Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Azúr Légió
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
21. hozzászólás - 2010.04.15. 07:37:20 (Válasz Kocos #19 hozzászólására.)
A masik meg ha valami korlat bekerulne akar HTra, akar epikusra es ballaghatnank vissza.


Mire fel lenne bármilyen változtatás rajta? Ha mások 1-esével lépkednek át, az tök normális, de ha ti csapatosan, az már módosítást igényelhet?

Teljesen legális, mint Miklós is megírta, valamint bárki más megteheti ugyan ezt, így nem is értem a feltételezést...

Viszont ennek kapcsán eszembe jutott, hogy ha lesz token rendszer (én totális igazságtalanságnak érzem már most is...) akkor abba bele kell tenni, hogy tokent csak emelkedő epikusok után lehessen kapni, azaz ha valaki részt vett egy x. szintű epik ölésben, és kapott már belőle tokent, akkor minimum X+1-es epikből kaphat legközelebb tokent!
Pontszám: 5.90
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
22. hozzászólás - 2010.04.15. 08:07:15 (Válasz Birka #21 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.04.15. 07:37:20
Mire fel lenne bármilyen változtatás rajta? Ha mások 1-esével lépkednek át, az tök normális, de ha ti csapatosan, az már módosítást igényelhet?


Ez egyértelmű Birka. Mert ha egyesével lépkedünk át máshová, akkor csak betöltjük az üres helyeket, és építjük azokat a szövetségeket. De ha csapatosan megyünk új szövibe, akkor elvesszük a tornyot, ami már nem olyan örömteli számukra.
A hozzászólást Ariel módosította 2010.04.15. 08:07:47-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.00
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
23. hozzászólás - 2010.04.15. 08:15:19 (Válasz Ariel #22 hozzászólására.)
Még mindig nem értem.

Játéktechnikailag csak egyének léteznek. Ha az egyének egyesével szivárognak át egyik szöviből a másikba, vagy tömegesen, az gyakorlatilag mindegy.

Azaz ha egyesével lépkedtek át, és betömitek a 30 helyet, mondjuk 20 nap alatt, vagy 25-en léptek át 5 óra alatt az a rendszernek teljesen mindegy, mert a HT szövetségi szintű bónusz...
Pontszám: 4.88
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
24. hozzászólás - 2010.04.15. 08:26:20 (Válasz Birka #23 hozzászólására.)
Játéktechnikailag valóban teljesen mindegy, épp ezért vihar a biliben.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.50
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
25. hozzászólás - 2010.04.15. 08:30:03
Én azt nem értem, miért nem másik hordába kúsztatok át?

Ha valami balul üt ki, bármikor visszamehettek a "régi" szövibe, az újban új hordában új célpont lehetőségeitek lennének...
Pontszám: 5.43
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
26. hozzászólás - 2010.04.15. 08:51:13 (Válasz Birka #25 hozzászólására.)
Már javasoltam, hogy legközelebb gyémántok legyünk
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.50
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
27. hozzászólás - 2010.04.15. 09:05:58
Sharpa az Azúrban. LOL
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.34
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
28. hozzászólás - 2010.04.15. 09:12:09 (Válasz Butchman #20 hozzászólására.)
Idézet: Butchman - 2010.04.15. 06:39:01
Nekem csak Miklós pálfordulása volt mulatságos. Tényleg azt akarta, hogy a ht-t megszerezhesse bárki. Azzal, hogy most precedenst teremtettünk, szerintetek mennyi esélye lesz jóskapistáéknak a szövetségi toplista 2-3 oldaláról? Szép lassan, amikor már a légió számára ismét drágább lesz a torony, akkor elkezdenek a régi nagy szövetségek helyet változtatni, és ismét birtokolni. Ez itt a gáz. Miklós egy csepp haladékért -amit a Légió adott neki a fejlesztésekben- meggondolja magát.


A kerdes az, hogy az elso fecske vagyunk, vagy egyszeri eset csupan? Mert ha a top szovik koreben eluralkodik ez a modszer, akkor van mitol tartani. Ha nem, akkor ettol meg oda fognak ferni masok a tuzhoz.
Pontszám: 6.77
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
29. hozzászólás - 2010.04.15. 09:17:26
hívjatok dőőőrének...de elmagyarázná nekem hogy ebben mija biznisz? szalhogy oké azt értem hogy az epik böszme állatok lettek és így majd újra kiguberálhattok sokminden motyót...de ezen kívül? ledózeroltatni egy soktornyos kastélyt egy kis vidéki kúriáért...vagy csak nem látom át a dolgokat...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 5.94
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
30. hozzászólás - 2010.04.15. 09:19:53 (Válasz Dr_Faktor #29 hozzászólására.)
2-3 het szenvedes utan ujra megkapjak 2-3 honapra a HT-t
azert biznisz az
Pontszám: 7.63
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
31. hozzászólás - 2010.04.15. 09:24:45
ez borítékolható? azé ahoz biztos lessz majd a Tyrantnak is néhány szava...vagy hiába minden szóért úgyis megoldják? ennyire durvás nép a Légió? nemgondoltam volna merazá 436 szintet össze kapirgálni úgy hogy közben még sokmásmindere is szükség van...bár amekkora optimalizátor böszöm állatok vannak ott gondolom sistereg a manakonstrukció ezerrel...és most pörgés van...

nahde végülis akkor msot ez nem a HT miatt történt hisz az angyszöviben si az övék volt...szal alapvetőlegesen az epikusok okán történt minden úgy ahogy? mer megugrott az életük?
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 6.13
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
32. hozzászólás - 2010.04.15. 09:27:27 (Válasz Dr_Faktor #29 hozzászólására.)
Idézet: Dr_Faktor - 2010.04.15. 09:17:26
hívjatok dőőőrének...de elmagyarázná nekem hogy ebben mija biznisz? szalhogy oké azt értem hogy az epik böszme állatok lettek és így majd újra kiguberálhattok sokminden motyót...de ezen kívül? ledózeroltatni egy soktornyos kastélyt egy kis vidéki kúriáért...vagy csak nem látom át a dolgokat...


Konzultalj a kollegaval akik szerint semmilyen hatrany nem ert minket a valtrassal. Ketten egyutt eljuttok majd a nagy igazsaghoz.
Pontszám: 4.84
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
33. hozzászólás - 2010.04.15. 09:33:07 (Válasz Dr_Faktor #31 hozzászólására.)
epikus urugyen a HT miatt tortent (na ezert mi oltast fogok kapni )

amugy lassan mar vmi 4x-es szorzot kapnia a toronyra a bonusz miatt, eleg gyorsan fel lehet porgetni
Pontszám: 8.82
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
34. hozzászólás - 2010.04.15. 09:58:46 (Válasz Endyr #33 hozzászólására.)
Igazság szerint a nyulak és a pókok annyira rámijesztettek, hogy már megbántam az egészet
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.67
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
35. hozzászólás - 2010.04.15. 10:04:31 (Válasz Birka #23 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.04.15. 08:15:19
Még mindig nem értem.

Játéktechnikailag csak egyének léteznek. Ha az egyének egyesével szivárognak át egyik szöviből a másikba, vagy tömegesen, az gyakorlatilag mindegy.

Azaz ha egyesével lépkedtek át, és betömitek a 30 helyet, mondjuk 20 nap alatt, vagy 25-en léptek át 5 óra alatt az a rendszernek teljesen mindegy, mert a HT szövetségi szintű bónusz...


Játéktechnikailag teljesen mindegy. Viszont így felszínre hozza azt, hogy a HT legutóbbi módosítása mennyire hibás volt (egyrészt az, hogy nem a HT bomlása lett gyorsítva, hanem az építése nehezítve, másrészt az, hogy az "új" szövetségek emiatt bónuszt kaptak.

Idézet: Kocos - 2010.04.15. 09:12:09

A kerdes az, hogy az elso fecske vagyunk, vagy egyszeri eset csupan? Mert ha a top szovik koreben eluralkodik ez a modszer, akkor van mitol tartani. Ha nem, akkor ettol meg oda fognak ferni masok a tuzhoz.


Az örökkévalóságot tekintve első fecskék vagytok csupán, de egy véges időszakot nézve biztosan egyedüliek - de hiszen pont ezért volt csak nektek érdemes ebbe belevágni. Amikor a játék indult, minden szövetség nulláról kezdte - az AL ebből az állásból tudott kiemelkedni. Most már igen nagy előnye van a többi szövetséggel szemben (mind szövetségi, mind egyéni tekintetben), nincs értelme versenyezni vele. Teljesen egyértelmű, hogy meg fogjátok szerezni a HT-t, ahogy az is, hogy aki utánatok megy 50-80 napon belül (de lehet írhatnék nagyobb számot is), az nem fogja tudni elvenni tőletek.
Viszont annak is adok kb. 70% esélyt, hogy aki majd elveszi tőletek a HT-t, az újrázó szövi lesz.
Szóval sikerült véglegesen bebiztosítani, hogy a HT csak pár szövetség privilégiuma maradjon.

Igazából azt nem értem, mi szükség volt erre az epikusos mizériára. Mintha annyi szövetség rohant volna előre az epikussal. Azt hiszem, azzal, hogy így nyúltak bele az epikusba, olyan láncfolyamat indult el, ami hosszú távon komoly ártalmára válik a játéknak.
Pontszám: 8.89
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
36. hozzászólás - 2010.04.15. 10:06:47 (Válasz Dr_Faktor #29 hozzászólására.)
Idézet: Dr_Faktor - 2010.04.15. 09:17:26
ledózeroltatni egy soktornyos kastélyt egy kis vidéki kúriáért...vagy csak nem látom át a dolgokat...


Nézted már közelebbről az a kúriát? Baromi sok és magas tornya van, ráadásul csak nőnek, nőnek...
Pontszám: 7.21
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
37. hozzászólás - 2010.04.15. 10:23:47 (Válasz Jeriko #35 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.04.15. 10:04:31
Igazából azt nem értem, mi szükség volt erre az epikusos mizériára. Mintha annyi szövetség rohant volna előre az epikussal. Azt hiszem, azzal, hogy így nyúltak bele az epikusba, olyan láncfolyamat indult el, ami hosszú távon komoly ártalmára válik a játéknak.

Valahol, valakik túl könnyedén ölték az epikust, gondolom ott ahol Miklósnak is van karaktere. Ha arról lett volna képe, hogy nálunk mennyi erőforrást igényelt az epikus, akkor kétlem, hogy még ráduplázott volna. A másik pedig, hogy beleesik a "szintcsapdába". Ránéz a karakterek szintjére, és elcsodálkozik, hogy ilyen alacsony karik, hogy verik el ezt az epikust. Arról feledkezik meg, hogy egy éve VF-el játszik szinte mindenki, és sokkal jobban fel vannak püffedve ezek a karik, mint amit ő a szintjükből kinéz.

A beduplázott epikussal a következő generációt nem fogja megállítani, ugyan olyan könnyedén fognak elverni mindent mint eddig, minket viszont megállított, és nyert 4 hónapnyi egérutat.
A hozzászólást Ariel módosította 2010.04.15. 10:24:43-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.51
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
38. hozzászólás - 2010.04.15. 10:24:47 (Válasz Jeriko #35 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.04.15. 10:04:31
Idézet: Kocos - 2010.04.15. 09:12:09

A kerdes az, hogy az elso fecske vagyunk, vagy egyszeri eset csupan? Mert ha a top szovik koreben eluralkodik ez a modszer, akkor van mitol tartani. Ha nem, akkor ettol meg oda fognak ferni masok a tuzhoz.


Szóval sikerült véglegesen bebiztosítani, hogy a HT csak pár szövetség privilégiuma maradjon.


Talan aludjunk meg egy parat erre.

Ami itt meg fontos szempont az az epites valtozasa a jovoben. Annak, mi ezt igy megtehettuk minimalis feltetele, hogy az epites, de foleg a tapos, kotelezo jellegu epites erosen veges. Ha a szovi varosokkal olyan tapok kerulnek be, amik gyakorlatilag kihagyhatatlanok, es aminek a koltsege drasztikusan megnoveli a teljes szovetseg kiepitesenek koltseget, akkor a megterulesi mutato alapveten valtozhat. Es ezt a jovoben az hatarozhatja meg, hogy egyreszt veges marad-e az epites (nyilvan egy pillanatban mindig veges, de elvileg m,egvalosithato, hogy a fejlesztesek gyorsabb aranyban kerulnek be, mintahogy azt kiaknazni kepesek a jatekosok, ezzel vegtelen epitesi igenyt gerjesztve), masreszt a teljes koltseg (ha van) hogyan aranylik az epitesi potencialhoz.
Pontszám: 6.77
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
39. hozzászólás - 2010.04.15. 12:48:00 (Válasz Kocos #38 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.04.15. 10:24:47

Ami itt meg fontos szempont az az epites valtozasa a jovoben. Annak, mi ezt igy megtehettuk minimalis feltetele, hogy az epites, de foleg a tapos, kotelezo jellegu epites erosen veges. Ha a szovi varosokkal olyan tapok kerulnek be, amik gyakorlatilag kihagyhatatlanok, es aminek a koltsege drasztikusan megnoveli a teljes szovetseg kiepitesenek koltseget, akkor a megterulesi mutato alapveten valtozhat. Es ezt a jovoben az hatarozhatja meg, hogy egyreszt veges marad-e az epites (nyilvan egy pillanatban mindig veges, de elvileg m,egvalosithato, hogy a fejlesztesek gyorsabb aranyban kerulnek be, mintahogy azt kiaknazni kepesek a jatekosok, ezzel vegtelen epitesi igenyt gerjesztve), masreszt a teljes koltseg (ha van) hogyan aranylik az epitesi potencialhoz.


Őszintén szólva nagyon nem értek egyet.
Itt egyértelműen az építési kapacitás a döntő. A top karakterek (most vegyük mondjuk a top50-et) sokkal nagyobb kapacitással bírnak, mint az utánuk lévők (sokkal több LE-hez jutnak, magasabb a szintjük, VP-jük, szakértelmeik, eleve régebbóta játszanak, rutinosabbak, nem felejtik el a napi rendszeres manakonstrukciót stb.
Bárhogy rakja be a szövetségi városokat Miklós (megjegyzem, szerintem minimum két hónapon belül nem fenyeget ez a veszély), azt a top karikat tömörítő szövetségek (és ebben az AL jár az élen) sokkal előbb felhúzzák azokat - HA érdemes. Természetesen fennáll a lehetőség, hogy bekerül valami olyan épület, ami hasznosabb a Hatalom Tornyánál (ennek valószínűségét 5% alattinak tartom), ez esetben biztos vagyok benne, hogy az AL az elsők között fogja azt felhúzni.

Nem mellékesen a HT-t nem kell folyamatosan építeni: 20-30 szint előny már elegendő ahhoz (épp a bomlás relatív lassúsága miatt), hogy komolyabb épületeket fel lehessen húzni a torony megtartása mellett. És ha tényleg annyira hasznos épületek kerülnek be, az megint a tornyot birtokló szövetség malmára hajtja a vizet: a versenytársaiknak inkább lesz érdeke az új épületek felhúzása (kisebb építési kapacitással, így hosszabb építési idővel), mint a bizonytalan kimenetelű HT birtoklásért folytatni a versenyt.
Pontszám: 8.14
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Azúr Légió
40. hozzászólás - 2010.04.15. 14:24:55 (Válasz Jeriko #39 hozzászólására.)
Sztem felreertettel. Azt magyaraztam, hogyha bekerul egy rakas tapos epitenivalo, akkor utana mar kevesbe eri meg valtani. Masoknak. Nem az AL-nek.
Pontszám: 6.76
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője