Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: Kvízmedál, ami elérhetetlen
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
21. hozzászólás - 2009.11.17. 23:11:45 (Válasz Kocos #14 hozzászólására.)
Ok, ok én V2-ben gondolkodom, ott még nem járunk 140-nél... Aki elviszi a kicsik elől a tárgyat csak azért mert csak ő tud kárt tenni az epikben az egy gusztustalan alak, ebben egyetértek...
DE, a probléma marad, hogy bizonyos embereknél irreálisan nagy epiktárgy mennyiség halmozódik fel, ennélfogva akinek ilyenre nincs lehetősége, az ne várja, hogy a következő 3 évben bármit is hoz aukcióról a komolyabb tételek közül. (pl.: aukciós bérlet, amit amúgy sosem lett volna szabad berakni...)

De ezzel be is fejeztem az offolást, mivel a topic valami kvízmedálos dologról szólt eredetileg...
Pontszám: 7.11
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
22. hozzászólás - 2009.11.18. 00:13:45 (Válasz Cavalorn #21 hozzászólására.)
Idézet: Cavalorn - 2009.11.17. 23:11:45
Aki elviszi a kicsik elől a tárgyat csak azért mert csak ő tud kárt tenni az epikben az egy gusztustalan alak, ebben egyetértek...
DE, a probléma marad, hogy bizonyos embereknél irreálisan nagy epiktárgy mennyiség halmozódik fel, ennélfogva akinek ilyenre nincs lehetősége, az ne várja, hogy a következő 3 évben bármit is hoz aukcióról a komolyabb tételek közül. (pl.: aukciós bérlet, amit amúgy sosem lett volna szabad berakni...)


Ami az elso felet illeti, ilyet en nem mondtam es nem is gondoltam. Ha a szovi nelkule 5 epikust vert volna le, vele 20-at es o elhoz a 20 cuccbolo 10-et, akkor a tobbiek meg mindig boven joljartak, nem?

Masik fele: ez addig igaz lehetett amig nem korlatozta be Miki, mostmar, hogy ebbol 100 dukatnal lenyegesen tobb nem hozhato ki, sztem a problema elevult. Egy komoly tetel 5-600 dukatert megy el, nem a 100 dukatos tapolas dont rola, hogy kie lesz.
Pontszám: 7.40
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
23. hozzászólás - 2009.11.18. 00:33:55
A kvízmedált mindenkinek egy kicsit erős...
Én inkább ilyet javaslok:
Az első helyezett kapjon 4-et, a második 3-at a harmadik kettőt ÉS mindazok időeredménytől függetlenül, akik elértek ugyanannyi jó választ, mint az első helyezett, azok kapjanak 1-et.
Emellett ne lehessen eladni a kvízmedált, de nyugodtan indulhasson akinek van már 12, de csak LE jutalomért! Viszont a dicsőségtáblán a végén legyen ugyanúgy kint.
Ez megoldja a lassú netkapcsolat, meg ilyesmik dolgát is.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.63
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
24. hozzászólás - 2009.11.18. 00:52:12 (Válasz Byzon #23 hozzászólására.)
Igen, minden 50-et hibátlanul megoldónak egy medál, ez jól hangzik. Azaz minimálisan egy év, amíg maxolódik.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.38
kedvelt tagJevaNő
Végzetúr tehetség
188 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
25. hozzászólás - 2009.11.18. 04:22:11 (Válasz McGee #6 hozzászólására.)
Nem férnek oda. Akármilyen segítség nélkül mikor fogsz háromszázhat mp alatt megválaszolni egy kérdést?

Én vagy a válaszokra adható időt csökkenteném drasztikusan, vagy valami, a topicindító javaslat ellen se lenne kifogásom, s bár nem akarok magam ellen beszélni, de az ezrenkénti kvízmedál elég könnyen elérhető. Annyiból még a húsz kiégett őskő is meglett .

Reform kell, de gyorsan.
- The happiest women, like the happiest nations, have no history. -
Pontszám: 5.24
kedvelt tagJevaNő
Végzetúr tehetség
188 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
26. hozzászólás - 2009.11.18. 04:23:45 (Válasz Byzon #23 hozzászólására.)
Ez szimpatikus javaslat. Bár ettől függetlenül még mindig letolnának az első három helyről, mert oda csak a progisok/adatbázisosok férnek be.

Esetleg nem egy százalék az ötven másodperceseknek, hanem fél.
- The happiest women, like the happiest nations, have no history. -
Pontszám: 6.49
kedvelt tagJevaNő
Végzetúr tehetség
188 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
27. hozzászólás - 2009.11.18. 04:25:01 (Válasz Byzon #23 hozzászólására.)
Persze úgy, hogy marad a három, kettő, egy, és újként bejönne a fél.

Valaki feldobja majd talin? Ha már itt nem fog Miklós reagálni...
- The happiest women, like the happiest nations, have no history. -
Pontszám: 6.49
kedvelt tagJevaNő
Végzetúr tehetség
188 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
28. hozzászólás - 2009.11.18. 04:26:54 (Válasz Kocos #12 hozzászólására.)
Koc, nem azt mondom, hogy mindenki azt használ. De az ember gyanakvóvá válik, nem?
- The happiest women, like the happiest nations, have no history. -
Pontszám: 6.49
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
29. hozzászólás - 2009.11.18. 07:11:40 (Válasz Jeva #28 hozzászólására.)
Idézet: Jeva - 2009.11.18. 04:26:54
Koc, nem azt mondom, hogy mindenki azt használ. De az ember gyanakvóvá válik, nem?


Mitol valik gyanakvova az ember? Attol, hogy neki nem jon ossze?
Pont a jo idok bizonyitjak, hogy a lenyeg nem az adatbazisokban van, nem lehet ott. A 300 masodperc koruli eredmenyhez nagyon gyorsan kell bokodni, nincs ido arra, hogy adatbazisban keresgeljen az ember. Persze 2-3-4 kerdest meg lehet nezni az belefer, de a lenyeg az, hogy a tobbi 47-et azt tenyleg kapasbol ravagd. Ehhez a tapasztalataim alapjan jo koncentracios keszseg, szellemi-fizikai frisseseg es persze szerencses kerdessor is kell.
Pontszám: 8.35
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
30. hozzászólás - 2009.11.18. 07:12:34 (Válasz Kocos #29 hozzászólására.)
Leginkább szerencsés kérdéssor, ha már nincs az ember fejében az egész wikipedia
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.45
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
31. hozzászólás - 2009.11.18. 07:14:02 (Válasz Byzon #23 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2009.11.18. 00:33:55
A kvízmedált mindenkinek egy kicsit erős...
Én inkább ilyet javaslok:
Az első helyezett kapjon 4-et, a második 3-at a harmadik kettőt ÉS mindazok időeredménytől függetlenül, akik elértek ugyanannyi jó választ, mint az első helyezett, azok kapjanak 1-et.
Emellett ne lehessen eladni a kvízmedált, de nyugodtan indulhasson akinek van már 12, de csak LE jutalomért! Viszont a dicsőségtáblán a végén legyen ugyanúgy kint.
Ez megoldja a lassú netkapcsolat, meg ilyesmik dolgát is.


Ezzel annyi a gondom, hogyha az idore nem kell figyelni, akkor nagyon konnyu telitalalatost kitolteni.
Pontszám: 7.80
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
32. hozzászólás - 2009.11.18. 07:57:02 (Válasz Byzon #23 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2009.11.18. 00:33:55
A kvízmedált mindenkinek egy kicsit erős...


Miért lenne erős? Akik pengék a kvízolimpiában, azok úgyis megszedték már magukat kvízmedállal, és +10-12%-on vadásznak hónapok óta.
A helyes válaszokon alapuló kvízmedálszerzés jóval lassabb folyamat, hiszen olimpiával 2 hét alatt lehet szerezni 3-at, 1000 kérdéssel meg 20 nap alatt 1-et. Vagy ha még így is ilyen kevésnek tűnik az 1000 helyes válasz, akkor legyen 2000, és akkor 40 nap +1 kvízmedál.

Így igen lassan jön csak össze a 12 medál, és az olimpia bajnokainak tetemes időelőnye van a "köznéppel" szemben. Nem kell attól félni, hogy leértékelődik az olimpia.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 8.14
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
33. hozzászólás - 2009.11.18. 08:02:13 (Válasz Ezüstszél #32 hozzászólására.)
De a kvízmedál igen
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.45
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
34. hozzászólás - 2009.11.18. 08:15:06
Szervusztok!

Két jónak tűnő megoldást látok én, mint meglehetősen jó, de nem kvízolimpia-nyerő válaszolgató.

Az egyik: A kvízmedált, és az egyéb hasonlót (Jelenleg a Bajnoki ilyen, de semmit nem zárok ki) ne lehessen eladni AH-ban egy fix darabszám-limit mellett. Az a játékos pedig, aki maximális számmal rendelkezik ezekből, már csak a LE-ért versenyezhessen. A nyeremény pedig tolódjon lefelé, amíg olyan játékoshoz nem jut, akinek még nem volt. Ez azt jelenti, hogy nagyon hosszú idő elteltével mindenkinek lesz mindegyik... de ez még a jelenlegi játékosszám mellett és évtizedeket jelenthet.

A másik lehetőség: hogy mindenki hozzájuthat ezekhez, úgy, mint a LE-ért vett dukáthoz. Az első 1000 jó válasznál, vagy győztes portyánál, a második 3000-nél, a harmadik 6000-nél... Így elég nehéz lesz elérni a maximumot, de lehet majd rá esély.

A két megoldás viszont egymást kizáró, teljesen különböző lehetőség a probléma megoldására.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 4.11
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
35. hozzászólás - 2009.11.18. 08:34:20
Lassan ott tartunk már, hogy 5000 helyes válaszért, meg egy bajnoki medál jár.

Ezt a topicot is olyan ember találta ki akinek nincs Én már egy jó fél éve, max a LE-ért csinálom meg, sokszor még azért se, de elfogadtam, hogy ilyet sose szerzek, alapvetően azért se, mert kell egy gyors net hozzá, és mobilnettel lehetek bármilyen okos, esélytelen vagyok.
Pontszám: 5.73
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
36. hozzászólás - 2009.11.18. 08:43:58 (Válasz Rodriguez #35 hozzászólására.)
Szervusztok!

Rodriguez: Olvass egy kicsit figyelmesen... Kvízelésért sosem fogsz bajnoki medált kapni, ha megvalósulna az ötletem, akkor sem. Kvízért kvízmedál lenne szerezhető. A bajnoki medál csak úgy jön a képbe, hogy az is eladható az AH-ban, amitől soha senki nem fog tudni magasabb szinteken bajnoki medált szerezni, mert a szükséges mennyiséget eladjátok az AH-ban, aztán lestek tovább, hogy megint kapjatok a következő bajnokin... Ha meg nem, a következő hónapban nem kell eladni. Ez jogosan zavarja a játékosokat.

A két módosítással, vagy a harmadik jó ötlettel, hogy az 50 helyes válaszosok mindenképp kapjanak egy kvízmedált, már lehet neked is esélyed.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.67
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
37. hozzászólás - 2009.11.18. 08:46:47 (Válasz Kocos #29 hozzászólására.)
"Ehhez a tapasztalataim alapjan jo koncentracios keszseg, szellemi-fizikai frisseseg es persze szerencses kerdessor is kell."

Hatalmas előnyben van aki mind a négy világon jelen van. Először kitölti V4-en, aztán V3-mon, stb, és mivel a kérdések az adatbázis egy szűk köréből jönnek, így a problémás esetek (muszájból kikeresős) már emlékezetből megcsinálhatóak. Ez sem túl jó így.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.57
fórumozóRodriguez
Végzetúr mester
673 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
38. hozzászólás - 2009.11.18. 08:51:34 (Válasz Awenhai #36 hozzászólására.)
A bajnokisat viccből írtam.
Pontszám: 5.97
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
39. hozzászólás - 2009.11.18. 08:52:41 (Válasz Rodriguez #38 hozzászólására.)
Szervusztok!

Rodriguez: Akkor túlpörögtem, bocsánat!
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.67
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
40. hozzászólás - 2009.11.18. 09:46:17 (Válasz Mortimer #37 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.11.18. 08:46:47
Hatalmas előnyben van aki mind a négy világon jelen van. Először kitölti V4-en, aztán V3-mon, stb, és mivel a kérdések az adatbázis egy szűk köréből jönnek, így a problémás esetek (muszájból kikeresős) már emlékezetből megcsinálhatóak. Ez sem túl jó így.


Ez miért lenne megengedhetetlen előny? Akkor az is előny, aki tudja használni a google-t, vagy elolvasott egy könyvet? Vagy tiltva van valaki számára, hogy regisztráljon másik karaktert?
Nekem pl. ezért vannak minden világon karaktereim - nem is játszom velük, csak kvízelek, hogy legyen gyakorlatom.
A hozzászólást Jeriko módosította 2009.11.18. 09:51:09-kor
Pontszám: 7.23
Oldal: 12345678
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője