Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
fórumozóSuperadminFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
41. hozzászólás - 2010.04.07. 05:18:44 (Válasz Metállat #40 hozzászólására.)
Lehet, hogy ez is közrejátszik a dologban. De én azt gondolom, hogy sokak beérik azzal - ahogy én is -, hogy a saját szintemen szeretnék valamilyen nívót elérni, hiszen aki hónapokkal előbb kezdte a játékot és tudja is, hogy mit csinál, azt objektív okok miatt lehetetlen behozni, és szerintem ezzel nincs is gond.

Ott látom inkább a problémát, hogy a játékban a kvíz marketing eszköz is, (próbára teheted az IQ-dat), de a színvonala nem áll arányban a kitűzött céllal, ezért válik monotonná és unalmassá aránylag gyorsan. Ugyanakkor elég komoly tápot ad ahhoz, hogy csak úgy legyintsen rá az ember.

Hangsúlyozom, hogy most is KIZÁRÓLAG a vadászós scriptről beszélek. Nem látom be, miért lenne ördögtől való a használata, ami nem más, mint egy lehetőség arra, hogy átugorja a használója a játék azon részét, amivel bármilyen oknál fogva nem elégedett, de emiatt az egy momentum miatt nem akarja abbahagyni a játékot, mert a többi részét meg szereti. Arról nem is beszélve, hogy már jó ideje BÁRKI számára hozzáférhető, én is innen a fórumról szereztem róla tudomást. A letöltések száma azt mutatja, elég sokan használják is.

A magam részéről álszentnek érzem azokat a hozzászólásokat, amelyek ezzel kapcsolatban csalást emlegetnek, ahogyan azokat is, akik ugyancsak csalást kiabálnak pl. az átöltözős macro használata miatt.
Többen többféleképpen leírták, hogy pusztán időmegtakarítás, a játék egyre növekvő időigényének csökkentése ezek célja, és semmilyen elvtelen előnnyel nem járnak.

Végtelenül tisztelem azokat a régi és neves játékosokat, akik ahelyett, hogy legyintettek volna erre az egészre, bevállalták, hogy igenis használnak ilyen eszközöket. Talán éppen azért tették, hogy felhívják a figyelmet pár olyan dologra, ami kényelmetlen, felesleges időráfordítást igényel, s talán változtatni kellene rajta, vagy ha erre nincs kapacitás, akkor nem kellene belőle problémát csinálni, ha valaki a saját megoldásait preferálja.
Tették ezt meggyőződésem szerint abban a biztos tudatban, hogy kapnak érte hideget-meleget, hiszen tudjuk, hogyan működik ez a fórumközösség. (Én ugyan sokat nem írtam ide, de napi szinten olvasom, és nincsenek illúzióim).
Ahogy azt várni lehetett - tisztelet a kisszámú kivételnek - le is pergett minden józan észérv nagyon sokakról.

Azt csak halkan jegyzem meg, hogy ennek kiszűrése elég problémás, hiszen a vadászós scriptben lecserélni a fix válaszidőt egy mondjuk 10-20 másodperces változó randomra nem igazán kihívás. De továbbra is azt gondolom, nem ezt kellene üldözni.

Hangsúlyozom, hogy azok táborát erősítem, akik kettéválasztják ezt a történetet.
Megengedhetetlennek és etikátlannak, hovatovább csalásnak tartom pl. a támadó scriptek használatát, kvíz olimpián működő script és minden más olyan automatizációt, ami nem kényelmi funkciót szolgál és alkalmas arra, hogy valós előnyhöz juttassa használóját.

Mielőtt valakinek eszébe jutna a szavakon lovagolni, igen, tisztában vagyok vele, hogy a 20 másodpercenként ütni próbáló makro is felfogható időmegtakarításnak.
De most az egyszer próbáljunk meg értelmesen beszélgetni erről a kérdésről, és válasszuk szét a célokat, amiket ezek szolgálnak.
Onnantól mindjárt egyszerűbbé válik a helyzet annak megítélésében, hogy mi a megengedhető, és mi az elítélendő.
Pontszám: 5.31
népszerűWocsokFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
42. hozzászólás - 2010.04.07. 07:49:23 (Válasz Superadmin #41 hozzászólására.)
Azért ez számomra "enyhén" hihetetlen:
50 helyesválasz 292s alatt. én elhiszem, hogy vanak zsenik, de hogy még a netjük is ilyen gyors!
És van durvább is: 50 260
A hozzászólást Wocsok módosította 2010.04.07. 07:52:27-kor
V1 - Black Panther - Moroflex
V2 - Wöcsök - Moroflex
V3 -
Pontszám: 6.65
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
43. hozzászólás - 2010.04.07. 07:52:37 (Válasz Wocsok #42 hozzászólására.)
Digipowaa
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 5.89
népszerűWocsokFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
44. hozzászólás - 2010.04.07. 07:59:26 (Válasz PottomPanna #43 hozzászólására.)
Hja, olyant én is szeretnék, de nálunk soha nem lesz.

Egyébként ha valakinek meg van az adatbázis, akkor ha le is van tiltva a hozzáférés másoknak, attól még tudja használni.
Sőt azok is tudják használni, akik esetleg megkapják... de ez csak egy gonosz feltételezés.
V1 - Black Panther - Moroflex
V2 - Wöcsök - Moroflex
V3 -
Pontszám: 6.64
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
45. hozzászólás - 2010.04.07. 08:01:06 (Válasz Wocsok #44 hozzászólására.)
Nyilván De ebben semmi meglepő nincs. Publikusan letilthatsz bármit, amit akarsz, ha nekem van belőle a zsebemben egy példány, maximum megvonom a vállam és eleresztek egy félmosolyt.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.20
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
46. hozzászólás - 2010.04.07. 08:10:42
Persze magamnak is gyűjthetem a kvízt mondjuk excelben, és tölthetem ki az olimpiát rengeteg copy pasteval. Ekkor senkinek semmi tudomása nincs róla, hogy mit műveltem, pedig ez legalább annyira csalás, mintha valamilyen script töltené.
Az, hogy vannak nyilvános adatbázisok, copy pastet spóroló scriptek inkább dicséretesek, mert karitatívan próbálnak segíteni azokon is, akik em tudnak annyi időt fordítani rá, hogy saját adatbázist gyűjtsenek.
A kvízmedálnak nem nyers tápot kellett volna adnia, hanem mondjuk -3 mp vadászat időt...
Pontszám: 6.58
fórumozóSuperadminFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
47. hozzászólás - 2010.04.07. 08:13:20 (Válasz Wocsok #42 hozzászólására.)
Ha kikapcsolod a fölösleges dolgokat a böngészőben, 100/100-as kapcsolatnál követhetetlenül gyorsan jelenik meg az oldal. Még az új is.
Jómagam azért vagyok szkeptikus az olimpia és a script eredményes ötvözésének terén, mert nem hiszem, hogy bárkinek is rendelkezésére állna a teljes adatbázis, anélkül pedig kicsit nehéz végigcsinálni scripttel. Ha pedig csak 80-90%-ban segít a script, az kevés, azt fejből is megcsinálja bárki, aki már túl van 10 000 helyes válaszon.
A legjobb eredmények eddigi ismereteim szerint úgy születtek, hogy 3-4-5 ember összeült a gyors net mellett, valamint egy fő egy laptopon a wikit meg a google-t kezelte, és nyomták. Jelenleg szerintem ennél gyorsabb eredményes módszer nincsen.
De igazából ez a része nem érdekel, át kell alakítani az olimpiát és kész.

A lényeg a "nem csalós" scriptekkel kapcsolatos egységes álláspont kialakítása lenne szerintem.
Pontszám: 3.04
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
48. hozzászólás - 2010.04.07. 08:16:36 (Válasz Jeriko #39 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.04.06. 17:31:58
Idézet: Superadmin - 2010.04.06. 15:50:51
de egyetértek Jerikóval, akik már megszokták ezt a kényelmi funkciót, inkább abbahagyják, de nem fognak ismét 50 kérdésre kattintgatva válaszolni.


Volt egy karakterem, akinél már aránylag korán kimaxoltam a spektrális manipulációt (100), lélekenergia sajtolást (60). Vadászatkor az elementáris fúziót turbóztam, ha befogott egy állatot, csak rányomtam a sajtolásra, nem kellett megállítania vadászatot, és ugyanígy néha átraktam a turbót ultraspecre, transzplantációra a vadászat alatt, és el is költöttem a LE-t. A napi csp adag elvadászása megvolt másfél-két óra alatt, sokszor ki sem jött 15% alól, rá sem kellett nézni.

Aztán eljött az idő, mikor leküzdötte a fertőzést, megkapta a +5 turbózható bónuszokat (Zarknod miatt még 68. szint előtt). Mivel maximalista vagyok, turbóztam az SM-et (EF helyett) 105-re és úgy vadásztam, ha befogtam két állatot, akkor leállítottam a vadászatot, turbót átraktam sajtolásra, a két sajtolás között meg várakozás... A napi csp elköltése felugrott 4(!) óra fölé, és akkor még el sem költöttem, ötször annyira figyelni kellett 15%-ra stb. Egy hetet bírtam, aztán töröltem a karaktert.
Egyszerűen eltűnt a játékélmény. Én vesztettem egy jó karaktert, a Beholder meg némi zsetont. Talán az ilyen dolgokat (is) át kellene átgondolni.


Ebben azert csak felig van igazad.
Nem tudom hanyason kuzdotted le a fertot, de ugye 68-tol az egyiket, 78-tol mindkettot kivalthatod. Ezek a veglegesitheto +5-ok pont ezert lettek kitalalva.
Pontszám: 7.78
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
49. hozzászólás - 2010.04.07. 08:20:34 (Válasz Metállat #40 hozzászólására.)
Idézet: Metállat - 2010.04.06. 21:03:38
Egy hatalmas végzetúr problémát elfelejt mindenki, amiért igazán a kiskapu keresés megy. Méghozzá azt, hogy az egész toplista befagyott, nincs kiugrási lehetőség.


Hat a topon van azert par pelda arra, hogy igenis van kiugrasi lehetoseg. A lentebbi retegeket nem ismerem, arrol nem nyilatkoznek. De fent van par kari ki tudott ugrani a "tomegbol" (es nyilvan nem magamra gondolok).

Termeszetesen ezek a lehetosegek hosszu tavon, kemeny meloval allnak csak rendelkezesre, de leteznek.
Ha konnyu lenne a kiugrasi lehetoseg, akkor egybol nem is lenne az, hiszen mindenki azt csinalna. Mindenki pedig nyilvan nem fog tudni kiugrani, a kiugras szo ertelmebol fakadoan.
Pontszám: 7.78
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
50. hozzászólás - 2010.04.07. 08:22:19 (Válasz Wocsok #42 hozzászólására.)
Idézet: Wocsok - 2010.04.07. 07:49:23
Azért ez számomra "enyhén" hihetetlen:
50 helyesválasz 292s alatt. én elhiszem, hogy vanak zsenik, de hogy még a netjük is ilyen gyors!
És van durvább is: 50 260


Batran hidd csak el, ez mind a ketto siman megvalosithato barmilyen script nelkul. Nekem mondjuk nem sikerult meg, de a kozeleben mar voltam (az elsonek). Es en meg csak a kepeket se tiltottam le, de jo otlet.
Pontszám: 7.78
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
51. hozzászólás - 2010.04.07. 08:28:32 (Válasz Wocsok #42 hozzászólására.)
Idézet: Wocsok - 2010.04.07. 07:49:23
Azért ez számomra "enyhén" hihetetlen:
50 helyesválasz 292s alatt. én elhiszem, hogy vanak zsenik, de hogy még a netjük is ilyen gyors!
És van durvább is: 50 260


Egyszer régen egyik kvízolimpián rögtön elsőre kaptam egy hibás kérdést. Jó választ adtam, mégis elvesztettem egy pontot rögtön az első válasznál. Mivel már akkor is csak 50 helyes válasszal lehetett csak nyerni, egyértelművé vált, hogy felesleges tovább versenyezzek. Így fogtam magam, és gyorsan végigkattogtattam a kérdéseket legjobb tudásom szerint. Már nem emlékszem a pontos végeredményre, de valami 49 helyes válasz volt 200-nál kevesebb másodperc alatt.
És igen, elolvastam, felfogtam a kérdéseket, kattintottam kettőt minden helyes válasznál.
Pontszám: 7.11
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
52. hozzászólás - 2010.04.07. 08:39:57 (Válasz Kocos #48 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.04.07. 08:16:36
Idézet: Jeriko - 2010.04.06. 17:31:58

Aztán eljött az idő, mikor leküzdötte a fertőzést, megkapta a +5 turbózható bónuszokat (Zarknod miatt még 68. szint előtt). Mivel maximalista vagyok, turbóztam az SM-et (EF helyett) 105-re és úgy vadásztam, ha befogtam két állatot, akkor leállítottam a vadászatot, turbót átraktam sajtolásra, a két sajtolás között meg várakozás... A napi csp elköltése felugrott 4(!) óra fölé, és akkor még el sem költöttem, ötször annyira figyelni kellett 15%-ra stb. Egy hetet bírtam, aztán töröltem a karaktert.
Egyszerűen eltűnt a játékélmény. Én vesztettem egy jó karaktert, a Beholder meg némi zsetont. Talán az ilyen dolgokat (is) át kellene átgondolni.


Ebben azert csak felig van igazad.
Nem tudom hanyason kuzdotted le a fertot, de ugye 68-tol az egyiket, 78-tol mindkettot kivalthatod. Ezek a veglegesitheto +5-ok pont ezert lettek kitalalva.


Nem a "nagy igazságot" akartam kihirdetni, csupán leírtam egy történetet. Természetesen átgondoltam a lehetőségeket, és ezek fényében döntöttem. (Mivel max VF-es karakterről volt szó, a 68. szint is egy hónap lett volna, a 78. meg több, mint fél év. Mivel indult a v4, bíztam benne, az több szórakozást fog nyújtani. Többet is nyújtott, egyúttal meggyőzött, hogy ott se induljak többet - ugyanúgy időproblémák miatt.
Féreértések elkerülése végett: senkitől nem várom el, hogy ugyanaz legyen az álláspontja, mint az enyém, ugyanakkor látom, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki így gondolkodik. A TGY-ből aki eddig törölt (mind nagytudású top-játékosok), kivétel nélkül mind időproblémák miatt töröltek (család, magánélet, meló). Én is amiatt fogok, amikor eljön az az idő.
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.04.07. 08:40:53-kor
Pontszám: 7.59
fórumozóSuperadminFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
53. hozzászólás - 2010.04.07. 08:49:01
Nem lehetne olyat, hogy hagyjuk már a francba a feltételezéseket, a hitetlenek győzködését (bár ebbe én is beleestem) és érdemi beszélgetés alakuljon ki a másoknak hátrányt nem okozó automatizálások megítéléséről? Talán ez azért lenne jó, mert egyrészt a játékvezetés láthatná a véleményeket (lehetőleg indulatok és vádaskodások nélküli objektív véleményeket), talán fel is használhatna párat közülük a köz megelégedésére, másrészt egyértelműsíteni lehetne a tiltott dolgok körét.
Pontszám: 5.36
fórumozóNecrobutcherFérfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
54. hozzászólás - 2010.04.07. 09:44:37 (Válasz Wocsok #42 hozzászólására.)
Idézet: Wocsok - 2010.04.07. 07:49:23
Azért ez számomra "enyhén" hihetetlen:
50 helyesválasz 292s alatt. én elhiszem, hogy vanak zsenik, de hogy még a netjük is ilyen gyors!
És van durvább is: 50 260


Megszólítva érzem magam, mivel V1-en én voltam, akinek 260 mp alatt sikerült megoldanom az 50 kérdést. Ahogy a karakterlapomon is látható, semmiféle scriptet vagy adatbázist nem használtam eddig, ezután sem fogok. Nem tartom magam zseninek, kell hozzá azért egy jó adag szerencse is, hogy viszonylag könnyebb kérdések jöjjenek. Mivel több kvízmedált szereztem mindegyik világon, ezért mondom, hogy nem lehetetlen. (Ja és igen, diginet... )
Pontszám: 5
népszerűWocsokFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
55. hozzászólás - 2010.04.07. 09:55:05 (Válasz Jeriko #51 hozzászólására.)
Nekem meg sikerült egyszer 20s-en belüli időt elérnem 51 kattintással script nélkül, és csak 1 kérdést tudtam elolvasni!
50 helyes válasz meg 1x sikerült iq-ból. szerintem nem is lassan, de még a listár sem kerültem fel...

Meggyőztetek! Elnézést mindenkitől aki nem használ scriptet! Aki használ attól nem! Direkt nem írtam nevet, nehogy személyeskedés legyen...

Majd szerzek Diginetet, és végetek. csak ahhoz el kell költözni, annyira meg nem állok jól anyagilag. De én inkább az őskő sporólós képességeket fejlesztem, így jut másra is!
V1 - Black Panther - Moroflex
V2 - Wöcsök - Moroflex
V3 -
Pontszám: 4.74
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
56. hozzászólás - 2010.04.07. 10:58:23
A kvíz kiváltós szaki nagyon jó ötlet! 10 szintenként 1%-al több LÉ-t adna, ha nem, vgay helytelenül válaszoltam a kérdésre.
Ami kellene, hogy 110 legyen a maximuma, így ösztönözne a kimaxolásra, valamint kompenzálná a 100 helyes válasz utáni LÉ jutalom kiesét.
Emellett be kellene vezetni valami más jutalmat a helyes kvízválaszok után. mondjuk 100, 200, 500, vagy akár 1000 helyes válaszonként kaphatna valamit a játékos. Vagy egyszerűen betenni egy ismételhető küldetést, válaszolj helyesen x db kvízre. (persze itt elég magas számot kéne belőni, hogy ne legyen ez olyan vonzó ismételhető, hogy napi szinten használják, de az, aki nem foglalkozik az ismételhetővel, annak ez adjon egy kis jutalmat. Erre az egy ismételhetőre akár az a szabály sem kéne, hogy érvényesüljön, hogy ha zsinórban többször csinálom meg, akkor kevesebb Lé-t ad. szerintem olyan 150-200 helyes kvíz lehetne egy küldetés. Ezt azért napi szinten nem lehet tartani.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.33
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
57. hozzászólás - 2010.04.07. 11:08:48
Másik gondolat a "toplista befagyásról".
A gondolat jó, de én pont fordítva látom. A top (főleg, aki nem VF-ezik), az napi szinten a maximumot kell, hogy kihozza a karakteréből, 1 csp-t sem pazarolhat, minden LÉ-nek megvan a helye, nem hagyhat ki semmit, amivel Lé-hez juthat. Nem teheti meg, hogy 2-3 napig ne fogalalkozzon a játékkal napi 3-4 órát. (kimarad pár ismételhető küldetés, nem töltöd a kínzókamrát, stb)
Ha nem vagy toppon, és beérnek, akkor elvesztél.

Bocsi, hogy Sharpát hozom fel példának, de nézzétek meg. Ő volt a VU abszolút legerősebbje, minden bajnokit megnyert, 4-5 szinttel vezetett a mögötte haladók előtt.
Kihagyott vagy fél évet, és most a saját szintjén a toplistán abszolút utolsó. Ha nem szövi társam lenne, örülnék, hogy micsoda jó kis farmkarakter, lehet ütni. (1650 körüli tul átlaggal, mikor a szintjén a 2200-as tulátlaggal bírnak a legerősebbek. szakértelemben szintén)
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.33
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
58. hozzászólás - 2010.04.07. 11:13:16 (Válasz Tiha #56 hozzászólására.)
az a szaki az eletben nem hozna vissza az arat, legalabbis sztem hamarabb alkonyul be a VUnak, minthogy megerje

110re felhuzni egy szakit 1.5 es 2milla kozott van. Egy vadaszat atlaga 2-3ezer (sajt nelkul, de az nem is kell ide) attol fugg szintben hogy vagy. Ennek a 11%a 220-330 kozott van. Szamold ki hagy csp mulva hozna be az arat
Pontszám: 7.64
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
59. hozzászólás - 2010.04.07. 11:19:16 (Válasz Endyr #58 hozzászólására.)
A kvíz mellőzését, mint kényelmi funkciót egyszerűen a prémiumos tagság előnyeihez is hozzá lehetne csapni. Ha prémiumos a karakter, akkor minden vadászatra megkapja a kvízbónuszt.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.43
fórumozóSuperadminFérfi
Végzetúr tanonc
31 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
60. hozzászólás - 2010.04.07. 11:38:19 (Válasz Ariel #59 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.04.07. 11:19:16
A kvíz mellőzését, mint kényelmi funkciót egyszerűen a prémiumos tagság előnyeihez is hozzá lehetne csapni. Ha prémiumos a karakter, akkor minden vadászatra megkapja a kvízbónuszt.


Basszus, ez sem félhülye ötlet! Persze biztos sokan prüszkölnének, akik nem prémesek, de gyakorlatilag nem érné őket hátrány, ha foglalkoznak a kvízzel. Ez jóóóóó!
Pontszám: 5.68
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!