Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678
Szerző
Topic neve: Kvízmedál, ami elérhetetlen
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Kvízmedál, ami elérhetetlen
1. hozzászólás - 2009.11.17. 20:41:37
Régi problémámra szeretnék megoldást találni/javasolni ebben a topicban.

Anno, amikor elkezdtem a játékot, a kvízolimpia barátságosnak tűnt. Igaz, voltak nálam sokkalta gyorsabb emberek, akik rendre a top-ban végeztek, de idővel esélyét láttam annak, hogy szépen elérik a maximumot, és talán nekem is csurran-cseppen 1 kvízmedál.
Azóta azonban, hogy az Aukciós Házban a kvízmedálok eladhatóvá váltak 10 dukátért, ez a lehetőség sajnos végleg bezárult azok előtt, akiknek kicsit lassabb a netjük, nincs géppuskaujjuk, esetleg nem online wikipédia a fejük.
Igaz van kvízmedálos tétel is az aukción, de ahhoz egyrészt rengeteg dukát kell, másrészt meg csak egyvalaki kapja meg egyszerre.

Amit én javasolni szeretnék, az a következő:
Helyes kvízválaszok számának függvényében is juthasson bárki kvízmedálhoz. Én "1000 helyes kvízválasz = 1 kvízmedál" arányra gondoltam. Ezzel 12000 helyes kvízválasz esetében érné el az ember a maximumot, 1000 helyes válaszonként pedig megjelenne valamelyik menüben az "Átveszek x kvízmedált" gomb, elkerülendő a "túlcsordulást".

A 12000 helyes kvízválasz elég tetemes mennyiség, viszont belátható időn belül elérhető. (75. szinten már találtam több ilyen karaktert.) Ha úgy vesszük, hogy minden vadászat esetében jó a válasz, akkor 1000(=50*20) vadászat, azaz 20 nap kell egy prémiumos, 57-es elementáris fúzióval rendelkező karakternek 1 db új kvízmedálra. Ez talán még nem túl nagy dukáttermelés.

Vélemény?

Edit:
Awenhai ötletét alapul véve egy kevésbé "gyors" kvízmedálszerzési metódus:

Rendre 1000, +1500, +2000, +2500, ... helyes válaszért járna új medál. Így 45000 helyes válasszal lehetne elérni a 12 kvízmedált. A mostani topnál (bár nem néztem végig mindenkit) olyan 18k körül mozog a helyes válaszok száma.
Így alacsonyabb szinten a szorgalmasak hozzá tudnak jutni néhányhoz, később pedig egyre nehezebben. Így elértéktelenedni sem fog a kvízmedál.
Kis áttekintés:A 10000. helyes válasznál jönne az 5. kvízmedál, 22000. helyes válasznál jönne a 8., 32500. helyes válasznál a 10., végül a 45000. után a 12.
A hozzászólást Ezüstszél módosította 2009.11.18. 21:54:11-kor
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 9.60
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
2. hozzászólás - 2009.11.17. 20:46:40 (Válasz Ezüstszél #1 hozzászólására.)
Helyes kvíz-válaszok: 16.942

akkor en kapnek 12-t instant, es el is tudnek adni belole 4et rogton 40 dukatert?
az 1000 mindenkepp egy alacsony szam es nagyon gyorsan ki lehet maxolni. Azonkivul egy ujabb dukattermelo opcio, amivel a top jarna nagyon jol (persze ez utobbi ellen nem tiltakozom, ha mar eroltetni akarjatok )

sztem vagy drasztikusan nagy szam kell 1 medalhoz (~5000), vagy inkabb maradjon igy ahogy van most. az 1000et semmikepp.
Pontszám: 8.40
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
3. hozzászólás - 2009.11.17. 20:58:39
20 naponta 10 aranydukát számomra nem tűnik túl nagy tápnak.
Neked pedig lenne +40 dukátod egyszeri juttatásként. A mostani aukciós árakhoz képest nem egy nagy szám.

Az 1000 helyes válasz pedig annyiban jó, hogy alacsonyabb szinteken is elérhetővé válik egy-két medál.

Neked jó, mert már megvan a 12000+ helyes válaszod. De a játékosok zömének nincsen meg. Persze nincs kőbe vésve az 1000-es szám sem. Lehet 1500 is, de afölé nemigen mennék, hogy alacsonyabb szinten is legyen értelme.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.19
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
4. hozzászólás - 2009.11.17. 21:02:15 (Válasz Endyr #2 hozzászólására.)
Ha az entitások azért kerültek be, hogy idővel behozható legyen bárki számára a Rubin Triász/Zafír csillag bónusza, akkor jogos a felvetés, hogy a kvízolimpia hasonló nagyságú tápot adó medálja is elérhető legyen nagyon kemény munkával bárki számára.

Alternatív lehetőségként mindenképpen csinálni kell valamit a kvízolimpiával, mert a mostani helyzet nevetséges. Illetve már márciusban nevetséges volt, azóta csak 50 helyes válasszal lehet top10-be kerülni, de manapság már 500 secen belüliek vannak csak ott. Pedig az ötlet maga remek volt...
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9.03
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
5. hozzászólás - 2009.11.17. 21:19:34
üdv

Sajnos mi is többen úgy vagyunk v1-es, ill. v3-as szövetségben, hogy már neki se állunk a kvízolimpiának, vagy csak az LE-ért max. Többször sikerült már az 50 kérdésre válaszolnom, de míg én 500 mp alatt csináltam meg, addig más 350! alatt. Komolyan semmi értelmét nem láttam egy idő után, hogy foglalkozzak az egésszel.
És azért valljuk be, 10 medál, de akár már 5 is ultra nagy táp..

És nem a tudás dönt sok esetben, hanem az, hogy hány emberrel tudsz összeülni, akik gyorsak a neten való keresgélésben, hogy egyszerre megcsinálják...

Ha lenne valami alternatíva a medál szerzésre, az sok kissrácnak csalna mosolyt az orcájára

üdv
maci
Pontszám: 8.11
népszerűMcGeeFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
6. hozzászólás - 2009.11.17. 21:33:32
Lehetne visszatérni az eredeti koncepcióhoz is, hogy egy karakter pályafutása során összesen 12 (eredetileg 25) kvízmedált szerezhessen és eldöntheti, hogy az 1%LE/kvízmedált használja a vadászatai során vagy eladogatja dukátért az aukciós házban. Így előbb-utóbb mások is odaférnének...
Pontszám: 9.16
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
7. hozzászólás - 2009.11.17. 22:04:05
Az a cucc amiert megeri eladni a kvizmedalt, az tul tapos. Jelenleg szerintem nincs is ilyen.
Viszont jo modositas lenne, ha
1/ 12-nel tobb kvizxmedalt semmikepp nem lehet szerezni (akkor sem ha eladsz belole)
vagy ami meg egyszerubb
2/ kivenni a kvizmedal eladhatosagat.

Itt jegyzem meg, hogy a bajnoki medal eladhatosagat is ki kene venni.
Pontszám: 6.10
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
8. hozzászólás - 2009.11.17. 22:04:49 (Válasz Mortimer #4 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.11.17. 21:02:15
Ha az entitások azért kerültek be, hogy idővel behozható legyen bárki számára a Rubin Triász/Zafír csillag bónusza, akkor...


Nem ezert kerultek be.
Pontszám: 6.10
fórumozóMcPaulFérfi
Végzetúr tehetség
159 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
9. hozzászólás - 2009.11.17. 22:11:07
Nagyon megszivlelendo otlet.
Kiegeszitenem, hogy igy semmikeppen se lehessen 12nel tobbet szerezni. Sajnos mar az adatbazisok koraban elve nem a jatekosok tudasa dont, hanem hogy mekkora adatbazist ismernek...
Pontszám: 7.62
kedvelt tagDamageFérfi
Végzetúr mester
436 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
10. hozzászólás - 2009.11.17. 22:15:20 (Válasz Kocos #8 hozzászólására.)
100 játékosból 99 azt mondaná, hogy "DE".
A maradék 1 jelképezi a TOP vagy "egyedi igényű" játékost az arányban.

A legegyszerűbb megoldás az eredeti problémára szerintem az lenne, ha nem az aktuálisan meglevő, hanem az eddig megszerzett medálokat számolná a rendszer.
Aki szerzett már 12 medált pályafutása során, annak Zsiszlát az olimpiáról.
A hozzászólást Damage módosította 2009.11.17. 22:17:11-kor
Válaszd ki az 1-est, kattints az "Értékelem"-re, örülj.
Pontszám: 8.88
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
11. hozzászólás - 2009.11.17. 22:32:52 (Válasz Kocos #7 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.11.17. 22:04:05

Itt jegyzem meg, hogy a bajnoki medal eladhatosagat is ki kene venni.


Ha valaminek az eladhatóságát ki kéne venni, akkor az az epikus tárgyaké lenne... Ugyan berakták, hogy 10 után csökkenő értékben adhatod el, de könyörgöm, epik farm szövi nélkül mégis kinek van nemhogy 10+, de akár csak 3+ epikusa ?? Ez a módosítás csak nagyon hosszú távon oldja meg a problémát, sajnos az elkövetkezendő kb 2 évben ha az ember akar valami komolyabbat aukcióról, akkor epiket KELL farmolnia...
Bajnokit havonta lehet szerezni, HA jó a karaktered, és tudsz is győzni a hasonlóan jók ellen. =25 dukát.
Epik cucc, 10*10 dukát, utána 9, 8 ,7 stb. epiket meg talán naponta lehet ütni?

Szóval miért kéne kiszedni a bajnoki eladhatóságát ?
A hozzászólást Cavalorn módosította 2009.11.17. 22:36:54-kor
Pontszám: 6.59
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
12. hozzászólás - 2009.11.17. 22:39:58 (Válasz McPaul #9 hozzászólására.)
Idézet: McPaul - 2009.11.17. 22:11:07
Kiegeszitenem, hogy igy semmikeppen se lehessen 12nel tobbet szerezni. Sajnos mar az adatbazisok koraban elve nem a jatekosok tudasa dont, hanem hogy mekkora adatbazist ismernek...


Ez marhasag. Szeretik hangoztatni akiknek nem megy, multkor Anababa dobogos helyezesenel jelen voltam, semmilyen adatbazist nem hasznalt. Nekem is osszejott mar adatbazis hasznalat nelkul 17 medal (plusz ketto a talalkozon, ahol az adatbazis eleve kizart).
Pontszám: 4.68
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
13. hozzászólás - 2009.11.17. 22:41:16 (Válasz Damage #10 hozzászólására.)
Idézet: Damage - 2009.11.17. 22:15:20
Aki szerzett már 12 medált pályafutása során, annak Zsiszlát az olimpiáról.


Nenene! Maradjon ahogy most van. Reszt vehet, nyerhet, de nem kap kvizmedalt, hanem azt a kovetkezo ember kapja meg.
Pontszám: 8.90
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
14. hozzászólás - 2009.11.17. 22:45:51 (Válasz Cavalorn #11 hozzászólására.)
Idézet: Cavalorn - 2009.11.17. 22:32:52
Idézet: Kocos - 2009.11.17. 22:04:05

Itt jegyzem meg, hogy a bajnoki medal eladhatosagat is ki kene venni.


Ha valaminek az eladhatóságát ki kéne venni, akkor az az epikus tárgyaké lenne... Ugyan berakták, hogy 10 után csökkenő értékben adhatod el, de könyörgöm, epik farm szövi nélkül mégis kinek van nemhogy 10+, de akár csak 3+ epikusa ??


Hat 3+ azert sokaknak. Peldanak okaert mi ugye 140 epikusnal jarunk. Ha leosztod 35-tel, akkor kijon 4 atlagban. Es nem is vagyunk 35-en.
De az igazan nagy keszletek az olyan keriknal vannak (farmszovi nelkul), akik szintben kimagaslanak a szovetsegukbol. Lattam ilyen karit, siman volt nala 10+ epikus targy. Egyszeruen azert, mert a szovi tobbi resze az epikushoz hozzaszagolni sem tud. Lefogadon winnie-nek is van vagy 15 cucca.

Ugyanakkor most, hogy itt az entitas is, hamar ossze fog jonni a 10 targy es ez osszesen 100 dukat. Amit idovel lenyegileg fixen mindenki megkap.
Pontszám: 8.35
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
15. hozzászólás - 2009.11.17. 22:50:27 (Válasz Cavalorn #11 hozzászólására.)
Idézet: Cavalorn - 2009.11.17. 22:32:52
Idézet: Kocos - 2009.11.17. 22:04:05

Itt jegyzem meg, hogy a bajnoki medal eladhatosagat is ki kene venni.


Ha valaminek az eladhatóságát ki kéne venni, akkor az az epikus tárgyaké lenne... Ugyan berakták, hogy 10 után csökkenő értékben adhatod el, de könyörgöm, epik farm szövi nélkül mégis kinek van nemhogy 10+, de akár csak 3+ epikusa ?? Ez a módosítás csak nagyon hosszú távon oldja meg a problémát, sajnos az elkövetkezendő kb 2 évben ha az ember akar valami komolyabbat aukcióról, akkor epiket KELL farmolnia...
Bajnokit havonta lehet szerezni, HA jó a karaktered, és tudsz is győzni a hasonlóan jók ellen. =25 dukát.
Epik cucc, 10*10 dukát, utána 9, 8 ,7 stb. epiket meg talán naponta lehet ütni?

Szóval miért kéne kiszedni a bajnoki eladhatóságát ?


Amit mar sokan leirtak azert: mert aki bajnokit nyer az eleg tapos ahoz, hogy ne kelljen tovabb tapolni.
Pontszám: 8.68
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
16. hozzászólás - 2009.11.17. 22:58:57 (Válasz Kocos #14 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.11.17. 22:45:51

De az igazan nagy keszletek az olyan keriknal vannak (farmszovi nelkul), akik szintben kimagaslanak a szovetsegukbol. Lattam ilyen karit, siman volt nala 10+ epikus targy. Egyszeruen azert, mert a szovi tobbi resze az epikushoz hozzaszagolni sem tud. Lefogadon winnie-nek is van vagy 15 cucca.


Elég szomorúnak tartom, hogy vannak olyan szövik (és sajnos ezt többektől hallottam), ahol általános hogy a nagy szövitagok inkább benyelik a 15. epiktárgyat, mintsem a "kicsik" (akik lehet más szöviben nagynak számítanának) megkaphassák az elsőt vagy lecserélhessék első (mondjuk) chara din szimbólumukat. Oké hogy kincspontrendszer, de létezik erkölcs is a világon. Én a nélkülözők helyében széles ívben kerülném ki ezeket az szövetségnek csúfolt egyesületeket... Mert hál istennek azért vannak korrekt szövik is.

Hogy ne legyek OFF:
A kvízolimpiára talána a nevetséges a legszalonképesebb jelző azok közül ami az eszembe jut. Most az egyik szövitársunk pl hibátlanra telejsített, az egész szövi (már a naívabbak) tördelte a kezét, hogy mi lesz és hát szegénykám a >800 sec-ével még a futottak még kategóriába sem volt elég. Bár egyetértek a fenti felvetésekkel, azonban semmiképpen nem tartom jó ötletnek, hogy na msot akkor kvízmedált mindenkinek (a fenti felvetés kb ezt takarja). Bár a zafírcsillagot/rubintriászt mindenkinek mozgalom (mely végső verzió szerint entitás néven terjedt el a köztudatban) is megvalosult, szóval látok esélyt ha nyittok pár topicot, indítványoztok egy petíciót, esetleg nyittok egy szavazást, akkor lehet belőle valami.

Én mindenképpen akvízolimpia rendszerét reformálnám meg. Pl külön erre fentartott adatbázis, mely havonta frissül/lecserélődik, talán 2hetenkéntiről havi 1-re raknám. Szerintem elég a max 10 medál és az eladhatóságán is lehet kellene formálgatni (pl epikhez hasonlóan egyre kevesebbért, esetleg sehogysem lehet, stb).
A hozzászólást Aurri módosította 2009.11.17. 23:07:48-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.92
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
17. hozzászólás - 2009.11.17. 23:02:44 (Válasz Kocos #15 hozzászólására.)
author=Kocos date=1258494627
Amit mar sokan leirtak azert: mert aki bajnokit nyer az eleg tapos ahoz, hogy ne kelljen tovabb tapolni.


Ha már sokan leírták ezt, akkor azt szeretném kérni mindenkitől, hogy itt már ne legyen leírva, mert off-topic. Ahogyan az epikus kincsek eladása is, és a dukátok túltengése úgy általában.

Speciel a kvízmedálok problémáját kivesézendő indítottam ezt a topicot, és ebben szeretnék valamilyen végkifejlet felé haladni.
A hozzászólást Ezüstszél módosította 2009.11.17. 23:03:36-kor
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.21
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
18. hozzászólás - 2009.11.17. 23:06:41 (Válasz Cavalorn #11 hozzászólására.)
Ha kivennék a kvízmedálok eladhatóságát, az jó lenne.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.11.17. 23:09:02-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.38
népszerűMcGeeFérfi
Végzetúr
97 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
19. hozzászólás - 2009.11.17. 23:07:00 (Válasz Kocos #13 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2009.11.17. 22:41:16
Idézet: Damage - 2009.11.17. 22:15:20
Aki szerzett már 12 medált pályafutása során, annak Zsiszlát az olimpiáról.


Nenene! Maradjon ahogy most van. Reszt vehet, nyerhet, de nem kap kvizmedalt, hanem azt a kovetkezo ember kapja meg.


Nanana! Jelenleg ez csak elméletben van így. Akinek már van 12 medálja, olimpia előtt elad 3-at és ha nyer megint kap 3-at.
Pontszám: 8.06
népszerűEzüstszélFérfi
Végzetúr mester
980 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kvízmedál, ami elérhetetlen
20. hozzászólás - 2009.11.17. 23:09:52 (Válasz McGee #19 hozzászólására.)
Szerintem Kócos úgy értette, hogy ne lehessen eladni a medálokat, vagy aki már 12-t szerzett az ne szerezhessen többet, de LE-ért még olimpiázhasson.
Chaotic good and lawful evil.
Pontszám: 7.21
Oldal: 12345678
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője