Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
81. hozzászólás - 2010.04.08. 21:38:31 (Válasz Cofee #80 hozzászólására.)
Idézet: Cofee - 2010.04.08. 17:31:40
Szerinted nem előny az, hogy nem 2 percet kell a portyalistán virítani egészségre vagy mágiára öltözve 15% felett, hanem csak felet? Vagy nem előny, hogy nem kell olyan sokszor őskőért gyorsítanod a turbóváltást, mert jobban átlátod? Az szerintem még Miklóséknak is feltűnne, ha hirtelen mindenki elkezdené kalandokhoz használni...


Hát, arra tippeltem magamban, hogy azért az egyszeri játékos van annyira intelligens, hogy előbb kikeresi/elolvassa a kalandjaiban szereplő próbákat (még amikor pl. 15% alatt van), és csak utána öltözik/gyógyul, nem pedig előbb öltözik, aztán full ÉP-ben elkezd bogarászni a kalandok között.
Legalábbis én így csinálom, és ez esetben szerintem nem számít se az idő, se az ősköves gyorsítás.
Pontszám: 5.19
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
82. hozzászólás - 2010.04.09. 07:10:57 (Válasz Jeriko #81 hozzászólására.)
Természetesen én is így csinálom, de az esetek nagy részében a kaland befejezése után is 15% felett maradok, mivel nem lehet kiszámolni mennyit fogok sebződni. Gondolom te sem. És hiába keresem ki előtte az összes meglévő kaland próbáit, időbe kerül átöltözni, meg turbókat váltogatni. De gondolom ezzel Te is tisztában vagy, ezért gyorsítod...Szóval felesleges bagatelizálni a segítségek jelentősségét!

Látom nagyon felesleges itt erőlködnie annak aki ellenzi a segítségeket(script, macro) Talán ha az itt nyilatkozók játszanának a 2-es világon, más lenne nekik is a véleményük. Én pont ezek miatt hagytam abba ott...

És sajnos én is használni fogom őket, ha nem akarok lemaradni. Olyan ez mint a háborúkban az egymáshoz belépegetés. Amikortól kiderült, hogy prémeseknek lehet, mindenki elkezdte kihasználni a lehetőséget, ma már szinte lehetetlen nélküle háborút nyerni. És természetesen itt is mindenki csak levereti a haverját, portyázni nem portyázik...
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 6.66
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
83. hozzászólás - 2010.04.09. 07:55:23 (Válasz Jeriko #79 hozzászólására.)
Hat en nem pont igy gondolkodtam eddig (igazabol a kvizes scriptet a nem igazan fer bele, de engem nem zavar kategoriaba soroltam mar, a tamadasismetlest pedig a nem fer bele kategoriaba), de roppant meggyozoek az erveid.

Erdekes aspektusa meg a scripteknek, hogy terhet vesznek le a progamozo vallarol. Van egy csomo (na jo tobb) lelkes jatekos, akik szabadidejukben, szorakozasbol, illetve sajat szorakozauk minoseget javitando irnak kisegito lehetosegeket egy jatekhoz. Ez sok esetben olyan minosegi termek, amit akar az oldal uzemeltetoje is felvallalhatna, ugyanakkor neki semmilyen befektetesbe nem kerul.

Termeszetesen megvan az ilyen scripteknek a hatranya is, de en uzemeltetoi oldalrol mindenkepp elgondolkodnek rajta, hogy mikent lehetne kihasznalni ezt az ingyenes eroforrast.
Pontszám: 7.84
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
84. hozzászólás - 2010.04.09. 09:20:52 (Válasz Kocos #83 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.04.09. 07:55:23
Termeszetesen megvan az ilyen scripteknek a hatranya is, de en uzemeltetoi oldalrol mindenkepp elgondolkodnek rajta, hogy mikent lehetne kihasznalni ezt az ingyenes eroforrast.


Marha egyszerű, alá kell dolgozni egy kicsit. Pl az öltözködős scriptnél most ha felveszel valamit, azt a
http://vilag3.vegzetur.hu/index.php?m=karakterlap&tev=visel&targy=574
paranccsal veszi a szerver, ha ennek lenne egy bővített változata:
http://vilag3.vegzetur.hu/index.php? m=karakterlap&tev=visel&targy=574&targy=563&targy=78&targy=....

Máris kevesebb oldalletöltésből és erőforrásból mehetne az egész. Persze ehhez azért az üzemeltetőnek is kell egy fejlesztenie.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.20
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
85. hozzászólás - 2010.04.09. 09:30:04 (Válasz Cofee #82 hozzászólására.)
Idézet: Cofee - 2010.04.09. 07:10:57
Természetesen én is így csinálom, de az esetek nagy részében a kaland befejezése után is 15% felett maradok, mivel nem lehet kiszámolni mennyit fogok sebződni. Gondolom te sem. És hiába keresem ki előtte az összes meglévő kaland próbáit, időbe kerül átöltözni, meg turbókat váltogatni. De gondolom ezzel Te is tisztában vagy, ezért gyorsítod...Szóval felesleges bagatelizálni a segítségek jelentősségét!

Látom nagyon felesleges itt erőlködnie annak aki ellenzi a segítségeket(script, macro)


Ez természetesen így van. Ugyanakkor a kérdés az volt, hogy kényelmi funkción túl jelent-e előnyt egy, a kalandokban várható próbákat kikereső script. Úgy gondolom, e szempontból teljesen indifferens, hogy a kaland után mennyi ÉP-d marad, és milyen gyorsan tudsz átöltözni. Ezért írtam, azt, amit írtam, szerintem NEM JELENT ELŐNYT.

Ami a scripteket illeti: Egyáltalán nem a scriptek használata mellett érvelek. De mivel NEM LEHET ellenük fellépni (ezzel lehet vitatkozni, nyilván a másodpercenként 10-szer támadót lehet észlelni, de megkülönböztetni attól, amikor valaki rátenyerel az egérre, azt nem, a mostani kalandos scriptet, vagy pl. a kvízkitöltőt meg nem lehet észlelni SEHOGY - ezt mint informatikus mondom), ezért MEGELŐZNI kell őket azzal, hogy a játék fejlesztése során nem programoznak le olyan dolgokat, ahol egy script komoly előnyt tud jelenteni (a meglevő ilyen dolgokat pedig szintén ez irányban módosítják).
Pontszám: 5.32
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
86. hozzászólás - 2010.04.09. 20:14:00 (Válasz Kocos #74 hozzászólására.)
Én is ellent mondok. Én ugyanis láttam a bemásolt csatákat a fórumban, és láttam, mit művelt TB, miután kifejlesztette a rubin gyűlöletét. A mindig kikapott is erős túlzás (TB pár vereség után szerette "leírni" a karakterét a belső fórumon is. ), és a két szint előny. A vége felé pedig ráadásul már szintben is lenyomta Sharpa-t. De ez mind-mind lényegtelen. Mindegy lenne bármelyikük is lenne az erősebb, csak mindketten itt lennének még a játékban régi fényükben! A többi nagy névvel együtt...
Pontszám: 8.06
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
87. hozzászólás - 2010.04.09. 20:23:06 (Válasz Ywgarrd #86 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2010.04.09. 20:14:00
De ez mind-mind lényegtelen. Mindegy lenne bármelyikük is lenne az erősebb, csak mindketten itt lennének még a játékban régi fényükben! A többi nagy névvel együtt...


plul Wurgolx-al...
Pontszám: 7.63
népszerűBodnaarFérfi
Végzetúr tanonc
43 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
88. hozzászólás - 2010.04.10. 01:27:23 (Válasz CaveMaN #84 hozzászólására.)
http://vilag3.vegzetur.hu/index.php?m=karakterlap&tev=visel&targy=574


Vagy az ilyen típusú linkekből könyvjelzőt csinálsz, mappákba gyűjtöd, és használod a böngésző "Összes könyvjelző megnyitása" parancsot. Kész is a fapados öltözködő script, végtelen számú tárolható öltözettel.
V1 - Lorenzo
V2 - Péter
V3 - Segal
V4 - Alekosz
Pontszám: 7.93
fórumozóSleeper CellFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
89. hozzászólás - 2010.04.10. 01:59:08 (Válasz Jeriko #85 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.04.09. 09:30:04
De mivel NEM LEHET ellenük fellépni (ezzel lehet vitatkozni, nyilván a másodpercenként 10-szer támadót lehet észlelni, de megkülönböztetni attól, amikor valaki rátenyerel az egérre, azt nem, a mostani kalandos scriptet, vagy pl. a kvízkitöltőt meg nem lehet észlelni SEHOGY - ezt mint informatikus mondom)


Nem tudom mit takar az "informatikus", de mint programozó mondom, hogy LEHET észlelni és főleg FEL lehet ellenük lépni.

Idézet: Jeriko - 2010.04.09. 09:30:04
ezért MEGELŐZNI kell őket azzal, hogy a játék fejlesztése során nem programoznak le olyan dolgokat, ahol egy script komoly előnyt tud jelenteni (a meglevő ilyen dolgokat pedig szintén ez irányban módosítják).


Tehát elég ha kivesszük a játékból a vadászatot, a portyát, epikus ütést, háborúkat és nem lehet gond.
A hozzászólást Sleeper Cell módosította 2010.04.10. 02:19:04-kor
Pontszám: 5.73
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
90. hozzászólás - 2010.04.10. 07:53:46 (Válasz Sleeper Cell #89 hozzászólására.)
Idézet: Sleeper Cell - 2010.04.10. 01:59:08
Nem tudom mit takar az "informatikus", de mint programozó mondom, hogy LEHET észlelni és főleg FEL lehet ellenük lépni.


Már meg ne haragudj, de ez pont olyan mint a vírusok. Kivéded a 5.23-as verziót, 1 napon belül kijön az 5.24, amit nem fogsz észlelni. Ez nagyjából végtelen erőforrást von el a fejlesztéstől...

(A "biztonságot" a játék használhatatlanságáig lehet fokozni, végleges megoldás nem lesz a scriptekre, egész egyszerűen a saját gépén mindenki azt csinál a weboldal kódjával és megjelenítésével, amit csak akar).
A hozzászólást CaveMaN módosította 2010.04.10. 07:57:25-kor
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.20
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
91. hozzászólás - 2010.04.10. 08:23:46 (Válasz Bodnaar #88 hozzászólására.)
Idézet: Bodnaar - 2010.04.10. 01:27:23
http://vilag3.vegzetur.hu/index.php?m=karakterlap&tev=visel&targy=574


Vagy az ilyen típusú linkekből könyvjelzőt csinálsz, mappákba gyűjtöd, és használod a böngésző "Összes könyvjelző megnyitása" parancsot. Kész is a fapados öltözködő script, végtelen számú tárolható öltözettel.


Apró gond van vele, mégpedig, ha sok öltözködős linket hívsz meg egymás után, akkor különböző anomáliák jelennek meg a játékban. Pl régebben teljesen levetkőzött a karakter, azt mondjuk már javította Baraty, most olyat hallottam, hogy az illető VP-je nem stimmelt.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.20
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
92. hozzászólás - 2010.04.10. 08:47:57 (Válasz CaveMaN #91 hozzászólására.)
Az öltözködést pár másodperc alatt el tudja intézni a Firefox egy ingyenes kiegészítő programja amivel egyszerű makrót írni rá. Nem tudom, hogy ha nyilvánosan megosztom az vonz-e valamilyen retorziót maga után szóval a program nevét nem írom le de akit érdekel az írjon a játékban egy PM-et. Öltözködés, automata állatidomítás, térkapuzás, epikus ütés stb.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 5.60
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
93. hozzászólás - 2010.04.10. 09:10:35 (Válasz Kethios #92 hozzászólására.)
Igen, pont az ezzel az ingyenes kiegészítés segítségével végrehajtott öltözködésről megjelent info csapta ki a biztosítékot sokaknál itt a fórumon és lett belőle hetek óta tartó szájkarate, sértődés, anyázás, vélemény-nyilvánítás, stb.
Emiatt is gond, hoyg különbséget kell(ene) tenni script és macro között.
Pontszám: 8.54
kedvelt tagKethiosFérfi
Végzetúr mester
442 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
94. hozzászólás - 2010.04.10. 09:16:37 (Válasz Craslorg #93 hozzászólására.)
Ez így van. Ez a makró szerkesztő program inkább egy kényelembővítő funkció. Ezzel nem tudsz csalni. (Nem próbáltam.)

Olyan mintha a könyvjelzőidet nyitogatnád, csak gyorsabban.
V. 1: Kethios - Világépítők
V. 3: Kethios Burningsoul - Abydos Gate
V. 4-Gamma: Kethios - HTF
Doomlord - W1: Kethios - Masquerade

Doomlord fórum moderátor. At your service, Sir.
Pontszám: 5.90
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
95. hozzászólás - 2010.04.10. 09:24:35 (Válasz Kethios #94 hozzászólására.)
Nem egészen, mert beletehető elágazás, ismétlődő ciklus, és időzítés.
Ezeket könyvjelzőkbe nem tehetsz bele, éppen ezért az IMakro NEM CSAK makró, hanem script...
Pontszám: 6.44
fórumozóSleeper CellFérfi
Végzetúr
69 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
96. hozzászólás - 2010.04.10. 14:11:28 (Válasz CaveMaN #90 hozzászólására.)
Részben egyetértek, viszont ha nem használsz egyáltalán tűzfalat, antivírust, akkor ne csodálkozz, ha 10 perc alatt szemétdomb van a gépedből. Csak azért, mert mindig jön valaki, aki temérdek idő és energia felhasználásával kikerüli és becsapja a rendszert hagyjuk, hogy a leglaikusabb felhasználó is azt tegyen vele amit akar?
Pontszám: 5.53
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
97. hozzászólás - 2010.04.10. 15:03:06 (Válasz Sleeper Cell #96 hozzászólására.)
Vagy ha nem használsz vírusírtót, tűzfalat, használj egy normálisan beállítható op.rendszert, vagy a jelenlegit hangold megfelelően, hogy ne is kelljen a fentiekkel terhelned a gépet
Pontszám: 7.80
kedvencMormordFérfi
Végzetúr mester
613 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
98. hozzászólás - 2010.04.10. 15:30:56 (Válasz CaveMaN #90 hozzászólására.)
Ha kivéded az 5.23-as verziót, és lecsukod a vírus íróját, akkor nem lesz 5.24-es verzió. A vírus írói persze igyekeznek anonimek maradni, ami persze a scripthasználókról nem mondható el, mivel saját karakterüknél használják.
Pontszám: 7.87
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
99. hozzászólás - 2010.04.10. 15:43:08 (Válasz Endyr #87 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2010.04.09. 20:23:06
Idézet: Ywgarrd - 2010.04.09. 20:14:00
De ez mind-mind lényegtelen. Mindegy lenne bármelyikük is lenne az erősebb, csak mindketten itt lennének még a játékban régi fényükben! A többi nagy névvel együtt...


plul Wurgolx-al...


Megtisztelsz.
Pontszám: 7.10
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Scriptek, avagy a sátán gyermekei
100. hozzászólás - 2010.04.10. 16:08:50 (Válasz Ywgarrd #99 hozzászólására.)
Ezt a csöpögést...

Amúgy valóban sokan nincsenek már, akik színt vittek a szürkes... párdon... lilaságba.
Pontszám: 7.80
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője