Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Új kényelmi funkciók
kedvencTpe71Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
261. hozzászólás - 2010.04.19. 16:20:31
Van benne egy ilyen:

".... a prémium játékosok több hasznos kényelmi funkciót kapnak ..."


Tehát ha megveszem, de nem vagyok prémiumos, akkor 50 őskövet kidobok az ablakon?
A kutyán kívül a könyv az ember legjobb barátja. A kutyán belül viszont túl sötét van az olvasáshoz.
Végzetúr Wiki
Pontszám: 5.95
kedvelt tagKabokaFérfi
Végzetúr tehetség
112 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
262. hozzászólás - 2010.04.19. 16:22:43 (Válasz Sznoopy #258 hozzászólására.)
Egyetertek, sajnos. Ez az egesz kisse nevetseges, es meg penzbe is kerul. Mar en is csatlakoztam par honapja a klubbhoz, miszerint egy fityinget sem tobbet amig kezzelfoghatoan eloremutato fejlesztes nem erkezik a JV reszerol. Pedig lassan masfel eve kezdtem a jatekot es szinte folyamatosan premium voltam, de mostanra ugy vagyok vele, ha kifutok a maradek oskobol hat kifutok. Aztan lesz amki lesz, legfeljebb marad a ritka alkalmankenti hobby jatek, vagy az se...
Pontszám: 4.32
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
263. hozzászólás - 2010.04.19. 16:25:43 (Válasz PottomPanna #260 hozzászólására.)
Idézet: PottomPanna - 2010.04.19. 16:19:37
De ha már turbózza 65-re, akkor turbózhatná 60 alatt is.


Mivel a funkcióhoz 60-as sajtolás eleve kell, ennék elég minimális értelmét látom.

Viszont azt jó lenne tudni, tényleg átrakja-e a turbót, vagy csak "kvázi" turbózást csinál, azaz levonja a VP-t és úgy sajtol. Utóbbinak lenne csak értelme.
Pontszám: 3.05
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
264. hozzászólás - 2010.04.19. 16:37:39 (Válasz Jeriko #263 hozzászólására.)
. Nahát tényleg.
A hozzászólást Kundi módosította 2010.04.19. 16:43:07-kor
Pontszám: 5.46
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
265. hozzászólás - 2010.04.19. 16:40:22 (Válasz Kundi #264 hozzászólására.)
De most már turbóz, olvasd el Lora hszét.


Jeriko, épp ezért, mert most már turbóz, ki lehetne venni a 60as limitet, hiszen ebből a szempontból mindegy, hogy a 60at turbózza 65re, vagy pl: 35öt 65re. Így akinek nem maxos ez a szakija, 0ások között soknak, kihasználhatná ezt a funkciót.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 6.92
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
266. hozzászólás - 2010.04.19. 16:44:17
Miklós!
Köszönöm szépen a fejlesztést. Számomra használható a dolog, és baromi sok időt spórolok meg. Sokat segítettél a kérdés eldöntésén, hogy játsszak-e tovább.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.57
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
267. hozzászólás - 2010.04.19. 17:29:35
Még ha lepontoztok is:
Szerintem ha valaki kevesebb időt akart tölteni a játékkal, az már régen kimaxolta a sajtolást. Amennyiben nem akart veszteni egy csepp LE-t sem, akkor meg már rég rátette a +5-öt is. Nem értem, hogy miért vagytok ennyire kiakadva ezen a dolgon. LE-t von el a karaktertől tudom, de az elementáris is. Ha mindenki megcsinálja, akkor senki sem kerül hátrányba. Persze biztos vannak hiperoptimalizálók, akik még mindig 5 perceseket vadászva cseszik el erre az értelmetlenségre az idejüket.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 8.06
kedvelt tagImpopoFérfi
Végzetúr tehetség
235 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
268. hozzászólás - 2010.04.19. 17:53:15 (Válasz Lora #259 hozzászólására.)
Felmerült azért egy két további kérdés bennem az engem leginkább izgalomba hozó kényelmi funkcióról, az automatikus sajtolásról.
Addig stimm, hogy a rendszer megturbózva a sajtolást kikészíti a prémet az asztalra, de a vadászat folytatódik.
Utána a turbó vissza is kerül a spektrálisra?
Ha visszakerül az kapásból 1/3-ad kavics?
Ha befogok egymás után 10 állatot akkor ezt tízszer csinálja meg a rendszer? Elkölt automatikusan 9 + 2/3 őskövet és 10*tudatturbóVP költséget? Vagy CSP-vel számolva 29 CSP-t?
Ha valaki feltolta a kronokompenzációt 5-el a max fölé, az 5 percenként tudja használni a térkaput, a turbót, a sajtolást. De a rendszer elkölthet egy raklap erőforrást/kavicsot, csak azért, mert egymás után fogtad be az állatokat és ugye így az 5 perces határon belül kell pakolgatni a turbót, és aktiválni az újra sajtolást?
A hozzászólást Impopo módosította 2010.04.19. 18:21:44-kor
Pontszám: 6.20
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
269. hozzászólás - 2010.04.19. 18:13:48
Automata osko kolto kezi keszulek...
Pontszám: 5.91
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
270. hozzászólás - 2010.04.19. 18:32:38 (Válasz Impopo #268 hozzászólására.)
Ilyen feltételek mellett a legkevesebb, hogy nem vesz el több erőforrást a karaktertől sem őskő sem csp formájában (esetleg vp). Legalábbis én így gondolom.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 8.14
kedvelt tagImpopoFérfi
Végzetúr tehetség
235 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
271. hozzászólás - 2010.04.19. 18:41:47 (Válasz Freez #270 hozzászólására.)
Tetszik az elgondolásod, csak ez nem lenne üzlet a behonak.
Alaphangon kronokomp nélkül ezt a dolgot feltételezve, hogy 10 állatot teszel a raktárba 3 + 2/3 kavicsból oldod meg. De ugye ezt inkább bontsuk két részletre mert általában senkinek nem fér el egyszerre 10 állat, így lesz 4 + 1/3 kavics.
Ha a rendszer az én feltételezésem szerint működik kényelmi funkcióban, akkor ez a költség alkalomadtán több mint duplájára nő. Ez üzlet.
Ha a rendszer nem venne el erőforrást, akkor az 50 őskő ajándék lenne a játékosoknak és nem költség.
Pontszám: 6.20
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
272. hozzászólás - 2010.04.19. 19:01:46 (Válasz Impopo #268 hozzászólására.)
Idézet: Impopo - 2010.04.19. 17:53:15
Felmerült azért egy két további kérdés bennem az engem leginkább izgalomba hozó kényelmi funkcióról, az automatikus sajtolásról.
Addig stimm, hogy a rendszer megturbózva a sajtolást kikészíti a prémet az asztalra, de a vadászat folytatódik.
Utána a turbó vissza is kerül a spektrálisra?
Ha visszakerül az kapásból 1/3-ad kavics?


A dolog ennél sokkal egyszerűbb lesz: ha a sajtolásod 65-nél kevesebb, és 0-s fertőzésed van, akkor a sajtoláskor a program levon 50 VP-t, és 65-ös sajtolásnak megfelelő LE-t kapsz. Nem kell visszaturbózni spektrálisra v elementárisra, és nem kell őskövet fizetni a turbó váltásáért.
Pontszám: 5.90
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
273. hozzászólás - 2010.04.19. 19:10:06 (Válasz Miklós #272 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.04.19. 19:01:46

A dolog ennél sokkal egyszerűbb lesz: ha a sajtolásod 65-nél kevesebb, és 0-s fertőzésed van, akkor a sajtoláskor a program levon 50 VP-t, és 65-ös sajtolásnak megfelelő LE-t kapsz. Nem kell visszaturbózni spektrálisra v elementárisra, és nem kell őskövet fizetni a turbó váltásáért.


Szomorúan hallom, aki pedig elköltötte a +5-öt a sajtolásra, az ezzel bukott gyakorlatilag egy +5-ös szakértelem lehetőséget. Az 50 VP / sajtolás 60-as szakértelem esetén bagatell...
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.38
kedvelt tagImpopoFérfi
Végzetúr tehetség
235 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
274. hozzászólás - 2010.04.19. 19:29:41 (Válasz Miklós #272 hozzászólására.)
Ha ez tényleg így marad, akkor ez a játékosoknak őskő spórolás, mert az 50 őskő relatíve rövid úton megtérül. klegoptimálisabb esetben 120 sajtoláson visszajön az ára. Ráadásul a sajtolást sem kell feljebb vinni 60-nál magasabbra, + nem kell várni 5 perceket a sajtolásra Aki pedig nem fejlesztette ki a kronokompenzációt és nem is tervezi, az megspórolja a szaki árát is.
Pontszám: 4.88
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
275. hozzászólás - 2010.04.19. 19:30:38 (Válasz Impopo #274 hozzászólására.)
Aki meg kifejlesztette mindkettőt (65-ös sajtolás, 55-ös krono) az meg szívjon. Csodaszép hozzáállás...
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 9.38
kedvelt tagImpopoFérfi
Végzetúr tehetség
235 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
276. hozzászólás - 2010.04.19. 19:48:29 (Válasz CaveMaN #275 hozzászólására.)
Arról nem én tehetek, hogy ez így jött ki. A kronokompot még nem maxoltam ki, de azért az jól jön a térkapunál és minden más turbó váltásnál. De meg kell hagyni, hogy azért nem rossz hogy nem kell majd őskövet költeni ha gyorsan akarom üríteni a tárat, pláne nem kell várakozni, hogy újra használhassam a sajtolást, és nyugodtan hagyhatom futni órákig a vadászatot anélkül hogy foglalkozni kellene különösebben vele. Én ennek őszintén örülök.
Pontszám: 4.47
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
277. hozzászólás - 2010.04.19. 19:59:20
Teljesen jogos felvetés, hogy a fertőzés leküzdése után ugye 10 szintenként lehet egy szakit maxra húzni turbó nélkül. Aki ezt megtette a sajtolással most szívott egy jó nagyot. Javasolnám - mint az új szakik bevezetésekor is szokott lenni -, hogy aki ezt megtette, dönthessen úgy, hogy a sajtolása lecsökken 60-ra és visszakapja a +1 kimaxolás lehetőséget.
Pontszám: 8.90
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
278. hozzászólás - 2010.04.19. 19:59:41 (Válasz Impopo #276 hozzászólására.)
Annak a résznek én is örülök. A jelenlegi megoldás szerint (bár ez ugye nem teljesen kényelmes) aki megdolgozott a 65ös sajtolásért, az már profitál a fejlesztésből. Jönnek a többiek, akik kisírják, hogy ne kelljen 65-ig fejleszteni, hanem valamilyen úton-módon legyen megoldva az is, így nem kell a +5-öt rátenni a sajtolásra. Még ezzel sem lenne semmi baj, ha az illetők, akik e mellett kampányolnak, nem felejtenék el nagyvonalúan, hogy vannak már, akik ezt a lépést megtették.

Elvárható minimális gesztus lenne, hogy a saját problémájuk kisírása mellé legalább javaslatot tennének annak a problémának, a megoldására, hogy aki már megtette a lépéseket korábban, az "visszaválthassa" a +5 szakértelmet, vagy lecserélhesse másra.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.14
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
279. hozzászólás - 2010.04.19. 20:01:20
örülök hogy örülsz, neked valóban jó így (mód: ez még Impopo hsz-ére válasz )
aki elhasználta a sajtolásra az egyik kimaxolási lehetőségét az viszont így már nem olyan felhőtlenül boldog.
Ha ez életbe lép, lehet kérni módosítási lehetőséget?

Nem a fölöslegesen beletolt lé hiányozna, hanem a maxolási lehetőség egy másik szakira, mivel a sajtoláson értelmetlen, máson viszont igencsak hasznos lehetne.
A hozzászólást cirip módosította 2010.04.19. 20:02:08-kor
Pontszám: 7.15
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Új kényelmi funkciók
280. hozzászólás - 2010.04.19. 20:03:06 (Válasz PottomPanna #260 hozzászólására.)
Idézet: PottomPanna - 2010.04.19. 16:19:37
De ha már turbózza 65-re, akkor turbózhatná 60 alatt is.


Ezt tekintsuk a funkcio jatekbeli koltsegenek. Mint a maximum allatkertnel az 50-es VK.
Pontszám: 7.84
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője