Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
141. hozzászólás - 2010.04.28. 12:16:00 (Válasz Birka #121 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.04.27. 09:43:50
A kvízmedálnak nincs renoméja, legalább 12 hónapja scriptolimpia van, most már rendet tenni drasztikus lépések nélkül?


Ezt mivel tudod alatamasztani?
Nemreg valamelyik vilagon szuletett egy 50/97-es eredemeny. Arrol ordit, hogy script, ez rendben is van. De a legutobbi kvizolimpian is harmadik lett egy szovitarsam, akirol biztosan tudom, hogy nem scripttel. Ha valoban scriptolimpia, akkor hogyan tudnak ilyen kivulallok 3. helyre odaerni?
A masik meg, hogy miert valtoznak a gyoztesek? Ritka hogy 2 egymest koveto olimpian 1-2 nevnel tobb atfedes legyen a nevek kozott, harom egymas koveton meg szinte soha nincs olyan aki mindharmon medalt ero helyen vegez.
Pontszám: 6.78
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
142. hozzászólás - 2010.04.28. 12:18:07 (Válasz Awenhai #140 hozzászólására.)
Szia Awenhai!

Esetlegesen az is megoldást jelenthet, ha a kvízzel szerzett medálok száma korlátozva lenne. Például 6 darabra. A további hat csak olimpiával érhető el.
Természetesen az olimpia megreformálása után.

Mely egyébként -bár lehet, hogy más már felhívta rá a figyelmet- ma kellett volna, hogy legyen.

Én személy szerint azt tartanám még opciónak, hogy X számú helyes válasz ne legyen összefüggésben kvízmedállal. Legyen 1500 válaszonként egy százalék biztos abból a tízből. Így 15.000 helyes válasz után már mindenki megkapná a 10%-ot.



Let

Kocos: Szerintem annyira szűk rétegről lehet szó, hogy az nem szignifikáns. Úgy érzem, el van túlozva a kérdés, a rossz példa ellenére.
A hozzászólást Let. módosította 2010.04.28. 18:27:17-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 7.52
fórumozóSleeper CellFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
143. hozzászólás - 2010.04.28. 12:20:16 (Válasz Jeriko #129 hozzászólására.)
Ez tetszik!!
Pontszám: 5.72
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
144. hozzászólás - 2010.04.28. 12:27:48 (Válasz Miklós #134 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.04.28. 11:11:10
Viszont egy dolog biztos, a kvíz adminok számára segítséget jelent, ha a kérdés kijelölhető, és így tudják ellenőrizni, hogy az új kérdés szerepel-e már az adatbázisban.


Nem ismerem a kvízadminok rendelkezésére álló felületet, de abban biztos vagyok, teljesen függetleníteni kellene a játékbeli kvíz megválaszolásától (nyugodtan lehet tehát szöveges). A meglevő adatbázisban egy kvízadminnak igazából nem hiszem, hogy keresgélnie kellene, illetve az ilyen jellegű munkát valakinek a kft-ből kellene elvállalnia. A kvízadmin feladata korlátozódjon arra, hogy egy új kérdés bekerülhet-e az adatbázisba vagy sem (még jobb lenne, ha egy kérdést akár több kvízadminnak is jóvá kellene hagynia.
Az, hogy egy kérdés szerepel-e az adatbázisban vagy sem: ezt keresgéléssel sem lehet eldönteni 100%-osan, viszont a kvízadminok munkáját is megkönnyítené, ha egy új kérdés elfogadása során a rendszer feldobná azokat a kérdéseket, amelyekkel az éppen elfogadandó nagyfokú egyezést mutat (kérdésekből kiszedni névelőket, kérdőszókat, gyakori határozókat, kikeresni azokat a kérdéseket, amelyekben a legtöbbször fordulnak elő az ellenőrzendő kérdés szavai).

Nem mellesleg amit már sokszor leírtam: egy kérdéshez had fűzzenek megjegyzéseket a játékosok a kvíz megválaszolása során. SEMMIKÉPP SEM KÖTELEZŐ SZERŰEN (ez volt a legelső rendszer nagy hibája), és elég lenne pár lehetőség: 1) helyesírási hibás kérdés 2) túl speciális kérdés 3) értelmezhetetlen kérdés 4) Primitív kérdés (pl. Melyik országban található Budapest?) 5) Van hasonló kérdés stb. Amelyik kérdéshez X megjegyzés érkezik, ott a kérdést felülvizsgálnám.
Pontszám: 7.19
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
145. hozzászólás - 2010.04.28. 13:09:56 (Válasz Miklós #134 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.04.28. 11:11:10

Idézet: Prisma - 2010.04.27. 16:57:12
Én a 2. problémával kapcsolatban Birkával értek egyet, jó lenne, ha lenne lehetőség valahogyan kimaradni a kvízelésből.

Valójában, van rá lehetőséged. A kvíz +10% bónuszt ad, erről lemondhatsz,

Ez nem így van. Ez egy PvP játék, így tudatosan senki nem mond le arról, hogy a legerősebb karaktert fejlessze ki. A kvíznek semmi köze a játékhoz, legalábbis a játékban található karakterekhez, teljesen kilóg abból, így nem fair ilyesmihez kötni a karakter erősségét. Ilyen erővel az is adhatna bónuszt, hogy ki hány könyvet vásárol, illetve sok egyéb extrém dolgot ki lehetne találni, aminek szintén semmi köze a játékhoz.


ugyanúgy, mint pl. sokan lemondanak az ajánlásból kapott 10% bónuszról - pedig sosem hallottam, hogy valaki amiatt panaszkodna, hogy az ajánlásból nem kapja meg a +10% bónuszt, akkor mekkora hátrányba kerül. Van egy AHs relikvia, ami +5%-kot ad akkor is, ha nem jól válaszolsz, ez tovább csökkentheti a "hátrányt".

Az ajánlás bónuszáról nem mond le senki. Ugyanúgy, ahogy pénzért sem mindenki hajlandó mindenre, úgy plusz LE-ért sem. A legtöbb embernek egyszerűen nem veszi be a gyomra a játék ezen MLM aspektusát. És itt is az a lényeg, hogy ennek a dolognak semmi köze a karakterhez, hanem a való életben kell tevékenykedni érte (méghozzá elég gáz dolgot). Egyébként pedig volt olyan, aki az ajánlás miatt panaszkodott - minő meglepetés, én voltam. Ezt írtam róla régebben, itt, a fórumon: "Az ajánlás az egyik leggázabb dolog a játékban, tisztára MLM/pilótajáték komponens. Vérciki."

Ismétlem, az alapprobléma az, hogy vannak olyan lehetőségek a játékban, amelyek, noha durva tápot adnak, a tervezésüknél fogva olyanok, hogy a játékosok elenyésző kisebbsége juthat hozzá, akárhogyan is igyekeznek a többiek. Szerintem ez alapelv szinten nem jó, nem szabadna ilyennek lennie. Régen is írtam már erről: "Ezek alapján nem szabadott volna bekerülnie a HT-nak, VF-nek, Rubin Triásznak (és egyéb, kevesek számára elérhető LE/TP javító tárgynak), kvízmedálnak, ajánlásnak, és még lehetne sorolni."
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 3.84
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
146. hozzászólás - 2010.04.28. 13:28:48 (Válasz Prisma #145 hozzászólására.)
Pont hogy egy rubin triász, vagy HT megszerzése jelentheti egy játékos számára az ösztönzést, hogy azt elérje, és ha megvan, akkor van esély, hogy még jobb legyen. pl triászt már egy béna kari is kivehet entitásból 50-60-as szinten...

Az ajánlás amúgy sztem se egy jó dolog, mondjuk teszem azt, valaki fel tud rakni egy reklámot olyan helyre, ahol sokan megnézik, akkor már csak az ajánlásból ellenne....pl én a játékos a gamestar oldalról ismertem meg, ott volt kis ismertető róla...ha én lettem volna a cikk írója és érdekelne a játék, tuti ilyen ajánlós linket raktam volna be a cikkbe, és van 1000 ember alám regisztrált volna...sztem sok 10K LE-t kapnék naponta, ami durva, hogy már 1-es szinten
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.72
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
147. hozzászólás - 2010.04.28. 13:37:25 (Válasz Eardog #146 hozzászólására.)
Ajánlásból maximálisan az általad aznap szerzett lé 10%-át kaphatod, ha 1000-en regeltek alád akkor is..
A hozzászólást Birka módosította 2010.04.28. 13:46:55-kor
Pontszám: 3.82
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
148. hozzászólás - 2010.04.28. 13:39:46 (Válasz Birka #147 hozzászólására.)
Az ajánlásokból szerezhető lélekenergiának van egy (inkább csak) elméleti korlátja. Az így kapott mindenkori LE nem lehet több, mint az általad szerzett LE 10%-ka. Tehát ha a karaktered pályafutása során összesen 1millió LE-t szerzett, akkor ajánlásból maximum 100ezret kaphat, a felesleg elvész.


Tehát nem aznap, hanem amit az egész játékban szereztél....legalábbis az én értélmezésem szerint, hiszen direkt meg is magyarázza.
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.97
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
149. hozzászólás - 2010.04.28. 13:41:20 (Válasz Jeriko #144 hozzászólására.)
Ketsegtelen, hogy a kviz minosegbiztositasa teren oriasi lepeseket lehetne meg tenni. A kerdes inkabb az megeri-e. Megeri-e nem keves fejlesztesi kapacitast beleolni abba, amit utana egy szuk reteg fog hasznalni (kvizadminok), illetve hogy a mostani ertekelesi rendszerben vannak-e olyan vadhajtasok, melyek levagasara mindenkepp fejlesztes szukseges. Felreertes ne essek, minden javaslatod kivalo, orommel latnam oket megvalosulva. Inkabb attol tartok, hogy a merleg masik serpenyojebe mi kerulne, mi az ami emiatt esetleg elmarad.
Pontszám: 6.78
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
150. hozzászólás - 2010.04.28. 14:26:53
Nem tudom, Nektek mennyire tűnt fel, de a scriptek közül a kvízes még az egyik legkevésbé szabályellenes. Nem automatizálja a játékot, pedig ez van megtiltva, egyszerűen csak megkönnyíti a válaszadást és időt spórol. Mindenki számára elérhető, szabadon letölthető, egyszerű használni, aki foglalkozik a játékkal, az pontosan tudja, hogy létezik. Aki a fórumot nem olvassa, annak sem okoz egetverő hátrányt, 1-2% LE max, amit jelet, mivel a kérdések többségére meglehet találni a választ. Most mégis erről van kérdőív? A támadás automatizálásáról meg szó sem esik benne, pedig elég nyilvánvaló, hogy mekkora különbség van a kettő közt, mindenféle kielemezgetés nélkül is. Azt nem kell kiirtani? Persze megnyitja az oldalt 1000szer, ketyeg a pénz a reklám után, viszont terheli a servert, automatizál és a játékosok többségét is bosszantja. Ha adok 100ezret maradhat a kvízes is? De most tényleg kb itt tartunk...
Pontszám: 5.91
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
151. hozzászólás - 2010.04.28. 21:17:33
Rafkós: megmondom, mi a különbség. A portyázás automatizálást kevesen csinálják, mert a dolog jóval komplikáltabb, és relative könnyen észlelhető, erre külön log fájljaink vannak, már nem egy ember vett érzékeny örök búcsút a karakterétől amikor ezzel lebukott, és biztos vagyok benne, hogy lesznek még továbbiak.

A kvíz scriptelés sokkal globálisabb probléma, és a játék egy legizgalmasabb beépített versenyét, a kvízolimpiát is "piszkálja".

Idézet: Birka - 2010.04.28. 11:29:39

-Nem automatikusan figyeli a rendszer, hogy van-e már ilyen kérdés/válas páros a rendszerben??? Nekem ez az alap admin support eleme kéne hogy legyen logikailag...

Egy kicsit gondolkodj... A "már szerepelt" kategória nem azt jelenti, hogy szó szerint ebben a formában szerepelt a kérdés, erre azért nem olyan egyszerű megoldani, hogy előkeresse a hasonló kérdéseket. A rutinos admin egy kérdésben, ami gyanús, hogy már volt, felismeri, hogy mi az a kulcsszó, amire rákeresve nem kap túl sok találatot, csak relevánsakat és látja hogy vissza kell-e dobni. Erre programot írni nem lenne túl egyszerű, de ha valaki vállalja, hajrá, megjöszönjük a segítséget
Pontszám: 3
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
152. hozzászólás - 2010.04.28. 21:25:16 (Válasz Miklós #151 hozzászólására.)
Erre azt mondanám, hogy egyszerűbb az olimpia kódját "piszkálni".

Ott legyen képbe generálva a kérdés, meg a válaszok, az olimpia googliságát is csökkenti, a scriptelhetőségét meg egyenesen agyonvágja.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.61
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
153. hozzászólás - 2010.04.28. 22:18:06 (Válasz Miklós #151 hozzászólására.)
Természetesen igazad van abban, hogy a teljesen azonosakat lenne könnyű szűrni csak

Viszont amikor rákeresünk egyes kérdésekre valamelyik adatbázison, van hogy ugyan az a kérdés szököz, írásjel stb eltéréssel akár 3x is fentvan. (Bár lehet az adatbázis feltöltése óta már törölve lett a multiplikáció...)

Viszont egy kérdés hasonlóság %-ot írni nem olyan bonyi szerintem (bár nem vagyok programozó...), és ha 80% felett dob ki eredményt, akkor keményen segítene az adminoknak.

Bár itt jön elő Kócos felvetése, megér e ennyi melót egy ilyen admin support, nem egyszerűbb e bízni az adminokban, és elnézni az esetleges azonosságokat?

Asszem meggyőztél, én is, inkább megbíznék még 2 admint, sokkal optimálisabb
A hozzászólást Birka módosította 2010.04.28. 22:21:26-kor
Pontszám: 4.44
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
154. hozzászólás - 2010.04.29. 00:19:35 (Válasz Miklós #125 hozzászólására.)
Szerintem rosszul közelíted meg a dolgot, amennyire én látom a scriptek készítői egyáltalán nem ártó szándékkal készítik a scripteket, épp ellenkezőleg, tenni szeretnének (és tesznek is) a VU közösségért, a játékért, gyakorlatilag ingyen dolgoznak. Az már más kérdés, hogy a kvíz script miatt (mindig ezt emlegeti mindenki), megoszlik a publikum szimpátiája, ki elfogadja, ki köszöni, ki utálja. Ráadásul a kvíz és a ruha script nem a semmiből nőtt ki, igény van rájuk, ezt kell (be)látni. Az Olimpiának egyértelműen árt a kvíz script, ezt szerintem mindenki aláírja. De az is árt az Olimpiának, hogy nem totálisan random, így ha valaki két-három világon játszik, ne adjisten több karakterrel is, az szépen "felkészülhet" a válaszokra. Ez így volt és van a kezdetek óta, ez legalább annyira aggályos, mint a script. Az automatizált portya és az ehhez hasonló scriptek tényleg aggasztó dolgok, de ha jól tudom ilyenek publikusan -hála az égnek- nem kerültek ki sehová (a készítői meg nem azonosak a publikus scriptek íróival, illetve nem törvényszerűen azonosak)

A nyílt kvízadatbázis hasznos és jó, de ha a scriptet egyértelműen elítéled, akkor ez a kettő egykutya szerintem. Ctrl+c, Ctrl+v, enter, bejelölés, három mozdulattal több, mintha valaki scriptet használ, ráadásul hiába publikus az adatbázis (egyébként a script is az), ha az emberek jó része se az adatbázisokról, se a scriptekről nem hallott még, ők így is úgy is hátrányban voltak, vannak és lesznek.

Azt hiszem nem a kvíz script a fő probléma, én ezt csak egy reakciónak vélem (már az adatbázis egy reakció volt..), ha úgy tetszik tüneti kezelésnek. Nincsenek olyan statisztikáim mint neked, de azt tudom, hogy sokan "belefásulnak" a válaszolgatásba. Alapjában véve három csoport van: Van aki "letojja", ha nem tud valamit (vagy egyáltalán el sem olvassa) random kattingat, mert már nem érdekli, vagy nem is érdekelte sosem, van aki kimondottan élvezi és szereti, ha nem tud valamit szívesen utánakeres, s vannak azok, akik belefásultak, egykor szerették, de x idő után elegük lett, szívük szerint hagynák az egészet, de mivel magával a játékkal továbbra is szeretnének "normálisan" játszani, így a fogukat összeszorítva keresgélnek, ha nem tudnak valamit (s ez a kérdések sokszínűsége és minősége miatt, sokszor előfordul..), a magas bónusz miatt.

Én az utóbbi csoportot "erősítem". Ez a 10%/CSP hatalmas bónusz, és egyszerűen nem engedhetem meg, hogy ne JÓL válaszolgassak, de ettől függetlenül 20+ ezer jó válasszal a hátam mögött, a pokolba kívánom már az egészet. Élveztem, szerettem, de 1,5 év után elegem van belőle, van aki előbb "feladja" van, aki 4 év múlva sem adná fel, különbözőek vagyunk, de abban nem vagyok biztos, hogy többen szeretik e ebben a formájában ezt a rendszert, mint amennyien nem..
Zoidberg - v1
Pontszám: 8.23
kedvelt tagRafkósFérfi
Végzetúr mester
293 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
155. hozzászólás - 2010.04.29. 02:38:39
A kvízolimpia már nagyonnagyon rég óta nem a fejből tudáson alapszik, a script ráadásul nem működik közben, mivel az adatbázis sem, akinek meg van sajátja, az akkor is előnyben lesz, ha a script el lesz lehetetlenítve. Ha lehetne másra használni, mint az idő/google megspórolása, már megtettem volna, de nem lehet. Semmi másra nem jó. A scriptek írói ráadásul még közzé is tették őket, nyilván ha oltári tápot jelentene, megtartották volna maguknak. Inkább az olimpia sántít, nem új a probléma, script nélkül is ugyanaz volt vele a baj, mint ami most. A legtöbb játékos megszokta már, hogy van kvíz, szeretjük, de nem mindig mindenki akar vele foglalkozni, a 10% léről lemondani pedig nem jó ötlet. Abban meg végképp nem vagyok biztos, hogy ha a válaszadás módja más lesz, nem lehet majd ugyanúgy automatizálni, legfeljebb az már nem lesz publikus, aki kap kap, aki nem az meg nem. Sokkal jobb ez a nyíltan kitett verzió.
Pontszám: 8.37
kedvencÁlomvirágNő
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
156. hozzászólás - 2010.04.29. 07:24:17
Magam is azt gondolom, hogy hiba a vadászatot és az olimpiát összemosni. Az előbbiben semmi kivetnivalót nem látok, hiszen - ahogy azt többen írták - hosszú játék után már kiütést kap az ember a kérdésektől, de a 10 % meg túl nagy ahhoz, hogy legyintsen rá az ember. Mellesleg nem hiszem, hogy bármilyen kárt okoz az az üzemeltetőnek, aki a vadászathoz használ scriptet, nehéz lenne bebizonyítani a károkozást.
De nem is ez a lényeg, hanem az ugyancsak felvetett kérdés: aki utálja a vadászatban a kattintgatásokat, nagy valószínűséggel meg fogja találni az újabb, más módon történő kikerülését ennek, csak az már nem kap ekkora publicitást, s csak egy szűkebb réteg részére lesz elérhető. Hagyni kellene a vadászatot, mindenki elérheti, aki akarja a ehhez szükséges eszközöket, kárt nem okoz, döntse el ki-ki, akarja vagy nem akarja használni. Ha ezen múlik, egyszerűen ki kell venni az új világokból a legtöbb helyes válaszért járó díjazást, aztán kész.

Ugyanakkor minden eszközzel meg kell akadályozni az olimpián történő visszaéléseket és a lehető legszigorúbban fellépni ellenük.
A tigrist előbb gondolatban kell elejteni - a többi csak puszta formalitás.
(Konfuciusz)
V4.1 - Hegylakók - Álomvirág
V4.2 - Ájjatfajm - Álomvirág
V4.3 - Csak simán torony - Ziva - Csak simán szájtépőket kamrázó
Pontszám: 7.59
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
157. hozzászólás - 2010.04.29. 08:44:24
Szervusztok!

Álomvirág: A vadászat közben a scripttel az a gond, hogy aki becsületes, mert nem tud, vagy nem akar scriptet használni akármilyen indokból, akár egyszerűen csak azért, mert a böngészője nem támogatja a scripteket, az hátrányba kerül a scriptelővel szemben, mert a becsületes játékos hibázik, a script nem.

Emiatt szabálytalan a script a vadászatban, mert aki nem akar kvízre válaszolni, mert megunta, vagy nem tud válaszolni, az ne akarjon jutalmat érte. Ne feledd: a játékleírás szerint nincs hátránya annak, aki nem kvízel. Annak van jutalma, aki helyesen válaszol a kvízkérdésekre. Innentől megint szabálytalan a script, mert jogtalanul, nem kvízelve jut a játékos a jutalomhoz. A kvízmedál az olimpián ezt csak súlyosbítja, de a helyzet ugyanaz: a tényleges feladat elvégzése nélkül jut a scriptelő a fizetséghez, súlyosbítva azzal, hogy a becsületes játékosok elől viszi el ezt a fizetséget.

A gugli nem befolyásolja a játékot, ha gondolod, vadászat közben használd nyugodtan... de a script a Végzetúrból szerez adatokat, amit visszaélésre használnak fel.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 3.34
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
158. hozzászólás - 2010.04.29. 08:50:08 (Válasz Rafkós #155 hozzászólására.)
Ez úgy működik min Mo-n sok minden
Amíg egy szűk kör tudja használni saját adatbázissal (Magyarán csak a krém lop magának milliárdokat), addig nincs gond, amint van script, ami időt spórol (copy-pastézik, és nem az embernek kell másolgatnia) és mindenkinek elérhető (Magyarán BKV/MÁV/FKFV stb...) úgy borul a bili.
A "nép"-nek nem lehet jó, mert akkor nincs feszkó lasd Matrix

Kivi leszek, ha nem csak az kvízolimpia kap "reformot", akkor kvíz időhiányra/minőségre/unalomra hivatkozva hány játékos fogja abbahagyni

A kérdőívben miért nem volt olyan lehetőség, hogy maradjon minden ahogy van, csak ezentúl ne legyen kvízolimpia? Portyában meg lehetett csinálni, hogy maradt minden a régiben, csak nincs LÉ, kvízzel miért nem lehet ezt megtenni?
A hozzászólást Birka módosította 2010.04.29. 09:21:03-kor
Pontszám: 5
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
159. hozzászólás - 2010.04.29. 08:59:46 (Válasz Awenhai #157 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2010.04.29. 08:44:24
Szervusztok!

Álomvirág: A vadászat közben a scripttel az a gond, hogy aki becsületes, mert nem tud, vagy nem akar scriptet használni akármilyen indokból, akár egyszerűen csak azért, mert a böngészője nem támogatja a scripteket, az hátrányba kerül a scriptelővel szemben, mert a becsületes játékos hibázik, a script nem.


Onnantól kezdve, hogy vadászat közben engedélyezett a script használata, már nem becsület kérdése. Ha akarod használod, ha akarod nem.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.29
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
160. hozzászólás - 2010.04.29. 09:07:04 (Válasz CaveMaN #159 hozzászólására.)
Szervusztok!

Idézet: CaveMaN - 2010.04.29. 08:59:46
Idézet: Awenhai - 2010.04.29. 08:44:24
Szervusztok!

Álomvirág: A vadászat közben a scripttel az a gond, hogy aki becsületes, mert nem tud, vagy nem akar scriptet használni akármilyen indokból, akár egyszerűen csak azért, mert a böngészője nem támogatja a scripteket, az hátrányba kerül a scriptelővel szemben, mert a becsületes játékos hibázik, a script nem.


Onnantól kezdve, hogy vadászat közben engedélyezett a script használata, már nem becsület kérdése. Ha akarod használod, ha akarod nem.


CaveMaN: A script jelenleg nem engedélyezett. Én annak örülnék, ha később sem lenne az.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.59
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője