Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
utáltVegzetkviz0Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
281. hozzászólás - 2010.06.10. 20:34:08
Oké, lehet debuggolni...nem lesz benne semmilyen malware.

Akkor meg miért zárt a forrás? Hogy ne használják fel mások saját céljaikra.

Ha valaki használ egy harmadik személy által írt programot, akkor a készítőjében meg kell bízni, a tűzfal és a víruskereső tesztje után még mindig simán letörölheti az egész meghajtót akármelyik freeware program. A kulcsszó itt a bizalom. Vagy használja valaki úgy, ahogy azt a készítő készítette, vagy sehogy.

És ha már itt tartunk, kedves "okos" programozók, mivel jobb, ha csak *vegzetur* van benne? Hamis biztonság illúziója. Ott is lehet kárt okozni, elkölteni az összes lét gyógyitalra, eladni minden felszerelést, akármi. A script viszont nem csinál ilyet sem, és nem is fog. Az emberek segítésére jött létre, nem a tönkretételére. Hőbörögtök, hogy sok a kvízkérdés. Aztán azért, hogy jogosulatlan előny (emiatt visszább is lett véve), és most azért, hogy veszélyes. Röhej.
Pontszám: 3.65
irritálóMetállatFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
282. hozzászólás - 2010.06.10. 20:44:50
Tök mind1, mert nem malware, tehát annak beállítani a scriptet is bűncselekmény

Upd.:
vagy szabálysértés, vagy nem tudom én micsoda nem vagyok jogász
A hozzászólást Metállat módosította 2010.06.10. 20:46:38-kor
Pontszám: 4.00
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
283. hozzászólás - 2010.06.10. 23:00:42 (Válasz Vegzetkviz0 #281 hozzászólására.)
Érdekes, 5 (?) hónapig nem jutott eszébe a készítőnek/nem zavarta, hogy free forrást csinál, most hirtelen titkosítani kellett, zárni kellett stb.

edit: és igen, a script az emberek segítésére jött létre, ebben a szellemben volt fejlesztve is. Mióta más csinálja, nem ez a szemlélet uralkodik..
A hozzászólást Blackjack módosította 2010.06.10. 23:02:26-kor
Zoidberg - v1
Pontszám: 7.04
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
284. hozzászólás - 2010.06.11. 08:05:39 (Válasz Hype #276 hozzászólására.)
Ha valaki scripthasznalatra buzditana, akkor megertenem felhaborodasodat, de itt gyakorlatilag mindket oldal azt mondja, ne hasznald. Akkor mi olyan felhaborito ebben? Elmarad a katarzis amit a scriptelok jol-porul-jarsasa okozna?
Pontszám: 5.23
népszerűMIvanFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
285. hozzászólás - 2010.06.11. 10:49:08 (Válasz Metállat #282 hozzászólására.)
Minden bizonnyal a jó szándék vezérelte a script íróját, de ettől még a végeredmény egy elég durva Trojan-Downloader lett. (letölt egy távoli gépről valamilyen programot és a gépeden futtatja)
Mindegy, hogy most épp rendeltetésszerűen működik. A tényleges script, ami dolgozik, bármelyik oldal letöltésnél változhat, a tudtod nélkül, ellenőrizhetetlenül, követhetetlenül.
Lehet legyinteni, hogy nem veszélyes, ugyan miért tenne bármi rosszat veled. Az ésszerű kérdés azonban az, ha megengeded valakinek, akiről semmit nem tudsz és sehogy nem tudod utolérni, hogy akkor amikor akar, ellenőrzés nélkül, tetszőleges programot futtasson a gépeden, vajon mi akadályozza meg abban, hogy ne éljen vissza a lehetőséggel? A válasz pedig: a világon semmi.
Egyszerűen nincs rá más szó, aki feltelepíti, az nem normális.
Mi a különbség egy amator és egy profi számítógépes között?
Az amator szerint 1 kbyte = 1000 byte, a profi szerint 1 km = 1024 m.
Pontszám: 8.11
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
286. hozzászólás - 2010.06.11. 18:39:25 (Válasz Vegzetkviz0 #281 hozzászólására.)
Kedves ismeretlen gyártó.

Egy közeli barátom kért meg, hogy írjak, ő nem merte válallni...
Előszerettel használta a kvíz scripedet, még azután is, hogy kipatattant ez "biztos kémprogram" dolog. Nem nyúlt hozzá, nem állított el semmit, csak használta. Ma reggel azt írta a progi: nincs válasz piszkáltad az includokat!
Erre véletlenül uninstallálta. (illetve gondolta felrakja a friss verziót)

Csakhogy nem tudja honnét kell leszedni. Ha nem nagy kérés kérlek írd meg azoknak a szegény vétlen áldozatoknak, akik önhibájukon kívül nem tudják használni többé isteni találmányodat, hogy miként és honnét juthatunk hozzá!
akár privát üzenetben is.
Köszike
mármint a barátom nevében
(aki törölni akar, mert szintben messze van attól, hogy egy 6-8 válaszos relikviát vehessen, és a haját tépi a sok kvíz láttán, amit eddig megúszott a programod és az imacro remek kombinációjának köszönhetően)
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 4.44
fórumozóFlasiFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
287. hozzászólás - 2010.06.11. 18:51:29
Tisztelt script író!

Egy ideje használtam a kvízscriptet. Nem azért mert nem tudtam a válaszokat ha nem hogy gyorsabban tudjak válaszolni, ne kelljen annyit keresgetni.Bár bevallom a sok számomra idióta kérdésben is segítet.Minden elismerésem tied volt egész eddig, hogy ilyet alkottál és ingyen átadtad.Az hogy lekódoltad hogy védd a munkád egy dolog, sziíved joga.
De mostani írásod, a script törlésére sarkalt. Ha valóban olyan jó szándékkal írtad,és csak egy kis hiba miatt maradt a *, akkor csinálsz egy gyors új verziót és javítod be írva azokat az engedélyező sorokat. Ellenben te, felháborodsz és bele írtak a munkámba /ami ugye nem igaz mert magában a scriptbe nem jelenik meg csak a monkeyben / felkiáltással kitiltod azokat akik beirták hogy hol működjön/működhet.
Ez tömény rosszindulat és semmi jót nem mutat felőled.Ezek után, mindegy mit állítasz magadról
senki se hiszi el hogy te nem akartad másra is használni. Mivel pont azt amivel jó indulatod bizonyitanád azt veted el.
A hozzászólást Flasi módosította 2010.06.11. 18:55:22-kor
Pontszám: 7.33
kedvelt tagMangetsuFérfi
Végzetúr tehetség
209 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
288. hozzászólás - 2010.06.11. 19:14:13 (Válasz Flasi #287 hozzászólására.)
Én a helyedben gyorsan átírnám a hsz-t, mert ezért zárolhatnak... Teszem azt "Egy ideje az egyik barátom/ismerősöm/akárki használta a kvízscriptet. Nem azért mert nem tudta a válaszokat ha nem hogy gyorsabban tudjon válaszolni..." Miklós nem díjazza a nyilvános elismerést... attól még hogy becsületesen bevallottad, scripthasználóként megsértetted a szabályokat, és egy időre zárolja a karidat ha észreveszi
v3: Ninqueril a Suttyó - DDT
Pontszám: 5.25
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
289. hozzászólás - 2010.06.11. 19:24:33
Ha teszem azt itt valaki beismeri, hogy használta scriptet (és, ahogy látszik rengetegen használták, csak nem vallják be nyiltan), és egy ilyen beismerés miatt példaértékűen zárolnák az illetőt, szerintem lenne pár felháborodott játékos, aki törölné magát. Én biztosan!
Mivel a prém játékosok több, mint a fele használ ezt-azt (a HSZ-ekből ez derül ki), és a nyíltan fellválalók kapnának csak bűntetést, akkor azt hiszem számomra meg is szűnne létezni a VU, és vissza is követelném az ősköveim árát, sőt a 2011-ig megvett prémtagságomra befizetett őskövek árát is!

De bízunk benne, hogy ekkora igazságtalanságokra nem kerül sor.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 4.44
kedvelt tagMangetsuFérfi
Végzetúr tehetség
209 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
290. hozzászólás - 2010.06.11. 19:49:48 (Válasz Tiha #289 hozzászólására.)
Sajnos volt már rá példa. Byzon egyszer felvállalta, Miklós kiszúrta, és 3 napra zárolták... Mondjuk jó nagy tiltakozás követte a többi felhasználó részéről, és teljesen jogosan
v3: Ninqueril a Suttyó - DDT
Pontszám: 5.25
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
291. hozzászólás - 2010.06.11. 19:55:47 (Válasz Tiha #289 hozzászólására.)
Byzon mar kapott 3 napos bann-t onfeljelentesert... Szoval ne hamarkodd el, mit jelentesz ki..
Pontszám: 5.78
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
292. hozzászólás - 2010.06.11. 20:04:51 (Válasz Mangetsu #290 hozzászólására.)
Idézet: Mangetsu - 2010.06.11. 19:49:48
Sajnos volt már rá példa. Byzon egyszer felvállalta, Miklós kiszúrta, és 3 napra zárolták... Mondjuk jó nagy tiltakozás követte a többi felhasználó részéről, és teljesen jogosan


Nem volt jogtalan a zárolásom, de megérte: lesz kvízcsökkentés. Jól esett a sok kiállás mellettem, de Miklós azt tette amit tennie kellett. Jelenleg amúgy már nem használom a vonatkozó scriptet, bár teszem hozzá alig játszom egyúttal, míg hozzáférhető nem lesz a kvízcsökkentés.

Tiha: azért ne törölj...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.99
kedvelt tagMangetsuFérfi
Végzetúr tehetség
209 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
293. hozzászólás - 2010.06.11. 20:13:13 (Válasz Byzon #292 hozzászólására.)
Nem mondtam hogy jogtalan volt a zárolás, hisz a szabály szerint cselekedett A tiltakozás viszont akkor is jogos volt, hisz példát statulálni így nem lehet, mert semmin nem változtat
v3: Ninqueril a Suttyó - DDT
Pontszám: 5.25
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
294. hozzászólás - 2010.06.11. 21:21:20
Ez akkor is igázságtalan. tudjuk, hogy 100 ember elkövet valami kihágást. 1 bevallja, hogy igen ő az egyik a 100 ból. Erre, akkor jól megbűntetjük? Inkább akkor bújjunk a szőnyeg alá, és álszenteskedjünk...
Tipikus: én nem tudom kiszűrni a 100 csalót, jól megbűntetem, azt, aki bűnbánóan bevallja.
Na mindegy.

(ok, azt értem, hogy kell szankció, de ez ÍGY nem megoldás)
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.16
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
295. hozzászólás - 2010.06.12. 11:25:23
Nyaf...nem bírom megállni...akkor is írnom kell ide

Ma rávettem magam, hogy válaszoljak előre a kvízre (v2), azt hiszem kár volt. A kategorizálás ott kimaradt, nem volt hozzá idegrendszerem.
Amennyi bajos kérdés van még a mai napig, az valami hihetetlen. (Tudom, adminok meg minden...de akkor is)

Vegyünk egy példát...ma (csak v2-n!) 3 olyan különbözően megfogalmazott kérdésbe botlottam, miszerint Ki volt a rendszerváltás után az első köztársasági elnök? (Ez háromféleképpen.) Könyörgöm...nem lehetne valahogy adott esetben válaszra is szűrni és szanálni? (Egy ilyen kvízesdibe nem okés az X ezer kérdésben (minimum) 3 -lényegét tekintve- hót ugyanolyan kérdés.

Szóval, amiért ide "fakadtam ki" az a következő: a script hegesztője ezt az agybajt vette le a játékosok...hmm..igen nagy százalékáról. De segond Miklósék jönnek a bizgerével, már várom.

Tehát a scriptet egy egyszerű FF beépülővel ki lehet váltani, a neve: QuickDrag (nem linkelek, tessék keresni) annyit tud, hogy: kijelölsz, kijelölést arrébb húzod és voilá! Új fülön rákerestett a guglival. Ha valaki még így se talál meg egy választ 15-30 mp alatt, az tényleg izzadjon a gép előtt és böngésszen órákat. És élvezze a kvízt

ui: Nem tudom, hogy ennek konkréte volt-e valami értelme vagy haszna...passz

Pontszám: 3.72
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
296. hozzászólás - 2010.06.12. 12:33:13 (Válasz Piciklon #295 hozzászólására.)
Tessek kvizelni... Szelesiti a latokorod... En mar 360 fokban latok....
Pontszám: 5.78
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
297. hozzászólás - 2010.06.12. 13:12:00
Kvíz: idő és agysejtrabéó tevékenység!
Akkor már inkább sörrel ölöm az agysejteimet!

Nem vagyok hajlandó újra foglalkozni vele. De mivel 10% vadászott LÉ, az komoly veszteség, ezért mégis csak KÖTELEZŐ a kvíz.

Legyen már olyan tárgy, ami teszem azt 60. szinttől elérhető, és megszűnteti a kvízt, és a 10% LÉ-t sem bukom.

(bukom vele a kvíz besorolást, és a kvíz medált, meg a 100 helyes válasz utáni kérdésírásért járó LÉ-t) Ez bőven elég veszteség, Szóval nem lenne nagy TÁP egy ilyen kvíz kiváltó tárgy.

Símán azt tudná, hogy amily kérdésre NEM vélaszoltam, nem böktem a kvízben, arra automatikusan menne a +10% LÉ, viszont nem számítana helyes válasznak, kitöltött kvíznek.
Ha rossza a válasz, akkor nem működik, ha jó a válasz szintén nincs értelme a működésének. Így ha akarok válaszolok, ha nem, akkor sem bukok!
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 3.06
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
298. hozzászólás - 2010.06.12. 14:15:38 (Válasz Piciklon #295 hozzászólására.)
Minek a google keresőhöz beépülő az FF-be? Alapban jobb klikk a kijelölt szövegre és "Keresés itt: google (vagy ami be van állítva)) - erre: "szó". Ugyanez kicsit más szöveggel Chromeban is működik. IE-t nem tudom, nem vagyok hajlandó azt használni
Pontszám: 9.08
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
299. hozzászólás - 2010.06.12. 16:12:17 (Válasz Craslorg #298 hozzászólására.)
Aranyapám...az lassúúúú

Csak mint alternatívát javasoltam

Pontszám: 4.95
kedvelt tagDegetzFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
300. hozzászólás - 2010.06.12. 21:59:16 (Válasz Vegzetkviz0 #281 hozzászólására.)
Idézet: Vegzetkviz0 - 2010.06.10. 20:34:08
Oké, lehet debuggolni...nem lesz benne semmilyen malware.

Akkor meg miért zárt a forrás? Hogy ne használják fel mások saját céljaikra.

Ha valaki használ egy harmadik személy által írt programot, akkor a készítőjében meg kell bízni, a tűzfal és a víruskereső tesztje után még mindig simán letörölheti az egész meghajtót akármelyik freeware program. A kulcsszó itt a bizalom. Vagy használja valaki úgy, ahogy azt a készítő készítette, vagy sehogy.

És ha már itt tartunk, kedves "okos" programozók, mivel jobb, ha csak *vegzetur* van benne? Hamis biztonság illúziója. Ott is lehet kárt okozni, elkölteni az összes lét gyógyitalra, eladni minden felszerelést, akármi. A script viszont nem csinál ilyet sem, és nem is fog. Az emberek segítésére jött létre, nem a tönkretételére. Hőbörögtök, hogy sok a kvízkérdés. Aztán azért, hogy jogosulatlan előny (emiatt visszább is lett véve), és most azért, hogy veszélyes. Röhej.


Ne nevettesd már ki magad. A korábbi íróval történetesen kommunikáltam és adtam tippeket neki, arról ami véleményem szerint mehetett volna jobban is (a scriptben). Cserébe ő is adott tippeket nekem. Az opensource communitynak mindenhol megvan az előnye és respektje is.

Hogy ne használják fel mások saját céljaikra.

Ez meg akkora buzz, hogy szakad tőle a plafon. "Félúton" zártá tenni a kódot értelmetlen. Aki akarja, használja majd a korábbi verziót. Másrészről meg: jön majd szépen valaki, aki közzéteszi a sajátját, nyilvános forrással, te meg lehúzhatod a rólót.
A hozzászólást Degetz módosította 2010.06.12. 22:01:57-kor
Pontszám: 7.38
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!