Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szövetségi bajnokság
kedvencIceColdFérfi
Végzetúr tehetség
147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
221. hozzászólás - 2014.09.08. 18:05:05
Az egy jó dolog, hogy megváltoztatták a másodlagos pontokat, és már nem a támadás a másodlagos pontszám, hanem a fordulóban szerzett pontok.

Az viszont nem igazán jó, hogy a teljes első körben szerzett másodlagos pontok elvesztek és csak a második fordulóban elért pontszám alapján van a sorrend. Mivel az első körben 75 pontot szereztünk (V3) ennek a hiánya nagyon nagy hátrány lesz a végeredmény szempontjából.

V1 Csavar - Zugivó Italbarátok
V2 Csavar - Halál Angyalai
V3 IceCold - Kings of Dawn
V4 Csavar/Fülig Jimmy - Rejtőzünk
V5 Csavar - ADAMOS
V6 Csavar - Próbacseresznye
Pontszám: 9.51
fórumozóMáté96Férfi
Végzetúr mester
550 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
222. hozzászólás - 2014.09.08. 19:49:48
Miért lehet a mai napon is támadni?
Ma már csak V6: Pandaharcos

De régen:
V3 Arothon
v1: EzegyFaaa
Pontszám: 7.25
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
223. hozzászólás - 2014.09.08. 21:04:01
Most tűnt fel nekem is, ugyanezt akartam kérdezni.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.20
közkedveltRhemFérfi
Végzetúr tanonc
27 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
224. hozzászólás - 2014.09.08. 21:22:12
Par javaslatom lenne nekem is:
- Jelezte mar mas is, hogy jo lenne jelolni valahogy a mezoket, pl ABCDEF illetve 123456 vizszintesen es fuggolegesen, ezt en is tamogatom!
- Az is nagyon jo lenne, ha a mezok kozepen megjelenne egy "X/Y" felirat, ami mutatna, hogy az adott mezon ebben a korben hanyszor tamadtal, es abbol hanyszor nyertel! Sokat segitene abban, hogy lehessen kovetni a taktikat, foleg akkor, ha tobb reszletben adja le az ember a tamadasait, es nem egyszerre. Persze amig 0/0, addig felesleges lenne mindenhova kiirni, csak ha mar tortent tamadas az adott mezore!
- Elegge zavaro, hogy szinte ugyanolyan szinu az a mezo is, amit a feher csapat foglalt el, es az is, amelyik meg senkie. A meg gazdatlan mezoket valami, a tobbitol jobban eltero szinnel kellene jelolni!
A hozzászólást Rhem módosította 2014.09.08. 21:53:14-kor
Pontszám: 8.75
kedvelt tagDartmaulFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
225. hozzászólás - 2014.09.08. 22:43:35
Nem tudom ki , mit , és hogyan számol de V-1 en biztosan valamit elszámoltak , mert olyan szövetségek állnak elől ,hogy az már nevetséges........
A SÖTÉT ERŐ legyen veletek
Pontszám: 6.47
kedvencCosmo55Férfi
Végzetúr tehetség
102 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
226. hozzászólás - 2014.09.08. 23:34:20 (Válasz Dartmaul #225 hozzászólására.)
V2-őn is hasonló a helyzet.
Pontszám: 8.25
népszerűZzzzzzFérfi
Végzetúr
94 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
227. hozzászólás - 2014.09.08. 23:47:53 (Válasz Cosmo55 #226 hozzászólására.)
A V2-n speciel mi vezetünk. Kettőből kettőt nyertünk - ezért. Nem a gép számol rosszul, legfeljebb savanyú a szőlő.
VU for Jómunkásembör: egy skin /script azoknak akik melóhelyen vagy suliban tolják a játékot és nem szeretnék, hogy túl feltűnő legyen a dolog.
Pontszám: 7.41
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
228. hozzászólás - 2014.09.09. 00:56:33
Arról van valami pontos infó, hogy a százalékokat az adott napi támadásokból számolják, vagy a korábbi nap(ok) is számítanak?
Pontszám: 8.07
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
229. hozzászólás - 2014.09.09. 07:20:24 (Válasz Bpetya75 #228 hozzászólására.)
A korábbi napok is számítanak, mint a HH-ban.
Pontszám: 7.54
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
230. hozzászólás - 2014.09.09. 07:59:20 (Válasz Dartmaul #225 hozzászólására.)
Idézet: Dartmaul - 2014.09.08. 22:43:35
Nem tudom ki , mit , és hogyan számol de V-1 en biztosan valamit elszámoltak , mert olyan szövetségek állnak elől ,hogy az már nevetséges........


Mint pl. a Lélekőrök?

Bocs:D
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.80
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
231. hozzászólás - 2014.09.09. 09:02:12
Üdv.

V2.

Nem világos pár dolog. Az első kört simán nyertük (vezettünk), a másodikban összekerültünk az előző kör győzteseivel. Itt sokkal szorosabb végjáték alakult ki, olyannyira, hogy az első helyen egálban végeztünk. Mindezt úgy, hogy fele annyian se vagyunk, mint a másik szövi. Ők kaptak a négy pontot mi meg a hármat.

??

Miért? Többet támadtak? Két mezőn is tized százalékok döntöttek,ha ott nekünk kedvez a szerencse akkor persze nem lenne miről beszélni,de így lecsúsztunk a 7 helyre.
Hogy lehet egy fajsúly alá venni két ennyire eltérő taglétszámú szövetséget?

Miért nem a végén hasonlítják össze a támadás számokat?

Valahogy ez nem stimmel, mert szerencsébb besorolásu szövetségek vezetnek. Több ezer támadással mi meg megyünk a közepére, mert az Xelést nem egyformán díjazták.
Pontszám: 8.27
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
232. hozzászólás - 2014.09.09. 10:11:00 (Válasz Fecsu123 #231 hozzászólására.)
A HH rendszeréből adódóan (Minden mezőn az addig az eventben elköltött ÖSSZES nyertes csata és az ÖSSZES mezőn nyert csata hányadosa adja a %-ot!) az a szövetség nyer aki a legjobban tudja "módosítani" az elért %-okat az ellenfelek lépéseinek megfelelően. Azaz amelyik csapat megteheti, hogy első nap minimális csatát tol le (taglétszám*10 a minimum ugye) annak a legegyszerűbb másnap "taktikáznia". Ebből adódik, hogy egy 4 fős szövi toronymagasan esélyes a végső győzelemre, míg egy 20-25 aktív tagott számláló szövi kvázi esélytelen...

Az lenne a meglepő, ha a "megszokott" "nagy" szövik húznák be a bajnokit
A hozzászólást Birka módosította 2014.09.09. 12:25:09-kor
Pontszám: 6.31
népszerűZzzzzzFérfi
Végzetúr
94 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
233. hozzászólás - 2014.09.09. 10:13:26
Szerintem nem a támadások száma számít. Mi is csak 4-en vagyunk és biztos, hogy sokkal kevesebbet támadtunk mint a mögénk sorolt nagy szövi.
VU for Jómunkásembör: egy skin /script azoknak akik melóhelyen vagy suliban tolják a játékot és nem szeretnék, hogy túl feltűnő legyen a dolog.
Pontszám: 7.25
kedvelt tagAbcdefgFérfi
Végzetúr tehetség
185 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
234. hozzászólás - 2014.09.09. 13:06:50
A leírás szerint kétszer ugyan azzal a szövivel nem kerülhetünk össze. Ez már a harmadik fordulóban megdőlt, mert visszakaptuk az előző fordulóból az omegát. Érdekes.
A hozzászólást Abcdefg módosította 2014.09.09. 13:10:28-kor
Mi ez, hagymás bab?
Nem. Krumplis hal.
Pontszám: 6.45
kedvelt tagDartmaulFérfi
Végzetúr tehetség
119 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
235. hozzászólás - 2014.09.09. 13:19:00
csak tudjátok jól az a futóverseny ahol a szabályokat mindig változtatják elég érdekes vége lesz !!!! ÉN akkor kerékpárral megyek!!!
A SÖTÉT ERŐ legyen veletek
Pontszám: 6.47
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
236. hozzászólás - 2014.09.09. 15:47:17 (Válasz Abcdefg #234 hozzászólására.)
Idézet: Abcdefg - 2014.09.09. 13:06:50
A leírás szerint kétszer ugyan azzal a szövivel nem kerülhetünk össze. Ez már a harmadik fordulóban megdőlt, mert visszakaptuk az előző fordulóból az omegát. Érdekes.


A 4-es csoportok párosítása egy elég komplex algoritmus, sajnos nem lehet elkerülni, hogy bizonyos esetekben legyen egy azonos ellenfél (de ugyanaz a 4-es csoport nem fog ismétlődni). A játékbeli leírásban egyébként nincs már ilyen, hogy ugyanazzal nem kerülhetsz össze, a nyitó postja ennek a topiknak még az előzetes tervezés szakaszában íródott, amikor azt gondoltuk, ez megvalósítható.
Pontszám: 7.58
kedvencFecsu123Férfi
Végzetúr mester
430 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
237. hozzászólás - 2014.09.09. 18:37:11 (Válasz Birka #232 hozzászólására.)
Tehát..

Minél többet ütünk annál nehezebb a százalékokat befolyásolni?
Mitől csökken másnapra a százalék?

Én úgy láttam a százalékos arány teljesen másodlagos vagy harmadlagos. Az első számú szempont az egymás ellen elfoglalt mezők száma, tehát, ha megnyertük az első négyest ott kaptunk négy pontot. Összekerültünk egy másik négy pontossal. Itt egymás ellen ugyanúgy teljesítünk, szerzünk mindketten 70-70 mezőt és a megszerezhető négy pontot az kapja aki százalékosan jobban teljesített, azaz többet ütött.

Nekem épp ezzel van gondom, hogy a taktikánk kb ugyanaz volt, minél több kockát megszerezni. 10-12 embertől több mint 5000 támadás és a végeredmény az, hogy egyforma mezőfoglalásnál elcsúszunk valamin. Csak azt nem tudom min? Egyforma állásnál mi számít?
Ugyanez az eset,ha a 70-70 mezőfoglalásnál volt olyan mező amit tized százalékkal vettek el. Ha ezt megtartjuk akkor egy mezővel több van és hiába támad valaki 10* többet más mezőkre akkor bukja a megszerezhető négy pontot és mehet le 10 helyet a ranglistán.

Számomra ez egyáltalán nem egyértelmű. Nem láttam erről normális leírást.

Most az jár jól aki naponta ráüt 10-et max taglétszámmal lavírozva a kockák között és az uccsó nap megpörgeti?

Nem is tudom, hogy ér e ennyit ez a jutalom
Pontszám: 8.27
kedvelt tagAbcdefgFérfi
Végzetúr tehetség
185 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
238. hozzászólás - 2014.09.09. 19:41:40 (Válasz Miklós #236 hozzászólására.)
Nem vagyok sem matematikus, sem programozó, így nem értek azokhoz az algoritmusokhoz, amiket használtok. DE, kizárt dolog, hogy ne lehessen megoldani azt, hogy 48 brigádból úgy válasszunk ki 5x3 ellenfelet, hogy abban ne legyen ismétlődés. Főleg úgy, hogy az első forduló random után a második fordulóban az azonos eredményűek kerültek össze, míg most a harmadikban ki tudja, hogy.
Mi ez, hagymás bab?
Nem. Krumplis hal.
Pontszám: 6.45
fórumozóMáté96Férfi
Végzetúr mester
550 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
239. hozzászólás - 2014.09.09. 20:27:21
Fecsu123

Akkor elég nagy mázlitok van, én minden nap megtervezem a stratégiát hogy legyen esélyünk de így is 3.-ak lettünk.

Abcdefg

Nem biztos, 5 forduló alatt ekkor 15 különböző szövetséget kellene kapnotok, és ezt az összes szövetségnél szerintem elég nehéz. (Én matematikus leszek és érdekesnek találom a felvetést)
Ma már csak V6: Pandaharcos

De régen:
V3 Arothon
v1: EzegyFaaa
Pontszám: 4.53
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szövetségi bajnokság
240. hozzászólás - 2014.09.10. 00:46:39 (Válasz Fecsu123 #237 hozzászólására.)
Minél többet ütünk annál nehezebb a százalékokat befolyásolni?

Kezded érteni

Mitől csökken másnapra a százalék?


Mivel minden nap újraszámolja a %-kat, és a 36 mező összege adja ki a 100%-ot. Minden nap elosztja az adott mező ÖSSZES csatáját az ÖSSZES mező Összes csatájával, és így jön ki az adott mező aktuális %-a. Vegyünk egy példát:
-Első nap 10 ütés adott mezőn, összesen 100 ütés a szövitől aznap = 10/100 azaz 10%
-Második nap arra a mezőre nem ütöttetek, de a szövi már 500 portyát lenyomott, azaz 10/500 az adott mező %-a ami 2%
-Harmadik nap jön az ukáz, hogy csak ezt a mezőt toljátok, így belenyomtok újabb 200 ütést. Azaz 210/700=30%
stbstbstb

Az elvből adódik, hogy midnen mezőt összeadva pont annyi ütést osztasz el a 36 mezőn, amennyi az összes ütés, azaz 100% a mezők összege minden nap! Sajnos pont ebből adódik, hogy minél többet üttök első nap, annál nehezebb "megmozdítani" köv nap az adott mezők %-át. Éppen ezért elvileg a 4 aktív taggal, de egyetlen egy játékossal bajnokizó szövi a biztos befutó elvileg
A hozzászólást Birka módosította 2014.09.10. 00:46:57-kor
Pontszám: 6.31
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!