Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új kényelmi funkciók
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
21. hozzászólás - 2010.03.25. 17:23:09
Ott a pont Nasdfil-nak, akkor erre mit lépsz, Miklós? Azért nagy szemétség ez az egész, én megérem az időmet úgy alakítani, hogy le tudjam vadászni a CSP-im biztonságban, erre más meg egy progival lezongorázza az egész játékot? nevetséges...
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.03
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
22. hozzászólás - 2010.03.25. 17:23:15
Nem hinnem, hogy azzal, hogy valaki nem 6 kattintassal es hatszor vegiggorgetve az oldalt oltozik azt, hanem egy makroval, ami gyakorlatilag ugyanezt csinalja, te barmilyen hatranyba kerulnel. Van olyan script ami ellen felemelhetned a szavad - joggal -, hasznaljak is sokan, de komolyan az zavar, hogy valaki makroval oltozik?

Nem tudom mi lesz Cras buntetese az ugyben, de en is makrokkal szoktam atoltozni (ha olyan gepnel vagyok), szoval ugyanazt a buntetest nyugodtan ki lehet ram is szabni.
A hozzászólást Kocos módosította 2010.03.25. 17:33:38-kor
Pontszám: 4.54
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
23. hozzászólás - 2010.03.25. 17:28:04
De igen, engem pl az is zavar, hogy én 6 kattintással öltözök át, majd 2 perc múlva 6 kattintással vissza, más meg 1 klikkel. Persze ez inkább a BEHO hibája, hogy az ilyen scripteket miért nem építették be már az elején, amikor egy számítógéphez jobban értő emberke ilyet tud csinálni, akkor gondolhatták volna már akkor, hogy itt valaki majd kiügyeskedi, míg a másik meg szenved, nem beszélve ha valakinek szar a gépe, szar a netje, és egy klikk 2 perc. Éppen ezért az ilyen automatizációs funkciókat már az elején be kellett volna tenni, hogy mindenki egyenlő eséllyel induljon.

Most hogy ezeket a hsz-eket olvastam, az tuti hogy nem fogok őskővet áldozni a gyorsításra, úgyh remélem benne lesz a prém tagságban alapból, mert különben eléggé felhúzom magam....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 7.22
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
24. hozzászólás - 2010.03.25. 17:29:23 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Miklós!

Nem lehetne olyan fejlesztés, amivel egyszerre lehet sokat fejleszteni egy szakértelmen?

Gondolok itt V3-ra, ahol nem sokat izgat, hogy mennyi LÉ-t veszít, és sok Lé-t felhalmoz (2-3 M LÉ) Utána meg fél órán keresztül pötyög mert 100 al akarja növelni a kritikus ütést.

Meg ugyanez kéne italvásárlásra is, uncsi 30* kattintani a lötyire. Ha van LÉ-m hozzá akk mért nem lehetne ilyen fejlesztés...

Amúgy nekem max a sajtolás érné meg, de akkor legyen olyan a költsége, hogy negyedelődik mert a másik 3-ra nincs szükségem. Tehát ne 50 kavics legyen hanem csak 10 vagy 15 hogy kerekítsünk, és netalántalán később szükségem lenne valamelyik másikra akk azt is kitudjam utána váltani. Vagy tényleg csak a prémtagsába legyen benne, mint Ear írta! Ilyen változás nem lessz benne?

UI: tom hogy scrip-tel megoldható lenne, sőt, de én akarok játszani és nem más...
A hozzászólást Yuurei módosította 2010.03.25. 17:33:29-kor
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 5.17
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
25. hozzászólás - 2010.03.25. 17:33:26 (Válasz Yuurei #24 hozzászólására.)
Idézet: Yuurei - 2010.03.25. 17:29:23
Miklós!

Nem lehetne olyan fejlesztés, amivel egyszerre lehet sokat fejleszteni egy szakértelmen?

Gondolok itt V3-ra, ahol nem sokat izgat, hogy mennyi LÉ-t veszít, és sok Lé-t felhalmoz (2-3 M LÉ) Utána meg fél órán keresztül pötyög mert 100 al akarja növelni a kritikus ütést.

Meg ugyanez kéne italvásárlásra is, uncsi 30* kattintani a lötyire. Ha van LÉ-m hozzá akk mért nem lehetne ilyen fejlesztés...

Amúgy nekem max a sajtolás érné meg, de akkor legyen olyan a költsége, hogy negyedelődik mert a másik 3 nincs szükségem. Ilyen változás nem lessz benne?

UI: tom hogy scrip-tel megoldható lenne, sőt, de én akarok játszani és nem más...


Hmm, ez nem is rossz ötlet, mondjuk be lehetne pipálni egy opciót, és akkor ha mondjuk rányomok az erő fejlesztésére, akkor minden LE, ami nálam van, az arra megy el, kiszámolja hogy mennyit tud belőle növelni, és a maradék meg értelemszerűen megmarad....ez persze nem egy létfontosságű opció, de akár ilyen is lehetne, itt is olyannak jó, akinek lassú a netje, és mondjuk egy olyan tul-t, vagy szakit növel, ami olcsó még, és sokat tudna egyszerre....
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 6.40
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
26. hozzászólás - 2010.03.25. 17:36:56 (Válasz Eardog #25 hozzászólására.)
Igen mehetne tulajdonságra is, mert amikor valakik vadásznak HT mellett leütve epikussal 1-2 M LÉ-n csücsülnek olyankor jól jönne egy számoló ami megnézi, hogy az adott LÉ-nél mennyivel tudod fejleszteni a tulajdonságot. És nem kéne fél h-n keresztül a billentyűvel matatni!
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 6.29
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
27. hozzászólás - 2010.03.25. 17:41:09 (Válasz Eardog #25 hozzászólására.)
Idézet: Eardog - 2010.03.25. 17:33:26
Idézet: Yuurei - 2010.03.25. 17:29:23
Miklós!

Nem lehetne olyan fejlesztés, amivel egyszerre lehet sokat fejleszteni egy szakértelmen?

Gondolok itt V3-ra, ahol nem sokat izgat, hogy mennyi LÉ-t veszít, és sok Lé-t felhalmoz (2-3 M LÉ) Utána meg fél órán keresztül pötyög mert 100 al akarja növelni a kritikus ütést.

Meg ugyanez kéne italvásárlásra is, uncsi 30* kattintani a lötyire. Ha van LÉ-m hozzá akk mért nem lehetne ilyen fejlesztés...

Amúgy nekem max a sajtolás érné meg, de akkor legyen olyan a költsége, hogy negyedelődik mert a másik 3 nincs szükségem. Ilyen változás nem lessz benne?

UI: tom hogy scrip-tel megoldható lenne, sőt, de én akarok játszani és nem más...


Hmm, ez nem is rossz ötlet, mondjuk be lehetne pipálni egy opciót, és akkor ha mondjuk rányomok az erő fejlesztésére, akkor minden LE, ami nálam van, az arra megy el, kiszámolja hogy mennyit tud belőle növelni, és a maradék meg értelemszerűen megmarad....ez persze nem egy létfontosságű opció, de akár ilyen is lehetne, itt is olyannak jó, akinek lassú a netje, és mondjuk egy olyan tul-t, vagy szakit növel, ami olcsó még, és sokat tudna egyszerre....



Ha a tulajdonságnövelés melletti zöld plusz jelre középső egérgombbal kattingatsz többször egymás után, akkor ezt éred el vele. Átöltözés szintén ilyen, középső gombbal végignyomkodod a kívánt cuccokat és kb. 3 mp alatt át vagy öltözve (Firefoxban vagyok), ezekhez se makró nem kell, se őskövet nem kell perkálni.

Beharangozva a világevent, a szövivárosok, az AH reform, szövetségi háborúk romokban, erre az új skin után jön az adózók újraadóztatása (Prémiumra még 50 őskő..).
Kíváncsi vagyok mi alakítja ezt a prioritást
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.06
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
28. hozzászólás - 2010.03.25. 17:43:14
Igen, Firefox-ba így van, mert lassú mint állat:) Én is egy 5 mp-s klikkfutammal elindítom az 50CSP-s vadászatom firefoxba:) Chrome már nem csinálja, akárhányat kattintok, csak 1 CSP-t használ el. Ami baj is, meg nem is, de a firefox igen lassú a gépemen valamiért.
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.61
fórumozóYuureiFérfi
Végzetúr mester
376 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
29. hozzászólás - 2010.03.25. 17:43:26 (Válasz Offsboy #27 hozzászólására.)
Akinek lassú a nete annak nem hiszem. Bár igaz, hogy kvízolimpián ha folyamatosan nyomod az entert akk 9 mp alatt is végezhetsz (tapasztalat)
- 3 szobás családi ház, utcára néző nagymamával eladó.

***************************

- V1
Pontszám: 4.44
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
30. hozzászólás - 2010.03.25. 17:43:44 (Válasz Offsboy #27 hozzászólására.)
Jo modszer, de utana meg be kell zarnod X uj fulet. Ennek ellenere erdemes hasznalni, mar csak azert is, mert nincs confirm ablak.
Pontszám: 9.04
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
31. hozzászólás - 2010.03.25. 17:44:30
OFF

Tölts le portable firefoxot, hátha az gyorsabb lesz

http://portableapps.com/apps/internet/firefox_portable

ON
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.29
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
32. hozzászólás - 2010.03.25. 17:45:32 (Válasz Kocos #30 hozzászólására.)
Ja, de ha választgatok, hogy több100K lével nyakonvágnak, vagy be kell zárnom 20 fület, asszem egyértelmű a választás
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 6.29
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
33. hozzászólás - 2010.03.25. 17:47:05
köszi, de firefoxba csak annyira belépek, hogy elindítom az 50CSP-t, aztán Chrome-ba száguldozok tovább:)
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 5.61
kedvelt tagnasdfilFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
34. hozzászólás - 2010.03.25. 18:42:22 (Válasz Kocos #22 hozzászólására.)
Nem akarok alaptalanul vádaskodni, hisz nem tudom, hogy ki mire használja a scripteket,de ezzel a hozzáállással van pár gondom.
1) Ha valaki a játék 3 kielemelt szabályának valamelyikét nem tartja be, akkor miért tartaná be a többit - éppen a Légiónál lehet tudni, hogy elég komoly helyettesítés van, és régen elismerték közületek többen a fórumon, hogy napi rendszerességgel játszottak - és portyáztak - egymás helyett napi szinten, azaz a multizás is sérült. Nem tudom most mi a helyzet, de mivel mindenki tudja mindenkinek a jelszavát, és nem volt következménye nem tudom miért változott volna ez meg.
2) Ez 6 kattintást spórol meg. Ha az epikkel le is vereted magad az 7-et - ok Neked ez pont nem kell, de sok embernek igen. Epiket ütni 5 percenként 3-4 kattintás, irtó unalmas, miért ne csináljuk így időzítitt scripttel, hisz senkit sem bántunk vele... csak éppen az összes többi szövi nem gép, és 50%-al lassabban veri le önhibáján kívül az epiket, azaz többet regenerál, több gyógyital kell, azaz összességében csak LÉ-t spórol az ember...
3) Ha ez szerinted - és főleg, ha a játékvezetés szerint - ok, akkor szeretnék, gondolom elég sok játékostársammal egyetemben elég sok kompenzációt. Nem tudom más hogy van vele, de ha tudok figyelni - főleg mert a büntetőm miatt nem támad senki scripttel, és nem támadnak azok akik figyelik a 15% alól kilápőket portygömbbel - akkor nem visznek tőlem lélekenergiát. Azaz a vesztett LE-m legalább 75%-át úgy buktam, hogy munkahelyen odajött valaki, el kellett rohannom WC-re, vagy átöltözés közben lassabb az oldal vagy hasonló, vagy a kristály beütött, mert nem jutottam gép elé. Akkor ha én is scriptelek nem vesztettem volna el közel 300.000 LÉ-t, és több erősebb a karim, azaz több portyában nyertem volna, gyorsabban csinálom az ismételhetőket - a krit varist, azaz fajlagosan sokkal több LEm van. (Pont nem Rád igaz a dolog, Téged alig tud valaki legyőzni. Neked elhiszem, hogy nem használod leveretésre, hisz nincs rá szükséged.)
4) Azt már nem is kell mondani, hogy egy háborút mennyire befolyásol egy akár időzíthető - mert ugye azt semmivel sem nehezebb megírni - script.
5) Te vagy a toplista első helyezettje a legerősebb karakter, akire sokan - köztük én is - fel is nézek, mert igen sokat segít mindenkinek a játékban és a fórumon is, és az eddigi levelezéseink alapján egy korrekt játékosnak tűnsz. Valahogy nagyon rosszul hangzik Tőled - főleg azzal együtt, hogy nincs senki aki le tudna győzni, így semmi szükséged ilyesmire -, hogy nem tartod be a kiemelt szabályok egyikét, és annyiva érvelsz, hogy igaz nem tartottad be, de nekem mi hátrányom származott belőle. (Sajnos, ha a játék eleje óta ez a hozzáállás, akkor a játék igen sok aspektusában mérhető előnyöd van.) De még ha nem is lenne előnyöd belőle, mivel többen ezt csinálják a topból, ennek megint az az üzenete, hogy úgy kerül valaki a toplista elejére, hogy nem játszik szabályosan. Utálok politizálni, de ez pont olyan, hogy valaki ezt mondja a "politikai elitből", miátán el is ismero, hogy bűnt követett el, hogy nekem mi hátrányom származik belőle, hogy az adott ingatlant/szerződést/üzletet éppen az ő lánya/apja/kutyája nyerte. Betartott dolgokat, de látszólag semmiségeken mégis megszegett apró szabályokat, és 2 következménye lett: sérti az igazságérzetemet, és hát ha ő ezt teszi, akkor én adózzak, vagy hasonló
6) Hogy lehet összehasonlítani, hogy melyik script milyen hasznot hozott? Lehet, hogy más olyat használ ami ellen szerinted felemelhetem a szavam joggal, de semmit sem kapott belőle.
7) Ami különösen gond - és nem számít, hogy valaki mennyire nem tartja a szabályokat, mindegy, hogy mennyire tért el tőle - hogy egyrészt nyugodtan beírja, másrészt a játélvezetés még ha olvassa sem foglalkozik vele, harmadrészt mindezek után közvetve azt sugallja a hozzászólásod, hogy még velem van a gond, mert van amilyen szabálytalanság ellen joggal felemelhetem a szavam, eszerint vannak olyan a felhasználási feltételeket sértő magatartások, ami nem jogosan sérti az igazságérzetemet? Ki dönti el, hogy mi az ami jogos, mi az ami nem?

Az előző hozzászólás után még mérges voltam. Most inkább csalódtam. Van pár ember akiről feltételeztem, hogy nem szegi meg a szabályokat, és úgy erős - főleg mert senki sem erősebb nála. Mindek scriptelt volna Sharpa - soha nem hallottam róla, hogy ő csalt volna. Vagy Te akinek már az ütőtávjában sincs senki szinte. Komolyan egyedül vagyok, akinek senki nem tudja a jelszavát sem, és aki soha nem próbált meg semmit, és azonnal jelenti, ha hibát talál nem kihasználja? Eddig örültem, hogy erős ellenfelek vannak körülöttem, akikkel versenyezhetek, de így valahogy kevésbé jó a játék. Gondolom, hogy nem lesz semmi büntetés, de legalábbis komolytalan, hisz eddig sem volt, de akkor ezután minden egyes scriptelőnek csak annyival kell védekeznie: de hát a top 20 nagy része scriptel, akkor miért mi ne tegyük?

Ha BÁRMILYEN szinten elfogadja a játékvezetés a scriptelést, akkor vegyük ki a felhasználói feltételekből, legyen engedélyezett, és lehessen egyszerű makrókat írni, akár beépített alap makrókkal, hogy pl automatikus leveretés, különben az emberek jó része hátrányba kerül - de én inkább emberek ellen, pontosabban emberekkel versengve játszanék, mint robotokkal, makrókkal, scriptekkel, és cronokkal.

Hogy válaszoljak: Nem, nem az zavar komolyan, hogy valaki makróval öltözik.
Nasdfil Sortenil V1
Dirmond V2
Pontszám: 8.61
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
35. hozzászólás - 2010.03.25. 19:26:42
Mivel én ugye jeleztem, hogy biza az átöltözéshez makrót használok, kifejtem.

Ez az állapot pontosan március 13-án kezdődött, igen szűk két hete. Előtte nem használtam soha scriptet, ekkor hallottam az iMacroról és mivel az egyetlen fölösleges időrabló dolog a számomra a játékban az átöltözés, így ezeket kipróbáltam és használom. ez azt jelenti, hogy nem kap az ujjam újgörcsöt, hanem egy gombnyomásra nagyobb idő alatt átöltözök mágiára, kalandhoz vagy alapfelszerelésbe. Leüttetéshez soha nem öltözök, ezt anno jó pár LE-m bánta, lehet is látni az LE diffemet és most sem használom, ez megmaradt a manuális módra: másik ablakban bekészítve térkapu vagy epikus, ha 15% megvan, akkor átlép, F5 és bumm.

Az átöltözés egy olyan része a játéknak, amivel soha, semmilen előnyt nem értem el az elmúlt 11 napban, sőt, mivel a biztos sikerhez darabonként 1 másodperce késleltetés van, lassabb, mintha a középső egérgombbal használnám.
Az epikusoknál is néztem, lehet-e automatizálni. Igen, programozást tanulok/tam és jó gyakorlás is, melyik programozó nem tesz ilyet bármilyen módon, hogy könnyítse a saját életét a munkájában pl.? Epikusnál, mint kiderült számomra nincs értelme, mert összetett. Nem tudom, hogy mennyit csap belém. Megfogom-e a variját és elég egy gyógyital, közben az állatokat folyamatosan gyógyítom, amint lejár az idp, de ekkor sebgyógyításra pakolni a turbót, hogy 1k-t gyógyulhassanak, harcnál vastag bőr, plusz egy körben kihasználni a mágikus regent. Mindez előre nem tervezhető, hogy melyikre, melyik körben lesz szükség vagy ne adj isten őskavisot is kell a turbóváltásra költeni (ami az 55-ös epic spec miatt szükséges lesz).

Ha bárkinek ezek miatt kára keletkezett az elmúlt 11 napban jelezze és kárpótlom, de attól nem fogok egy péyan funkciót ujjgörcsökre bízni, aminek szerintem az elejétől benne kellett volna lenni a játékban.
A hozzászólást Craslorg módosította 2010.03.25. 19:27:02-kor
Pontszám: 3.52
kedvelt tagnasdfilFérfi
Végzetúr
84 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
36. hozzászólás - 2010.03.25. 21:00:08 (Válasz Craslorg #35 hozzászólására.)
Most lehet én vagyok nagyon hülye, de nem hiszem. Kicsit kivesézném a hozzászólásodat.
1) Lehet félreértettelek, de az első hozzászólásodban a felsorolás éppen azt sugallta nekem, hogy van epikus öltözéled is. Mondjuk, mint már írtam, függetlenül attól, hogy Te használod-e, ha ez elfogadott, akkor más egy kicsit módosít, és mindjárt másra is jó. De ha csak kaladokhoz használod, oda azért LE-vel megy az ember, és ha 6-8 kalandot lenyomsz, akkor ott már számít minegyiknél az átöltözés, és hogy keresgélni kell nem is keveset. Engem mindig beütnek kalad közben, és meg merem kockáztatni, hogy akár több ezel LÉvel vagy úgy pár másodpercig üthető pár perc helyett. Szerintem nem mindegy. Főleg így többszöti átöltözésnél már a 10 böngészőablakban is keresni kell, hogy éppen mit veszem fel. Nem hiszem, hogy ebből nincs előny.
2) Szintén én vagyok fényéves lemaradásban, de én pl soha nem hallottam arról hogy a középső gombbbal ilyeneket lehet csinálni. Komolyan én vagyok az egyetlen ilyen? A topból ezek szerint biztos, de szerintem a szöviből sem tudják sokan... Amennyire én tudom ez sem egy publikus dolog, és hátrányban vagyok vele - mondjuk a laptopon nincs is középső gomb. Lehet ez csak a böngésző hibája, és nem lehet vele mit csinálni, de ez sem gömbölyű...
3) Eszerint epikusnál is scripteltél csak nem működött. Pontosítok, ha lehetne, azaz a Te megfogalmazásodban lenne értelme simán megtennéd (ahogy olvasom nem a tiltás zavar, vagy, hogy jogosulatlan előnyt szerzel, hanem, hogy nem tudod - egyenlőre - a turbót és hasonlókat is beleírni a scriptbe), és nem akarom az ördögöt a falra festeni, de mivel ott mindenki mindenkinek a jelszavát tudja, és elismertétek, hogy ütitek egymás helyett, így amikor Te ütöd akár 4-5 karakter scriptel egyszerre - azzal együtt, hogy továbbra sem értek együtt ezzel a megengedett multizással sem, ha végiggondolja az ember látja, hogy mi akik 4-5 en ütjük a szöviből mennyit szívunk, ha 1 ember nincs, vagy kevésbé ér rá - és most feltételezem, hogy nem adod tovább senkinek. Ez eszerint csak addig nem történik meg amíg nincs elég időd, hogy egy megfelelő scriptet dolgozz ki? Megkepődnék, ha nem lenne 99%-ban automatizálható, még úgy is, hogy csak minimálisan látom az oldal működését, soha sem hackeltem. De az egészen biztos, hogy előny származik belőle.
4) Pont ez a kérdésem: Ki dönti el, hogy mi nem ad előnyt? Ha azokat kérdezed, akiket kaladok közben, vagy átöltözés közben leütöttek, főleg, akik a középső gombos taktikáról sem hallottak, azok azért nem hiszem, hogy repesni fognak az örömtől, hogy Te ilyen kényelmi funkciókat használsz. Vagy olyan szövik - szerintem elég jogosan a mai világban pl. félnek, hogy visszaélnek a karakterrel, vagy mindenhol ugyanaz a jelszavuk a neten, hidd el szinte hihetetlen dolgok történnek meg, még 20 év ismeretség után is - nem akarják kiadni a jelszót egymásnak, így 2-3 tag hiányzik, és nem tudnak másodpercre pontosan 5-10-60 percenként epiket ütni - munka, vacsora, WC, bármi -, csak 1.5-2x olyan lassan, és nem jön össze ilyenek miatt több napig-hétig az epik, vagy egy csomó gyógyital után belebuknak, azok, ha azt hallják, hogy Te megpróbáltál scriptet írni rá és használnád, csak kényelmetlen, vagy nem volt elég időd megírni... Hidd el nálunk is volt ilyen... nyáron elutaztam a hétvégékre csak írnom kelett volna egy honlapot, ami elindítja a scriptemet, és 2-3 epikben segíthettem volna, anélkül, hogy belép hozzám bárki... sose jutott eszembe, hogy megcsináljam.
4) Kicsit így más a kérdés: Melyik programozó nem tesz ilyet? Elég egyszerű a válasz, így végiggondolva. Írnék programot, ami megkönnyíti a munkámat? Igen. Írnék programot, ami itthon megkönnyíti az életemet? Írtam már mindenféle programokat határidőnaplótól, adatbázisos programot, hogy kategorizáljam a DVD-imet, stb, sőt ismerősöknek is egy két hasonlót. Sőt, egyszemélyes játékban vannak kódok is, amiket néha használtam. De sose fordult elő, hogy visszaéltem azzal, hogy én tudok programozni más meg nem, de azzal sem, hogy megtalálok hibákat más programjában. Mondjuk én pénzben nem játszom - max fizetek prémiumot, vagy támogatok játékokat - de mondjuk online pókernél, ha tud valaki egy hibát, és azzal szerez pár száz dollárt az lehet csábító lehet, talán ezért is kerülöm, de pl a Végzetúrnál, ahol a többiekkel versenyzek semmi automatizmust nem használnék. Én is ember vagyok, ők is. Én is lehetek 1-2 napot beteg, nyaralok 1-2 hetet egy évben, stb, ők is, én is figyelmetlen vagyok, ők is, nem vagyok gép, azaz nem reagálok mindenre 1 másodpercen belül, és nem is kattintok 150-et másodpercenként, de ők sem - legalábbis elvárom, és ez itt sérül. (Egy különbség van, de ezt az elejétől tudjuk: hogy mennyit ül gép előtt az ember, de ez rajta múlik, illetve a függőségén, de az adott ember eldöntheti mennyi időt szán a játékra.)
5) És amit eddig is leírtam: ok, tegyük fel, hogy sem Te, sem Barrique egyetlen LE előnyt sem kapott ezzel. De gyanítom, hogy csak Ti tudtok még 10 embert, aki használja akár ugyanezeket a scripteket - jóban vagytok mind, nem hiszem, hogy mindenki programozó, és mindenki megírja magának, lehet Ti ketten éppen ugyanazt használjátok. Szerintem ennyi használat sem fogadható el, de abból a 10 emberből páran többre használják.
6) Nem tudom, hogy hányan csináljátok, és ki mit gondol erről, de az különösen szomorú, ha Te és Kócos az összes scriptelő vélemyényét fogalmazod meg, és mind azt gondoljátok, hogy jól tettétek, hogy kipróbáltátok, használjátok, és nem jogos, hogy ezt én szóvá teszem. Mindenki elmagyarázhatja, hogy ő miért használja jogosan? Kicsit sarkítok: Végülis, ha valamit ki tudok találni, hogy átírjam a karakterem adatait, akkor ha leveszek 50-60 CSP-t és beírom magamnak a TP-t, a kvízt, és a LE-t akkor abból senkinek nincs hátránya, végig is csinálhattam volna de unalmas, főleg azt a sok kvíz választ keresgélni, minek használnám akár mondjuk a Jerikó féle adatbázist, ha ez annál is gyorsabb? De persze ez ugyanaz, mindtha scriptet írok, ami vadészik amíg hazaérek munkából... Csak annyi történt, hogy megspóroltam az ujjgörcsöket minimum 50 kattintás miatt. Vagy nem?...
Nasdfil Sortenil V1
Dirmond V2
Pontszám: 8.77
kedvelt tagKabokaFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
37. hozzászólás - 2010.03.25. 21:52:18
Reszemrol en sem vagyok hajlando 50 oskovet fizetni az ugynevezett "kenyelmi funkciokert"...
Az pedig, hogy ilyen nyiltan elnezi a JV a scripteles barmilyen formajat egyszeruen elfogadhatatlan szamomra, igy hogy a szabalyzatban tiltva van.
Pontszám: 8.61
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
38. hozzászólás - 2010.03.25. 21:59:32 (Válasz nasdfil #36 hozzászólására.)
Félreértettél.
Epikusra átöltözöm, majd mikor 1 óra alatt lenyomjuk (hála az égnek elég sokan vagyunk már epic speccel), akkor visszaöltözök. Közben öltözködik a fene. (Másrészt nem Azúros vagyok, ne keverj oda!)
Kalandoknál előfordul, hogy a 10 kalandot csinálom egymás után és a végén már 20-25k LE van nálam. Ugyanez térkapunál, mikor a térkapus küldit csinálom, 15 perc alatt összejön az 50-60k LE, de nem fogom közben elkölteni, mert lusta disznó vagyok hozzá. Ha beütnek, beütnek. Ha visznek sok LE-t, hát vigyenek, eddig is vittek, ezután is fognak. Rajtad kívül a topban nekem egyedül negatív tán az LE diffem, sose érdekelt az LE ilyen szinten.
Abban is biztos vagyok, hogy ha nem lenne az iMacro FF kieg, néhányan már abbahagyták volna, mert egész egyszerűen nem igaz, hogy elég napi 1-2 óra a játékhoz. Sajnos napi 6-8 óra kell hozzá, reggel, este, munka közben is. Ha nem figyeli az ember a topon, akkor törölhet is. Nekem is volt ilyen időszakom, mikor kevesebbet tudtam vele foglalkozni és a túlcsordulás határán voltam. Ugyanakkkor tavaly ősszel súlyos betegség után mégis maradtam, pedig dönthettem volna, hogy fenét neki, hagyom a francba és felszabadul napi rengeteg időm.
Soha nem használtam scriptet portyázásra, toplista böngészésre, stb. Az átöltözéshez használok makrót és a jövőben is használni fogok. Ha zárolnak egy kényelmi funkció használata miatt, amit mosta BEHO is be akar vezetni, akkor zárolnak. Legalább lesz újabb 3 napom átgondolni az egészet.
Az biztos, hogy a szövitársakkal közül az epiket senki se scripttel üti (legalábbis én nem tudok róla), ez az epic közben csevegésből is kiderül.

Mi az ami már csalásnak számítana scripthasználat során?
Szerintem azok, amelyekkel a másik játékosnak kárt okozok. A fenti átöltözésből semmi kára nem származik senkinek. Az átöltözést, amióta 11 napja használom, soha sem LE mentésre használtam (anno sikerült is 100, illetve 60k-s rablások szenvedő alanya is lenni), hanem az adott funkció miatt ne kelljen annyit görgetni és kattintgatni. Az meg, hogy 1 másodperccel hamarabb öltözök át epichez, nem ez a kategória.

(Egyébként notebookon a középső gomb funkció a két egérgomb együttes használata általában, próbáld ki.)
Pontszám: 5.08
kedvelt tagKabokaFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
39. hozzászólás - 2010.03.25. 22:12:35 (Válasz Craslorg #38 hozzászólására.)
Oke, akkor lassuk:
- Szabalyzatban tiltva van a scripteles? Igen.
- Masodszor a jatek mar igyis rengeteg idot elvesz az elejen igert rovid par percnel, es egyre tobbet fog ha a fejlesztesek igy haladnak. A jatekosok igen jelentos hanyadanak nincs ideje ennyit foglalkozni vele es azok akiknek igen, eddig is es ezutan is elonyben lesznek mint ezt tudjuk. A scripteles pedig ezt az idot igencsak leroviditi, ami enyhen szolva is, igencsak nem fair play hogy ugymondjam.
- Vagy legyen ezek az alapfunkciok beepitve a jatekba, vagy mint a szabalyzat mondja ne legyenek hasznalhatoak es kesz!!!! Ertem en, hogy nem jutsz elonyhoz az altalad mondott scriptekkel, de az igenis rohadtul bosszant, hogy jonehany perccel megroviditi a jatekidodet. Es nemkevesen vannak akik portyara es masra hasznaljak a scripteket es vigyorogva jatszanak a kitiltas helyett.
Arrol nem is beszelve hogy a jetkosok 90%-nak fogalma sincs hogy kell ezeket hasznalni, koztuk nekem sem.
Pontszám: 8.99
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
40. hozzászólás - 2010.03.25. 22:38:38 (Válasz Kaboka #39 hozzászólására.)
A scriptelés lehet hogy lerövidíti, a macro nem. Ugyanis az szépen sorban egyesével tölti be a linkeket ugyanolyan sebességgel, mint ahogy te egérrel kattintgatva nyitnád meg. És ráadásul nem is külső program aminek tiltott a használata, hanem annak a böngészőnek egy funkciója, amire a játék optimalizálva van.

A játékosok 90%-ának arról sincs fogalma hogy lehet vastag bukszájú portyacélpontot választani...
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.20
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!