Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
261. hozzászólás - 2010.06.09. 17:16:20 (Válasz Birka #258 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.06.09. 13:43:23
Jerikó, egy a skypeon elhangzott magyarázat a *-os eszmefuttatásodra:

Ha eddig megbíztál benne, ezután sem változik semmi, ha nem akkor pedig ezentúl még jobban undorodsz tőle.


Ez szerintem nem magyarázat kérdése, legalább egy *vegzetur*-ot illett volna beírni HA nem akarja a script írója más oldalakon is működésbe hozni a scriptjét. Ez nem biztonsági rés, eddig benne volt a scriptben, hogy csak VU oldalakon működjön, gondolom okkal vette ki. Szívesen hallanám az okát, hogy miért - ha te hallottál esetleg valamit, írd le kérlek. Az informatikai ismereteim alapján nem indokolja ezt a lépést SEMMI.

Idézet: Birka - 2010.06.09. 13:43:23
A jelenleg kézen forgó scriptek közül messze nem ez a legnagyobb biztonsági réses. Amikor VU-hoz írt "böngésző" .exe felületet kell telepíteni, mely dll-eket pakolgat a gépre az mekkora már?
Vagy amikor teljes makró engedélyt kell adnod egy excelnek ahhoz hogy a portyaablak figyelő xls tudjon működni?

A vu segédprogramok evolúciója kb 1,5 éve megindult, azóta vannak igen "meredek" megoldások, mindenkinek a gyomra, és a bizalmi/kényelmi szintje dönti el, hogy mit mer esetleg használni...


Ilyenekről még csak nem is hallottam, gondolom akik csinálták okkal nem terjesztik széles körben. Nem is raknám fel a gépemre egyiket se.
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.06.09. 17:16:41-kor
Pontszám: 5.34
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
262. hozzászólás - 2010.06.10. 14:14:35
Egyértelműen nem jó szándékú az új(?) készítő, én is megnéztem, halva Jerikó felhívását, szerintem se használja senki (most már beletették azt is, hogy ha bele nyúl valaki a forrásba -azaz, pl. átírod a címet, akkor nem működik, erre miért is volt szükség..ennyi..). Megmagyarázni meg meg lehet mindent, de ezt nem kell túlmagyarázni. A régi készítőt viszont nem értem, miért egy ilyen embernek adja át a munkáját.
A hozzászólást Blackjack módosította 2010.06.10. 14:19:00-kor
Zoidberg - v1
Pontszám: 7.08
utáltVegzetkviz0Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
263. hozzászólás - 2010.06.10. 15:19:06
Üdv mindenkinek!

Úgy vettem észre, heves vita alakult ki, jó dolog-e a script, vagy sem. Szerintem jó dolog. Azért készült el.

A friss események fényében a script kérdés-kiszolgálása 75%-ra lett visszavéve. Ennek okai:

1. sokan felháborodtak, jogosulatlan előnyt emlegettek. Mostantól aki scriptet használ, csak 75%-át fogja a kérdéseknek leválaszolni. Ez neki is jó, meg azoknak a szerencsétle...bocsánat, szóval azoknak a felhasználóknak is jó, akik továbbra is szeretik a gép mögött izzasztani a hátsójukat a kérdések leválaszolásával, valamiféle erkölcsi felsőbbrendűség felhőjén lebegve.

2. megjelent a tudás kulcsa, amivel egyszerre több kérdésnek számít egy kérdés. Kiváló ötlet vol! Vegyétek meg, így naponta 3-6 kérdésből le tudjátok válaszolni a vadászatot. Sokkal jobban jártok, mintha scriptet használnátok, kevésbé időigényes, és legális.

3. baszkuráltátok az include-okat Jerikó úr tanácsára. Ez rossz dolog! Kíváncsiak vagytok miért került bele *, amikor eddig nem volt. Elmondom, tök véletlenül, semmi racionális, informatikai indok nincs, csupán az, hogy egyesek az új script készítésekor lustaságból *-ot írnak be, vegzetur.hu/index/vadaszat/akarmi helyett, és néha olyan oktondiak, hogy a terjesztett verzióban is benne marad. De ez is remek véletlen volt arra, hogy kibukjon ez a probléma, nevezetesen, hogy az okos informatikus elkezd belepiszkálni. Eddig nem volt jelentősége, de a fenti vélemények/közhangulat fényében most már van. Aki letölti és használja a scriptet, tisztelje meg a készítőt legalább azzal, hogy korlátlanul megbízik benne. Vagy tessék akkor nem használni, ezt javaslom leginkább. Én sem úgy használom mások szoftvereit, hogy átírom a nekem nem tetsző részeket belőle. (Nem, a serialt sem írom át. Mindenből, ismétlem mindenből lehet free-t találni.)

Hamarosan úgyis újítás lesz a kvízben, és akkor semmissé válik ez a téma is.
Pontszám: 2.89
utáltVegzetkviz0Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
264. hozzászólás - 2010.06.10. 15:22:52 (Válasz Blackjack #262 hozzászólására.)
Hogy miért kellett, arra válasz az előző.

Az előző készítőnek pedig publikus volt a kódja, és szabadon használható. A mostani nem az.
Pontszám: 2.84
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
265. hozzászólás - 2010.06.10. 15:35:26 (Válasz Vegzetkviz0 #263 hozzászólására.)
Idézet: Vegzetkviz0 - 2010.06.10. 15:19:06
Aki letölti és használja a scriptet, tisztelje meg a készítőt legalább azzal, hogy korlátlanul megbízik benne.


HAHAHA ez a mai vilagban igazan helytallo keres

eladok neked egy mobilt mert szukseged van ra, de tisztelj meg azzal, h korlatlanul megbizol bennem es egy sotet sikatorba bejossz erte egyedul
Pontszám: 6.78
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
266. hozzászólás - 2010.06.10. 15:41:19 (Válasz Endyr #265 hozzászólására.)
Hmm.. én úgy emlékszem nem kért pénzt a script írója. A példád véleményem szerint nem helytálló, főleg a mobilos nem, velük tényleg bizalmatlan az ember .

Részemről köszöntem, hogy eddig könnyítette a játékomat a script, ha a jövőben nem fogja, úgyis valahogy elleszek.

Viszlát és kösz a halakat

maci
Pontszám: 4.35
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
267. hozzászólás - 2010.06.10. 15:41:57 (Válasz Vegzetkviz0 #263 hozzászólására.)
Idézet: Vegzetkviz0 - 2010.06.10. 15:19:06
Aki letölti és használja a scriptet, tisztelje meg a készítőt legalább azzal, hogy korlátlanul megbízik benne.


Mármint abban a készítőben és programjában, melyben "tök véletlenül, semmi racionális, informatikai indok" nélkül, "lustaságból *-ot írnak be ... és néha olyan oktondiak, hogy a terjesztett verzióban is benne marad"?



Vagy abban a készítőben, akinek programja külön figyeli, ha valaki javítja a "véletlenül" benne maradt dolgokat, és ha ilyet talál, "Piszkáltad az include-okat. Nincs válasz." üzenetet ad?

Természetesen senki sem tévedhetetlen (az sem, aki azt hiszi), mindnyájan követünk el hibákat. Csak ha ilyen történik, általában máshogy szoktak rá reagálni.
Pontszám: 5.84
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
268. hozzászólás - 2010.06.10. 15:54:58 (Válasz Jeriko #267 hozzászólására.)
Hát ha én írtam volna, és kapásból széthekkelték volna a cuccom, valszeg ugyan így morognék
Ismerek valakit, aki egy sima webes lekérdező felületet védett le ugyan ilyen dacból

Én igen is elhiszem, hogy első körben teszt szinten maradt benne a *, hasonlóan én se írnám át az első rakciók után, azért se elven...

Sőt az előző "Webes embert" követtem volna, és aki megpiszkálja a szellemi termékemet, annak direkt rossz válaszokat küldenék

A script használók szerencséjére ennél sokkal "lightosabb" lépés történt, mely ráadásul ösztönös a Beholderes fejlesztés használatára is.

Azt viszont határozottan sajnálom, hogy az egyetlen nyilvános kvíz helper is "visszavonult" ezennel. Bár Robin Hood se vette volna jó néven, ha tetteiért cserébe a nép még szapulta volna!
A hozzászólást Birka módosította 2010.06.10. 15:57:07-kor
Pontszám: 4.22
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
269. hozzászólás - 2010.06.10. 16:01:29 (Válasz Birka #268 hozzászólására.)
A széthekkelik alatt azt érted, hogy a jollyjokert átírták az emberek? Komoly módosítás. Én csak a tényeket nézem: a script új tulajt kapott(?), azonnal lekerült a minimális ellenőrzést biztosító userscript oldalról, titkosított részletek kerültek be a kódba, egy eddig soha elő nem forduló véletlen folytán * lett megadva, majd, hogy ne lehessen módosítani, azonnali változtatást érkezett.


Ingyen van, ajándék mobil, lehet vele telefonálni, csak éppen elképzelhető, hogy a telefon rögzíti a beszélgetéseidet, de hát ingyen volt, ne kérdezősködj..
Zoidberg - v1
Pontszám: 9.55
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
270. hozzászólás - 2010.06.10. 16:08:05 (Válasz Blackjack #269 hozzászólására.)
Idézet: Blackjack - 2010.06.10. 16:01:29

Ingyen van, ajándék mobil, lehet vele telefonálni, csak éppen elképzelhető, hogy a telefon rögzíti a beszélgetéseidet, de hát ingyen volt, ne kérdezősködj..


ott a pont. en is ezt irtam csak kevesbe szepen
Pontszám: 8.49
utáltVegzetkviz0Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
271. hozzászólás - 2010.06.10. 16:43:05 (Válasz Endyr #270 hozzászólására.)
Ha nem tetszik, nem telefonálsz.
Pontszám: 1.82
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
272. hozzászólás - 2010.06.10. 16:46:48 (Válasz Vegzetkviz0 #271 hozzászólására.)
Akkor minek a telefon?
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 9.09
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
273. hozzászólás - 2010.06.10. 16:55:08
Ez bizony simán bűncselekmény lehet. Malware-t terjeszteni ugyanis ingyenesen is bűncselekmény. Debuggolni kell, hogy mit csinál a script, és ha jelszót gyűjt, vagy egyéb helytelen dolgokat, akkor malware, vagyis terjesztése bűncselekmény. Ez ilyen egyszerű.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.42
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
274. hozzászólás - 2010.06.10. 16:59:09 (Válasz Birka #268 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.06.10. 15:54:58
Hát ha én írtam volna, és kapásból széthekkelték volna a cuccom, valszeg ugyan így morognék


Konkrétan mi is lett "kapásból széthekkelve"?

Ennyit írtam: "A böngésző jobb alsó sarkában a majomfejre jobb gombbal kattintva előhívható a "Manage User Scripts..." menü. Itt egyenként lehet engedélyezni / tiltani az egyes scriptek működését, illetve azt is lehet állítani, milyen oldalakon engedélyezed a használatát (included pages). "

A scriptben EGYETLEN KARAKTER NEM VÁLTOZOTT Maradjunk a tényeknél a lehet.
Pontszám: 7.96
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
275. hozzászólás - 2010.06.10. 18:57:56
Ahogy nézem, már fórumpontozó script is létezik
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.06.10. 18:58:17-kor
Pontszám: 7.05
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
276. hozzászólás - 2010.06.10. 19:26:52 (Válasz Jeriko #275 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.06.10. 18:57:56
Ahogy nézem, már fórumpontozó script is létezik

Nem hiszem, hogy létezne 'fórumpontozó script'.

Értem én, hogy ti csak véletlenül belenéztetek ezekbe a programokba és segítitek a védtelen programozni nem tudó egyéneket - amiért természetesen jár a piros pont( ) -, de fogadjátok el azt is, hogy a scriptek használata és nyilvános fórumon átbeszélése sok embernek bassza a csőrét. Szívem szerint ezt az egész topikot törölném a francba, ezen lehetőség hiányában csak arra kérlek Titeket, ugyan ne itt dumáljátok már át a különböző illegális segédprogramok használatát. Köszi.

Scriptet használsz és lehúzták valami jelszavadat? Hát, aki kurvának áll ne csodálkozzon ha megb@sszák.
Hype, v1
Pontszám: 5.65
irritálóMetállatFérfi
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
277. hozzászólás - 2010.06.10. 19:46:24
Hype-é a pont eddig azon ment a rinya, hogy aki scriptel az maga az ördög és a script ördögi eszköz. Most meg megakarjuk védeni a scriptelőket minden csúnya dologtól.
NEM KÖTELEZŐ HAZSNÁLNI. Ha használod kussban kell imádni a készítőt, ha meg nem akkor meg most lehet halkan mosolyogni hogy csak 75% már..

Keressetek rá a google chrome botrányra, érdekes olvasmány.
Pontszám: 4.05
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
278. hozzászólás - 2010.06.10. 19:46:53
A fórumon azt beszélünk meg, ami sokakat érdekel, érint.
Tisztelet a kivételnek, aki csak azért van itt, hogy ne máshol legyen.

Ha majd Miklósék lépéseket terveznek a scripthasználók ellen, szépen letiltják azon játékosokat, akik használták.

Tudod Hype hány visszaélési lehetőség van, a scriptnél SOKKAL komolyabb, amivel más játékát tönkrecseszik, vagy saját karakterüket kvázi "verhetetlenné" teszik játékosok?
Pontszám: 5.45
kedvelt tagHypeFérfi
Végzetúr mester
264 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
279. hozzászólás - 2010.06.10. 20:02:04 (Válasz Maci #278 hozzászólására.)
Nem tudom Sameed de nem is szeretném tudni. Bambán vigyorgó naiv végzetúr akarok maradni.
Hype, v1
Pontszám: 5.31
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
280. hozzászólás - 2010.06.10. 20:10:02 (Válasz Hype #276 hozzászólására.)
Idézet: Hype - 2010.06.10. 19:26:52
Scriptet használsz és lehúzták valami jelszavadat? Hát, aki kurvának áll ne csodálkozzon ha megb@sszák.

A magyarországi törvények szerint scriptet használni törvényes, malware-t terjeszteni pedig bűncselekmény. De még ha nem is lenne törvényes scriptet használni, attól még a malware terjesztés bűncselekmény. A bírókat ritkán szokta meghatni az az érvelés, hogy "de az áldozat is követett el bűncselekményt".
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 3.80
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!