Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Mi nem tetszik a kalandokban?
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
101. hozzászólás - 2009.10.31. 15:17:10
Na már megint ott tartunk, hogy húzzon a ko:csög TOP a francba. Nincs itt ránk szükség. Rendben, nagyon okos érveket mondtatok, frankón megbeszéltük. Ebben a közösségben jópár ember maximálisan rosszindulatú, irígy, és kárörvendő. Számomra ez volt az utolsó hozzászólás.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5.10
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
102. hozzászólás - 2009.10.31. 15:21:44 (Válasz Mortimer #100 hozzászólására.)
A 0-43-al nem volam tisztában, mivel eddig 22-nél sosem dobott nagyobbat a random. Így ha elköltök pár millió LE-t ezekre a szakikra, már megúszhatom 5-10 kristálypontból a próbákat.

Viszont a tulajdonságpróbáknál nem sokat ér. Ahol 130-al nagyobb a próbák küszöbe ott a 0-43 sem segít.
A hozzászólást Ariel módosította 2009.10.31. 15:22:31-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.05
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
103. hozzászólás - 2009.10.31. 15:26:39 (Válasz Butchman #101 hozzászólására.)
TLO, pont nem neked kellene egy picit elgondolkodni, szerintem írj tovább.

Ahol az érv, hogy azért nem jó, mert ő nem tudja megcsinálni olcsóért, holott ő TOP, meg játékeltartó, meg hasonlók, miközben az összes többi ötletelésben az összes többi szintén fizetővendég mélyen le van ejtve, ha használnak egy szakit, megérdemlik, ő bajuk, az sajna ilyen reakciókat szül.

Mondjuk a csak kalandra jó szakikat tényleg lehetne másra is használni esetleg, akkor nem lenne olyan foghúzós csak ezért növelni őket talán.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.09
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
104. hozzászólás - 2009.10.31. 15:27:59 (Válasz Ariel #102 hozzászólására.)
Igen, ott Miklós is csak annyit mondott, hogy a specializáció 10%-ot segít. Nade azt 10 őskőért nem pakolgatja senki egy kaland miatt, nomeg szerencsére nem lehet rakni. Szóval ennél valóban megérne egy átgondolást a dolog.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.62
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
105. hozzászólás - 2009.10.31. 15:30:16
464-es eroproba. Neked Morti lesz mondjuk 400-as erod 88-ra? Mert itt a progi sztem olyan 430-as atlagot szamolt ki a szintemre.
Pontszám: 6.70
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
106. hozzászólás - 2009.10.31. 15:31:17 (Válasz Darah #103 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.10.31. 15:26:39
Mondjuk a csak kalandra jó szakikat tényleg lehetne másra is használni esetleg, akkor nem lenne olyan foghúzós csak ezért növelni őket talán.


Szubtéri nem csak kalandhoz kell, mégse érsz vele semmit. Felejtésnél is értelmetlen egy magas szintű próba. Sajnos lehet még folytatni a sort.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.62
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
107. hozzászólás - 2009.10.31. 15:33:04 (Válasz Kocos #105 hozzászólására.)
Nem, el fogom dobni azt a kalandot.

Maximalisták vagyunk, mindent meg akar oldani mindenki. Be kell látni, hogy ez ahogy az életben, a játékban is lehetetlen. Ennek már rég be kellett volna következnie, itt a végre sokak által áhított specializálódás
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 9.05
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
108. hozzászólás - 2009.10.31. 15:35:00 (Válasz Mortimer #106 hozzászólására.)
Leginkább a három új szakira gondoltam, bele lehetne őket valahogyan csatolni a normál játékmenetbe is.

A szubtéri egy nagyon elméretezett szaki, azzal tényleg nem nagyon van mit kezdeni.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.68
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
109. hozzászólás - 2009.10.31. 15:39:45 (Válasz Mortimer #107 hozzászólására.)
És dobsz majd minden kalandot ami tulajdonságpróbát kér? 80-130-al nagyobbak a próbák mint a karakterem tulajdonságai. Lehet, hogy gyenge vagyok a szintemen, és Miklós ígérete ellenére sem veszi figyelembe a próbáknál, hogy mennyi LE van a karakterben, de kétlem, hogy a pár hónap múlva 87-es szintet elérő karakterek 800-al nagyobb tulajdonságösszegel fogják ezeket a próbákat csinálni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.07
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
110. hozzászólás - 2009.10.31. 15:41:15 (Válasz Ariel #109 hozzászólására.)
Galmuszk csak megcsinált valahogyan 11-et...

Nyilván ki kell számolni mi éri meg, kalandok írása, kristálypontok vásárlása stb. Lényeg az, hogy így vagy úgy bárki hozzájuthat a lélekgyémántokhoz, egyáltalán nem látom elérhetetlennek őket.

Írj sok kalandot, sok kritikus szakértelempróbával, meg ilyenekkel. Ha mázlid van, nem csak az írásukért, hanem a teljesítésükért is kapsz majd lélekgyémántot. Én ezt csinálnám a helyedben, és közben számolgatnék, figyelném a wikit, hogy mi éri meg.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.10.31. 15:43:39-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.41
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
111. hozzászólás - 2009.10.31. 15:46:04 (Válasz Ariel #109 hozzászólására.)
Én minden tulajdonságpróbás kalandot dobok
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.42
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
112. hozzászólás - 2009.10.31. 15:47:14 (Válasz Darah #103 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.10.31. 15:26:39
Ahol az érv, hogy azért nem jó, mert ő nem tudja megcsinálni olcsóért, holott ő TOP,


Az a baj, hogy a TOP jatekos ugy erzi, hogy o mindent annak vet ala, hogy a leheto legerosebb legyen. Nem valakihez kepest, hanem abszolut ertelemben. Es a jatek ezt bizonyos pontokon kemenyen bunteti azzal, hogy a teljesitmenyt a szinthez meri. Jo pelda erre a terkapu (Bar ott a buntetes enyhe). A jatekosok zome (nagyjabol aki nem top), az ezt a hendikepet erositene, hiszen az elenjaro mar amugy is eros,, legyen csak visszafogva mesterseges korlatokkal. A TOP meg ugy erzi, hogy a jo teljesitmeny nem erdemel buntetest. Es itta buntetes szot huznam ala, hiszen az nyilvan elfogadhato, hogy csillapitjuk valamilyen modon a kialakult erokulonbsegeket, de az kevesbe (szamomra is), hogyha ezt a visszajara forditjuk.

Elvileg a kalandokban nincs ilyen buntetes, mert a szinteden levok atlagaval szamol, ami ugye a veled egyivasuak atlaga, tehat elvileg itt nincs hatrany. Ugyanakkor a top X szinten valamilyen becsleses modszer kerult bevetesre, ami mint lathatjuk sok esetben borzaszto irrealis szamot dob ki.
Megjegyzem a masik iranyba is, volt 390-es IQ probam, ami a szintemhez merten sztem rettentoen gyenge. Mar a sok szinttel alattam levok kozott se nagyon van 280-nal kisebb IQ, amire raoltozve egy 370 siman osszejon.

Ami az uj szakertelmeket illeti, szerintem nem kene, hogy a szakifejlesztes koltseget noveljek.
Pontszám: 7.80
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
113. hozzászólás - 2009.10.31. 15:50:47 (Válasz Mortimer #107 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.10.31. 15:33:04
Nem, el fogom dobni azt a kalandot.

Maximalisták vagyunk, mindent meg akar oldani mindenki. Be kell látni, hogy ez ahogy az életben, a játékban is lehetetlen. Ennek már rég be kellett volna következnie, itt a végre sokak által áhított specializálódás


A kaland ereje a karakterek atlagan alapul. Ezt ugye tudjuk. Nem mondom, en ero fejlesztesben el vagyok maradva, ezert korrekt, ha nemi KRP-t bele kell forgatnom egy eroprobaba, de hogy az a legjobb raoltozes mellett is tobb mint 100 pont legyen, azt tulzasnak erzem. Masodik legjobb kuldiskent 30 ilyen probara futja. A tobb honapja(!) gyűjtött KRP-bol.
Pontszám: 6.70
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
114. hozzászólás - 2009.10.31. 15:53:15 (Válasz Mortimer #110 hozzászólására.)
Tisztában vagyok vele, hogy kaland írásból sokkal könnyebben, pláne olcsóbban juthatok lélekgyémánthoz. 174 gyémántot kapok 80 kristálypontért ha kalandot írok. Ennyiből jó ha meg tudok csinálni egy tulajdunságpróbát...

Miklós úgy tervezte, hogy olcsóbb legyen a kalandot teljesíteni mint megírni. Ez most valahogy nem érződik nálam, én már azzal is kiegyeznék, ha ugyan annyiba kerülne.

Engem is érdekel a többiek kalandja, kiváncsi vagyok rájuk, de nem olyan áron, hogy 30 ezer LE-t költsek el két tulajdonságpróbára.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.07
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
115. hozzászólás - 2009.10.31. 15:56:10 (Válasz Ariel #114 hozzászólására.)
"Miklós úgy tervezte, hogy olcsóbb legyen a kalandot teljesíteni mint megírni. Ez most valahogy nem érződik nálam, én már azzal is kiegyeznék, ha ugyan annyiba kerülne."

Szerintem egyébként az a logikus, ha a kalandírás jóval több jutalmat adjon, mint a teljesítés. Egy 6-8 próbás kaland megírása simán több, mint egy óra, a teljesítése pedig alig pár kattintás. Nem értem miért kellene utóbbit jobban jutalmazni, mint a kreatívitást, utánaolvasást, helyesírásellenőrzést, szóval a befektetett munkát.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.62
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
116. hozzászólás - 2009.10.31. 16:05:12 (Válasz Mortimer #115 hozzászólására.)
Engem az sem zavar, hogy ha több a jutalom a kalandírásért mint a teljesítésért. Az már sokkal inkább, hogy büntetve vagyok a próbákon azért, mert a szintemen nincs elég játékos és egy fiktív értéket kapok a próbákra ami irreális.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.07
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
117. hozzászólás - 2009.10.31. 16:05:14 (Válasz Kocos #112 hozzászólására.)
Mindenki úgy érzi, hogy mindent megtesz azért, hogy jó legyen a szintjén.
Az erő fogalmáról vannak eltérő nézetek, szint nem egyenlő erő. Szerintem.
Más szerint meg egyenlő.

Ott is büntetve van a szint, ahol a kristályokat még nem tudják elverni, viszont őket lenyúlkálja a kristály.

Sőt, még hétköznapibb, ott is büntetve van a szint, ahol hétköznai portyában a hét-nyolc szinttel nagyobb, ergo többet tápolt karakter rongyosra veri a kisebbet és lélekszív tőle.

Csak épp fordított előjellel.

Szakik.
Nem arra gondoltam beleszámít-e a növelésre, simán használni őket valamire, vagy kombóban mindhárom együtt érjen valamit, teszemfel LGY-t lehet vele találni portya, vadászat közben, vagy hasonló.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.45
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
118. hozzászólás - 2009.10.31. 16:20:16
Végigolvasva a dolgokat, szerintem az a baj,hogy nincs rendesen eltalálva a nehézség! Az úgynevezett Top nem azért "sír", mert nehéz megoldani a kalandokat, hanem mert lehetetlen! Abban sokaknak igaza van,ha nem megy egy kaland akkor el kell dobni és kész, de a Top-nak szinte egy sem megy, mert irreálisak a próbák. Én csak a saját szintemet nézem, és én nem vagyok optimalizátor, de van jópár szaki amit nagyon nehéz megdobni, vagy nem volt szerencsém! És igen mivel nem vagyok optimalizátor nincs vf nincs szinguláris, mondjuk "normális" fejlődési pályán vagyok, és úgy érzem hátrányba kerültem ismét mivel nem fejlesztettem ki a vf-t, ami ugye nem kötelező, vagy most már olyan lesz a vf, mint a spektrális,hogy erősen ajánlott a maxra húzása?

A kaland írását nem elsősorban nagy mennyiségű Lélekgyémánttal,hanem őskővel kellene jutalmazni, mert az illető dolgozik vele, de nem szabad játékon belüli erőforrással jutalmazni, mert akkor az kerül hátrányba, akinek semmi érzéke nincs kaland íráshoz!

Tessék egyeseknek felébredni, és nem csípőből leszólni Kóc, Ariel hozzászólásait, én úgy látom ők nem szoktak becsmérelni senkit, vagy csípőből tüzelni, ezért ti se tegyétek!
Dorn
Pontszám: 6.70
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
119. hozzászólás - 2009.10.31. 18:43:20 (Válasz Ariel #70 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.10.31. 13:21:56
71. szintű vezetőkészség próba

Ilyet sem tudom, hogy vehet "átlagnak" a program, még ha mesterséges is...


A proba szitje nem az atlag, hanem az atlag plusz egy szintedtol fuggo merteku random. Ebbe a 71-es vigan belefer.
Pontszám: 6.70
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
120. hozzászólás - 2009.10.31. 18:47:05 (Válasz Ricardo #71 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.10.31. 13:33:16
Nem értem miért baj az, hogy nehezek a kalandok. Elvégre azért kaland és nem rutinmunka a neve. Hőspontot kell használni, meg kell erőltetned magad, mert alapból egyszerűen nem megy. (Magasabb szinten lehet nehezebb, de ott kristálypontot is lehet összeszedni.)

Emellett összesen 3 új szakértelem van, ezeket felhúzni 20-asra, szinte semmi lé. 1-2 nap alatt megvan.


Ket megjegyzes ha szabad.
1/ 3 szakit 20-asra felhuzni nekem spec. 7-800K LE. Azert az csak nem 1-2 nap. Nem sok, de megis.
2/ Masreszt amit itt sirast lattal, az azert van, mert a topra TELJESEN mas szabaly ervenyesul, aminek a celja az volt, hogy a tobbiekhez hasonlo meretu kihivas ele allitsa a karaktert, csak ez nem sikerult. Nehany esetben legalabbis. KRPüt hasznalni hajlando vagyok, de nem próbánként 100-at, mert az szimplán hülyeség.
Pontszám: 6.70
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője