Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Azúr Légió
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
161. hozzászólás - 2010.05.06. 06:59:19
Mint a Légió vezére, nyilván engem is besoroltatok már régen valahova, így eme szösszenettel reagálnék az eddigiekre (köszönet Kócnak)

http://www.grapheine.com/bombaytv/publicite-uk- 7ad0fd711345cebfc5d0ee8f79fac8b5.html

(lesz benne valahol egy szóköz a fórum miatt, azt távolítsátok el)
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 6.24
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
162. hozzászólás - 2010.05.06. 07:14:31
Vicces.
Ugyanakkor elég sok játékos számára egyértelmű, hogy Cyron elsősorban a játékvezető által brutálisan elméretezett relikviáinak köszönheti, hogy a v1 legjobb karaktere lett (mindamellett, hogy nem szeretném lekicsinyíteni a mögötte álló játékos hozzáértését sem).
Pontszám: 7.07
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
163. hozzászólás - 2010.05.06. 07:28:25
Éjszakás műszak után reagálok, nézzétek el, ha nem 100%-ig tökéletes nyelvtani szófordulatokat használok most, remélem azért megérthető lesz.

Damage: TGy kapcsán pont nem multizásra gondoltam hirtelen, hanem a scriptelés első igazi nagy hullámára úgy izomból (from Jeriko), ami (tudtommal elvileg) dettó szabályellenes.

Cirip: nem, nem felejtettem el, sőt mi több említettem is, én magam is, hogy egy nagyon rövid ideig én is multiztam. Nem tudom tudta-e a szövi Malfunctiont vagy sem (bár sem Mal, sem pityu szavahihetőségében nem kételkedem, így elfogadom, hogy nem), de összességében ott megint csak felhasználási feltételekről beszéltem elsősorban, amit Mal megsértett, másrészt nem a multizásban merülnek ki még mindig ezek. Ti is megsértitek, csak másképp. Nekem ezzel semmi bajom, de pityu akkor ne álljon fel erkölcsi magaslatra nincs rá több jogalapja mint annak akinek vagy 28 karija van. Magyarul aki bármilyen módon csal az ne kezdjen el erkölcsről papolni a játékban.

A többii asszem nem nekem lett címezve
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 6.57
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
164. hozzászólás - 2010.05.06. 07:37:14 (Válasz Cyron #161 hozzászólására.)
Meg kéne tanulni a linkelést, teee...!!!
szösszenet
A hozzászólást Craslorg módosította 2010.05.06. 07:37:34-kor
Pontszám: 9.37
kedvelt tagDegetzFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
165. hozzászólás - 2010.05.06. 08:33:31 (Válasz Craslorg #164 hozzászólására.)
Ehhez a tudáshoz még nem vette meg az aukciós házban a relikviát
Pontszám: 7.30
fórumozóCyron
Végzetúr tehetség
174 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
166. hozzászólás - 2010.05.06. 08:39:22 (Válasz Jeriko #162 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.05.06. 07:14:31
Vicces.
Ugyanakkor elég sok játékos számára egyértelmű, hogy Cyron elsősorban a játékvezető által brutálisan elméretezett relikviáinak köszönheti, hogy a v1 legjobb karaktere lett (mindamellett, hogy nem szeretném lekicsinyíteni a mögötte álló játékos hozzáértését sem).


Látom a bérletem még mindig folyamatos szálka egyesek szemében.
Azért egy kérdésem lenne, ha már én csak a JV baklövése által vagyok aki vagyok:

A többi világon (és a V1-en is, bár nyilván később így az értéke is kevesebb) akik vettek bérletet, Ők hol vannak?
Velük valami miatt nincs baj, pedig a V2-vel talán egyszerre nyílt meg az aukció... bár lehet hogy tévedek, elég rég volt.
A többi bérletest nem szeretném megbántani anélkül hogy tudnám, mit vásároltak ennek segítségével, így most ezt be is fejezném.
Beszéltünk már erről eleget, ennek hatására már 2* nerfelték is a bérletet.
Eddig utólagos nerfelés csak egyetlen másik tárgy esetén volt egyszer.
Soul Reaver - Azúr Légió
Pontszám: 4.35
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
167. hozzászólás - 2010.05.06. 08:55:01 (Válasz Cyron #166 hozzászólására.)
azert azt ne probald megmagyarazni, h a berletnek semmi koze nincs ahhoz, h jelenleg milyen eros vagy
gondolod, ha anno a berlet helyett akarmelyik targyat vetted volna meg, akkor most itt tartanal? persze, jol jatszol nagyon, ehhez nem fer ketseg, csak 2 jo pilota kozott sokszor az dont, h az egyik Ferrariban ul a masik meg csak egy kozepes Opelben (hogy a aukcios targy nelkuli Trabantosokat meg sem emlitsem )


amugy ugy tudom V2n is nagyon eros lett a kari aki megvette (Eraman), o sem tudja mar egy kezen megszamolni hanyszor vasarolt aukcion
Pontszám: 5.46
kedvelt tagEMTybFérfi
Végzetúr tehetség
100 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
168. hozzászólás - 2010.05.06. 09:12:05 (Válasz Cyron #166 hozzászólására.)
Egy bérletes jelentkezik.
Hogy mit szereztem eddig a bérletnek köszönhetően, azt hamarosan megtapasztalhatod.

Amúgy meg nagyon is nem mindegy, mikor és mennyiért is jut hozzá az illető a bérletéhez. Én nem panaszkodom, nagyon jó befektetés volt, még így is. Engem sosem a nyers táp érdekelt a relikviákban, nem vagyok überoptimalizátor, nem úgy ébredek, hogy jaj, ma is pörgetnem kell az ismételhető küldetéseket. Sajnálom, hogy kevés az egyedi, ötletes cucc a játékban, de bízom benne, hogy a számuk még növekedni fog a (közel)jövőben.

Na most már sikerült totál szétoffolni a topikot, előbb a multikulti/szkriptelés, most meg a relikviák a terítéken.

Megj.: Már megérte beírni ebbe a topikba. 2 bejegyzéstől kedvencből irritálóvá válni, megtiszteltetés.
A hozzászólást EMTyb módosította 2010.05.06. 09:14:11-kor
Pontszám: 7.35
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
169. hozzászólás - 2010.05.06. 09:20:11 (Válasz EMTyb #168 hozzászólására.)
Persze, mert a hülye harangod miatt utálnak De azért mi, antioptimalizátorok tartsunk össze!
Egyébként pedig abszolúte nem izgat, hogy ki mennyire optimalizál, milyen előnye származott egy "elrontott" relikviából stb. Én jól elvagyok a szintemen és építem leendő Birodalmamat. Ennek ugye az Azúr is része lesz, akár Miklós viszi mindet (bár ugye az egyik video alapján Miklós nem egyenlő Barrique-kal), akár mindenki külön-külön. Megjegyzem a közös túrák alkalmával elég sokan voltak
Pontszám: 7.31
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
170. hozzászólás - 2010.05.06. 09:25:55
Cyron: egy 120 dukátért egy éve megvásárolt bérlet megtérülése az akkori szabályok szerint kb. másfél hónap volt. Egy 1200 dukátért megvásárolt bérlet megtérülése a mostani szabályok szerint kb. két év. Nem hiszem, hogy összehasonlítható lenne. Ahogy azt sem hiszem, hogy egyedül te voltál annyira elmés, okos és taktikus, hogy képes voltál megvásárolni öt relikviát, mindenki más meg annyira szarul játszott, hogy max. 1-ig jutott.

Mellesleg nem is a bérletre gondoltam, hanem az inspirátorra
Pontszám: 7.07
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
171. hozzászólás - 2010.05.06. 09:28:44 (Válasz Byzon #150 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2010.05.05. 18:59:42
Idézet: pityu - 2010.05.05. 18:48:26
Ne hasonlítsuk már a multizást (egy ember több karaktert visz UGYANAZON szövetségben) a script témához, totál nem ugyanaz a két dolog! Márpedig a Tyrantban nincsenek multisok, szóval az én házam táján ki van seperve - szép magyarosan mondva.

mód: dobáljtok csak az egyeseket minden hsz-emre, minél kisebb a pontszám, annál jobban betalált


Köszönöm! Nehéz szülés volt, de elhangzott a kulcsmondat!
Lehet egy világ omlik össze benned pityu: de mindkettő a felhasználási feltételek megsértése.
Neked a script belefér az erkölcsi értékrendedbe így eltűröd. Másnak más az értékrend. De nem vagy morális etalon, hogy hozzád igazodjon mindenki.



Már bocs de Lord sehol nem írta, hogy a scriptet elnézi vagy el kellene tűrni(vagy akár, hogy ő scriptezne), csak annyit írt, hogy telejsen más dolog scriptezni és teljesen más a multizás, ebben simán igaza is van. Max. annyi hasonlóság van a két dolog között, hogy mindkét esetnek van olyan aspektusa ami teljesen artalmatlan es nem befolyasolja a jatek eroviszonyait.


A Tyranról meg annyit, hogy IC is csak azért nem került törlésre mert vállaltam a visszatérést, különben ment volna a kukába.
Pontszám: 5.31
kedvelt tagTurkyFérfi
Végzetúr
86 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
172. hozzászólás - 2010.05.06. 09:30:35 (Válasz Cyron #166 hozzászólására.)
Ott vannak nem is kicsit...legalábbis aki eddig nagyon kitudta használni az Eraman, de több top kari is van aki megvette, és nemsokára jön a többi relikjük is...amit leszarok, de az tény hogy a legnagyobb táp az aukción:)(Na jó,talán a kis gömböcske előtte van )
Pontszám: 5.99
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
173. hozzászólás - 2010.05.06. 09:33:50 (Válasz Jeriko #170 hozzászólására.)
A probléma inkább az, hogy itt is megjelent a kettős mérce. Amíg a bérletet semmi hátrány nem érte, addig ugye más relikviákat megpróbált tönkretenni a JV. (Kristrálygömb, Gyilkos Szkarabesusz)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 3.39
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
174. hozzászólás - 2010.05.06. 09:50:36 (Válasz Byzon #163 hozzászólására.)
Ha igazat mondasz, akkor most fogom széttépni Jerikót, mert nekem nem adott olyan szkriptet, ami:

- Belép nekem hajnali 2-4 között és feltőlti a kínzókamrám, majd manakonstruál egyet
- Levadássza a felgyűlt csp-im X naponta, meg térkapuzik is
- Szétüti az epikust megfelelő mennyiségű gyógyital vásárlása és megfelelő szintű állatgyógyítgatás mellett

Vagyis kvázi viszi a karaktert nekem meghatározatlan ideig, ÉS még szmájlis levéllel is válaszol, ha küldök neki egy "Szia Solina" üzenetet hajnaltájt.
Ha továbbra is bekkelni akarsz, akkor hozz fel egy UGYANOLYAN súlyú dolgot, amit az azúr művel.
Segítek: Az, hogy nem mondom, hogy egészségedre amikor tüsszentesz, még nem az.

Mi lesz a következő mozzanatod mester?
Nagyobb előnynek minősítesz majd egy kézzel gyűjtött kvízadatbázist, mint a hozzáférést a VU-ban tárolt kvízekhez?
Tégy úgy inkább mint a légiósok (kussba parancsolt része) és lapulj csendben amíg elmegy a vihar. A JV úgysem fog intézkedni, még 3 napos "kirakat" zárolások sem lesznek, nemhogy véglegesek...
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 5.34
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
175. hozzászólás - 2010.05.06. 10:23:37 (Válasz Byzon #163 hozzászólására.)
1. Nem papoltam erkölcsökről, csupán közöltem egy infot, ezt:

Idézet: pityu - 2010.05.05. 14:49:52
Jó kérdés, bár sok mindent nem szúrnak ki az biztos, pl. hogy:

Karpatia = Midkemia
Malabar = Nick Aragua
Gorakh = Woodranger
Sasu = Tony Ramirez

Látom mennek az egyesek, fáj az igazság?


2. Mivel nem multizok, ezért akár papolhanék is a multizóknak Feleslegesen viszont nem fogok, de azért jó ha többen átlátnak a szitán, és tuják, hogy mi van a valóság mögött.
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 5.95
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
176. hozzászólás - 2010.05.06. 10:24:49 (Válasz Damage #174 hozzászólására.)
Pontszám: 5.91
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
177. hozzászólás - 2010.05.06. 10:26:11 (Válasz Craslorg #169 hozzászólására.)
Idézet: Craslorg - 2010.05.06. 09:20:11
(bár ugye az egyik video alapján Miklós nem egyenlő Barrique-kal)


Ne higgy el barmit amit latsz.
Pontszám: 7.86
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
178. hozzászólás - 2010.05.06. 10:45:33
A Végzetúrban egy játékosnak egy világon egy karaktere lehet. A második, harmadik stb. világon is lehet egy-egy karaktered, de világonként csak egy.

Miért?
Erre a korlátozásra azért van szükség, mert a Végzetúr egy alapvetően ingyenes játék, elvben bárki megtehetné, hogy indít egy csomó karaktert, és egyedül irányít egy teljes szövetséget, vagy a "fő" karakterrel elszívja az összes többi lélekenergiáját, és ezáltal jogtalan előnyhöz jutna a többiekkel szemben.

Hogyan ellenőrzitek a szabály betartását?
A játék mindenfajta aktivitást regisztrál, és vannak algoritmusaink, amelyek ezeket az adatokat naponta kielemzik. Ha azt látjuk, hogy két karakter, amely ugyanarról a gépről, vagy azonos háztartásból játszik, vagy pedig általában hasonló időben aktívak, egymást támadják, vagy mindketten ugyanazokat a karaktereket támadják, vagy azonos szövetségben vannak, és az egyik jelentősen többet épített, mint a másik, akkor fennállhat a több karakterrel való játék (multizás esete). Ilyen esetben mérlegelés után a karaktereket átmenetileg, visszaesés esetén véglegesen zároljuk.

Mi van akkor, ha ketten ugyanarról a gépről játszunk?
Ezzel nincs semmi probléma, ha a fentieket betartjátok. Ne támadjátok egymást, ne támadjátok egyszerre ugyanazt, és ne lépjetek be ugyanabba a szövetségbe. Ha mégis mindketten azonos szövetségbe akartok tartozni, akkor nagyon ügyeljetek rá, hogy ne legyen egyikőtök építése többszöröse a másikénak, és ne mindig ugyanabban az időben lépjetek be. Ha egy gépről két prémium tag is játszik, akkor elhisszük, hogy mindkettő valós személyt takar, nem pedig egy második harmadik stb. ingyenes karakterrel akarja ugyanaz az ember meggyorsítani az építkezést. Tehát ha mindenképpen azonos gépről akartok játszani, azonos szövetségben, akkor javasoljuk a prémium tagság megváltását.

Mi van akkor, ha egy szövetségi társamat kell helyettesítenem?
A Végzetúrban semmi sem történik, ha néhány napig nem tudsz játszani, a lemaradásodat utólag könnyedén behozhatod. Épp ezért nem szükséges, hogy ha egy napig nem tudsz belépni, akkor rögtön valaki más lépjen helyetted. Ráadásul, ha valaki a saját meg a szövetségi társával is belép ugyanarról a gépről, könnyen előfordulhat, hogy a rendszer ezt multizásként azonosítja, és letiltja a karaktereket. A helyettesítésnél gyakori eset, hogy először valaki csak néhány napig helyettesít egy másik játékost, aztán néhány hétig, és egyszercsak azon veszi észre magát, hogy már mindkét karakterrel ő játszik.
Ráadásul, a "helyettesítés" egyfajta biztonsági rés is: ha megadod másnak a felhasználóneved, jelszavad, könnyen lehet, hogy visszaél vele. Ha mégsem láttok más megoldást, mint hogy helyettesítsétek egymást, akkor legalábbis a helyettesítés idejére érdemes mindkettőtöknek prémium tagságot váltani, hogy lássuk, mindkét karakterrel valós játékosok játszanak, és nem csak "multik" (ld. előző pont).

Zárolhatnak-e másért, mint a fent leírt okok?
Bizonyos esetekben előfordulhat, hogy a fenti okok egyike sem áll fent, mégis zárolnak multizásért. Ezek azok az esetek, amikor nyilvánvaló, hogy mindegyik karaktert ugyanaz az ember irányítja. Jó példa erre, amikor valaki minden karakterével ugyanazokat a kvízkérdéseket teszi fel, ugyanazokat az üzeneteket küldi el, mindig pontosan ugyanakkor lépnek a karakterei stb. [...]

Jól értem, a prémium tagok több karaktert is irányíthatnak egy szövetségben?
Nem ez a helyzet. Amint írtuk, az alapvető problémát az jelenti, hogy a játék ingyenes, és bárki megteheti, hogy több karaktert is beregisztrál. Egy fizetős játékban nincs probléma azzal, hogy több karaktert irányítasz, itt azonban a visszaélés lehetősége az ingyenesség miatt nyilvánvaló. Emellett, gyakran kapunk olyan kérést, hogy valakit a szövetségi társa átmenetileg irányíthasson, ezért találnunk kellett egy megoldást, ahol ezt az engedélyezést automatizálhatjuk. Mindez továbbra sem jelenti azt, hogy pénzért indíthatsz egy "építő karaktert" a fő karaktered mellé: ha a visszaélés nyilvánvaló, az ugyanonnét játszó karakter egyike egyáltalán nem fejlődik, csak épít, akkor ugyanúgy zároljuk.


A tisztanlatas kedveert irtam ezt ide. Hatha valaki nem pontosan emlekszik ra.
(Par reszt kihagytam, de szerintem azok nem vagnak szorosan ide.)
Ami nyilvanvalo: az ideiglenes helyettesites nem utkozik a szabalyokba. (En magam is volt, hogy helyettesitettem mast, illetve engem is volt, hogy helyettesitettek.)
Az egy geprol torteno jatek pedig akkor, ha a fent leirt szabalyok barmelyiket nem tartja be valaki, vagy nyilvanvalo, hogy tobb karaktert ugyanaz az ember iranyit. Ha barki tud ilyen esetrol akkor azt az info@vegzetur.hu cimen jelezze. Mert ami itt elhangzik az csak ures vadaskodas, tessek megirni a JV-nek, akinek megvan az eszkoztara arra, hogy az elmeletet/feltetelezest igazolja (es elzarassal sujtsa vagy cafolja). Ennek ket pozitiv hozadeka is lesz. A valodi multikarikat a JV letiltja, akikrol pedig teves a feltetelezesetek azokat tisztazni fogja. Ha a JV esetleg nem valaszol, akkor tessek rakerdezni tobbszor.

(Modositas: helyettesites -> ideiglenes helyettesites.)
(Mod2: illetve engem is volt, hogy helyettesitettek.)
A hozzászólást Kocos módosította 2010.05.06. 13:04:53-kor
Pontszám: 6.89
fórumozóImperoFérfi
Végzetúr
88 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
179. hozzászólás - 2010.05.06. 10:56:23 (Válasz Kocos #178 hozzászólására.)
"A valodi multikarikat a JV letiltja, akikrol pedig teves a feltetelezesetek azokat tisztazni fogja."

Könnyfakasztó, ha valóban ezt hiszed.

Legutóbb őket jelentettem (igen az info@-ra):

http://www.vegzetur.hu/index.php?m=karakterlap&user=37538

A Gudzilla család.


Rajtuk kívül még nagyjából 30 karakter van körülöttem, akik a JV eszköztára nélkül, szabad szemmel láthatóan nem szabályos karakterek.

A Felh, feltételek megsértése topicban jelezve van még 30.
Ha lenne most kedvem 10 perc alatt találok még 300-at.

Senkit nem érdekel. Leírom még egyszer: senkit.

Pontosan ez a leszarom stílus, és a folyományai vezettek a mostani (és az előző) V4 röhejessé válásához is.


Az egy dolog, hogy a JV jobb híján ebbe a fércműbe kapaszkodik, de te mint játékos ne mismásolj már ugyanúgy vele.
Szinuhe
Kosarasszájú CetCápa
La Viva Tiburón
Elfcápaemberkobudera
Pontszám: 6.79
fórumozóHoffer DávidFérfi
Végzetúr tehetség
221 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
180. hozzászólás - 2010.05.06. 11:08:30 (Válasz Impero #179 hozzászólására.)
Most hogy mondod a 2-es nekem is jó farmom volt de eszembe se jutott megnézni a szövijét...
V1 - Megdarállak
V3 - Megasajt
Pontszám: 3.77
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője