Felhasználónév: Jelszó:
Beoltatod magad a H1N1 vírus elleni védőoltással?
Igen, már meg is tettem
Igen, be fogom
Nem
Még nem tudom
Szerző
Topic neve: H1N1: beoltatod magad?
fórumozóFiremancsFérfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: H1N1: beoltatod magad?
121. hozzászólás - 2009.11.23. 04:33:30 (Válasz nagyko #64 hozzászólására.)
Már lényegtelen a teszt az iskolákban mert a fertőzés mérete országos,vagyis elég megfigyelni egy ország lélekszámát ami mondjuk 10000000fő és abból mennyien haltak meg H1N1 fertőzésben,ami kb.7fő ezidáig,és ez jó arány lenne ha nem tudnánk hogy más országban rövid idő alatt hatványozodott a halottak száma és még mindig nem állt meg!Nem szeretnék fogadni de ilyen alacsony beoltottságu országban mint a mienk 3hónap alatt 60halott lessz,pedig kezet is mosunk maszkot is hordunk és rengeteg zöldséget gyümölcsöt eszünk!
Pontszám: 6.11
fórumozóSteve 42Férfi
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
122. hozzászólás - 2009.11.23. 10:21:44
Én egy Végzetúr vagyok,tehát halhatatlan vagy nem!!??
Pontszám: 5.50
kedvelt tagDangerous05Férfi
Végzetúr
71 hozzászólás
Profil megtekintése
123. hozzászólás - 2009.11.23. 14:07:36
Elárulom, hogy sokszorosan annyi azoknak a betegeknek a száma, akik megkapták az oltást
Pontszám: 7.53
népszerűHorpikaNő
Végzetúr tanonc
30 hozzászólás
Profil megtekintése
124. hozzászólás - 2009.11.23. 15:17:23
Épp most váltottam gyerekorvost. Mindkettő ugyanazt "javasolta", amit a férjecskémnek is a kórházban az orvosok, akikkel dolgozik. Így nálunk nincs beoltva a család, illetve hazudok! Anyós (szívbeteg), apum (vérnyomásproblémák és a cukra sincs rendben), és sógorkám, aki autista, és aszthmás. Nekik mindkétféle influenza ellen lett beadva a szuri. Nekik javasolták is.
Amúgy több doki egybehangzó véleményéből leszűrtem, fontosabb lenne beadni a menningitis és a pneumochoccus - remélem jól írtam - elleni oltásokat még kisgyerekkorban. Ezek is lehetséges szövődményeket okoznak influenza utűn. És ezek ellen ha megvan a védettség, nem kell több oltás. De ezeket nem lehet ingyen - vagy csak 2 év alatt lehet ingyen - megkapni.
"...Ha a térkép és a terep ellentmond egymásnak, akkor a terepet fogadjuk el helyesnek.
(A svéd vezérkar taktikai utasítása)..."
Pontszám: 7.57
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
125. hozzászólás - 2009.11.23. 16:33:53 (Válasz Horpika #124 hozzászólására.)
Praktikusan az, hogy vannak/lennének fontosabb oltások elég gyatra érv egy másik ellen. (A jelen infulenzától elvonatkoztatva is)
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.99
fórumozóThehostNő
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
126. hozzászólás - 2009.11.23. 17:09:07
Én nem oltatom be magam és senki más sem a családomból.
Ennek több oka is van (anyukám a Tevánál dolgozik, gyógyszerészekkel körülvéve, tehát az információk eléggé pontosak):
1. az oltóanyag nincs rendesen tesztelve, ugyanis ha minden vizsgálatot elvégeztek volna az oltóanyag csak decemberre lett volna készen
2. egy legkisebb, legrosszabb magyarországi gyár gyártja - ezért sincs belőle elég
3. többféle oltóanyagot fejlesztettek ki, de csak ezt engedik forgalmazni, ez a legrosszabb, mert az egyik legrégebbi technológiát használták, az oltóanyag nem az ellenanyagot tartalmazza, hanem a legyengített kórokozókat, ezért elég nagy rá az esély, hogy az ember az oltástól lesz beteg
4. a vírus folyamatosan mutálódik - a mostani vírus ellen már rég nem jó a védőoltás
5. az pedig egyáltalán nem igaz, hogy a vírus halálos lenne (legalábbis nem egy egészséges emberre), maximum a szövődményei azok

A Tevában senki sem oltatja be magát, sem a gyógyszerészek, sem a fejesek, azt hiszem ez mindent elmond.
(Jah és több embert is ismerek, akik tényleg rosszul érezték magukat az oltás után.)
Pontszám: 5.50
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
127. hozzászólás - 2009.11.23. 17:23:04
Nem tudom linkelte-e már valaki, de én majd bepisiltem ettől: (régi Mézga család, nem most lett aktualizálva)

http://www.youtube.com/watch?v=MtRJvilGTng#t=6m22s

Nem meglepő, hogy aktuális lett.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.78
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
128. hozzászólás - 2009.11.23. 18:56:41 (Válasz Horpika #124 hozzászólására.)
Idézet: Horpika - 2009.11.23. 15:17:23
fontosabb lenne beadni a menningitis és a pneumochoccus - remélem jól írtam - elleni oltásokat még kisgyerekkorban.

Pneumo ellen mar voltak oltva a lanyaim, a menningizerol meg nem hallottam, de koszi a tippet utana fogok nezni. Bokodjek mar oket ha lehet, engem is dofkodtek gyerekkoromban, nekik miert legyen jo? Tanuljak csak meg, mi a magyarok istene!
Pontszám: 5.77
kedvelt tagTrishaNő
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
129. hozzászólás - 2009.11.23. 19:14:55 (Válasz Kocos #128 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.11.23. 18:56:41
Idézet: Horpika - 2009.11.23. 15:17:23
fontosabb lenne beadni a menningitis és a pneumochoccus - remélem jól írtam - elleni oltásokat még kisgyerekkorban.

Pneumo ellen mar voltak oltva a lanyaim, a menningizerol meg nem hallottam, de koszi a tippet utana fogok nezni. Bokodjek mar oket ha lehet, engem is dofkodtek gyerekkoromban, nekik miert legyen jo? Tanuljak csak meg, mi a magyarok istene!

Ez aztán a szép indoklás... "tanulják csak meg, mi a magyarok istene"... ezért "döfködtetni"?! hát gratula...
Pontszám: 8.00
népszerűGittaNő
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
130. hozzászólás - 2009.11.24. 01:04:31
http://lenkeidoktor.hu/?p=263
Pontszám: 8
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
131. hozzászólás - 2009.11.24. 10:23:45 (Válasz Kocos #102 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.11.20. 19:08:01
Erdekesség: Orbán Viktor beoltatta a családját és hamarosan magát is be fogja.

Ehelyett az egész hisztéria helyett (komoly részben a média felelőssége is) csak ennyi kellett volna: első nap kiáll pár közéleti szereplő (Orbán, Bajnai, Sólyom, EÜ miniszter, orvosok) hogy beoltatták a magukat is, családjukat is.
Teljesen más lenne a közfelfogás.

Ebben az országban mindenki meg tudja mondani a tutit, de a követendő példa, az sajnos hiánycikk.
Pontszám: 8.52
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
132. hozzászólás - 2009.11.24. 10:31:57 (Válasz Jeriko #131 hozzászólására.)
"hamarosan magát is be fogja."

Ezek szerint még nem tette.

Igen nehéz lenne úgy kiállni, hogy a Fidesz folyamatosan bírálta és bírálja az egész oltási kampányt, a mögötte álló céget, a szállítást, az árat, egyszóval szinte minden vele kapcsolatos dolgot. Teljesen más lenne a közfelfogás ha nem tette volna.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.30
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
133. hozzászólás - 2009.11.24. 16:16:51 (Válasz Mortimer #132 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.11.24. 10:31:57
Igen nehéz lenne úgy kiállni, hogy a Fidesz folyamatosan bírálta és bírálja az egész oltási kampányt, a mögötte álló céget, a szállítást, az árat, egyszóval szinte minden vele kapcsolatos dolgot. Teljesen más lenne a közfelfogás ha nem tette volna.

Amiért nem fogok a Fideszre szavazni, az éppen ez: BÁRMIT csinál a kormány, az rossz, szar, eltörlendő és a hozzá nem értést tükrözi szerintük.
Én sem értek egyet sok mindennel, de az elvakultságot ugyanúgy nem tudom honorálni.
Pontszám: 9.38
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
134. hozzászólás - 2009.11.25. 05:59:39 (Válasz Jeriko #133 hozzászólására.)
Szervusztok!

Jerikó, igazad van. És ráadásul a FIDESZ semmi megfoghatót nem mond, mert azt számon lehetne kérni rajtuk. Csak annyit lehet tudni a programjukról, hogy van, és hogy jobb lesz, mint most. (Persze, nekik...) Ebbe viszont nem lehet belekapaszkodni, tökéletesen igaz az a reklám, amit pár napilapba betettek: OV a kapott akkoriban aktuális kérdésre halandzsázva válaszolt. Most is ezt teszi.

Soha nem fogok megbízni bennük, pedig, amikor még kezdődött ez a hacacáré (az utolsó húsz évre gondolok), még gondolkodtam, hogy FIDESZ, vagy MSZP. Akkor az MSZP győzött nálam... és egyre inkább örülök, hogy így van. A FIDESZ már a mérsékelt jobboldaliságtól a szélsőjobbig mindent megjárt, mindig azt lesve, hogy honnan kaphatja a legnagyobb hátszelet.

Ami lemaradt: Lennének jó felvetéseik, de pont azért, mert teljesen általánosságban beszélnek, nem hasznos, amit csinálnak. Ha adócsökkentésről beszélnek, akkor ne azt mondják, hogy adót fogunk csökkenteni, hanem azt, hogy mennyivel, kiknél, és a kieső bevételt honnan, hogyan pótolják majd.
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.11.25. 06:01:46-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.10
népszerűLucasFérfi
Végzetúr poronty
6 hozzászólás
Profil megtekintése
135. hozzászólás - 2009.11.25. 12:10:49
Minden esetre nagyon azt érzem, hogy az emberek úgy állnak hozzá az oltáshoz, mint ahogy azt a politikai meggyőződésük engedi. Baloldali szavazók beoltatják magukat, jobbosok nem. Ez utóbbiak jószerével dacból teszik.
Persze akadnak kivételek.
Pontszám: 6.77
népszerűTaspiFérfi
Végzetúr mester
289 hozzászólás
Profil megtekintése
136. hozzászólás - 2009.11.25. 14:16:01
Ismerős pár éve beoltatta magát influenza ellen.
Megsüketült.
Mellékhatás...

köszi nem ..
v3 - taspi
Pontszám: 6.63
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
137. hozzászólás - 2009.11.25. 16:51:42 (Válasz Taspi #136 hozzászólására.)
Idézet: Taspi - 2009.11.25. 14:16:01
Megsüketült.
Mellékhatás...

Nem vagyok orvos, de oltás esetében szerintem nincs értelme "mellékhatás"-ról beszélni (mint pl. egy gyógyszernél). Oltásnál UGYANAZ a vírus (illetve valamilyen része, halott teste) kerül a szervezetedbe, mint amivel megfertőződnél. Az oltás hatásmechanizmusa az, hogy az immunreakció már ilyenkor is beindul, és mire jönne az igazi, ereje teljében levő vírus, a immunrendszernek már kész "fegyvere" lesz ellene.

Ha valaki oltástól megsüketül, jobb nem belegondolni, hogy a rendes vírus mit művelne vele.
Pontszám: 6.01
kedvelt tagTrishaNő
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
138. hozzászólás - 2009.11.25. 17:53:23 (Válasz Jeriko #137 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.11.25. 16:51:42
Idézet: Taspi - 2009.11.25. 14:16:01
Megsüketült.
Mellékhatás...

Nem vagyok orvos, de oltás esetében szerintem nincs értelme "mellékhatás"-ról beszélni (mint pl. egy gyógyszernél). Oltásnál UGYANAZ a vírus (illetve valamilyen része, halott teste) kerül a szervezetedbe, mint amivel megfertőződnél. Az oltás hatásmechanizmusa az, hogy az immunreakció már ilyenkor is beindul, és mire jönne az igazi, ereje teljében levő vírus, a immunrendszernek már kész "fegyvere" lesz ellene.

Ha valaki oltástól megsüketül, jobb nem belegondolni, hogy a rendes vírus mit művelne vele.

Ugyanazon a víruson kívül még azért tartalmaz mást is. És talán ezek a mások okozzák a mellékhatást.
Pontszám: 8.01
kedvencGloriaNő
Végzetúr mester
251 hozzászólás
Profil megtekintése
139. hozzászólás - 2009.11.25. 18:09:35 (Válasz Jeriko #137 hozzászólására.)
A segédanyagok, tartósítószerek okozzák a mellékhatásokat.
Pontszám: 8.85
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
140. hozzászólás - 2009.11.25. 18:57:45
Tiszteletem!

Az úgynevezett segédanyagok a következők lehetnek:
Hatásfokozók, stabilizátorok és tartósítók
A hatásfokozók alapvetően az antigénre adott immunválaszt erősítik fel(1). Néhány esetben előfordul, hogy az alany egyáltalán nem reagál a vakcinára, ezt (is) akadályozza meg a fokozó. Habár az un. oltási szövődmények oka legtöbbször ismeretlen, kutatások alapján immunrendszer zavar, allergia vagy atópia (veleszületett allergiás túlérzékenység) lehet a kiváltó ok.
A stabilizátorok növelik a vakcina tartósságát, a tartósítók a beadhatóságot módosítják.
Többször is felmerültek problémák tartósítókkal, például a thiomersal - lal kapcsolatban (magas higanyszint miatt, illetve mivel kísérletek során az egereknél viselkedészavart okozott)(2), azonban sokszor elfelejtik megemlíteni, hogy alapvetően a tartósítók célja, hogy elkerüljük a mellékhatásokat(3).
A vakcinák egyébként tartalmazhatnak alumíniumot, formaldehidet (mely magában is tartósító), albumint, zselatint, antibiotikumokat és élesztő fehérjéket(4). Ezek mind kiválthatnak allergiás reakciót. Ha ezeket az anyagokat nem használnák például a legyengült immunrendszerű időseknél, a hatás kiszámíthatatlan lenne. Emulziók és receptor antagonisták segítségével -melyek ugyancsak adalékanyagok- próbálják a vakcinák hatékonyságát ilyen esetekben megnövelni(5).

Mindenkinek ajánlom figyelmébe a http://www.vaccines.org/ -ot, ahol nyomon lehet követni a vakcinakutatást. Rövid áttekintésem elsődleges forrása a PubMed.

(1) Badger J, Kubusek J, Hayney MS.:Safety of adjuvants and excipients in vaccines. In: J Am Pharm Assoc (2003). 2009 November-December 1;49(6):826-827.
(2) http://www.in-pharmatechnologist.com/Materials-Formulation/Vaccine-preservative- safety-questioned
(3) Kiváló példa az 1928-as stafilococcus gyerekoltás
(4) Stanley A. Plotkin, MD, Walter A. Orenstein, MD and Paul A. Offit, MD: Vaccines, 5th Edition, 2008
(5) Guy B.: Strategies to Improve the Effect of Vaccination in the Elderly: the Vaccine Producer's Perspective. In: J. Comp Pathol. 2009 Nov 6. [digitális formában a nyomtatás előtt megjelent]

Tisztelettel
Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.26. 10:28:16-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.75
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: Ködrelikviák