Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: Kvízmedál, ami elérhetetlen
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
41. hozzászólás - 2009.11.18. 09:50:04
Kvízmedál, bajnoki legyen eladhatatlan - csak visszaélések miatt érdemes eladni (tudok róla, valaki azért adott el bajnokit, hogy ne kapjon mínuszokat és könnyebben nyerje a következőt).

Epikus is legyen eladhatatlan. Viszont lehessen visszatenni kincseskamrába ha valakinek nem kell (visszaélések miatt: csak akkor, ha van nálad legalább két másik, magasabb szintű), így az alacsonyabb szintű tagoknak jól fog jönni (természetesen ugyanúgy licittel).
Pontszám: 7.23
fórumozóAndaxinFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
42. hozzászólás - 2009.11.18. 09:50:45 (Válasz Mortimer #37 hozzászólására.)
Hi,

ez így is van, néha a kvízolimpián is ismétlődnek a kérdések a különböző világokban, de nem ezen múlik a dobogós hely.

nekem a januári indulásom óta a különböző karaktereimmel összesen 28 medált volt szerencsém megszerezni.

a bajnokihoz hasonlóan a kvízmedál is valamilyen elismeréssel és bónusszal jár. de míg a bajnokit a legerősebb karakterek nyerik általában, a kvízolimpiát azért nagyobb esély van bárki számára megnyerni. meg kell érte küzdeni vagy szerencsésebb csillagzat alatt kell születni. a RANDOM a játék szerves része, ezt tessék megérteni

de hogy mindenkinek alanyi jogon járjon minden bajnokit, kvízmedált, triászt mindenkinek! ja, ez utóbbit már kisírták

aztán tényleg jönnek az "egyenkarakterek" és mindenki szépen beleszürkül a tömegbe
Pontszám: 3.23
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
43. hozzászólás - 2009.11.18. 12:23:45
Én továbbra is azt mondom, hogy nem a randommal, s nem az adatbázisokkal van a baj, hanem a scripteléssel. Akinek nem inge nem veszi magára, de a jelenség létezik (létezett), aki használja(ta) az olimpián az minimum süllyedjen el, a medálja meg égjen rá a bőrére.. Sajnos Miklós saját bevallása szerint sem tud mit kezdeni a scriptekkel, szóval..
Zoidberg - v1
Pontszám: 8.51
kedvencboncaFérfi
Végzetúr tehetség
191 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
44. hozzászólás - 2009.11.18. 13:07:40 (Válasz Ezüstszél #1 hozzászólására.)
Idézet: Ezüstszél - 2009.11.17. 20:41:37
Amit én javasolni szeretnék, az a következő:
Helyes kvízválaszok számának függvényében is juthasson bárki kvízmedálhoz. Én "1000 helyes kvízválasz = 1 kvízmedál" arányra gondoltam. Ezzel 12000 helyes kvízválasz esetében érné el az ember a maximumot, 1000 helyes válaszonként pedig megjelenne valamelyik menüben az "Átveszek x kvízmedált" gomb, elkerülendő a "túlcsordulást".

A 12000 helyes kvízválasz elég tetemes mennyiség, viszont belátható időn belül elérhető. (75. szinten már találtam több ilyen karaktert.) Ha úgy vesszük, hogy minden vadászat esetében jó a válasz, akkor 1000(=50*20) vadászat, azaz 20 nap kell egy prémiumos, 57-es elementáris fúzióval rendelkező karakternek 1 db új kvízmedálra. Ez talán még nem túl nagy dukáttermelés.

Vélemény?


Hülye lennék, ha azt mondanám, hogy nem tetszik az ötlet, de azt gondolom, hogy akik egy kvízkérdésre helyesen válaszoltak, azok egyszer már kaptak jutalmat, hiszen a vadászatukra megkapták a plusz százalékot, szóval tovább jutalmazni őket nem tartom jó ötletnek.

Ám, ha mégis elgondolkodunk a dolgon, akkor szerintem az 1000 helyes válasz kevés lesz egy kvízmedálhoz. Én olyan 5000-et tartanék reálisnak.
Ugyanis itt nem lehet az a cél, hogy mindenki háromnegyed-egy év alatt 12 medál birtokosa legyen, legfeljebb az, hogy egy kicsit plusz jutalmazásban részesítsük azokat, akik extra sok energiát fektetnek a kvízek megválaszolásában vadászatkor.
Ez szerintem elfogadható lenne.
Dark Mongoose - Azúr Légió
Pontszám: 8.70
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
45. hozzászólás - 2009.11.18. 13:13:30 (Válasz bonca #44 hozzászólására.)
"Én olyan 5000-et tartanék reálisnak."
Nyilván számok terén mindenki a szintjén gondolkodik, ez az amit belát, ez szerintem részletkérdés.

Sokkal fontosabb a kvízmedálok aukciós eladásának beszüntetése, mely ellen még senki nem tiltakozott.

(Persze továbbra is fennálló másik lehetőség, hogy Miklós kezdjen valamit a kvízolimpiával - de ez kiesett, mert azt írta, hogy nem tud semmit tenni.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.57
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
46. hozzászólás - 2009.11.18. 13:16:41
Szerintem elég egyszerű lenne ennek a megoldása.
Minden megszerzett kízmedál olvadjon össze egy medállá és csak egyben legyen beadható.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.48
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
47. hozzászólás - 2009.11.18. 15:28:45 (Válasz Mortimer #37 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.11.18. 08:46:47
Hatalmas előnyben van aki mind a négy világon jelen van. Először kitölti V4-en, aztán V3-mon, stb, és mivel a kérdések az adatbázis egy szűk köréből jönnek, így a problémás esetek (muszájból kikeresős) már emlékezetből megcsinálhatóak. Ez sem túl jó így.


Ez a megoldas mindenki szamara nyitott, kvizolimpia a elso szinten is van, semmilyen szabalyt nem hagsz at. Ezt en alkalmazom is, de megnyugtatlak, boven nem kerul elo minden problemas eset. 2-3 kerdest meg lehet igy uszni, lehet sporolni vele egy percet.
Pontszám: 7.78
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
48. hozzászólás - 2009.11.18. 18:51:10 (Válasz bonca #44 hozzászólására.)
Idézet: bonca - 2009.11.18. 13:07:40

Ám, ha mégis elgondolkodunk a dolgon, akkor szerintem az 1000 helyes válasz kevés lesz egy kvízmedálhoz. Én olyan 5000-et tartanék reálisnak.
Ugyanis itt nem lehet az a cél, hogy mindenki háromnegyed-egy év alatt 12 medál birtokosa legyen, legfeljebb az, hogy egy kicsit plusz jutalmazásban részesítsük azokat, akik extra sok energiát fektetnek a kvízek megválaszolásában vadászatkor.
Ez szerintem elfogadható lenne.


Sajnos azt kell mondjam, hogy a kvízmedál eladhatósága miatt néhány emberre szűkült az a kör, akik kvízmedálhoz tudtak/tudnak jutni. Ők olyan 8-12 hét alatt (=2-3 hónap!!!) lettek 12 medál birtokosai, nem háromnegyed-egy év alatt, és azóta nem lehet tőlük hozzáférni a kvízmedálhoz... Kb. fél év óta vadásznak 12% plusszon, másokat pedig elzárnak ettől a lehetőségtől.
Mivel a kvízolimpia elvesztette azt a tulajdonságát, hogy (előbb-utóbb) megjutalmazza medállal az igyekvőket, ezért vetettem fel, hogy a helyes kvízválaszok számától függően (is) hozzá lehessen jutni.
Nem mindenki kap, csak aki energiát fektet abba, hogy helyesen válaszoljon.
Az 5000 horribilis szám erre. 5000*12=60000. Hányadik szinten lehetne maxolni? 200? Úgy van értelme a dolognak, ha alacsonyabb szinten is működik.
Awenhai középutas megoldása például tetszik, bár kisebb lépcsőket használnék.

Andaxin:
Senkinek nem jár alanyi jogon. Meg kell küzdeni érte, ki kell keresni a válaszokat, stb. Az, hogy neked lett 28, gondolom téged elégedettséggel tölt el, de akik nem férnek hozzá az olimpiához, azokkal mi lesz? Csak mert mások megtehetik, hogy eladogatják, és újra ott feszítsenek a topban, így már ne jusson senki másnak?
Feljebb páran emlegették, hogy milyen undorító, ha dukátért a nagyobb szövetségi társak elhappolják a kicsik elől az epikus tárgyakat. A kvízolimpia jelenlegi helyzete kb. ugyanez. A pengék dukátra váltják, majd megint megszedik magukat medállal.
Ezt az egyenkarakter dolgot is divatos lett emlegetni mostanában, csak itt nemigazán állja meg a helyét. Ha valakinek +12% előnye van kb. 1 évig, mert olimpián penge, akkor én azt soha nem fogom tudni behozni a saját medáljaimmal.... Legfeljebb valamennyire kompenzálódik a különbség.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 8.65
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
49. hozzászólás - 2009.11.18. 19:52:40 (Válasz Awenhai #34 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2009.11.18. 08:15:06


A másik lehetőség: hogy mindenki hozzájuthat ezekhez, úgy, mint a LE-ért vett dukáthoz. Az első 1000 jó válasznál, vagy győztes portyánál, a második 3000-nél, a harmadik 6000-nél... Így elég nehéz lesz elérni a maximumot, de lehet majd rá esély.

A két megoldás viszont egymást kizáró, teljesen különböző lehetőség a probléma megoldására.


Kicsit számolgattam, és reálisabbnak látnám az 500-as lépcsőket. Azaz rendre 1000, +1500, +2000, +2500, ... helyes válaszért járna új medál. Így 45000 helyes válasszal lehetne elérni a 12 kvízmedált. A mostani topnál (bár nem néztem végig mindenkit) olyan 18k körül mozog a helyes válaszok száma.
Így alacsonyabb szinten a szorgalmasak hozzá tudnak jutni néhányhoz, később pedig egyre nehezebben. Így elértéktelenedni sem fog a kvízmedál.
A te verziódban, ha követjük a mintát, azaz először 2000 a lépcső, majd 3000, és mindig 1000-rel nő a lépcső, akkor 12 medálhoz 364000 helyes válasz kellene. Kicsit soknak tűnik.
A hozzászólást Ezüstszél módosította 2009.11.18. 19:57:41-kor
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 5.21
kedvelt tagMulderFérfi
Végzetúr mester
263 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
50. hozzászólás - 2009.11.18. 19:54:07
Én mind a három világon nyertem már kvízolimpiát adatbázis nélkül, tehát nem lehetetlen szerezni. Igaz, hogy egy-két gugli azért kellett, mert mindig vannak benne olyan kérdések, amire még az sem tudná magától a választ, aki feltette (pl.: évszámos kérdések). Már megvalósult a rubin triászt, zafír csillagot mindenkinek, most ez lesz a következő? (Mondhat bárki bármit, ez lett az egyéni epikus) Ha most pl.: 5000 jó válaszonként kapnának a játékosok kvízmedált, megint még jobban csak egyenkarakterek lennének. Most is az a baj, hogy nincs mivel kitűnni, mindenkinek ugyanazt "kell" fejlesztenie, nincs semmi hordaspecializált tulajdonság vagy szakértelem.
Pontszám: 4.74
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
51. hozzászólás - 2009.11.18. 20:01:12 (Válasz Mulder #50 hozzászólására.)
Szerintem olvasd el az előző két hozzászólásomat.
1. Neked sikerült, ezért nem zavar. Van egy rahedli telitalálatos kvízolimpiás, aki pusztán a sebessége miatt nem kap medált, azaz nem a tudása dönt, hanem a reflexei, a netjének a sebessége, stb.
2. Ettől nem válnak egyenkarakterekké, ezt is leírtam fent.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.32
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
52. hozzászólás - 2009.11.18. 20:56:38
kövezzetek meg, de van egy ötletem

Mi lenne, ha egyszerűen akkor kapna a játékos kvízmedált, ha ötven jó válasza van?

Lehetne időhöz kötni, mondjuk ne 900 mp alatt csinálja meg, hanem valamivel gyorsabban.

Attól függően kaphatna 1-et, vagy 2-őt, hogy milyen gyorsan sikerült.

maci
Pontszám: 7.48
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
53. hozzászólás - 2009.11.18. 20:58:17 (Válasz Maci #52 hozzászólására.)
Olvasd el a 23-mast.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.56
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
54. hozzászólás - 2009.11.18. 21:16:55 (Válasz Mortimer #53 hozzászólására.)


mi a véleményed a dologról?
Pontszám: 7.87
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
55. hozzászólás - 2009.11.18. 21:26:23 (Válasz Maci #54 hozzászólására.)
Én az elején, amikor még nem voltak adatbázisok, tudtam kvízmedálokat szerezni közepes időkkel (700 körül volt asszem). Azóta már többször volt, hogy nem is indultam, annyira esélytelennek láttam a helyzetet, pedig nekem is 15e feletti helyes válaszom van már, az élbolyban vagyok.

Csak ezért nem fogok másik világokra regisztrálni, és ott begyakorolni (szűk adatbázisból jönnek a kérdések). Jerikó és Kocos is írta, hogy így csinálják, utóbbi szerint egy perc is lefaragható így. Ennél a beismerésnél keményebb kritikát nem tudok megfogalmazni a mostani rendszer ellen. Miklósnak fél éve jeleztük már, hogy rossz a mostani rendszer, nem csinált semmit, szóval bármilyen változást csak támogatni tudnék.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9.02
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
56. hozzászólás - 2009.11.18. 21:35:23 (Válasz Maci #52 hozzászólására.)
Idézet: Maci - 2009.11.18. 20:56:38
kövezzetek meg, de van egy ötletem

Mi lenne, ha egyszerűen akkor kapna a játékos kvízmedált, ha ötven jó válasza van?

Lehetne időhöz kötni, mondjuk ne 900 mp alatt csinálja meg, hanem valamivel gyorsabban.

Attól függően kaphatna 1-et, vagy 2-őt, hogy milyen gyorsan sikerült.

maci


Nem rossz ötlet, de ez igencsak felgyorsítaná a medálszerzést, és már az "1 év alatt 12 medál"-ra is sokan fújolnak.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 8.23
népszerűKis MackóFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
57. hozzászólás - 2009.11.18. 21:40:33 (Válasz Ezüstszél #56 hozzászólására.)
de miért nagy táp az egy év? Azért az nem kevés idő..
valaki pár hónap alatt megcsinálja a max. kvízmedált..

de örülök, ha tetszik..

maci
Pontszám: 7.60
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
58. hozzászólás - 2009.11.19. 07:19:10 (Válasz Ezüstszél #49 hozzászólására.)
Szervusztok!

Ezüstszél: Tudom, hogy úgy sok, ahogy én megadtam... de pont azért, hogy aki nem tud olimpiát nyerni, az ne szerezzen már egy év alatt 12 medált... Egyet össze lehet kapni relatíve hamar... még tán négyet is... de aki tucatnyit akar, az dolgozzon meg érte. Nem ajándék a dolog, hanem teljesítmény jutalma így. Ja, és nem is teljesen kiszámítható, mert kifog olyan kérdéseket is az ember, amire rálegyint. A mostani celebek élete például ilyen a számomra, hogy el sem olvasom a kérdést, csak bökök, annyira nem érdekel.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.59
kedvelt tagTseby'dr akulaFérfi
Végzetúr mester
799 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
59. hozzászólás - 2009.11.19. 07:43:05 (Válasz Awenhai #58 hozzászólására.)
Ahogy elnézem a kvízmedál helyes kérdésekért ötlet szinte mindenkinek tetszik kivéve a kvízolimpia mestereinek akik mostanra már adatbázisból, rutinból avagy azért nyernek mert ők ellenőrzik a kérdéseket........

A kapjon mindenki elvet én is ellenzem az 1000-enkénti túl nagy exploit lenne ezért ballanszosabb negoldás kell (Biri jogdíjakért jöhetsz ).
szerintem a 3-5000 körüli helyes válaszonkénti medál volna a jó megoldás mert így tényleg nem értékelődne annyira el a medál se de kapna az is aki nem tud mindent ilyen-olyan okokból de azért sok helyes válasza van.
V3 : Tseby'dr akula

Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Pontszám: 3.83
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
60. hozzászólás - 2009.11.19. 21:50:18 (Válasz Awenhai #58 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2009.11.19. 07:19:10
Szervusztok!

Ezüstszél: Tudom, hogy úgy sok, ahogy én megadtam... de pont azért, hogy aki nem tud olimpiát nyerni, az ne szerezzen már egy év alatt 12 medált... Egyet össze lehet kapni relatíve hamar... még tán négyet is... de aki tucatnyit akar, az dolgozzon meg érte. Nem ajándék a dolog, hanem teljesítmény jutalma így. Ja, és nem is teljesen kiszámítható, mert kifog olyan kérdéseket is az ember, amire rálegyint. A mostani celebek élete például ilyen a számomra, hogy el sem olvasom a kérdést, csak bökök, annyira nem érdekel.


Viszont az új módszerre, amit írtam nem válaszoltál semmit. Kérlek arról is mond véleményt, ne csak a demó verzióról.
Az 45000 helyes kérdéssel éri el a 12 medált, ami úgy saccra 2,5 év összesen.
A te 360000 helyes válaszod 18 év kb. (Max 20k 1 év után a helyes válaszok száma körülbelül.) Egyáltalán nem reális.

Ugyanez a válaszom Tsebyrnek is. Direkt kiegészítettem az indító hozzászólást is a javított verzióval, hogy ne vesszen el a sok hozzászólás között, de úgy tűnik senki sem nézi...
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 8.25
Oldal: 12345678
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!