Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Scriptek, avagy a sátán gyermekei
1. hozzászólás - 2010.04.05. 19:00:14
Mivel már a létező összes topic vele a Nagy Script-el van tele offolva, gondoltam megérdemel egy sajátot.

Ha nincs rá szükség úgyis törlik.

Szóval ide az összes mellette/ellene, tartózkodó véleménnyel, odamondással.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 9.33
fórumozóEl DiabloFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
2. hozzászólás - 2010.04.05. 19:04:54 (Válasz PottomPanna #1 hozzászólására.)
Kikérem magamnak!Nem gyermekeim


El Diablo-Chaos szövetség
Pontszám: 6.19
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
3. hozzászólás - 2010.04.05. 19:27:54 (Válasz PottomPanna #1 hozzászólására.)
Hiánypótló Bár sajnos nem félek attól, hogy nem lesz szétoffolva ettől függetlenül a többi téma
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.20
fórumozóHoffer DávidFérfi
Végzetúr tehetség
221 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
4. hozzászólás - 2010.04.05. 19:33:20
Hasznos, mert az uncsi géphez kötött dolgokat megcsinálja helyetted.(pl. kvíz)

Viszont eddig mint a 300 kvízválaszomat 37. szintre érve magamnak köszönhetem. (nem vagyok pók)

V1 - Megdarállak
V3 - Megasajt
Pontszám: 3.63
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
5. hozzászólás - 2010.04.06. 12:51:55
Idézet: Nagypityu - 2010.04.06. 12:18:01
A script használata a Kvíz Olimpián viszont egyértelmű és vitathatatlan előnyt jelent a kézi klikkeléssel szemben, mivel ott verseny zajlik és az elért eredmény erősen időfüggő, ha alapértelmezettnek tekintjük, hogy csak az nyerhet aki minden kérdésre helyes választ adott.


GYIK:

Kérdés: A kvízválaszolós script működik-e a kvízolimpián?
Válasz: Nem, olyannyira nem, hogy kvízolimpiás napokon vadászni sem lehet vele, abból kifolyólag, hogy a forrásként használt adatbázis sem használható "rendeltetésszerűen".
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.35
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
6. hozzászólás - 2010.04.06. 13:45:04
Több Travian speed szervert végjátszva, Ikariamon is szép eredményeket elérve, egyértelműen az a tapasztalatom, hogy a scripteket nem lehet tűzzel vassal írtani. Egyrészt nem lehet őket 100%-osan felismerni, másrészt a használójuk kitiltásával a legtöbbet fizető játékosok hagynák el a játékot - ez tény.

A scriptek elleni fellépés leghatékonyabb eszköze, ha a program kellőképpen felhasználóbarát; nincsenek benne olyan részek, hogy előnybe kerül az, aki be tud lépni 04:52:33-kor, mert épp akkor fejeződik be valami; nincsenek benne monoton, ismétlődő részek; és ha van fél órád, hogy leülj játszani, akkor abból nem kell 20 percet arra várnod, hogy éppen lejárjon valami. Az ilyen dolgok egyértelműen arra sarkallják a hozzáértőket, hogy próbálják áthidalni a játék ezen cseppet sem szórakoztató momentumait - akár scriptekkel.

Biztos vagyok benne, hogy ha lettek volna már korábban egy kattintással elérhető komplett öltözetek, akkor nem születik meg az erre vonatkozó script; ha lenne komplett vadászat statisztika, akkor nem születik meg az ilyen jellegű script sem; ha a kvíz nem adna ekkora bónuszt, és nem lennének benne idióta kérdések, akkor arra sem születik script.

Biztos vagyok abban is, hogy lesz/van leverető script - pedig mennyien és hányszor írtuk, hogy kapjon egy perc támadhatatlanságot az, aki feljön 15% alól; idomítós, gyógyítós script - pedig erre is érkezett számtalan javaslat és még sorolhatnám. A scriptek 90%-a egyértelműen a VU hiányosságait pótolja, a maradék 10% pedig a tervezési hibákat használja ki. Rengeteg ismerősöm hagyta abba a Végzeturat, és nem azért, mert nem jó játék, hanem mert "nincs idő rá".
Na itt kellene komolyan változtatni, és elébe menni annak, hogy még több script szülessen.
Pontszám: 9.28
irritálóKurahBerethFérfi
Végzetúr
57 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
7. hozzászólás - 2010.04.06. 14:03:34 (Válasz CaveMaN #5 hozzászólására.)
Kérdés: A kvízválaszolós script működik-e a kvízolimpián?
Válasz: Nem, olyannyira nem, hogy kvízolimpiás napokon vadászni sem lehet vele, abból kifolyólag, hogy a forrásként használt adatbázis sem használható "rendeltetésszerűen".
Ez milyen jól hangzik de csak az igazság egyik fele , a másik fele meg az hogy MOST MÁR nem működik és hónapokon át meg működött.
Ugyanakkor ez még mindig csak a "nagyközönség" által ismert kvízadatbázisokra igaz amit a scrip is használ az eldugottabb vagy egyéni adatbázisokra ez még mindig nem igaz és ha egy kicsit is vesszük a fáradtságot elég csak megnézni az idő eredményeket az olimpia első 1-3 nyertesénél!
Pontszám: 8.44
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
8. hozzászólás - 2010.04.06. 14:23:08 (Válasz KurahBereth #7 hozzászólására.)
Jó, mindenbe bele lehet kötni. Nyilván volt időszak, amíg nem így volt, kb 9-10 hónappal ezelőttig. Nyilván vannak, akiknek otthon textfile-ban egész kvízadatbázisuk van, nekik végképp nem kell script.

Az időeredmény meg nem mond semmit, ha ketten-hárman vannak ott (szintén csalás?) akik fejből vágják a válaszokat és van egy kis szerencséjük, csak a net sebessége akadályozza őket a gyorsabb és jobb eredmény elérésében.

(Egyébként meg nincs az igazságnak másik fele. Aktuálisan nem működik a kvízolimpia alatt, az hogy régebben mi volt, teljesen más történet.)
A hozzászólást CaveMaN módosította 2010.04.06. 14:24:12-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.28
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
9. hozzászólás - 2010.04.06. 14:25:32
Az alapvető gond ott van, hogy rengeteg időt visz el a játék, mindenki próbálja kevesebb idő ráfordításával a legjobb karaktert összehozni. Vannak olyan dolgok, amiket eleve tiltani kéne, és komolyan szankcionálni, és vannak olyanok, amiket be kellene építeni a játékba, hogy mindenki számára elérhető legyen legálisan. Pl egyszerűen nem értem, miért kell a a sebgyógyításra félóránként kattintgatni, miért nem lehet az állatoknak automatikus regenerálódást adni helyette. Az idomítást miért nem lehet egy kattintással elintézni, ahol a szakértelem nagysága csak az idomítás össz. idejét befolyásolná.

Na és persze itt van a kvíz scriptelése is… Sokadszor hallom, hogy a kvízelős script nem használható kvízolimpia alatt, ezért nem is juttatja előnyhöz a használóját. Pedig pont ugyan azt teszi, mint egy portyázós script, LE-t szerez helyettem. Persze, lehet azt mondani, hogy script nélkül is megfejteném a kvízeket, így gyakorlatilag nem jut a karakterem előnyhöz. De akkor ugyan ezt ráfoghatnánk a portya scriptekre is. Mindkét esetben egy "robot" szerez LE-t a karakternek helyettem, az már csak részletkérdés, hogy az egyik kvízből, a másik a szűrt toplistából választja ki a kritériumoknak megfelelő célpontokat, és üti le őket helyettem.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9.41
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
10. hozzászólás - 2010.04.06. 14:30:03 (Válasz Ariel #9 hozzászólására.)
Bocsi, én azt nem mondtam, hogy a plusz 10% nem előny, ellenben sokkal többet problémáznak azon, hogy az olimpián hűdenagy előnyt lehet összegyűjteni vele, viszont ott nem működik.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.20
fórumozóSleeper CellFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
11. hozzászólás - 2010.04.06. 14:31:45 (Válasz Ariel #9 hozzászólására.)
A sebgyógyításra és az idomításra is van szakértelem, amivel pont azt lehet elérni, hogy ne kelljen naponta 10x kattintani. (A morálnövekedés sem indok ide, mert arra is van szaki.)
Persze olcsóbb 1-es szinten tartani őket és az olcsóságon kívül egyszerűbb scriptet használni...
Pontszám: 5.07
fórumozóSleeper CellFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
12. hozzászólás - 2010.04.06. 14:33:44 (Válasz CaveMaN #10 hozzászólására.)
Mi alapján állítod, hogy nincs olyan script, ami működik kvízolimpia alatt? Attól, hogy az egyik fő adabázis akkor nem elérhető, a háttéradatbázisok igen + ott a google.
Pontszám: 5.26
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
13. hozzászólás - 2010.04.06. 14:37:22 (Válasz Sleeper Cell #12 hozzászólására.)
Kákán csomó... Ott írom nem sokkal lentebb, hogy privátban sok minden működhet, nyilván a publikusokról beszélünk, mert arról tudhat mindenki, míg ha neked ott fut a gépeden a saját, arról nyilván nem tud senki más rajtad kívül.

De szeretnék gratulálni a kitűnő megfigyeléshez
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.20
népszerűFulijoe1Férfi
Végzetúr
62 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
14. hozzászólás - 2010.04.06. 14:39:55 (Válasz Sleeper Cell #11 hozzászólására.)
te bizonyára azon kevesek egyike vagy, aki a játék minden részével elégedett és az idomítása is az egekben van
szerintem a legtöbben keresik a kiskapukat csak legfeljebb nem beszélnek róla
A hozzászólást Fulijoe1 módosította 2010.04.06. 14:42:36-kor
Kisember nagy TÖ-vel.
Pontszám: 7.03
fórumozóDr_FaktorFérfi
Végzetúr mester
852 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
15. hozzászólás - 2010.04.06. 14:40:56
fogjuk fel úgy hogy ez a scriptesdi olyan mint hogy vannak akik légzőkészülékkel másszák meg a nagy hegyeket és vannak akik nem...

és azé valljukbe egy légzőskészülék nélküli csúcshódításnak nagyobb a respectje függetlenül hogy az se kis munka ha palackal mászod meg...csak azé nahh...a menők segédeszköz nélkül tolják...

de igazából engem már nemzavar...kinek mennyire fontos a játék...mer meglehet magyarázni hogy idősporolás meg bla bla bla azé kell...de ez csak iylen ráfogom mer rátudom fogni dolog...a valós ok a játékfüggőség a mókuskerék szindróma amikor azzal kelsz azzal fekszel és ha egy picit rontasz már dühöngsz a monitornak...
Nevem...Shaktor...Sharab Shaktor...V1
Pontszám: 7.21
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
16. hozzászólás - 2010.04.06. 14:42:30 (Válasz Sleeper Cell #11 hozzászólására.)
Idézet: Sleeper Cell - 2010.04.06. 14:31:45
A sebgyógyításra és az idomításra is van szakértelem, amivel pont azt lehet elérni, hogy ne kelljen naponta 10x kattintani. (A morálnövekedés sem indok ide, mert arra is van szaki.)
Persze olcsóbb 1-es szinten tartani őket és az olcsóságon kívül egyszerűbb scriptet használni...


A probléma nem ott van, hogy nem megoldható az egy klikkel történő idomítás, gyógyítás és morál növelés. A probléma az, hogy ha ezt játékon belül akarom elérni, akkor több millió LE-t kell ezekre a szakikra költenem, de ha scriptekkel csinálom, akkor szinte LE költés nélkül megtehetem.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.99
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
17. hozzászólás - 2010.04.06. 14:47:52
Csak ismetelni tudom Jerikot.

A scripteket ket csoportra kell bontanunk. Egyreszt olyanokra, amik jatekidot sporolnak. Masreszt olyanokra, amelyek meg nem engedett elonyhoz juttatjak a felhasznalot.

Az elso csoportot egyszeru eliminalni, meg kell oket valositani a jatekban, esetleg par olyan lehetosegggel, amit a scripttel nem lehet megvalositani.
A masodikat pedig tiltani kene, de hogy ez gyakorlatban hogy megvalosithato, abba nem akarok beleszolni.

A most kozeppontban levo kvizes scriptre en azt a megoldast talalom kezenfekvonek, amit Birka is javasolt: egy szakertelem 100-as szintre huzasa valtsa ki a 10% bonuszt. En nyilvan ezt a reszet a jateknbak kifejezetten kedvelem, de azert el tudom kepzelni, hogy valakinek ez csak pup a hatan, de a "ha kimaradsz lemaradsz" elvtol fenyegetve kenytelen kelletlen csinalja (vagy csinaltatja a scripttel).
Pontszám: 7.39
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
18. hozzászólás - 2010.04.06. 15:01:23
Én csak azt nem értem, hogy miért 1-1,5 év kvíz sciptelés után van bárkinek baja az olimpiával...
Elhiszem hogy vannak olyanok akik saját kútfőből, csak 3-4 kérdést gugliból megválaszolva tudtak 50 helyes választ belökni, de ennyi barom kérdésre (Melyek száma drasztikusan lecsökkent hála az adminok munkájának!) 50 helyes választ adni?
Jah, hogy most van egy "szemét disznó", aki nyilvánossá tette? Ha mindenkinek van, nem csak a kiváltságosoknak, akkor büdös a dolog?
A kvíz aranyos, meg érdekes mondjuk 30 szinten át, utána dögunalom, és nyűg, mely zabálja a játékra fordított időt. Francért nem lehet betenni egy relikviát, mely értelmetlenné teszi magas szinten a kvíz használatát? Aki elérte a 100. szintet, bőven kikvízelte már magát! Persze a 100 kérdésenként bezsebelhető alamizsna még megmaradhat...
A hozzászólást Birka módosította 2010.04.06. 15:03:48-kor
Pontszám: 7.26
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
19. hozzászólás - 2010.04.06. 15:06:10 (Válasz Birka #18 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.04.06. 15:01:23
Francért nem lehet betenni egy relikviát, mely értelmetlenné teszi magas szinten a kvíz használatát? Aki elérte a 100. szintet, bőven kikvízelte már magát! Persze a 100 kérdésenként bezsebelhető alamizsna még megmaradhat...

Nana, akkor azonnal ki kellene fejlesztenem a maxos szingulárist
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.20
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
20. hozzászólás - 2010.04.06. 15:07:25
Idomítás script:
Mi az amit nem tud? Lét spórolni, azaz ezentúl mi lenne, ha az idomítás csökkentené az idomítási költséget? 50-es alap idomítással 50%-os költség? Ki az a barom aki ezek után 10-es idomítással bohóckodik tovább?
Pontszám: 6.88
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője