Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új kényelmi funkciók
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
181. hozzászólás - 2010.03.29. 17:31:32
Az lehet, nekem viszont az ilyen irányú szkript azért se feltétlen jó, mert a sebgyógításommal legrosszabb esetben is 3-4 gyógyítás alatt maxban vannak a dögök. Epikus után kicsit több idő, de nem vészes. Így a gyógyítgatás helyett elküldhetem kennelbe, ahol többet fejlődik, mintha 15 percenként gyógyulgatna. Azaz valahol visszajön a ráköltött LE. Másik dolog, hogy ilyen szempontból eléggé hidegen hagy az LE. Annyit buktam már belőle, hogy az LE diffem pont mutatja a lemaradásomat a környezetemtől. Ezt behozni már lehetetlen, így maradnak egyéb jópofa dolgok: epik 5 percenként, más állatainak kínzása (még sajna nem maxosak a másodlagosak), bizonyos értelmetlen (vagy mégse?) szakik egekbe tolása és persze eMTyb, Grelnar és Lbla folyamatos legyőzése, emellett Jerikó és Destiny elkapása néha, meg egy két nagy név a környékemen.
Pontszám: 7.78
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
182. hozzászólás - 2010.03.29. 20:25:16 (Válasz Craslorg #181 hozzászólására.)
A gyógyítás, vastagbőr, meggyőzőkészség növelésére költött LE soha nem fog azokkal szemben megtérülni, akik scriptet használnak. Ezek mind olyan szakértelmek, amit folyamatosan növelni kell, minél magasabb szintű az állatod, illetve minél magasabb szintű vagy te magad. Máskülönben nincs értelmük.
A scriptelő lefelejti a vastagbőrt, ha volt neki egyáltalán, alacsony gyógyítás is elegendő neki, hogy még többször gyógyíthasson, és örömmel veszi az olyan célpontokat mint te, akinek másodlagos szakértelmei is vannak. Valamint 96-al növelheti meg az állatok morálját minden egyes nap.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.11
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
183. hozzászólás - 2010.03.29. 22:57:29 (Válasz Ariel #182 hozzászólására.)
Ariel, nálad nagyon elakadt az a bizonyos lemez. Picit bökd arrébb a tűt légy szíves.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 5.85
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
184. hozzászólás - 2010.03.30. 08:35:36
Csak egy gondolat:

Aki iskolába jár, aki a mukahelyéről nem tud VU-val foglalkozni, az eddig hátrányban volt azzal szemben, aki akár egész nap eléri a VU-t. Hiszen ő azt csinált, amit akart, akkor gyógyított és annyiszor ahányszor csak akart. Ha nem a kényelmi funkcióként funkciónáló öltözködös macrót nézzük, hanem az állatgyógyítóst, akkor az eddig ilyen szempontból hátrányos helyzetben lévő játékosok kicsit kiegyenlíthetik az esélyeiket, hiszen bekapcsolva hagyva a gépüket az szépen gyógyítgat, de még ez se biztos, mert egy áramszünet, egy logout vagy csak szimplán egy oldaltöltési időlimit átlépése máris megakasztja a folyamatot.
Szóval szerintem nagyon megy itt a szájkarate, de inkább csak vihar a biliben szindróma és mindenki csak a maga (vélt vagy valós) igazát hajtogatja, miközben a bolhából elefánt lesz.........
Pontszám: 6.48
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
185. hozzászólás - 2010.03.30. 10:01:33
Na akkor legyünk őszinték, nézzünk kicsit körül.
Mire lehet használni scripteket, macrokat?
Állatgyógyítás. Ennek célja egyértelműen a játékkal való kötelező foglalkozás idejének csökkentése.
Epikus ölés. Kb dettó, baromi unalmas tud lenni ott ülni 6-7 órát amíg a dög elpusztul.
Öltözködés. 6 kattintás helyett egy kattintás, mekkora tragédia. Máig nem értem Miklós miért húzza a száját arra, hogy csináljon hivatalos verziót.
Kvízek. A régi játékosok nagyobb többsége rég eljutott arra a szintre, hogy vadászat kezdésénél méla undorral nézegeti őket, ha ilyet akarok megyek honfoglalozni basszus, sokkal izgalmasabban van ott megoldva.
Leveretés. Háborúban hasznos, de lévén azok viszonylag hamar tét nélküliekké válnak, így ezt sem érzem súlyponti problémának.
Összességében:
A játékvezetés szerint szabályos a scriptek használata? A válasz: nem.
Érdekel valakit is a játékvezetés véleménye? A válasz ugyanaz.
Hogy miért?
Mert bármi, ami ebben a játékban tud még tartani embereket, annak tessék szíves lenni örülni. Kaptunk új külcsínt, meg kvíz rendszerezést. Csodálatos. Bármit is számít? Semmit.
A játékból kifogytak a célok, ellehetetlenedtek a háborúk, ki lett húzva a szőnyeg az epi alól, a játék időrabló, egy idő után abszolút céltalan kattogtatás, normális új szövi épületek sehol, közösségi célok eltűntek. Miklós egyszer azt mondta: a játék célja önmaga, hogy játszunk vele. Meglátjuk hány törlés kell mire rájön mekkora marhaságot beszél.
Mindezek után aki akár ez által, hogy scripteket használ, játékban marad... Nos az legalább nem mazochista. Csal? Lehet, de ki a jó fenét érdekel?!
Előzetes vádaskodást megelőzendő: nem használok scripteket. Nem erkölcsi megfontolásból. Nem értek hozzá.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.06
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
186. hozzászólás - 2010.03.30. 10:49:56 (Válasz Byzon #185 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2010.03.30. 10:01:33

Előzetes vádaskodást megelőzendő: nem használok scripteket. Nem erkölcsi megfontolásból. Nem értek hozzá.


haha, ez tetszett, komoly indokod van ra

egyebkent ami a kifogyott celokat illeti baromi egyszeru megoldas lett volna ra: fel kellett volna venni meg 2 programozot. Rogton porogtek volna a fejleszlesztesek. Persze ez feltehetoen azert nem valosult meg, mert nem fizetunk eleget, hogy kompenzaljuk a 2 extra fizetest...
Pontszám: 9.32
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
187. hozzászólás - 2010.03.30. 11:48:04
Ott a pont a két előttem hozzászólónaál. Amúgy pont a célokról és a programozásról nyitott a 7 végén egy topicot "Világ, amit a játékosok fejlesztenek" címmel. Érdemes benézni és ötletekkel dúsítani a topicot.

Scriptekről meg annyit, hogy ebben a játékban annyi legális dolog van, amivel komoly előnyre tehet szert az ember, hogy az eddig felsorolt összes script eltörpül mellette.

(pl ajánlás és kínzó kamra. Ha időben beajánlottam az egész iwiw-es adatbázisomat, és még a tizede ma is aktív játékos, akkor annyi plusz LE-t szerzhettem (és őskövet), amit egy tápos pók sem rabolhat össze) Kínzókamra dettó. Ha naponta jól csinálja valaki, akkor símán összesezd még fele annyi LÉ-t, mint a napi vadászata.
De a pókok LÉ-rablását is nézhetjük. Jó kapcsolatokkal, jó szöviben jó infóáramlással el lehet érni, hogy a napi 5-10 portya fullos legyen, ne legyen üres LÉ-nélküli TP-s rablás)
vagy a lebeszélt csaták, leveretések, küldetések megoldása.
(mert éppen az sem a játékkal összeegyeztető, hogy ma én rabollak le 20K Lé-vel, holnap te, és mindkettőnknek kész a a küldetés...)

Szóval a vihar a biliben, meg a felesleges szájkarate felvetése teljesen találó volt.
Nem beszélve arról, hogy a scriptek mindenkinek hozzáférhetőek, aki nem ért hozzá meg tanulhatja. Símán engedélyezni kéne. Sokkal igazságosabb, mint tiltani. Ilyen alapon azt is tilthatnánk, hogy senki nem ülhet 6 óránál többet VU előtt, mert tisztességtelen előnyre tehet szert, a dolgozó/ iskolába járó kollegákkal szemben. (és vannak ilyen karakterek, csak őket most úgy hívjuk, hogy tökéletes optimalizátor csúcsjátékosok!)
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 4.22
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
188. hozzászólás - 2010.03.30. 21:22:33
Endyr és Byzon hsz-ében van az igazság. Az a felsorolás amit leírt Byzon, hogy mire lehet használni a scriptet és markot az csak egy töredéke. De tegyük fel van két játékos, az egyik a felsoroltak mindegyikét használja a másik meg egyiket sem.
Tegyük félre az erkölcsi dilemmát. Tegyük fel a másik játékos is szeretne időt megspórolni és szeretné használni a segítséget, de nem tudja mert csak 8 éves és nem ért hozzá.

Az ilyen külső segítségek többségével, de szerintem mindegyikkel az a baj, hogy nem mindenki számára elérhetőek. És onnantól kezdve azok akik már tudják használni előnyt élveznek a többiekkel szemben.
Azt leszámítva, hogy a játékszabály tiltja én ezt tartom kizáró oknak a külső segítségek használatában.
A hozzászólást BlackSheep77HUN módosította 2010.03.30. 21:24:01-kor
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 5.97
kedvelt tagGridFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
189. hozzászólás - 2010.03.31. 07:57:04 (Válasz BlackSheep77HUN #188 hozzászólására.)
Ja, az élet nem habostorta. A fenti 8 évesnek valószínűleg pénze sincs őskövet vásárolni. Halmozottan hátrányos helyzetű.
Az 5 éves meg még olvasni se tud, csak kattingat össze-vissza.

Akkor jelenleg van aki nem tudja használni a scripteket.
Van aki tudja, de nem érdekli.
Van aki tudja, és használja is, hogy szabadidőt csináljon magának.
Van aki tudja, de nem használja, inkább MEGVESZI a Beholdertől a szabadidőt.
És akkor majd fejlesztenek valamit ami miatt még többet kell a játékkal foglalkoznod, és majd megint vehetsz szabadidőt.
Pontszám: 8.60
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
190. hozzászólás - 2010.03.31. 08:26:01 (Válasz Grid #189 hozzászólására.)
Idézet: Grid - 2010.03.31. 07:57:04
És akkor majd fejlesztenek valamit ami miatt még többet kell a játékkal foglalkoznod, és majd megint vehetsz szabadidőt.


Hat igen. Durvan hangzik, de alapvetoen igaz. Addiktalodunk, majd vasarolunk feloldozast.
Pontszám: 7.79
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
191. hozzászólás - 2010.03.31. 08:38:15 (Válasz Grid #189 hozzászólására.)
Idézet: Grid - 2010.03.31. 07:57:04

És akkor majd fejlesztenek valamit ami miatt még többet kell a játékkal foglalkoznod, és majd megint vehetsz szabadidőt.


Kell??? Mi az hogy kell? Ha nem akarsz akkor nem kell!!! Épp ezért játék a játék nem?
V3-Alíz
Pontszám: 6.30
kedvelt tagGridFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
192. hozzászólás - 2010.03.31. 08:48:29 (Válasz Dozer #191 hozzászólására.)
Az a baj, hogy ahogy Kocos mondta, addiktálódunk. Akkor pedig egyre nehezebb "lejönni a szerről". Az nem lesz érv, hogy ha nincs időd ne csináld, mert csinálni akarod.
Pontszám: 5.96
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
193. hozzászólás - 2010.03.31. 09:06:09 (Válasz Grid #192 hozzászólására.)
én csak azt nem értem mi volt mostanság olyan fejlesztés ami radikálisan több időt igényelne?

kihívás?
Nem hiszem, mert a portya mellé egy új választható opció csupán...

entitás?
na ez már közelebb áll az érveidhez... Aktivitás kell, van rá 3 napod ha nem akarsz belőle "hátrányt" másokkal szemben... Mivel a szükséges aktivitást ellensúlyozták azzal hogy az entitás nem regenerál úgy mint egy epikus, ezért nem köt a gép elé órákra...

Gyógyító szentély?
Akkor építesz amikor akarsz, tehát ezt nem venném ide...

kalandok?
van aki panaszkodik, van aki nem... de a panaszkodók sem azért írnak mert rossz a fejlesztés, hanem azért mert sok kristálypont megy el 1-1 próbán...

Kvíz kategorizálása?
ez valóban idő, de nem kötelező! a jutalom nélkül is meg lehet élni... én csinálom és eddig kb 350 LE-t kaptam összesen (kb 500 kérdésért)

Összességében ezen fejlesztések jobban a gép elé kötik az embert? nem merem azt írni hogy nem... de azt sem hogy igen...
hiszen ha csak összehasonlítjuk ezeket pl a vadászattal akkor eltörpül az "idő" mellette...
V3-Alíz
Pontszám: 6.30
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
194. hozzászólás - 2010.03.31. 09:11:09 (Válasz Ariel #182 hozzászólására.)
(homlokát ráncoló szmájli)

Ariel, nem véletlenül nem válaszoltam a legutóbbi PM-edre. Minél többet írsz, annál jobban ordít, hogy teljesen más játékot játszol. Nem kell az álltalad haszontalannak ítélt szakikat az egekig tornászni. Az átlag júzer magasszintű állatai 70-100 szintűek. Odavágsz egy 50-70-es meggyőzőkészséget amiről Craslorg írt, nem kell attól fosnod, hogy bepánikolnak az állatok egy nap távollét miatt. Vastag bőrnél 30-50 pont a szakin és azzal kivéded akár a magasszintű ellenfél közelharci másodlagosát is, epiknél ne is beszéljünk róla, a mostani epik üt az állataimba néha 100 felett közelharci körönként. Emellett ha magas az IQ-d és a szerencséd, kivéded a varit, azzal csökkentheted a varikörös állatsebzést. Számold ki, hogy mennyi LE megy bele a szakikba, mennyi LE marad el a TÖ-ről, aztán nézd meg, hogy a legmagasabb tulajdonságodon mennyi LE húzni egyetlen pontot. Add hozzá a képlethez Mr Randomot, és rájössz, hogy egyáltalán nem kerülök hátrányba, legalábbis nem érzékelhető hátrányba, annyi ember van körülöttem.

Sokkal több ember van az én szintemen, teljesen máshogy kell taktikázni. Ha nem te vagy az ütőtávod egyik királya, kénytelen leszel védekezni. Az nem megoldás, ha elteszem az állataimat és békésen tűröm a napi akár 15-20 ezer(!!!) sebzést a szintemen. Ha csak napi 1-2 gyógyitalt spórolok meg, már azzal is behozza az árát a sebgyógy meg a vastag bőr, már megérte. Az álltalad említett "okos" taktikás emberek tipikusan kamrában végzik ájultam már reggel 8 órakor, minden nap, mert jóhogy azt fogom támadni és kamrázni, akinél van esélyem, sőt, lophatok kiégettet is (lopás 50 - gondolom már a hajadat téped, hogy mekkora noob vagyok), és a szerencsétlennél nincsen állat.

De ha van állat... ez Csavarkulcs tollából:

"Mormolsz, kezedből kirepül egy dimenziókifordítás. (-255 VP). 2397 sebzést okoztál. Kritikus sebzés! A varázslat hatással van az ellenfeledre: -18 Támadás, -18 Védekezés, -18 Erő. Ellenfeled állatai 696 életpontot sebződtek. Mehpisto, Pokolfajzat 1, Pokolfajzat 3 és Pokolfajzat 4 elájult."

Csavarnak alacsony a tauja, ennyit én is tudok ütni kataklizmával. De mire felérek az ő szintjére, én nem 6-700-at fogok ütni állatba, hanem 1-1.2k-t, talán többet. Pár olyan támadás ami 1k felett csap az állatokba, és cseszheted az epiket, cseszheted a portyáidat.

Top2 vagy, maroknyi ember körülötted, de lényegében sztem csak Galmuszknak van esélye ellened. Lehet, hogy te nem látod szükségesnek kicsit jobban odafigyelni az állataidra, de ha 97-es szinten Cyron ezt írja a karilapján...

"Vesszen a MÁSODLAGOS támadás és -varázslat szakértelem!
Gondolj magadra, ne veresd szét az állataidat és még LE-t is spórolsz!
Én már lefelejtettem, tesztelheted nyugodtan."

... nos akkor nem nekem kell elgondolkodni ezen, hanem neked.

(Craslorg for president. Wazz, maxos másodlagosok? És én még azt hittem, hogy szadista vagyok amiért az 50-es másodlagos varit 60-ra akarom emelni...)
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 6.86
kedvelt tagGridFérfi
Végzetúr tanonc
24 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
195. hozzászólás - 2010.03.31. 09:56:47 (Válasz Dozer #193 hozzászólására.)
Az igaz lehet hogy sokszor azért tűnik túl időigényesnek mert tulajdonképpen unom.
Tudom, tudom. Miért nem hagyom abba? Mert rászoktam.
De közben unom, és szinte kényszeresen csinálok olyasmit amiért egyre kevésbé lelkesedem. Abbahagyni nem tudom, de jó lenne csökkenteni az adagot.

A baj az, hogy szerintem sokan így vannak vele, és most nagyobb kedvvel írnak scripteket és új skineket, mint amilyennel játszanak.
Mert ez legalább valami újdonság, és némi kreativitást is igényel.
Pontszám: 7.31
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
196. hozzászólás - 2010.03.31. 10:00:37 (Válasz Grid #195 hozzászólására.)
Idézet: Grid - 2010.03.31. 09:56:47
................most nagyobb kedvvel írnak scripteket és új skineket, mint amilyennel játszanak.
Mert ez legalább valami újdonság, és némi kreativitást is igényel.



Ott a pont!!!

(én gép elött tudok lenni, mégis üdvözlöm az öltözködös makrót, mert a katt, oldal, katt, oldal, katt,oldal, katt, oldal,katt,oldal,katt, oldal taposómalom helyett csak egy katt......)
Pontszám: 7.61
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
197. hozzászólás - 2010.03.31. 11:10:53 (Válasz S0laris #194 hozzászólására.)
Igen, valóban más a játék, portyában kevesebbet kapnak az állataim, de csak a kalandok csatáiban több ezret sebződnek naponta. Az epikus varázslata simán sebez 10k fölött is, aminek 25%-át bekapják az állatok, és simán eltart 10 körig is egy epikus. Mindezt kétnaponta... 70-es meggyőzőkészség mellett 70-el csökkenne az állatom morálja egy nap távollét alatt. Növelhetném a vastagbőrt is, de a hatása eltörpül a másodlagos sebzésekhez képest. Épp ezért nem viszek állatot az epikushoz, entitáshoz, és a kalandokhoz is csak egyet.
Ilyen körülmények között tökmindegy, hogy mekkora lenne a meggyőzőkészségem, vastagbőröm, stb, nem bírják az állatok ép-vel.

Nem mondtam, hogy az én módszerem tökéletes. Sokkal hatásosabb lenne, ha scriptet használnék és 15 percenként gyógyítanám az állataimat. A KH támadásait sokkal könnyebben visszaverném, nem lenne ennyi vereségem, több LE-t szereznék. Sem morál, sem ép gondja nem lenne az állataimnak. Mindezt némi gyógyítással, 0 meggyőzőkészséggel és vastagbőrrel.

És hogy némi köze legyen a hozzászólásomnak a kényelmi funkciókhoz: ne csak a gyors átöltözés legyen elérhető, hanem a sebgyógyítás és az idomítás automatizálására is legyen lehetőség.

Ami pedig az 50-es lopást illetti: Van olyan világ, ahol huszasával lopkodom a kiégett ősköveket
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.47
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
198. hozzászólás - 2010.03.31. 11:30:37 (Válasz Ariel #197 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2010.03.31. 11:10:53
Ami pedig az 50-es lopást illetti: Van olyan világ, ahol huszasával lopkodom a kiégett ősköveket


Én is akarok! Én is, én is, én is, én is!!! Mekkora lopás kell ehhez?
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.05
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
199. hozzászólás - 2010.03.31. 14:56:18 (Válasz Byzon #198 hozzászólására.)
Magas.
Nekem az 50-es lopással 5-8 kö jön. (bár ez némileg tipp, mert sajnos kevés olyan célpontom van, akinél kő is van). Volt, mikor heccből még turbóztam is, akkor kb 90-el mehettem, az olyan 12-15 követ jelentett.
Tehát 120-130-as lopással tudsz kb 20 kiégettet elhozni.

De az is lehet, hogy tévedek


Nem nagyon figyelem, mióta 3600 fölé emlekedett a kiégett ősköveim száma
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.35
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
200. hozzászólás - 2010.03.31. 15:20:05 (Válasz Tiha #199 hozzászólására.)
huzd fel az energiakristalyositot egyedul
Pontszám: 7.63
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője