Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Hatalom tornya korlatozas
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Hatalom tornya korlatozas
1. hozzászólás - 2009.09.28. 16:21:10
Sokat gondolkodtam a HT ugyen. Most hogy van olyan szovi aki mast mar nem tud epiteni, elkepeszto magassagokba szallt a HT szintje. Az uj szovetsegek beszallasa szinte kizart. 167 millio a koltsege megepiteni a HT-t odaig, ahol most a top tart. Jo lenne ezen segiteni, ket modon.
1/ Akinek meg nem volt egy napnyi HT birtoklasa sem, az az aktualis HT szint alatt epitsen felaron vagy olcsobban. Felette, azonos szinten persze muljon el ez a segitseg. Ezzel a beugro koltseg rogton felezodik, vagy meg jobban csokken.
2/ Ki kene jelolni egy birtoklasi limitet, nyilvan az aktualis legnagyobb birtoklas felett egy picivel, ahonnan a napi "omlas" none, es ezzel egyutt az epitesi koltseg termeszetesen a mostanihoz hasonloan nem valtozna. Valojaban nem mas ez, minthogy onnantol kezdve egy napi birtoklas olyan hatassal van, mintha 2 napi birtoklas lett volna. Aztan ez idovel szepen fokozhato. Tegyuk fel, hogy most 50 nap alatt van picivel a legnagyobb birtoklas. Akkor: eddigi "modositott" birtoklas / egy napi birtoklas koltsegszorzoja
50 / 2
70 / 3
100 / 4
140 / 5
190 / 6
250 / 7 stb.
Lenyegileg 10 napi birtoklasonkent ugrik. Ezel a modositassal el lehet erni, hogy hosszu - tenyleg hosszu!) tavon a HT szintje ne masszon egy adott szintnel sokkal feljebb. Itt annyira hosszu tavrol beszelunk, hogy most 4 szovetseg gyur a toronyra V1-en (Tyrant, Osveny, AL, EH). A 4 szovetseg napi kb. 12-15 szintet huz a tornyon osszesen. A stagnalas tehat akkor lesz elerheto, amikor egy omlas mar ennyi szintet elvisz. Ez olyan 500 nap korul lesz. Ha mondjuk felteszem, hogy most 45 napnal van minden szovi (valojaban nem tudom hol vannak), akkor ez meg olyan 110-140 napi valos birtoklast kivan szovetsegenkent! Tehat a stagnalas meg csak masfel ev mulva all be.

Remenyeim szerint a torony mostani birtokosai es kihivoi egyarant belatjak, hogy a jatek szempontjabol az a kivanatos, ha a toronyhoz tenyleg sok szovetseg hozza tud ferni. Ezt a kerdest talan nem oldja meg teljesen a fenti felvetes, de bizonyosan segit rajta valamit.
Nagyon hosszu tavon pedig talan valamennyit csukn azon a bizonyos ollon.
Pontszám: 5.81
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hatalom tornya korlatozas
2. hozzászólás - 2009.09.28. 16:29:32 (Válasz Kocos #1 hozzászólására.)
Kocos, bárminemű felvetés előtt egy kérdés:

Ha borzasztó borzasztó irtózatosan drága lesz a HT, akkor mit fogtok építeni? Kimaxoljátok a Pusztítás Citadelláját?

Vagy alapítotok egy másik szövetséget, átmegy mindenki oda, és felépítetek mégegyszer mindent?

Megjegyzem, a HT birtoklást azért nem tartom problémásnak, mert van szabad hely. Ha valaki HT-vel akar vadászni, jöhet. Hívunk embereket, nem érdekli őket. Elmennek egyéni epikust verni, vagy pl. Dutch visszament a haldokló VM-be. Mások meg ragaszkodnak a saját szövetségeikhez.

Szóval addig nincs értelme szövetségekre lebontva vizsgálni a kérdést, míg magukat az embereket nem érdekli a téma. Legalábbis én a rengeteg toborzási próbálkozásom során ezt vettem észre.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.09.28. 16:32:25-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.89
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hatalom tornya korlatozas
3. hozzászólás - 2009.09.28. 16:36:14 (Válasz Mortimer #2 hozzászólására.)
Majd ha eljutunk oda, hogy mar 100 szinttel elottunk jar a top, es eselyunk sincs birtoklasra, mert 33 szintet bomlik egy nap alatt. Akkor majd sirunk egy mesteri epiteszet kettoert.
Alapvetoen azt gondolom, hogy a felvetes szempontjabol ez teljesseggel irrelevans, ha ugy tetszik egy kulon problemakor. Nyilvan az sem szerencses, hogy ezen a vonalon sem kell gondolkodnunk abban, hogy mi is az optimalis, mivel csak egy ut van. DE valahol Miklost is megertem. Ha berak valamit mindenki rogton sirni kezd, hogy jajj megint a topot tapolja. Igy a top is elvan a jatekaval, meg alatta sem sirnak az emberek.
Pontszám: 3.87
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hatalom tornya korlatozas
4. hozzászólás - 2009.09.28. 16:38:45 (Válasz Mortimer #2 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.09.28. 16:29:32
Megjegyzem, a HT birtoklást azért nem tartom problémásnak, mert van szabad hely. Ha valaki HT-vel akar vadászni, jöhet. Hívunk embereket, nem érdekli őket. Elmennek egyéni epikust verni, vagy pl. Dutch visszament a haldokló VM-be. Mások meg ragaszkodnak a saját szövetségeikhez.


Ez arukapcsolas. Ha torony kell menj a topszovibe. Ne akarjuk mar a jatekot 4-8 szovire korlatozni. Igenis ertheto es akceptalhato az igeny, hogy mindenki a sajat szovetsegevel tudjon ervenyesulni. Es azt ne feledd, hogy onnantol, hogy birtoklasi zonaba er egy szovi ugyanazok a kokemeny feltetelek vonatkozak az epitesere, birtoklasra, mint barki masera. De legalabb lenne eselye odaerni.
Pontszám: 6.12
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hatalom tornya korlatozas
5. hozzászólás - 2009.09.28. 16:43:58 (Válasz Kocos #4 hozzászólására.)
Oké, de én azt se látom, hogy a saját szövetségükkel akarnának érvényesülni. Szimplán nem érdekli őket a nagyobb épület, a nagyobb bónuszok. Építgetnek, elvannak, de nem erőltetik meg magukat semmiért. Egy szövetségi társam találó mondata: "ez egy lila MSN. Feljövök, bekapcsolom". Kb. az érdeklődés is erre a szintre csökkent iránta. Még nálunk is marhasokat kell rugdosni az embereket, ahol pedig nincsenek ilyen emberek, ott el nem tudom képzelni micsoda pangás lehet.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.46
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hatalom tornya korlatozas
6. hozzászólás - 2009.09.28. 16:44:35 (Válasz Mortimer #2 hozzászólására.)
A VM nem haldoklik, inkább mint a főnixmadár újjászületik.

Egyébként a HT-t használó klánokból rengeteg lét lehet kiszedni. Amég az SÖ-ben voltam nem támadhattam a Tyrantot lével (teljesen korrekt megállapodás), így a játékstílusom miatt kamrázni se nagyon tudtam őket. Most kétnaponta 50k LE-t szedhetek ki belőlük (többnél letilt a kreatív korlát) plusz a kamra is rengeteg lét termel. Érdemes lenne Rockatanskyt és Marcsát is megfigyelni, ők kristálygömb nélkül is igen sok lélekenrgiát képesek összeportyázni és kamrával termelni, egyszerűen azért, mert valaki a nagy számok törvénye alapján úgy is figyelmetlen lesz/nem ér rá egész nap, stb.

Mára nem vagyok benne biztos, hogy a HT több lét termel, mint a HT-s kamra. Emellett a 100%-os fertőzéssel elérhető lesz egyre több ember számára, hogy mindig tudjon HT-s klánt kamrázni akármilyen hordában legyen, tehát egyre kevesebbet fog érni a HT. (Főleg, hogy hajnal 3 óta lehet újabban kamrázni, így már azt sem lehet megjátszani, hogy ne kerüljek nagy vadászat előtt kamrába.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.52
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hatalom tornya korlatozas
7. hozzászólás - 2009.09.28. 16:45:49 (Válasz Kocos #1 hozzászólására.)
Ja, a korlátozásról: persze, jó ötlet. De szerintem problémákat fog szülni, ha a nagy szövetségek irtózatos építéskapacitásbeli előnyét bekorlátozzák, és nincs hol, milyen épületre levezetni. Most ez a biztonsági szelep.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.66
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hatalom tornya korlatozas
8. hozzászólás - 2009.09.28. 16:54:33 (Válasz Kocos #4 hozzászólására.)
Lenne esélye odaérni, de megtartani nem - a jelen szabályok közt. Ugyanis nem véletlenül vannak extrém különbségek a szövetségek és játékosok közt. Senki ne sértődjön meg ezen. Viszont egy most 500 ezres kutú szövi fegyelmezettségben és játékerőben aligha veszi fel a versenyt az 1-2 milliósokkal szemben. Eljutnának a célvonalig a könnyített tempóval és utána elbotlanának.

A HT igazából teher, de olyan bónusz, hogy aki tartani tudja az nem adhatja át ezt másnak. Ha olyan megoldásod van amivel az eddig birtoklók egyenlően jutnak bónuszhoz vagy egyenlően nem azirányba élénken érdeklődné(n)k.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 4.53
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hatalom tornya korlatozas
9. hozzászólás - 2009.09.28. 16:56:14 (Válasz Mortimer #5 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.09.28. 16:43:58
Oké, de én azt se látom, hogy a saját szövetségükkel akarnának érvényesülni. Szimplán nem érdekli őket a nagyobb épület, a nagyobb bónuszok. Építgetnek, elvannak, de nem erőltetik meg magukat semmiért. Egy szövetségi társam találó mondata: "ez egy lila MSN. Feljövök, bekapcsolom". Kb. az érdeklődés is erre a szintre csökkent iránta. Még nálunk is marhasokat kell rugdosni az embereket, ahol pedig nincsenek ilyen emberek, ott el nem tudom képzelni micsoda pangás lehet.


Ezt en mind ertem es elfogadom, de nem latom, ez hol kapcsolokdik a topikhoz. Ne legyen lehetoseg a kisebb szoviknek a HT-ba beleszolni, mert ugyse fognak elni vele?
Pontszám: 6.74
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hatalom tornya korlatozas
10. hozzászólás - 2009.09.28. 16:57:21 (Válasz Morroch #8 hozzászólására.)
Idézet: Morroch - 2009.09.28. 16:54:33
A HT igazából teher, de olyan bónusz, hogy aki tartani tudja az nem adhatja át ezt másnak. Ha olyan megoldásod van amivel az eddig birtoklók egyenlően jutnak bónuszhoz vagy egyenlően nem azirányba élénken érdeklődné(n)k.


Nincs ilyen otletem, de ha neked van ne titkold tovabb.
Pontszám: 6.74
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hatalom tornya korlatozas
11. hozzászólás - 2009.09.28. 17:01:46 (Válasz Kocos #10 hozzászólására.)
Szerintem felesleges ilyen bonyolult számításokon agyalni.

Töröljük el az egészet úgy ahogy van, és az 5ezres lineáris növekedési költséget állítsuk át exponenciálisra.

De persze akkor kellene egy csomó új épület is, hiszen ha nem ezt, akkor mit épít az ember? Szerintem ez a probléma gyökere.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.66
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hatalom tornya korlatozas
12. hozzászólás - 2009.09.28. 17:12:13
Vagy minden nap 0-ra bomlik és azon versengünk, hogy nulláról ki ér magasabbra. Aki nyer azé másnap.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 4.53
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hatalom tornya korlatozas
13. hozzászólás - 2009.09.28. 17:13:06
Simán vissza lehet kanyarodni ahhoz a tételhez, hogy: amennyiben nem lenne manakonstrukció, ez a téma meg sem született volna...
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 9.14
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hatalom tornya korlatozas
14. hozzászólás - 2009.09.28. 17:13:07 (Válasz Mortimer #11 hozzászólására.)
En azert igy epitettem fel a rendszert, mert igy elvileg nem jar senki roszabbul vagy jobban.
Pontszám: 6.74
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hatalom tornya korlatozas
15. hozzászólás - 2009.09.28. 17:15:06 (Válasz Mortimer #5 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.09.28. 16:43:58
Oké, de én azt se látom, hogy a saját szövetségükkel akarnának érvényesülni. Szimplán nem érdekli őket a nagyobb épület, a nagyobb bónuszok. Építgetnek, elvannak, de nem erőltetik meg magukat semmiért.

ezt talán nem kellett volna.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.31
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hatalom tornya korlatozas
16. hozzászólás - 2009.09.28. 17:16:07 (Válasz CaveMaN #13 hozzászólására.)
Idézet: CaveMaN - 2009.09.28. 17:13:06
Simán vissza lehet kanyarodni ahhoz a tételhez, hogy: amennyiben nem lenne manakonstrukció, ez a téma meg sem született volna...


Tovabba ha nagymamam villamos lenne...
Van manakonstrukcio, ha tetszik ha nem. Ezt mostmar eltorolni nem lehet.
Pontszám: 4.83
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hatalom tornya korlatozas
17. hozzászólás - 2009.09.28. 17:17:08 (Válasz S0laris #15 hozzászólására.)
Bizonyítsátok, hogy nem így van.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 4.27
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hatalom tornya korlatozas
18. hozzászólás - 2009.09.28. 17:17:49 (Válasz Kocos #16 hozzászólására.)
Mégis egyszerűbb lenne, mint az általa tönkretett 1000+1 dolgot szálanként foltozgatni.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.28
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hatalom tornya korlatozas
19. hozzászólás - 2009.09.28. 17:20:16 (Válasz CaveMaN #13 hozzászólására.)
ha sokakat zavar a konstrukció, kérjétek Miklóst hogy az eljövendő épületeket ne lehessen konstrukcióval építeni. ha most szednék ki, a toplista első oldalának felétől a többi szövi akár abba is hagyhatja.

annyit még tegyünk hozzá hogy amíg ti elvagytok a HT-val addig mi boldogan sunnyogunk odalent és konstrukcióval csökkentjük a távolságot.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.46
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Hatalom tornya korlatozas
20. hozzászólás - 2009.09.28. 17:20:51 (Válasz S0laris #19 hozzászólására.)
Én már töröltem, csak kibicelek
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.28
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője