Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
fórumozóSuperadminFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
61. hozzászólás - 2010.04.07. 11:46:09
Tiha, távol áll tőlem a vitatkozás szándéka, inkább az együttgondolkodás jegyében írom: ha a cél az, hogy a kvíz ne legyen "kényszer", akkor nem igazán szerencsés, ha mégis jár érte valami olyan bónusz, ami más úton nem érhető el. Akkor megint script, meg mit tudom én mi.
A 10 szint/1 %-os javaslatod viszont teljesen korrekt. Drága? Igen. De aki nem akar kvízelgetni, az fektessen bele. Én pl. semmit nem csinálnék, míg ki nem maxoltam
A hozzászólást Superadmin módosította 2010.04.07. 11:51:04-kor
Pontszám: 5.68
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
62. hozzászólás - 2010.04.07. 11:51:21
Ez az egész hülyeség szerintem. A kvízbónusz azért van, hogy aki többet föglalkozik a játékkal, több időt szán a végzetúr honlapjára és ezáltal többször nézi meg a kirakott hírdetéseket is az előnyben részesüljön. Ha a jutalmat valamilyen módon automatizáljuk, akkor onnantól nem lesz értelme.

Egyszerűen semmilyen scriptet nem szabad engedni. Pont.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.60
fórumozóSuperadminFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
63. hozzászólás - 2010.04.07. 12:00:43 (Válasz Ricardo #62 hozzászólására.)
Sommás vélemény, csak kicsit sántít. Ha már erről az oldalról közelítjük meg, többet nézegeti a reklámokat az, aki helyett a script pötyögteti a válaszokat és nyomogatja a kész gombot, mert nem az unalmas kérdésekkel foglalkozik, s várja, hogy elteljen az idő, s a játék másik oldalára léphessen
Pontszám: 4.77
kedvelt tagnasdfilFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
64. hozzászólás - 2010.04.07. 13:48:22
Egy hozzászólás erejéig ebbe a topicba is beleírok, többször nem hiszem, lehet elolvasni sem lesz érteme a válaszoka. A leírtakból remélem érthető lesz, hogy miért nem látom talán már ennek a hozzászólásnak sem értelmét.
2 részre bontanám a dolgot.
Scriptelő játékosok:
1) Soha nem fogom megérten, hogy aki már megszeg egy szabályt az miért hirdeti büszkén, próbálja megmegyarázni, hogy miért tette, amikor pontosan tudta, hogy megszegi, és pontosan tudja, hogy előnybe kerül benne másokkal szemben egy játékban. Lehet, hogy az emberek egy részét be lehet hülyíteni azzal, hogy Te (bármelyik scriptelőt megszólítva) el tudod dönteni, hogy melyik scriptet helyes használni, melyik fog "ujjgörcsöt kivédeni", és hogy neki nem rossz, hogy Te ezt teszed, de aki elhiszi az tényleg hülye és/vagy ő is használja a scriptet, mert ezzel a hülyeséggel befűzték.
2) Adatbázisok használata: láttam olyat aki google-t használ, és olyat is aki wikit. Sőt olyat is ismerek, aki txt-be mentette a kérdéseit, és ott keresett. Ezt Miklósék engedték, akinek van ideje csinálja. Sosem ezekkel van a gond, egy kvízolimpián vagy hasonlón is működik ez. Ami a nagy gond volt, és találkozón is előkerült: a legtöbb adatbázis - és ott külön előkerült a Jerikó féle - scriptekkel gyűjti az adatokat. Egyszerűen oda kell adni embereknek, és minden munka nélkül beteszi az adatbázisba a kérdéseket. Még ha ezek az emberek copy/paste-elnének sem lenne türelmük, hogy ezt a mennyiséget összehozzák. (Még mindig nem értem, hogy miért nem töröltek/tiltottak le mindenkit, akiről Miklós tudta, hogy részt vett scriptes adatgyűjtésen, és miért nem javították az oldalt, de ezt majd a második részben részletesen.)
3) Az előzőhöz szorosan kapcsolódik: aki már arra tud scriptet írni, hogy leszedje a kérdéseket nyilván tud kvízkitöltőt is, ritka kivétellel, és nyilván a szándék is megvan, hiszen ezért menti le a kérdéseket, akkor minek keresgélne, ha már egy szabályt megszegett és lehet gyorsabban is.
4) Az előző 2-höz szorosan: a fentieket még úgy is csinálták, hogy amennyire lehetett belenéztek az oldal forrásába, és hibákat kerestek benne, azaz külön az volt a cél, hogy valamiképpen az oldal működését befolyásolják, gyakorlatilag egy biztonsági rés mentén feltörték az oldalt. Ha egy bank vagy hasonló honlapján csinálja valaki, mert unja a várakozást, hogy olyan lassan kamatozik a pénze, akkor az szabad? Végülis engem, egy másik felhasználót semmi hátrány nem ér... (Szintén a második részhez tartozik, de szerintem a Beholder inkább fejlesztésekre költsön, mint 2 internetes biztonságtechnikai szakértőre.)
5) Csak, hogy ne a levegőbe beszéljek, hogy hülyének nézik az embert, akik elmagyarázzák, hogy vannak jó és rossz scriptek. Az átöltözést már leírtam, hisz igen sok embernek gond, hogy átöltözés közben leütik - ne jöjjön senki megint azzal, hogy makróval öltözik, és így lassabb, mint ha simán végigkattintaná, hisz tudjuk, hogy scrittel gyorsabb, és annyira már ne nézzen hülyének, hogy sajnálni fogom, mert a lassabb csalást használja. Én még olyan - nem scriptelő - játékossal nem találkoztam - persze tisztelet a kivételnek - akinek mindig volt ideje hogy az összes létező kérdését megkeresse google-ben, vagy wikin. A scriptelőnek mindig van, szinte alig több idő, mint a kérdés végigolvasása. Még úgy is egy nagysárenddel több LE-t kap kvízből, mint bárki más, ha a többit a program random betippeli, de persze ha jó a script ez csak egyetlen felhasználónál fordulhat elő egyszer, legközelebbe már bent van a válasz. Véletlenszerűen végikattintottam a top 500-ból 120 embert, aztán hátrébbról is néhány 100-at, és megnéztem a kvízmedálok számát. Érdekes módon nincs túl sok senkinél, egyvalakinél volt 5 a többinél max 3 de inkább semmi (nem állítom, hogy reprezentatív a minta, egy mintavétel volt véletlenszerűen). Aztán megnéztem azokat akik itt a legnagyobb hangúak a scriptek mellett... Hát nem ott vannak éppen a 12 medálok. Lehet enélkül is meglenne, de főleg mivel minden nem scriptelő megkapja sokszor a kérdéseket, és legalább pár másodpercet foglalkoznia kell vele, így megjegyez jópár hülye kérdést is a scriptelőknek el sem kell olvasni, így lenne 1-2 hiba, vagy lassabb lenne. Mivel csak 50 kérdéssel és nagyon gyorsan lehet erdményt elérni - most éppen 260 másodperces időt látok V1-en, persze lehet valakinek szerencséje a kérdésekkel, nekem is volt 10 kérdés egymás után amit pont tudtam kútfőből, de az első jópár idő már hónapok óta majdnem csak a kérdések elolvasásához elég - így mondjon bárki bármit, legyen bármilyen okos, én sosem fogom elhinni, hogy script nélkül kvízolimpián eredményes lehet valaki. Sőt kb kiszámítható, hogy mikortól vannak scriptek. Nekem V2-n van 1 db medálom - akkor egy szövitérsam, aki tudom, hogy nem scriptelt is szerzett 3-at. Az eslő 3 olimpián mindkét szerveren elég volt a 45-47 jó válasz, mindig jött egy-két hülye kérdés, és bent voltam az első 10-ben vagy csak idővel csúsztam ki 3 világon. Utána egyszerre 50 kérdés kellett, és olyanok kerültek fel egy jó páran akik addig sehol sem voltak... Mindenki akkor regisztrált? Véletlen? Nem hiszem.
6) A publikus adatbázisokban késleltetés van olimpia alatt... mondjuk ha pl Jerikó - azért ő mert adatbázisát, és scriptjét használják a legtöbben - eddig sem érezte ezt problámának, és most is kardoskodik az igaza mellett, és teszem azt éppen aznap akar vadászni ő vagy akivel együtt csinálják az adatbázist meglepne, ha nem lenne egy másik elérés az publikus mellett, ami véletlenül nem tartalmaz késleltetést, és csak a kiválasztottak ismerik, nem egy nagy varázslat egy programozótól, merem ezt állítani úgy is programozóként, hogy sem az oldal forrását sem az adatbázis felépítésést, sem a vadászós scriptet, sem a tiltást nem ismerem.
7) Szóval ha valaki nem hagyja magát behülyíteni: elkölteni el lehet e lélekenergiát 2.5-3 óra alatt - a topban kicsit nehezebb a gyorsabban gyógyító épület miatt, de ott meg a kristály elég sokat segít, ha valaki minimálisan figyel nagyon nehéz lerabolni - de a Lé szerző pl a kvíz script behozhatatlan előny. Ha van script amiért jogosan törlés jár, mert igen komoly előnyt szereztek a csalással, akkor megtaláltuk.
8 ) Nagyon rosszul kommunikálja a játékvezetés, de ettől igaz: egyre drágább az idomítás, és a gyógyítás. Nagyon jó, hogy kritizálja mindenki, mert mennyivel kényelmesebb, ha 10-es maradhat a 2 szaki, és nem a játékvezetés által elvárt, plusz scriptelnek. 100-as szakival + turbó pár kattintás az idomítás, és gyógyítással sincs gond többé. Nem tudom, hogy engem néznek megint hülyének a scriptelők, vagy ők nem értik (hasraütésre beírt számok, de remélem érzékeltetik a lényeget): 10-es idomítás+script 20000 LÉ, 30-as idomítás script nélkül + ránézek fél óránként 80000 LÉ, ha nem akarom, hogy néha 2 napig idomítsak, mert nem érek rá minden nap 48 órát, akkor 150000LÉ. Vagy elfogadom, hogy akkor az idomítás holnap folytatódik, végülis miért ne. Vagy csalok, scriptelek, spórolok 130000LÉt, és az összes többi szakim olcsóbb, és még a többieknél gyorsabban is csinálom az ismételhetőket, mert én 30 perc 0 másodpercenként kattintok, ő meg mondjuk 34-35 percenként. Függetlenül attól, hogy itt a játékvezetés is sáros, mert be kellene tenni valami gyorsítást, de nehogy már valaki elmagyarázza nekem, hogy ők milyen rendesek, mert maguknak és pár embernek segítettek a játék egyik "hiányosságát pótolni", aminek "már bent kellene lennie". Nem! Nincs bent, és tilos, max a fizetős játékosokat nem büntetik! Nehogy már egy csaló magyarázza el nekem, hogy szerinte mi hiányzik, és még jót is tesz, hogy berakja! Még sajnálkozzak is, hogy nem törte fel az egész VU szervert, és tette mindenki számára elérhetővé? Ugyan már.
9) Ami megint ütött: komolyan azon kell keseregni ebben a témában, hogy valaki indított egy scriptelő karaktert, ami üthetetlen is volt gyakorlatiklag amíg vadászott, de micsoda szörnyűség, ahhoz, hogy ki tudja használni a plusz lehetőségeket is, sajnos oda kellett süllyednie mint a többieknek: turbót kellett váltani? újra kell indítani a vadászatot? hosszabb lett a vadászat - még így is rövidebb, mint a többi halandónak a vadászó s scripttel - és volt valakinek esélye beütni? Csak mert mindent ki akartál használni, és persze a VF összes előnyét élvezni a hátrányai nélkül? Szerintem örülhetünk, hogy az a karakter törlődött, amúgy sem értem mi az a hatalmas elveszett játékélmény, hogy minden nap lenyomtál egy gombot, sebezhetetlen voltál, aztán 1 óra múlva kiírta a végeredményt, esetleg fórumoztál közben, tényleg kellene V5 anarch szerver az ilyen beállítottságú játékosoknak.
10) Vicces, hogy más játékokat hoztok fel pl a Traviant. Lehet én játszottam régen, de anno biztos volt aki scriptelt, de az sunyított nagyon csöndben, ilyen fórumhozzászólások után elég sok törlés lett volna. Sehol máshol sincs ilyen gyenge szabályzat, és betartatás. Script? Törlés. A milyen script kérdést sosem hallottam. Multi? Összes törlése. Játék hibájának kihasználása? Attól függ milyen szintű: karakter visszaállítása, pár hét tiltás, vagy törlés. És persze láttam már törlés után IP ban-t 15 évre...
11) Én több karakterről tudok, akik csalók miatt töröltek, vagy hagyták abba a fizetést, mint időhiány miatt. Amennyire tudom általában is így van. Valahogy megintcsak nem tudom sajnálni, hogy script mellett is kevés az ideje valakinek, és emiatt töröl, csak azt nem tudom miért nem törölték már sokkal előbb. Kevesebb lenne az optimalizást játékos, és végre lehetne emberekkel összemérni a tudást, nem hackerekkel. Ha nem lesznek a scriptelők nagyon határozottan büntetve, akkor sokkal több törlés lesz a csalók miatt. Az már csak bónusz, hogy még az igazságos út is ez.
12) Tényleg befagyott a toplista, de ahogy látom ez nem a tudásnak köszönhető. Én még szintben tartom magam, karakter erőben enyhén szólva nem, ugyanis lehetelen. (Tényleg azok közül aki itt felszólalt a scriptek mellett aszerint ettől lesz valaki jó, vagy nagy-tudású játékos.)

Játékvezetés:
1) Röviden meg tudom fogalmazni, amit erről gondolok: a játékvezetés a szabályok terén töketlen, és a befolyt pénz túlságosan befolyásolja a szabályokat.
2) A legtöbb online játékban már régen rájöttek, hogy az emberek nagy része szeret játszani, és utálja a csalókat, és így keményen büntetik a csalókat. (Ha leülök valakivel személyesen kártyázni, vagy társasozni, és kiderül, hogy csal, akkor sem én sem az ismerőseim nem játszanak vele többet - ok mondjuk egy 6 évesnek el fogom nézni a dolgot, de legtöbbször rá is rászólok, de ezek elég különleges esetek.) Persze ott is vannak néha kedvencek, vagy az adminisztrátor barátnője, de nem kérkednek vele a fórumon. Itt el vannak döntve a szankciók, de még sosem láttam, hogy komolyan betartották/betartatták volna - saját bejelentéseimet még egyet sem -, és úgy vannak megfogalmazva a szabályok, hogy fizetéssel pl a multi és hasonlók simán kikerülhetők.
3) Mindig arra hallok panaszt, hogy nem lehet kiszűrni a csalókat. Lehet, hogy mindet nem, csak éppen most már annyira eljátszotta a Beholder a tekintetét, hogy a JÁTÉKOSOK nyitottak topicot, és vitatják meg mi a script, és mi tiltott, amiben természetesen néhány notórius scriptelő próbálja hülyére venni a többieket. Teljesen elveszette a Beholder az irányítást: ezért is írtam nem tudom van-e értelme írni, mert már csak azzal szerezhetik vissza, ha összeülnek végre maguktól, megfogalmazzák, hogy milyen szabályok vannak, és visszamenőleg igen komoly szanciókat alkalmaznak - az elég rossz vicc lenne, ha az lenne a vége, hogy OK, eddig scripteltek mostantól tilos az eddigiek előnye megmarad.
4) Ide is leírom: az oldal nem tökéletes és nem biztonságos - lehetne olyat írni, ha 1-2 tényleg hozzáértő webprogramozót (nem aki annak nevezi magát, vagy azt tanult az egyetemen, hanme ért is hozzzá) vennének fel, amiből nem sok van Magyarországon, és elég dárga az óradíjuk, de szerintem a Beholder inkább fejlesztésekre költsön, mint 2 internetes biztonságtechnikai szakértőre és 2 webprogramozóra, akik csak az oldal rendberakását csinálnák. Monjuk az is igaz, hogy amennyt fizetünk, és amennyi tényleges fejlesztés történik bele kellene férnie, de ez egy másik téma...
5) Szintén más téma, de ehhez kapcsolódik. Adblocker, popupblocker programot sokan használnak, sőt beépített sok böngészőbe - mondjuk én éppen nem, de ez más eset, mert nekem látnom kell, hogy az amit fejlesztek, az miket nyit meg. De ha már ilyen irtó drága a VU - azt hiszem abban a legtöbben egyetértünk, hogy nagyon drága - akkor ugyan hadd kaphassuk már vissza a régi skint, ami 3szor gyorsabb volt, és ne kelljen már harmonetes linkeket, és flashes hirdetéseket betöltenem, és legyen már prioritásom ha éppen sokat jelenkeztek be, mindt szinte mindenhol máshol. Aki ingyen játszik annak lehet ennyi kényelmetlenség, egy szót sem szólok olyan helyen ahol nem fizetek semmit, mert felugrik egy hirdetés minden bejelentkezéskor. Akkor talán nem lenne átskinnelés, és mindenféle trükközések a kinézettel - mondjuk jellemzően ezt is azok használják, akik amúgy is scriptelnek, és nem csak gyorsításra és reklámkilövésra szolgál a legtöbb - de itt az alapk azért elvárhatóak.
6) Ha már a játékosokra megjegyzem akkor a játékvezetésre is meg kell jegyezni: szintén a játék fő képernyőjén, és a szabályzatban kint van amit ők vállalnak. Ez nem csak a játékszabályok betartatása - amibe most elég csúnyán belebuktak - de az a sokszor idézett dolog is, ami az egyik oka a scriptelésnek, hogy nemcsak egyre több idő, de egyre időzítettebb is a játék. Azaz nemcsak, hogy nem igényel sok időt, egyre inkább másodpercre pontosan igényel időt. Durván affelé tartunk, hogy nagy lemaradás, script, törlés, vagy még a munkaidőmet is ehhez kell igazítanom.
Nasdfil Sortenil V1
Dirmond V2
Pontszám: 7.34
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
65. hozzászólás - 2010.04.07. 14:02:14 (Válasz nasdfil #64 hozzászólására.)
Idézet: nasdfil - 2010.04.07. 13:48:22
ne jöjjön senki megint azzal, hogy makróval öltözik, és így lassabb, mint ha simán végigkattintaná, hisz tudjuk, hogy scrittel gyorsabb, és annyira már ne nézzen hülyének, hogy sajnálni fogom, mert a lassabb csalást használja
Ez a rész érdektelen, meg fog valósulni játékon belül is, jóval gyorsabb lesz, mint bármelyik makró v. script. Ha eddig csalás volt, ~1-2 hét múlva már nem lesz az.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.20
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
66. hozzászólás - 2010.04.07. 14:05:13 (Válasz Birka #32 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.04.06. 15:44:18
Persze-persze...

Ekkor jön az hogy a macskám rálépett a középső gombra az egeremen, a gyerek játszott, és tetszett neki a görgő, így éppen a támadás linken tenyerelt bele stbstbstb.

A kisbaltás megoldások nem igazán férnek bele a dologba, viszont a finomhangolásokkal igen is értelmetlenné lehet tenni szerver oldali bónuszok formájában a scriptek zömét!

Ha minden script ellen van szerver oldali támogatás, melyet a script nem tud helyettesíteni, akkor a script értelmét veszti! Lehet továbbra is használni, de hátránya kerülsz a használatával, akkor mért használd?



Az egy dolog, hogy rálépett a macska, de hogy egy hete rajta alszik az meg egy másik.
Ráadásul lehet szólni a usernak, hogy csináljon valamit a macskával, mert különben ban lesz, csak ehhez ugye komolyabb support kell.
A kisbaltás megoldás meg nem az, ha nem hagyjuk magunkat hülyének nézni, hanem az, ha az általad javasolt késleltetős módszerrel a játszani vágyók élményét is megnyírbáljuk.
A hozzászólást Almási Viktor módosította 2010.04.07. 14:06:23-kor
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.29
kedvencÁlomvirágNő
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
67. hozzászólás - 2010.04.07. 14:22:19
Hát nasdfil elég terjedelmes hozzászólására valóban nem sokat kell itt válaszolni.
Ugyanis egy "apróság" elkerülte a figyelmét. A beszélgetés fonala éppen arra kanyarodott, hogy mi módon lehetne olyan újításokat bevezetni a játékba, amik okafogyottá teszik a scriptek használatát.
Végig az volt a fő vonulat, hogy a csalókat senki nem szereti, s ez továbbra is így igaz.
Viszont más kérdés az, hogy ki mit ítél csalásnak. Meggyőződésem, hogy pl. az átöltözős scripttel egyenértékű tervezett újítás realizálása után nem Miklós lesz a főcsaló
A tigrist előbb gondolatban kell elejteni - a többi csak puszta formalitás.
(Konfuciusz)
V4.1 - Hegylakók - Álomvirág
V4.2 - Ájjatfajm - Álomvirág
V4.3 - Csak simán torony - Ziva - Csak simán szájtépőket kamrázó
Pontszám: 8.95
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
68. hozzászólás - 2010.04.07. 14:28:20
Üdv Nasdfil!

Én inkoherensnek tartom amit írsz, de azt hiszem ez most nem is számít.
Jómagam a stílust tartom elsődlegesnek, úgyhogy akkor szoktam kommentálni, amikor valaminek a stílusa tetszik, vagy nem tetszik.
Két dologhoz azonban szeretnék is hozzáfűzni valamit.

Akkor talán nem lenne átskinnelés, és mindenféle trükközések a kinézettel - mondjuk jellemzően ezt is azok használják, akik amúgy is scriptelnek, és nem csak gyorsításra és reklámkilövésra szolgál a legtöbb - de itt az alapk azért elvárhatóak.


Nem vagyok programozó. Ennek ellenére csináltam egy skin-t. Néhány óra kellett csak hozzá, hogy megtanuljam az alapokat - szeretek tanulni.
Nem hiszem, hogy azok után, hogy Miklósék is kihirdették, hogy várnak ötletes skineket, nem lehetne egy sajátot alkotni.
Elképzelhető, hogy hibáztam, amikor blokkoltam a hirdetéseket, kérésre ki is veszem.

Nem mellesleg a minap megkérdezték tőlem, hogy hogyan nyertem kvízmedált. Első kérdés: Script?
Csak a tisztesség kedvéért, 500-600 körüli idővel eddig egyszer sikerült. Most meg? Simán lehet hozni vele a medált.
De meg lehet nézni az időimet, szeptember óta 4 (!) alkalommal volt 49 helyes válaszom, mindig 47 felett voltam. Volt, hogy 50 helyes válasz sem volt elég jó.
3 ember ha egymást segíti konferencián, akkor könnyen megvan 600 alatt, főleg, hogy vannak akik több világon játszanak és utolsónak hagyják a fő karakterüket.
Én úgy érzem Miklósék figyelmeztetései megtették a hatásukat és a csalók visszaszorultak. Nem mintha ettől könnyebb lenne medált szerezni. Sok az okos és gyors játékos.



Let
A hozzászólást Let. módosította 2010.04.07. 14:38:43-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.01
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
69. hozzászólás - 2010.04.07. 14:31:08 (Válasz nasdfil #64 hozzászólására.)
Idézet: nasdfil - 2010.04.07. 13:48:22
mondjuk ha pl Jerikó - azért ő mert adatbázisát, és scriptjét használják a legtöbben


Először elkezdtem írni egy hosszabb választ, mivel többször is néven neveztél. De ez a mondatod rávilágított, hogy halvány lila gőzöd sincs semmiről - így lényegtelen.
Csak hogy jobban képben legyél:
- A kvízkitöltő programot nem én írtam.
- Messze nem az én kvízgyűjteményem a legnagyobb, csak én voltam az, aki hülye módon úgy gondolta, szükség van egy nyilvános adatbázisra.
Pontszám: 8.20
kedvencÁlomvirágNő
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
70. hozzászólás - 2010.04.07. 14:49:51
Jeriko, ne foglalkozz vele.
Soha nem fogjuk sajnos megérni azt, hogy ne a rosszindulat, sanda feltételezések vezéreljenek embereket.
Egyszerűen nevetséges, hogy azt csalásnak minősíti valaki, ha a rendszeridőt a felhasználó felteszi a bal felső sarokba. Vagy nem is nevetséges. Akkor mégis mit vársz?
Sokan érvelnek azzal, hogy "le van írva és kész", ergo minden csalás, ami az erősen elnagyoltan megfogalmazott, a kérdéshez kapcsolódó rész a felhasználási feltételekben.
Egyszerűen nem hiszem el, hogy Miklósék az ilyenekre gondoltak, amikor megfogalmazták ezt a részt.
Meg merem kockáztatni, azért nincs részletesebben kifejtve ez a rész, mert abban bíztak, elég egyértelmű, hogy mi/mik a nemkívánatos cselekmények. Az, hogy ezek közé nem tartozik egy pár dolog, amitől itt sokan hörögnek, az egészen biztos.
A tigrist előbb gondolatban kell elejteni - a többi csak puszta formalitás.
(Konfuciusz)
V4.1 - Hegylakók - Álomvirág
V4.2 - Ájjatfajm - Álomvirág
V4.3 - Csak simán torony - Ziva - Csak simán szájtépőket kamrázó
Pontszám: 9.21
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
71. hozzászólás - 2010.04.07. 22:02:18 (Válasz Tiha #57 hozzászólására.)
Idézet: Tiha - 2010.04.07. 11:08:48

Bocsi, hogy Sharpát hozom fel példának, de nézzétek meg. Ő volt a VU abszolút legerősebbje, minden bajnokit megnyert, 4-5 szinttel vezetett a mögötte haladók előtt.
szakértelemben szintén)


Off:
Nana, a történelmet azért ne ferdítsük. Sharpa anélkül is legenda, hogy túloznánk. Három nevet is mondok, akik hasonló erősek voltak már akkor is: Aranyalma, Galmuszk és TrueBlood. Ráadásul TB minden egyes statisztikában megelőzte Sharpat, és emlékeim szerint ez a kettőjük harcain is meglátszott...

*Ennek ellenére minden tiszteletem Sharpaé..
A hozzászólást Ywgarrd módosította 2010.04.07. 22:04:00-kor
Pontszám: 7.09
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
72. hozzászólás - 2010.04.07. 22:09:07
On:
ha már a kvíz időrabló voltát szeretnénk kiiktatni, akkor a lentebb taglalt szakértelem-javaslatot kiegészítem a saját meglátásommal:
A maximum hatásfoka ne 10-11 % plusz legyen, hanem legalább 15 %.
Ezzel kiváltható lenne a kvízre fordított idő, viszont hátrány, hogy egy újabb kötelező szakértelem lenne.
Fejleszthetősége nem szabadna, hogy függjön akadémiaszinttől, csak és kizárólag a regisztráció időpontját kellene figyelembe venni.
Pontszám: 7.09
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
73. hozzászólás - 2010.04.08. 11:18:06
Kerdes.
Mikepp velekednetek egy scriptrol (felreertesek elkerulese vegett en nem irok scriptet szakertelem es ido hianyaban), ami a kalandokhoz a wikibol kinezi, hogy milyen probak vannak benne? Csalas? Siman belefer? Valami a ketto kozott?
Pontszám: 7.77
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
74. hozzászólás - 2010.04.08. 11:25:02 (Válasz Ywgarrd #71 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2010.04.07. 22:02:18
Idézet: Tiha - 2010.04.07. 11:08:48

Bocsi, hogy Sharpát hozom fel példának, de nézzétek meg. Ő volt a VU abszolút legerősebbje, minden bajnokit megnyert, 4-5 szinttel vezetett a mögötte haladók előtt.
szakértelemben szintén)


Off:
Nana, a történelmet azért ne ferdítsük. Sharpa anélkül is legenda, hogy túloznánk. Három nevet is mondok, akik hasonló erősek voltak már akkor is: Aranyalma, Galmuszk és TrueBlood. Ráadásul TB minden egyes statisztikában megelőzte Sharpat, és emlékeim szerint ez a kettőjük harcain is meglátszott...

*Ennek ellenére minden tiszteletem Sharpaé..


Ket ponton mondanek ellent:
1/ TB panaszkodott nekem, hogy mindenben ugyanolyan jo vagy jobb, mint Sharpa, megis mindig Sharpa nyer (sztem a felszereles volt az oka). Legalabbis egy idoben.
2/ Aranyalma mikor felert a topra nagyon gyenge volt, mindenki utotte verte. Egyes pletyok szerint elfogas nelkuli vadaszattal maximalta a TP-t, ami viszont a LE bevetelen erosen meglatszott.

Erdetihez: Valojaban csak 2 szint volt az elonye Sharpanak, nem 4-5, de az akkoriban ert annyit, mint ma 4-5 erne. Es csak azert nem volt tobb, mert Leinad, Petur es Almira vagtaztak utana. En mindig csak lestem, hogy hogy a turoba tudott megint szintet lepni.
Pontszám: 7.77
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
75. hozzászólás - 2010.04.08. 11:43:27 (Válasz Kocos #73 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.04.08. 11:18:06
Kerdes.
Mikepp velekednetek egy scriptrol (felreertesek elkerulese vegett en nem irok scriptet szakertelem es ido hianyaban), ami a kalandokhoz a wikibol kinezi, hogy milyen probak vannak benne? Csalas? Siman belefer? Valami a ketto kozott?



nekem van ilyen, a D: meghajtomon van es kalandok.xls a neve
10 perc melo volt, csak par hetente frissiteni kell
Pontszám: 6.75
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
76. hozzászólás - 2010.04.08. 12:30:03 (Válasz Kocos #73 hozzászólására.)
Ugyanaz mint a kvíz esete:
időt spórolsz -> máglyahalál
Pontszám: 6.44
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
77. hozzászólás - 2010.04.08. 12:33:03 (Válasz Endyr #75 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2010.04.08. 11:43:27
Idézet: Kocos - 2010.04.08. 11:18:06
Kerdes.
Mikepp velekednetek egy scriptrol (felreertesek elkerulese vegett en nem irok scriptet szakertelem es ido hianyaban), ami a kalandokhoz a wikibol kinezi, hogy milyen probak vannak benne? Csalas? Siman belefer? Valami a ketto kozott?



nekem van ilyen, a D: meghajtomon van es kalandok.xls a neve
10 perc melo volt, csak par hetente frissiteni kell


Egyreszt nem latom elonyet a wikihez kepest, masreszt latom hatranyat a jatekra raepulo scripthez kepest, ami mondjuk mouseoverre vagy lenyithatoan irja ki a kaland ala a probakat. (Egy ablak - tobb ablak.)
Pontszám: 7.77
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
78. hozzászólás - 2010.04.08. 12:39:56 (Válasz Kocos #77 hozzászólására.)
annyi elonye van, h mouseover miatt csak a szamot kell beutnom excelbe es rogton latom a kalandot, igy gyorsan meg tudok nezni 10et is. es nem utolso sorban osszehasonlitasra ez jobb is, ha van 3 meggyozos kaland, akkor turbozom a meggyozest es azokat csinalom egymas utan.

apro segitseg, de hasznos szvsz
Pontszám: 7.63
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
79. hozzászólás - 2010.04.08. 13:05:54 (Válasz Kocos #73 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.04.08. 11:18:06
Kerdes.
Mikepp velekednetek egy scriptrol (felreertesek elkerulese vegett en nem irok scriptet szakertelem es ido hianyaban), ami a kalandokhoz a wikibol kinezi, hogy milyen probak vannak benne? Csalas? Siman belefer? Valami a ketto kozott?


Hát, szerintem belefér, de mindenképpen érdekes kérdés. Anno a kvízkérdéseket én is excelbe gyűjtöttem kézzel (most az egész VU oldal lementésre kerül). Ha belegondolsz, akkor a kvíz saját kútfőből való kitöltése és a google között sokkal nagyobb a különbség, mint a google és egy script között (most tekintsünk el a kvízolimpiától). Az igazán nagy minőségi ugrás ott van, amikor BÁRMILYEN segédeszközt el kezdesz használni, legyen az kockás papír, google, a haverod (aki mondjuk jó kvízben), vagy a wiki. A scriptek TUDÁST nem tudnak hozzátenni a játékhoz, csak időt, így előnyt ott nyújtanak, ahol a verseny időre zajlik (például amikor kijön valaki 15% alól, az is ilyen időre zajló versenyhelyzet: az áldozat tudja-e előbb elkölteni, vagy a vadász megszerezni a LE-t).

Kérdésedre válaszolva: egy ilyen script szerintem nem nyújt semmi előnyt. Én is előre kinézem, mi vár rám egy kalandban - és mivel a kaland nem megy időre, maximum kényelmi funkciókat adhat egy olyen script, amely megkönnyíti a keresést. A minőségbeli ugrás ez esetben is ott van, hogy valakinek van-e ilyen segítsége (olvas-e fórumot, tud-e wikiről, kiírja-e a kalandokat - azaz fel tud-e előre készülni a próbákra), vagy sem.

Visszakanyarodva a fejtegetésemhez: A segédeszközök között nem lehet határvonalat húzni. Az szabályos, hogy:
- Megjegyzem a kérdést, és legközelebb már tudom a választ?
- Megkérdezem a barátomat, hátha ő tudja a választ?
- Felírom a kérdést és a választ egy papírra?
- Beírom a kérdést és a választ egy file-ba, és abban keresés funkcióval keresek?
- Copy-paste-el másolom file-ba, és copy-paste-el másolom a keresést is?
- Copy-paste-el másolom adatbázisba?
- Olyan böngészőt használok, ami tud reg_exp-es keresést, és már ki sem kell jelölnöm a kérdést...
- A böngészőm lementi a meglátogatott oldalakat, és utólag abból szedem ki a kérdéseket "grep" paranccsal
- A böngészőm lementi az oldalakat és bizonyos időközönként lefut cron-ból a grep parancs
... stb

Hol húzódik a határ?

- Másik példa: van olyan böngésző, amin be lehet állítani, hogy bizonyos időközönként frissítse az oldalt. Berakom XY támadását, és beállítok 1 másodperces frissítést. Szabályos?
- Vagy odarakom az egeret és rárakok egy nehezéket a gombjára. Szabályos?
- Valaki amerikából játszik, és akkor tud portyázni, amikor nálunk hajnali három van. Sokkal több célpontja van, mindenki 100%-on áll, sokaknál ott az este indított vadászatból szerzett LE. Iszonyat előny azokhoz képest, akiknek ehhez éjszakázniuk kell. Szabályos?

Szerintem nem lehet határt húzni, de kíváncsi vagyok arra, szerintetek hol a határ.

- Amit véleményem szerint tenni kéne, az az, hogy megszüntetni (illetve komolyan módosítani) az olyan versenyhelyzeteket, amelyek időre mennek: kvízolimpia, 15% alóli precíz kijövetel stb.
- Minél több kényelmi funkciót beépíteni a játékba.
- Kövezzetek meg érte, de: megismertetni a neten elérhető segítségeket (kezdve a fórummal, scriptekig bezárólag) MINDEN játékossal, hogy ne legyenek ekkora hátrányban a többiekhez képest.
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.04.08. 13:07:04-kor
Pontszám: 6.40
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
80. hozzászólás - 2010.04.08. 17:31:40
Szerinted nem előny az, hogy nem 2 percet kell a portyalistán virítani egészségre vagy mágiára öltözve 15% felett, hanem csak felet? Vagy nem előny, hogy nem kell olyan sokszor őskőért gyorsítanod a turbóváltást, mert jobban átlátod? Az szerintem még Miklóséknak is feltűnne, ha hirtelen mindenki elkezdené kalandokhoz használni...
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 6.66
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!