Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: Kvízmedál, ami elérhetetlen
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
81. hozzászólás - 2009.11.21. 17:58:47
Nekem a kvízolimpia a Végzetúron belül egy kis szeánsz készülgetek előtte lenyomom a v3-as vadászkarival is hátha segít. Aztán jön az éles v1-es a kapkodás eddig a legjobb eredményem most volt 49 jó válassz 366 sec alatt. ha kikeresem az elbukott kérdést akkor meg valószínűleg az időből csúszom ki. Nagyon örülnék ha mindenki kapna medált viszont akkor elvenné a varázsát (nálam még megvan nem számít, hogy nem nyertem).

Tényleg jó lenne ha többen kapnánk kvízmedált de én automatikusan nem osztanám a jó kvízválaszok után.
Támogatom az ötletet amit már valaki felvetett:
1.) Aki 50 helyes választ ér el az kapjon medált, ha egy bizonyos időintervallumon belül van (mondjuk 500 másodperc)
vagy limitálva és kibővítve a toplistát 10 főig.
2.) Aki nem jut be az top 3-ba de 50 helyes jó válasza volt kap egy medál darabot. 3 medáldarab kell egy kvízmedálhoz. A medáldarabok nem adnak bónuszt csak szerepelnek a karakterlapon
a.) időhöz kötött
b.) helyezéshez kötött

Az értékek hasra ütésre születtek rugalmasan változtathatóak.

Szerk.: elkörmölés
A hozzászólást Freez módosította 2009.11.21. 17:59:51-kor
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 8.20
fórumozóKrobFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
82. hozzászólás - 2009.11.22. 13:33:25
A kvízolimpiával csupán azt díjazzák, vagy díjaznánk, aki rákeres a problémás kérdésekre, illetve gyors a netje... nekem nem a leggyorsabb, egyszer sikerült elérnem az 50 jó kérdést, asszem a v2-n, de csupán hatodik lettem... erről ennyit, pedig gyors voltam (nem kerestem rá a válaszokra) és szerencsés a kérdések tekintetében, csak a netem volt a kellőnél lassabb.
Így sem sikerült, azóta már nem is reménykedem és nem is érdekel...
Pontszám: 5.24
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
83. hozzászólás - 2009.11.22. 13:40:47 (Válasz Krob #82 hozzászólására.)
Idézet: Krob - 2009.11.22. 13:33:25
azóta már nem is reménykedem és nem is érdekel...


Az azért érdekeljen, hogy minden egyes vadászatodnál 12% hátrányt kapsz. Mert erről van szó ebben a topikban.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.46
fórumozóKrobFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
84. hozzászólás - 2009.11.22. 13:49:49
Elfogadtam... bele kell törődni!
Olyan ez, mint az ősköves cuccok, ha szeretnéd, akkor váltod az ősköveket. A kvízmedál meg: ha szeretnéd, akkor gyorsabb netbe kellene invesztálnod... ennyi!
Pontszám: 5.24
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
85. hozzászólás - 2009.11.22. 13:52:46
Csak kíváncsiságbó: tud valaki olyan konkrét esetet, hogy valaki váltott már be kvízmedált dukátra?
Pontszám: 7.53
fórumozóKrobFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
86. hozzászólás - 2009.11.22. 13:55:37
Olyan már volt, hogy valaki nem kapott kvízmedált, mert 12 volt már neki és a negyedik helyezett vitte el...
Pontszám: 5.24
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
87. hozzászólás - 2009.11.22. 14:14:44 (Válasz Jeriko #85 hozzászólására.)
Persze, aukcióhoz kellett egy szövetségi társamnak. (Nem 12 volt neki.)
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.46
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
88. hozzászólás - 2009.11.23. 00:31:50 (Válasz Krob #82 hozzászólására.)
Idézet: Krob - 2009.11.22. 13:33:25
csak a netem volt a kellőnél lassabb.


Csatlakozom.
Nekem például mobilnetem van, és minden kvízválasznál 2-3 mp a klikk után amíg beadja az újat. Jobb esetben. Ha kicsit akad éppen, akkor meg tépem a hajam.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.44
népszerűAndrew89Férfi
Végzetúr
68 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
89. hozzászólás - 2009.11.23. 02:53:27
Nos, most az egész topikot végigolvasva csak annyit mondanék, hogy mondjuk Miklós is tegye meg ugyanezt. Van itt egy-két jó gondolat.
Én speciel a kvízmedálok eladhatóságát szüntetném meg. A többi sem rossz ötlet, de ez idővel sokat javítana a jelenlegi igazságtalanság-érzésen, ami elsősorban az adatbázis-csalókkal szembeni tehetetlenségből fakad (tisztelet a - szerintem kevés - kivételnek, akik becsületesen is elég ügyesek/okosak/gyorsak a dobogóra álláshoz).
S amondó vagyok, de akik egy ilyen szintű játékot képesek voltak elkészíteni, nem foghat ki egy olyan szintű programátírás, mint ez. (Habár a dolgot jelentősen megnehezíti, hogy az illetékesek még csak ide sem bagóznak... )
Karakterem: Voleron, V1, Dawn of fire

A hatalmon levők nem félnek az igazságtól. Ellenkezőleg, bátran harcolnak ellene.
Pontszám: 8.48
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
90. hozzászólás - 2009.11.23. 11:52:18
Na igen, kvízmedál. Abban igaza van a lázadás elleni lázongóknak, hogy az entitásnak a célja is az, hogy triászt mindenkinek, nem kéne ebből is tömegtápot gyártani. Annak ellenére, hogy nekem sincs egy se, és nekem is nagyon jól jönne...
Viszont az egyértelműen látszik, hogy a kvízolipmia hiába egy - eleinte jól - működő dolog, most már semmi köze a tudáshoz. Semmi köze ahhoz, hogy mennyire vagy okos, művelt, sokkal inkább ahhoz, hogy egy szűk réteg számára elérhető adatbázisból melyiküké lesz a 3, illetve a 2,1 medál.
Ami azonban anélkül elvárható a játékvezetéstől, hogy siránkozásnak hangzana és azt sugallná "még több tápot mindenkinek, de főleg nekem...!", azt hiszem az, hogy amíg nem találnak ki egy megoldást (voltak erre remek ötletek a nem eladhatóságtól a mindenki által elérhető medálokig, majd választanak egyet), addig függesszék fel a kvízolimpiát, ne tömjük tovább medállal az adatbázisból lekérdezőket, mert az olimpiának már rég ez az egyetlen hatása!
Csak történjen már valami, ne tegyünk úgy, mintha ez az egyébként remek ötlet kiválóan működne.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.26
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
91. hozzászólás - 2009.11.23. 13:05:00 (Válasz Jeriko #85 hozzászólására.)
Én adtam el, bérletért 4 db-t kereken. Az az első bérlet volt V3-on valami 80 dukátért.

Az akkor bőven jó volt.
Pontszám: 5.51
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
92. hozzászólás - 2009.11.24. 21:31:36 (Válasz Andrew89 #89 hozzászólására.)
Idézet: Andrew89 - 2009.11.23. 02:53:27

(Habár a dolgot jelentősen megnehezíti, hogy az illetékesek még csak ide sem bagóznak... )


Ez az amit én sem értek. Pénteken írtam Miklósnak, amiben kértem, hogy nézzen rá erre a topicra...
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 8.73
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
93. hozzászólás - 2009.11.24. 21:46:07 (Válasz Ezüstszél #92 hozzászólására.)
logikus. ha nem ír be ide, akkor ide sem nézett. szerintem rágd át magad még egyszer ezen a gondolatmeneten.

vagy majd beír ide, vagy az egész téma felesleges kukacoskodás és jó a rendszer ahogy van.
Pontszám: 3.37
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
94. hozzászólás - 2009.11.24. 21:59:39 (Válasz winnie #93 hozzászólására.)
Ha idenézett, de nem írt semmit, azt nagy fokú udvariatlanságnak tartanám (még ha felesleges is ez a topic), mivel külön írtam is egy levelet neki, amiben (udvariasan) megkértem, hogy nyilvánítson véleményt.
Ezt viszont nem feltételezem, marad az, hogy még nem nézte meg a topicot. Ennek több oka lehet, de péntek óta eltelt 4 nap.
Talán megengedhetek magamnak egy kevés fejcsóválást.

Nem túl szerencsés leszólni mások logikáját, ha magad sem gondolod végig amit leírsz...
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 8.74
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
95. hozzászólás - 2009.11.26. 14:01:51 (Válasz Ezüstszél #94 hozzászólására.)
Most szombaton van találkozó, rengeteg dolog lehet azzal kapcsolatban HKK új kieg is van. Az lenne a furcsa nekem, ha ezzel a témával foglalkoznának most.
Pontszám: 8.87
népszerűAndrew89Férfi
Végzetúr
68 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
96. hozzászólás - 2009.11.27. 02:36:25 (Válasz Kundi #95 hozzászólására.)
Sajnos ott a pont! Apropó, találkozó... Én magam nem tudok elmenni, de ha valaki közületek ellátogatna rá, megemlíthetné Miklósnak a kvízolimpia gyökeres megreformálásának égető mivoltát! Ideje lenne felhívni a figyelmét "néhány" ezer játékos közös problémájára!

Önként jelentkező?

(Jé! Már ennyi az idő? Megyek is aludni gyorsan... )
Karakterem: Voleron, V1, Dawn of fire

A hatalmon levők nem félnek az igazságtól. Ellenkezőleg, bátran harcolnak ellene.
Pontszám: 7.18
kedvelt tagQuintFérfi
Végzetúr mester
255 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
97. hozzászólás - 2009.11.27. 10:25:04
A legnagyobb probléma az, hogy egy szűk kérdéshalmazból kerülnek ki az olimpiára a kérdések. Ha ezt kibővítenék a teljes adatbázisra, máris nehezebb lenne a dolog. Ehhez még hozzá lehetne venni azt is, hogy ne 18 másodperc legyen egy kérdés megválaszolására, hanem csak 2 vagy 3. Na persze, ettől hátrányban lennének azok, akiknek lassabb a netjük, de erre lehet olyan megoldást találni, hogy a kérdéseket ne egymás után, hanem egyszerre, kérdőív stílusban mutassa a lap, és a teljes "kérdőív" kitöltésére legyen mondjuk 100-150 másodperc. Így az se veszít túl sokat, akinek lassú netje van, és mégis korlátoznák valahol a keresgélést, mert ugye egy google ablakba átváltani és keresni kb. 2 másodperc ha nem több, ugyanez fennáll gondolom más külső adatbázis esetében is, így nem érné meg azzal foglalkozni, mert könnyen ki lehet szaladni az időből.
Pontszám: 7.77
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
98. hozzászólás - 2009.11.28. 17:14:48
Egy ötlet kvíz olimpiára:
Az olimpián lehessen kvízpontokat gyűjteni (aki kap medál, az nem kap kvízpontot): minden kérdés 2 pont, minden eltelt 10 másodperc -1 pont. Így aki 500 másodperc alatt válaszol 50 helyes kérdésre, 50 pontot kap (pont nem mehet mínuszba, a legkisebb szerezhető mennyiség 0). 900 másodperc alatt 49 jó kérdés 8 pontot ér (2*49-900/10).
A szerzett pontok összeadódnak több olimpián. Akinek összegyűlt 100, automatikusan kap egy kvízmedált.

Meg lehet csinálni úgy, hogy megmarad a jelenlegi verzió is (első 3 helyezés fix nyeremény - akkor ők nem kapnak pontot) vagy úgy, hogy csak pontosztás van.
Szerintem elég jó rendszer, és nagyon könnyen megvalósítható.
Pontszám: 9.00
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
99. hozzászólás - 2009.11.28. 17:26:01 (Válasz Jeriko #98 hozzászólására.)
Viszont továbbra sem oldja meg a "lassú a netem" problémát.

Találkozón nem került szóba a kvízmedálok témája?
A megbeszélésre már nem maradtam.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.53
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
100. hozzászólás - 2009.11.28. 17:50:06 (Válasz Ezüstszél #99 hozzászólására.)
De.

Miklós azt mondta, hogy a rendszert magát semmiképp nem akarja bolygatni, de azt felírta, hogy ne lehessen a medálokat eladni.

Az 50 helyes válasznál automatikus medált kizárta.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.97
Oldal: 12345678
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője