Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szovetsegi epikus reform
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
321. hozzászólás - 2009.10.08. 08:22:29 (Válasz Kocos #318 hozzászólására.)
Kóc,
Ezzel az a baj, hogy a kicsik, már a varázslat negyedétől is a maxÉP-jük 3 szorosát sebződik, ergó nem jutnak a közelébe, tehát ismét adnánk a szarnak egy pofont.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5.45
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
322. hozzászólás - 2009.10.08. 08:24:47 (Válasz Ariel #313 hozzászólására.)
Ariel,
Az elsődleges epik szintjét nem gondoltam én sem megváltoztatni. Ez teljesen egyértelmű.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 6.68
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
323. hozzászólás - 2009.10.08. 10:02:39
Kérdés, hogy mit szólna egy ilyen változáshoz a szövettségek többsége. Biztos, hogy szeretnék az epikus csaták tovább nehezítését azzal, hogy kapnak plusz egy ellenfelet, így még többüknek kellene aktívnak lenni az epikus alatt. Persze sokan panaszkodnak, hogy nem tudják ütni az epikust, és nagy pofonokat kapnak tőle, de kielégítő megoldás az, hogy kapnak egy második szörnyet ahol nagyobb szám szerepel a bevitt sebzés és kisebb a bekapott sebzés mellett? Tudva azt, hogy ettől még nem nem hasznosabb a részvételük a csatákban mint a változtatás elött volt.
Pontszám: 7.95
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
324. hozzászólás - 2009.10.08. 10:12:25
Idézet: Rokamoka - 2009.09.10. 14:36:40
Beraknánk továbbá, hogy aki a segéd szintje alatt van 15 szinttel vagy ennél magasabb szintű, az csak a nagyobbat üthesse, így a szövi za. 80-90%-át bevonnánk a buliba. Akár mehetne párhuzamosan is a harc, de addig a főlény nem halhatna meg, amíg a kicsi nem terült el.



Ilyetén módon igen hasznosnak érezhetik magukat! (A számok továbbra is csak viszonyítási alapok.)
Az egyik legfőbb érv volt az is, hogy így semmi szervezettséget nem igényel, mert 2-3 karakter elbeszélget epikuskával - meg egymással a megfelelő topicban -, ugyan forduljon már fel, a többiek meg sírva nézik.
Pontszám: 8.06
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
325. hozzászólás - 2009.10.08. 10:26:49
Sziasztok,

Elolvastam az egész topicot, és azt kell mondjam tényleg használható ötletet nem találtam, mely valahol valamit nem sért. Vagy az eddigi rendszert teszi nevetségessé, vagy az RPG alapjait csúfolja meg, vagy iszonyatos egyenlőtlenségeket generál.

Csak pár megjegyzés:
-Gyógyítás (iszonyat exploit lehetőség)
-Buffolás (kincspont, időfüggés)
-Átlagolás (kicsik kirugdosása, eddigi előnyök bebetonozása)
-Többszöri leveretés (továbbra is csak a nagyon tudnak részt venni benne…)
-Kicsik sebezzék az epiket (egy lvl2-es harcos mért sebezné a red dragont???)
-Párhuzamos epikek (és utána még egy és még egy, ahogy újabb tagokat vesztek fel?)
-Több cucc egy epikből (mi alapján? Létszám, fogszám stb?)

Rengeteget gondolkoztam a témán, és körbenéztem MMO oldalon, hogy oldották ezt meg, ennek alapján eléggé könnyű megoldás adódik.
A pontozók kedvéért a köv postba külön szedem az ötletet, hogy a kritikát, és az érdemi ötletet külön lehessen értékelni.
Pontszám: 5.70
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
326. hozzászólás - 2009.10.08. 10:27:58
Szóval mmo koppintás, de működhet:

Mivel az epikusok „előhívásának” van időlimitje (kincseskamra), így a szövi dönthesse el, hogy milyen „szintkategóriából” szeretne epikust kapni, természetesen max ameddig eljutott a szövi.

Ha a közepes tagok szeretnének epiket gyakni, küldit csinálni, akkor a nekik megfelelő szintkategóriából a szövi kikér egy „kis” epikust, ha a nagyok szeretnének jobbnál jobb treasure-t kapni, akkor a maxost kérik ki.

Technikailag:

Az entitásnál működik a „gombos” módszer, epiknél ez 4 gomb lenne legalább 30 leölt epikus után felépítve az epikus emlékmű3-at:
-Jöhet a következő (pl 61. epik)
-Eddíg kikért epikek alsó harmada (60-as maxnál 1-20. epik közt dob valamit)
-Eddíg kikért epikek középső harmada (60-as maxnál 21-40. epik közt dob valamit)
-Eddíg kikért epikek felső harmada (60-as maxnál 41-60. epik közt dob valamit)
A „visszatapsolt” epikek esetén 10 dukátba kerülne a tárgy a kincseskamrából megvételkor dukát exploit kivédésére!

Kikérni, azaz elindítani az epikezést, ezzel eldönteni annak szintkategóriáját legalább 5 szavazattal rendelkező tagok tudnak, valamint szavazást indítani arról, hogy dobják-e az aktuális epiket...

Valamint kell egy kiegészítő szabály, mely szerint „lefelé” ütve drasztikusan csökkenne a sebzés azaz egy 80-as kari ne verje már be az 52-es szintű epiket „közösségileg” 3 ütésből… Term ezt Miklósra eldönti tesztelés alapján, de jelenleg egy kariszint+20 szintű epikus kb a reális ellenfél szerintem, azaz ha epik szintje kisebb mint a kari szintje, akkor mindenfajta sebzés 5%-ára redukálódna, amit a kari varival/közelharcban/blökivel sebez.
Matematikailag: valós sebzés=sebzés*(1-0,05*(kariszint+20-epik szint); max 1 és minimum 0,05)

Ezzel a szövi élet felpezsdülne, a kicsik is tudnák ülni az epikeket, megcsinálhatóak lennének a küldik, ismételhető lenne egy-egy kedvelt kincstábla (De marad RND!) stbstbstb…
A hozzászólást Birka módosította 2009.10.08. 10:31:11-kor
Pontszám: 6.33
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
327. hozzászólás - 2009.10.08. 10:34:27 (Válasz Birka #325 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2009.10.08. 10:26:49
-Párhuzamos epikek (és utána még egy és még egy, ahogy újabb tagokat vesztek fel?)


Nem.
Az újabb, alacsonyabb szintű tagok - mert remélem, rájuk gondoltál - felvétele megnehezítené az epikust, de jóval kevésbé, mint az eddigi rendszerben. Idővel ez úgyis kikerülhetetlen, de egy több százezres lélekkúttal rendelkező szövi úgysem vesz fel 5-6 10. szintűt, mert belátható idejű kútfeltöltés nélkül nincs értelme.


Fenntartom, hogy ezt az epikus-megoldást (na jó, általában semmit sem) NEM érdemes túlbonyolítani!
Pontszám: 5.71
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
328. hozzászólás - 2009.10.08. 10:36:23 (Válasz Birka #326 hozzászólására.)
Kérdés, hogy a szövetség kisebb tagjai inkább epiket akarnak ölni és közepes/gagyi tárgyakat szerezni, vagy továbbra is kisebb részt fognak vállalni a csatából, de erős cuccokat szereznek.
Ez hasonló mint a Miklós által felvetett ismételhető epikus, ami ellen pont az volt a legerősebb érv, hogy minek öljön gyenge epikusokat gyenge tárgyakért a szövetség, ha erős tárgyakat is szerezhet.
Pontszám: 7.95
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
329. hozzászólás - 2009.10.08. 10:45:49
Rókakoma, sajnos messze nincs igazad abban, hogy "óriási" kúttal rendelkező szövikbe nem lépnek be kis tagok... És a párhuzamos epikus pont hogy bonyolúlt, újabb lehetőség, újabb pointerek/timerek adatbázis adatok stbstbstb...

Timcsike, ebben teljesen igazad van, de innetől megvan a lehetősége, hogy egy kis szövi epikusozzon "folyamatosan", és előbb utóbb besokal majd a "nagy" nagy szövi is, és akkor majd néznek ki a fejükből, hogy se epik se háború se... Továbbá relatíve kevés programozással megoldható, hogy az inpossible küldetések elérhetőek legyenek a később indult, jelenleg tehetetlen tagoknak. Azaz dönthet a szövi, hogy izzad, küszködik a köv epikussal erős kincsért, vagy lever egy a többség által verhető "közösségi" epiket, ezzel javítva az abból a kincstáblából kiesett kincskészletüket, esetlegesen a kis tagok kedvéért benyomnak a küldizőknek egy extrém pici epiket...
Pontszám: 6
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
330. hozzászólás - 2009.10.08. 10:52:34 (Válasz Birka #329 hozzászólására.)
Valamint még egy problémát felvet a dolog. A büntető típusú tárgyak kifarmolását. Már naponta lehet ütni az epikust, nagyon hamar elszaporodnának a büntető jellegű tárgyak hogy védve legyenek a tagok a portyáktól.
Pontszám: 5.63
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
331. hozzászólás - 2009.10.08. 10:54:47 (Válasz Birka #329 hozzászólására.)
Messze azért van igazam, mert nem ez az általános tendencia.
Azt egy szóval nem mondtam, hogy nincsenek egyedi esetek. Nem értek a programozáshoz, testvéremnek ez a melója, és amit a szavaiból összeraktam, nem valószínű, hogy egy generált mellékepik bonyolult lenne, főleg nem 4 másik, egyszerre megjelenő opcióhoz képest, dukáttal, kincstáblával és 30 kiegészítővel.


*: Persze, minden relatív.
A hozzászólást Rokamoka módosította 2009.10.08. 10:55:27-kor
Pontszám: 5.70
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
332. hozzászólás - 2009.10.08. 11:00:13 (Válasz Timcsike #330 hozzászólására.)
Én ezt a büntetős dolgot egyáltalán nem értem. Ha mindenkinek van kb. olyan mintha senkinek nem lenne, mindenki kevesebb csp-hez jut. Mióta vesztes csatában is fejlődnek az állatok eleve baromság arra játszani, hogy minél kevesebben támadjanak meg.

Birka ötlete meg sokkal használhatóbb szerintem mint a korábbiak. Magával a megvalósítással nem értek egyet, de a programozás része a dolognak amúgy sem a mi asztalunk. Én inkább egy azt tudnám elképzelni, hogy akinek 5 vagy több szavazata van csak simán beirja a kívánt epikus szintet (max. az eddig megölt epikus szintje) és azt adja be. A kincs pedig a szintnek megfelelő táblából esik ugyan úgy ahogy akkor mikor először ölték. Miklós is valami ilyesmit javasolt annak idején.
A hozzászólást Otoaak módosította 2009.10.08. 11:07:59-kor
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.09
népszerűTimcsikeNő
Végzetúr tehetség
206 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
333. hozzászólás - 2009.10.08. 11:09:23 (Válasz Otoaak #332 hozzászólására.)
Hát persze… Ha épp nem portyázok és azt akarom, hogy fejlődjenek az állatok, akkor kennelbe rakom az állatokat és nem azt várom, hogy majd valaki jól elverjen, sebezzen több százat az állataimba, és leverje 4-5k életpontomat… Az sem mellékes, hogy 10k életpontot is spórolhatok azzal naponta, hogy kevesebben támadnak meg.
Pontszám: 7.95
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
334. hozzászólás - 2009.10.08. 12:59:20
Erről a minek ütne kisebbet, ha nagyobbat is üthet dologról jutott eszembe, aki nem akar kisebbet visszahívni, az nem hív vissza, és meg van oldva, ez nem kötelező jellegű, attól, hogy valakinek a szövetsége nem akar, nem értem miért ellenzi ennek megjelenését másoknál.

Ehhez a büntető dologhoz annyira nem tudok hozzászólni, mert tulajdonképp azt sem értem, mitől sorscsapás, ha CSP-t von el, de tudom, ez stratégia kérdése, van akinek minden CSP aranyat ér.
Legfeljebb az ilyen erőforrásrongáló dolgokat ki lehetne hagyni a visszahívott epikek tárgypalettájáról.

Birka javaslata jónak tűnik annyiban, hogy nem árnyékharcolnának a kisebbek sem, hanem igazi epikust ütnének igazi cuccért, viszont tartok tőle, hogy leprogramozni túl nagy feladat lenne ahhoz, hogy meg is valósuljon.

TLO javaslata egyszerűbb, és Rokamokáé is, de az mégiscsak egy árnyékharc, a főepikkel megvárják, míg a melléket elverik, aztán ugyanaz a pár, aki eddig, megbeszélgeti a dolgait a nagy epikkel.
Mindemellett még ezek is klasszisokkal jobb megoldások lennének, mint a mostani helyzet.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.83
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
335. hozzászólás - 2009.10.08. 16:36:00
Hmmm a Top10-20 emberen kívül nem tudom kinek számít az az 1-2 CSP amit levon pl a Büntető.
Aki 3-4 vagy akár 6 szintel is alatta van a csúcs embereinek, annak inkább az az érdeke, hogy minnél lassabban fejlődjön (szintben!) hiszen nemigen érheti utól a vezetőket, viszont azok az ő háza elé járnak seperni és otthagynak nálla pár kiló sebzést csatánként, amiket persze nem nyerhet meg egyszerűen mert gyengébb nálluk.
Kevesebb CSP==>lassabb fejlődés viszont, ugyan annyi LÉ/TP arány mellett===>kivonulás az üthető távolságból===> talán, picivel békésebb élet.
Már, ha ennyire fél valaki a vesztes csatáktól vagy a 15% alatti ingyen vadászattól Még az epikussal sem kell leveretni magát, ha jól csinálja, csak meg kell várni a következő nagyobbat aki TPért jön hozzá

Birka terve pedig nagyon jó szerintem. Szigorúan randommal együtt. Hiszen akkor mindenki a lootábla legalsó szintű eppikusát farmolná ha "kérni" lehetne az epikus szintjét. Ezzel jutva a legkönnyebben tárgyakhoz.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 5.43
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
336. hozzászólás - 2009.10.08. 16:52:43 (Válasz LoWs #335 hozzászólására.)
Idézet: LoWs - 2009.10.08. 16:36:00
Hmmm a Top10-20 emberen kívül nem tudom kinek számít az az 1-2 CSP amit levon pl a Büntető.
Aki 3-4 vagy akár 6 szintel is alatta van a csúcs embereinek, annak inkább az az érdeke, hogy minnél lassabban fejlődjön (szintben!) hiszen nemigen érheti utól a vezetőket, viszont azok az ő háza elé járnak seperni és otthagynak nálla pár kiló sebzést csatánként, amiket persze nem nyerhet meg egyszerűen mert gyengébb nálluk.


Pont őket védi a büntető, mert ha ez van rajtuk, akkor nem fogják az élen állók csapkodni őket.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.10.08. 16:54:44-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.42
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
337. hozzászólás - 2009.10.08. 17:19:03
Idézet: Ariel - 2009.10.08. 16:52:43

Pont őket védi a büntető, mert ha ez van rajtuk, akkor nem fogják az élen állók csapkodni őket.


Ezzel nem mondasz ellen nekem.
Csak annyi a bővítés, hogy az alacsonyabbaknak is lehet büntetőjük. Ezzel védve magukat a top kariktól. De ettöl még támadhatnak ők is olyat akinek van.. nem?

Na ügye!
A hozzászólást LoWs módosította 2009.10.08. 17:19:56-kor
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 5.36
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
338. hozzászólás - 2009.10.08. 17:26:44 (Válasz LoWs #335 hozzászólására.)
Idézet: LoWs - 2009.10.08. 16:36:00
Kevesebb CSP==>lassabb fejlődés viszont, ugyan annyi LÉ/TP arány mellett===>kivonulás az üthető távolságból===> talán, picivel békésebb élet.


Miért gondolja azt mindki, hogy a játékosok békés életre vágynak? Ez egy harci játék, amibe azért regisztráltam, hogy harcolhassak a többi játékossal. Ha valaki agyonver folyamatosan, akkor nem menekülök el előle, feladva a harcot, hanem kiokoskodom hogyan győzhetném le.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5.21
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
339. hozzászólás - 2009.10.08. 17:40:33
Idézet: Ricardo - 2009.10.08. 17:26:44

Miért gondolja azt mindki, hogy a játékosok békés életre vágynak? Ez egy harci játék, amibe azért regisztráltam, hogy harcolhassak a többi játékossal. Ha valaki agyonver folyamatosan, akkor nem menekülök el előle, feladva a harcot, hanem kiokoskodom hogyan győzhetném le.


Miért van az, hogy mindenki azért sír mert őt ütik és szedik tölle szívással meg mindennel a pár100 LÉket és hogy ő nem akar TPt portyázásból meg ilyenek. Amikor meg az ember ezeknek ír valami alternatívát akkor meg jön az a harcos aki eddig nem tudom hol volt
Én is sokkal harc orientáltabb játékot szeretnék. De ameddig itt sírnak az embertömegek mert őket üti valaki, addig ez nemigen fog változni. Ha megtanulnak védekezni akkor talán elhallgatnak és teret kap egy kis élvezeti fejlesztés is. Mert így lassan át lehet írni a nevet mondjuk BÉKEÚR-ra
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 3.67
népszerűRokamokaFérfi
Végzetúr mester
688 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
340. hozzászólás - 2009.10.08. 17:50:08
Hagyjuk már ezt a felesleges off-ot, alkossunk össze valamit, ami elfogadhatónak tűnik!
Tudtommal eredetileg szó sem volt róla, hogy a kincsdobálást is bele kellene vennünk, tehát a Büntetőn vitatkozni is felesleges.
Pontszám: 8.69
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!