Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
21. hozzászólás - 2010.04.06. 15:13:32
Sebgyógy script:
Minden x időn belül elindított gyógyítás csökkentse a hatásfokot, valamint ha a blöki szintje elérte már az alapszintjét egyszerűen ne adjon morált a gyógyítás. Cserébe el lehessen indítani több gyógyítást egyszerre... (Kivédeni a büntetést, ha valaki pl 20 adagot gyógyít egyszerre...)
Pontszám: 6.58
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
22. hozzászólás - 2010.04.06. 15:15:53 (Válasz Birka #20 hozzászólására.)
Te, Birka, néha egész jó ötleteid vannak
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.66
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
23. hozzászólás - 2010.04.06. 15:18:15 (Válasz Birka #21 hozzászólására.)
Ez viszont annyira nem jó. A folytongépelőttülőkockákat is megszivatja.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.80
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
24. hozzászólás - 2010.04.06. 15:18:31
15%-os scriptek:

Mivel a prémium státusz sajnos csak a topnak ad bármi extrát, így ebbe tenném bele, hogy aki prémes, azt csak 16%-tól lehet megütni...

Autó támadó scriptek:
Ha valaki ellen indítok támadást, de nem támadhatom valamiért, akkor a 3. sikertelen alkalomtól kezdve próbálkozás a négyzeten percig nem támadhatok senkit.

Tömő scriptek:
Ha megveszek egy relikviát, akkor onnantól sikeres védekező harcban se LÉt, se TPt nem kap az illető.
Pontszám: 6.58
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
25. hozzászólás - 2010.04.06. 15:25:04 (Válasz Kocos #17 hozzászólására.)
Üdv Néktek Ó Végzeturak és Úrnők!

Itt valóban a gonoszság uralkodik vala. Mindenki hozzászólásait befolyásolják a gonoszság erői és Kocos hozzászólásával kezdték....



Birka: Támogatom. Nem mintha számítana. <széles mosoly> Felhasználóbarátabb lenne egy 50-es maxos szakértelem.

Jut eszembe, akkor az oldal skinnelése is tisztességtelen? Mert az is előnyhöz juttat, pl. öltözködés során. Én bevallottan cselekedtem ilyen gonoszságokat. Mellé málét, hangyákat és újságpapírt áldoztam és táncoltam ruhátlanul teliholdkor.



Let

Ui: A pontozó haveroknak üzenem, hogy ha le akarnak igazán pontozni, kattintsanak a képre.
A hozzászólást Let. módosította 2010.04.06. 15:45:34-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.05
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
26. hozzászólás - 2010.04.06. 15:28:52
Kvíz scriptet sokáig használtam, használom most is ha tehetem, egyszerűen az idő miatt, és még ha élvezem is a kvízelést, akkor is jobban járok, ha valahol máshol játszom ilyesmit, ahol egy hibás/idióta kérdés nem fog 10% lémbe kerülni. Nem sok, de ha nem muszáj nem fogom kidobni.

Sebgyógy, támadás, leveretés és a többi ilyen jellegű tevékenységet automatizáló script szerintem nem sokat árt a játéknak, előnyt annyira nem jelent, mint hátrányt azoknak, akik nem férnek hozzá. Azt, hogy helyettem tegyen meg valamit egy progi egyszerűen nem lehet megakadályozni, amíg a kábel különböző végein vagyunk. Megoldásként nem lenne jó egy a játékba beépített automatizáló? Nem túl sok, mondjuk 5 feladatot ellátó (tetszés szerinti) lista értelmetlenné tenné a scriptelést.
Pontszám: 6.12
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
27. hozzászólás - 2010.04.06. 15:29:37 (Válasz Birka #24 hozzászólására.)
Ez mondjuk a másik oldalról mozdítaná elő a scriptelést, mivel engem csak 16%-on tudnak ütni, ügyesen (scriptel) megoldva, hetekig nem támadhatna meg senki, ha én nem akarnám.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.20
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
28. hozzászólás - 2010.04.06. 15:35:35 (Válasz CaveMaN #27 hozzászólására.)
Cave, ha nem akarod hogy megüssenek, akkor most se tudnak. A gond ott kezdődik amikor egy támadó script ezredmásodpercenként küldi, vagy egy autoklikker frissíti a támadás linket... Az ellen nincs az az isten hogy tudj védekezni, ha éppen kimásztál 15% alól, különösen, ha ez meg van támogatva az ismert szerver oldali csúszással is

Ismerek olyan embert aki az egész v4-et "levadászta", és hidd el nem sokat foglalkozott a v4-el...
Pontszám: 5.90
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
29. hozzászólás - 2010.04.06. 15:40:06 (Válasz Birka #28 hozzászólására.)
A tizedmásodpercenként frissülő támadó linket ki kéne szűrnie a VU erre figyelő programjának (gondolom van), és az ilyet indoklás nélkül kéne zárolni. Hogy ilyen fajta scriptelésre lehetőség legyen, az szerintem nem megengedhető, és elfogadhatatlan.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 6.64
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
30. hozzászólás - 2010.04.06. 15:42:36 (Válasz Birka #28 hozzászólására.)
Igen, de erre mondta Miklós annó, hogy azt nem szeretné, ha valaki teljesen kivonná magát a portyából. Most a szerveroldali csúszás miatt muszáj odafigyelni, mert vagy scripttel, vagy anélkül is el tudnak kapni. Akkor meg sehogy sem lehetne.

Erre javasoltam én a V5-höz, hogy ha 15% alá ütnek, akkor gyógyulj ki belőle azonnal és automatikusan. Megoldaná a bújkálást, mivel nem lehetne.

Mási testvér: szerintem ezt a fajta cuccot szűrik azért Miklósék.
A hozzászólást CaveMaN módosította 2010.04.06. 15:43:15-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.20
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
31. hozzászólás - 2010.04.06. 15:43:49 (Válasz Let. #25 hozzászólására.)
Idézet: Let. - 2010.04.06. 15:25:04

Jut eszembe, akkor az oldal skinnelése is tisztességtelen? Mert az is előnyhöz juttat, pl. öltözködés során. Én bevallottan cselekedtem ilyen gonoszságokat.


Képek és reklámok letiltásával nekem kb. 3-5-ször gyorsabb a VU. A játék legeleje óta így csinálom a kvízolimpiát, most már így is játszom. Az új design-nál a sebességkülönbség akár 10-szeres is lehet (egy másodpercnél kevesebb idő alatt bejön az oldal, sok esetben nem is kell legörgetni az aljára, mert feljebb van minden).
Pontszám: 5.18
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
32. hozzászólás - 2010.04.06. 15:44:18 (Válasz Almási Viktor #29 hozzászólására.)
Persze-persze...

Ekkor jön az hogy a macskám rálépett a középső gombra az egeremen, a gyerek játszott, és tetszett neki a görgő, így éppen a támadás linken tenyerelt bele stbstbstb.

A kisbaltás megoldások nem igazán férnek bele a dologba, viszont a finomhangolásokkal igen is értelmetlenné lehet tenni szerver oldali bónuszok formájában a scriptek zömét!

Ha minden script ellen van szerver oldali támogatás, melyet a script nem tud helyettesíteni, akkor a script értelmét veszti! Lehet továbbra is használni, de hátránya kerülsz a használatával, akkor mért használd?
Pontszám: 5.45
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
33. hozzászólás - 2010.04.06. 15:48:01 (Válasz Jeriko #31 hozzászólására.)
Te "CSALÓ"!!!

Merted használni a képek kikapcsolása böngésző funkciót, nem szabályellenes ez?

Persze ha a portyaablak figyelővel játszik valaki az már bot mi? Pedig az is csak egy a vura írt böngésző alapfunkció...

Na befogom, a 3 havi fórum keretemet elhasználtam ma...
A hozzászólást Birka módosította 2010.04.06. 15:48:48-kor
Pontszám: 6.27
fórumozóSuperadminFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
34. hozzászólás - 2010.04.06. 15:50:51
A vadászós scriptet a mai napig 1227-en töltötték le.
Tudok nem egy játékost, aki teljesen automatára állítva elindítja a vadászatot, és elmegy közben kávét inni, vagy rágyújtani. Nem érdekli, hogy ha rossz szériát fog ki, akkor a kapott kérdések 50-60 %-ánál bukja a 10%-ot. Ezen kellene elgondolkodni, hogy vajon ennek mi az oka?
Az, hogy ahogyan azt előttem már leírták, egy bizonyos szint után már egyszerűen utálja az ember. Nagyon.
Miklós leírta egy másik topicban, hogy hathatós lépéseket tesznek ellene. Azt lehet, de egyetértek Jerikóval, akik már megszokták ezt a kényelmi funkciót, inkább abbahagyják, de nem fognak ismét 50 kérdésre kattintgatva válaszolni.

Az igazán hathatós lépés első kanyarban nem a vadászós script elleni fellépés, hanem annak - ahogy azt szintén írták - egy jó szakival történő kiváltása lehetne. Ha ez megvan, ki kell irtani a vadászós script használatának a lehetőségét is. Ugyanis hangsúly azon volna, hogy ne kelljen annak idétlen kérdésekre válaszolgatnia, aki nem akar.

Ugyanilyen vehemensen támogatom az olimpián scriptelők - ha vannak - azonnali kirúgását, ha ez bebizonyosodik.
Pontszám: 6.24
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
35. hozzászólás - 2010.04.06. 15:50:58
Igazából az a nagy kérdés, hogy milyen módon közelíti meg ezt az egészet a játékvezetés. Itt mindenki úgy készül rá, hogy rugalmasan (játékbeli apró módosítások, % alapú idomítás, INGYENES átöltözés gombnyomásra mindenkinek stb.) kezelik majd a problémát, nyilván játékos oldalról ez az előnyösebb. De azzal is számolni kell, hogy diktatórikusabb eszközökhöz nyúlnak és inkább kivédeni próbálják a scriptek használatát (idomítás, sebgyógy 1-2 karakterrel vizuális megerősítés, képként megjelenített betűkkel...stb.).
Egy biztos; meg kell húzni a határt, hogy mi az, ami még szabályos és mi az ami nem. Mert az, hogy most 2 sorban le van írva, hogy aki automatizál az rosszkisfiú, az nem elég konkrét. Nem szabályoz semmit, és nem tükrözi a "jogalkotói szándékot" sem. Én, aki beteszem kedvencek közé a vu-t és kattintásra nyitom az oldalt - és még a logint is megjegyzi a FF - csalok-e vagy sem ahhoz képest, aki bepötyögi az url-t és a logint is? Szándékos a sarkított példa, de ez is automatizálás! Mindenki úgy gondolja, hogy ezzel nincs gond, és mindneki úgy gondolja, hogy az ezredmásodpercenkénti támadási link frissítése pedig gond. Kellene egy határ, amivel időt spórol a user az legyen megengedett, és csak az olyan automatizálásnak kellene tiltottnak lennie, amivel nem a gép előtti, vagy kattingatási időt spórolja meg a játékos.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.58
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
36. hozzászólás - 2010.04.06. 15:55:56 (Válasz Birka #33 hozzászólására.)
Üdv!

Mondjuk valóban erős túlzás együtt kezelni a böngészőt gyorsító illetve közvetlenül a játékra ható dolgokat. De én is megláttam a párhuzamot.

Engem az érdekelne, hogy mi van azzal a névtelen tömeggel, akik nem szólnak hozzá a dologhoz?

Superadminman: Egy szakértelem megoldást jelentene. A helyes kvízválaszhoz kapcsolt bármilyen előny (lásd "A Térkép"), azonban sokakat újra a script elővételére sarkallhat. Mondjuk szerintem jelentősen kisebb réteget, mint most.


Let


Ui: Az is érdekelne mi van azzal a néhány névtelen pitiáner figurával, aki csak lepontoz, nem szól hozzá. Szólalj már meg kuka. Igen, te!
Örvendek az egyoldalú beszélgetésnek, de gombot nyomogatni a három éves lányom is tud... <lol>
A hozzászólást Let. módosította 2010.04.06. 15:58:50-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.13
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
37. hozzászólás - 2010.04.06. 16:07:53
törjük fel kvízolimpia idejére a googlet, és tegyük elérhetetlenné egész MO.n
Pontszám: 5.14
kedvencScorpion666Férfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
38. hozzászólás - 2010.04.06. 17:28:06 (Válasz Ricskosz #37 hozzászólására.)
Még mindig ott a wikipedia...
V2 - Sith Lord - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.47
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
39. hozzászólás - 2010.04.06. 17:31:58 (Válasz Superadmin #34 hozzászólására.)
Idézet: Superadmin - 2010.04.06. 15:50:51
de egyetértek Jerikóval, akik már megszokták ezt a kényelmi funkciót, inkább abbahagyják, de nem fognak ismét 50 kérdésre kattintgatva válaszolni.


Volt egy karakterem, akinél már aránylag korán kimaxoltam a spektrális manipulációt (100), lélekenergia sajtolást (60). Vadászatkor az elementáris fúziót turbóztam, ha befogott egy állatot, csak rányomtam a sajtolásra, nem kellett megállítania vadászatot, és ugyanígy néha átraktam a turbót ultraspecre, transzplantációra a vadászat alatt, és el is költöttem a LE-t. A napi csp adag elvadászása megvolt másfél-két óra alatt, sokszor ki sem jött 15% alól, rá sem kellett nézni.

Aztán eljött az idő, mikor leküzdötte a fertőzést, megkapta a +5 turbózható bónuszokat (Zarknod miatt még 68. szint előtt). Mivel maximalista vagyok, turbóztam az SM-et (EF helyett) 105-re és úgy vadásztam, ha befogtam két állatot, akkor leállítottam a vadászatot, turbót átraktam sajtolásra, a két sajtolás között meg várakozás... A napi csp elköltése felugrott 4(!) óra fölé, és akkor még el sem költöttem, ötször annyira figyelni kellett 15%-ra stb. Egy hetet bírtam, aztán töröltem a karaktert.
Egyszerűen eltűnt a játékélmény. Én vesztettem egy jó karaktert, a Beholder meg némi zsetont. Talán az ilyen dolgokat (is) át kellene átgondolni.
Pontszám: 9.10
irritálóMetállatFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
40. hozzászólás - 2010.04.06. 21:03:38 (Válasz Fulijoe1 #14 hozzászólására.)
Idézet: Fulijoe1 - 2010.04.06. 14:39:55
te bizonyára azon kevesek egyike vagy, aki a játék minden részével elégedett és az idomítása is az egekben van
szerintem a legtöbben keresik a kiskapukat csak legfeljebb nem beszélnek róla

Egy hatalmas végzetúr problémát elfelejt mindenki, amiért igazán a kiskapu keresés megy. Méghozzá azt, hogy az egész toplista befagyott, nincs kiugrási lehetőség. Persze, hogy scriptelsz, amikor a nálad jobb játékost esélytelen vagy beérni 1év alatt sem! Egyszerűen próbálod beérni azzal a kis előnnyel is amit a script ad, miközben egyre több időt von el a játék az életedtől. Egy idő után beleunsz, mint ahogy a toplista vezetők is, mert nekik ugyanezen befagyás miatt nincs kihívás, mert tökmindegy mit csinál, Ő fog fent maradni...
Pontszám: 6.20
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!