Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi bajnokság
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
544 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2021. hozzászólás - 2023.10.12. 12:43:06 (Válasz Waulan #2020 hozzászólására.)
Az a baj, hogy mindegy mit írnak neked, ha nem a te elméletedet, nézőpontodat támasztja alá akkor egyből hülyeség, szóval teljesen fölösleges bármit is reagálni az agymenéseidre. Ismerni az ellenfelet és a szokásait baromira nem szerencse. Mi 20plusz fővel sem esünk abba a hibába, hogy első körben annyit üssünk, hogy utána ne lehessen megfordítani, szóval a hiba csak a te készülékedben létezik ebben a témában
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 8.08
fórumozóWaulanFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2022. hozzászólás - 2023.10.12. 13:01:22 (Válasz Emishi #2021 hozzászólására.)
Nem-nem, az a baj, hogy bármit írok, kérdezek, nem kapok választ, vagy értelmes reakciót.

Ha kérhetném mostantól csak olyan taktikusok írjanak, akik legalább 21 fordulón keresztül veretlenek voltak. Tehát döntetlen meg "egyezkedés", meg minden taktikától független dolog nélkül, volt olyan sorozatuk 21 fordulón keresztül, amikor mindig elhozták a 4 pontot - külső segítség nélkül. A szövetség taglétszámától függetlenül. Ezt írhattam volna az elején is, mert alapból az Ő véleményükre lettem volna kíváncsi.
Pontszám: 5
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3352 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2023. hozzászólás - 2023.10.12. 13:05:17 (Válasz Waulan #2022 hozzászólására.)
Szerintem ilyenektől kaptál választ
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.96
fórumozóWaulanFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2024. hozzászólás - 2023.10.12. 13:07:11 (Válasz LanMaffia #2023 hozzászólására.)
Akkor miért tanácsoltad az egyezkedést, ha nem élsz vele?
Pontszám: 5
népszerűLebufe001Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2025. hozzászólás - 2023.10.12. 14:43:44
Fuu mivan itt. Kinél van popcorn?
V6 - Thilysius

Csatlakozz a Végzetúr Discord szerverhez: https://discord.gg/bpqYAUwGJ7
Pontszám: 8.04
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
788 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2026. hozzászólás - 2023.10.12. 15:42:42 (Válasz Lebufe001 #2025 hozzászólására.)
itt van nálam, gyere adok

engedjétek el ezt témát teljesen mindegy én évek óta SZB-ek az ha nem jön ki a lépés akkor mi van ? semmi , megyünk tovább csak még annyit hogy a tudás fánk elég sok szintje too3-as SZB helyezésből van , mi ennyire vagyunk tapasztaltak

@Waulan: ha nagyon akarsz foglalkozni vele írj ÜSZ-re egy új SZB prezentációt , ha látnak benne valamit még meg is valósulhat
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 8.87
fórumozóWaulanFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2027. hozzászólás - 2023.10.12. 17:14:58 (Válasz Unr34l #2026 hozzászólására.)
Írtam már, ott közölte Miklós, hogy ha komolyan gondolom hozzam Fórumra a témát, megfelelő támogatottság esetén kiírnak egy szavazást, és annak eredményétől függően valósulhatnak meg új ötletek. 1 játékos kedvéért el sem gondolkoznak a változtatáson (ez persze természetes).

De itt is süket fülekre találtam, szóval nem vagyok előrébb... valószínűleg Miklós pontosan tudta, hogy ez egy olyan közösség, ahol mindenki csak a maga által problémának tartott dologgal foglalkozik, és hamvában hal a próbálkozásom. Ez van!

Voltak többen, akik az archívumot írták, illetve megfigyelni a többiek kezdését... hát nem tudom, V3-on nem igazán jellemző, hogy annyira egyformán kezdenének (főként) a jobban taktikázó szövetségek. Lehet persze valami támpont, de ha a 4-esből (a 3 aktuális ellenfél közül) csak 1 másképpen üt, mint szokott, már borulhat a dolog. Persze örülök, hogy a többi világon mindenki totál kiszámíthatóan nyit, de ez engem nem vígasztal.

Tényleg jó lett volna mások ellen is játszani, de ezért nem fogok minden világra beregisztrálni, pláne mindenhol bevállalni a taktikaírást. Csak a szokásos Fórumélet, amibe bele lehet kötni, abba belekötnek, az érdemi információ meg elsikkad.
A hozzászólást Waulan módosította 2023.10.12. 17:16:04-kor
Pontszám: 5
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
544 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2028. hozzászólás - 2023.10.12. 18:13:06 (Válasz Waulan #2027 hozzászólására.)
Vilagosszevonas es akkor nem kell mindenhova regisztralni a v3-4et meg lehet ugyanazzal a szabalyrendszerrel utni odavissza ha van meg ott pvp
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 7.72
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
788 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2029. hozzászólás - 2023.10.12. 18:13:50 (Válasz Waulan #2027 hozzászólására.)
Kicsit azt érzem hogy most volt ez a 57-57-57 és kb 1000 ütésetek ( de gondolom nem mindig van ennyi ütés , nem jellemző a 1-3 fős csapatokra legalábbis ezt tapasztaltam ) és harmadikok letettek ez nem esett jól , itt V1-en is vannak 3 fős meg olyan 3 fős amiből egy üt és volt már olyan hogy döntetlen volt nekünk kb 4-5 ezer ütés ott meg 100 ütés sem volt , ez a tipikus 3 fő aktív szövetségek

Erre az egészre egy sokkal egyszerűbb megoldás az lenne első fordulóban minden maradna úgy ahogy eddig utána meg ugye az 1-4,5-8,9-12.. sorsolják össze a 4 csapatokat, de a 3. forduló is így lenne azaz mindig az 1-4, 5-8,9-12.. és ekkor amikor a második fordulóban valaki harmadik vagy negyedik helyen végezz ugyan ugy lenne esélye a végső győzelemre ezáltal akik komolyan veszik az SZB-t azok mindig az erősekkel lennének a 3. 4. és 5. fordulóban akik meg inaktívak vagy nem foglalkoznak vele azok meg toplista végén középen meg aktívak meg néha ide esne vissza erős csapat de csak ideiglenesen
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 8.87
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
788 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2030. hozzászólás - 2023.10.12. 18:16:24 (Válasz Emishi #2028 hozzászólására.)
Erről volt szó élő fórumon többször is meg hogy lesz szavazás de valahogy elmaradt na meg itt a sok világon a kis komfort zonájukból ki kell lépni meg ahol egyes világon lehet ő a legerősebb egy összevonásával már ez nem biztos hogy így lenne
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 9.25
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
544 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2031. hozzászólás - 2023.10.12. 18:29:05 (Válasz Unr34l #2030 hozzászólására.)
De izgalmas lenne es tobb megtarto ereje lenne a jateknak. Nyilvan ki lehetne balanszolni az AHt is meg egyebeket
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 6.81
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
271 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2032. hozzászólás - 2023.10.12. 18:44:08
Tényleg-komolyan.

Tudom, azt írtam, hogy befejeztem - de, komolyan, idejön egy félnyaras fecske, hogy legyen olyan az szb, amit ő nyer meg, mert a mostani szabályok nem jók... (Szóval, igen, b***za a csőröm)

(Csak mellékesen - tudtommal a gyakorló 5* nerm ad tókent; és igen, nyertünk 26 bajnokságot és 50+ hetet egyfolytában - és azt is tudom, hogy bár te kérted, továbbra is a saját marhaságodhoz fogsz ragaszkodni...)

Nem mellékesen, most közlöd, hogy mi is az, amit akarsz, és Miklós jóváhagyta.
Miért nem egyszerűsíted le - csak ti nyerjetek, és akkor nem fogsz panaszkodni. (Jogos, érthető, kezdhetted volna ezzel, sokak idejét raboltad hiába)

Kérted, kik reagálhatnak. Szerintem benne vagyok a szórásban.
És szerintem, ez sem fog érdekelni, és meg fogom bánni, hogy hozzászóltam.

Ugyanígy semmibe veszel. ahogy eddig is.
Ez eddig sem érdekelt, de az szb-t megmenteném az önjelölt forradalmadtól, csak ezért írtam újra, ígéretem ellenére.
Pontszám: 8.32
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
544 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2033. hozzászólás - 2023.10.12. 18:51:03 (Válasz mist #2032 hozzászólására.)
Hiaba tanitod enekelmi a disznot, kidobott penz
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 8.48
közkedveltbarbarabeeFérfi
Végzetúr mester
302 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2034. hozzászólás - 2023.10.12. 18:59:30 (Válasz Waulan #2022 hozzászólására.)
A rekordunk eddig 44 forduló egyhuzamban. Ha a 4 hetes versenyeket nézzük, akkor 16 a rekord zsinórban. De pl. pont az előző héten szo...tunk egy akkorát, mint egy ház. Ez a játék ilyen ilyen. Néha a szerencse pártol el, néha mi magunk ütünk félre (mert nagyobb létszámnál annyi a félreütés, hogy nem is gondolnád...), néha csak jobb az ellenfél.
V6 - Brutális Vadállat (Árral Szemben)
Pontszám: 7.81
fórumozóWaulanFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2035. hozzászólás - 2023.10.12. 20:10:45 (Válasz barbarabee #2034 hozzászólására.)
Nálam nincs jobb...
...mégsem nyerek mindig. Ezért mondom, hogy van szerepe a szerencsének, meg a szabályok sem jók.
A hozzászólást Waulan módosította 2023.10.12. 20:11:09-kor
Pontszám: 5
kedvencTosfFérfi
Végzetúr
76 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2036. hozzászólás - 2023.10.12. 22:01:32
Ha nem tudod "uralni" az szb-t, ne is vedd komolyan! Ezzel az erővel azt is tüntessük el a játékból, hogy néha vereség is van egy-egy mezőn?
Szörnyű, hogy végre van olyan elem a játékban, amin matekolni is kell nem csak a randomra bízni? Sztem így tökéletes ahogy van, fejleszthető, de nem az első kör "problémájával".
Rengeteg plusz lehetőséget lehet az SZB-be betenni, és hamarosan kell is, mivel lassan minden világ békés világ lesz.
Pontszám: 9.20
fórumozóWaulanFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2037. hozzászólás - 2023.10.13. 10:41:59
Október 10. 12:00 A szövetségi bajnokságban való aktivitásodért 5 bajnoki tókent kaptál. (ez az eseményekből van kimásolva, nem 11-12-ei átirat)

Azért kíváncsi lennék, hogy hogyan kaphattam kedd délben bajnoki tókeneket, ha hétfő déltől kedd délig csak gyakorlókat lehet ütni?!

Magyarán százalékos változás nélkül lehet bajnoki tókeneket gyűjteni.
Egy félnyári fecskének "titulált" valakinek kell a sokat tapasztalt harcos veteránok figyelmét felhívnia arra, hogy ismét bekerült egy sok fős szövetségeket segítő taktikai elem.

Kedves Tosf: alacsonyabb szerencsefaktorral, és normális szabályokkal leuralnám a V3-as SzB-t, ez nem kérdés.

Kedves Mist: az ágáll ennyire a szerencsefaktor csökkentése ellen, aki sokszor profitál belőle, ahogy legutóbb is történt
a modern társasjátékokban sem véletlenül igyekeznek minimalizálni a szerencse szerepét, hogy ne az győzzön, aki sorozatosan 6-ost dob és 6-ot lép (nyilván a modern társasjátékok nem is a dobás-lépés kategóriába tartoznak már SZERENCSÉRE), hanem aki a játék érdemi részében többet tesz a győzelemért
Persze, hogy meg akarod védeni a jelen formájában az SzB-t, mert szerencsés fickó vagy (jogos, érthető, de akkor vállald fel)
Nem az a LÉNYEG, hogy én nyerjek, hanem az, hogy IGAZSÁGOSABB LEGYEN a lebonyolítás (nem feltétlenül az én javaslataim által)!!! Nem írom le többször, aki eddig nem fogta fel, ezután sem fogja.
A hozzászólást Waulan módosította 2023.10.13. 10:48:08-kor
Pontszám: 5
kedvencDini2Férfi
Végzetúr tanonc
11 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2038. hozzászólás - 2023.10.13. 13:23:25
Üdv!

Én V5-ön vagyok, nekem az SZB tetszik a legjobban a játékban, tök jó dolgokat írtatok.

Waulan, azt jól értettem, hogy gyakran az a taktikátok, hogy 16 db 6,25 %-os mezővel szoktatok kezdeni?
---
Pontszám: 5
fórumozóWaulanFérfi
Végzetúr tanonc
28 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2039. hozzászólás - 2023.10.13. 14:09:46 (Válasz Dini2 #2038 hozzászólására.)
Szia Dini!

Igen, egy ideje úgy kezdünk, de mindig más-más mezőket ütve... aztán időnként váltunk! 8-10-12-16-20-22 mező, de akkor egy ideig ugyanaz. Próbálgatom, hogyan lehet a Szerencsefaktort minél jobban kiküszöbölni, de még nem volt minden helyzetre sikeres mezőszám, szóval továbbra is állítom, hogy totál szerencse kérdése a kezdés, pedig figyelem az ellenfelek nyitásait is, próbálom elkerülni őket, de szerencsére a többiek sem hülyék, és variálnak. Egyszer az egyik ellenfél talál be, egyszer mi, és sokszor sajnos az első körös eredményen múlik az egész forduló. Jó lenne, ha nem lenne esély 4-19-es első körös eredményre, amiből képtelenség 4 aktív szövetség ellen visszajönni... ezt próbálom itt átadni a nagyérdeműnek nem sok sikerrel.
A hozzászólást Waulan módosította 2023.10.13. 15:37:38-kor
Pontszám: 5
népszerűHusosfagyiFérfi
Végzetúr mester
448 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
2040. hozzászólás - 2023.10.13. 14:21:29
Bármilyen első kört ki lehet küszöbölni. Ezt próbáltuk már többem leírni. Csak valahogy nem megy át.....
Nálunk most az egyik szövi 19 ponttal nyitott, mi 10-zel.
Most, pénteken 44-42-re vezetünk.
Nem ördöngősség.
V5- Zafír Démonok
Pontszám: 7.76
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője