Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi bajnokság
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1861. hozzászólás - 2017.06.24. 15:05:25 (Válasz Neo26 #1859 hozzászólására.)
Nyilván az első perctől kezdve arra játszottam, hogy az inspirációt kihasználva bekerüljek a TOP lassítás adta paradicsomba. Természetesen egy rakás felesleges TP-t be is szedtem mint egyfajta befektetés, de előbb utóbb megtérül. Ha megálltam volna a TOP 100-150 közelében, hogy továbbra is figyeljek a LE/TP-re akkor szép lassan eltűnt volna az inspirációm, leragadtam volna és pár szinttel felettem lévő karakterek tovább erősödtek volna a toplassítás miatt bármilyen nevetséges LE/TP-vel. Egy inspirált karinak több év lemaradással ez az egyetlen járható út.

Igazából azzal, hogy pókosdit játszol, már rég eldöntötted, hogy lassabban fogsz haladni mint a többiek és már az elején tisztázódott, hogy nem lesz esélyed soha a TOP közelébe jutni. Az inspirációs karakterekkel meg nem nagyon kell foglalkoznod, a többségnek esélye se lesz ellened ha a szintedre ér, ha még még is, 1-2 hét és már tovább is álltak, utána továbbra is csak ugyan azokkal az ellenfelekkel kell foglalkoznod akikkel eddig.

Továbbra is rossz ötletnek tartok bármiféle korlátot, de mivel úgysincs benne pénz ezért nem is nagyon kell félni a változástól. A megvehető inspirációnak pedig csak akkor van értelme ha mindent növel nem csak csp-t. Nem hiszem, hogy problémát jelentene, a többség így is tele van portya/vadászat itókákkal. Ha azok nem jelentenek gondot akkor ennek se kellene.
A hozzászólást Spellatrix módosította 2017.06.24. 15:07:08-kor
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.20
közkedveltNeo26Férfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1862. hozzászólás - 2017.06.24. 15:30:54 (Válasz Spellatrix #1861 hozzászólására.)
Idézet: Spellatrix - 2017.06.24. 15:05:25
Igazából azzal, hogy pókosdit játszol, már rég eldöntötted, hogy lassabban fogsz haladni mint a többiek és már az elején tisztázódott, hogy nem lesz esélyed soha a TOP közelébe jutni. Az inspirációs karakterekkel meg nem nagyon kell foglalkoznod, a többségnek esélye se lesz ellened ha a szintedre ér, ha még még is, 1-2 hét és már tovább is álltak, utána továbbra is csak ugyan azokkal az ellenfelekkel kell foglalkoznod akikkel eddig.

Továbbra is rossz ötletnek tartok bármiféle korlátot, de mivel úgysincs benne pénz ezért nem is nagyon kell félni a változástól. A megvehető inspirációnak pedig csak akkor van értelme ha mindent növel nem csak csp-t. Nem hiszem, hogy problémát jelentene, a többség így is tele van portya/vadászat itókákkal. Ha azok nem jelentenek gondot akkor ennek se kellene.


Kikre gondolsz, mikor azt írod, hogy a többség tele van itókával?

Mert a mi szövi tagjainknak az itókáik száma egyenlő a nullával, már rég elvertük az esélykiegyenlítődés miatt.

A másik, valóban az volt a helyzet, hogy rég eldöntöttem, mert a taktika írásban találtam élményt, de ez az élmény már nem arról szól mint régen és ötször hatszor annyi időt kell rááldozni mint azelőtt, mikor nem voltak ekkora inspis szorzatok és egyéb lehetőségek, amikkel a pp-t növelik, akár inspis, vagy megás karik. Szóval kell, valami, hogy legyen olyan megoldás, ami ismét játékélményt adna, akár szb fronton, akár az hogy közelebb zárkózzak a topphoz és ne csak a kihalt mezőnyben játsszak....
A hozzászólást Neo26 módosította 2017.06.24. 15:38:54-kor
V6-Redlips (Árral Szemben)
Pontszám: 8.83
közkedveltbarbarabeeFérfi
Végzetúr mester
302 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1863. hozzászólás - 2017.06.24. 17:20:14
A V5/6 inspiráció a boltba nagyon jó lenne, de tényleg csak úgy, ha mindenre hatna. Hisz az alap inspiráció is mindenre hat. Miklós reakciója az volt erre a kérésre, hogy berakhatjuk, de csak olyat, mint V1-re, hisz az inspiráció sosem hatott, csak csp-re, így működik és kész. Ez ok, de a itt a V5/6-ról beszélünk, ahol meg mások a szabályok, tehát ott hathat másra is. Hátránya senkinek nem lenne belőle, viszont sok játékosnak adhat új motivációt, és még ebben az szb-s inspirált-nem inspirált problémában is segít.
V6 - Brutális Vadállat (Árral Szemben)
Pontszám: 9.19
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1864. hozzászólás - 2017.06.24. 19:51:30
Nem állítom, hogy maradéktalanul sikerült értelmeznem a hozzászólásfolyamot, de:

Tényleg nagyon szép ez ló, látszik rajta, hogy kitűnő vérvonalból származik,számtalan módon lehetne hasznukra, de hát mégiscsak döglött...
Báró Samedi
Pontszám: 8.54
közkedveltNeo26Férfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1865. hozzászólás - 2017.06.24. 22:46:46 (Válasz Azazel #1864 hozzászólására.)
Ja, valóban az. Jó lenne egy elixír amitől feléledne.
V6-Redlips (Árral Szemben)
Pontszám: 8.83
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1866. hozzászólás - 2017.06.25. 11:26:12 (Válasz Neo26 #1862 hozzászólására.)
Idézet: Neo26 - 2017.06.24. 15:30:54

Szóval kell, valami, hogy legyen olyan megoldás, ami ismét játékélményt adna, akár szb fronton, akár az hogy közelebb zárkózzak a topphoz és ne csak a kihalt mezőnyben játsszak....


Sajnos nincs. Az új játékélmény azzal járna, hogy megint lenne amire ész nélkül költeni kell. Ezért is örülök, hogy a legendás cuccoktól marha távol vagyok. A felzárkózás a jelenlegi szabályok szerint nem lehetséges és a vehető inspiráció se oldja meg, mert ha neked lehet, akkor másoknak is... A kihalt mezőny pedig már régóta probléma, sajnos nem új játékosok szerzésére és a jelenlegiek megtartására törekednek, hanem a meglévőek kisajtolására.
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.15
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1867. hozzászólás - 2017.06.25. 12:59:53
nyílt levél Miklósnak:

Sziasztok,

Ismételten jelzem felétek, hogy a szövetségi bajnokiságon unfair módon, irreálisan elszállva tudnak a kis létszámú szövetségek, főleg inspirált, újonnan indított karakterekkel olyan előnyre szert tenni, ami tönkreteszi a tisztességes versenyzést. Nézzétek meg a mai, vasárnapi állást, a legerősebb "normális szövetségeket veri bucira 1-2 karakter, ami nonszensz (Jóleső Hullaszag, Zafír Démonok, Tébolyult Mágusok, mind többszörös bajnok). A Holt költők társaságában egy 5. szintű karakter és altjai visznek mindent. Ez a szövetség a nagy fórumon írtak és mondottak szerint csak és kizárólag azért alakult meg a V5-ön hogy az SZB-n kiüsse a többi szövetséget. Ez többek között azért is problémás, mert ők az égvilágon semmi mást sem csinálnak, de az inspirációból tömérdek PP-t kapnak, és itt költik el.Az külön vicc, hogy egy 5. szintű karakter hetek-hónapok óta nem lép szintet (ő csak irányít), a szolgái meg ütnek.
Fentiek miatt kérem, fontoljátok meg, hogy az SZB részvételt valami olyan dologhoz kötitek, ami nem teszi ezeket a kamu szövetségeket kiskirállyá és az inpsirált PP-t ne tudják ilyen aljas módon kihasználni.
Hangsúlyozom, hogy ez itt nem mi rólunk szól, minden normálisan játszó szövetség szenved ettől, aki SZB-zik.
Ti a játék legtöbb aspektusában a fair playt és a balancot hirdetitek, tegyétek meg az SZB-n is, az is játék része ugyanúgy.
Köszönöm előre is a konstruktív hozzáállást.

Üdv,
János
Pontszám: 7.09
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1868. hozzászólás - 2017.06.25. 13:34:35 (Válasz Kwisatz #1867 hozzászólására.)
Rossz helyre írod, ezt a részt nem olvassák. Próbáld ÜSZ-re vagy a Legendás vackokhoz bemásolni

Ebben a játékban sosem lesz fair play, főleg amíg egy levélváltással simán kialakulhat egy 3v1 vagy kilóra megvesznek szövetségeket, hogy tönkre tegyék mások többheti munkáját. Az általad említett szövetség se az inspirációt használja ki, kár bele keverni. Te megad mondtad, hogy az a legkisebb csak irányít, tehát nem üt...A nagyobbaknak meg kétlem, hogy lenne inspirációja, ha még van is akkor sem képesek magas számú győzelmet kiosztani. Nem látok pontos adatokat, de biztos vagyok benne, hogy ti a többszörösét ütitek mint ők, csak veletek ellentétben jól osszák be.
A hozzászólást Spellatrix módosította 2017.06.25. 13:35:24-kor
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.66
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1869. hozzászólás - 2017.06.25. 13:41:43 (Válasz Spellatrix #1868 hozzászólására.)
5 fos szovetseg, ki van irva a falukra, hogy nem vesznek fel senkit, a legnagyobb szint 81, a tobbiek 20-50 korul vannak. Mondjam tovabb?
Pontszám: 8.13
kedvencRowinaNő
Végzetúr tehetség
108 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1870. hozzászólás - 2017.06.25. 16:16:39
Újabb javaslat:

Legyen látható minden nap frissítve hogy az adott játékhéten melyik szövetség mennyi győztes ütést ért el összesen az SZB-n.

Csak hogy véget vessünk annak a téves elképzelésnek hogy azért nyernek egyes szövetségek mert naponta játékosonként több száz győztes ütést adnak le az inspiráció miatt.(És ezzel őrületbe kergetik a taktikusukat )
V1 - Gaia
V2 - Peninek klánja
V5 - Sárkányok szövetsége
V6 - Pudvás Nyuszitappancs
Pontszám: 9.40
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1871. hozzászólás - 2017.06.25. 19:11:31
Lehetne létszám/ütő tag valamilyen arányában a pontozás, akár a másodlagos pontszám. De talán jobb lenne az egész SZB-t resetelni és átnevezni "szövetségi csatamezőnek" mindenféle verseny nélkül, az alap koncepció úgyis az volt, hogy kevés a portya célpont és nem lehet a PP-t elkölteni, az megvalósul. Legyen 1 db mező, ahová bárki bármennyit üthet bármikor, felesleges az egész elcseszett pontozás.
Pontszám: 8.13
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1872. hozzászólás - 2017.06.25. 19:13:06 (Válasz Rowina #1870 hozzászólására.)
Nem a több száz leadott támadás a lényeg, az csak hab a tortán, a lényeg, hogy nagyon kevés ütéssel tud operálni egy kis szövetség, amit nevetségesen könnyű bármikor módosítani. Szívesen levezetem konkrét számokkal, ha valakinek nem világos, mire gondolok.
Pontszám: 8.13
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1873. hozzászólás - 2017.06.25. 19:36:19 (Válasz Kwisatz #1872 hozzászólására.)
Saját magad cáfolod meg folyamatosan. A nevetségesen alacsony ütésszámhoz semmi köze az inspirációnak és az ebből adódó pp többlethez.

Te azt nehezményezed, hogy ők megtudják oldani a hét elejét alig néhány ütéssel , míg neked a lényegesen nagyobb szövetségedből mindenki szeretne legalább 10-et ütni tokenért, ezért az utolsó napokban hiába tudnátok letenni akár 3 ezer ütést is az asztalra, az nem elég sok mindenre. Ennek mi köze az inspirációhoz és az alacsonyabb karikhoz? Ez az egész arról szól, hogy áldozatot hoznak és nem ütnek a tokenért. Megvan rá a lehetőségetek, hogy ugyan így tegyetek? Igen. Mi a probléma?

Évek óta ilyen az SZB, nem csak az inspirációs világon. Ahol áldozatot hoznak és kevés ütéssel kezdenek, ott könnyebben fordítanak, ahol meg mindenki üt a tokenért, ott nehezebb.

Fair play szellemében én inkább azt javasolnám, hogy a szövetségek nevei egész héten legyenek kitakarva, hogy a nem túl tisztességes emberek, ne tudjanak összefogni és szó szerint "kibaszni" a másik szövetséggel, vagy teszem azt őskővel lefizetni őket, hogy oda támadjanak ahova mondva van.
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.58
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1874. hozzászólás - 2017.06.25. 19:41:23 (Válasz Spellatrix #1873 hozzászólására.)
Szerintem ez az SZB velejárója, sőt inkább sava-borsa. Akár mi is megcsinálhatnánk 20-an azt, hogy összesen 10-et ütünk, de más többet ér. Így is szép szervezés kedden csak 10-et ütni ennyi embernek. Viszont ez még messze nem jelenti azt, hogy esélytelenek lennénk egy kis szövetséggel szemben
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.81
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1875. hozzászólás - 2017.06.25. 21:47:30 (Válasz Spellatrix #1873 hozzászólására.)
Idézet: Spellatrix - 2017.06.25. 19:36:19
Fair play szellemében én inkább azt javasolnám, hogy a szövetségek nevei egész héten legyenek kitakarva, hogy a nem túl tisztességes emberek, ne tudjanak összefogni és szó szerint "kibaszni" a másik szövetséggel, vagy teszem azt őskővel lefizetni őket, hogy oda támadjanak ahova mondva van.


Támogatom. Szerintem kiváló ötlet.
Pontszám: 8.89
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1876. hozzászólás - 2017.06.25. 22:20:52 (Válasz Bpetya75 #1875 hozzászólására.)
Sajnos nem a legjobb ötlet. Igaz megoldana elég sok problémát, de kiölne néhány taktikai elemet is.
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.19
népszerűLelkes999Férfi
Végzetúr tehetség
177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1877. hozzászólás - 2017.06.25. 22:40:37 (Válasz Kwisatz #1867 hozzászólására.)
Szia!

Úgy látom megint a tyúkszemetekre léptem...

Bevallom engem is megleptetek, azt hittem egy jó csata lesz, de talán majd legközelebb.

Mindezt inspiráció nélkül, 31 ütésből hoztuk össze...

Nem ellenetek játszottunk, mindhárom szövetséget nagyon megvertük. Most így alakult, de négy taktikusunk egyike mindíg fog tartogatni újabb meglepetéseket, hogy ne unatkozzunk. Ez most én voltam...

További jó játékot!
A hozzászólást Lelkes999 módosította 2017.06.25. 23:06:09-kor
Lelketlen Leonárd (V6) Hullaszag R.T

Jégszívű Leonárd (V5) Holt Költők Társasága
Pontszám: 8.84
közkedveltNeo26Férfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1878. hozzászólás - 2017.06.25. 23:43:24 (Válasz Spellatrix #1876 hozzászólására.)
Tényleg nem jó ötlet, mivel egy aprócska rés kimaradt

A név letakarás mellé a logót is le kéne takarni, mert abból simán tudni lehet kik az ellenfelek.

Ha mindkettőt letakarnák, az lenne az igazi és az tényleg durva játék lenne. Totál vakon....... Hogy ez nekem miért nem jutott eszembe?
V6-Redlips (Árral Szemben)
Pontszám: 9.25
népszerűLelkes999Férfi
Végzetúr tehetség
177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1879. hozzászólás - 2017.06.25. 23:58:17 (Válasz Neo26 #1878 hozzászólására.)
Már eszedbe jutott és nekem is... Sőt már fél éve fel is lett vetve itt

Amúgy meg ne is próbálkozz, te is csak egy báb vagy a 2 másik bajnokunk mellett akiket én irányítok
A hozzászólást Lelkes999 módosította 2017.06.25. 23:59:14-kor
Lelketlen Leonárd (V6) Hullaszag R.T

Jégszívű Leonárd (V5) Holt Költők Társasága
Pontszám: 8.47
kedvencSpellatrix
Végzetúr mester
607 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1880. hozzászólás - 2017.06.25. 23:58:26 (Válasz Neo26 #1878 hozzászólására.)
Nem a rés miatt nem lenne jó ötlet, hanem egyéb taktikai elemek miatt

Akkor viszont legyen teljes, nem csak a logót kellene kitakarni, hanem az "eltorzultakat" is át kellene nevezni
V6 - Spellatrix
V5 - Spellatrix
V4 - Spellatrix, Alexandrosz, Neharagudj
Pontszám: 9.46
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője