Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Mi nem tetszik a kalandokban?
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
121. hozzászólás - 2009.10.31. 18:57:35 (Válasz Ricardo #79 hozzászólására.)
Miért tudna több pontot szerezni aki az élen jár?
Pontszám: 6.70
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
122. hozzászólás - 2009.10.31. 18:59:23 (Válasz LanMaffia #81 hozzászólására.)
Idézet: LanMaffia - 2009.10.31. 13:49:06
Miről beszélünk itt? Hogy egy pár embernek rutinfeladat legyen minden kaland mert már régóta játszanak? Ébredjetek már fel.


Ilyesmirol senki nem beszelt, valamit felreertettel.
Pontszám: 6.70
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
123. hozzászólás - 2009.10.31. 19:02:50 (Válasz Ricardo #82 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.10.31. 13:50:37
Idézet: Birka - 2009.10.31. 13:48:32


Teljesen igazad van, dögöljön meg az élmezőny, mert kitesztelt neked minden újdonságot, mert türelmesen kénytelen kivárni, amikor kifut alóla a játék, hogy mire te odaérsz neked ezzel ne kelljen szívni, hogy tuti biztosan prémezve játszik, és eltartja a játékot stb...


Én nem azt akarom, hogy dögöljön meg az élmezőny. De azt nehéz elfogadnom, hogy nincs kedvük erőforrást áldozni az új szakértelmekre, ezért inkább gyengítsük a próbákat.


A szerencse nem uj szakertelem. Szerintem egesz sokat aldozok is ra, a jelenleg szukseges tobbmillio LEüt nem tudom eloteremteni, illetve ha megteszem, akkor mire eljutok oda, addigra 5 masik probam valik irrealissa. Nem azt kerjuk, hogy a 40-es maszasproba legyen 10-es, ha ilyet kernenk teljesen jogos lenne amit mondasz.

Azt kerjuk, hogy az a szam, ami a te szinteden a szintatlagkent szamolodik nalunk meg becslessel, az kozelitsen egy hiheto ertekhez a jelenlegi sokszor extrem helyett.
Pontszám: 6.70
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
124. hozzászólás - 2009.10.31. 19:09:01 (Válasz winnie #93 hozzászólására.)
Idézet: winnie - 2009.10.31. 14:11:05
ne megijedni kell, hanem elgondolkodni azon, hogy akik veled egy időben indultak és annyiadik szintűek lesznek, mint te, azok mennyivel erősebbek lesznek, mint te most. ha most lebutítjuk a kalandokat, akkor nekik pláne nem lesz semmi kihívás.


Nem igy mukodik a rendszer. Dinamikusan alakulnak a szintatlaghoz a probak, ahol van szintatlag, ahol nincs eleg karakter ott jon be a kepbe a becsles, errol beszelunk, hogy ez mertekeben helyenkent durvan elut attol at egy szintatlag mutatna. Tetelezzuk fel, hogy a te szinteden 25 pont a sebgyogyitas atlaga, akkor kapsz mondjuk egy 40-45-os probat belole. Teljesen ok. Mit szolnal, ha valami ok folytan a te szinteden (de csak ott), sebgyogyitas probak 100-120-as szint koze esnenek. Pedi neked teszemazt 40 van, tehat pont, hogy jobb vagy az atlagnal. Aki eggyel folotted vagy alattad van az meg kapna a 40-es szintu probat, ami neked csuklobol megy. Korrektnek tartanad?
Pontszám: 6.70
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
125. hozzászólás - 2009.10.31. 19:17:12 (Válasz Darah #117 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2009.10.31. 16:05:14
Mindenki úgy érzi, hogy mindent megtesz azért, hogy jó legyen a szintjén.
Az erő fogalmáról vannak eltérő nézetek, szint nem egyenlő erő. Szerintem.
Más szerint meg egyenlő.


Latod valahogy csak belecsempeszted azt a szintjen szot. Ezt hivjak relativ tapolasnak. Mert egy kontrolcsoporthoz kepest akarsz eros lenni. A klasszikus ertelemben vett TOP abszolut tapolastvegez, azaz nem a kontrollcsoportnal, hanem mindenkinel erosebb akar lenni. Jelenleg a a jatek osszes karakteret ossszeresztenenk egy nagy bajnoki tornan, akkor a gyoztes a szint toplistan vett elso 10-bol kerulne ki. Ebbol egyenesen kvetkezik, hogy bizony az abszolut ertelemben vett tapolas egyik fontos koponense a szint. Mert kapsz tamadast, mert tobb LE-ert vadaszol, mert jobb targyakat tudsz venni.

Az ero fogalma nalam eleg egyertelmu, le tudod gyozni az ellenfeledet portyaban vagy sem. Te mire gondolsz ha erool beszelunk?
Pontszám: 6.70
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
126. hozzászólás - 2009.10.31. 19:47:26
Latom megindult a kopkodes a topra egy olyan dolog miatt, amit a topon kivul senki mas nem tapasztal, de mindenki baromi okosnak hiszi magat.

Szerintem varjuk meg a hetfot amikor Miklos ranez, es ha o is ugy latja, h tenyleg el vannak szallva a probak, akkor valtoztatni fog rajtuk.



Ui: Sajat velemenyem, h a szakiprobak teljesen jok (talan kicsit magasak, de az meg belefer), a tul. probakra kell ranezni jobban. Valoszinuleg vmi szazalekos szamitas van ami nagyobb szamoknal sokkal jobban megmutatkozik.
A hozzászólást Endyr módosította 2009.10.31. 20:06:41-kor
Pontszám: 7.03
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
127. hozzászólás - 2009.10.31. 20:40:06 (Válasz Kocos #125 hozzászólására.)
Nem szokásom csempészni, ti is szinteteken akartok a legjobbak lenni, és az épp a legmagasabb, nem?
Nektek is van kontrollcsoportotok, az, hogy ne legyen előttetek senki szintben.

Ha te mosttól nem játszanál öt hónapig, középmezőnyösnek sem lenne jó a karaktered, holott csak az időtényező tűnne el belőle, LE egy deka sem.

Nálam az erő fogalma az, hogy azonos TP-ből ki milyen karaktert tud kihozni.

Csupasz TP-t szereztek LE nélkül, ettől nem a karakter ereje nő, egy nem VF-el, és nem szingulárissal, tehát sima játékkal utánatok érő karakter erősebb lenne.
Ezt én megértem, hogy nem lehet hagyni, nem azért siettetek előre.

A VF az egyik véglet, megvan az előnye, és megvan a hátránya.
A szingulárisnak is ilyennek kellene lennie, nem?

Normál fejlesztésre lettek talán belőve a kalandok, és nem erőltetett menetre, ami szintnövelés minden áron.

Egészen biztos vagyok benne, hogy Miklós meg fogja oldani, szépen kézre fogja simítani ezeket a makacskodó küldiket, úgyhogy ezen vita mondhatni teljesen meddő.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 9.07
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
128. hozzászólás - 2009.10.31. 20:53:21
Mondjon már a TOP egy-két ijesztő célszámot, mi az amit nem tudnak megoldani.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.84
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
129. hozzászólás - 2009.10.31. 20:57:38 (Válasz Ricardo #128 hozzászólására.)
Már mondtak párat olvass vissza!
Volt ott talán 435-ös erő is vagy talán 250-es szerencse próba, ilyesmi!
Dorn
Pontszám: 5.92
népszerűtlenSpudFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
130. hozzászólás - 2009.10.31. 21:05:06
Szervusz Miklós!
Én most elég nagyot csalódtam a játékban,hogy ilyen emberek dolgoznak a játékon.
Írtam kalandot elutasították ezzel nincs semmi csak ezt kaptam:
Beküldött kalandodat az adminisztrátorok elutasították. Indok: Nem jó a történet
Figyi ez nagyon gyenge volt. Ha legközelebb kalandot írsz, mindenképp mutasd meg szülőnek, irodalomtanárnak stb. hogy mi a véleménye, és/vagy olvasd el a fórumon az irányelveket! Ha úgy érzed, nem megy akkor pedig nem kell erőltetni.
Azért ez durva ez mit gondol magáról én 27 éves vagyok és nagyon nem tetszik ez a meg szólítás.
Akkor jó vagyok amikor több ezret költök a játékra.Azért valami tisztelet jár.
Jó lenne ha az adminisztrátor azért el gondolkodna egy kicsit.
Pontszám: 2.90
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
131. hozzászólás - 2009.10.31. 21:08:36 (Válasz Ricardo #128 hozzászólására.)
Ricardo, nekem 250 kristálypontomba került 3 kalandot teljesíteni, neked mennyi fogyott a 15 kaland alatt?
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.08
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
132. hozzászólás - 2009.10.31. 21:11:26 (Válasz Ariel #131 hozzászólására.)
270. Viszont én felvittem a 3 új szakértelmet 10-10-10-re, plusz mindig turbózom az éppen szükségeset és olyan felszerelést veszek fel amilyen próba következik.

A 435-ös erőpróba egyáltalán nem tűnik durvának, 435-ös tulajdonság simán elérhető azon a szinten. (Az más dolog, hogy a stratégiák nem az erőt helyezik előtérbe.) A szerencse tényleg soknak tűnik, mert azt nem lehet tárgyból növelni.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 4.85
kedvelt tagTurkyFérfi
Végzetúr
86 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
133. hozzászólás - 2009.10.31. 21:14:26 (Válasz Spud #130 hozzászólására.)
Valószínűleg olyan volt az írásod amitől azt hitték gyerek vagy. Szerintem másold be a kalandot amit írtál...
Pontszám: 6.19
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
134. hozzászólás - 2009.10.31. 21:18:54 (Válasz Ricardo #132 hozzászólására.)
Idézet: Ricardo - 2009.10.31. 21:11:26

A 435-ös erőpróba egyáltalán nem tűnik durvának, 435-ös tulajdonság simán elérhető azon a szinten.


Valóban elérhető, de amíg nálad egy átlagot számol a program, és "látja" hogy az ereje mindenkinek alacsony, így alacsonyabbat fog kérni a próba, addig nálam azt "mondja", hogy ennyi simán elérhető, igaz, hogy senkinek nincs és valószínüleg nem is lesz, de miért ne legyen ekkora a próba ha el lehet érni ekkorát.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.08
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
135. hozzászólás - 2009.10.31. 21:30:54
Egy újabb érdekesség:

354. szintű kritikus ütés próba...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.08
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
136. hozzászólás - 2009.10.31. 21:33:55
278. szintű Szerencse próba: Szerencse: 206 + 22 = KUDARC...

Nem hiszem el, hogy szint/2 a random amit hozzáad, ugyanis 22 fölé sosem dobott. Sokkal inkább szint/4...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.08
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
137. hozzászólás - 2009.10.31. 21:36:58
Nos, nem tudom, viszonylag jók a tulajdonságaim, de szerény számításaim szerint a mostani tulajdonságaimat nyomva egy szintlépés alatt 30-40 pontot tudok növelni, ez mondjuk 15 szint alatt legyen átlag 500, ez,ha arányosan növelek és az erőmet figyelembe véve kb. 250-300 körül lenne mondjuk a tám. véd. iq is olyan 300-350 max., és akkor csak tulajdonságot fejlesztek, tehát,ha öltözöl rá, akkor is horror, most vf-ről ne beszéljünk, mert sci-fi kategória, olyan messze van!

Egy gondolat az abszolút erő kérdésben: aki előrerohant az sem gyengébb,csak a 0 LE portya/tp miatt, viszont azt bőven vissza lehet hozni a kristályokon, és mivel mindenki azonos csp-t kap naponta két tábor lesz nemsokára a vf-s és a vf nélküli, ezért a játékfejlesztése egyensúlya veszélybe kerül, mert a fejlesztők olyan helyzetben találják magukat, ami megoldhatatlan, mert mindkét tábor játékélményét kielégíteni lehetetlen feladat lesz!
Dorn
Pontszám: 5.92
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
138. hozzászólás - 2009.10.31. 21:38:18 (Válasz Ariel #136 hozzászólására.)
Szint/3 a valós érték
Pontszám: 6.44
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
139. hozzászólás - 2009.10.31. 21:40:07 (Válasz Hagya #137 hozzászólására.)
Ezt kb a vf megjelenésekkor mondtuk fórumon...
És a kalandok fejlesztés jelenleg a VF-eseknek szóló fejlesztésnek tűnik Meg a krónikásoknak
A hozzászólást Birka módosította 2009.10.31. 21:40:35-kor
Pontszám: 6.44
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi nem tetszik a kalandokban?
140. hozzászólás - 2009.10.31. 21:41:10 (Válasz Hagya #137 hozzászólására.)
Vf-eseknek nem kell semmit kielégíteni, ha valaki válaszza felkészül rá hogy hosszútávon sokkal erősebb lesz a játéknál. Szerencsére bármikor el lehet felejteni, és szingulárist tolni ha mégis akar kihívásokat.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.58
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője