Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új kényelmi funkciók
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
461. hozzászólás - 2010.04.27. 23:34:11
Nos, elrontottam, dacára, hogy mint a hülyegyerek, kérdeztem, válaszoltatok is.
Itt kérdeztem:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,308.400#hsz408
És idáig tartott:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,308.400#hsz412

Nos, akkor leírom a bajomat: 63. szinten legyűrtem a fertőzést (Zarknod), és így meg lett a lehetőségem, hogy 5-tel a max. fölé is fejleszthessem egyik szakértlmemet. Én azt hittem, hogy ha valamelyikre "elhasználom", akkor mást nem tudok még turbóval sem a max. fölé vinni, így nem jelöltem ki fixen. De a lenyíló sor eltűnt - legalábbis így emlékszem rá. Legközelebb 68. szinten jött elő a lenyíló, és erre simán azt gondoltam, hogy a Zarknod nélküli menetrend ekkro helyreállt, tehát már két szakértelmemre is meglett a lehetőségem. És így a sajtolásomat kijelöltem, fel is raktam 65-re, és a másik "lehetőségemet" (amiről most már tudom, hogy igazából nem volt az) meg nem döntöttem el. A lenyíló ismét eltűnt. Fixen 65-ösön sajtoltam, és turbóval minden más 5-tel a lehetésges max fölé vittem.

Na most, jött ez az újítás. És én azt kaptam infónak, hogy nem kell megtartanom az egyik slotomat ahhoz, hogy a szakijaimat 5-tel a max. fölé vigyem, ellenben baromira zavart, hogy a szakértelmek fölött ott a lenyíló, hogy válasszak: és én kiválasztottam a VF-et. És erre lekerült 5 a sajtolásról és rákerült a VF-re. Magyarán csak egy slotom volt. Holott én azt hittem, hogy két slotom van.

Magyarán jól sejtem-e, hogy számomra az nem volt világos, hogy akkor most 63.-68-78-88. szintenként kapom a fix +5-re való lehetőségeket (slotokat), vagy ha 63. szinten győztem le a fertőzést, akkor így kapom majd a slotokat: 63-73-83, stb. Most már látom, hogy az utóbbi az igaz.

Írok a support@ -ra, hogy hiba volt átraknom a VF-re a sajtolást, de ez azért van, mert véleményem szerint nincsenek normálisan leírva ezek a dolgok, és még én is, aki azért elég sokat túrom a fórumot, elrontom ezeket a dolgokat...
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 7.11
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
462. hozzászólás - 2010.04.27. 23:41:46 (Válasz Agatity #461 hozzászólására.)
Csak 68,78,88 stb szinten kapod a fix +5öt. Én is előbb küzdöttem le Zarknodnak hála, de csak a turbóval max+5 lett meg. Most 78-on a 2.-at kaptam. Megvetted a kényelmi funkciót és mivel 65ös a sajtod visszakaptad a lehetőséget, ezért jelent meg újra. Mert maxos sajttal vadászat közben levonja a vpt és max+5el sajtol, így fölöslegesen a 65ös, aki arra rakta visszakapta. Nem volt hiba, mert fölöslegesen hagytad volna rajta, csak nyertél vele, hogy kihasználtad a lehetőséget.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.24
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
463. hozzászólás - 2010.04.27. 23:50:08
Oké, tehát 63-78-88 kapom a további "slotokat". Akkor még egy kicsit gondolkodom, hogy hogy a jobb nekem... De egyelőre továbbra is úgy gondolom, hogy nincsenek normálisan leírva a dolgok...
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 7.11
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
464. hozzászólás - 2010.04.27. 23:59:25 (Válasz Agatity #463 hozzászólására.)
Hát visszarakni sajtra fölösleges, mert nem használod ki. Szerintem tök egyértelmű(most kivételesen ) a szöveg:
A gyógyulás pillanatában minden tulajdonságod megnőtt 5-el. Nagyobb kontrollod lett elméd fölött: a tudatturbóval maximum 5-el a szakértelemszint felé is viheted egy szakértelmedet. Fertőzött társaidtól győzelem esetén annyival több LE-t szerzel, ahány százalékos a fertőzöttségük. Ráadásul 68. szinten egy, 78. szinten kettő, 88. szinten három stb. szakértelmed maximuma megnő 5-tel, hogy turbóznod se kelljen őket! (De ezeket értelemszerűen tovább turbózni már nem fogod tudni.)


Turbóval minden maxos szakit lehet +5el növelni, és 10szintenként van egy szaki aminek megnő a maximuma 5el, ezt rá kell pötyögni és az onnantól annyi, nem lehet turbózni.

Bár már ha itt tartunk azt meg én értettem félre, hogy 78.szinten kettő, 88.szinten három. Szóval azt hittem, hogy akkor most kettőt vihetek max fölé és meglepődtem mikor rátettem az egyikre, hogy eltűnt.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.24
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
465. hozzászólás - 2010.04.28. 00:08:11
Akkor továbbra sem értem.
Oké, mondjuk, kivételesen nem rontottam el, de csak véletlenül. Akkor most rajtva van a "+5 lehetőség" a VF-emen. Ezt ki is hasznáélom, tehát alapból felrakom +5-tel a VF-et. A többi is megy +5-tel a max. fölé, de csak turbóval.

Aztán majd elérem a 78. szintet. Akkor lesz egy második slotom, nem? Tehát még egyet kijelölhetek, hogy az is felmehet +5-tel fixen, nem?

Komolyan mondom, biztos késő van és fáradt vagyok, de ez így vicces, hogy ennyire bizonytalan a tudás. Wikin néztem, ott sem lettem okosabb...
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 7.11
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
466. hozzászólás - 2010.04.28. 00:11:13 (Válasz Agatity #465 hozzászólására.)
pontosan igy van ahogy mondod

a +5 felrakas pedig csak a maximumat noveli meg, az 5 pontot fel kell novelned LEbol (csak tisztazaskepp )
Pontszám: 7.67
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
467. hozzászólás - 2010.04.28. 00:11:55 (Válasz Agatity #465 hozzászólására.)
Igen, aztán 88on 98,108,118 egészen a végestelen végig.


Amúgy mi lesz ha elfogynak a maxos szakik és még mindig játszunk? Akkor majd kérünk valami pluszt Miklóstól, hogy nem tudjuk kihasználni a leküzdésért kapott jutalmunkat? Nagyon pihent vagyok.
A hozzászólást PottomPanna módosította 2010.04.28. 00:13:28-kor
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.83
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
468. hozzászólás - 2010.04.28. 00:55:30 (Válasz PottomPanna #467 hozzászólására.)
Akkor a többit tudod majd végtelen +5 -ig emelni. , vagy majd lehet úgy visszafertőződni, hogy a tisztaságért kapott plusszok is megmaradnak.

(Én is pihent vagyok ezek szerint.)
A hozzászólást Tpe71 módosította 2010.04.28. 00:56:14-kor
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 8.36
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
469. hozzászólás - 2010.04.28. 13:08:13
Most megint végigolvastam magamat meg a válaszokat, asszemo most megint értem.
Akkor mégsem rontottam el, hanem jól cselekedtem, más krdés, hogy néha 1/3 őskőbe fog kerüölni sajtolni, mert 10 percen belül kétszer fogok el... És olyat nem tud ez az okosság, hogy van még állatslotom, tehát megtartja 10 percig, és csak akkor sajtol, hogy ne kelljen 1/3 őskőt fizetnem érte?

Értem én, hogy a Beho'-nak is meg kell élnie valamiből...
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 7.11
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
470. hozzászólás - 2010.04.28. 13:30:47 (Válasz Agatity #469 hozzászólására.)
Ha több állatslotom van, akkor nem kapcsolom be az őskőért sajtolás funkciót, így szépen telítődhet is. Az csak akkor van bekapcsolva, ha csak 1 slotom van.
Pontszám: 7.80
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
471. hozzászólás - 2010.04.28. 13:52:25
Amennyiben az összes állatom gyakorol gombbal küldöm el az állatokat gyakorolni, akkor nem világít az Állatok gomb, ha befejezték a gyakorlást. (vagy csak 2 óra gyakorlásnál nem világít?)
Pontszám: 6.62
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
472. hozzászólás - 2010.04.28. 16:47:43 (Válasz Craslorg #470 hozzászólására.)
Igen, Craslorg, pont ezért raktam fel korábban a sajtolást nature 65-re, de most "elrontottam", és átpakoltam máshová a natúr +5-öt, és most már viszont ahhoz, hogy 65-ösön sajtolhassak, ahhoz turbóznom kell... Ehh, erre mondtam, hogy elrontottam tegnap éjjel...

Sehogy sem jó ez...
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 7.11
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
473. hozzászólás - 2010.04.28. 17:08:15 (Válasz Agatity #472 hozzászólására.)
Ha nem lennék szőke meg nő is már simán leszőkéztelek volna. Az automat sajt nem pakolgatja a turbót, csak a +5pontért levonja a vp-t, ami olyan 40vp körül van. Ha rajtahagyod csak ennyit spórolsz meg, így meg egy másik szakin kitudod használni a max+5öt.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.23
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
474. hozzászólás - 2010.04.28. 21:40:29 (Válasz PottomPanna #473 hozzászólására.)
Igen, én is érzem, hogy szőkének tűnök. Azonban:

"A": Sajtoláson van a +5 (tehát natúr 65-ös) (tudom, hogy ki kell fejleszteni, de egyszerűbb így hívni - ugyanis ki volt fejlesztve natúr 65-re): ekkor én nem kapcsolom be azt a lehetőséget vadászat elindításakor, hogy sajtoljon automatice, hanem én kézzel sajtolok. Azonnal. Nem turbózva, mert szépen maxra fel volt húzva.

"B": valami máson van - illetve mivel már átpakoltam - a +5, vadászat indításakor bekapcsolom az automatice sajtolást, tudom, hogy "kvázi" turbózva sajtolok (tehát 65-tel), magától levonja a VP-t, de nem rakja át a turbót, értem.

Na, ez a két variáció volt. Sajnos, vagy szerencsére (még nem tudom eldönteni) átraktam a 65-ös sajtolásról a +5-öt másra (VF), innentől kezdve turbózva sajtolok (tudom: kvázi turbózva), viszont előfordulhat, hogy 1/3 őskövet vagy 1 CSP-t használok ilyenkor, ha pont úgy jön ki a lépés.

Ezt már megértettem. Azt is, hogy a +5-ök 63-78-88-98... szinteken jönnek. Most már azt is, hogy ha több slotom van, akkor ne kapcsoljam be az automatikus sajtolást, és akkor legfeljebb tudok spórolni esetleg egy-két 1/3 őskövet. Viszont olyankor kézzel kell majd később lesajtolnom a befogottakat, és akkor kézzel turbózni kell. Na, erre írtam, hogy ahhh, sehogy sem jó. Illetve pontosítok: sehogy sem tökéletesen kényelmes.
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 7.11
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
475. hozzászólás - 2010.04.28. 22:51:31
a felszabadult +5 növelést etdd a kronokompenzációra, és akkor 5 percet kell várnod a turbóváltásra, azért az kibírható.

Szerintem jól működik ez az autó sajt.
Ha meg azt a küldit csinálom, hogy sajtolj ki egy legalább 20.szintű lényt, akkor megturbózom. ennyi belefér.
Nekem megérte, hogy egy +5-ös lehetőség felszabadult, az a pár VP nagyon is megéri.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.11
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
476. hozzászólás - 2010.04.29. 09:14:40 (Válasz Tiha #475 hozzászólására.)
Igen, azt hiszem, hogy mindent egybevetve, kibírom azt a pár 1/3 őskövet...
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 7.11
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
477. hozzászólás - 2010.04.29. 09:28:29
Nekem az auto sajt nagyon bejön. Korábban még az 5 percet se bírtam ki, ezért a spec váltás miatt úgyis buktam az 1/3-ot, ha két egymás utáni vadászat, akkor 3/3-ot is. Így kisebb eséllyel bukok ennyit. Nyilván az ember mindig jobbítani, olcsósítana, de ez már napi 1-2 őskőt nálam hagy.
Pontszám: 7.81
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
478. hozzászólás - 2010.04.29. 14:14:21 (Válasz Tiha #475 hozzászólására.)
Igen, elképzelhető, hogy a 78. szintemen a köv. (második) +5 lehetőségemet a kronóra rakom.
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 7.11
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
479. hozzászólás - 2010.05.01. 14:21:46
Némi elmeroggyant eszmefuttatás a részemről, ha nem zavar titeket:

Ugye a maxos csapda 8% állatbefogást jelent, ez 50-es vadászatkörben átlagosan 4 állat. 50-es krono esetén 10 percenként sajtolhatok automatán költség nélkül. Ha feltételezem a körönkénti 4 állatbefogás esetén a legrosszabb helyzetet akkor vagy -1 őskő, vagy -3 CSP. Ha őskövet használok akkor hetente a 6 ősköves prém ára közel megduplázódik 11 őskőre. Ha CSP-ből nullázok az -15 CSP hetente, ami elviszi másfél napi prémium termelésemet. Ergo, 50 őskő árán vagy megdupláztam a heti őskő költséget, vagy csökkentettem a heti prémből származó CSP bevételemet 30%-al, úgy, hogy továbbra is fizetem a 6 követ. Természetesen ez a legrosszabb helyzet 4 befogott állat esetén, viszont ha több állatot fogok be, a bukás drasztikusan emelkedhet.

Jelenleg egy második kör vadászat kétharmadánál tartok, -7 CSP eddig.

A kérdés az, hogy tényleg csak engem zavar ez? A bukást minimalizálhatom, ha kronora rakom a fertőzés leküzdése utáni első +5 lehetőségemet, az még 8 szint, és nem biztos, hogy a krono a legjobb döntés az elején. De mi van azokkal a 40-60 közötti emberekkel akiknek a fertőzés leküzdése még elérhetetlen? A CSP kiesés lassít, hosszabb távon gyorsítja a mezőny szétszakadását. A fertőzöttekkel mi lesz? Nekik is van +5 lehetőség krono-n? Lassan ki kéne venni ezt a fertőzéses dolgot a játékból, vagy kiírni a fertőzés leírásához, hogy nekik vagy többet kell fizetni a fertő nélküliekhez képest, vagy lassabban tudnak szinteket lépni.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.79
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
480. hozzászólás - 2010.05.16. 12:17:08
Érdekelne hol járunk a kényelmi funkciók használhatóvá tételével?
Mert már elég régen befizettük, de ehhez képest még a mindig a karilap kellős közepén öltözünk, és még mindig egyesével kell csesztetni a harcoló állatokat minden áldott este, hogy elmenjenek aludni, és ne ráncigálják magukkal a küldis állatokat is.

Az autosajt a hab a tortán.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.82
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!