Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: Kvízmedál, ami elérhetetlen
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
121. hozzászólás - 2009.12.04. 18:29:27 (Válasz Miklós #105 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.12.03. 11:20:11
- A kvizolimpián csak az elmúlt 2 hétben feltett kérdések szerepeljenek. Ez túl kevés kérdés lenne, lenne olyan, aki az első másfél napot csak a kérdések összegyűjtésével tölti, és amikor teljes a kollekció, akkor álna neki a fő karakterével


Ilyesmire jelenleg is van lehetőség. Most is túl kevés a kérdés az olimpián, nem értem, hogy miért jó ilyen szűk kérdéshalmazzal rendezni azt.

De amúgy miért csak a találkozón felmerült ötleteket véleményezed? Nem sok értelme van ennek a topiknak, ha csak írni jársz ide.
Pontszám: 5.37
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
122. hozzászólás - 2009.12.05. 14:38:43
Jerikó: amit írsz, megvalósítható, semmi kivetni valót nem látok benne. A számokat kellene pontosítani, ha jól értem, amit írsz, 2 kvízolimpiánként szinte mindenki kapna egy medált, ez túlzás. 4-5 olimpiába kerüljön 1 medál megszerzése, tehát inkább 250 pont, nem pedig 100 legyen.
Pontszám: 8
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
123. hozzászólás - 2009.12.06. 09:42:15 (Válasz Miklós #122 hozzászólására.)
Miklós, engem szándékosan ignorálsz? Ha már az én javaslatomat még annyira sem méltatod, hogy leírnád, megvalósítható-e, legalább annyit mondj már meg, kérlek, hogy miért egy szűkített kérdéshalmazból veszitek az olimpiára a kérdéseket, teret engedve ezzel a csalóknak?
Pontszám: 7.37
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
124. hozzászólás - 2009.12.06. 12:51:20 (Válasz Quint #123 hozzászólására.)
Gondolom azért szűkített a halmaz, mert a régi kérdések már mind szerepelnek az adatbázisokban...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.91
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
125. hozzászólás - 2009.12.06. 12:53:29 (Válasz Ariel #124 hozzászólására.)
Viszont az újak néhány másik világbeli karakterrel begyakorolhatók.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6.25
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
126. hozzászólás - 2009.12.06. 13:31:46 (Válasz Mortimer #125 hozzászólására.)
Függetleníteni kell őket egymástól, és nem azonos időben rendezni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.91
kedvelt tagBKayFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
127. hozzászólás - 2009.12.07. 05:31:53
Irok akkor erről egy rövid összefoglalót, hogy mire nem jutott idő a VU talin(majd a következőn):

Bajnoki medál, ami elérhetetlen

1.) a bajnoki medál eladhatóságát megszüntetjük. Aki betápolta már egyet is, az pont elég elég előnyt szerzett, adjon lehetőséget a többieknek is az érvényesülésre.

2.) A jelenlegi díjazás helyett az első 10 fog 1-1 medált kapni. így többen tudnak jutalmat szerezni, és nem jelent akkora előnyt az első helyezés.

Ami még felmerülhet és amiről szavazást fogunk kiírni:

- Külön kategóriák az ősköveseknek esetleg a lélekgyémántos cuccokkal rendelkezőknek (igazából a kérdés hogy azokkal mi legyen akik mindkettővel rendelkeznek, legyen-e nekik külön kategória)
- Smaragd hordások saját szintjüknél 3 szinttel alacsonyabb varázslattal, rubin hordások három szinttel alacsonyabb fegyverrel indulhatnak
- A kritikus sebzés és varázslat szakértelmeket kategóriaként maximalizáljuk, akinek magasabb van mint a kategória átlaga, a kategória átlagával indul
- Az utolsó csapás kivételével, a sebzéseket egységesítjük, így mivel kevesebb véletlenszámot kell generálni a szerver terhelése is csökkenhet

- A bajnoki medált mindenki kapja meg, aki 12 viadalon már rész vett. Ezzel szerintem valójában bátorítanánk a részvételt.
- tiltsuk az adatbázisok létrehozását. A legismertebb adatbázis fenntartójával megbeszéltük, hogy beszünteti a működését, természetesen ez a Végzetúr Wiki-re is áll.
- Mindenki kapjon egy bajnoki medált, aki legalább ezerszer portyázott. Érdekes ötlet...

A hozzászólást BKay módosította 2009.12.07. 05:35:39-kor
Pontszám: 3.61
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
128. hozzászólás - 2009.12.07. 05:45:10 (Válasz BKay #127 hozzászólására.)
Ezeket Te most komolyan gondoltad? Mert akkor ülj le még egy kicsit a sarokba, és gondolkodj rajta egy keveset...

Engem főleg a smaragd és a rubin hordára vonatkozó rész ejtett ámulatba. A gyémántokra miért nem írtál valamit? Mit tudom én, hogy csak nagyon drága fegyverrel lehet bajnokira jelentkezni, mert úgyis olcsóbban veszi meg. Vagy a zafíroknak kötelező legyen előtte 10 italt venniük, hogy ne legyen akkora előnyük, mert kevesebbet költenek italokra a regenerációjuk miatt. Persze ha valaki az általad felvázolt módszer szerinted tökéletes, akkor kérek kampánytámogatást az enyémre is. (Majd még finomítom, más marhaság hirtelen nem jutott eszembe...)

Edit: Látom Te csak összefoglaltad, igaz, hogy a kvízmedál fórumtopikban, nem ott ahová való (bajnoki, miről beszéljünk a következő talin...)
Pontszám: 5.29
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
129. hozzászólás - 2009.12.07. 09:14:01 (Válasz BKay #127 hozzászólására.)
sztem egy sertett kvizmedalfelhalmozot ismerunk most meg a szemelyedben
Pontszám: 8.17
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
130. hozzászólás - 2009.12.07. 09:53:47 (Válasz Miklós #122 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.12.05. 14:38:43
Jerikó: amit írsz, megvalósítható, semmi kivetni valót nem látok benne. A számokat kellene pontosítani, ha jól értem, amit írsz, 2 kvízolimpiánként szinte mindenki kapna egy medált, ez túlzás. 4-5 olimpiába kerüljön 1 medál megszerzése, tehát inkább 250 pont, nem pedig 100 legyen.


Szia!
Az a 2 kvízolimpiánként egy medál kissé túlzás, azokkal a számokkal, amiket írtam, ez csak azoknak sikerülne, akik 50 helyes választ adnak 500 másodpercen belül - ebből a legutóbbi kvíz olimpián volt 5 (v1 világon). Akik már 700 másodperc alatt tudnak csak 50 helyes választ adni, azok 30 pontot kapnának, ami már 4 kvíz olimpiánként egy medál.

De ha nyitott vagy a javaslatra, szerintem Kocos ötletét érdemes lenne alkalmazni, ami azt jelenti, hogy az utolsó X megválaszolt kérdés egyre nagyobb pontszámot kap. Javasolnám a Kocos által írt számokat: 41. helyes kérdésre járjon 1 pont, 42-re 3, 43-ra 5 ... 50-re3 pedig 19. Ez éppen 100 pont és így nagyobb hangsúlyt kap a tökéletesen kitöltött kvíz. A másodpercenkénti 10 büntető szerintem maradhat, de ha soknak találod a kiosztott medálokat, akkor inkább ezt növeld meg, ezzel lehet behatárolni, mekkora időeredményig bezárólag kap pontot valaki.
Szerintem a 100 pontonkénti 1 medál is maradhat, sőt a 34 pontot akár lehet 0,34 medálként is tárolni, akkor nem kell külön figyelni, mikor kell "beváltani".
De ha máshogy érzed helyesnek a számokat, nyugodtan módosíts.
______________________________________

Mivel más is írt javaslatokat kvíz medál ügyben, jó lenne ha minél többen kifejtenék a véleményüket és leírnák, melyik változtatást támogatják (vagy esetleg maradjon-e a régi), hogy ne legyen ebből vita.
Pontszám: 7.89
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
131. hozzászólás - 2009.12.07. 13:40:12 (Válasz Jeriko #130 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2009.12.07. 09:53:47
41. helyes kérdésre járjon 1 pont, 42-re 3, 43-ra 5 ... 50-re3 pedig 19. Ez éppen 100 pont és így nagyobb hangsúlyt kap a tökéletesen kitöltött kvíz. A másodpercenkénti 10 büntető szerintem maradhat

Ez így szerintem a legjobb a lehetőségekhez mérten.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.33
kedvelt tagBKayFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
132. hozzászólás - 2009.12.07. 17:28:17 (Válasz Endyr #129 hozzászólására.)
6 van, ez halmozásnak minősül? Még egyet se adtam el, és persze most már nem is fogok. Egyébként szórakoztatásnak szántam Miklós bejegyzésének kis átírását (amit tőle ollóztam az más betűtípussal szerepel). Lehet nem sikerült jóra, de hogy bárki komolyan vegye azt nem gondoltam volna... Remélem csak lusták voltak elolvasni, mert ha valaki elolvasta és utána gondolta hogy ez komoly... Ott baj van Mindenesetre elnézést hogy a zafíroknak és gyémántoknak semmi büntetés nem jutott eszembe, több időt kellett volna rá fordítanom.

Így biztonsági játékkal szerintem 4 hónap múlva könnyen meg lehet a 12 db, az idő már nem olyan fontos tényező, nem kell kockáztatni a gyors válaszokat. Feltéve ha nem lesz olyan kérdés amire csak rossz esetleg több jó válasz van megadva és tényleg az első 10 kap medált. Kevesebb adrenalin, nem kell annyira pörögni, nincs -akkora- mérgelődés ha nem jön össze az 50, vagy akadozik a NET.

Ha az érem nem adna tápot, nem lett volna ekkora sírás. De valamit azért jelzett volna teljesítményt, hogy akinél van gyorsan olvas, dönt, gépel a keresőbe, és igen, sajnos azt hogy alternatív adatbázis hozzáférése van (Csak a tények kedvéért: Nekem nincs, valószínű a Miklós által is említett adatbázis hozzáférhetőségéről is csak akkor szereztem már tudomást amikor életbe lépett a késleltetés, ha 2 hónappal előbb tudom már lehet meg van a 12 )

Egyébként : Miért kaphat az ember több LE-t játékon kívüli teljesítményért? Semmilyen játékbeli erőforrás nincs mögötte. Így a játékegyensúly (hacsak nincs valami szabályozó mechanizmus beiktatva) borulhat miatta. Ha meg van az a kvízelők becsapása lenne... Nehéz ügy.

Mindegy a Nép szava Isten szava. Csak a hozzátartozó magyarázó szöveg...

Jerikó/Kócos ötlete persze igazságos és könnyen elfogadható. Elismerem, jobb mint az eredeti. De csak játéktechnikailag jelenti ugyanazt a kvízmedált mint a eddigi, mert nem ugyanaz van mögötte (bármi legyen is az ).

Na és akkor még egy :

Dicsőség medál ami elérhetetlen...
A hozzászólást BKay módosította 2009.12.08. 06:34:52-kor
Pontszám: 7.05
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
133. hozzászólás - 2009.12.09. 09:07:54 (Válasz Ariel #126 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.12.06. 13:31:46
Függetleníteni kell őket egymástól, és nem azonos időben rendezni.


Ezt nem hiszem, hogy könnyű lenne megvalósítani, de ha meg is lehetne csinálni, akkor is megvan a lehetőség arra, hogy valaki regisztrál egy új karaktert, megcsinálja az olimpiát vele, majd törli, csinál egy újabb karaktert, azzal is megcsinálja, és így tovább, amíg a legtöbb kérdésre összegyűjti a választ, majd szépen belép a fő karakteréhez, és lazán eléri az 50 helyes választ. Az ilyet csak azzal lehet kizárni, hogy teljes adatbázist használnak az olimpiához. Ez előnyt jelent az adatbázist használóknak? Igen, a jelenlegi formában igen, de erre megoldás lehetne amit leírtam korábban, csak hát az ugye nem érdekel senkit.
Pontszám: 5.81
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
134. hozzászólás - 2009.12.09. 09:41:32 (Válasz Quint #133 hozzászólására.)
Idézet: Quint - 2009.12.09. 09:07:54
Ezt nem hiszem, hogy könnyű lenne megvalósítani, de ha meg is lehetne csinálni, akkor is megvan a lehetőség arra, hogy valaki regisztrál egy új karaktert, megcsinálja az olimpiát vele, majd törli, csinál egy újabb karaktert, azzal is megcsinálja, és így tovább, amíg a legtöbb kérdésre összegyűjti a választ, majd szépen belép a fő karakteréhez, és lazán eléri az 50 helyes választ. Az ilyet csak azzal lehet kizárni...


Miért kell kizárni?
- Valaki eleve több világon játszik. megcsinálja a kvízt egyik, mások, harmadik stb. karakterével - egyértelmű, hogy az utolsóval már nagyobb esélye lesz.
- Egyszerűen felírom a szövetségem fórumára, milyen kérdéseket kaptam (elég csak a szivatósakat, azokra úgyis emlékezni fogok). A többi tagnak már nagyobb az esélye.
- Összehívom haverjaimat (főleg ha ők szintén VU-znak). Leülünk 5-en, és egymás után megcsináljuk közösen mindegyikünk kvízét. Aki tudja az aktuális kérdésre a választ, beüvölti. Minél többen vagyunk, annál jobb.
- Könyveket, wiki-t olvasok. Ez is növeli a kvíz-eredményemet.

Biztos, hogy ezeket a dolgokat ki kell szűrni? Már csak azért is, mert szerintem nem tudod megtenni.
Pontszám: 7.34
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
135. hozzászólás - 2009.12.09. 10:33:06 (Válasz Jeriko #134 hozzászólására.)
Amit írtam, az egy durva exploit, lehetőség a csalásra, főképp mivel a multizást se nagyon ellenőrzik...tényleg meg kell magyaráznom, hogy ezt miért kellene kizárni? Amiket te írsz, azokat nem föltétlenül kell kizárni, az csak mellékhatás, hogy azokat is megnehezítenénk ezzel. De egyébként a kvízolimpia amúgy is egyéni műfaj, szóval nem olyan nagy baj, ha valaki főképp a saját tudására, gyorsaságára kell, hogy alapozzon, és nem mások által lesz eredményes.

Az, hogy minden világon megcsinálja valaki a kvízt, valóban nem nagy gond, hiszen az még mindig egyéni eredmény lesz, nem csapatmunka. Ez egy olyan előny, amely tényleg bárki számára adott.

De elsősorban az exploitot akarom kizárni, a többit elég megnehezíteni.
Pontszám: 5.81
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
136. hozzászólás - 2009.12.09. 22:05:51 (Válasz Miklós #122 hozzászólására.)

Ez is 2,5 évet jelent 12 kvízmedálhoz, mint a helyes kvízválaszokon alapuló ötlet.
{50 kvízpont 2 hetene, 250 kvízpont 2,5 hónap, 12*2,5=30 hónap=2,5 év}

Csak emellett nem lehet kvízmedált gyűjteni az olimpiával.

De ez is egy szimpatikus ötlet.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.63
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
137. hozzászólás - 2009.12.16. 17:57:48
MOst pontosan hogy működik a rendszer? Mert a 3-2-1-es díjazási módszer az megváltozott, viszont konkrétumot nem találtam erről. Be lett vezetve a kvízpont rendszere, vagy maradt minden a régiben?
Pontszám: 7.79
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
138. hozzászólás - 2009.12.16. 19:07:03 (Válasz Ywgarrd #137 hozzászólására.)
igen.
Pontszám: 5.70
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
139. hozzászólás - 2009.12.16. 19:45:42 (Válasz winnie #138 hozzászólására.)
Köszönöm a választ. És a szerzett kvízpontokról hol tudok tájékozódni? Mi a végső képlet ami alapján jár(nak) a pont(ok)? Vagy ne is keressem, mert 630 másodperc alatti 45 helyes válaszért nem jár pont? Ha mégis, akkor ez hol van feltüntetve?
Pontszám: 7.71
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
140. hozzászólás - 2009.12.16. 20:05:58 (Válasz Ywgarrd #139 hozzászólására.)
Ywgarrd kvízpont gyűjtő rendszerről nem volt még hivatalos hír, Miklós csak annyit írt, hogy neki tetszik az ötlet. Amint kész lesz szerintem kirakja a friss hírek közé. Mondjuk a végeredmény meglepett én azt hittem az első két hely továbbra is több érmet kap (+7 új helyezett) de ez se rossz és végre a klánba is esett egy medál.
Valamit kaphatna az is akinek már kigyűlt a medálja de jól szerepelt. Nem kell, hogy táp legyen (Kvíz nagykereszt etc.) ami csak a karlapon van dísznek.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 7.33
Oldal: 12345678
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!