Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Awenhai

Dátum: 2009.12.07. 06:45:12
Szervusztok!

Két apró, de zavaró hiba:

Mikor kezdödik a naptári tavasz?

március 21
április 1
március 8
március 23

A kérdés hibás, a naptári tavasz március elsején kezdődik. A helyes válasz alapján a csillagászati tavaszra gondol.

*

Hány pötty van egy dobókockán(6 oldalú,szabályos)?

19
22
20
21

Szóközhiányok, és ismétlődés. Törölhető, szerepel már jobban is.
Szervusztok!

Edmondhun: Volt idő, amikor szinte bármi bekerült. Ez is annak lehet a maradványa, de rossz helyre írtad. A Kvíz 4. topikba másold be, az oda bevésettek lesznek idővel elbírálva, és törölve.

A kérdésedre meg jogos a lexikális tudás, nekem sincs hangulatom a könyveket bújni azért, hogy megtaláljak egy számadatot, ami lényegtelen, mert megtörtént, de nem maradt meg, visszavették. Innentől az egy adat, amit tudjon a történész, én nem érzem magam többnek a pontos érték ismeretétől.
Szervusztok!

Tolkien: A Titicaca-tavas kérdésed valóban hibás, a megadott országok közül többnek a magyar nevében szerepel í (Hosszú í, ha nehéz lenne olvasni, nekem is az). Te következetesen röviddel írtad, ez pedig helyesírási hiba. Kérdésjogot ezzel nem vesztettél.

A vulkános kérdésed már szerepelt, ezzel sem vesztettél kérdésfeltevési jogot.

A maori tánc: Hát, szerintem határeset. Jó lenne, de akad közte bőven blőd válasz, a csárdás mindenképpen az, a twistre én szintén ezt mondanám, de az még elmehet rossz válasznak. A csárdást a helyedben én nem tettem volna bele, létezik épp elég idegen tánc e célra, akár egy földrajzilag közelebb levő országé is.
A speciális értékelés mindenképpen hibás, vagy jó értékelés, vagy jelölt válasz kellett volna. Utóbbi talán a rossz válasz vagy kérdés néven fut, régen láttam az értékelést.
Dátum: 2009.12.02. 07:21:45
Szervusztok!

Néhány nyaffintás a ma reggeli kérdésözön miatt:

A Gyűrűk Ura szerint hol élnek a keletlakók?

Budapesten
Rhunban*
Mordoban
Völgyzugojban

Mordor, Völgyzugoly… Amúgy meg speciális is, sajnos. Jó válasz általam jelölve.

*

Ki nem az Arany ember cimu regény szereplője?

Baradlay Ödön
Teréz mama
Brazovich Atanáz
Noémi

A mű címe tudtommal névelős, tehát a kérdésben kimaradt a névelő, című.

*

Melyik nem filmlejátszó program?

Media Player Classic
uTorrent
BS Player
Windows Media Player

Reklám, aki megveszi a filmet, az ezt nem is fogja tudni. Jogsértő filmbeszerzés reklámja is tehát.

*

Átterjed-e az agydaganat a test többi részére?

Nem, soha
Legtöbbször nem*
Minden esetben
A legtöbb esetben igen

Ez gonosz, mert az agydaganat nem terjedhet át, mert akkor azt már másnak mondják. A tüdőben sosem lesz agydaganat, legfeljebb abból kialakult másodlagos tüdődaganat. Ráadásnak aki nem orvos, az nem tudja, mert onkológiát nem tanítanak az iskolában. Jó válasz csillaggal jelölve általam.

*

Mi az aurora borealis jelentése?

nemesített borfajta
északisarki fény
támadó hadihalyó
borulékony vitorlás

Aurora Borealis, Északi-sarki, és a legdurvább hiba, amiért menjen vissza az általános iskola első osztályába: hadihajó lenne helyesen.

*

Melyik három mennyiségből tevődik össze Ohm törvénye?

teljesítmény, áramerőség, feszültség
teljesítmény, feszültség, ellenállás
áramerőség, feszültség, ellenállás
teljesítmény, áramerőség, ellenállás

A kérdés nem lenne rossz… de áramerősség a helyes írásmód.
Dátum: 2009.11.30. 10:56:44
Szervusztok!

Én, mint egyszerű olvasó, a stílusát rónám fel. Groteszk, kissé mosolyra ingerlő... de valahogy nem érzem helyénvalónak. Április elsején elmenne, egy valódi találkozó utáni hangulat levezetéseképp, de nem érzem idevalónak, ráadásul le is szólsz benne játékstílust, ami messze nem elegáns, hisz ugye másnak is kijöhetne ez a kaland.

Az, hogy te nem szereted a vadászatot, szíved joga... de ne minősítsd a játékon belül. Utálom én is a pókokat, de nem fogok olyan kalandot írni, ami a pók játékstílusra becsmérlő megjegyzéseket tesz, mert pók is kaphatja. Tehát ne humorizálj, ez a stílus, ennyire töményen a reggeli rádióműsorban is sok.
Dátum: 2009.11.26. 05:08:18
Szervusztok!

Kócos: Ha jól számoltál, a megadott adatokra hiába 38 az átlag, valamiért 130-as próbát kap az ember. Hogy is van ez? Ráadásul ugyanis mi most hasracsapással mondtunk számokat, de gyanús, hogy a gép valamit nem, vagy nem úgy vesz figyelembe, mint mi. A pontos statisztikához, és gondolkodáshoz pontos, aktuális adatokat és szinteloszlást kellene felhasználni, akkor közelíthetnénk valamelyest elhihető értékekhez.

Te megpróbálsz logikusan gondolkozni, én is... de a program valamit máshogy csinál, vagy a randomnak van túl nagy szórása.

Ja, a 20 Kp/próba azért nem egy baráti dolog, ugye a legtöbb játékos még nem szerez kristálypontot ismételhető küldetésekből, csak kristályitalokból juthat egy kevéshez. Vesd az italok méretével össze a 20 KP-s követelményt, és látni fogod, hogy miért is rengeteg.
Dátum: 2009.11.25. 06:46:49
Szervusztok!

Idézet: Kocos - 2009.11.23. 11:39:43
Idézet: Awenhai - 2009.11.23. 08:34:21
Szervusztok!

Ahogy olvasom, egyre inkább úgy tűnik, hogy a program sima számtani átlagot használ... ez pedig jelen esetben hiba, mert ugye van két-három alak mondjuk 170-er Tudatturbóval, míg az átlag 60 és 100 között tartja, mert feljebbtolni egyelőre drága... és amiatt a néhány kilógó érték miatt mindenki néz, mint Rozi a moziban, és elbukik mindent. Az ok, hogy a számtani átlag egyszerúen számítható. :-(

Medián kellene inkább, az lekapja az ilyen szélsőségeket, ami miatt az ember idegrohamokat kap... de azt meg nem olyan egyszerű leprogramozni.


Nalunk a problema pontosan azzal van, hogy a becslesi modszer amivel Miklos kiszamolja a szintre eso elvart ertekeket nehany esetben eleg csunyan csalnak.

A szamtani atlaggal nem tudom mi a gondod, ha van 10 ember 100-as turboval es 2 170-essel, akkor az atlag 111. Ettol meg nem kell nezni, mint Rozi a moziban. Ebbol lesz egy 130 koruli proba, ami boven megoldhato.


Khmm... Kócos, azt hiszem, most nagyon nem látod jól a dolgokat.

Úgy számolj, hogy az általad megadotthoz még van 40 karakter, akinek 60-as, és 100, akinek kevesebb, mondjuk 20.

És jelenleg ehhez van a 130-as próba. Megoldható? Annak a kettőnek biztosan. A tíznek talán... a többinek kristálypont-hegyekkel sem.
Ez a gond, ezért probléma az egy-két túlfejlesztett tulajdonság. A taktikájában ugyan fontos szerepe van, de a kalandozásban mindenki mást csúnyán hátráltat, matematikailag is ellehetetleníti a karaktert, nem csak játékszinten.

Nem hiszem, hogy élvezet lenne az, hogy mindig ugyanazt a három kalandot csinálod meg, mert a többi az egyébként erős karaktered számára megoldhatatlan. (Bár az optimalizálás sem érthető számomra.)
Dátum: 2009.11.25. 06:22:03
Szervusztok!

Máté: Részben igazad van, ma a legtöbb gyártott készülék viszonylag rövid időt bír ki, általában éppen annyit, hogy kicsússzon a garanciából. Ez igaz... de az, hogy egy másik játék gyártója nem örül a Végzetúrnak, ez sarkítás. Egy fociszimulátor gyártóját hol szavarná ez a játék? Elárulom: Sehol. Nem ugyanaz a vásárlóközönség.

Nem tudsz mindenkinek tökéletesen jót tenni, de ne árts azoknak, akik számára nem hasznos, amit teszel. Ezt kellene megfogadni, de az emberiség elfelejtette már, hogy mit is mondott az Úr: Ne tedd azt a felebarátodnak, amit nem kívánsz magadnak. Ez a lényeg, ezt kéne megérteni ismét, akkor jobb világ jönne... de még évmilliók kellhetnek, hogy ismét felfogja az emberiség.
Dátum: 2009.11.25. 05:59:39
Szervusztok!

Jerikó, igazad van. És ráadásul a FIDESZ semmi megfoghatót nem mond, mert azt számon lehetne kérni rajtuk. Csak annyit lehet tudni a programjukról, hogy van, és hogy jobb lesz, mint most. (Persze, nekik...) Ebbe viszont nem lehet belekapaszkodni, tökéletesen igaz az a reklám, amit pár napilapba betettek: OV a kapott akkoriban aktuális kérdésre halandzsázva válaszolt. Most is ezt teszi.

Soha nem fogok megbízni bennük, pedig, amikor még kezdődött ez a hacacáré (az utolsó húsz évre gondolok), még gondolkodtam, hogy FIDESZ, vagy MSZP. Akkor az MSZP győzött nálam... és egyre inkább örülök, hogy így van. A FIDESZ már a mérsékelt jobboldaliságtól a szélsőjobbig mindent megjárt, mindig azt lesve, hogy honnan kaphatja a legnagyobb hátszelet.

Ami lemaradt: Lennének jó felvetéseik, de pont azért, mert teljesen általánosságban beszélnek, nem hasznos, amit csinálnak. Ha adócsökkentésről beszélnek, akkor ne azt mondják, hogy adót fogunk csökkenteni, hanem azt, hogy mennyivel, kiknél, és a kieső bevételt honnan, hogyan pótolják majd.
Dátum: 2009.11.23. 08:34:21
Szervusztok!

Ahogy olvasom, egyre inkább úgy tűnik, hogy a program sima számtani átlagot használ... ez pedig jelen esetben hiba, mert ugye van két-három alak mondjuk 170-er Tudatturbóval, míg az átlag 60 és 100 között tartja, mert feljebbtolni egyelőre drága... és amiatt a néhány kilógó érték miatt mindenki néz, mint Rozi a moziban, és elbukik mindent. Az ok, hogy a számtani átlag egyszerúen számítható. :-(

Medián kellene inkább, az lekapja az ilyen szélsőségeket, ami miatt az ember idegrohamokat kap... de azt meg nem olyan egyszerű leprogramozni.
Szervusztok!

Streglicia: Jó étvágyat hozzá! A hiba:

Az idézőjeles szövegrész helyesen: "A három testőr Afrikában", az idézőjel az idézett kifejezéshez simul, nem kell oda közé a szóköz.

***

Peacemaker: Túl sok Végzeturas kérdés van, ráadásul kezdő játékos nem is tudhatja. Jó eséllyel arról sem tud, hogy a játékban vannak szakértelmek, nemhogy még a pontos hatásukat is ismerje.
Dátum: 2009.11.21. 13:09:09
Szervusztok!

Ezüstszél: Optimalizálás téma: Valahogy mindig azt látom, hogy minden apróságot számolgatnak, és sok nyafogós hozzászólást olvasok, hogy az egyik játékos ennyi, a másik játékos annyi LE-t kapott (Lásd Zarknodos nyávogások pl), ha ezekután én azt látom, hogy két év előny nem elegendő-e, azt negatívan reagálom le, mert valóban nem lehet mindenkinek pontosan azonos LE-t adni, ha a nyereményszámító algoritmusok egyikében is van rnd-faktor, márpedig nem egyben van. Ha nem akarod, hogy köpködjek az optimalizátor játékstílus ellen, akkor ne adj fel olyan labdát... :-D És az utálat oka: Az optimalizátorok nagyobb része már egy apró LE-hiány esetén is nyafog, hogy a másik játékos (akár másik szerveren, ami pedig nem is befolyásolja az ő játékát) előnybe került vele szemben. Ez a Zarknodos eseményeknél, és topikban remekül nyomon követhető volt, nevet nem írok, nem célom bemutatni a fő nyafogókat.

Amúgy nagyon elszámoltál valamit, avagy félreértetted az elképzelésemet. Az én számaimmal kb három és fél- négy év alatt van esély a 12 kvízmedált összeszedni.

1. medál: 1000 helyes válasz összesen.
2. medál: 3000 helyes válasz összesen.
3. medál: 6000 helyes válasz összesen.
stb.

Így a 12. kvízmedál 65000 helyes válasz esetén aktuális, nem háromszázezres nagyságrendben. :-D Mindjárt barátibb a helyzet, nem?
Dátum: 2009.11.21. 07:25:36
Szervusztok!

Ezüstszél: Nem, én a saját ritmusú ötletemet tartom jónak. Igenis, kelljen kvízolimpiázni, ha el akarja valaki érni a maximumot. Én nem az optimális fejlesztést szeretem, hanem azt, hogy van mindenkinek esélye, de eldöntheti, hogy mivel szerzi meg. Ezért tekintem gyorsnak a te elképzelésedet, mert két éven belül mindenki, aki nem fütyül a kvízre, megszerezheti a maximális mennyiségű kvízmedált, hogy tápolódjon.

Az enyémmel mindenki szerezhet egyet-kettőt, viszonylag hamar... de ha maximalizálni akarja, mint optimalizátor, akkor legyen kutya köteles nyerni kvízolimpiát is. Eredetileg ugyanis a medál ennek volt jele.

Egyébként milyen előny? Ha azt számolod, hogy patikamérlegen mikor tudod elérni az egyensúlyt, az ilyen módon nem fog sikerülni. Nem lehet azt behozni, semmilyen módon sem, ha valaki meg tudja oldani, hogy napi 24 órában fenn legyen... Nem fogsz tudni semmilyen módon pontosan annyi LE-t elkölteni, mint a jelenleg élenjárók. Ha a legelsők közt kezdted is a játékot, akkor sem tudsz lépést tartani az élmezőnnyel, egyszerűen azért, mert nekik legalább egyszer jobban jött ki a random, mint neked.

Példa: a Döntetlenes küldetés. Ha valakinek szerencséje van, akár öt párbajból is teljesítheti. Akinek nincs, annak menthetetlenül beragad, akár kiválasztja, akár nem. Hiába írja ki a döntetlenes, hogy döntetlenezik, a betűket nem ismerő ostobák teljes göncben mennek neki, tehát esélye sincs próbálkozni, mert leverik. Már nem fogja tudni utolérni az -úgymond- csúcsoptimalizátorokat. Innentől nem lényeges, hogy kinek mikortól van kvízmedálja, egy teljesen kifejlesztett SPM többet ad, mint egy medál... bár aki matematikailag nézi, annak az a plusz 1 LE is fájhat.

Nekem enélkül az ötlet nélkül, ha a medál eladását nem veszik ki, sosem lesz medálom. Na és? Játék, nem pedig matematikai optimalizálási feladatsor. Nincs portyagömböm sem, az sem zavar. A lehetőségem megvolt rá, a szerencsém nem. Ugyanez igaz a kvízmedálra, jelenleg senki nem nyerhet a már meglevőkön kívül, mert eladják a felesleget. Ha ez az eladás eltűnik, idővel biztosan lesz nekem is, nem is egy akkor. Ám akkor is lesznek, akiknek nem lesz túl nagy esélye, nekik is leeshet egy-két medál, de kvízolimpia nélkül majdnem elérhetetlen lesz a maximális kvízmedál-szám. Ez az előnye az én ötletemnek, pontosabban az én számaimnak. :-D
Dátum: 2009.11.20. 06:26:33
Szervusztok!

Ezüstszél: A véleményem a te ötletedről az, hogy túl gyors. Az enyém a végére belassul... kivéve, ha közben nyer kvízolimpiát a delikvens, ami nem tilos.

Emellé az ötlet mellé betehető az 50 helyes válaszosoknak fixen egy medál, az annyiban borítja, hogy a legnagyobb időket nem kell majd végigvárnia... de ezzel a módszerrel meg van az oldva, hogy a kvízolimpia nem értéktelenedik el teljesen, mert ugye a maximalizáláshoz jól jön a győzelemért kapott kvízmedál, de kvízolimpia nélkül az átlagos játékos nem fogja összeszedni a maximumot.
Dátum: 2009.11.19. 07:19:10
Szervusztok!

Ezüstszél: Tudom, hogy úgy sok, ahogy én megadtam... de pont azért, hogy aki nem tud olimpiát nyerni, az ne szerezzen már egy év alatt 12 medált... Egyet össze lehet kapni relatíve hamar... még tán négyet is... de aki tucatnyit akar, az dolgozzon meg érte. Nem ajándék a dolog, hanem teljesítmény jutalma így. Ja, és nem is teljesen kiszámítható, mert kifog olyan kérdéseket is az ember, amire rálegyint. A mostani celebek élete például ilyen a számomra, hogy el sem olvasom a kérdést, csak bökök, annyira nem érdekel.
Dátum: 2009.11.19. 07:08:29
Szervusztok!

TigrisÚr: Jól sejtem, hogy te Ukrajnában élsz? Nem gúnyolódásból kérdezem, megnéztem a grafikont... de nem látok skálát, és általam értelmezhető feliratot. (Ukránul nem értek.)

Amúgy pedig az a gond ezzel az influenzával (is), hogy mostanra már sikerült elhülyíteni a népet annyira, hogy minden sz**** tüsszentésre tabletta után kap, és mindent fertőtlenít, amihez rajta kívül más is hozzáérhet.

Én is rágtam a füvet, meg a homokot gyermekként... és amíg egyéb okok miatt ki nem vették az orr, és a garatmandulámat is, addig nem ismertem betegséget. Mostanában állandóan léguti nyavalyákban szenvedek, főleg a megfázásból eredő torokgyulladásban. (Ezt olyan szintig, hogy már minden évben a megfázásos időszak elején benyalom, és az időszak végéig szenvedek... A gyógyszer: Forró citromos tea, forralt bor, ha kutyarossz a helyzet, (Láz, és fájdalom), akkor vagy/vagy alapon naponta max 1 Algopyrin, Rubofen, vagy Neocitrán. Ezek a tünetek ellen jók, a többit meg megoldja a szervezetem.

Amúgy az oltás ellen még egy érv szól tegnap óta: a hatás kiépülésének ideje, ami nyolc nap. Aki most oltatja be magát, már könnyen lehet, hogy elkésett. Amúgy, TigrisÚr, mutass a nagy influenzahírek előtti időkből influenzatípus szerinti megoszlási grafikont... (Lehetőleg latinbetűset, errefelé azok könnyebben olvashatók.) Nem hiszem, hogy találsz, de az ismert információ, hogy a szezonális oltás is egy koktél, három-négy törzs ellen, aztán, ha nem az jön, akkor reménykedünk, hogy azért lesz részleges immunitásunk a koktél miatt. (Calowyn, javíts ki, ha tévedek!)

A kísérleted meg csak akkor állja meg a helyét, ha bizonyítani tudod, hogy egyik résztvevőd sem fertőződött régebben H1N1-gyel, de H1-es fehérjét, avagy N1-es fehérjét akár külön tartalmazó influenzavírussal. Ekkor ugyanis nem feltétlenül a várt eredményed jönne ki, vagy nem tudnál értékelhető eredményt mutatni.

A politika meg ott jön be, hogy a gyártó cégnek vannak politikai kapcsolatai, és így hátszele... de ez valóban mellékes.

***

Calowyn: Kösz az összefoglalót, ha nem is ennyire szakmaian, mert nem egészségügyes vagyok, de egyetértek veled.

***

Módosítás: elkarmolás.
Dátum: 2009.11.18. 08:52:41
Szervusztok!

Rodriguez: Akkor túlpörögtem, bocsánat!
Dátum: 2009.11.18. 08:43:58
Szervusztok!

Rodriguez: Olvass egy kicsit figyelmesen... Kvízelésért sosem fogsz bajnoki medált kapni, ha megvalósulna az ötletem, akkor sem. Kvízért kvízmedál lenne szerezhető. A bajnoki medál csak úgy jön a képbe, hogy az is eladható az AH-ban, amitől soha senki nem fog tudni magasabb szinteken bajnoki medált szerezni, mert a szükséges mennyiséget eladjátok az AH-ban, aztán lestek tovább, hogy megint kapjatok a következő bajnokin... Ha meg nem, a következő hónapban nem kell eladni. Ez jogosan zavarja a játékosokat.

A két módosítással, vagy a harmadik jó ötlettel, hogy az 50 helyes válaszosok mindenképp kapjanak egy kvízmedált, már lehet neked is esélyed.
Dátum: 2009.11.18. 08:15:06
Szervusztok!

Két jónak tűnő megoldást látok én, mint meglehetősen jó, de nem kvízolimpia-nyerő válaszolgató.

Az egyik: A kvízmedált, és az egyéb hasonlót (Jelenleg a Bajnoki ilyen, de semmit nem zárok ki) ne lehessen eladni AH-ban egy fix darabszám-limit mellett. Az a játékos pedig, aki maximális számmal rendelkezik ezekből, már csak a LE-ért versenyezhessen. A nyeremény pedig tolódjon lefelé, amíg olyan játékoshoz nem jut, akinek még nem volt. Ez azt jelenti, hogy nagyon hosszú idő elteltével mindenkinek lesz mindegyik... de ez még a jelenlegi játékosszám mellett és évtizedeket jelenthet.

A másik lehetőség: hogy mindenki hozzájuthat ezekhez, úgy, mint a LE-ért vett dukáthoz. Az első 1000 jó válasznál, vagy győztes portyánál, a második 3000-nél, a harmadik 6000-nél... Így elég nehéz lesz elérni a maximumot, de lehet majd rá esély.

A két megoldás viszont egymást kizáró, teljesen különböző lehetőség a probléma megoldására.
Dátum: 2009.11.18. 07:50:39
Szervusztok!

TigrisÚr: A természeti népek alatt te a bushmanokat, és az egyéb, civilizációtól távol élő népcsoportokat érted, ha jól érzékelem. Náluk nem a vírusfertőzés miatt van esetleg ilyen rövid élet, hanem mert rádőlhet egy fa, felfalja valami ragadozó, vagy hasonló probléma miatt, ez hamarabb csökkenti le az élettartamát, mint a környezetében megforduló vírusok.
A számadat tehát igaz, a magyarázatnál viszont túlságosan sarkítasz. A természeti népek a körükben gyakori betegségek jó részét képesek kezelni a környezetükben található anyagokkal, a virulens esetek ellen még a fejlett társadalom sincs felkészülve. (Pl Ebola, HIV... és egy csomó hasonló típusú betegség.) Nem véletlen, hogy a gyógyszerkutatók a természeti népek gyógyeszközeit is tanulmányozzák, hogy új gyógyszerekhez jussanak.

A vírustípusok sosem teljesen újak... most is az elvileg legrégebben ismert (meghatározott) fehérjékkel rendelkező vírus támad, tehát bőven lehet olyan, aki védett ellene. Ezt viszont jó eséllyel nem tudja, mert az emberek a különféle influenzafertőzésekről nem vezetnek statisztikát, hogy átestek-e rajta épp, vagy sem. Ezért nem akkora gond, hogy nem oltatja be magát valaki, ha egyébként megtehetné. Megint kiemelem, hogy van, aki nem oltható be, allergia, avagy fennálló léguti fertőzés miatt. Természetesen aki beoltatja magát, az azt is védi, aki, mint Asyl gyermeke, nem beoltható.

Amúgy pedig az, hogy fecseg valaki, vagy sem, az nem attól függ, hogy beoltatja-e magát... a legtöbb ember inkább bízik a böketben, mert akkor ő megtette, amit tudott. Lehet, hogy én is megtenném, ha megtehetném... de én abba a kategóriába esem, aki nem oltathatja be magát, tehát nem is gondolkodom emiatt az arányokon. Mindenesetre, aki oltatja magát, az kevésbé érzi hangsúlyosnak, hogy győzködje a többieket. :-D

***

Tayamarunak abban igaza van, hogy a túl sok gyógyszer, és oltás árt... de azért vannak helyzetek, amikor kell a segítség a szervezetnek. Most én sem tanácsolnám mindenkinek, hogy oltassa be magát... de ha egy eddig oltással nem kivédhető betegség ellenszerét megtalálnák, akkor igenis oltatni kéne. A világ a himlő elleni védőoltás miatt lett gyakorlatilag himlőmentes.

***

Kócos: A linkeddel nem lehet vitázni, nálam ugyanis nem hajlandó bejönni. :-D