is, hogy egy büdös darab LE-t nem kapok, de kvízt sem. De már én sem a régi szemmel nézem a játékot. Kiégtem, unalmas taposómalommá vált, ahol csak a jó társaság és három-négy igazi jó barát miatt vagyok már, rég nem érdekel mi optimális, mi sem. Csak vagyok. Vegetálok. A hőskorszakban (talán szerénytelenség nélkül mondhatom) a nagy fórrum egyik alapemberre voltam. Mostanra már a szerepjátékos írásaim lezárásán dolgozom elsősorban. Még vagyok egy ideig. De nem írok már komoly fejlesztési dolgokról, nem ötletelek ilyeneken, nincs miért. Kérlek ne így nézd amit írtam.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 6.78
népszerűMortuFérfi
Végzetúr mester
2456 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
156. hozzászólás - 2010.05.05. 20:08:52
OFF! Csak azért ide, mert a multizáshoz kapcsolódik.

Igaz, hogy magasabb szinten már nem nagyon vannak háborúk, de nem is olyan régen történt, hogy egy szövetség azért nyert ellenünk, mert egy embere lenn tartotta az összes karaktert 15% alatt 3 napig, amikor nem voltak gépnél. Ez bőven kimeríti a multizás fogalmát... De két vagy több karakter is vinni egy szövetségben, csak építésre használni, az is az.
Pontszám: 6.22
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
157. hozzászólás - 2010.05.05. 20:36:06 (Válasz Byzon #155 hozzászólására.)
Hát, vanna akaik még verejtéket izzadva minden %-ot kőkeményen kiharácsolnak a karakterükből, mert az nagyon sok ám.
Az AL-t meg én megértem. Azt a sok szép magas szintű karaktert nem szabad csak úgy veszni hagyni.
Azért mert a gazdájuk már megunta a játékot ők még légiósok
Meg aztán építkezni is kell, meg epikust verni.
Most kit vennének fel a helyükve? 40. szintűeket? Az mennyit manakonstruál? Felét a szép karakternek, és az bizony már nem 10%, hanem súlyos, és ha már 10%-ra is írnak scriptet, akkor ne csodálkozzon senki-semmin, kőkemény verseny ez kérem, pár tuvat embernek talán soha nem fog véget érni, és 2 év múlva ilyen szellem szövetségek lesznek ahol minden karakterhez belép valaki manakonstruálni, mert az nagyon számít ám, hazudik aki azt mondja hgoy nem
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.96
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
158. hozzászólás - 2010.05.05. 20:51:54 (Válasz Byzon #139 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2010.05.05. 18:04:09
Blazek, téged nem ismerlek a játékból őszintén szólva. Viszont ha a tevékenység tűrése is probléma, ami a felhasználási feltételek megsértésére irányuló cselekmény, akkor tudtommal a volt TGy-s Damage és pityu meg aztán mindenképpen leszállhatna az erkölcsi magaslatról. Lehetőleg most.


Bár nem tudhatod, de elárulom, hogy akkoriban amikor TGy-s voltam, még nem volt szuperbuli a multizás.
Pont azért léptünk le, mert nagyon elegünk lett a sok inaktív arcból.
Próbálkozz valami mással
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 4.64
népszerűMalfunctionFérfi
Végzetúr poronty
7 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
159. hozzászólás - 2010.05.05. 22:36:37 (Válasz Byzon #144 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2010.05.05. 18:28:23
Ez elsődlegesen Blazek véleményére ment, miszerint az is sáros, aki egy a felhasználási feltételek megsértésére irányuló cselekményről tud, és tűri, nem jelenti. És ha most azt mered mondani, fogalmad nem volt, ki volt a rubin Malfunction gazdája én fejbe váglak!


Nocsak, meg lettem idézve

Itt és most kijelentem, hogy az én multizásomról tudomást csak azután szerzett bárki is, hogy töröltem a karaktert, ennél fogva a "bejelentési" kötelezettség is... Legalábbis érdekes lett volna

Mindazonáltal, alig 30 szintnyi különbség a két karakter között, aki két különböző hordában volt, ugye... Egyébként meg: valójában a lányom játszott ezzel a karakterrel. Persze hamu a fejemre, meg szánombánom (egy fenét), de tessék megbüntetni és törölni a másik V1-es karakteremet is... Ja izé, már őt is töröltem, fenébe, én mindig meglógok a büntetés elől...

(puff, most veszem észre, hogy napocskás voltam... eddig )
A hozzászólást Malfunction módosította 2010.05.05. 22:40:56-kor
Pontszám: 8.17
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
160. hozzászólás - 2010.05.05. 23:32:02 (Válasz Byzon #146 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2010.05.05. 18:42:13
Engedj meg nekem egy nagy ronda megjegyzést pityu, mert kikívánkozik: ha nem csak a Légio sáros valamiben, akkor inkább hagyjuk a témát (nem nem csak a multi szabálysértés, a script is az, azt se használ máshol senki csak a légiosok, meg én, hogy a fenébe ne, nálatok sem fordul elő).

Egy javaslat (és nem csak pityunak!): akkor kezdjen valaki valamiről nyílt vitába, ha a saját háza táján kisepert. Köszi, én se szeretném ezt az értelmetlen vitát folytatni


Döbbentem olvasom ezt a hozzászólást.
Pont te, pont Pityuról?
Emlékeim szerint, amikor hívtunk a Tyrantba, az azzal a feltétellel volt, hogy törlöd a kiskaraktered, mert még úgy sem szerettünk volna másodkaraktert a szövetségbe, hogy hatvanezer szint van a kettő közt. Ezt elfelejtetted?
Pontszám: 6.61
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!