Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szovetsegi epikus reform
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
121. hozzászólás - 2009.09.08. 15:41:58 (Válasz Ariel #120 hozzászólására.)
Ariel ötlete kiváló, nem csak a lényt lehetne ütni, hanem társakat segíteni.

Elborult ötlet lenne több karakter egyidejű támadása? "Jelentkezek csatára" gomb, és akár egy gyenge-erős karakter párosa, ahol a gyenge "állatként" viselkedik, vagy több karakter egyidejű támadása (ugyanúgy, ahogy most kiírja több állatnál a sebzéseket) elképzelhető lenne. Ilyenkor a gyengébb karakter az epikus sebzésének csak egy bizonyos százalékát kapná (mint most az állatokra átcsúszó másodlagos sebzés), és ő is csak a sebzésének egy részét vinné be. Természetesen minél erősebb, annál többet. Az összecsatlakozott karakterek szintje nem haladhatná meg a magasabb szintű kétharmadát, hogy valóban azt támogassuk, hogy kicsit vigyenek maguk mellé a csatába.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.09.08. 15:43:58-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.50
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
122. hozzászólás - 2009.09.08. 15:43:16 (Válasz Damage #118 hozzászólására.)
Damage, nekem is tenyérbe mászó stílusom van, de hozzád képest aranyos, bégető bari vagyok!

A nagy epik ütésébe bevonni a kicsiket nem lehet.
Ha kis epiket indítasz, akkor hányat szeretnél?
Ha pici minionokat akarsz az epik mellé, akkor akiknek nincs kis tagjuk mit csináljanak?

Persze lehet ötletelni tovább, kitalálni Energiaszellemeket, akiket nem sebezni kell, hanem mágikus energiákkal bombázni.
Esetleg vérlényeket, akiket a feláldozott életponttal lehet kinyírni.
Neadj isten asztrális lényeket, melyek nyers lélekenergiával kinyírhatóak.

De szerintem ezek az eredeti epikushoz képest egy merőben más irányvonalt képviselnek, lehetne epikus épület 2, ahol ilyen rnd lények vannak, és alternatív, esetlegesen szinttel osztott hatékonyságú hatásokkal kéne megölni őket.

Én első körben maradnék a jelen epikusnál, mely esetén a kisebb emberek csak befolyásolni tudják a csata kimenetelét, és nem effektíve eldönteni.

Persze anno aranyosak voltak a seedek Lineage2-ben Belenyom 4-5 ember egy hatást, és akkor a 6. ember a hatásokra épülő drasztikus energiákat tud kisütni.

Mondjuk kell 4 tag aki feláldozza magát, (össz manát+épjét beledobja az effektbe, és ő autómatikusan beájul ugye) tűz+víz+levegő+föld energiák, majd egy 5. ember kisüti a betett energiákat hozzáadva az ő összes energiáját, és az így felszabaduló energiák sebzik az epiket. Persze ehez nem gyenge képletet kell írni, ahol kijön az, hogy a szintek aránya, a betett energia pariban legyen azzal, mintha 5 nagy tag ütne...
Pontszám: 6
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
123. hozzászólás - 2009.09.08. 15:47:37 (Válasz Ariel #120 hozzászólására.)
Es az nem vicc, hogy beleut 500-1500 kozott egy kozepes kari, kap erte 9k-11k sebzodest, mikozben en jelenleg 2500-4500 kozott utok, es kapok 6000-8000 sebzodest, egy szintben kisebb kari, meg csak nezi jo meszirol, hogy mi is tortenik az epikusnal...?! Lehet fanyalogni barmelyik otletre, de a semminel barmi tobb... Volt mindenfele otlet.. Ha Miklos foglalkozik a
temaval, akkor tud mazsolazni.. Eme topicnak ez a lenyege, mi ugyse tudunk helyette donteni..
Pontszám: 5.51
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
124. hozzászólás - 2009.09.08. 15:48:58
Esetleg lehetne valamiféle "segítségnyújtás az epikushoz" gomb. Ugye a mostaninál csak magasabb szintű nyújthat alacsonyabb szintűnek, 10%-ot jelent a tulajdonságokból. De lehetne fordítva is, mely csak epikusra használható, és valamilyen egyéb áldozatot is követelne a kisebb szintűtől. (Lovagok mellett is voltak segédek, akik felöltöztették páncélba, vagy a golyoszórónál a hevedereket kezelték, míg a másik lőtt.) Ilyenkor neki is 15% felett kell lennie, nem lehet láthatatlan, nem vadászhat, nem pihenhet - olyan, mintha ténylegesen ott lenne a csatában. Ráadásként megkaphatná sebződésnek az epikus által a magasabb szintű karakter állataiba bevitt sebzést (több százas értékről beszélünk).
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.09.08. 15:52:23-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.50
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
125. hozzászólás - 2009.09.08. 15:50:49 (Válasz Darah #119 hozzászólására.)
Darah, vedd már észre, hogy az átok hatékonysága huszadrangú szempont. Nem az epikus gyorsabb megölése a cél. Nem az epikus változatosabb megölése a cél. Az a cél, hogy minden tag HATÉKONYAN vehesse ki a részét egy epikusölésből. Idáig is kivehette mindenki a részét, csak a kisebb tagoknak egy picit kellemetlen, hogy sokezer sebzés bekapása mellett párszár sebzést tudnak leadni. Átkozáskor a gyengébb tagok annyit csinálhatnak, hogy rákattintanak egy gombra, és utána generálódik egy hatás, ami nem függ attól, hogy milyen a karakterük. És akkor vissza is kanyarodtunk az eredeti felálláshoz, miszerint az egyéni élmény nullába fordul.
Milyen fejlődést kellene látni több ilyen csata után? Azt, hogy csatánként hányszor nyomtad meg a gombot?

Összefoglalom: ez a megoldás nem motivál, nem ösztönöz fejlődésre és nem hoz teljesítmény alapú, egyéni sikerélményt. Magyarán nem megoldás az alap problémára.
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 5.19
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
126. hozzászólás - 2009.09.08. 15:53:00 (Válasz Damage #125 hozzászólására.)
Elolvastad pontosan Birka javaslatát, amit másoltam is, milyen varázslatok lennének?
Ha ilyeneket írsz, szerintem nem.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.57
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
127. hozzászólás - 2009.09.08. 15:54:54 (Válasz Damage #125 hozzászólására.)
Damage, a negatívkodás helyett próbáld kijavítani a javaslatot, ötleteljünk, előrébb jutunk.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.76
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
128. hozzászólás - 2009.09.08. 15:56:15 (Válasz Darah #126 hozzászólására.)
Én elolvastam, éppen ezért írtam, hogy egy építőrabszolga ugyanolyan hatékonysággal segíthet, mint egy jól fejlesztett karakter, ha ugyanaz a szintje.
Nem így van?
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 5.19
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
129. hozzászólás - 2009.09.08. 15:59:29 (Válasz Birka #122 hozzászólására.)
Azért én nem mennék el ilyen messzire
Mindenkinek elég élénk a fantáziája, sokmindent ki tudnánk találni, de jobb két lábbal a földön maradni, és olyasmiben gondolkozni, aminek van esélye, hogy megvalósul. Ezért javasoltam ezt a gyógyítást is. Kellene készíteni egy varázslatot, ami a kufárnál megvehető. A gyógyítás mértéke lehet manaregeneráció függő, de akár úgy is működhet mint a többi varázslat, taumaturgia függvényében gyógyít a tagokon. Pluszban azt kellene vizsgálni, hogy mely szövetségi tagok ütötték az epikust az elmúlt órában, és csak őket gyógyítani. Valamint a gyógyításból kincspontot számolni.

Nem vagyok ugyan programozó, de szerintem nem túl bonyolult a dolog, és az eddigi rendszert sem borítja fel. A kisebb karakterek pedig máris hasznosnak érezhetik magukat a csatában, és kincspontot is ugyan úgy tudnának szerezni mint a nagyok. Ráadásként még gyógyitalból is kevesebb fogyna a szöviben.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.17
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
130. hozzászólás - 2009.09.08. 16:05:50 (Válasz Damage #128 hozzászólására.)
Erre meg én írtam, hogy még meg sem saccoltuk mitől függjenek, és mennyit érjenek a varázslatok, de Birka és Solina is írták.

De akkor belekérdeznék a te ötletedbe is.
Tegyük fel 60-as a legnagyobb karakter a szövetségben, tehát az epikus segítők (tegyük fel hárman) 50-es szintűek lennének?
A hozzászólást Darah módosította 2009.09.08. 16:06:04-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.63
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
131. hozzászólás - 2009.09.08. 16:06:03 (Válasz Birka #122 hozzászólására.)
Birka,

3. hsz ebben a topicban. Ott megtalálod a választ a kérdéseidre.
Nem az számít, hogy minél elvadultabb ötleteket írj be, hanem, hogy jó megoldást találjunk a problémára.
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 5.19
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
132. hozzászólás - 2009.09.08. 16:09:02 (Válasz Ariel #129 hozzászólására.)
Ezzel vissza lehet élni

Viszont ha vp-ből lehetne növelni egy másik tag manapajzsát, melyet csak az epikus tud sebezni a varázslataival, akkor igen is lenne értelme, és kevésbé megkerülhető lenne a koncepció

Jah bocsi, de szeretek szárnyalni, és sziporkázni
Pontszám: 6
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
133. hozzászólás - 2009.09.08. 16:15:40 (Válasz Birka #132 hozzászólására.)
Ezt a visszaélést kifejtenéd ?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.17
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
134. hozzászólás - 2009.09.08. 16:17:34 (Válasz Ariel #129 hozzászólására.)
Ez csak azért nem jó, mert az arányok már sem jók.
Sajna egyre több az olyan tag, aki nem tudja ütni az epikust.
Tegyük fel vannak 25-en, és 7-en ütik.
A legfelsőbb szintek kivétlével ha "hülyére" gyógyítják az ütőket, legfeljebb azt érik el, hogy nagyszintről szépen lecsapják őket.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.63
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
135. hozzászólás - 2009.09.08. 16:20:32 (Válasz Darah #130 hozzászólására.)
Darah,

Nem. A példád alapján 50. szintű vagy annál alacsonyabb szintű szövetségi tagok üthetnék őket, amennyiben vannak. Átnéztem cirka 50 szövetséget, és mindenhol kb. 2/3 arányban vannak a fő karakter alatt legalább 10 szinttel levő arcok. Ha valamilyen oknál fogva nem lenne meg az arány, akkor törlődhetne a limit (ilyen szövetségeknek úgysincs hasonló problémájuk, mivel nem akkora a lemaradás).
A szolgák erőssége a fő lény erősségétől függne (de messze nem érné azt el).
A szolga vagy szolgák elleni küzdelemkor az epikushoz megszokott módon látszódna minden tag egyéni teljesítménye - anélkül, hogy ismételni vagy gyengíteni kéne az epikusokat.

A hosszú távú hatások:
- A fő lény erősödik, így nehezedne a küzdelem ellene, míg a szolgák állnak.
- A szolgákat le kell győzni, így alacsonyabb szintű karaktereknek is be kell kapcsolódniuk a csatába. (Igen, ez kényszer a csapatjátékra.)
- Alacsonyabb szinten is lehetővé válik a kincspont termelés.
- És a legfontosabb: alacsonyabb szinten is látszódna a karakterfejlesztés eredménye epikuskor. Mérhető és tapasztalható lenne az egyéni teljesítmény.
Olvass vissza, szinte mindenki azzal érvelt a jelenlegi epikus csatákban való részvétel ellen, hogy nem látszódik az enyéni teljesítménye, mert az epikus pár másodperc alatt regenerálja a sebzésüket.
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 6.39
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
136. hozzászólás - 2009.09.08. 16:24:52 (Válasz Damage #135 hozzászólására.)
De az alapkérdésem az lett volna, hogy rendben van, hogy 50-estől üthetik, de hogyan fogod tudni megoldani, hogy mondjuk a 20-50-ig terjedő szintű tagok ki tudják venni egyformán a szolgaütésből a részüket? Különböző erejű szolgák jönnek?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.63
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
137. hozzászólás - 2009.09.08. 16:28:11 (Válasz Darah #134 hozzászólására.)
Nem tudom hol tartasz az epikus ölésben, de elárulom, hogy késöbb annyi ép-vel kell nekimenni az epikusnak, hogy legalább a varázslatát túléld, amennyi mellett akár 6-7 szinttel feljebbről is ütni tudnak már. Ezen a szövetségi tagok gyógyítása már nem változtatna. Max annyi történne, hogy ha levernek, akkor utána nem kell gyógyitalt meginnod, hogy az epikust üthesd, hanem a társak visszagyógyítanak.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.17
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
138. hozzászólás - 2009.09.08. 16:31:52 (Válasz Ariel #137 hozzászólására.)
Most öljük a 77-es szintűt.
És az igenkevés, hogy túléled a varázslatát, még a közelharci köröket is illene, legalábbis nálunk.
Ha olyan keveset gyógyít egy gyógyító, hogy egy következő ütésre nem elég, akkor nem segít.
De ha már hárman akarnak téged gyógyítani kincspontért, mert ennyi olyan tag esik rád, akik nem tudják ütni, akkor ők most ne gyógyítsanak, mert nem ők jönnek?
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.63
népszerűConstantinFérfi
Végzetúr mester
324 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
139. hozzászólás - 2009.09.08. 16:34:02 (Válasz Darah #136 hozzászólására.)
Őszintén..
Te 20. szinten már ütöttél epikust?
A hozzászólást Constantin módosította 2009.09.08. 16:35:08-kor
Pontozz le és biztos pityeregni fogok
..
*****
Pontszám: 6.79
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
140. hozzászólás - 2009.09.08. 16:36:18 (Válasz Constantin #139 hozzászólására.)
Őszintén, mikor én 20-as voltam, még nem volt epikusunk.
És még őszintébben, még a mostani 18-asunk is próbálná.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.65
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!