Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Mi nem tetszik a kalandokban?
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
301. hozzászólás - 2009.11.25. 01:23:49
Felvettem +5 meggyőzés adó tárgyat, hogy könnyebb legyen a küldetés. De valami miatt ezeket nem számolja a rendszer a próbáknál, csak ami szakértelemből jön. (maradt 0) Ez miért van?
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.71
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
302. hozzászólás - 2009.11.25. 06:46:49 (Válasz Kocos #294 hozzászólására.)
Szervusztok!

Idézet: Kocos - 2009.11.23. 11:39:43
Idézet: Awenhai - 2009.11.23. 08:34:21
Szervusztok!

Ahogy olvasom, egyre inkább úgy tűnik, hogy a program sima számtani átlagot használ... ez pedig jelen esetben hiba, mert ugye van két-három alak mondjuk 170-er Tudatturbóval, míg az átlag 60 és 100 között tartja, mert feljebbtolni egyelőre drága... és amiatt a néhány kilógó érték miatt mindenki néz, mint Rozi a moziban, és elbukik mindent. Az ok, hogy a számtani átlag egyszerúen számítható. :-(

Medián kellene inkább, az lekapja az ilyen szélsőségeket, ami miatt az ember idegrohamokat kap... de azt meg nem olyan egyszerű leprogramozni.


Nalunk a problema pontosan azzal van, hogy a becslesi modszer amivel Miklos kiszamolja a szintre eso elvart ertekeket nehany esetben eleg csunyan csalnak.

A szamtani atlaggal nem tudom mi a gondod, ha van 10 ember 100-as turboval es 2 170-essel, akkor az atlag 111. Ettol meg nem kell nezni, mint Rozi a moziban. Ebbol lesz egy 130 koruli proba, ami boven megoldhato.


Khmm... Kócos, azt hiszem, most nagyon nem látod jól a dolgokat.

Úgy számolj, hogy az általad megadotthoz még van 40 karakter, akinek 60-as, és 100, akinek kevesebb, mondjuk 20.

És jelenleg ehhez van a 130-as próba. Megoldható? Annak a kettőnek biztosan. A tíznek talán... a többinek kristálypont-hegyekkel sem.
Ez a gond, ezért probléma az egy-két túlfejlesztett tulajdonság. A taktikájában ugyan fontos szerepe van, de a kalandozásban mindenki mást csúnyán hátráltat, matematikailag is ellehetetleníti a karaktert, nem csak játékszinten.

Nem hiszem, hogy élvezet lenne az, hogy mindig ugyanazt a három kalandot csinálod meg, mert a többi az egyébként erős karaktered számára megoldhatatlan. (Bár az optimalizálás sem érthető számomra.)
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.57
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
303. hozzászólás - 2009.11.25. 06:55:07
77. szintű tanulás próba

még 1 érdekes próba
V1:Eliteninja
Pontszám: 4.71
népszerűLanmandragoranFérfi
Végzetúr mester
5171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
304. hozzászólás - 2009.11.25. 11:49:20 (Válasz Awenhai #302 hozzászólására.)
Awenhai, éppen a felhozott példád bizonyítja hogy nem sima átlagot számol. Legalábbis ha emlékszem még hogy hogyan kell átlagot számolni. A felhozott példában 5740 szakértelempont jut 242 karakterre. Ez 24 pontos átlagot jelent, ami mindenkinek röhögve teljesíthető, nevetségesen alacsony olyan szinten, ahol elérhető a 170 is akár, de a 60-100 pont nagyobb megerőltetés nélkül.
Valóban nem egészséges az, ha egy-két elszállt értékű karakter miatt az egekbe szökik a próba szintje, de azért ne azokhoz szabjuk már a próbát, akik nem is foglalkoztak az adott szaki fejlesztésével...
v1 - standby
v2 - Al'LanMandragoran, Vörös Sherwood
v3 - Shaidar Haran, » Ω «
v5 - Biorobot, Tébolyult Mágusok
Pontszám: 6.92
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
305. hozzászólás - 2009.11.25. 13:01:27 (Válasz Awenhai #302 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2009.11.25. 06:46:49
Idézet: Kocos - 2009.11.23. 11:39:43
A szamtani atlaggal nem tudom mi a gondod, ha van 10 ember 100-as turboval es 2 170-essel, akkor az atlag 111. Ettol meg nem kell nezni, mint Rozi a moziban. Ebbol lesz egy 130 koruli proba, ami boven megoldhato.


Khmm... Kócos, azt hiszem, most nagyon nem látod jól a dolgokat.


Vagy egyszeruen nem ertem.

Úgy számolj, hogy az általad megadotthoz még van 40 karakter, akinek 60-as, és 100, akinek kevesebb, mondjuk 20.

És jelenleg ehhez van a 130-as próba. Megoldható?


Szamolok, igenis! 38-as atlag jon ki. Erre jon a szint harmadaig terjedo random. mondjuk 50-60. Semmikepp sem 130.
De mivel a random rajon a dobasara is, igy atlagban szerintem valahol 20 KRP korul meg tudja oldani meg az is, akinek a legkisebb erteke van. Tobbieknek alapbol megvan pont nelkul.

Vagy rosszul szamoltam valamit?
Pontszám: 5.79
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
306. hozzászólás - 2009.11.25. 13:02:38 (Válasz Ricardo #301 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.11.25. 01:23:49
Felvettem +5 meggyőzés adó tárgyat, hogy könnyebb legyen a küldetés. De valami miatt ezeket nem számolja a rendszer a próbáknál, csak ami szakértelemből jön. (maradt 0) Ez miért van?


A targybonuszt csak akkor kapod meg, ha a szakertelmed legalabb 1. Annak elkerulese vegett, hogy nem tudj kinoveszteni meg nem elerheto szakit targgyal.
Pontszám: 6.69
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
307. hozzászólás - 2009.11.25. 13:03:38 (Válasz Kocos #306 hozzászólására.)
A végzet medál kivétel
Pontszám: 6.80
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
308. hozzászólás - 2009.11.25. 13:06:31
Nagyon erdekelne a tulajdonsagprobak szintje alacsonyabb szinteken. Nalam jelenleg (nemi javitgatas utan) ugy mukodik, hogy ha raoltozok egy tulra, akkor megvan, vagy keves hianyzik ahhoz, hogy meglegyen, ugyanakkor a tobbi tulajdonsag(*) 40-80 pontra kerul a kuszobtol. Ez alacsonyabb szinten is igy mukodik?

(*) kivetel valamilyen szinten a magia-tau-iq harmas mert a legtobb cucc ezeket egyutt adja (vagy nem adja)
Pontszám: 6.69
kedvelt tagMaximussFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
309. hozzászólás - 2009.11.25. 13:14:45 (Válasz Kocos #308 hozzászólására.)
62. szintű vagyok és nekem eddig minden tulajdonságpróba sikerült kristálypont nélkül.
V1: MaximuSS - Azúr Légió
Pontszám: 7.15
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
310. hozzászólás - 2009.11.25. 13:41:33 (Válasz Kocos #308 hozzászólására.)
9 szinttel alattad meg ugyanez a helyzet, oltozkodni kell es lehetoleg ne legyen 2-3 kulonbozo tulproba a kalandban

bar amikor Nasdfil feler a szintre, akkor az ero es tamadas probak kuszobei esnek vagy 40et, annak szoktam orulni
Pontszám: 7.58
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
311. hozzászólás - 2009.11.25. 13:48:18 (Válasz Maximuss #309 hozzászólására.)
63. szint, V2, GlassEye

Nekem csak a mágiára vagy az egészségre kel öltöznöm. Mondjuk nem biztos, hogy reprezentatív, mert általában 3-an vagyunk egy szinten (úgy, hogy maximális VF-el tolom). Ha pl. Ripityom Bával egy szinten vagyok, akkor sokkal keményebbek a próbák, olyankor kell rendesen öltözködni erő próba esetén is

Persze, hozzáteszem, hogy mindketten erősek vagyunk (most már felesleges azt mondani, hogy a szintünkhöz képest, hiszen kb 3-an vagyunk egy szinten), és max. egymásnak okozunk kellemetlenséget a próbák terén.

Nekem inkább a szakértelem próbákkal van néha gondom, amikor hirtelen szembe találom magam egy 57. szintű kivégzés próbával.

Szerk: helyesírás
A hozzászólást Vaczakka módosította 2009.11.25. 13:49:29-kor
Pontszám: 6.49
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
312. hozzászólás - 2009.11.26. 05:08:18
Szervusztok!

Kócos: Ha jól számoltál, a megadott adatokra hiába 38 az átlag, valamiért 130-as próbát kap az ember. Hogy is van ez? Ráadásul ugyanis mi most hasracsapással mondtunk számokat, de gyanús, hogy a gép valamit nem, vagy nem úgy vesz figyelembe, mint mi. A pontos statisztikához, és gondolkodáshoz pontos, aktuális adatokat és szinteloszlást kellene felhasználni, akkor közelíthetnénk valamelyest elhihető értékekhez.

Te megpróbálsz logikusan gondolkozni, én is... de a program valamit máshogy csinál, vagy a randomnak van túl nagy szórása.

Ja, a 20 Kp/próba azért nem egy baráti dolog, ugye a legtöbb játékos még nem szerez kristálypontot ismételhető küldetésekből, csak kristályitalokból juthat egy kevéshez. Vesd az italok méretével össze a 20 KP-s követelményt, és látni fogod, hogy miért is rengeteg.
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 5.66
népszerűSztano178Férfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
313. hozzászólás - 2009.11.26. 12:29:44
Azt utálom ezekben a kalandokban, hogy amikor harcolok, akkor a sebzést el is szenvedem! Vagy csak simán írja, hogy Veszítesz X életpontot. Aztán oda írja, hogy elhasználok egy gyógyitalt! De NEM! NEM használom, NEM gyógyít, hanem csak elveszi!!! Ez egy nagy . Ha a sebzést elszenvedem, akkor gyógyuljak is, ha elveszi a gyógyitalt nem?

Példa egy kalandból (Menekülés Xordon börtönéből):

részlet:

A szörny, miután legyőzted, egy nagyot visít, majd kifekszik. Az ordítást a hangokból ítélve meghallották, gyorsan lefelé menekülsz. Rohanás közben hirtelen megcsúszol a meredek sziklán, és egy kisebb szakadékba zuhansz. Közben több zúzódást is elszenvedsz.

Veszítesz 1029 életpontot.

Mikor nagynehezen leérsz, érzed, hogy valamid eltört. Inkább most azzal foglalkozol, hogy követnek- e az őrök. Felnézel és látod, hogy valóban követnek. Gyorsan felpattansz, de előbb gyorsan megiszol egy gyógyitalt.

Felhasználod a következő gyógyitalt: tiltott nektár.


Nos. Az életpontott elvesztettem, de nem gyógyultam (kiszámoltam a kaland után az összsebzésből)! Ez szerintem így nem kóser.
Pontszám: 6.67
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
314. hozzászólás - 2009.11.26. 12:31:34 (Válasz Sztano178 #313 hozzászólására.)
Ez leginkabb a kalandirok hibaja, mert a gyogyital felhasznalasat elsosorban nem magadra kellene ertelmezni, hanem egy bajbajutotton segitesre. ugy rogton ertelmet nyer ez a fajta proba is.
Pontszám: 5.44
népszerűSztano178Férfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
315. hozzászólás - 2009.11.26. 12:55:36
Hát lehet. De akkor át kéne írni az összeset vagy beépíteni, hogy az ital gyógyítson
Pontszám: 5
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
316. hozzászólás - 2009.11.26. 14:02:47 (Válasz Sztano178 #315 hozzászólására.)
a gyógyital szerepjátékos dolog, színesítés. és kezeld úgy, hogy gyógyít rajtad, s ezért annyival kevesebbet sebződsz harcban. csak programtechnikailag így oldható meg.
Pontszám: 3.37
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
317. hozzászólás - 2009.11.26. 15:24:18
V1 - 492. kaland
36. szintű felejtés próba
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.22
kedvelt tagVaczakkaFérfi
Végzetúr mester
475 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
318. hozzászólás - 2009.11.26. 19:20:10 (Válasz Mortimer #317 hozzászólására.)
Ezzel nem tudom, mi a gond. A szakinak nincs felső korlátja. Nem mondom, hogy ésszerű (sőt, azt mondom, hogy nem) fejleszteni a felejtést, de pár pontot rárakva, turbózva, minimális KrP-al megúszható.

Legalábbis én így csináltam
Pontszám: 6.47
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
319. hozzászólás - 2009.11.26. 21:01:06
40-50. szintű mászás,zárnyitás,csapdaészlelés próba az utóbbi 10 percben... Én vagyok rohadtul lemaradva és mindenki felvitte ezeket a sallangokat 30 fölé?Vagy van más is, aki sajnálja a semmibe kivágni a drága LE-t? Képessége nem lesz ezeknek a szakértelmeknek, hogy legalább valami inspirálja az embert a kifejlesztésükre?
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 6.54
népszerűDragon HUNterFérfi
Végzetúr tehetség
208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
320. hozzászólás - 2009.11.26. 22:54:58
Most:
69. szintű mászás,
57. szintű zárnyitás

Én nem tolok bele LE-t az biztos, inkább nem teljesül 1-2 kaland, de ilyen értelmetlen szintet elérni.....
Pontszám: 7.65
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője