Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szovetsegi epikus reform
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
301. hozzászólás - 2009.10.07. 21:16:52 (Válasz Darah #299 hozzászólására.)
Csak egy opció. Nem fontos így lennie, de akkor legalább minden szövetségnek olyan másodlagos jutna, ami a tagok érdemben tudnak ütni. Ahol jobb a szintátlag ott kicsit erősebb lények, ahol rosszabb, ott kicsit gyengébb. Cserébe persze az elsődleges is változó mértékben gyengülne. Ez egyébként azért jutott eszembe, mert valaki kifogásolta, hogy lesz egy csomó szövetség, akiknek nem lesz segítség ez a másodlagos dolog, mert a nagyon gyenge karik ígyis-úgyis kimaradnak belőle. Értsd: pl az AL-nek a másodlagos szint = főepik - 20szint nevetséges, de a Roninnak ez még mindig nem az igazi megoldás. A számokat hasraütésre mondtam.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.68
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
302. hozzászólás - 2009.10.07. 21:24:39 (Válasz Butchman #301 hozzászólására.)
A kérdésem inkább arra vonatkozott volna, hogy miért is kellene a nagyobb mellékepiknek a főepiket sokkalinkább gyengítenie, mint a kisebb mellékepiknek.

Épp arról volt szó, hogy a kisebbek szégyelik magukat.
Akkor most hogy fogják szégyelni, ha még a másodepikussal sem tudnak eleget segíteni a szövetségüknek, merthát ők még kicsik, lerontják a szintátlagot, kevesebbet butul a főepik.

És akkor a VF-es hatásáról már inkább nem is emlékeznék meg a dolognak.
Már kap egy büntetést, távolodik a főepik szintje a VF-ező tagokétól.
Szerintem elég egy opcióba ennyi bünti, ne halmozzuk már.

Függjön esetleg szövitag darabszámtól, de ne pusztán a szinttől.
A hozzászólást Darah módosította 2009.10.07. 21:29:04-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.65
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
303. hozzászólás - 2009.10.07. 21:27:33 (Válasz Darah #302 hozzászólására.)
Ok, felőlem ezt az új ötletet el is vethetjük. Gondoltam ésszerű így. Ha nem tetszik, akkor úgy is jó. A lényeg, hogy legyen valami, amivel a kicsik is tudnak foglalkozni, nem csak mi. Érezzék, hogy tettek valamit, és ráadásul ezért kincspontot is kapjanak. A megvalósítás már majdhogynem részletkérdés.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.68
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
304. hozzászólás - 2009.10.07. 21:29:06 (Válasz Darah #302 hozzászólására.)
Ja és a VF-et hagyjuk már ki. Elég sokszor beszéltünk róla, itt ne ez alapján ítéljünk meg valakit.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.68
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
305. hozzászólás - 2009.10.07. 21:29:49
185. hozzászólás. Csak 10-est kaptam rá, de semmilyen reakció nem érkezett rá, cáfolat sem. Finomítani természetesen lehet.
Pontszám: 8.06
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
306. hozzászólás - 2009.10.07. 21:35:55 (Válasz Butchman #304 hozzászólására.)
Igen, én is pont arról beszélek, hogy ne az alapján ítéljük még további nehezítésre, mert VF-ezik egy szövetség több tagja.
Kihagyni nem lehet, legalábbis a tervekból teljesen, a játék része.
Ahogyan a szinguláris sincs büntetve.

Az ötlet egyébként így első olvasatra nem rossz, sőt, akár a szintátlagos másodlagos megjelenés is tetszik, egyedül a büntetés, vagy "kevésbésegítés" a nagyban ellen volt kifogásom.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.58
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
307. hozzászólás - 2009.10.07. 21:47:49 (Válasz Darah #306 hozzászólására.)
Ha már érdekel a véleményem, azért lenne szerencsés a "plusz jutalmazás" a szint miatt, mert motiváció lenne a karkatereknek arra, hogy minél magasabb szintet érjenek el. Persze hamarosan úgyis lepontoz valaki, de én úgy érzem, hogy igenis motiválni, jutalmazni kell azt, aki felvállalja a magasabb szinteket, mert ott nagyobb a verseny, több áldozatot kell hozni. Ezt most nem feltétlenül a TOP-ra értettem.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.09
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
308. hozzászólás - 2009.10.07. 21:58:34
Na ez igen. Nem csak engem, de még Téged is lepontoztak. Esküszöm nem én voltam.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5.45
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
309. hozzászólás - 2009.10.07. 22:00:47
Bármilyen változás is lesz, az epikus erősségére nem lehet befolyással a szövetség tagjainak erőssége. Mindegy, hogy milyen tagokból áll egy szövetség, vf-et használnak, vagy spektrálist, pókok vagy építő karakterek, az epikus erőssége teljesen független kell maradjon ezektől a tényezőktől, és minden szövinek azonos erősségű epikusokat kell "adni".
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.05
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
310. hozzászólás - 2009.10.07. 22:03:49 (Válasz Ariel #309 hozzászólására.)
Hát akkor ez már bedőlt. Mi egy pár, Ti pedig elég sok "kedvezményes" epikust kaptunk 99-es (remélem jól emlékszem) varázslattal annó.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.78
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
311. hozzászólás - 2009.10.07. 22:21:57 (Válasz Butchman #308 hozzászólására.)
Újabban ez itt eféle szabadidősport, háromszavas kérdéseket is lepontoznak ügyesen, kreatívan.

Persze, hogy érdekel a véleményed.
Iszonysok helyen megbeszéltük már, az csak az egyik stratégia, hogy tépjünk felfelé szintben, de nem alternatíva a most, három hónapja, fél éve indult, leállt, stb karaktereknek, mert nem tűz reális célt, nem lehet abban jó, egyszerűen az idő miatt. Nem lehet behozni.
A TOP alatt nincs cél.
Nagyobbnak lenni egy 20-asnak +20-al, az kb semekkora durranás, az ugyanúgy középpista, mint 20-on volt, legfeljebb jobban elverik.
Ne az epikussal akarjuk már ösztönözni az embereket, vagy ha már azzal muszáj, arra máris ott van a magánepik, a szövi ne arról szóljon, hogy megpróbálunk rákényszeríteni egész szövetségeket a lépkedésre.

Mi pedig egyetlen 99-es varázslatosat se nem kaptunk, és már nem is fogunk.

Rokamóka, ott viszont fura dolgok jöhetnek ki egy epiket most kezdő szövtségnél.
Vagy az első segéd akkor jelenne meg, ha a fő már elérte a legkisebb +15 szintet?
A hozzászólást Darah módosította 2009.10.07. 22:25:04-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.43
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
312. hozzászólás - 2009.10.07. 23:09:39 (Válasz Darah #311 hozzászólására.)
A szintátlag+akármennyi (30-40-50?) legyőzött epikus után bekattanhatna a dolog, de Ariel hsz-a eléggé elszomorított. Ha pl.: az Azúr Légió jelen esetben irtózik a szintelőnyétől, nem él vele, akkor eleve elveszett az ügy. Pedig elég könnyen belátható, hogy minél erősebbek szintben a szövetségek, annál erősebb kicsiepiket kell kapniuk, tiszta sor! Lehet VF-ezni, pókozni, stb., ezek 10-20-30 fő esetében sokkal kisebb problémát generálnak, mint amekkorát (és amennyit) megoldana a dolog.

Kifejteném bővebben is: a szintátlag az újabb epikus megjelenésekor számolódna, és még pár dolog, amibe előreláthatólag belekötnének, de mondom, amíg többen csak azt látják benne, hogy "mi ezzel jobban szívunk, mert nálunk nincs VF-es, sorolhatnám", addig nincs értelme tovább boncolgatni az ötletet.
Pontszám: 8.06
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
313. hozzászólás - 2009.10.07. 23:43:05 (Válasz Rokamoka #312 hozzászólására.)
Ezt nem arra értettem hogy az esetleges második lény ne úgy legyen belőve, hogy a szövetség kisebb tagjai is érvényesülni tudjanak. A hozzászólásom arra vonatkozott, hogy a fő lényt nem kellene jobbra-balra módosítani a szövetség összetételétől függően.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.13
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
314. hozzászólás - 2009.10.07. 23:52:04 (Válasz Ariel #313 hozzászólására.)
Oh. Akkor meg sem szólaltam!

Természetesen, ebben egyetértünk, a FŐ epikus szintjét nem szabad bántani.
Pontszám: 8.06
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
315. hozzászólás - 2009.10.07. 23:53:13 (Válasz Rokamoka #314 hozzászólására.)
Azért arra a 20 darab nagyobb káoszsújtásosra, amivel előrébb jártok, TLO-hoz hasonlóan nem vagyok teljesen kibékülve én sem.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.42
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
316. hozzászólás - 2009.10.08. 05:18:18
Egyébként... a 49. epikusotok óta ugyanazzal a varázslattal volt felszerelve minden lény?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.65
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
317. hozzászólás - 2009.10.08. 06:44:04 (Válasz Darah #316 hozzászólására.)
A varázslat minden második epikus után változik.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.13
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
318. hozzászólás - 2009.10.08. 07:11:58
Mellekepik javaslat:
Nulla vedelem, maximalis tamadas. Igy szinttol fuggetlenul mindenki tudja sebezni, de szinttol fuggetlenul mindenkinek kihivas lesz. Persze elegendo ha a mellekepik csak ugyanannyira tamad erosen, mint a foepik.
Pontszám: 6.70
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
319. hozzászólás - 2009.10.08. 07:12:45 (Válasz Ariel #317 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.10.08. 06:44:04
A varázslat minden második epikus után változik.


MInden negyedik utan magas szinten.
Pontszám: 6.70
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
320. hozzászólás - 2009.10.08. 08:09:42 (Válasz Darah #316 hozzászólására.)
Sokáig igen. A 99-es szinten vehető varázslat "ragadt be". Csak a fizikai sebzés változás óta van új varázslata az epikusoknak. Az biztos, hogy aki most kezd bele a 49+os epikusok ölésébe epikus spec nélkül, annak nehezebb dolga van mint mondjuk nekünk volt annak idején, de az epikus spec. szakértelem nagyon sokat segít.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.09
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője