Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Szovetsegi epikus reform
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
221. hozzászólás - 2009.09.14. 10:09:22
Nézzük meg más szemszögből is az uniformizálást:
Egy TOP kari, aki a szövetségemben már minimum 10 szinttel nagyobb, jóval könnyebben veri az epikust, mint én. Ő egy-egy ilyen körben (hasra ütök) 3000-et belever, és mondjuk kap 2500 sebzést. Ez így rendben is van. Kell is neki gyógyitalokat innia, ha 10 percenként üti a monstát.
Nézzünk engem (gyengébbet) 550-et vertem az epikusba, ő meg 7500 (!!!) -at sebzett belém!!! És ez nem extrém eset, nagyjábból ennyit tudok felmutatni a mi epikusaink ellen.
Nos nekem jóval nagyobb áldozattal jár az epikus csata, mégis én kerülök hátrányba.
Ebből a szemszögből jónak tűnik Miklós felvetése.
Ha meg azt nézzük, hogy nagyon előre rohatak a top szövetségek epikusban lehet, hogy a szintünkhöz képest nem itt kéne tartani, ezért ilyen erősek a lények. (és ehhez a feladathoz tényleg csak 1-2 karakter érett még csak meg)
Ebből a szempontból az epikus visszahívás is jó megoldás lehetne.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.20
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
222. hozzászólás - 2009.09.14. 16:25:00
Maga a "visszatapsolás" már felmerült az egyéni epikus megvitatásánál olyan formában, hogy a legutolsó epikust ha akarja a szövi, megölhesse 2. és 3. alkalommal is. Ez elől akkor sem zárkóztam el, ez megvalósitható - igaz, nem konkrétan ennek a topicnak a nyitó problémáját oldja meg, de mindenképpen hasznos több szempontból.

Idézet: Byzon - 2009.09.13. 22:04:33
Nos ha követni próbálod a posztokat, tartok tőle kevéssé sikerült. Ahogy az én mondandómat sem sikerült megértened. Túl régi veterán vagyok a Behos játékokban ahhoz, hogy ezen már meglepődjek.

Hidd el, megértettem a posztodat... Ha az lett volna vele a célod, hogy a játék ügyét előbbre vidd, tartok tőle, hogy kevéssé sikerült. A "teljesen meg kell reformálni az epikusokat, a háborús rendszert, sőt az egész játékot, különben mindenki töröl" stílusú, lenéző hangvételű postok mindig, minden játékban felbukkannak egy idő után, de én már túl régóta tervezek játékokat ahhoz, hogy ezen meglepődjek. Szerencsére a nagy többség nem igy áll a dologhoz, hanem kreativ javaslatokkal és kritikákkal.
Pontszám: 9.17
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
223. hozzászólás - 2009.09.14. 16:45:58 (Válasz Miklós #222 hozzászólására.)
Akár még jó is lehetne ez a szöviátlagolás, az viszont tény, hogy kivétel nélkül minden szövetség beállna az elején, mint a gerely, de csak míg ki nem alakulna, hogy igen, mostmár tényleg mindenkinek ott kell lennie az epikusverésen, másképp a távollévőnél lappangó szövierő ott marad kihasználatlanul.

Elsőre nekem is nagyon extrémnek tűnt ez az átlagolás, de végülis nem az, igaz, a nagyok kisebbet tudnának bele ütni, mint eddig, viszont nem négyen tudnák ütni.

Damage is jól írta viszont, a karakter saját ereje nem tükröződne igazándiból a saját eredményén.

És kérdéses még az epik spec további szerepe is valóban.

Edit:
Valamint a távollévők és a katakombások kérdése is megvan még.
A hozzászólást Darah módosította 2009.09.14. 16:48:49-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.63
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
224. hozzászólás - 2009.09.14. 16:55:13 (Válasz Darah #223 hozzászólására.)
Én úgy gondolom, hogy az átlagolás abszolút érdektelenné változtatná a játékosokat az epikusölésben. Ráadásul a kisebbeknek még inkább az lenne az érzése, hogy "jobban megy ez nélkülem, és inkább keresek egy kisebb szövetséget". Most még tudjuk őszintén mondani mindenkinek, hogy dehogyis, nagyon számít hogy itt van, és kell a csapatba, hogy sikeresek legyünk. Valljuk meg őszintén, ha viszont egy 20 szinttel kisebb karakter rontaná le a szövetségi átlagunkat, akkor nem sokan vagyunk akik ne éreznénk gombócot a torkunkban az 5000-7000 ÉP sebzés után.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.04
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
225. hozzászólás - 2009.09.14. 17:06:46 (Válasz Butchman #224 hozzászólására.)
Hát érdektelenné semmiképp nem válna szerintem, sőt, ő lenne a legmotiváltabbak egyike, hogy ha már ront azon az átlagon, legalább ott legyen, és a neki juttatott szövierőt felhasználja maradéktalanul.
És motivált lenne az erősödésben is, sőt, ha megmarad a mostani formájában az epik spec, a kifejlesztésére is.
A szövierőből meg akkor ennyi erővel a legnagyobbaktól eltekintve mindenki elvenne csak, holott nem venne el, hiszen hozzáadódna a sajátja is.

A puding próbája igazándiból az evés lenne, de ezt legfeljebb egy event formájában lehetne "megkóstolni".
Ehhez viszont mindenképp le kellene programozni, ha viszont neked van igazad, és mégsem jó, akkor van egy potyafejlesztésünk, amit utána lehet toldozgatni.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.42
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
226. hozzászólás - 2009.09.14. 19:34:55 (Válasz Miklós #222 hozzászólására.)
Igen Miklós értem mire gondolsz, de szerintem félreértettél. Én azokat a játékosokat sajnálom, akik amiatt töröltek (szó szerint idézem): "Mert kijátszottam a játékot!" Kell az újdonság. És kell a reform ezekben a témákban nagyon égetően, a szövetségi háborúkban és az epicekben. Nem éreztem magamat ellenséges hangvételűnek, ha ez jött le azt sajnálom, nem állt szándékomban, főleg mivel én saját magam még nem tartok itt. Én még szívesen játszom.
Szerintem (legalább háborús és egyéni epic kategóriában) volt építő jellegű javaslatom és a kritikáim nos... Ha valamivel úgy érzem gond van, azt elmondom. Most is azt tudom mondani, amit eddig:
Az epicek visszatapsolása az alap problémát nem oldja meg, de attól még nem lenne rossz, mert legalább lassítaná talán a leszakadási folyamatot. Viszont a jelenlegi ötleted bár kreatív, de még nem a legjobb, gondold át amiket mondtunk vele kapcsolatban...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.32
kedvencRedyFérfi
Végzetúr mester
254 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
227. hozzászólás - 2009.09.15. 00:25:07
Nekem lenne egy javaslatom:

Epikus pajzs épület. max 5-6 szint.
Szintenként csökkenti az epikus szörnyek közelharc sebzését y-nal (pl. 50, vagy 10%) és varázslatsebzését x-szel (pl 200, vagy 15%). A csökkentés mértéke attól függ, hogy a karakter tulajdonságösszege (harci tulajdonságok egészség és mágia nélkül, de szerencsével) hogyan viszonyul a szörny tulajdonságösszegéhez.
Alacsony összeg esetén a csökkenés teljes, magas összegnél nincs csökkenés. Ezt alaposan be kell lőni, hogy tápolni ne lehessen vele.
A gyenge karakter továbbra sem sebezne sokat, esetleg csak nagyon keveset, viszont nem esne el azonnal, így részt tudna venni az ütésben, és szép lassan még a küldit is meg tudná csinálni anélkül, hogy kilépne a szövetségéből.
Esetleg szörnyenként szint, vagy szintx2 ütésre lehessen aktiválni, ha nem aktiválódik, akkor nem hat. Vagy szintx10 töltete lenne és egy hét alatt töltődne vissza. Bárki aktiválhatja, de a fentiek miatt csak a kicsiknél van számottevő hatása.
Előfeltétel: epikus emlékmű, lélekpajzs 10, aurapajzs 10. Legalább utóbbiakat is érdemes lenne építeni. Költség 500 000-ről indul, szintenként +100 000.

A pontos értékeken természetesen sokat kell még agyalni.
A hozzászólást Redy módosította 2009.09.15. 00:32:14-kor
Pontszám: 9.47
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
228. hozzászólás - 2009.09.15. 07:41:12 (Válasz Redy #227 hozzászólására.)
Ez is járható út. Persze én nem igazán javasolnám, hogy ismét milliós épületköltségeket rakjunk be.
Még egy észrevétel: annál erősebb hatásúnak kellene lennie a plusz elnyelésnek, minnél nagyobb a szintkülönbség az epikus és a karakter közt. Persze egy ésszerű határon maximálva.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.04
kedvencRedyFérfi
Végzetúr mester
254 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
229. hozzászólás - 2009.09.15. 12:43:20 (Válasz Butchman #228 hozzászólására.)
Én is ezt írom, de ne as szinttől (pókok, VF-esek előnyben), hanem a harci tulajdonságok összegétől függjön. Szerintem se 3 millás épület legyen, hogy a kisebb szövetségek is boldoguljanak vele.
Pontszám: 8.97
kedvelt tagJevaNő
Végzetúr tehetség
188 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
230. hozzászólás - 2009.09.16. 05:12:37
Nem tudom, hova írjam, de felháborítónak tartom, hogy Miklós ahelyett, hogy újabb kincseket találna ki (vagy akármi), ellehetetleníti az epikus ölését a legutóbbi reformjával. Nálunk a harminc emberből egy tud érdemben hozzászagolni (The Lost One) most, míg korábban azért négy-hat ember legalább tudott egy-egy kört nyerni. Gyakorlatilag már semmi mást nem fejlesztek, mint IQ-t, és mégis, mi az eredmény: háromezres varázslat. Lazán, könnyedén. A kicsi, de lelkes tagjainknak meg ötezer.

Hát, köszönjük Emese. Akarom mondani, Miklós. Tudom, ez nem javaslat, de a javaslatom túlmegy azon, amit egy úrilány kiejt a száján.
- The happiest women, like the happiest nations, have no history. -
Pontszám: 3.78
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
231. hozzászólás - 2009.09.16. 08:52:34 (Válasz Redy #229 hozzászólására.)
A pókok és visszafogottan fejlődők alapvetően hasztalanok az epikus ellen. Az épület is jó ötlet lenne, de ettől még ugyanúgy csak varázslatkörben fog csak leadni egy gyengébb delikvens sebzést, utána csak nézheti, ahogy a szörny szétüti őt, meg az állatait.
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 7.10
kedvencPicokNő
Végzetúr tehetség
124 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
232. hozzászólás - 2009.09.16. 10:18:25
Azért szerintem az, hogy egyáltalán részt tud venni benne, és nem lövik szét mielőtt varázsolna az igen jó dolog. A sebzés nagy részét vigyék csak be az erősek, de így a gyengék is hozzá tudnának tenni valamit.
(Estetleg adhat némi kis támadásbónuszt is az épület az epik szörnyek ellen, de ne túl sokat, mert semmi értelme annak, hogy eltűnjön a különbség a különböző erősségű karakterek között.)
Pontszám: 7.31
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
233. hozzászólás - 2009.09.17. 16:06:39
Szerintem érdekesebb lenne az epikus verés és még a háború is, ha a mágikus regenerációt a szövi tagok egymásra is tudnák használni. És ha aktív az epikus akkor 1000 ép gyógyításonként kapsz 1 kincspontot, így a kisebbeknek is lenne feladata, nem kell hozzá egész nap gép előtt lenni és még kincspontot is tudna szerezni. A használat mana költsége és ujrahasználati ideje lehetne a duplája a hatékonysága meg ugyan az mintha saját magán használja valaki.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 9.08
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
234. hozzászólás - 2009.09.17. 17:46:04 (Válasz Otoaak #233 hozzászólására.)
Az ötlet jó.

Az azonos szövetségben lévő karakterek együttműködésére vonatkozó lista elég rövid, csak a segítségnyújtás van rajta. Ez elég gyér.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.47
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
235. hozzászólás - 2009.09.18. 15:14:30 (Válasz Mortimer #234 hozzászólására.)
Ha jó az ötlet akkor már csak ki kéne lobbizni Miklósnál, hogy legyen is belőle valami. Nálunk ez kb. azt jelentené, hogy mindenki ki tudja venni a részét az epikusozásból, és a gyógyítás összehangolása az epikus és a háború szervezését is sokkal érdekesebbé tenné.
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.19
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
236. hozzászólás - 2009.09.18. 15:22:19 (Válasz Otoaak #235 hozzászólására.)
A kérdés csak az, hogy ez elég motiváció-e. Birka támogatós ötletére is ez volt a válasz, hogy a "kicsik" a gombnyomogatástól többet szeretnének tenni.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.02
népszerűciripNő
Végzetúr mester
5022 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
237. hozzászólás - 2009.09.18. 15:52:36 (Válasz Butchman #236 hozzászólására.)
én mint kicsi, örülnék ha legalább ennyiben tudnék segíteni...

elég fusztráló, ha maximum a lepattanásom módozataival tudom a többiek kedélyét javítgatni, és inkább lennék segítség, mint udvari bohóc
Pontszám: 7.16
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
238. hozzászólás - 2009.09.18. 16:01:11
Otoaak: ha mást tudsz gyógyitani, akkor abból exploit is lehetne, valaki átveszi másnak a karijait akik nem csinálnak mást csak folyamatosan gyógyitgatják.

Byzon: tervezem, hogy a szövi háborúkról valamilyen módon alaposan végigmegyünk a játékosokkal azon, hogy hogyan lehetne jobbá tenni az egészet, de most annyi más dolog volt, hogy nem jutottam el eddig.

Redy: ez még könnyebbé tenné az epikus ölést. Jelenleg nem az a gond, hogy az epikust nehéz ölni, hanem az, hogy a kis karakterek nem tudnak kellőképp részt venni benne, az épület erre nem lenne jó.

Jeva: Nem a "reform" az, ami megnehezitette az epikus ölést, inkább a magas szintű varázslatok eddigi hiánya volt az, ami eddig megkönnyítette. És ezt nem az IQ növelésével tudod ellensúlyozni, az epikus szörnyeknek a saját szintjüktől függő, idővel igen magas tulajdonságai vannak. Ha egy kis kari túl akarja élni a varázslat kört, arra sajnos egyetlen mód, hogy sok életpontja legyen. Az Azúr Légióban a szintátlag jóval magasabb, mint nálatok, ők ezért is tartanak előrébb.
Pontszám: 5
népszerűOtoaakFérfi
Végzetúr mester
678 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
239. hozzászólás - 2009.09.18. 17:30:40 (Válasz Miklós #238 hozzászólására.)
A mágikus regen max.-os szakival ha jól tudom 8,5 óránként használható(6 szintenként fél órával csökken az újrahasználati idő 12-óráról kezdve). 17 óránként lehetne vele "folyamatosan gyógyítgatni" ez kb. napi egy alkalmat jelent karakterenként. De akár még valamennyi LE-be is kerülhetne a fogadó félnek a gyógyítás, mondjuk a legerősebb gyógyital árába (LE) ami a fogadó szintjén megvehető. Vagy ugyan azt a karaktert nem lehet 2x egymás után ugyan azzal a karakterrel gyógyítani. Számtalan korlátot fel lehet állítani de én nem látom azt igazából, hogyan lehetne ezzel a minimum 17 órás korlát mellett visszaélni.

Magas szintű "rabszolga" karakterek komplett szövetséget építenek mások alá, és farmolnak ki 5-6-os szintű karaktereknek epikus tárgyakat, még a mágikus regenből kihozható legextrémebb exploit lehetőségek (35 fős rabszolga szövi ahol 34 kari 17 óránként egyszer 1 embert gyógyít) hasznosság szempontjából fényévekre van a jelenleg a játékban meglévő és elfogadott! lehetőségekhez képest.

" ha mást tudsz gyógyitani, akkor abból exploit is lehetne, " ez kb. minden tevékenységről elmondható amit a játékban csinálni lehet, a portyától a vadászatig.
A hozzászólást Otoaak módosította 2009.09.18. 17:44:37-kor
Yworl - the dead terrorist
Pontszám: 7.20
fórumozóMESSERFérfi
Végzetúr
91 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Szovetsegi epikus reform
240. hozzászólás - 2009.09.18. 17:38:28
sry
A hozzászólást MESSER módosította 2009.09.18. 18:02:09-kor
Pontszám: 7
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője