Felhasználónév: Jelszó:
Beoltatod magad a H1N1 vírus elleni védőoltással?
Igen, már meg is tettem
Igen, be fogom
Nem
Még nem tudom
Szerző
Topic neve: H1N1: beoltatod magad?
népszerűHollaaNő
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: H1N1: beoltatod magad?
81. hozzászólás - 2009.11.18. 22:29:05
Nalunk itt Londonban egesz egyszeruen meg van oldva ez a dolog mar a kezdetek ota,hogy ne fertozz.
ha legkisebb sanda gyanud van,vagy tuneteket eszlelsz,egesz egyszeruen felhivod a megadott zold szamot,es kuldik neked a gyogyszert.a lenyeg hogy nem menj sehova.
kicsit furcsanak tunhet elso hallasra,de vegul is van ertelme.

masik dolog.
Londonban annyian laknak mint M.o.on aztan megsincs tele a sajto ezzel az egesz hisztivel,mar lefutott.
az elejen paraztak,meg par jelentes szolt rola,es igen hasonlo halalesetek elofrdulhatnak,de megsem hord senki a metron szajmaszkot,holott tuti hogy tobbmillios forgalom megy le a metroban mindossze 1 napon belul.
szoval igazan nem tudom...
en nem oltatom magam ez ellen,meg influenzas sem vagyok,max 5.evente egyszer megfazas vagy tokom tudja mi,az is max par nap.
mindennap fizikai es elmeleti munkat is vegzek,ez a legjobb karbantarto.
ezek mellett gyomolcs,napi rendszeresseggel,es ujabban nekialltam az anti oxidansnak,es SPirulina tengeri alga tabletta.
ennek az utobbi kettonek nezzetek utana,mindenkepp jot tesz!
A hozzászólást Hollaa módosította 2009.11.18. 22:30:26-kor
Pontszám: 8.33
népszerűHollaaNő
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
82. hozzászólás - 2009.11.18. 22:35:07 (Válasz TigrisÚr #77 hozzászólására.)
teljesen egyetertek veled.ne szedjunk minden piszlicsare dologra tablettat.en sem teszem,es nem is tettem ezidaig.
sajnos ,annak a gyereknek akinek kiskoratol fogva adjak,annak nem biztos hogy szamit a kesobbiekben hogy probal e mentes maradni a tablettaktol.
emlekszem vicces,de homokot ettunk fuvel idezojelben gyerekkorunkban,aztan sosem voltunk betegek megsem.

azonban pl az elozo idezetemben emlitett termekek tenyleg jok!!
Pontszám: 8.33
kedvelt tagTigrisÚrFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
83. hozzászólás - 2009.11.19. 03:16:17 (Válasz Hollaa #82 hozzászólására.)
Idézet: Hollaa - 2009.11.18. 22:29:05
Nalunk itt Londonban egesz egyszeruen meg van oldva ez a dolog mar a kezdetek ota,hogy ne fertozz.
ha legkisebb sanda gyanud van,vagy tuneteket eszlelsz,egesz egyszeruen felhivod a megadott zold szamot,es kuldik neked a gyogyszert.a lenyeg hogy nem menj sehova.
kicsit furcsanak tunhet elso hallasra,de vegul is van ertelme.

Idézet: Hollaa - 2009.11.18. 22:35:07
teljesen egyetertek veled.ne szedjunk minden piszlicsare dologra tablettat.en sem teszem,es nem is tettem ezidaig.

Szóval akkor hülyeség gyógyszert szedni, mert ahhoz hozzászokik a szervezet, pláne ha valaki doktori kezelést megkerülve, saját diagnózis alapján szedi be, ugyanakkor Angliában magadról megállapítod, hogy neked influenzád van (mellesleg jegyzem meg, az influenza és a nátha tünetei megegyeznek, viszont a kezelése teljesen eltér, tehát ha vki náthára szed influenzás gyógyszert, azon túl hogy mérgezi magát, még hozzá is szoktatja a szervezetét...), felhívod a számot, küldik a gyógyszert, te beveszed, és ez a jó megoldás? Mert akkor kicsit ellentmondásba kerültél magaddal. Azon túl hogy tudod megoldani azt, hogy teljesen elszigeteld magad? A kaja hozzád kilincs és pénzérme érintése nélkül hogy jut el, ha nem mész sehová? Viszi valaki, aki elkaphatja tőled? Vagy a késtől a kilincsig, mindent, amihez hozzáérsz, orvosi kemencében sterilizálsz? És honnan tudod, hogy az említett termékek jók? A reklám, vagy a kormány azt mondta? Vagy független tesztelést végeztél párszáz emberes mintán és referenciacsoportokkal az alternatív gyógyszereket használva? Az a baj, hogy szubjektív dolgokra építesz, nem tényekre, és hol az egyik véleményt, hol a vele ellenkezőt preferálod, ezért néha magadnak is ellentmondasz. Gondold át!

Idézet: Cirmos cica - 2009.11.18. 16:09:05
én màr csak arra lennèk kìvàncsi, hogy jovore, milyen ujfajta influenzavìrus fog megtàmadni bennunket.
4 ève folyamatos vìrusinvàzio van. (kergemarha-kòr, sertèspestis, madàrinfluenza ès most a H1N1). èn nem igazàn tudom eldonteni, hogy kell-e az oltàs vagy sem, de itt Olaszorszàgban, nagyon sok hàziorvos ellene van ès nem adja be az oltàst.

A vírus folyamatosan mutálódik, keresi a módszereket, hogy hogy éli túl az ember ellene vívott harcát. Megnyugtatlak, amíg nem tudjuk teljesen kiirtani a földről az influenzát, addig mindig lesz mutáció is. Az, hogy egyre durvább a mutáció, az nem azt jelenti, hogy nincsenek gyengébb mutációk is, de a természetes kiválasztódás miatt ezek hamar elhullanak. Alapszintű biológiai ismeretek.

És még egy kis adalék... Mindenki azzal jön, hogy a mostani járvány nem durvább, mint a szokásos influenza. Nem akarok vitába bocsátkozni, hogy ennek nagyobb-e a halálozási aránya (mellesleg azt az embert, aki belehal, nem fogja megnyugtatni sem az, hogy ő csak egy a tízezerből, amikor ott volt az oltás és beadathatta volna...), a Google adatai kizárólag a terjedésről, tehát fertőzött emberek számáról nyilatkozik:
http://www.google.org/flutrends/hu/
Az erősebb kék vonal a jelenlegi influenza-fertőzöttek számát, a vékonyabb vonalak az előző évek normál influenzás eseteit mutatják. Szerintem az ábrát mindenki értelmezheti saját szellemi szinvonala szerint, de persze az is lehet, hogy a Google is bennevan a nagy csúnya globális összeesküvésben.
A hozzászólást TigrisÚr módosította 2009.11.19. 03:19:29-kor
Pontszám: 6.73
kedvelt tagCalowynFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
84. hozzászólás - 2009.11.19. 03:39:35
Én nem oltatom be magam!
Miért?
Mert:
1. Ha valaki egészséges immunrendszere akkor 6 hét alatt le tudja gyűrni az influenza vírust.
Ez az idő akkor is akár szedsz rá gyógyszert akár nem.

2. Belehalni nem a H1N1be, hanem az esetleg már meglévő más betegségbe, vagy a vírus által okozott szövődménybe fogsz: (érdekességként)

ALSÓ LÉGÚTI FERTŐZÉSEK
Meghatározás:
Az alsó légutak (légcső, főhörgők, hörgők, hörgőcskék) gyulladása.
A kórokozók általában belégzés útján jutnak be az alsóbb légutakba, ahol megtelepedve szaporodni kezdenek, s gyulladásos folyamatot indítanak be. Első lépésben ún. gyulladásos izzadmány képződik, amely a továbbiakban kedvező táptalaj a baktériumok szaporodásának, illetve a gyulladás tovaterjedésének. Az érintett területen a léghólyagocskák légtartalma csökken, előrehaladott esetben teljes méretüket gyulladásos, gennyes váladék tölti ki. A betegség kiterjedése változatos lehet, érinthet egy teljes tüdőlebenyt, egy tüdőrészt, vagy egy hörgőt és az annak környezetében elhelyezkedő léghólyagokat.

Osztályozása:
- légcsőhurut (tracheitis, traheitisz)
- hörghurut (bronchitis, bronhitisz)
- tüdőgyulladás (pneumonia)

Fajtái:

•vírusos (leggyakrabban influenza-, parainfluenza-, RS-, CM-, adenovírus)
•bakteriális
◦tipusos
(leggyakrabban a Streptococcus pneumoniae, Haemophilus influenzae, ritkábban a Staphylococcus nevű baktérium okozza)
◦atipusos
(Mycoplasma pneumoniae, Chlamydia pneumoniae, ritkábban Legionella okozza)
◦specifikus
(tbc, tuberkulózis, tüdőgümőkór) (a Mycobacterium tuberculosis baktérium okozza)
•gomba okozta (főleg immunológiailag károsodott betegekben)
•parazita okozta (főleg immunológiailag károsodott betegekben)
Diagnózisa:
- kórelőzmény
- fizikális vizsgálat
- laboratóriumi, bakteriológiai vizsgálatok
- röntgenvizsgálat
Tünetei:
- hőemelkedés, láz, hidegrázás
- köhögés
- súlyosabb esetben szapora, felületes, nehezített légzés, nyögdécselés, orrszárnyi légzés, mellkasi behúzódás
- sápadtság, elkékülés
- hányinger, hányás (a felköhögött váladék a gyomor-bélrendszert ingerli)

Szövődményei:
- mellhártyagyulladás
- tüdőtályog

Kezelése:

•tüneti
◦bő folyadékfogyasztás
◦ágynyugalom
◦nyákoldó
◦szükség esetén lázcsillapító
◦porlasztóval történő inhalációs kezelés (fiziológiás sóoldat, nyákoldó)
•antibiotikum (bakteriális fertőzés esetén)
•gombaellenes szerek (gombás fertőzés esetén)
•parazitaellenes kezelés (parazita okozta fertőzés esetén)

3. Az oltóanyag 1 fehérjeláncot tartalmaz ami megegyezik a vírusnak a fehérjeláncéval.
Ezt fel kell ismerni az immunrendszernek, ami miatt az immunrendszer megteszi a szükséges lépéseket. Ellenanyagtermelés, LÁZ (mert az is egy immunválasz), GYULLADÁS (mert az is immunválasz), GENNY (mert az is immunválasz), stb.
Hogy azt a fehérjeláncot miként állítják ellő az tök mind1.

4. Ez az egész itt fújom ott fújom fel a dolgot, meg nem más mint politikai játék.
És a legtöbb h.lye meg be is veszi. Ha mindenki a saját dolgával törődne nem lenne semmi gond.
Le lett gyártva x mennyiségű oltóanyag. Először nem kellett a kutyának se.
DE! Elhintetük, h meghalt ez meg ez H1N1ben Ukrajnában meg itthon, meg a szlovák meg az ukrán jön át ide hozzánk oltóanyagért!
MIIII? Ember gondolkodj hol vették azt a nyüves oltóanyagot? A határ közelében? A f.....t, bent az ország belsejében és nem tömegesen ahogy azt mondják.
Meg inkább gyógyszerért jönnek át ide, mert itt van ott meg nincs. (Ezt ukránok és szlovákok is mondták nekem.)

5. Nem rossz helyen hozzá nem értő emberek tesznek kijelentéseket és MINDIG van egy két emberke akinek foggalma nincs hogy mi van? hogy van? de bármi hülyeséget hall azt megy és elmondja mindenkinek.

6. Egészségügyi tanácsok:
1. Napi 3x 1/2 citrom vagy 3x 1000mg C-vitamin (nem okoz vesekővet akárki akár mit mond, veseköved akkor lesz ha nem iszol elég folyadékot vagy nem választ ki megfelelően a veséd)

2. Rendszeresen szellőztess a lakásban, és szellőztesd a tüdődet is JÓ, NAGY,légvételekkel FRISS, HŰVÖS LEVEGŐBEN. (nem a hűvös vagy hideg levegőtől leszel beteg abban nincs kórokozó, mert a hideg csírátlanít ezt Pasteur bebizonyította)

3. Ígyál meg naponta étkezés közben 1 pohár száraz, vörösbort)

4. Zsírt, fehérjét, szénhidrátot megfelelő mennyiségben fogyassz. Ezalatt azt értem ne diétázz, ne fogyókúrázz, de figyelj oda mit eszel, ne zabálj. (ha mondjuk csülköt akarsz enni ehetsz azt is, de teljes kiörlésű gabonával készült körettel és savanyúsággal, mert a savanyúságban C-vitamin van, a teljeskiörlésű gabonától meg hamarabb ürülnek a belek és nem lesz túlzott teltség érzett mindezek mellett a gázok is könnyebbek lesznek).

5. Rendszeres étkezés (Ne az Act..ia legyen az első, mert az is csak rendszeres étkezés mellett ér valamit, az is csak duma amit a reklám mond)

6. Hallgass zenét, olyat amilyet szeretsz mellé pedig egyél csokit( mindkettő kellő minőségben endorfint termel)

7. Rendszeres kiegyensúlyozott párkapcsolat (1 jó csóktól annyi endorfin szabadul fel mint 1 tábla csoki, 1 jó sze. pedig jobb nyugtató mint a Valium és jobb vérnyomás és pulzus rendező mint bármilyen más szintetikus gyógyszer)

Röviden ennyi.

Calowyn

Ui: Egészségügyben dolgozom és abból a fajtából aki még hivatástudatból dolgozik. Semmilyen politikai érdek és pénz nem hajt.
Hálául elég 1 jó szó: Köszönöm!
Pontszám: 5.96
kedvelt tagTigrisÚrFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
85. hozzászólás - 2009.11.19. 06:26:56 (Válasz Calowyn #84 hozzászólására.)
Idézet: Calowyn - 2009.11.19. 03:39:35
Én nem oltatom be magam!
Miért?
Mert:
1. Ha valaki egészséges immunrendszere akkor 6 hét alatt le tudja gyűrni az influenza vírust.
Ez az idő akkor is akár szedsz rá gyógyszert akár nem.

Ez alatt idő alatt hány embert fertőzöl meg? Mi garantálja azt, hogy közben olyan embert nem fertőzöl meg, akinek esetleg önhibáján kívül (mondjuk mert egy évesnél fiatalabb, vagy eleve beteg) gyenge az immunrendszere? Sosem csak az felelős a betegségért, aki megkapja, hanem az is, aki fertőz. Ismétlem, én nem ragaszkodom az oltáshoz, de a fertőzés terjesztésének megelőzéséhez igen. Aki megnézi a google-os linket, az láthatja, hogy nálunk a szokásos téli influenzában megbetegedett emberek száma töredéke a jelenlegi a/h1n1 fertőzések számának. Tehát ha arányában "csak ugyanannyi" ember hal bele a szövődményekbe, mint amennyi a szokásos influenza szövődményeibe, akkor a sokszoros fertőzés x konstans halálozási arány = sokszoros halálozás, és ez mind elkerülhető lenne maszkkal, kesztyűvel vagy oltással.
Ami a tanácsokat illeti, egy sem olyan hatékony, mint egy oltással felkészített immunrendszer. És még egyszer:
Ha adott két kontroll csoport, az egyikbe erős immunrendszerű, de nem oltott emberek kerülnek, a másikba átlagos immunrendszerű, ám oltottak, akkor az utóbbi csoport fog előbb kimászni belőle, kevesebb tünettel és szövődménnyel, és nagyságrenddel rövidebb ideig fertőzve a környezetet (fél óra kontra egy hét).
Kérem az egészségügyis kollégákat, hogy az előző állításomat cáfolják, ha tudják!

Egyébként nem tudom hogy jön ide a politika, tudomásom szerint senki nem beszélt itt politikáról, de szerintem a vírus sem tesz különbséget fertőzés közben politikai hovatartozás alapján az emberek közt. Közeleg a választás, aki ezt politikai célokra emlegeti, az már a népet próbálja terelgetni valamelyik oldal felé. Szerintem hagyjuk a politikát és maradjunk az eredeti témánál, hogy oltás vagy nem oltás.
Pontszám: 6.76
fórumozóAwenhaiNő
Végzetúr mester
1131 hozzászólás
Profil megtekintése
86. hozzászólás - 2009.11.19. 07:08:29
Szervusztok!

TigrisÚr: Jól sejtem, hogy te Ukrajnában élsz? Nem gúnyolódásból kérdezem, megnéztem a grafikont... de nem látok skálát, és általam értelmezhető feliratot. (Ukránul nem értek.)

Amúgy pedig az a gond ezzel az influenzával (is), hogy mostanra már sikerült elhülyíteni a népet annyira, hogy minden sz**** tüsszentésre tabletta után kap, és mindent fertőtlenít, amihez rajta kívül más is hozzáérhet.

Én is rágtam a füvet, meg a homokot gyermekként... és amíg egyéb okok miatt ki nem vették az orr, és a garatmandulámat is, addig nem ismertem betegséget. Mostanában állandóan léguti nyavalyákban szenvedek, főleg a megfázásból eredő torokgyulladásban. (Ezt olyan szintig, hogy már minden évben a megfázásos időszak elején benyalom, és az időszak végéig szenvedek... A gyógyszer: Forró citromos tea, forralt bor, ha kutyarossz a helyzet, (Láz, és fájdalom), akkor vagy/vagy alapon naponta max 1 Algopyrin, Rubofen, vagy Neocitrán. Ezek a tünetek ellen jók, a többit meg megoldja a szervezetem.

Amúgy az oltás ellen még egy érv szól tegnap óta: a hatás kiépülésének ideje, ami nyolc nap. Aki most oltatja be magát, már könnyen lehet, hogy elkésett. Amúgy, TigrisÚr, mutass a nagy influenzahírek előtti időkből influenzatípus szerinti megoszlási grafikont... (Lehetőleg latinbetűset, errefelé azok könnyebben olvashatók.) Nem hiszem, hogy találsz, de az ismert információ, hogy a szezonális oltás is egy koktél, három-négy törzs ellen, aztán, ha nem az jön, akkor reménykedünk, hogy azért lesz részleges immunitásunk a koktél miatt. (Calowyn, javíts ki, ha tévedek!)

A kísérleted meg csak akkor állja meg a helyét, ha bizonyítani tudod, hogy egyik résztvevőd sem fertőződött régebben H1N1-gyel, de H1-es fehérjét, avagy N1-es fehérjét akár külön tartalmazó influenzavírussal. Ekkor ugyanis nem feltétlenül a várt eredményed jönne ki, vagy nem tudnál értékelhető eredményt mutatni.

A politika meg ott jön be, hogy a gyártó cégnek vannak politikai kapcsolatai, és így hátszele... de ez valóban mellékes.

Calowyn: Kösz az összefoglalót, ha nem is ennyire szakmaian, mert nem egészségügyes vagyok, de egyetértek veled.

Módosítás: elkarmolás.
A hozzászólást Awenhai módosította 2009.11.19. 07:09:50-kor
Alkotó szívek
Szép álmokat könnyeznek:
Világ születik.
Pontszám: 7.48
kedvelt tagTigrisÚrFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
87. hozzászólás - 2009.11.19. 12:18:53 (Válasz Awenhai #86 hozzászólására.)
Idézet: Awenhai - 2009.11.19. 07:08:29
Szervusztok!

TigrisÚr: Jól sejtem, hogy te Ukrajnában élsz? Nem gúnyolódásból kérdezem, megnéztem a grafikont... de nem látok skálát, és általam értelmezhető feliratot.

Ha jól gondolom, az angol sem igazán megy, mert baloldalt ott a download data link. Gyengébbek kedvéért belinkelem: http://www.google.org/flutrends/hu/data.txt Kellően értelmezhető számadatok?
Ami a tüsszentést illeti, írtam már, hogy gyógyszert nem szokásom bevenni, hanem ha nagyon haldoklom, ÉS a doki felírja, akkor a receptnek megfelelően, kúraszerűen szedem, hogy ne szokjon hozzá a szervezetem. De nem gyógyszerekről beszélgetünk, hanem oltásról, és mint te is tudod, a kettő sem működésében, sem hozzászokásában nem ugyanaz, sőt, teljesen ellentétes. Meg fogsz lepődni, én is ettem koszt, füvet, homokot, és bevallom, ha a párizsi a konyhakőre esik, attól mégeszem. Nem kímélem az immunrendszerem, már ami azokat a kockázatokat illeti, amiknek leküzdésében van gyakorlata. Az a/h1n1 ellen nincs, ezért beoltattam magam, hogy legyen. Ja, két éves koromban vmit az orromba dugtam, akkor megszabadultam minden mandulámtól. Pár éve csak a náthát kaptam meg, pedig, vagy talán épp azért mert a kemény mínuszokban is motoron ülök és közlekedem. A gyógyszerem a nátha ellen ugyanaz, ami másnak, de mivel az nem fertőz, akkor sem szoktam az emberektől elvonulni. Influenzám 4-5 éve nem volt, talán azért, mert akkoriban beoltattam magam sima influenza ellen, de ez nem érv, csak tapasztalat.

Abban egyetértünk, hogy aki most oltatja be magát, az már lehet, hogy elkésett, bár szerintem sosem késő, mert ugye ezt mindenki szereti elfelejteni, hogy védekezésnek még ott van a maszk és a gumikesztyű is. Mellesleg nem tudom miért olyan ciki ez, miért szégyell erre mindenki reagálni, pedig ázsiában, ahol az utóbbi időben több nyavaja ütötte fel a fejét, ott ez már sok-sok éve bevett módszer.

Ami a kért grafikont illeti, sajnos nem vagyok tudósember, ellenben egyszerű neked úgy cáfolni minden konkrét adatot, amit felhozok, hogy közben te semmi konkrétumot nem adsz, még kandzsisat sem. Szívesen megnézném az oltást ellenzőknek is pár kimutatását, nemzetközi szintű összefoglalóját is.
Pontszám: 7.54
népszerűFaramirFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
88. hozzászólás - 2009.11.19. 19:21:00
Tigris Úr belinkelt grafikonjához találtam magyar nyelvet! egyszerű! a jobb felső saroknál van eg legördíthető menü, ahonnan ki lehet választani a magyar nyelvet is!

Amm Tigris Úr! Jó magam nem csináltam nemzetközi szintű összefoglalót, én csak a "civilizációnál" is öregebb evolúciót tudom felhozni. Ami a mai napig működik, akár teszik akár nem. Tényleg elkél néha segítség az immunrendszernek - engem a doki betegen max. 5x látott és kórházban is csak a balesetin voltam - , de a másképp is lehet segíteni a test védekező képességének, mint oltással. Pontosan nem tudom elmondani, hogy mivel, de Calowyn kb. 4 hsz-szel ezelőtt leírt egy hatásos módszert, amihez én talán azt tenném hozzá, hogy az ilyen bacisabb időszakokban érdemes reggelente/esténként egy csésze csalánteát meginni. És ezzel a csalánteával is egy az oltásoknál öregebb és - megmerem kockáztatni azt a kijelentést, hogy - hatásosabb megelőzést, gyógymódot hoztam fel.
Se az evolúció, se a gyógynövények és ezeknek a felfedezése nem az én érdemem, de régebb óta velünk vannak, mint a vakcina?
Ja és Tigris Úr! Azon gondolkodtál, hogy az a természeti néphez tartozó ember, aki kb. 40 évesen végelgyengülésben hal meg, az boldogabban hal meg, mint egy "civilizált" 80-90 éves? Mert szerintem igen.
Hau Kola! Minotakíjja!/Beszéltem, Testvéreim - most a szívemben újra csend és béke honol!
Pontszám: 8
kedvelt tagTigrisÚrFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
89. hozzászólás - 2009.11.19. 20:07:12
Faramir, ezek mind nagyon szép dolgok, de egyfelől a topicban nem arról vitázunk, hogy ki miért boldogabb, hanem arról, hogy oltás vagy nem oltás. Az ilyet felénk csúsztatásnak hívják.
A csalánteát és a többi ilyet én is iszom, sokadszorra mondom, gyógyszert, tehát kúraszerűen használandó vegyszert nem szoktam magamhoz venni, inkább priznic, teácska, ginzeng, és még sorolhatnám. Ugyanakkor traumatikus dolgokra és vírusok ellen ezek nem olyan hatékonyak, mint az oltás a vírusok ellen. De hogy értsd, miről van szó. A bennszülött biztosan sok gyógynövényt ismer, sebet frankón el tud látni, ahogy betegségeket is. De ha eltörik a lába, akkor sín, gipsz és hasonlók nélkül sosem fog úgy meggyógyulni, ahogy a csúnya nyugati orvoslás által. Hasonlóan egy porckorong-sérvet vagy egy daganatot kezelni se tudna olyan hatékonyan. Tény, hogy sokmindenben a keleti orvoslás előbb van, és hatékonyabb, mint a nyugati, de inkább mindkettőből a jót kéne felhasználni, nem pedig mindenre csak az egyik fajta megoldást erőltetni szemellenzősen. Alapvető, hogy egy bakteriális fertőzést máshogy kell kezelni, mint egy vírusosat, csak tüneti kezelés szintjén lehet egy kalap alá venni. Bacik ellen nincs oltás, vírusok ellen viszont a leghatékonyabb az oltás... Gondolj csak bele, a fekete himlőt hogy sikerült megfékezni! Nem csalánteával, az fix. Van amire hatékony ellenszer a természetes módszer, van amire nem. Mindenre jó csodaszerek nincsenek. Ami mindenre jó, az leginkább semmire sem, lásd Aszpirin.

És újra és újra kérdezem... Aki ennyire az oltás ellen van, az megpróbálja valamivel megóvni a környezetét? Maszk, gumikesztyű, valaki? Vagy aki az oltás ellen van, az egyúttal a "szarjunk bele mikor fertőzöm meg a másikat" elvet is vallja, lévén hogy az ő baja, ha ilyen szar immunrendszere van? Komolyan érdekel, mert eddig még senki nem foglalt állást mások védelmének ügyében, csak az az anyuka, aki ugye az oltás ellen van, de a pici érdekében inkább beoltatta magát.
Pontszám: 5.95
kedvencGloriaNő
Végzetúr mester
251 hozzászólás
Profil megtekintése
90. hozzászólás - 2009.11.19. 20:21:48 (Válasz TigrisÚr #89 hozzászólására.)
TigrisÚr, csak egy apró kiegészítés: nem igaz, hogy baktérium által okozott megbetegedésekre nincs védőoltás, gondoljunk csak a tuberkulózis elleni BCG-re.
Pontszám: 9.33
kedvelt tagKahukaFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: H1H1: beoltatod magad?
91. hozzászólás - 2009.11.19. 21:11:56 (Válasz Warfoki #10 hozzászólására.)
Szia!

Emlékszel, a közelmúltban volt egy teljes napfogyatkozás! Ott is elmondták, hogy csak az arra megfelelő szemüvegen keresztül nézzék, ill. az arra alkalmas eszközökön! (hegesztőszemüveg, stb..) Na! Ott is volt néhány bírka, aki megmutatta a haveroknak, hogy milyen fasza gyerek és nincs igaza a sok, maszlaggal tömött puhánynak! Ha jól tudom, most faltól falig tapogatóznak!

Mit kell csinálni, ha atomvillanás van a közeledben? - Jól meg kell nézni, mert többet ilyat nem látsz!

Az a néhány bírka, ismerte a viccet! Jól megnézte!
Pontszám: 5.71
népszerűFaramirFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
92. hozzászólás - 2009.11.19. 21:46:08
Úgy tűnik mégsem honol béke és csend a szívemben.
Tigris Úr, tényleg ez a topik nem arról szól, hogy ki minél boldogabb, de azért válaszolhattál volna a kérdésemre! Amm ha a vegysz@rokkal nem cseszték volna szét az immunrendszerüket az emberek, akkor nem kéne annyira félni. El hiszem, hogy csak végső esetben használsz gyógysz@rokat, jó magam is.
Most válaszolok a kérdésedre: A környezetemben átlagban jó immunrendszerűek élnek, s akik mégsem annyira erősek, azok beoltatták magukat. Ezért, és azért is, mert elég kényelmetlen helyzet lenne, ha abban az iskolában, ahova OKJ-s tanfolyamra járok pont csak én hordanék gumikesztyűt, meg maszkot - amm tény és való, hogy szaközép alatt mentem úgy iskolába, ahogy épelméjűek, vagy átlagok nem, de ez túlzás lenne - . És ha szépen megkérlek téged, Tigris Úr, akkor mikor ezt a hsz-met gorombítod válaszolnál arra az egyszerű kérdésemre, hogy "Azon gondolkodtál, hogy az a természeti néphez tartozó ember, aki kb. 40 évesen végelgyengülésben hal meg, az boldogabban hal meg, mint egy "civilizált" 80-90 éves?"
Pontszám: 8.10
kedvelt tagTigrisÚrFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
93. hozzászólás - 2009.11.19. 23:33:39 (Válasz Faramir #92 hozzászólására.)
Idézet: Faramir - 2009.11.19. 21:46:08
És ha szépen megkérlek téged, Tigris Úr, akkor mikor ezt a hsz-met gorombítod válaszolnál arra az egyszerű kérdésemre, hogy "Azon gondolkodtál, hogy az a természeti néphez tartozó ember, aki kb. 40 évesen végelgyengülésben hal meg, az boldogabban hal meg, mint egy "civilizált" 80-90 éves?"

Annak ellenére, hogy a válaszom teljesen irreleváns ebben a topikban, persze, válaszolok. Igen, gondolkodtam. Viszont a válaszodon elszomorodtam. Egészségügyi kérdésben, ahol mások egészségi állapota, súlyos fertőzésben való részvétele a tét, ott az a mérvadó, hogy vajon kényelmetlen helyzet-e gumikesztyűt és maszkot hordani, amikor ez tőlünk nyugatabbra és keletebbre egyáltalán nem ciki... No ez nagyon gáz, és sajnos a nemzetet minősíti. Hiába veszélyes valami, inkább nem tesszük, mert más sem csinálja (és helytelen, hogy nem csinálja), hanem inkább a homokba dugjuk a fejünket, hátha akkor a veszély is elmúlik. Ez így nagyon gáz.
Pontszám: 6.81
kedvencHatsepsutNő
Adminisztrátor
409 hozzászólás
Profil megtekintése
94. hozzászólás - 2009.11.20. 10:24:51 (Válasz Faramir #92 hozzászólására.)
Amm ha a vegysz@rokkal nem cseszték volna szét az immunrendszerüket az emberek, akkor nem kéne annyira félni.

Ezek szerint ti nem olvastátok azokat a nemrégiben megjelent híreket és régebben is előforduló rémes történeteket, amikor odamentek a "vegyszerektől mentes immunrendszerű" természeti népekhez a kutatók (legutóbbi esetben a politikusok), és az egész törzsön szörnyű járvány söpört végig, pedig a látogatók közül senki sem volt láthatóan beteg, legfeljebb egy kicsit náthás.
Pontszám: 8.32
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
95. hozzászólás - 2009.11.20. 11:07:53 (Válasz Hatsepsut #94 hozzászólására.)
Üdv Hatepsut!

Pontosan. Amazonas környéki törzseket teljesen kiírtottak az addig ismeretlen betegségek. A felfedezések korában is pl. a spanyolok rengeteg betegséget hordtak szét.

Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.71
kedvelt tagTigrisÚrFérfi
Végzetúr
72 hozzászólás
Profil megtekintése
96. hozzászólás - 2009.11.20. 12:17:00
Hatsepsut, köszönöm, nagyon jó meglátás!
Cortez is, de a mai ember is alaposan "próbára teszik" a természeti népek gyógyszermentes, erős immunrendszerét. Sajnos őket is csak az oltás menthette volna meg.
Pontszám: 6.34
kedvelt tagCalowynFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
97. hozzászólás - 2009.11.20. 14:00:24
Üdv!
Nos a hsz-em után írta reagokat elolvastam.

Kezdjük az elején:
Mivel óvom a környezetem?: Először is azzal hogy a magam "egészségét megőrzöm".
Amúgy mivel egészségügyben dolgozom nekem kötelező ismernem és használnom is a "védőeszközöket" és megőriznem az egészségem és megőrizni az egészséget vagy legalább is a romlását lassítani.
Amúgy egyes előttem szólóktól levennék egykét labort és tenyésztést, hát meglepő eredmények születnének. Jöhet az a rizsa szöveg hogy én kúraszerűen használok csak gyógyszert hogy ne szokjon hozzá a szervezetem vagy a kórokozó ami ellen szedem. Azok az emberek akik ugyan ezt teszik tévhitbe ringatják magukat hogy ők maguk a f..za gyerekek. Pfff röhögnöm kell. Annyi ilyen bájgúnárral találkoztam már a munkám során hogy megszámolni sem tudom és mind azt kérdezte: "Én miért hát én ezt meg ezt csinálom meg óvom magam!"
Ja csak egy dolgot elfelejtünk ami a nyugati orvoslásban nincs a keletiben pedig van.
Holisztikus szemlélet vagyis nemcsak a tünet, a test, a fizikum az ami beteg lehet hanem a lélek a környezet is. Ha gyógyítani akarok akkor tegyem azt teljes körűen. NA ez az amit nem tudunk ma megtenni mert a POLITIKA rányomja a bélyeget a mindennapjainkra. És emiatt betegszik meg valaki, mert bármit tesz az egészsége érdekében előbb utóbb úgy is meg fog betegedni.

2. Hogy jön ide a politika? Hát úgy hogy nem egy két embertől hallottam a környezetemben be KELL oltatnia magát, mert kapott egy enyhe ráhatást hogy ha nem akkor szankciókra számíthat.
És még valami a vezetők miért vártak eddig? Nekik kellett volna az elsőknek lenniük akik beoltatják magukat. Jaaaaa, hogy a 2 millió vakcinából addig alig fogyott! De most már fooogy!

És ne keverjük bele a történelmet abba hogy a törzseket a védőoltás menthette volna meg. NEM!
Az mentette volna meg őket hogy soha az életben nem találkoztak volna emberekkel akik jópofizni mentek oda.
Csak van egy kis baj az "emberrel" aki "civilizáltnak" mondja magát: Minden ami nem elfogadható vagy nem értelmezhető a civilizált ember számára azt megpróbálja a saját képére formálni. Ha pedig ezt nem tudja megtenni, akkor elpusztítja, pusztán önös érdekből és az előttem hozzászólok is ezt teszik csak ki csendben, ki hangosan. De teszek bele. Ez az én véleményem és ehhez ragaszkodom.

Kedves TigrisÚr addig amíg nem mutatkoznak az első tünetek addig te is fertőzhetsz (ezt hívják lappangási időnek), attól hogy te nem tudod hogy beteg vagy. TE mivel óvod a környezeted ez idő alatt? Hmmm?
Amúgy nem sz@rok a többi ember immunrendszerére és nem a népet uszítom. Mert uszítani csak azt lehet akiben van rejtett indok. Ahogy Pletykálni is arról lehet ha van valami alapja.
És nem az oltás ellen vagyok! Én ösztönzök mindenkit hogy oltassa be magát! Az ellen ami ellen be kell hogy oltassuk magunkat. De ezt ne a média a politika nyomására tegyük meg.

Amúgy a csalántea nagyon jó ötlet, de hárs, menta, citromfű, kamilla stb. nagyon sok olyan tea van ami fertőtlenítő, immunerősítő.

Ezúton megjegyzem, ha Tihor Miklósnak van ilyen jellegű gondolata szívesen besegíthetek egy egészség topicot létrehozni.

Ui: Az influenza elleni védekezés romlása abból ered hogy a szervezet D-vitamin termelése csökken. D-vitamin pedig akkor termelődik a szervezetben amikor van napfény. Jaaa hogy az őszi és a téli il. kora tavaszi időszakban kevesebb napsütés van? Bocs. napot nem tudok adni csak tanácsot. Ha megfogadod megfogadod ha nem, nem.
Pontszám: 7.53
kedvelt tagCalowynFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
98. hozzászólás - 2009.11.20. 14:07:44
Ja és még valami H1N1 vagy A B influenza. Mind influenza. Csak más törzs.
Az oltóanyagban is a törzsek fehérjeláncát cserélték ki. Vagyis elméletileg biztonságos.
De hangsúlyozom ELMÉLETILEG.

Ha halálos betegség lesz azt meg fogod érezni, mert mire észbe kapsz már kaparnak. Védőoltás ide vagy oda.
Mivel, mint mondtam, nem az influenzába halsz bele, hanem a járulékos betegségbe amit egy egyébként legyengült szervezet nem tud leküzdeni. Ha a vírus ölne akkor kb. ott járnánk mint az ebola.
Pontszám: 7.47
kedvelt tagCalowynFérfi
Végzetúr tanonc
20 hozzászólás
Profil megtekintése
99. hozzászólás - 2009.11.20. 14:11:02
Ha érdekel valakit akkor a karakterem a V2n Joyo és van egy könyvem aminek az a címe "Miért beteg a világ?" Ha kell valakinek elküldöm szívesen emailben.
Pontszám: 7.85
népszerűFaramirFérfi
Végzetúr poronty
9 hozzászólás
Profil megtekintése
100. hozzászólás - 2009.11.20. 16:47:35 (Válasz TigrisÚr #93 hozzászólására.)
Idézet: TigrisÚr - 2009.11.19. 23:33:39
Viszont a válaszodon elszomorodtam. Egészségügyi kérdésben, ahol mások egészségi állapota, súlyos fertőzésben való részvétele a tét, ott az a mérvadó, hogy vajon kényelmetlen helyzet-e gumikesztyűt és maszkot hordani, amikor ez tőlünk nyugatabbra és keletebbre egyáltalán nem ciki... No ez nagyon gáz, és sajnos a nemzetet minősíti. Hiába veszélyes valami, inkább nem tesszük, mert más sem csinálja (és helytelen, hogy nem csinálja), hanem inkább a homokba dugjuk a fejünket, hátha akkor a veszély is elmúlik. Ez így nagyon gáz.

Tigris Úr!
Nem ciki, hanem kényelmetlen! mert már próbáltam kesztyűben írni és el kell mondanom, hogy elég nehéz normálisan írni, és gépelni se könnyebb. Meg a beszélgetéseim abból állnának, hogy a "mit mondtál?" kérdésre válaszolnék folyamatosan. Meg a kézfogásnak is van egyfajta etikettje.
Tehát ha jól értelmezlek, akkor te azt kívánnád tőlem, hogy mutassak példát a környezetemnek?
Benne lennék, ha mondjuk építő iparban dolgoznék, vagy egyéb helyen, ahol nekem csak néha kell tollat ragadnom, gépelnem, beszélnem. De a jelenlegi helyzetemben csak akkor használnám a védő eszközöket, ha a ...volán cég sofőrjei, kalauzai, illetve a járőrök, rendőrök, illetve a tanárok is használnák, bár az is igaz, hogy a buszok tovább állnának a megállókban, mert a sofőr és az utas alig értik egymást, meg az tanárok előadásainak a felét se értenénk, ez főképp a szaknyelv oktatásnál okozna gondot.
Így remélem érthető, hogy miért kényelmetlen, vagy adjam fel az alapvető etikettet, a tanulmányaimat, meg az érthető kommunikációt csak azért, hogy "ne fertőzzek"?
Amúgy gumi kesztyűt miért is kéne hordani, mikor az influenza légúti?
Én az orromon veszem a levegőt, meg ha sóhajtok, akkor a számon keresztül.
Vagy, ha nem légúti, akkor nem gumikesztyű kéne, hanem védőruha!
Tök buli lenne, ha mindenki védőruhát hordana!

Szerintem épp a lappangási idő miatt kéne az oltások - mert biztos, hogy lesz még járvány - előtt orvosi vizsgálat.

Na most tényleg Hau Kola! Minotakíjja!/Beszéltem, Testvéreim - most a szívemben újra csend és béke honol!
Pontszám: 8.31
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: Ködrelikviák