Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szovetsegi epikus reform
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
41. hozzászólás - 2009.09.07. 16:05:50 (Válasz Endyr #39 hozzászólására.)
Egyetértek. Még az sincs kidolgozva, megvalósítva, de máris ezt is reformálni akarják páran.
Pontszám: 4.69
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
42. hozzászólás - 2009.09.07. 16:21:48
Ünneprontó leszek megint.
A szövetségi epikus reformjára és a magánepikusra _sem_ lenne szükség ha megvalósulna a visszaidézhető _szövetségi_ epikus. Én ebben látom a megoldást. Vs ezen kellene inkább ötletelni, hogy eltalált legyen a dolog és orvoslást nyújtson a fő problémákra egyszerre (kicsik kimaradása az epikus-érzésből, %-os tápok okozta szakadék).

Morti javaslata sem rossz, csak éppen az ilyesfajta teljes reformokon kár törpölni, mert úgysem lesznek.
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 6.87
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
43. hozzászólás - 2009.09.07. 17:24:16 (Válasz Aurri #42 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2009.09.07. 16:21:48
Ünneprontó leszek megint.
A szövetségi epikus reformjára és a magánepikusra _sem_ lenne szükség ha megvalósulna a visszaidézhető _szövetségi_ epikus. Én ebben látom a megoldást. Vs ezen kellene inkább ötletelni, hogy eltalált legyen a dolog és orvoslást nyújtson a fő problémákra egyszerre (kicsik kimaradása az epikus-érzésből, %-os tápok okozta szakadék).

Morti javaslata sem rossz, csak éppen az ilyesfajta teljes reformokon kár törpölni, mert úgysem lesznek.


Tenyleg unnepronto vagy, de nincs is igazad. Ha az epikus jo, akkor kozossegi elenyt nyujt az egyeni epikus egyeni kihivast ad. A ketto igenyt egy fejlesztessel egy modszerrel nem lehet megoldani, hiszen ellentetes igenyeket hivatottak kielegiteni.

Masreszt a visszahivhato epikussal alapveto gondom, hogy ha a szovetseg mar atgyalogol az epikuson, mert 16-odszor van visszahivva, es 15 perc alatt pottyan, akkor is lesz (lehet) olyan tagja a szovetsegnek,m aki 300-6000 aranyban kap ki tole. Es ez siman a szovi fele is lehet egy nagyon szethuzodott tagsagu szovetseg eseten.

En mindenkeppen azt tamogatnam, hogy ezek az emberek mas modon vegyek ki a reszuket a csatabol. Nem lenne rossz par olyan varazslat, amitol tenyleg osszjatekka valna a jatek, nem pedig csak ugyanazt csinaljuk egyszerre es osszeadjuk az eredmenyt jellegu. Olyan varazslatot tudok elkepzelni, ami idoleges hatranyban reszesiti az epikust (akkor is ha megdobja a mentot, csak akkor kicsiben. Peldaul -3 tul mindenre, sikeres mentovel -1 tul mindenre, tauval felszorozva. Ha 10 emberke nekiugrik, es megdobja a mentot, de fejenkent 200-as tauval raraknak -3 tult, az mar -30 tul az epikusnalk mindenre, igy utana a tobbiek konnyebben pufolhetnek. Persze a kincspont kerdeses. Lehetne masik varazslat, ami a sebzeset csokkenti a dognek. Ezek a varazslatok lehetne ideiglenes hatasuak, mondjuk 20 csata (de akar 5 csata tauval szorozva), de legalabb 10 perc, legfeljebb 1 ora.
Esetleg a tamadas mellett egy vagy tobb masik gomb is megjelenhetne, es valaszthatna mindenki, hogy uti, vagy a tobbi gombbal zavar, segedkezik, gyogyit, stb.
No es persze mindenert lelkesen kincspontot kene osztani.
Pontszám: 8.35
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
44. hozzászólás - 2009.09.07. 17:29:08 (Válasz Damage #13 hozzászólására.)
Idézet: Damage - 2009.09.07. 10:21:36
A szövetségi összefogást a szövetség vezetőjének vagy vezetőinek kellene szorgalmaznia nem játéktechnikai módosításoknak.


Hiaba a legnagyobb odaadas a szovetseg fele, ha egy karakter 100-10000 aranyban kikap az epikusbol az nem lesz elmeny neki, nem fogja hasznosnak erezni magat, es a szovetseg sem erzi majd ugy, hogy a tag hozzatett valamit az epikushoz.
Pontszám: 8.35
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
45. hozzászólás - 2009.09.07. 17:45:00 (Válasz Damage #3 hozzászólására.)
Idézet: Damage - 2009.09.07. 01:11:10
Attól függetlenül, hogy ez nem egy játékmechanizmusbeli hiba, jó ötlet lenne színesíteni az epikusokat.
A sebzés arányosítása valóban mindenkinek esélyt ad az ütésre, de gyengíti is az epikust. Gyengítsük az epikust, mert páran túlzottan előrehaladtak, míg a szövetség többi része lemaradt tőlük (akármilyen okból)? Szerintem ez rossz megközelítés.

Én inkább egy kisebb baráti kört (1-6 fő) kanyarítanék az epikusok mellé, taglétszámtól függően. Ezek olyan bónusz lények lennének a fő epikus mellett, amik természetesen nem dobnak kincset (legyőzésükkor kúttöltés sem jön), de ütésükkel kincspontot lehetne generálni, és a fő epikust segítenék. Segíthetik azáltal, hogy növelik az elnyelését (illetve varázslat elnyelését), fokozzák a regenerációját, tulajdonság, illetve (harci) szakértelem bónuszt adhatnak neki, vagy drasztikusabb esetben plusz egy harci vagy varázslat kört adhatnak a fő szörnynek, míg le nem verik őket. Ritka esetben nem is ölthető meg az epikus, míg az egyik vagy az összes segédlényt ki nem nyírják.
Itt jön a trükkös rész. Ezeket a segédlényeket úgy kellene szintben pozicionálni, hogy a fő epikus ellen esélytelenek tudják ütni őket (magyarán támadhatósági szintkorlátot is melléjük kellene csapni valamilyen képlet alapján).
Kapásból bemondanám, hogy (a szövetségen belüli legmagasabb karakterszint - 10) szint alatt lehessen csak ütni őket, vagyis ez alatt a szintkorlát alatt bárki. Természetesen ehhez a szinthez kellene igazítani a segédlény vagy segédlények erősségét is. A fő epikus lények üthetősége nem változna, vagyis továbbra is bárki üthetné őket. Megnéztem pár nagyobb szövetséget, és bár nem láttam problémásnak a dolgot, a kisebb szövetségeket még nem néztem át, így előfordulhat, hogy páran szívnának az ötlettől.


Ilyesmin is gondolkodtam, jo otlet. En ugy korlatoznam, hogy mindenki CSAK egy lenyt uthet. Szepen le kell osztani elore a lapokat. A levert lenyek pedig a halalbol 0 EP is visszaregeneralodnak egy nap utan. Illetve szinten egy nap utan lehessen celpontot valtani.
A gond itt az lehet. Hogy a kiserok megfeleloen legyenek belove. Erre talan megoldas lehet, ha a vedelmuk minimalis, csak a sebzesukkel kell megbirkozni. Igy aztan a 10. szintu kari is tudja sebezni, ha tuleli a varazslatot. Nyilvan az IQ-ja is alacsony lenne, igy a varazslata felezve ut be, a sebzese *varazslat, tau) lehet akar ugyanaz, mint a nagy epikuse.
Kisero tulok: IQ, vedelem, szerencse minimalis, tamadas, tau, ero magas.
Pontszám: 6.70
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
46. hozzászólás - 2009.09.07. 17:49:02 (Válasz Endyr #39 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2009.09.07. 15:21:59
Az ember nem figyel fel napig maris ujabb reformjavaslat uti fel e fejet
Sztem eloszor az egyenit kellene pontositani es egyeztetni Miklossal, neki sem jo ha szaz dologra kell figyelni. Ha az kesz, akkor majd johet a kovetkezo is.


Muszaj volt, mert az egyeni sepikus topik szet flett floodolva a szovetsegi epikus problemaival. A megbeszeles sztem folyhat tobb fronton.
Pontszám: 6.70
népszerűCofeeFérfi
Végzetúr tehetség
214 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
47. hozzászólás - 2009.09.07. 17:50:11
Lehetne valami olyan is, hogy ha valaki nagyon mínuszos szintkülönbséggel támadja az epikust, akkor x ideig nem regenerálja magát a szörny. Még ha ki is kap, és 0 ép-re kerül, akkor is lesz valami haszna az alacsonyabb szintű tagoknak is az epikusozásban.
Bár ennek végiggondolásához kellene tudni jelenleg hogy töltődik az epikek ép-je, valamint visszaélésekre is lehetőséget adna...
AzZaZeL - Domini Mortis
Pontszám: 6.28
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
48. hozzászólás - 2009.09.07. 17:51:29 (Válasz Cofee #47 hozzászólására.)
Az epik EP-je ugy toltodik, hogy 0-rol maxra 24 ora alatt erjen el.
Pontszám: 6.70
irritálóTrimble2Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
49. hozzászólás - 2009.09.07. 18:09:14
Megmondom mihez hasonlít a történetetek: a szövetség háborúzik és az alacsony szintű karakterek egyszerűen el sem érik a magas szintű ellenfeleket. Bármennyire szeretnének segíteni, részt venni a közös ügyben, nem tudnak mert ennek a játéknak ilyenek a szabályai.

Közbevetném, hogy az olyan erősen kétpólusú szövetségek (nem számoltam meg őket) ahol a régen indult, valóban magas szintű karakterek és a később indult de azért már "visszafogottan fejlődő" karakterek ütik az epikust. Szerintem nyilvánvaló, hogy amíg ilyen szövetségek léteznek addig a "problémátok" fent fog állni.

Az is lehet, hogy az a bajotok, hogy nem győztök minden egyes epikus csatában. Szóval tápolni akartok.
Fejleszd az oszlopod mozgalom egészséges tagja.
Pontszám: 3.45
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
50. hozzászólás - 2009.09.07. 18:16:00 (Válasz Trimble2 #49 hozzászólására.)
Minden egyes csatában? Egyben sem!
Elmondtuk: nem a táp a fontos! Az, hogy valamit tudjanak tenni a kisebb tagok is.
Tudod mi a te bajod? Hogy nem látsz, és nem is fogsz ezek szerint, egy ilyen szövetséget belülről!
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.26
irritálóTrimble2Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
51. hozzászólás - 2009.09.07. 18:21:16
V1, szövetségi toplista első oldala, felső szektor. Ott van az én szövetségem.

A posztom többi részéről mi a véleményed? Tudod amire nem reagáltál.
Fejleszd az oszlopod mozgalom egészséges tagja.
Pontszám: 3.07
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
52. hozzászólás - 2009.09.07. 18:22:19
Kocos, Morti, Butchman, Ariel és még biztos vannak akiket már elfelejtettem azon dolgoznak vagyis próbálnak dolgozni, hogy jobb legyen a játék és a hangulat a szövetségekben. Chehs 37-es HSZ-e pedig nagyon jó!
Erre jön megint a sok baromarcú és mereven elzárkózik minden ötlettől, de nem mond jobbat, csak itt hörög..., hogy ez így táp meg úgy táp meg a szövetség a hibás azért, mert nem egyforma szintű minden tag és, hogy hallani sem akarnak semmiről, főleg olvasni és gondolkodni nem, mert úgyis megint csak a nagyok akarnak mégtöbb tápot... felejtsétek el azt a kibaszott tápolást! Nem kell!

Játékélmény kell!
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 6.61
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
53. hozzászólás - 2009.09.07. 18:24:32 (Válasz Trimble2 #51 hozzászólására.)
Nem attól lesz igazad (mert nincs), hogy hova sikerült bekönyörögni magad te névtelen hangadó.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5.16
irritálóTrimble2Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
54. hozzászólás - 2009.09.07. 18:36:05
Az a bajom, hogy megint belefolytam a személyeskedésbe, nektek meg már több itt az ismerősötök, akiknek a pontozás is fontosabb.

Kapok értelmes hangnemű, kerek választ a 49. hozzászólásomra? Mi arról a véleményetek?
Fejleszd az oszlopod mozgalom egészséges tagja.
Pontszám: 4.04
kedvelt tagMorrochFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
55. hozzászólás - 2009.09.07. 18:46:35 (Válasz Trimble2 #54 hozzászólására.)
Nincs is benne kérdés nagyokos.
Idézet: Trimble2 - 2009.09.07. 18:09:14
Megmondom mihez hasonlít a történetetek: a szövetség háborúzik és az alacsony szintű karakterek egyszerűen el sem érik a magas szintű ellenfeleket. Bármennyire szeretnének segíteni, részt venni a közös ügyben, nem tudnak mert ennek a játéknak ilyenek a szabályai.

Nem mondtál újat.
Idézet: Trimble2 - 2009.09.07. 18:09:14
Közbevetném, hogy az olyan erősen kétpólusú szövetségek (nem számoltam meg őket) ahol a régen indult, valóban magas szintű karakterek és a később indult de azért már "visszafogottan fejlődő" karakterek ütik az epikust.

Ha ezt visszaolvasod nemhogy kérdés, állítmány sincs.
Idézet: Trimble2 - 2009.09.07. 18:09:14
Szerintem nyilvánvaló, hogy amíg ilyen szövetségek léteznek addig a "problémátok" fent fog állni.

Meglehet, de a problémákat nem lehetne megoldani? És ha lehet ne azt javasold, hogy bomoljunk fel és menjen mindenki a saját szintjével egyenlőek közé.
Idézet: Trimble2 - 2009.09.07. 18:09:14
Az is lehet, hogy az a bajotok, hogy nem győztök minden egyes epikus csatában. Szóval tápolni akartok.

Az epikus ellen nem a konkrét győzelem a fontos a csatákban, csak hogy csökkentsük az ÉP-jét és folyamatos munkával legyőzzük együtt. Viszont az együttdolgozás lehetősége már nem elérhető.
Sötét ösvény - Morroch

2009. 10. 05. Morroch törölt, távozott e világról.
2011. 10. 27. Ismét lehetőségem nyílt játszani. Nem tudtam a jelszavam ide, Quellon-ként kezdtem újra.
2012. 01. 03. Eszembe jutott a jelszavam, de most már Quellon-ként keress.
Pontszám: 5.30
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
56. hozzászólás - 2009.09.07. 18:54:28 (Válasz Trimble2 #54 hozzászólására.)
Idézet: Trimble2 - 2009.09.07. 18:36:05
Kapok értelmes hangnemű, kerek választ a 49. hozzászólásomra? Mi arról a véleményetek?


Sut belole a rosszindulat. Nem akarjuk, hogy az epikus gyengebb legyen, azt akarjuk, hogy mindenki szamara elmenyt jelentsen. Pedig megjegyzem, brutalis mertekben erosodott meg az epikus, az utolso 2 szorny kozott szamitasaim szerint 20 taumaturgia kulonbseg volt. De nem baj, ezert epikus. Lenyomjuk igy is. Vagy nem.

Ugyanakkor semmi, de semmi oka nincs, hogy miert kene a jelenlegi "csak a fele szovi tud epikusozni" rendszernek valtozatlanul maradnia. Persze ha notoriusan elutasitunk minden valtozast, akar jo, akar nem, mert biztos valaki tapolni akar, akor maradni fog igy.
Inkabb epito jellegu javaslatokat, vagy a rendszer valodi kritikajat fogalmazd meg. Azt, hogy ki mibol fog tudni tapolni, ki miert jut jogtalan elonyhoz, vagy miert lesz igy az epikus nevetseges egyszeru. Aztan majd az itt osszegyult lelkes jatekosok megprobalnak kitalalni valami megoldast, ha igazad van.
Pontszám: 8.35
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
57. hozzászólás - 2009.09.07. 19:00:16
Kicsit off, de a témához erősen kapcsolódik!
Az sajnos a játék hibája,hogy a szövetségek szerepe ekkora lett az egyén kárára! Ugyanis akkor lehetsz sikeres,ha erős karaktered erős szövetségben van,ha gyengébb szöviben vagy lemaradsz, ezért van,hogy az előbbre vágyó karakterek keresik az erősebb szöviket. Ennek előnye és hátránya is van.Iszonyatos előny az épületbónuszok, viszont a szövetségi összefogásban ezek a karakterek nem tudnak részt venni, lásd epikus. De ezt el kellene fogadni mindenkinek,hogy egy erős szövetség nyújtotta előnyök ezzel a hátránnyal járnak!
Dicséretes dolog,hogy az erős tagok próbálják a megoldást keresni erre a problémára,de én mindig azt mondom,hogy egy erős szövibe kiváltság tartozni és csak utána érdem. Az egy más kérdés,hogy a szövetségnek hasznos tagja a kisebb karakter, mert épít ő is, ahogy erejéből telik. Elfelejtettük a szövetség és az epikus lényegét, kicsit elcsúszott az értékrend. Az előbbi egy összefogás a játékosok részéről, ami elsődlegesen az épületek felhúzásában kellene, hogy kiteljesedjen, a második pedig egy erős kihívás amire most csak szélsőségek vannak.
Én a kritikus gyűrűmre majdnem fél évet vártam, gyűjtöttem, és a szövetségi társaim ütötték ki nekem, mert nincs szakim, és ők magukra vállalták az epikust, én úgy érzem másban veszem ki a részem, ami nem olyan nagy áldozat, de talán értékes, akkor most ezt egy intéssel eltöröljük, senki ne hozzon senkiért áldozatot, vagy mindenki szopjon, vagy senki, de akkor mi értelme az epikusnak? Ez az egész egy kicsit összetettebb kérdés!
Vagy tegyük semmissé jópár játékos eddig a játékban elért eredményét, mert elcsúszott az epikus a játék aránytalansága miatt?
Dorn
Pontszám: 6.43
irritálóTrimble2Férfi
Végzetúr tehetség
149 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
58. hozzászólás - 2009.09.07. 19:06:49 (Válasz Morroch #55 hozzászólására.)
A lényegre térek mert szőrözöl, ne menjünk már messzire...

Ugye nem gondolod komolyan, hogy szövetségek felbomlását vizionáltam? Pusztán néhány (most is kb. 4 szövetség tagjai szóltak hozzá a nagyléptékű témához) szövetség problémázik ezen, nem látom mi értelme volna már most értékes fejlesztési időt költeni erre. Nem kis dolgot akartok megbolygatni lássuk be.

Megértem hogy bajotok van, de az emberek nagy részét még nem érinti.

szerk.: Köszönöm, akkor mostantól mint olvasó leszek jelen.
A hozzászólást Trimble2 módosította 2009.09.07. 19:07:50-kor
Fejleszd az oszlopod mozgalom egészséges tagja.
Pontszám: 4.45
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
59. hozzászólás - 2009.09.07. 19:10:47 (Válasz Hagya #57 hozzászólására.)
"Elfelejtettük a szövetség és az epikus lényegét, kicsit elcsúszott az értékrend. Az előbbi egy összefogás a játékosok részéről, ami elsődlegesen az épületek felhúzásában kellene, hogy kiteljesedjen, a második pedig egy erős kihívás amire most csak szélsőségek vannak."

Én nem így látom. Régen az epikus olyan volt, hogy néhány ember nem ért semmit ellene, pörgő hozzászólásokban beszéltük meg, hogy mikor üssük, szavazás volt róla, hogy ki mikor ér rá, megmozgatta az egész szövetséget. Ma pedig néhány ember órákig a gép elé kötve, tízpercenként robotként kattintgatva ütögeti halálig, a többi pedig ha megfeszül sem tud két-háromnál többet ütni, ezért nem is érdekli már őket az egész. Senkinek nem jelent játékélményt, sem a leverőnek, sem a többinek, akik már jelen sincsenek ilyenkor. Damage szerint ez a játékosok hibája, szerintem pedig a rendszeré. És igen, a topszövetségek jutottak el idáig először (a szemetek, hogy képzelik!), de nemsokára mindenki ugyanilyen helyzetben lesz. Hetek kérdése ez az egész, mindennél így volt (sebzések nagysága, egészség szerepe, varázslatok erőssége, stb.) Aztán majd fél év múlva reform lesz, és néhányan nagy bölcsen beírják, hogy "ennek már fél éve meg kellett volna történnie".
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.75
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
60. hozzászólás - 2009.09.07. 19:12:03 (Válasz Morroch #52 hozzászólására.)
Morroch,

Azon kívül, hogy feszültséget keltesz mi is a szándékod? Vagy szerinted ez segít? Ötletek segítenek megoldani egy problémát nem hangoskodás.
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 8.16
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője