Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szovetsegi epikus reform
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
401. hozzászólás - 2009.10.11. 20:33:55 (Válasz Darah #400 hozzászólására.)
Természetesen építésből! Remélem azért egy +1 támadásos gyűrűre nem licitálnák szét szegény kis karaktert a nagyok, akik a 80 al nagyobb szintű epikusokat eszik reggelire.

Azért ne fejlődjön az állat, meg ne kapjon kincspontot, mert az csak exploitolás lehetőség.

Ha szűkited, hogy csak az támadhatja akinek aktív valamelyik küldetés nem biztos hogy le tudja győzni. És akkor beragad az epikus, nem lehet haladni a simával. Nyitva kell hagyni, hogy nagyok tudjanak segiteni.

Míg egy erősebb karakter csak 10 percenként xp-ztetné az állatait tiszta fénnyel és ismételhető küldizne. Mellé kap kincspontot is, egy olyan epikuson, ami meg se sebzi kb. Persze eltartana egy ideig mig kioptimalizálják, hogy alig sebződjön az epik, de nyerjenek, hogy sokáig lehessen xpztetni az állatokat, talán 2-3 napig is.

Edit: Ez nem kicsiket vonja be az epikbe, hanem megoldja az epikus küldetéseket anélkül, hogy el kéne hagynia a szövetséget.
A hozzászólást Kundi módosította 2009.10.11. 20:35:22-kor
Pontszám: 7.80
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
402. hozzászólás - 2009.10.11. 20:52:47 (Válasz Kundi #401 hozzászólására.)
Neked ez megfelelne, ha te lennél kicsi egy szövetségben?

Tudva, hogy abban a szöviben sosemis lesz jobb, elégedj meg alamizsnával?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.68
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
403. hozzászólás - 2009.10.11. 20:59:55 (Válasz Darah #402 hozzászólására.)
Persze ez is egy nézőpont, tehát akkor azt javaslod ne adjon droppot, amúgy jó?
Pontszám: 7.80
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
404. hozzászólás - 2009.10.11. 21:04:23 (Válasz Kundi #403 hozzászólására.)
Nem.
Én azt javaslom, hogy olyat találjunk ki, ami vagy visszahozza a kicsiket a nagyepik ütésébe, vagy nekik ad egy külön, de teljes értékű kisepiket, vagy a nagy mellé ad valamit, amit üthetnek, érdemben, élménnyel, sikerrel, jutalommal, büntetés, és alamizsna nélkül.

Volt már itt több javaslat, szerintem nézd át azokat, valamelyikhez hátha van egy jó ötleted.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.68
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
405. hozzászólás - 2009.10.11. 21:12:28 (Válasz Darah #404 hozzászólására.)
Én meg azt javaslom, amit fentebb irtam, ami megoldja, hogy ne kelljen másik szövibe menni, hogy a sebezz x-t epikus monszterbe meg tudd csinálni, ha a szövi nagyon elhuzott már epikusokkal, esetleg vásárolj kincset is, ha nagyon mostoha tag valaki. Régi epikus visszahivása exploit lehetőségek nélkül.

Nem az, hogy a kicsiket bevonjuk a nagy epikverésbe. Teljesen más a szemszög. Az ötletek túlbonyolitottak szerintem. Nem reális, hogy egy 30-40. szintű végzetúr hozzászagoljon egy 120. szintű epikushoz, bármit is húzúnk rá, eröltetünk hozzá.
Pontszám: 8.54
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
406. hozzászólás - 2009.10.11. 21:24:52 (Válasz Kundi #405 hozzászólására.)
Ehhez én nem tudok mit mondani Kundi, kívánok neked ilyen szövetséget.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.12
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
407. hozzászólás - 2009.10.12. 09:40:44
Darah, Kundinak tök igaza van. SEMMI alapja nincs annak, hogy egy tök kezdő kari sárkányokat sebezzen!
Kundi, ha csak a küldikröl lenne szó az egész topikban, akkor 4 alternatív küldetéssel meg lehetne oldani 10 perc alatt a kérdést...

Ha visszahívható epikus van, akkor megoldódnak a küldik, megoldódik az, hogy bemaxol valaki. Zárul az olló a nagy létszámú és a kis létszámú, sok vf-es kevés vf-es stb szövik közt.
Az entitás megoldotta az epikus feelinget, megoldotta az unballanced tárgyak kérdését, innen csak a küldik meg a 3 top ember által levert epikusok kérdése, valamint a játékoslétszám miatt kis létszámú szövik kérdése maradt...
Pontszám: 6.22
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
408. hozzászólás - 2009.10.12. 10:21:12 (Válasz Birka #407 hozzászólására.)
A visszahívható epikus komoly tápolási lehetőség lenne, durván beindítaná az epikus turizmust.
Pontszám: 5.55
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
409. hozzászólás - 2009.10.12. 10:45:07 (Válasz Timcsike #408 hozzászólására.)
Én ezt em értem. Milyen túrizmus?
Kis karik mennének epikust ölni nagy szövibe?
Vagy nagy szöviből nagy szövibe mennének az emberek?
Sehogy sincs logikája.

Komoly tápolás? Miben? A nagy -akár 120 feletti- epikus helyett ölünk egy 30-40est és kap a szövi kb 2-3 nap bünti pihenőt, mellé egy tárgyat 10 dukátért amit csak a kicsik vesznek meg. A nagyoknak úgy sem kellene.

Tényleg. Eszméletlen táp lenen mindenkinek.

Érvekkel írj! Kérlek! Én nyomi vagyok és 1 sorból nem értem meg mire gondolsz!
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 7.72
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
410. hozzászólás - 2009.10.12. 11:10:06
Oké, írok egy példát.
Jelenleg van pár top szövetség, ahol kb. 2 naponta ölik az epikust. Elég sok erőforrást visz el a dolog, valószínű ez az egyik fő oka, hogy nem naponta darálják őket. Ha bejön az ismételhető epikus, akkor átállnak naponta epikust ölni. Minden másnap 1-2 kategóriával gyengébb tárgyat ütnek majd ki, de azt nevetve megszerzik. De még ezek a tárgyak is szinte elérhetetlenek lesznek a kisebb szövikben, a top-ban viszont hamar értékét vesztik, hisz bármennyit kiüthetnek belőlük. Megindul majd szépen a kufárkodás és az új belépőnek X építés után kiütik a kért tárgyat elég gyorsan. Mindkét fél jól jár. A szövetség több millió LE építést kapott egy számtalanszor megszerezhető tárgyért cserébe, az új belépő pedig egy olyan tárgyat szerzett pár napi építkezésért cserébe, amit máshogy hónapokon át nem tudna megszerezni.
Pontszám: 6.66
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
411. hozzászólás - 2009.10.12. 11:12:50 (Válasz Timcsike #408 hozzászólására.)
Így pedig a küldetés turizmus megy durván..
S a nagy top szöviben mit építenének? A lélekkútat töltenék hogy tudjanak tárgyat venni?
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 8.59
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
412. hozzászólás - 2009.10.12. 11:21:08 (Válasz Timcsike #410 hozzászólására.)
Azt hiszem már javasolták ezeket:
- jóval gyengébb epikust lehessen csak visszahívni, mint ahol tart a szövetség.
- a nagyok ne üthessék a kicsi epikust csak nagy levonásokkal
- büntető licitálás lenne rá, azaz legalább 48 óra + esetleg 1-2 nap még bünti ameddig nem harcolhatnak új epikussal
- de azt is felvetette valaki, hogy a visszahívást csak 2-3 hetente vagy még ritkábban lehessen alkalmazni.

Ha ezek valamelyike bekerül. Akkor már szinte nullázódik az exploit lehetőség. Ha több is bekerül, akkor meg szívassa magát az a szövi akinek van ingerenciája hozzá

Mellesleg, a Top szövik igen kis részének gond az építkezés szerintem. Lehet kevesen buknának 1-2 top tárgyat azért, hogy valaki betöltse a kutat nekik.
Jah.. és mi van akkor ha nem esik a tárgy? Beragad az egész szövi alacsonyabb epikust verni pár hétre? Az emberek nagy része 1 CSPt is sajnál elvesztegetni, nemhogy több epikus tárgyat és állatfejlesztési lehetőséget, nem is beszélve a küldetésekről.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 7.72
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
413. hozzászólás - 2009.10.12. 11:33:17 (Válasz LoWs #412 hozzászólására.)
Értem. Ilyen feltételek mellett viszont mi értelme a visszahívott epikusnak?
Visszahív a szövetség egy 50 szinttel gyengébb epikust? A tárgyai eleve nincsenek versenyben a normál epikuséval, a nagy karakterek nem is üthetik, és még a normál epikus ütését is hátráltatja.
Cserébe annyit kap a szövetség, hogy a kicsiknek gyorsabban megvan az epikus sebző küldetés, és a kicsik megkapják azt az illúziót, hogy ki tudják venni részüket az epikus harcból.
Pontszám: 5.55
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
414. hozzászólás - 2009.10.12. 11:39:00 (Válasz Timcsike #413 hozzászólására.)
Itt már nincs szó illúziótol szerintem.
Gyorsabban megvan a küldi... lehet enélkül soha nem lenne meg nekik abban a szövetségben. Ugyan ez igaz a kincsvásárlásra is.

Van értelme. Ha összegyűlik 4-5 kicsinek a küldi és felkészülnek az epikus leverésére akkor visszahív a szövi egy nekik megfelelő kategóriájú epikust és seccperc alatt leszedik. Vagy addig ütik míg nem végeznek a küldikkel.
Utánna megy minden úgy mint eddig a topteam veri az epikusokat és osztja a tárgyakat. A többiek meg nem aggódnak a küldetéseik miatt. Ha újra összejön pár ember, akkor megint hívnak vissza.
és ez így megy míg szükség van rá a szöviben
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 7.72
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
415. hozzászólás - 2009.10.12. 11:48:14
Timcsi, egyik hozzászólásban azért kardoskodsz, hogy mi értelme visszahívni, másikban meg azért, hogy túl nagy táp? Ez így picit skizó nekem

Bitang rég be kellett volna már tenni, hogy a már kincseskamrában lévő tárgyra NEM licitálhat az aki közben lép be!
A kisebb epikusok "farmolása" ellen szól az, hogy akkor nagyot nem üthetnek, azaz buknak 2-3 kategóriát, ha lejeb ütnek, ráadásul visszahívott epikusnál 10 dukátot is fizetni kéne a tárgyárt, azaz dukát "farmnak" se lenne jó!
A kicsiknek nem csak illúzió egy visszahívott epik, hanem szórakozás, lehetőség, küldi megoldás. És potenciálisan olyan tárgyat dob, amit a nagyok "le se" szrnak, azaz epik tárgy lehetőség is! Míg a nagy tárgyakon marakodnak a nagyok, addig a kis tárgyakat még dukátért se lenne érdemes megvenniük...
Időlimitnek meg most is ott van a kincseskamra már!

Komolyan legalább 1 ellenérvet mondjatok, miért nem jó a visszahívott epikus azzal a 2 megkötéssel, hogy az abból eső kincs 10 dukátba is kerül, és a nagyok csökkentett sebzést visznek be, esetleg még több sebzést is kapnak tőle?
Pontszám: 6
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
416. hozzászólás - 2009.10.12. 11:54:31 (Válasz Birka #415 hozzászólására.)
Sajnos minden szériában van több olyan kincs, ami semmire se jó, lehet ezeket gondolta Miklós a küldetéseseknek.
(Kőlánc, Életfókusz, Transzprojektor, avatár nyakék, Aurum stb.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.64
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
417. hozzászólás - 2009.10.12. 12:34:52 (Válasz Birka #415 hozzászólására.)
Nem az volt az eredeti cél, hogy a küldetések megcsinálhatók legyenek. Azt sokkal egyszerűbben is meg lehet oldani. Akár alternatív küldetéssel ami az entitásokra vonatkozik. Ettől még nem fogják hasznosnak érezni magukat a szövetségben a kicsik, nem jut előrébb a szövetség azzal, hogy egy rég kivénhedt epikust ütnek le gagyi tárgyakért. Az alacsony szintű karik közül jónéhány rohangál magasabb szintű tárgyal mint maga a karakter. Ez nem azt mutatja, hogy a kicsik nem tudnak epikus tárgyakat szerezni.
Az előző hozzászólásaimnak semmi skizofrén jellege nem volt. A visszahívható epikus sok visszaélésre ad lehetőséget ha nincs korlátozva, ha bedig úgy be van korlátozva, ahogy LoWs írta, akkor értelmetlen az egész.
Továbbra sem hiszem, hogy valós sikerélményt jelentene, ha olyan epikust püfölhetnék amit 3-4 hónapja a nagyobb társaim egyszer már sikeresen elvertek. Lehet, hogy a küldetésemet könnyebben meg tudnám csinálni, de a probléma gyökere nem oldódik meg.
Az eredeti probléma a csapatmunka elveszése volt, az, hogy sokan kiesnek az epikus ütéséből. Erre nem lehet az a megoldás, hogy jó, akkor üssünk valami totál gagyi epikust és lesz megint csapatmunka...
Pontszám: 5.49
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
418. hozzászólás - 2009.10.12. 13:00:42 (Válasz Timcsike #417 hozzászólására.)
Ezek szerint marad a szövi elhagyás és új szövi alapítása, hogy tudják ütni az epikusokat. Esetleg átlépés egy epikusokkal hátrébb lévő szövibe.
Akkor most nem csináltunk semmit és minden úgy jó ahogy van?

Az lenne ám a szép

Hasznosság érzete a játék logikája miatt is teljesen elveszik az apróbbak számára. Mivel lineárisan halad előre az epikusok ölése. Aki meg később kezdte az természetes, hogy le lesz maradva.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 7.86
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
419. hozzászólás - 2009.10.12. 13:26:24 (Válasz Timcsike #417 hozzászólására.)
Timcsike, egyszerűen nem tudok olyan indokot felhozni, mely értelmesen megmagyarázná azt, hogy egy 30. szintű kari miért is sebezze érdemben a 180. szintű epikust. Ha bármilyen ideológiát, példát tudsz mondani más játékból hasonló esetre, akkor ne hezitálj. Még a "jótékony" buffok se érnek semmit, ha felfelé adod őket, nemhogy a sebzés.

Ez pont ugyan az, mintha viszel 3 100+ szintű blökit a harcba magaddal, és elvárnád, hogy a 10. szintű blöki is ugyan úgy találjon, akit betettél fejlődni a 4. slottba. A 4. blöki csökkenti az átlag elnyelést, szinte sose talál, csökkenti a 3 nagy blöki TP szerzését. Ugyan úgy viszed magaddal koloncként, mert gyorsabban fejlődik, mintha kennelezne...

Ugyan ez van szövi epik szinten. A kicsiket nem teszik ki azért a szöviből, mert nem tudják sebezni az epiket, sőt tárgyakat is adnak nekik, mert ezzel gyorsabban "tápolódnak" esetleg, és talán hamarabb lesznek "epik képesek".

Az epikus módosításnak szerintem a következő értelme lenne:
-Csökkenteni a kisebb játékosszámú szövik lemaradását epikus tárgy mennyiségben.
-Az epikusölésben "beragadt" szöviknek adni egy ismételhető élményt.
-A "beragadt" küldizőknek adni egy lehetőséget a küldik megcsinálására
-Lehetőséget adni, hogy dönthessen a szövi mi legyen a következő epikkel, azaz kevésbé legyen cső érzéke a játékmenetnek.

A közösségivé tett epikusozás kapcsán csak olyan megoldást lehetne alkalmazni, ami az eddigi epikusozást nem módosítaná drasztikusan, azaz nem "vésné" kőbe az eddigi eredményeket.
Éppen ezért, és az alátámaszthatatlan (kicsi kari sárkányt üt) effekt miatt esett el minden ötlet, mely ezzel próbálkozott. Minionok, Buffok, Heal, átlagolás stb...
Pontszám: 6.70
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
420. hozzászólás - 2009.10.12. 14:03:00 (Válasz Birka #407 hozzászólására.)
Birka, ha azt mondtam volna, hogy sebezzen a kicsi sárkányokat, Kundinak igaza lenne.
Nem ezt írtam.
De hogy abban nincs igaza, hogy a kisebb szintűek (egyre többen) alamizsnázgassanak a szöviben, a Mortimer által felsorolt csodálatos tárgyak mind nekik maradnának ugye, meg kuncsorogjanak, ha szeretnének egy tárgyat, nomegugyá hát építsenek, esetleg vegyék fel így a versenyt háromszorakkorákkal (hozzájuk való konstrukciókkal), és szerinte ez így van jól, na én ehhez a részéhez nem tudtam hozzászólni, és kívántam neki olyan szövetséget, ahol csak a maradék pottyan a kisebbeknek.
Le lehet pontozni újra, de ez akkorsem megoldás.

Láthattad, minden értelmes megoldáshoz próbáltam hozzászólni, ami visszaviszi a szövi összes szintjére az epiket.
Ha egyben, ha segéddel, ha visszahívóssal, akárhogy.
Csak ne maradjon így, mert egyre kevesebben férnek hozzá.
Szöviszintű Kristályhorda lett.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.59
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!