Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi bajnokság
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1821. hozzászólás - 2017.06.21. 19:29:28 (Válasz Tosf #1820 hozzászólására.)
ÖTLET2
alternatív mezők, ahol nem befolyásolod a szövi ütéseit(pont ez ölné meg a lényegét)

Miért is ölné meg?
Báró Samedi
Pontszám: 7.07
kedvencTosfFérfi
Végzetúr
74 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1822. hozzászólás - 2017.06.21. 19:41:30
mert nem szövetségi, hanem egyéni
Pontszám: 8.15
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1823. hozzászólás - 2017.06.21. 21:33:31 (Válasz Tosf #1822 hozzászólására.)
Az az egy mező csak a pp égetésre lenne jó. Attól még simán menne a többin az eddigi bajnokság ugyanúgy.Viszont így már nem lenne bekorlátozva senki, nem kellene az szb. miatt széthullania szövetségeknek, és szerintem nem is lenne túl nehezen megvalósítható...
Báró Samedi
Pontszám: 7.07
népszerűWartortleFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1824. hozzászólás - 2017.06.21. 23:01:01
És kb 1-2 szövetség nem a semleges területet ütné mert a szövetségek nagy részét nem érdeklik a top3 jutalmak mivel semmit se érnek.
Így elég egyhangú SZB lenne mivel nem lenne ellenfél lásd be a szabad terület rettentően rossz ötlet.
Amúgy is a nagy taglétszámú szövik a kevés tagos szövik miatt tehetetlenek.
Sokkal több energiát igényel egy nagy tagú szövi irányitása azért a csekély jutalomért ammit pár tagos szövik tönkrevágnak.
Nyugodtan hidd el hogy nem sokan ütnének rendes területet pont a kis szövik miatt akik tönkrevágják a versenyt. Lehet fáj az igazság de sajnos ez van.
---
Pontszám: 7.50
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1825. hozzászólás - 2017.06.21. 23:20:00
Nem látom be...
Mi is a gond a nagylétszámú szövikben?

1. A tagok egy része nem akarja betartani a taktikát

2. Túl sok az ütés, már az elején is

Ha lenne egy semleges mező, pont hogy egy 20 tagú szövi is megtehetné amit a kicsik, csak néhány tag üt normál mezőt, a többiek szórják a semlegest.

Az, hogy egy szövetség érdektelen, mert kevés neki a jutalom, az más téma.
Báró Samedi
Pontszám: 7.07
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1826. hozzászólás - 2017.06.22. 02:04:18 (Válasz Azazel #1825 hozzászólására.)
Én is sokat gondolkoztam azon, hogy szükséges-e egy semleges mező hozzáadása, de arra jutottam, hogy nem.

Egy nagyobb szövetségnek nagyobb energia betartani és betartattni a taktikát, de ez szükségszerű. Ha lenne semleges mező, akkor akár egyetlen egy ember saját maga egyedül is játszhatná az SZB-t a szövetségben, míg a többiek elbohóckodnak a semleges mezővel.

Igenis tessék megküzdeni a győzelemért és a pontokért.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.81
kedvencTurul77Nő
Végzetúr tehetség
201 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1827. hozzászólás - 2017.06.22. 05:25:57
Az szb pont a pp elköltésére készült,és nem annak a lekorlátozására.És igen lehetne semleges mező,de mondjuk azért nem járna tóken.Legyen taktika oké,de így a játszani,és haladni akaró karakterek vannak bekorlátozva.Na meg azokat a kis karikat se felejtsük el akik ezért energiatéglát kapnak,és ezzel tudnak a szövikbe beépülni.Szegények így is marha lassan tudnak egy valamire való szövibe beépülni.
Pontszám: 7.62
fórumozóDon FirenzeFérfi
Végzetúr mester
587 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1828. hozzászólás - 2017.06.22. 09:53:26 (Válasz Turul77 #1827 hozzászólására.)
Kedves Turul, gondold át amit írtál. Azazel leírta, hogy:

zerintem a fanatikus taktikusok, és a köréjük csapódott eszementek(mint pl én), akkor is tolnák, ha 1db mytocsomag lenne az első helyezett jutalma...pusztán csak az elsőségért. Ideális esetben az egész szövetség eszement, gond egy szál se. B.-verzió, a kisebbség agyament, akkor így jártak....kilépnek. C.-verzió, a többség agyament, a többiek így jártak, kilépnek, vagy kirúgják őket. Kicsit átalakulnak a szövetségek, cserélődnek a tagok...nem épp fájdalommentes dolog, de jelenleg ez zajlik.


Ha Neked azzal van a bajod, hogy a szövetséged korlátoz akkor keress más csapatot... Mindig a többség dönt, no jó majdnem mindig...

A taktika azért is jó, mert add egy tartást, hogy tudd szervezni a hetedet. Ugye sokszor a maxot is bele kell tenni a hétvégén. A többi Napon ott van a többi lehetőség... Küldetés pörgetés, szerencse növelés etc...
A múlt egy szellem, a jövő egy álom. Mindenünk, amink van, az csak a “most”. – Bill Cosby

V6:> / (k)Rém /

+

"Apáink sorsát bőrömbe égetve hordom, cipelem, terhem nehéz.
Szikra eső mossa tisztára a lelkem,
itt aki hazug a tűzben gyorsan elég."
Pontszám: 6.86
kedvencFsanyi82Férfi
Végzetúr mester
1971 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1829. hozzászólás - 2017.06.22. 10:31:40 (Válasz Don Firenze #1828 hozzászólására.)
Akkora feneket keritetek ennek az szb nek olvasni is unalmas

Én igenis szeretnék akkor játszani amikor nekem megfelelő az idő pont és rá érek

Eszencia használat mellett jön cca 100 pp egy nap
Új familiaris nak hála 36 óra kennel elég 12 szintes küldi hez és amennyire ezt tudom szeretném is ki használni.

Kit üssek úgy őszintén ha bármilyen korlátozás lenne szb re?
Kristályt?
Oké
Viszont ha korlátozva van szb akkor mindenki neki esik kristalyoknak.szuper lenne egész nap azt lesni van e uthető célpont nyamvadt pár küldi hez.

Kis szövik et sem értem ekkora presztízs kérdés Legyen az szb mikor tudás fajuk sincs így kapnak max egy kút méret nyi le a kútba hatalmas táp. ..

Így van jól ahogy van semmi szükség bele piszkálni.

Taktikával sincs bajom ameddig az nem korlátozza le a haladásom.

De hozzá teszem értelmét nem látom jelenlegi jutalmak mellett ennyire szigorú taktikával végig tolni hétről hétre
Pontszám: 7.86
fórumozóDon FirenzeFérfi
Végzetúr mester
587 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1830. hozzászólás - 2017.06.22. 10:56:01 (Válasz Fsanyi82 #1829 hozzászólására.)
Egyetértek.
A múlt egy szellem, a jövő egy álom. Mindenünk, amink van, az csak a “most”. – Bill Cosby

V6:> / (k)Rém /

+

"Apáink sorsát bőrömbe égetve hordom, cipelem, terhem nehéz.
Szikra eső mossa tisztára a lelkem,
itt aki hazug a tűzben gyorsan elég."
Pontszám: 6.40
kedvencTurul77Nő
Végzetúr tehetség
201 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1831. hozzászólás - 2017.06.22. 16:23:27 (Válasz Don Firenze #1828 hozzászólására.)
Itt az szb ütéskorlát elleni érvről van szó,arról,hogy a taktika így is korlátoz,és ne legyen még ütéskorlát se.És igen rohadtul nem értem ezt a fene nagy szb taktika fanatizmust.Ez egy játék,és élvezni kellene.
És nem,nem lehet előre tervezni,mert akkor játszok mikor időm van,nincs időm órákat várni,és akkor szeretnék játszani mikor tudok küldiket pörgetni,mert állataim kijöttek a kenelből(ebből lehet Le-t szerezni).De ez az én és még pár ember problémája.Nem hiszem,hogy mások élvezik a napi 5-10-15 ütést,azt hogy egy helybe topog a karijuk,pláne ha fizetős játékos is.
Mindegy,a nagy szb fanatikusoknak,ezt úgy se lehet elmagyarázni,és nem is fogják érteni,hogy a saját szövetségi társaikat semmibe nem nézik.Én oda ütök ahova kell,és annyit amennyit kell,lehet kérni plusz ütést oké,de könyörgöm ne egy ember szabja meg mit tehetek.
És a vége a mondandomnak,hogy ne legyen lekorlátozva az ütésszám ennél jobban is.
Pontszám: 8.40
közkedveltbarbarabeeFérfi
Végzetúr mester
302 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1832. hozzászólás - 2017.06.22. 17:19:57 (Válasz Turul77 #1831 hozzászólására.)
Turul, már beszéltünk Miklóssal, nem lesz ütéskorlát, nyugodj meg. Nem akart senki ütéskorlátot. Egész mást akartunk, ha meglehet oldani bármilyen nerf nélkül, akkor majd egyszer megoldják, ha nem, nem. Még egyszer leírom, ütés korlátozást, tehát, hogy ne lehessen akár az összes pp-t elütni, senki nem akar, mert nem jó, hülyeség, így természetesen nem is lesz.
V6 - Brutális Vadállat (Árral Szemben)
Pontszám: 9.19
közkedveltmistFérfi
Végzetúr mester
270 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1833. hozzászólás - 2017.06.22. 18:03:29 (Válasz Turul77 #1831 hozzászólására.)
Nem tudok más szövetség nevében nyilatkozni, de sértőnek találom azt a feltételezést, hogy az szb taktika egyenlő a szövetségi társak semmibe vételével. Nyugodtan kérdezz meg bármely Szabad Mágust v1-en és/vagy v3-on, vagy a B-13-asokat v2-n, hogy "semmibe vett"-nek érzik-e magukat.
Az Szb-n az elsődleges opció (szerintem) az, hogy a lövésszám-elosztás stratégia és a játékosok igénye minél jobban összhangba legyen hozva.
Tiszta lelkiismerettel jelenthetem ki, hogy az említett szövetségeknél ez az elsődleges szempont - és aki egy picit is követi az szb-t, láthatja, hogy az említett három szövetségből kettő jelenleg címvédő, szóval szerintem igenis működik az említett összhang kecske/káposzta vonatkozásban is.
Pontszám: 9.12
kedvencRowinaNő
Végzetúr tehetség
108 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1834. hozzászólás - 2017.06.22. 19:29:13
Az eddigieket összegezve, egy lehetséges megoldás:

1. Legyen egy semleges mező ahova mindenki annyit üt amennyit akar.

2. Az "Egy ember játszik SZB-t" (kis szöviben vagy nagyban, mindegy) lehetőség elkerülésére kell egy szabály: Minden nap legalább 3 játékosnak kell ütnie SZB mezőre 10-et(lustaság zálogával 5-öt), különben az aznapi ütések nem számítanak SZB ütéseknek.

3. Az SZB játék ösztönzésére az a játékos aki mind a 6 játéknapon üt az SZB mezőkre bónuszként a 7. napra is kapjon 5 bajnoki tokent.
V1 - Gaia
V2 - Peninek klánja
V5 - Sárkányok szövetsége
V6 - Pudvás Nyuszitappancs
Pontszám: 9.73
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1835. hozzászólás - 2017.06.22. 19:52:29 (Válasz Rowina #1834 hozzászólására.)
Felesleges szabályzások, kódbonyolítások tömege egy olyan igényre, aminek létjogosultsága is eléggé megosztós. Ne nagyon reménykedj.

* Egyébként Lanmaffiával értek egyet, ha x tag képes sok100, vagy 1000 pp-t taktikába építve elverni utolsó körben, miért ne érdemelnék meg, hogy nyerjenek? A lehetőség ott van mindenki előtt.
A hozzászólást Offsboy módosította 2017.06.22. 19:55:10-kor
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.19
kedvencRowinaNő
Végzetúr tehetség
108 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1836. hozzászólás - 2017.06.22. 20:10:35 (Válasz Offsboy #1835 hozzászólására.)
Miféle "kódbonyolítások tömege"?
1. A semleges mezőhöz nem kell semmi új, csak egy gomb "Bónusz mező" felirattal ami SZB-be nem számító csatákat ad.
2. Hogy ki mennyit üt naponta az már most is számolva van, az alapján kapjuk a tokeneket. Csak azt kell megnézni hogy naponta van -e legalább 3 játékos aki szerzett tokeneket. Ennyi.
3. Ha ez túl bonyolult lenne akkor kimaradhat, csak ösztönző ötlet volt.
V1 - Gaia
V2 - Peninek klánja
V5 - Sárkányok szövetsége
V6 - Pudvás Nyuszitappancs
Pontszám: 9.47
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1837. hozzászólás - 2017.06.22. 21:08:33 (Válasz Rowina #1836 hozzászólására.)
A programozásban a legritkább esetben van olyan, hogy "ennyi". Inkább olyan van, hogy egy jól működő rendszert kiegészíted valamivel, és sok -
addig jól működő - funkcióban jelenhet meg téves működés. Gondolom nincs programozói képzettséged, azért írtam le.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.19
kedvencRowinaNő
Végzetúr tehetség
108 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1838. hozzászólás - 2017.06.22. 22:04:32
Haladunk, már nem "kódbonyolítások tömegéről" írsz.

Ez a változtatás sok fentebb felvetett problémára adhat megoldást, még ha számodra kérdéses is ezek létjogosultsága. Ha az SZB "őrültek" és a csak fejlődés érdekében ütők is játszhatnak úgy ahogy nekik jó, akkor nem hiszem hogy felesleges lenne egy kicsit módosítani az SZB-n.

Ha neked minden kényelmes, szép és jó úgy ahogy van, és csak az az ellenérved hogy problémákat okozhat bármilyen fejlesztés, akkor akár be is zárhatnák a játékot, semmit sem fejlesztve többé.
V1 - Gaia
V2 - Peninek klánja
V5 - Sárkányok szövetsége
V6 - Pudvás Nyuszitappancs
Pontszám: 9.47
kedvencKwisatzFérfi
Végzetúr mester
610 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1839. hozzászólás - 2017.06.22. 22:42:18 (Válasz Turul77 #1809 hozzászólására.)
Szerintem félreérted, nem az ütésszámot kellene korlátozni, hanem az inspirációból adódó többlet PP-t. Tehát bárki üthetne több százat bármikor (én is szoktam így), de NEM abból, hogy ő lvl 30-as kis karakterként termel napi 150 PP-t, míg más napi 40-et alapból (példa). A különbözet elég durva egy hét alatt.
Hagy ne mondjam, ezt a kiskaput hány kis szövetség használja, akik pl. csak emiatt vannak jelen egy adott világon.
A hozzászólást Kwisatz módosította 2017.06.22. 22:57:15-kor
Pontszám: 8.15
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
1840. hozzászólás - 2017.06.22. 22:50:49
Oszt' mi lenne, ha minden bajok öreganyját, az inspirációt szüntetnénk meg ? Nem egy eventben borogatja a dolgokat.
Báró Samedi
Pontszám: 7.07
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!